Immigration consultant and lawyer to Russia

ممکن است شما نیز به علت موقعیت عالی کشور روسیه به فکر مهاجرت به این کشور و همچنین اقامت در آن باشید. همه کشور‌های جهان، روش‌های مختلفی را برای مهاجرت افراد در نظر می‌گیرند. روش‌های رایج مهاجرت به کشور روسیه، تحصیل، سرمایه گذاری و ازدواج با اتباع این کشور است. یکی از مهم‌ترین دلایل ایرانیان برای مهاجرت به کشور روسیه نزدیکی به این کشور است. هدف و انگیزه شما از مهاجرت به روسیه هر چه که هست، مطمئن‌ترین روش برای دستییابی به آن داشتن وکیل مهاجرت به روسیه است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

دولت روسیه همانند خیلی از کشور‌ها قوانین سختگیرانه‌‍ای برای مهاجرت دارد. لذا همسایگی با این کشور دلیل قانع کننده‌ای برای مهاجرتی آسان به آن نیست. شما برای مهاجرت به این کشور باید قوانین و مراحل خاصی را طی کنید. حتی گرفتن ویزای کشور روسیه نیز کاری پیچیده است که هچکس به اندازه یک وکیل مهاجرتی خبره نمی‌تواند از عهده آن بربیاید.

شما با داشتن مشاوره و وکیل مهاجرت به روسیه می‌توانید علاوه بر اخذ راحت‌تر ویزا، اطلاعات بیشتری در زمینه قوانین و مقررات این کشور کسب کنید. همچنین مشاوره مهاجرت به روسیه، شما را از کلیه شرایط مهاجرت به روسیه آگاه می‌کند. ما در این مقاله، شما را با کلیه این شرایط و همچنین ضرورت نیاز به وکیل برای مهاجرت به کشور روسیه آشنا خواهیم کرد.

مشخصات کشور روسیه

برای تصمیم‌گیری بهتر شما، در این قسمت کمی از مشخصات و شرایط کشور روسیه صحبت می‌کنیم. به طور حتم، پس از مطالعه این مطالب بسیار راحت‌تر می‌توانید درباره مهاجرت به این کشور تصمیم گیری کنید.

بدون شک، بیشتر افراد جهان نسبت به این موضوع که روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است اطلاع کافی دارند. وسعت زیاد این کشور، باعث اختلاف زمانی 9 ساعته بین برخی از شهر‌های آن است. کشور روسیه، از تمدنی کهن به همراه آثار باستانی بسیاری از جمله موزه و انواع میراث فرهنگی برخوردار است. بر اساس آخرین و دقیق‌ترین آمار‌های جهانی، مساحت کشور روسیه 17 میلیون و هفتاد و پنج هزار و 400 کیلومتر مربع است.

جمعیت کل کشور روسیه بیشتر از 146 میلیون نفر است، که اکثر آن‌ها در مرکز روسیه یعنی شهر مسکو اقامت دارند. موقعیت جغرافیایی این کشور در قسمت شمالی اوراسیا است. از نظر شرایط آب و هوایی کشور روسیه به علت قرار گرفتن در نزدیکی قطب شمال، دارای آب و هوایی بسیار سرد است. واحد پول ملی کشور روسیه روبل و زبان رسمی آن روسی است.

به احتمال خیلی زیاد بعد از آشنایی با ویژگی‌های بسیار خوب کشور روسیه، نسبت به مهاجرت به روسیه و همچنین اقامت در روسیه بیشتر ترغیب شده‌اید. سعی کنید هنگام مشورت با وکیل خود، نظر وی را درباره بهترین شهر‌های روسیه برای زندگی جویا شوید.

Immigration consultant and lawyer to Russia

لزوم مراجعه به وکیل مهاجرت به روسیه چیست؟

پیش از بیان دلایل مراجعه به وکیل مهاجرت به روسیه، باید کمی با مفهوم کلی وکیل و مشاوره حقوقی مهاجرت به کشور‌های خارجی آشنا شویم. به نظر شما این شخص کیست؟ وکیل و مشاور مهاجرت به کشور‌های خارجی، شخصی است که پس از فارغ التحصیلی از رشته حقوق پروانه وکالت خود را از مراجع معتبر قانونی کسب کرده باشد.

این شخص، به صورت تخصصی در زمینه مهاجرت افراد به سایر کشور‌ها فعالیت می‌کند. وکیل مهاجرت به روسیه، هم در ایران و هم در کشور مقصد عضو کانون وکلای کشور است، در واقع هر دو کشور باید صلاحیت وکیل مهاجرتی را تایید کنند.

بعد از آشنایی با این مفاهیم، ضروری است که درباره علت مراجعه وکیل مهاجرت به روسیه اطلاع داشته باشید. همه افراد برای مهاجرت به کشوری دیگر یک دلیل مشترک به نام “زندگی بهتر” دارند. تفاوت افراد هنگام مهاجرت به کشور‌های مختلف، روش‌های متفاوت مهاجرت است. حتما شما نیز برای مهاجرت خود به کشور پیشرفته‌ای مانند روسیه، روش خاصی را مدنظر دارید.

تشخیص درست اینکه این روش و نحوه انجام آن برای شما مناسب است یا نه فقط و فقط به عهده وکیل مهاجرت به روسیه است. مدت زمان ویزا و یا سایر اقامت نامه‌های مربوط به کشور روسیه به دلیل و مدت زمان اقامت شما وابسته است. بنابراین با مراجعه به مشاوره مهاجرت به روسیه می‌توانید ضمن اطلاع از این مسائل، به بهترین و قانونی‌ترین روش ممکن به این کشور مهاجرت کنید.

Immigration consultant and lawyer to Russia

بررسی 6 روش مهاجرت به کشور روسیه

شما می‌توانید با شش روش زیر به کشور روسیه مهاجرت کنید:

 • مهاجرت تحصیلی به روسیه
 • اشتغال به کار در روسیه
 • مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری
 • ازدواج با تبعه روسی
 • مهاجرت به روسیه و اخذ تابعیت پس از تولد فرزند
 • پناهندگی به کشور روسیه

روش‌های مذکور روش‌های معمول و رایج مهاجرت به کشور روسیه هستند که در ادامه، همه آن‌ها را به صورت مفصل و با ذکر جزئیات شرح می‌دهیم. مشاوره و وکیل مهاجرت به روسیه، پس از بررسی شرایط و پرونده شما بهترین روش مهاجرت به این کشور را به شما ارائه می‌دهد.

مهاجرت تحصیلی به روسیه

از جمله روش‌های معمول و محبوب مهاجرت به روسیه، می‌توان به مهاجرت تحصیلی به این کشور اشاره کرد. یکی از دلایل تمایز دانشگاه‌های کشور روسیه نسبت به برخی از کشور‌ها، تنوع آموزشی موجود در دانشگاه‌های این کشور است.

کلاس‌های دانشگاه‌های روسیه در سه نوبت پاره وقت، تمام وقت و شبانه برگزار می‌شوند. دانشجویان بین المللی می‌توانند با دانشجویان روسی در یک کلاس حضور داشته باشند. دانشجویانی که موفق به گذراندن دوره‌های زبان روسی و همچنین موفقیت در آزمون ورودی شوند، می‌توانند در شرایط یکسانی با دانشجویان روسی زندگی و تحصیل کنند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل دانشجویان بین المللی در کشور روسیه، شامل مدرک زبان روسی و آخرین مدرک تحصیلی است. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های روسیه، نسبت به زبان ارائه دروس و همچنین رشته تحصیلی متفاوت است؛ اما شهریه سالیانه دانشجویان به طور متوسط مبلغی حدود 3000 الی 7000 دلار است.

هزینه دانشجویان در کشور روسیه، نسبت به شهر محل تحصیل متفاوت است. به عنوان مثال، هزینه تحصیل در شهر‌های بزرگ مانند مسکو و سن پترزبورگ بسیار بیشتر از سایر شهر‌های روسیه است. هزینه محل اقامت نیز در هزینه‌های تحصیل موثر است. بهترین روش برای کاهش هزینه‌های محل اقامت، زندگی در خوابگاه است.

دانشجویان می‌توانند تا یک سال پس از فارغ التحصیلی در کشور روسیه اقامت داشته و نسبت به پیدا کردن شغل مناسب اقدام نمایند. مشاوره و وکیل مهاجرت به روسیه، می‌تواند جزئیات بیشتری از تحصیل در روسیه را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

دوره پادفکت در روسیه

برخی از دانشجویانی که تمایل به کسب بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های روسیه دارند باید به زبان روسی مسلط باشند. بنابراین پیش از ورود به دانشگاه،ملزم به گذراندن دوره پادفکت هستند. هزینه سالیانه شرکت در دوره پادفکت، 2000 الی 5000 دلار است.

در صورتی که زبان آموزش دانشجویان در دانشگاه، زبان انگلیسی باشد نیازی به گذراندن دوره پادفکت ندارند. چند دانشگاه برتر روسیه شامل دانشگاه ملی فدرال اورال کشور روسیه، دانشگاه ایالتی ورونژ روسیه، دانشگاه هرزن روسیه و دانشگاه ایالتی کوبان روسیه است.

اشتغال به کار در روسیه

به علت عضویت کشور روسیه در کشور‌های مشترک المنافع cis، جایگاه اقتصادی این کشور بسیار خوب است. با توجه به این مسئله، افراد زیادی تمایل به مهاجرت کاری به روسیه دارند؛ اما شما پیش از هر اقدام جدی از مشاور خود تقاضا کنید که در خصوص شرایط کار در روسیه برای ایرانیان شما را راهنمایی کند.

شما برای اشتغال در کشور روسیه، باید علاوه بر یافتن شغل مناسب مجوز کار نیز دریافت کنید. پیدا کردن شغل در روسیه نسبت به ملیت و تخصص افراد نیز متفاوت است. همچنین اگر شما جزو مدیران ارشد و حرفه‌ای هستید، از شانس بیشتری برای استخدام در کشور روسیه برخوردار هستید.

تنها عیب و مسئله بزرگ بازار کار کشور روسیه، رقابتی بودن بیش از حد آن است. همچنین در کشور روسیه، اشتغال و استخدام فارغ التحصیلان و متخصصان روسی در اولویت است. شما می‌توانید برای پیدا کردن شغلی مناسب در کشور روسیه، به مراکز کایابی این کشور و یا مشاوره مهاجرت به روسیه مراجعه نمایید.

Immigration consultant and lawyer to Russia

مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری، یکی دیگر از روش‌هایی است که شما به واسطه آن می‌توانید به کشور روسیه مهاجرت کرده و اقامت این کشور را کسب کنید. با توجه به اینکه سرمایه گذاری در هر کشوری به عوامل مختلفی در آن کشور بستگی دارد، شما باید قبل از این کار به تحقیق کافی بپردازید. این کار باعث پیشگیری از ریسک‌های جدی می‌شود. بنابراین وکیل مهاجرت به روسیه با بررسی دموکراسی حاکم بر کشور و اجرای آن می‌تواند شما را به خوبی راهنمایی کند.

کشور‌هایی که مردمی فاقد اطلاعات در زمینه سرمایه گذاری داشته و مردم آن تا حد زیادی به سایر کشور‌ها مهاجرت می‌کنند گزینه مناسبی برای  مهاجرت نیستند. همچنین نرخ منفی کنترل فساد در کشور روسیه نیز، بیانگر عدم کنترل فساد به درستی در این کشور است. این نرخ در کشور روسیه، 0.96- است. همچنین بر اساس آمار‌های اعلام شده، خطر سلب مالکیت سرمایه در کشور روسیه بسیار زیاد است. در واقع دولت روسیه، اقدامات تبعیض آمیز زیادی درباره سرمایه افراد خارجی دارد.

یکی از روش‌های مطمئن سرمایه گذاری در کشور روسیه، ثبت شرکت است. دو شرط اصلی ثبت شرکت توسط سرمایه گذاران و کارآفرینان، ارائه یک پلن تجاری بسیار قوی و همچنین سرمایه‌ای به ارزش 162000 دلار است. شما از این طریق می‌توانید یک کارت اقامت سه ساله قابل تمدید دریافت کنید. در صورتی که علاقه‌مند به کسب پاسپورت و تابعیت دائم کشور روسیه هستید باید حضور خود را به مدت 5 سال در این کشور اثبات کنید.

ازدواج با تبعه روسی

کشور روسیه، در خصوص ازدواج اتباع خارجی با شهروندان کشور خود قوانین سختگیرانه‌ای دارد. این قوانین به منظور پیشگیری از سو استفاده افراد سودجو است. شما برای ازدواج با یک فرد روسی، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • ارائه گواهی مبنی بر توانگری مالی فرد(بر اساس این گواهی، شما باید سالیانه توانایی پرداخت 20000 دلار برای یک زوج جوان را داشته باشید)
 • اثبات مجرد بودن(در صورت ازدواج مجدد، شما باید گواهی طلاق و یا گواهی فوت همسر سابق خود را ارائه دهید)
 • ارائه مدارکی جهت اثبات ارتباط واقعی بین طرفین

شما می‌توانید پس از تشکیل یک زندگی مشترک در روسیه با یک تبعه روسی و همچنین اقامت در این کشور به مدت سه سال، تابعیت این کشور را دریافت کنید.

مهاجرت به روسیه و اخذ تابعیت پس از تولد فرزند

در کسب تابعیت دیگر کشور‌ها از طریق تولد فرزند دو قانون خون و خاک وجود دارد. بر اساس قانون خون فقط کودکانی می‌توانند پس از تولد تابعیت روسیه را کسب کنند که یکی از والدین آن‌ها دارای تابعیت روسی باشد. بر اساس قانون خاک، هر کودکی در هر کشوری که متولد شود تابعیت آن کشور به وی اعطا می‌گردد.

طبق اولویت بندی کشور روسیه بر اساس قانون اساسی این کشور، قوانین داخلی این کشور نسبت به قوانین بین المللی در اولویت هستند. بر همین اساس برای کسب تابعیت کشور پس از تولد، تسلط بر زبان روسی و همچنین داشتن والدین و یا اجداد با تابعیت روسی بسیار ضروری است.

پناهندگی به کشور روسیه

مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی، آخرین و البته اشتباه‌ترین انتخاب برای اخذ اقامت روسیه است. این کار بسیار خطرناک و پرریسک است و مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی به هیچ عنوان آن را توصیه نمی‌کنند. ما برخی جزئیات از مهاجرت با این روش را به شما معرفی می‌کنیم.

شما برای مهاجرت از طریق پناهندگی باید پس از ورود غیر قانونی به این کشور، حداکثر ظرف مدت یک روز به اداره پلیس و یا اداره مهاجرت مراجعه نمایید. شما باید فرم و درخواست خود را در این اداره‌ها پر کنید و مدارکی دال بر داشتن مشکلاتی اعم از عقاید مذهبی، نژاد و شکنجه شدن در جامعه، خانواده و یا گرو‌ه‌های خاص شرایط بد خود را توصیف کنید.

دولت فدرال روسیه پس از بررسی پرونده و اظهارات شما، جواب نهایی را به شما اعلام خواهد کرد. این پروسه ممکن است زمانبر باشد و به یک سال زمان نیاز داشته باشد. در صورتی که گفته‌های شما قابل اثبات و پذیرش برای دولت روسیه نباشد، شما ملزم به ترک سریع کشور روسیه هستید.

شما باید برای مهاجرت از طریق پناهندگی، حداقل 18 سال سن داشته باشید. درخواست پناهندگی کشور روسیه، به دو روش حضوری و مجازی قابل انجام است. بررسی‌های پرونده پناهندگی در مراجعه حضوری حداکثر یک هفته و در مراجعات غیر حضوری حداکثر یک ماه زمان لازم دارد. شما باید در صورت پذیرش در مرحله اولیه، مدارک خود را برای مراحل بعدی ارسال کنید. در صورتی که درخواست شما پذیرفته شود، اقامت سه ساله این کشور به شما ارائه میشود.

