بهترین شهر روسیه برای زندگی

بهترین شهرها برای زندگی در روسیه همه با یکدیگر متفاوت هستند. روسیه بزرگترین کشور جهان و مکانی بسیار جالب برای زندگی است، اما تقریباً تمام مهاجران که در این کشور زندگی می کنند در مسکو متمرکز شده اند. در سن پترزبورگ نیز تعداد زیادی از مهاجران زندگی می کنند اما نه در حد مسکو. در اوج رونق روسیه، مسکو یکی از محبوب ترین مناطق برای مهاجران جهان به شمار می آمد.متأسفانه شرایط اقتصادی روسیه تاثیر زیادی بر جامعه مهاجران در این کشور داشته است و امروزه بیشتر مهاجران در مسکو متمرکز شده اند. این به این معنا نیست که هیچگونه فرصتی خارج از مسکو و سن پترزبورگ وجود ندارد بلکه در صورتی که روحیه کارآفرینی داشته باشید، احتمالاً فرصت های بیشتری در خارج از مسکو و سن پترزبورگ بریتان وجود خواهد داشت. در صورتی که بیشتر به دنبال مشاغل کارمندی هستید، مسکو به دلیل تعداد زیاد فرصت های موجود، بهترین انتخاب برای شما می باشد. اگر به دنبال زندگی در یکی بهترین شهر های روسیه هستید با این مقاله که به دست تیم مجرب موسسه مهاجرتی اصطهباناتی نوشته شده است، همراه باشید تا با این شهر ها بیشتر آشنا شوید.آنچه در این مقاله می خوانید:

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
 • بهترین شهر روسیه برای زندگی، روسیه
 • بهترین شهر روسیه برای زندگی،سنت پترزبورگ
 • بهترین شهر روسیه برای زندگی،اکاترینبورگ
 • بهترین شهر روسیه برای زندگی،روستوف-دان
 • بهترین شهر روسیه برای زندگی،تیومن
 • بهترین شهر روسیه برای زندگی،کازان
 • بهترین شهر روسیه برای زندگی،نیژنی نوگورود
 • بهترین شهر روسیه برای زندگی،سوچی

بهترین شهر روسیه برای زندگی، روسیه

بدون شک یکی از بهترین شهرها برای زندگی در روسیه و بزرگترین شهر این کشور،مسکو می باشد. همچنین مسکو با بیش از 12 میلیون نفر جمعیت به عنوان بزرگترین شهر در اروپا شناخته می شود. این شهر دارای سیستم حمل و نقل عمومی فوق العاده توسعه یافته ای می باشد . مردم مسکو بسیار سرد و بی احساس هستند اما اجازه ندهید این اخلاقیات مانع بررسی تاریخ باورنکردنی مسکو شود.علاوه بر شبکه حمل و نقل عمومی فوق العاده و تاریخ بی نظیر، مسکو شهری بسیار سبز است. پارک های عظیم زیادی در سطح این شهر وجود دارد که در سال های اخیر نیز بازسازی شده اند. پارک گورکی مسکو در جهان مشهور است و سر بریانی بور یکی از بهترین پارک های شهری است که تاکنون دیده اید.از دیدگاه تجاری هر شرکت بین المللی ای که در روسیه تجارت می کند مطمئناً یک نماینده در مسکو دارد که بر عملیات آن شرکت در کل کشور نظارت دارد.

بنابراین قابل درک است که چرا تعداد زیادی از مهاجران در مسکو اقامت دارند. همچنین در بعضی موارد مسکو بیشترین حقوق را در کشور پرداخت می کند، اما هزینه زندگی نیز بالاست.هر شرکت روسی که در سطح بین المللی تجارت می کند به احتمال زیاد در مسکو نیز مستقر خواهد بود. برخی از بخش های برتر برای کارمندان مهاجر عبارتند از خدمات حرفه ای، فناوری، رسانه، کالاهای مصرفی و گردشگری هستند. اگر تجربه گسترده ای در هر یک از این صنایع دارید با جستجو باید بتوانید شغل ارزشمندی پیدا کنید.البته به خاطر داشته باشید که به دلیل وضعیت اقتصادی حقوق مهاجران در این بخش ها احتمالاً کمتر از بومیان این کشور است. هزینه زندگی گرچه نسبت به سایر شهرهای روسیه بسیار بالا است، اما در مقایسه با سایر شهرهای جهان ، هنوز هم بسیار پایین است.برای بسیاری از افرادی که روسی بلد نیستند ، مسکو ممکن است گزینه چالش برانگیز باشد. جام جهانی فیفا در سال 2018 در به روزرسانی بیشتر زیرساخت های عمومی با علائم انگلیسی مفید بود، اما مسکو هنوز فاقد هرگونه زیرساخت واقعی انگلیسی است.در سال های اخیر رستوران ها و سالن های غذایی عالی بسیاری درمسکو افتتاح شدند که با برخی از بهترین های اروپا به رقابت می پردازند. فقط 10 سال پیش یافتن چیزی غیر از سوشی یا پیتزا در مسکو غیرممکن بود. اما امروز اگر از بورشت، پلمنی و الیویه خسته شده اید، غذاهای بین المللی زیادی در مسکو از گرجی تا هندی وجود دارد.

 • جمعیت: 12000000
 • متوسط حقوق: 96900 روبل (1250 دلار)
 • متوسط اجاره (1 اتاق خواب): 45000 روبل (590 دلار)
 • هزینه زندگی مهاجران: 120000 روبل (1550 دلار)
 • تعداد فرودگاه های بین المللی: 4
 • میانگین سرعت اینترنت: 49.71 Mbs
 • تعداد مهاجران: زیاد

بهترین شهر روسیه برای زندگی،سنت پترزبورگ

دومین شهر بزرگ روسیه، سن پترزبورگ است و با جمعیت حدود 5 میلیون نفر به طور قابل توجهی کوچکتر از مسکو است. بیشتر افرادی که از سن پترزبورگ دیدن کرده اند بر این عقیده هستند که سن پترزبورگ بسیار اروپایی تر از مسکو است. این شهر به عنوان “دریچه ای به اروپا” در دوره های تزاری ساخته شده است. ساختمانها به سبک باروکی یادآور اروپای مرکزی است. در طول تابستان در این شهر خورشید عملاً هرگز غروب نمی کند و پیاده روی در خیابان های مرکزی سن پترزبورگ با شکوه است. متأسفانه روزهای طولانی زمستان تاریک تضاد کاملی با تابستان های شگفت انگیز در سن پترزبورگ دارد.همانند مسکو، سیستم حمل و نقل عمومی در این شهر بسیار توسعه یافته است و به راحتی می توانید در یک ساعت به هر گوشه ای از شهر بروید. ایستگاه های مترو نیز جالب و کارآمد هستند. در ساعتهای شلوغی، قطارها هر 2 دقیقه یا کمتر می رسند. برخلاف مسکو در سن پترزبورگ تقریباً تمام سیستم حمل و نقل عمومی دو زبانه هستند و در نتیجه رفت و آمد در آنجا از مسکو راحت تر است.از نظر فرصت های شغلی، اوضاع کمی دشوارتر از مسکو است. تعداد شرکت های بین المللی در سن پترزبورگ در مقایسه با مسکو کمتر هستند. معمولاً آنها فقط دفاتر ماهواره ای هستند و بیشتر عملیات در خارج از مسکو انجام می شود. البته هنوز هم تعداد زیادی از شرکت های خدمات حرفه ای، هتل ها و شرکت های فناوری در سنت پترزبورگ قرار دارند. در آنجا حقوق و دستمزدها در سن پترزبورگ به ویژه برای مهاجران به طور قابل توجهی کمتر تر است. از طرفی اجاره نیز در سن پترزبورگ ارزان تر است و بیشتر کالاها و خدمات مصرفی تقریباً با قیمت مشابه با مسکو ارائه می شوند.

 • جمعیت: 5000000
 • متوسط حقوق: 63800 روبل (825 دلار)
 • متوسط اجاره (1 اتاق خواب): 28،000 روبل (365 دلار)
 • هزینه زندگی مهاجران: 100000 روبل (1300 دلار)
 • تعداد فرودگاه بین المللی: 1
 • متوسط سرعت اینترنت: 42.98 Mbs
 • تعداد مهاجران: زیاد
بهترین شهر روسیه برای زندگی،سنت پترزبورگ

بهترین شهر روسیه برای زندگی،سنت پترزبورگ

بهترین شهر روسیه برای زندگی،اکاترینبورگ

Ekaterinburg یا Yekaterinburg چهارمین شهر بزرگ روسیه است و در نزدیکی کوه های اورال واقع شده است. قرارگیری اکاترینبورگ در نزدیکی مرز اروپا و آسیا آن را به یک شهر جذاب تبدیل کرده است. در حالی که بیشتر جمعیت این شهر از نظر قومی روسی هستن اما در اکاترینبورگ و مناطق اطراف آن قومیت های مختلفی وجود دارد. به طور کلی اکاترین بورگ یک شهر به سرعت در حال توسعه است و دارای جاذبه های فرهنگی بسیاری است.این شهر با قطار حدود 30 ساعت یا 1800 کیلومتر با مسکو فاصله دارد. بیش از 1 میلیون نفر جمعیت دارد و میزان مهاجرت به آنجا نسبت به اندازه شهر بسیار ناچیز است. احتمالاً فقط حدود هزار نفر از مهاجران در این شهر حضور دارند. در آنجا ممکن است یافتن شغلی به غیر از ویرایش انگلیسی یا معلم انگلیسی دشوار باشد اما اگر تسلط خوبی به زبان روسی دارید ، گزینه های دیگری نیز وجود دارد.اگر کارآفرین باشید، احتمالاً گزینه های بسیاری برای آموزش خصوصی زبان انگلیسی در یا حتی راه اندازی یک مدرسه انگلیسی با معلمان انگلیسی زبان در اکاترینبورگ وجود دارد. برخی هتل ها و استارتاپ های فنی وجود دارند که ممکن است به شخصی برای توسعه تجارت انگلیسی یا ویرایشگر انگلیسی نیاز باشند.در کنار این مشکلات باید گفت که اکاترینبورگ شهری فوق العاده است. اگر در حال یادگیری زبان روسی هستید، اکاترینبورگ به این دلیل که مهاجران و گردشگران بسیار کمی دارد ، شهری به مراتب بهتر برای زندگی می باشد. دانش زبان روسی به شما این امکان را می دهد که با روس های محلی دوست شوید و به روسی صحبت کنید زیرا پیدا کردن روس های انگلیسی زبان نیز مشکل است. همچنین خواهید فهمید که مردم در اکاترینبورگ نسبت به سایر شهرهای بزرگ روسیه به شما به عنوان یک خارجی علاقه بیشتری نشان می دهند. فقط در جریان زمستان هایی که بسیار سردتر از مسکو یا سن پترزبورگ هستند.

 • جمعیت: 1400000
 • متوسط حقوق: 46200 روبل (600 دلار)
 • متوسط اجاره (1 اتاق خواب): 20000 روبل (250 دلار)
 • هزینه زندگی مهاجران: 90000 روبل (1175 دلار)
 • فرودگاه بین المللی: 1
 • میانگین سرعت اینترنت: 35.98 مگابایت
 • تعداد مهاجران: کم است

بهترین شهر روسیه برای زندگی،روستوف-دان

روستوف روی-دان بزرگترین شهر جنوب روسیه است و در دریای آزوف واقع شده است. احتمالاً این شهر بیشتر به خاطر فرهنگ کوزاک خود مشهور است. همچنین روستوف داف مرکز اداری و اقتصادی جنوب روسیه می باشد. بنابراین وضعیت اقتصادی در این شهر بهتر از اکثر مناطق روسیه است تا حدودی به دلیل موقعیت آن به عنوان یک شهر بندری است.در زمان اتحاد جماهیر شوروی ، روستوف دان یک شهر صنعتی بود و امروزه هنوز همین طور است. استخراج زغال سنگ ماشین سازی، اتومبیل سازی و همچنین کارخانه های فولاد و آهن منابع اصلی مشاغلی در اقتصاد این شهر هستند. این شرکت ها همه روسی هستند اما بسیاری از آنها به بازار بین المللی صادرات می کنند، بنابراین جامعه کوچکی از مهاجران در روستون-دون وجود دارد.در حالی که روستوف دان دارای تعدادی صنعت پر رونق است، فرصت های کمی در آنجا برای نیروهای کا خارجی وجود دارد. البته پیدا کردن شغل در آنجا غیرممکن است و بسته به شغل و صنعت شما، هر کاری ممکن است. اگر می خواهید زمینه فعالیت خود را آماده کنید، قبل از رفتن به آنجا لازم است که در اینترنت جستجو کنید. با توجه به استانداردهای بین المللی، روستوف دون کاملاً از مسکو متفاوت است، اما اگر بتوانید شغلی در یک شرکت در مسکو پیدا کنید، ممکن است بتوانید به روستوف-دون منتقل شوید.انجام این کار بسیار ساده تر از پیدا کردن شغلی در روستوف دان است. البته ، اگر به دنبال تدریس زبان انگلیسی هستید برای یافتن کار در روستوف دون مشکلی نخواهد داشت. در آنجا مدارس انگلیسی زبان وجود دارد که معلمان خارجی استخدام می کنند. حتی در حومه روستوف-دان مانند شاختی می توانید به عنوان یک معلم انگلیسی مشغول به کار شوید.

 • جمعیت: 1100000
 • متوسط حقوق: 39100 روبل (500 دلار)
 • متوسط اجاره (1 اتاق خواب): 17،000 روبل (220 دلار)
 • هزینه زندگی: 70000 روبل (900 دلار)
 • تعداد فرودگاه بین المللی: 1
 • میانگین سرعت اینترنت: 28.09 Mbs
 • تعداد مهاجران: کم است
بهترین شهر روسیه برای زندگی،روستوف-دان

بهترین شهر روسیه برای زندگی،روستوف-دان

بهترین شهر روسیه برای زندگی،تیومن

تیومن اخیراً توسط تعدادی از نشریات به عنوان بهترین شهر روسیه از نظر کیفیت زندگی شناخته شده است و یکی از بهترین شهرها برای زندگی در روسیه به شمار می آید. از طرفی به دلیل منابع نفتی و گازی که در نزدیکی این شهر قرار دارد، تیومن با پیشرفت چشمگیری همراه بوده است. اگر به سیبری علاقه دارید تیومن بهترین گزینه است. ممکن است این شهر به اندازه نووسیبیرسک بزرگ نباشد، اما اوضاع کلی با توجه به مشاغل و زیرساخت های موجود در تیمن بسیار بهتر است.نووسیبیرسک شهر ی خسته کننده، خاکستری و قدیمی متعلق به شوروی است اما تیومن نمونه ای پر جنب و جوش و در حال شکوفایی است که شهرهای کوچکتر روسیه باید به دنبال رو آن باشند. البته این تیومن نقص بودن تیومن نیست و از معایب این شهر می توان به تعداد کم مهاجران اشاره کرد. همچنین در این شهر برای کسب فرصت های شغلی غیر از تدریس زبان انگلیسی به تجربه گسترده بین المللی نیاز می باشد.علاوه بر این حقوق و دستمزد در این شهر در مقایسه با سایر شهرهای روسیه بسیار بالا است البته قابل مقایسه با اروپا نمی باشد. هزینه زندگی در تیومن آشکارا ارزان تر از بسیاری از شهرهای بزرگ روسیه است اما این هزینه می تواند تغییر کند. آموزشگاه های انگلیسی بسیاری در آن جا وجود دارد که مطمئناً علاقمند به استخدام معلم انگلیسی زبان هستند.ممکن است لازم باشد برای پیدا کردن شغل در تیومن کمی بازاریابی انجام دهید، اما یافتن شغل قطعاً امکان پذیر است. در آنجا انجمن مهاجران تقریباً وجود ندارد اما ممکن است به واسطه لینکدین شانس پیدا کردن چنین انجمن هایی را داشته باشید.

 • جمعیت: 621000
 • متوسط حقوق: 53600 روبل (700 دلار)
 • اجاره متوسط (1 اتاق خواب): 20000 (260 دلار)
 • هزینه زندگی: 90000 روبل (1175)
 • فرودگاه بین المللی: 1
 • میانگین سرعت اینترنت: 41.24 Mbs
 • تعداد مهاجران: بسیار کم است
بهترین شهر روسیه برای زندگی،تیومن

بهترین شهر روسیه برای زندگی،تیومن

بهترین شهر روسیه برای زندگی،کازان

کازان شهری بی نظیر در روسیه است. این شهر با بیش از یک میلیون نفر جمعیت مرکز تاتارستان،جمهوری متشکل از مردم ترکی، است. این شهر دارای جمعیت قابل توجهی مسلمان است و کاخ سفید کرملین در مرکز شهر به همراه مسجد نمادین کول شریف گوتاه آن است.تنوع قومی باعث شده است کازان با معماری بسیار منحصر به فرد خود به یک مکان گردشگری عالی تبدیل شود. جمهوری تاتارستان یکی از ثروتمندترین فدرال ها در روسیه است و این امر بلافاصله پس از ورود به مرکز شهر مشهود است. در آنجا همه چیز مورد توجه قرار گرفته و به خوبی برنامه ریزی شده است. کازان شهری زیبا است.مانند اکثرشهرهای روسیه، جمعیت مهاجران در کازان نسبت به وسعت شهر بسیار اندک است. در کازان جامعه مهاجر وسیعی وجود ندارد، اما اگر تصمیم دارید آنها را پیدا کنید، قطعاً گزینه هایی وجود دارد. مانند هر شهری در روسیه، فرصت های زیادی برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد ، اما اگر می خواهید با انجام این کار واقعاً درآمد کسب کنید، شاید مجبور شوید به مدیران بازرگانی به صورت خصوصی دروس تدریس کنید.

 • جمعیت: 1170000
 • متوسط حقوق: 39500 روبل (525 دلار)
 • متوسط اجاره (1 اتاق خواب): 20000 روبل (260 دلار)
 • هزینه مهاجران برای زندگی: 100000 (1300 دلار)
 • تعداد فرودگاه بین المللی: 1
 • میانگین سرعت اینترنت: 31.77 Mbs
 • تعداد مهاجران: متوسط
بهترین شهر روسیه برای زندگی،کازان

بهترین شهر روسیه برای زندگی،کازان

بهترین شهر روسیه برای زندگی،نیژنی نوگورود

در مورد نیژنی نوگورود که یکی دیگر از بهترین شهرها برای زندگی در روسیه است، چیزهای زیادی وجود دارد که می توان دوست داشت. این شهر با قطار واقع بر رودخانه ولگا حدود، 4 ساعت از مسکو فاصله دارد. این شهر بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد و در نزدیکی حلقه طلایی شهرهای تاریخی که مسکو را احاطه کرده اند، قرار گرفته است. در زمان اتحاد جماهیر شوروی ، نیژنی نوگورود به یاد نویسنده مشهور روسی، گورکی خوانده می شد. اگر به دنبال شهری سرشار از فرهنگ و زبان هستید ، احتمالاً نیژنی نوگورود بهترین شهر بزرگ روسیه برای زندگی است.گفته می شود که در آنجا هنوز جمعیت مهاجران بسیار اندکی وجود دارد و فرصت های شغلی گاهی منوط به کار با شبکه است. استان نیژنی نوگورود به عنوان قطب تولید شناخته می شود و تعدادی از شرکت های بین المللی و کارخانه ها در آنجا فعالیت می کنند. البته اگر می خواهید زبان انگلیسی تدریس کنید در مدارس زبان و تدریس خصوصی فرصت های بی حد و حصری وجود دارد. اگر علاقمند به تدریس در یک دانشگاه هستید اساتید آمریکایی زیادی هستند که در نیژنی نوگورود تدریس می کنند، بنابراین ارزش دارد که به دانشگاه ها مراجعه کنید.

 • جمعیت: 1257000
 • متوسط حقوق: 41700 روبل (540 دلار)
 • متوسط اجاره (1 اتاق خواب): 16000 (210 دلار)
 • هزینه مهاجران برای زندگی: 80،000 روبل (1050 دلار)
 • تعداد فرودگاه بین المللی: 1
 • میانگین سرعت اینترنت: 15 مگابایت
 • تعداد مهاجران: کم است

بهترین شهر روسیه برای زندگی،سوچی

 • جمعیت: 364000 نفر
 • متوسط حقوق: 37600 روبل (490 دلار)
 • متوسط اجاره (1 اتاق خواب): 26000 (340 دلار)
 • هزینه مهاجران برای زندگی: 80000 روبل (1050 دلار)
 • تعداد فرودگاه بین المللی: 1
 • میانگین سرعت اینترنت: 23.42 Mbs
 • تعداد مهاجران: بسیار کم است
بهترین شهر روسیه برای زندگی،سوچی

بهترین شهر روسیه برای زندگی،سوچی

احتمالاً نام روسیه تصاویری از یخبندان های زمستان های سرد و تابستان های کوتاه را به ذهن شما می آورد. اگر این تنها تصویر شما از روسیه است، باید از شهر جنوبی روسیه، سوچی، دیدن کنید. از زمان بازیهای المپیک زمستانی 2014 سوچی دستخوش یک تعمیرات اساسی شده است. فرودگاه این شهر با توجه به اندازه شهر سوچی، مطابق با استانداردهای بین المللی است.اگرچه ساحل این شهر بهترین مقصد ساحلی نیست اما سوچی مناظر طبیعی خارق العاده ای دارد و از بسیاری شهرهای دیگر روسیه بسیار جذاب تر است. اگر به ورزش های زمستانی علاقه دارید خوب است بدانید که بهترین استراحتگاه اسکی در روسیه نزدیک به سوچی قرار دارد. البته شرایط آنجا مانند کوه های آلپ نیست اما امکانات اسکی بسیار خوبی دارد.
متأسفانه جامعه مهاجران در سوچی در بهترین حالت هم بسیار محدود است و تنوع بسیار کمی دارد به خصوص برای کسانی که به زبان روسی صحبت نمی کنند. در اینجا نیز آموزش انگلیسی بهترین گزینه برای اشتغال فوری خواهد بود. در سوچی مدارس زبانی وجود دارد که علاقه مند به استخدام انگلیسی زبانان هستند. اگر در زمینه گردشگری تجربه دارید، ممکن است فرصت هایی برای کار در صنعت گردشگری برای جذب بیشتر گردشگران خارجی به جنوب روسیه، وجود داشته باشد.در مجموع اگر علاقمند به کاوش در خارج از مسکو و سن پترزبورگ هستید، پشیمان نخواهید شد. فقط باید توجه داشته باشید که همه چیز بسیار متفاوت خواهد بود. تعداد گزینه های موجود برای غیر روسی زبانان نیز بسیار کم خواهد بود. برای کارآفرینان ماجراجو، شهرهای کوچکتر روسیه فرصت های جدیدی فراهم می کنند.اگر به دنبال راه اندازی شرکتی کوچک در هر شهر روسیه هستید، با ما تماس بگیرید. ما می توانیم به شما در حل برخی از مشکلات پیش رو همچنین افتتاح یک شرکت با مسئولیت محدود که به شما امکان زندگی طولانی مدت در شهر مورد نظر کمک کنیم .در این مقاله راجع به بهترین شهر های روسیه برای زندگی نوشته شده است که از این میان مسکو با 12 میلیون جمعیت و متوسط دستمزد 1250 دلاری در رتبه اول قرار دارد و پس از آن سن پترزبورگ و اکاترین بورگ به ترتیب در رتبه دوم و سوم جای دارند. چنانچه می خواهید دیگر شهر های برتر روسیه و هزینه زندگی در روسیه، متوسط اجاره و حداقل میزان دستمزد در هر یک از این شهر ها بیشتر آشنا شوید با این مقاله همراه شوید.

سوالات متداول در مورد بهترین شهر روسیه برای زندگی

1- بهترین شهر روسیه برای زندگی کدام است؟

مسکو به عنوان پایتخت روسیه بهترین شهر این کشور برای زندگی می باشد.

2- بهترین شهر روسیه از نظر فرصت های شغلی موجود کدام است؟

در بین بهترین شهرهای روسیه در مسکو و بعد از آن سن پترزبورگ فرصت های شغلی بیشتری برای مهاجران وجود دارد.

3- بهترین شهر روسیه از نظر متوسط درآمد کدام است؟

در بین بهترین شهرهای روسیه متوسط حقوق در مسکو و بعد از آن در سن پترزبورگ بیشتر از سایر شهر ها می باشد.

4- بیشترین شغل موجود در روسیه برای غیر روسی زبانان در بهترین شهر های این کشور کدام است؟

تدریس زبان انگلیسی و حوزه گردشگری بیشترین فرصت های شغلی برای مهاجران در روسیه می باشد.

5- پرجمعیت ترین شهر روسیه در بین بهترین شهر های روسیه کدام است؟

مسکو با 12 میلیون نفر جمعیت، پر جمعیت ترین شهر مسکو می باشد.

6- بیشترین اجاره مسکن در بین بهترین شهر های روسیه مربوط به کدام شهر است؟

در بین بهترین شهر های روسیه برای زندگی هزینه اجاره مسکن در سوچی بیشتر از سایرین می باشد.

7- کمترین میزان اجاره مسکن در بین بهترین شهرهای روسیه مربوط به کدام شهر است؟

در بین بهتری شهر های روسیه متوسط هزینه اجاره مسکن در نیژنی نوگورود کمتر از سایر شهر ها می باشد.

8- کمترین میزان دستمزد در بین بهترین شهر های روسیه مربوط به کدام شهر است؟

در بین بهتری شهر های روسیه متوسط دستمزد در شهر سوچی کمتر از سایر شهر ها می باشد.

9- کم جمعیت ترین شهر در میان بهترین شهر های روسیه کدام است؟

در بین بهتری شهر های روسیه سوچی با 364000 نفر جمعیت، کم جمعیت ترین شهر محسوب می شود.

10- بیشترین تعداد مهاجران در کدام یک از بهترین شهر های روسیه ساکن هستند؟

بیشترین تعداد مهاجران در شهر مسکو ساکن هستند.

11- در کدام یک از بهترین شهر های روسیه مهاجران کمتری حضور دارند؟

در شهر سوچی تعداد مهاجران بسیار کمی زندگی می کنند.

12- بهترین شهر روسیه از نظر میزان هزینه ماهانه زندگی کدام است؟

در بین بهترین شهر های روسیه در روستوف-دان هزینه زندگی کمتر از سایر شهر ها می باشد.

13- بهترین شهر روسیه از نظر کیفیت زندگی کدام است؟

تیومن از نظر کیفیت زندگی بهترین شهر روسیه شناخته شده است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *