پزشکی و دندانپزشکی روسیه

بررسی درآمد دندانپزشکی در روسیه

درآمد دندانپزشکی در روسیه بسیار بالا بوده و از طرفی دیگر هزینه تحصیل در این رشته بسیار مقرون به صرفه می‌‌باشد و همین عامل باعث شده تا افراد زیادی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه اقدام کنند.

کشور روسیه را بشناسید

کشور روسیه به عنوان بزرگ‌ترین کشور جهان شناخته می‌شود. این کشور در قاره آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع شده به همین دلیل آن را یک کشور اوراسیایی می‌دانند. مجاورت با دریای خزر، دریای سیاه، اقیانوس آرام شمالی، اقیانوس منجمد شمالی و همسایگی با کشورهای کره شمالی، چین، مغولستان، جمهوری آذربایجان، فنلاند، نروژ، لهستان، اوکراین و گرجستان موقعیت جغرافیایی کشور روسیه را بسیار خاص و منحصر به فرد کرده است. مسکو به عنوان پایتخت و سن پترزبورگ، سیبریک و کازان به عنوان برترین شهرهای این کشور شناخته می‌شوند. زبان رسمی مردمان کشور روسیه، روسی بوده و واحد شمارش پول آن‌ها روبل است.

درآمد دندانپزشکی روسیه

آزمون ورودی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی

شرایط تحصیل در روسیه 2021 بسیار متفاوت است و  عموماً برای ورود به دانشگاه‌های دندانپزشکی کشور روسیه باید در آزمون ورودی شرکت کنید. سوالات مطرح شده در این آزمون در زمینه زیست، شیمی، زبان می باشد و تسلط شما به زبان انگلیسی و روسی به عنوان یک برگ برنده برای عملکرد موفقیت آمیز در این آزمون به شمار می‌رود.

ییشترین درآمد دندانپزشکی در روسیه

درآمد دندانپزشکی در روسیه در شهرهای مختلف متفاوت می‌باشد؛ همانطور که میزان خرج متفاوت خواهد بود. همچنین میزان تخصص و تجربه دندان پزشک و تعداد بیمارانی که به آن‌ها مراجعه می‌کنند بسیار در تعیین درآمد دندانپزشکان موثر خواهد بود.

۵ دانشگاه برتر رشته دندانپزشکی و هزینه تحصیل در آن‌ها

تحصیل پزشکی در روسیه و همچنین دندانپزشکی متقاضیان زیادی به دنبال خواهد داشت. کشور روسیه دارای دانشگاه‌های متعددی می باشد که در برخی از آن‌ها رشته دندانپزشکی به دانشجویان ارائه می‌شود. در این قسمت از مقاله پنج دانشگاه برتر رشته دندانپزشکی، هزینه تحصیل و هزینه شرکت در دوره پادفک آن‌ها به شما ارائه خواهد شد.

نام دانشگاههزینه تحصیلهزینه دوره پادفک
دانشگاه لومونسف مسکو۳۲۵ هزار روبلاز ۶ تا ۸ هزار روبل
دانشگاه سچینوا۷۰۰ تا ۸۵۰ هزار روبلاز ۱۳۰ تا ۲۵۵ هزار روبل
دانشگاه پزشکی پیروگوحدود ۴۶۰ هزار روبلحدود ۲۹۰ هزار روبل
دانشگاه پاولوحدود ۳۶۰ هزار روبلحدود ۱۵۰ هزار روبل
دانشگاه سن پترزبورگحدود ۳۳۵ هزار روبلحدود ۲۹۵ هزار روبل

امکانات دانشگاه‌های دندان پزشکی روسیه

بسیاری از دانشگاه‌های کشور روسیه با در در اختیار دادن امکانات فراوان، سعی دارند تا رفاه هر چه بیشتر دانشجویان را فراهم کنند.

 1. خوابگاه‌ها و سالن‌های استراحت
 2. آزمایشگاه‌‌های مجهز
 3. سالن‌های سخنرانی
 4. کتابخانه‌های مربوط به رشته دندان پزشکی
 5. سالن‌های غذاخوری و سلف‌های دانشگاهی
 6. بیمارستان‌ها و مراکز مجهز برای گذراندن واحدهای عملی
 7. فروشگاه‌های متنوع مواد غذایی
 8. امکانات ورزشی و تفریحی
 9. مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی

ارائه رنگینگ جهانی ۵ دانشگاه برتر دندانپزشکی روسیه

جالب است‌ بدانید که در سال ۲۰۲۱ بسیاری از دانشگاه‌های کشور روسیه توانسته اند به رتبه زیر ۵۰۰ در سطح جهانی دست پیدا کنند.

نام دانشگاهرتبه اعلام شده در سیستم QSرتبه کسب شده در رشته پزشکی
لومونسوف مسکو۷۸۲۵۰ تا ۳۰۰
دانشگاه سیچنوا۶۵۰ تا ۷۰۰۴۰۰ تا ۴۵۰
دانشگاه پزشکی پیروگو۱۰۰۰۴۵۰ تا ۵۰۰
دانشگاه پاولو۱۰۰۰۴۵۰ تا ۵۰۰
دانشگاه سن پترزبورگ۲۴۲۴۵۰ تا ۵۰۰

آشنایی دوره پادفک

اگر قصد دارید تا رشته دندانپزشکی را با زبان روسی ادامه دهید، شرکت در دوره پادفک برای شما الزامی خواهد بود. طول دوره پادفک بین ۳ تا ۱۰ ماه می‌باشد و در طی این دوره لغات تخصصی و مقدمات دروس دندان پزشکی به شما ارائه خواهد شد. به طور میانگین هزینه دوره پادفک بین ۴ تا ۵ هزار روبل روسیه می‌باشد. پس از پایان این دوره آزمونی از شما گرفته خواهد شد که میزان تسلط و آمادگی‌تان را برای ورود به رشته دندانپزشکی محک می‌زند. نگران نباشید! چرا که عموما آزمون دوره پادفک ساده بوده و درصد قبولی بسیار بالایی دارد. همچنین تحصیل دکترا در روسیه نیز بدون دوره پادکفت نیز امکان پذیر است.

* لازم است بدانید که رشته دندانپزشکی به خودی خود در مدت زمان تقریبی ۵ سال پایان می‌پذیرد اما با شرکت در دوره پادفک عموما طول تحصیل در این رشته به ۶ سال می‌رسد.

درآمد دندانپزشکی روسیه

۵ دانشگاه دندان پزشکی مورد تایید کشور ایران

برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه دانشگاه‌های مسکو، لومونوسوف، نووسیبریسک، سیچنوا و کازان به عنوان پنج دانشگاه تایید شده توسط علوم پزشکی کشور ایران شناخته می‌شوند. البته درآمد دندانپزشکان در روسیه عموما بالا بوده و معمولاً افراد ترجیح می‌دهند بعد از فارغ التحصیلی در همین کشور مشغول به فعالیت شوند. معرفی دروس رشته دندانپزشکی

دروس رشته دندانپزشکی

 1. ‌آشنایی با بیماری‌های دندان
 2. اصطلاحات پزشکی لاتین و پایه
 3. تاریخ پزشکی
 4. علوم مواد
 5. دندانپزشکی کودکان
 6. دندانپزشکی جراحی
 7. دندان پزشکی پروتزی
 8. آشنایی با پزشکی داخلی
 9. آسیب شناسی آناتومی سر و گردن
 10. فیزیولوژیک فک و صورت

به متقاضیان ارائه خواهد شد.

طبیعتاً اگر قصد ادامه تحصیل و دریافت تخصص در یکی از زیر شاخه‌های رشته دندانپزشکی را داشته باشید، دروس شما تخصصی‌تر شده و به تعداد واحد‌های عملی‌تان افزوده خواهد شد.

میانگین درامد ۵ رشته پیراپزشکی روسیه و دندانپزشکی

در این قسمت ۵ رشته پرمخاطب از زیر شاخه‌های رشته پزشکی و میانگین درآمدی آنها به واحد روبل روسیه به شما ارائه شده است.

نام شغلمیانگین درآمد
فیزیولوژیست۲۲۷ هزار روبل
پزشک اطفال۲۳۶ هزار روبل
روانشناس بالینی۳۲۰ هزار روبل
اورولوژیست۳۵۶ هزار روبل
متخصص تغذیه۱۹۰ هزار روبل

بالاترین، متوسط و حداقل درآمد دندانپزشکان در روسیه

متوسط حقوق دندانپزشک در روسیه بالا بوده و همین مسئله توجه افراد زیادی را برای تحصیل در این رشته به خود جلب می‌کند. در سه جدول ارائه شده بالاترین، میانگین و کمترین درآمد دندانپزشک در مناطق مختلف کشور روسیه به نمایش گذاشته شده است.

نام شهردرآمد نسبی
مسکو۸۰۸۰۰ روبل در ماه
سن پترزبورگ۶۷۲۰۰ روبل در ماه
نام شهردرآمد نسبی
فدرال پریولسکی۳۷۸۵۰ روبل در ماه
فدرال قفقاز۳۱۹۷۰ روبل در ماه

حقوق دندانپزشکی در روسیه در دیگر مناطق

نام شهردرآمد نسبی
جمهوری کاراچای۱۴۱۷۰ روبل در ماه
اولیانوفسک اوبلاست۱۴۸۹۰  روبل در ماه

به طور عمده ۲۴۴ هزار روبل معادل ۳۳۵۰ دلار در امد به عنوان کمترین و ۴۱۲ هزار روبل معادل ۵۶۵۶ دلار در امد به عنوان بیشترین سطح درآمد دندان پزشکی در روسیه در نظر گرفته شده است.

جمع بندی

از آن جایی که درآمد دندانپزشکی در روسیه متوسط رو به بالا بوده و از طرف دیگر هزینه تحصیل در این رشته در مقایسه با سایر کشورهای جهان مناسب به نظر می‌رسد، متقاضیان بسیار زیادی برای تحصیل در این رشته تمایل نشان می‌دهند. جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص انواع روش‌های مهاجرت به کشور روسیه، چگونگی ورود به دانشگاه‌های این کشور و… با موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در ارتباط باشید. شما عزیزان می‌توانید از طریق تماس تلفنی و یا مراجعه به شعب حضوری این مجموعه مهاجرتی پاسخ پرسش‌های خود را جویا شوید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.