هزینه مهاجرت و زندگی در روسیه

هزینه زندگی و اقامت در روسیه به روش مهاجرتی، مسیر مهاجرتی، شهر محل زندگی، هزینه اثبات تمکن مالی، هزینه افتتاح و بررسی پرونده بستگی دارد. همچنین افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند باید هزینه سرمایه گذاری را نیز لحاظ کنند. هزینه‎‌های تحصیل دانشجویان نیز قابل توجه است. شما می‌توانید در ادامه، هزینه‌های ضروری زندگی یک فرد در روسیه را مشاهده نمایید. همچنین برای اطلاع دقیق‌تر از این هزینه‌ها با وکیل مهاجرت به روسیه صحبت کنید.

هزینه غذا

همه هزینه‌های غذای افراد در زیر ذکر خواهد شد، این هزینه‌ها به دلار هستند:

 • هزینه غذای یک فرد در رستوران ارزان قیمت: 500 دلار
 • غذای دو نفر در رستوران متوسط: 2000 دلار
 • نوشیدنی کاپوچینو: 123.43 دلار
 • نوشابه 0.33 لیتری: 51.21 دلار
 • آب معدنی 0.33 لیتری: 31.66 دلار
 • یک لیتر شیر: 59.95 دلار
 • یک کیلوگرم برنج: 63.49 دلار
 • پانصد گرم نان: 35.04 دلار
 • دوازده عدد تخم مرغ: 74.42 دلار
 • یک کیلوگرم پنیر: 513.12 دلار
 • مرغ یک کیلوگرم: 254.81 دلار
 • گوشت قرمز یک کیلوگرم: 462.08 دلار
 • یک کیلوگرم سیب: 89.16 دلار
 • موز یک کیلوگرم: 66.95 دلار
 • یک کیلوگرم پرتقال: 85.63 دلار

هزینه حمل و نقل

هزینه‌های مربوط به حمل و نقل در کشور روسیه به شرح زیر است:

 • بلیط رفت: 26 دلار
 • هزینه تاکسی در ابتدای مسیر: 100 دلار
 • تاکسی پس از یک کیلومتر طی کردن مسیر: 15 دلار
 • یک لیتر بنزین: 44.88 دلار

هزینه اجاره خانه

هزینه آپارتمان‌های دارای تعداد اتاق متفاوت به صورت زیر است:

 • یک خوابه در مرکز شهر: 23.646.73 دلار
 • سه خوابه در مرکز شهر: 42.029.13 دلار
 • یک خوابه خارج از شهر: 15.808.13 دلار
 • سه خوابه خارج از شهر: 28.968.82 دلار
 • هزینه قبض‌های برق، گاز، اینترنت و…: 7.014.95 دلار

چگونه می‌توانیم تابعیت کشور روسیه را دریافت کنیم؟

اخذ تابعیت در کشور روسیه نسبت به روش مهاجرتی شما متفاوت است. در صورتی که وکیل مهاجرت به روسیه داشته باشید، می‌توانید بهترین روش تابعیت را انتخاب کنید. به عنوان مثال دانشجویان پس از یک سال فارغ التحصیلی از دانشگاه، می‌توانند نسبت به پیدا کردن کار اقدام کنند. دانشجویانی که موفق به پیدا کردن کاری مناسب در این مدت باشند می‌توانند تابعیت کشور روسیه را کسب کنند. یادگیری زبان روسی نیز برای این افراد ضروری است. شما باید قبل از اخذ تابعیت در این کشور، به سردی زیاد هوا و همچنین نرخ بیکاری متوسط در روسیه توجه کنید.

کشور روسیه برای مهاجرت، شرایط نسبتا خوبی دارد؛ اما برخی از شرایط این کشور نیاز به بررسی بیشتر دارند. به همین علت، مشاوره و وکیل مهاجرت به روسیه می‌تواند شما را به درستی راهنمایی کند. مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی، روش‌های اصولی و آسان مهاجرت به روسیه را در اختیار شما همراهان عزیز قرار می‌دهند. برای دریافت مشاوره در خصوص مهاجرت به کشور روسیه، با مشاوران ما تماس حاصل فرمائید.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *