مهاجرت و اعزام کادر درمان به دانمارک

مهاجرت کادر درمان به دانمارک در سال‌های اخیر در میان فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم پزشکی به طور غیرقابل باوری افزایش یافته است و یکی از گزینه‌های مهاجرتی پرطرفدار در این قشر محسوب می‌شود. کشور دانمارک با دارا بودن سیستم درمانی ایده‌آل و سطح رفاه اجتماعی بالا برای زندگی و حقوق و مزایای مناسب، جزو مقاصد محبوب برای مهاجرت کادر درمان در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر سیستم درمانی مناسب و حمایت دولت از پزشکان و پرستاران، افزایش تعداد سالمندان و بیماران در این کشور نیز، شرایط مهاجرت را برای کادر درمان هموارتر کرده است. همچنین امکان معادل‌سازی مدارک تحصیلی پزشکی و پرستاری در سازمان نظام پزشکی دانمارک نیز وجود دارد که این قابلیت پروسه مهاجرت را برای این افراد تسهیل کرده است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اگر شما هم به عنوان یک پزشک و یا نیروی کادر درمان قصد مهاجرت به کشور دانمارک را دارید، در این مقاله که شرایط مهاجرت کادر درمان به دانمارک، مشاغل مورد نیاز، حقوق دریافتی و هزینه ویزا و نحوه اخذ اقامت را بررسی می‌کنیم، همراه ما باشید.

مزایای انتخاب دانمارک برای مهاجرت کادر درمان

دانمارک شرایط مناسبی را برای مهاجرت کادر درمان فراهم کرده است که نسبت به سایر کشورهای دیگر مزایای گسترده‌ای را ارائه می‌دهد. دانمارک برای همه مشاغل و به ویژه کادر درمان احترام و جایگاه ویژه‌ای قائل است، حقوق و مزایای مناسبی را به این قشر ارائه می‌دهد و به دلیل فرسایش شغلی بالا، کادر درمان ساعات کاری کوتاه‌تری دارند. اگر شما هم به عنوان نیروی کادر درمان قصد مهاجرت به دانمارک را دارید، بهتر است با مزایایی که این کشور به مهاجران کادر درمانی ارائه می‌دهد آشنا شوید:

 • امکان تحصیل رایگان فرزندان در دانمارک
 • امکان صدور مجوز کار برای اعضای خانواده
 • امکان برخورداری از خدمات بیمه درمانی و سیستم بهداشتی رایگان
 • امکان دسترسی به مزایای بازنشستگی
 • هزینه‌های پایین اخذ ویزا نسبت به سایر کشورها
 • دریافت مجوز کار پاره‌وقت در صورت شرکت در دوره‌های آموزشی
 • امکان دریافت ویزای همراه برای همسر یا سایر اعضای خانواده
 • اخذ تابعیت و شهروندی پس از پنج سال زندگی در دانمارک

روش های مهاجرت کادر درمان به دانمارک

مهاجرت کادر درمان به دانمارک فقط از طریق دریافت ویزاهای مختلف ممکن است. اگر شما هم قصد مهاجرت به این کشور را دارید، باید با توجه به رشته تحصیلی، سابقه کار، سن و تمکن مالی که دارید، مناسب‌ترین روش مهاجرت را برای خود انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در تماس باشید. از جمله روش‌های متداول مهاجرت کادر درمان به کشور دانمارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برنامه مجوز دانمارک یا Danish Authorisation

این برنامه به عنوان بهترین روش مهاجرت کادر درمان به دانمارک شناخته می‌شود که در میان متقاضیان بسیار محبوب است. پزشکان، دندانپزشکان، پرستاران و سایر کارکنان کادر درمان مانند تکنسین‌های اتاق عمل و ماما در صورتیکه شرایط لازم را داشته باشند، برای مهاجرت از این طریق محدودیتی نخواهند داشت.

برنامه مهاجرت پرستاران برای مهاجرت کادر درمان به دانمارک

سیستم درمانی ایده‌آل، حقوق و مزایای کافی، رفاه اجتماعی بالا برای زندگی و وضعیت مناسب مشاغل کادر درمان، کشور دانمارک را به مقصد جذابی برای مهاجرت پرستاران تبدیل کرده است. پرستاران با اخذ ویزای XG1 می‌توانند برای مهاجرت کاری به دانمارک اقدام کنند. این برنامه مهاجرتی نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد و پرستاران پس از اخذ ویزا و وارد شدن به این کشور می‌بایست تنها در دوره‌های آموزشی زبان دانمارکی شرکت کنند. توجه داشته باشید که این برنامه مهاجرتی محدودیت سنی دارد و پرستاران بازنشسته و همچنین پرستاران بالای ۷۵ سال نمی‌توانند از این طریق به دانمارک مهاجرت کنند.

برنامه مهاجرت پزشکان به عنوان کادر درمان به دانمارک

پزشکانی که قصد دارند با یک برنامه مهاجرتی خاص برای مهاجرت و زندگی در دانمارک اقدام کنند، باید تاییدیه EPIC را دریافت کنند. همچنین شرکت در آزمون زبان پزشکی و برآورده کردن شروط دیگر برای دریافت مجوز کار پزشکی در دانمارک نیز ضروری است. توجه داشته باشید که اعتبار مجوز اقامت پزشکان تا سه سال می‌باشد و درصورتیکه متقاضیان در طول این مدت شرایط لازم را داشته باشند، می‌توانند اعتبار آن را تا دو سال آینده دیگر نیز تمدید کنند.

برنامه مهاجرتی دندانپزشکان

دندانپزشکان عمومی و متخصص در رشته‌ پروتز دندانی، ارتودنتیست‌ها و همچنین تکنسین‌های بهداشت دهان و دندان می‌توانند از طریق برنامه مهاجرتی که مختص این قشر می‌باشد، به دانمارک مهاجرت کنند. دندانپزشکانی که قصد مهاجرت کاری به دانمارک را دارند، باید در آزمون‌های زبان و پزشکی نمرات قابل قبولی کسب کنند و سپس در یک دوره‌ معتبر دندانپزشکی در دانمارک شرکت کنند تا مجوز کار در این کشور را دریافت نمایند. توجه داشته باشید که با دریافت ویزای توریستی دانمارک و ورود به این کشور نمی‌توانید مجوز کار را دریافت کنید و حتما باید از طریق برنامه مهاجرتی کادر درمان مجوز کار خود را اخذ کنید.

برنامه مهاجرتی Fast-track Scheme

یکی دیگر از برنامه‌های اعزام کادر درمان به دانمارک، برنامه مهاجرتی Fast-track Scheme است که تنها برای متقاضیانی مناسب است که از سمت یک کارفرمای معتبر در دانمارک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر دریافت کرده باشند. افرادی که از طریق این برنامه برای مهاجرت به دانمارک اقدام می‌کنند، باید تحصیلات و سابقه کاری مناسب برای شغل مدنظر را داشته باشند.

توجه داشته باشید که تنها کارفرمایانی که مجوز SIRI  دارند، می‌توانند از این طریق برای جذب نیروی کادر درمان از سراسر جهان اقدام نمایند. در این برنامه مهاجرتی تا زمان اتمام انقضای قرارداد، محدودیتی برای کار کردن ندارید و می‌توانید در رشته تحصیلی خود و با حقوق و مزایای کافی، مشغول به کار شوید.

برنامه مهاجرتی Pay-limit scheme

متقاضیانی که از کارفرماهای دانمارکی پیشنهاد شغلی با حقوق بالا دریافت کرده‌اند، شرایط لازم برای مهاجرت کاری به دانمارک را دارند. توجه داشته باشید که برای مهاجرت با این برنامه، حقوق سالانه نباید کمتر از ۴۴۵ هزار کرون باشد. از جمله مزایای برنامه مهاجرتی Pay-limit schem،می‌توان به  قابلیت تمدید مجوز کار، امکان تغییر شغل و همچنین امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان اشاره کرد.

روش‌های مهاجرت کادر درمان به دانمارک کادر درمان مورد نیاز کشور دانمارک

اگر به عنوان نیروی کادر درمان می‌خواهید مسیر مهاجرتی خود به دانمارک را با موفقیت طی کنید، بهتر است با مشاغل مورد نیاز دانمارک آشنا شوید. در جدول زیر لیستی از مشاغل مورد نیاز این کشور به عنوان نیروی کادر درمان آورده شده است:

رشته های مورد نیاز دانمارک در کادر درمان

علاوه‌بر مشاغل مورد نیاز دانمارک که در جدول بالا به آن‌ها اشاره کردیم، موقعیت‌های شغلی دیگری نیز برای فارغ التحصیلان سایر رشته‌های پیراپزشکی وجود دارد که متقاضیان می‌توانند در کلینیک‌های خصوصی، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها مشغول به کار شوند. از جمله رشته‌های مورد نیاز دانمارک در کادر درمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک
پزشک
دندانپزشک
تکنسین آزمایشگاه
کارشناس بهداشت و دندان
پرستار
رادیولوژیست
متخصص قلب
متخصص تغذیه
کاردرمانگر
بیولوژیست

شرایط مهاجرت کادر درمان به دانمارک

متقاضیانی که از رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و سایر رشته‌های پیراپزشکی فارغ التحصیل شده‌اند، هیچ محدودیتی برای مهاجرت و اشتغال در این کشور ندارند. تمامی نیروهای کادر درمان در صورتی که شرایط زیر را داشته باشند، می‌توانند مجوز کار سه ساله در دانمارک را دریافت کنند. شرایط مهاجرت کادر درمان به دانمارک عبارت است از:

 • شرکت در آزمون‌ پزشکی Professional Test
 • ارسال مدارک تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی یا پرستاری به آژانس مراقبت‌های بهداشتی دانمارک Danish Agency for International Recruitment and Integration (SIRI)
 • دارا بودن شناسه دانمارکی و ثبت نام در سایت SIRI
 • شرکت در دوره‌های آموزش زبان دانمارکی و اخذ مدرک سطح C1 در زبان دانمارکی
 • ارائه مدارکی مبنی بر اثبات تمکن مالی برای زندگی در دانمارک
 • شرکت در دوره‌های کارورزی شش ماهه ( امکان دریافت حقوق به صورت همزمان)، آموزش‌های عملی و دریافت Positive Assessment

سابقه کار مورد نیاز کادر درمان

اگر قصد دارید به عنوان کادر درمان به دانمارک مهاجرت کرده و تابعیت دانمارک را اخذ کنید، باید ابتدا مجوز کار و اقامت را دریافت کنید. اما توجه داشته باشید که فقط با دریافت مجوز اقامت نمی‌توانید در دانمارک به‌عنوان پزشک، دندانپزشک، متخصص و یا پرستار و … کار کنید. برای این منظور می‌بایست در مرحله اول برای دریافت مجوز انطباق و آموزش یا evalueringsansaettelse  اقدام کنید. پس از دریافت مجوز انطباق، شرایط شغلی مشابهی با شهروندان دانمارکی خواهید داست. بهتر است بدانید که حداقل سابقه کار مورد نیاز کادر درمان در این کشور سه سال است که پس از آن می‌توانید برای کار دائم و اخذ تابعیت کشور دانمارک اقدام کنید.

مدارک لازم جهت مهاجرت از طریق کادر درمان

اگر شما هم به دنبال راهی برای مهاجرت کادر درمان به دانمارک هستید، بهتر است با مدارک مورد نیاز این پروسه آشنایی داشته باشید. در قدم اول برای مهاجرت کاری، به ویزا نیاز دارید. توجه داشته باشید که برای دریافت ویزا و مجوز کار مهاجرت کادر درمان، می‌بایست مدارک زیر را ارائه دهید:

 • کپی تمامی صفحه‌های پاسپورت
 • ثبت اطلاعات بیومتریک
 • ارائه نامه قبولی در آزمون علوم پزشکی به زبان دانمارکی
 • ارائه مدارکی مبنی بر اثبات تمکن مالی به منظور تامین هزینه‌های ۶ ماه زندگی در دانمارک
 • دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرما یا بیمارستان در دانمارک
 • دریافت تاییدیه از EPIC و ارائه آن به سفارت
 • ارائه ترجمه مدارک تحصیلی به زبان‌های دانمارکی، آلمانی، انگلیسی، سوئدی و یا نروژی
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به اخذ ویزا

مدارک لازم جهت مهاجرت از طریق کادر درماناخذ مجوز کار برای کادر درمان

اخذ مجوز کار برای کادر درمان پروسه ویژه‌ای دارد و باید به صورت زیر طی شود:

 • دریافت تاییدیه مدرک تحصیلی: در مرحله اول اخذ مجوز کار برای کادر درمان، باید درخواست خود را در اداره بهداشت و سلامت دانمارک ثبت کنید. ایجاد حساب EPIC  در کمیسیون آموزش فارغ‌التحصیلان ECFMG  یکی از شروط اصلی برای اخذ تاییدیه مدرک تحصیلی است.
 • شرکت در آزمون زبان دانمارکی: پس از دریافت تاییدیه تحصیلی باید در آزمونPrøve i dansk 3  شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنید. آزمون زبان دانمارکی دو بخش کتبی و شفاهی دارد که برای اخذ مجوز کار باید حداقل نمره ۱۰ در آزمون شفاهی و نمره ۷ در آزمون کتبی را کسب کنید.
 • شرکت در آزمون‌های پزشکی دانمارکی: پس از کسب نمره قبولی در آزمون زبان دانمارکی، باید در آزمون‌های پزشکی نیز شرکت کنید. آزمون پزشکی دانمارکی نیز در دو مرحله کتبی و شفاهی برگزار می‌شود. کسب حداقل نمره ۷ در آزمون شفاهی به منظور قبولی در بخش شفاهی این امتحان است. توجه داشته باشید که آزمون کتبی پزشکی فاقد نمره می‌باشد و نمره آن پس از تعیین رد یا قبولی متقاضی اعلام می‌شود.
 • شرکت در دوره قوانین بهداشت: دوره قوانین بهداشت دانمارک یک دوره سه روزه است که توسط اداره ایمنی و سلامت این کشور برای متقاضیان مهاجرت کاری به دانمارک برگزار می‌شود. برای شرکت در این دوره نیازی به پرداخت هزینه‌ ندارید، اما توجه داشته باشید که دوره قوانین بهداشت تنها به زبان دانمارکی ارائه می‌شود و شامل سه بخش سازمان خدمات بهداشت، حقوق بیمار و تعهدات و حقوق متخصصان است که برای هر بخش به صورت جداگانه یک آزمون کتبی برگزار می‌شود.
 • شرکت در دوره‌های کارآموزی: بعد از گذراندن چهار مرحله بالا، تقریبا یکسال فرصت دارید که به‌عنوان کارآموز در مراکز درمانی دانمارک استخدام شوید. پس از یافتن شغل مورد نظر در رشته تحصیلی خود، می‌بایست اقدامات مورد نیاز برای دریافت مجوز را انجام دهید. توجه داشته باشید که ارائه یک کپی از قرارداد بیمارستان برای دریافت مجوز کار کادر درمان ضروری است. همچنین دریافت مجوز کار برای افرادی که قراردادهای کاری پاره وقت دارند نیز، ممکن نیست.
 • دریافت مجوز کار: امکان دریافت مجوز کار، در ماه آخر دوره کارورزی برای متقاضیان فراهم می‌شود. برای اینکه بتوانید به عنوان نیروی کادر درمان به صورت مستقل کار کنید، درآمد ماهانه شما باید از ۱۲۰۰ کرون بیشتر باشد. سایر مراحل مانند ارزیابی مدرک تخصصی یا شرکت در دوره‌های تخصص و امکان ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی بعد از دریافت مجوز کار امکان پذیر خواهد بود.

معادل سازی مدرک پرستاری در دانمارک

معادل‌ سازی مدرک پرستاری برای استخدام و مهاجرت به دانمارک ضروری است. پس از صدور مجوز کار، دیگر محدودیتی برای اشتغال در کشور دانمارک نخواهید داست. با عضویت در سازمان پرستاری دانمارک می‌توانید از مزایایی مانند دریافت کمک‌های مالی، برخورداری از بیمه، تخفیف در خریدها و سایر خدمات اجتماعی بهره‌مند شوید. برای معادل‌ سازی مدرک پرستاری در دانمارک، داشتن سابقه کاری سه ساله ضروری است. پس از ارائه این سابقه کاری می‌بایست از سوی وزارت بهداشت این کشور برای تایید صلاحیت اقدام نمایید. پس از ثبت نام الکترونیکی در سامانه وزارت بهداشت دانمارک، باید مدارک مورد نیاز را ارسال نمایید. اگر به زبان دانمارکی در سطح C1 تسلط داشته باشید، معادلسازی مدرک شما به راحتی انجام می‌شود. توجه داشته باشید که پس از معادلسازی مدرک خود، باید در دوره‌های کارآموزی بالینی ۶ ماهه با هدف ارزیابی مهارت‌های بالینی شرکت کنید.

از جمله مدارک مورد نیاز برای معادل سازی مدرک پرستاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کپی برابر اصل پاسپورت
 • مدرک تحصیلی و گواهینامه‌های معتبر
 • مدرک عضویت نظام پزشکی
 • ارائه سوابق کاری

معادل سازی مدرک پزشکان در دانمارک

پروسه معادل‌ سازی مدرک پزشکان در دانمارک نیز شرکت در آزمون‌های کتبی، عملی و همچنین شرکت در دوره‌های کارورزی را شامل می‌شود. پس از تایید مدرک تحصیلی و سابقه کاری متقاضی، ارائه مدرک زبان دانمارکی در سطح C1  برای دریافت مجوز کار ضروری است. مدارک مورد نیاز برای معادل‌ سازی مدرک پزشکان در دانمارک عبارتند از:

 • اخذ تاییدیه اولیه مدارک تحصیلی و ارسال آن‌ها همراه با application
 • شرکت در دوره‌های آموزشی زبان دانمارکی و دریافت نمره قبولی برای مهاجرت کادر درمان به دانمارک
 • موفقیت در آزمون پزشکی دانمارک
 • اتمام دوره‌های کارورزی و شرکت در دوره‌های قوانین وزارت بهداشت دانمارک
 • دریافت مجوز کار برای طبابت

معادل سازی مدارک کادر درمان در دانمارکمیزان درآمد و حقوق کادر درمان در دانمارک

یکی از اصلی‌ترین دلایل مهاجرت کادر درمان به دانمارک، بالا بودن حقوق و مزایای دریافتی است که به نیروهای کادر درمان اعم از پزشکان، پرستاران و تکنسین‌های بهداشتی تعلق می‌گیرد. اگر شما هم قصد مهاجرت کاری به دانمارک را دارید، بهتر است با میزان درآمد و حقوق کادر درمان در این کشور آشنا شوید. جدول زیر می‌تواند راهنمای مناسبی برای آشنایی با میزان درآمد کادر درمان در دانمارک باشد:

شغلمیزان درآمد ماهانه به کرون
پزشک112178
پزشک ccu96500
متخصص بیهوشی156438
درماتولوژیست130715
پزشک طب اورژانس93950
پزشک خانواده84888
پرستار83640
متخصص تغذیه66555
رادیولوژیست318302
کارشناس علوم آزمایشگاه46845

هزینه مهاجرت کادر درمان به دانمارک

به طور کلی نمی‌توان هزینه دقیقی برای مهاجرت کادر درمان به دانمارک تعیین کرد. اما این هزینه‌ها، هزینه دریافت ویزا، هزینه معادلسازی مدرک، شرکت در دوره‌های زبان دانمارکی و کسب نمره قبولی، خرید بلیط هواپیما و هزینه‌های زندگی در دانمارک را شامل می‌شود. علاوه بر هزینه‌های ذکر شده، اثبات تمکن مالی برای دریافت ویزا نیز بسیار مهم است.

اخذ اقامت دانمارک برای کادر درمان

متقاضیان پس از اخذ مجوز کار از دانمارک و اقامت پنج ساله در این کشور، هیچ محدودیتی برای دریافت تابعیت کشور دانمارک ندارند و می‌توانند برای اخذ اقامت دائم درخواست خود را ثبت کنند. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط و نحوه اعزام کادر درمان به دانمارک می‌توانید با کارشناسان مجرب و تیم حقوقی موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در تماس باشید تا این پروسه را با موفقیت طی کنید.

اخذ اقامت دانمارک برای کادر درمانجمع بندی

سیستم درمانی ایده آل و سطح رفاه اجتماعی بالا برای  زندگی و حقوق و مزایای مناسب کادر درمان، دانمارک را به گزینه‌ای ایده آل برای مهاجرت کاری تبدیل کرده است. اگر شما هم به عنوان فارغ التحصیلان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی قصد مهاجرت کاری به دانمارک را دارید، باید بدانید که دریافت مجوز، شرکت در دوره‌های کارورزی، دوره قوانین بهداشت و قبولی آزمون زبان دانمارکی جزو شرایط مهاجرتی کادر درمان به این کشور محسوب می‌شود. همچنین قبل از هرگونه اقدامی برای مهاجرت آشنایی با مشاغل مورد نیاز، درآمد ماهیانه و نحوه اخذ مجوز کارنیز ضروری است. برای این منظور و آسان‌تر کردن مسیر مهاجرتی خود بهتر است با کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در تماس باشید و پروسه دریافت ویزای کاری را به این مجموعه بسپارید.

سوالات متداول

1- آیا امکان دریافت مجوز اقامت پس از اشتغال در بخش درمانی دانمارک وجود دارد؟

بله، متقاضیان پس از اقامت پنج ساله و پرداخت مالیات و ارائه مدارک مورد نیاز، می‌توانند برای دریافت اقامت دانمارک و اخذ شهروندی اقدام کنند.

2- برای معادلسازی مدرک پزشکی و رشته‌های پیراپزشکی چه مدارکی نیاز است؟

از جمله مدارک مورد نیاز برای معادلسازی مدرک می‌توان به اصل پاسپورت، اصل و کپی مدرک تحصیلی، کارت عضویت نظام پزشکی، سابقه کار و دریافت تاییدیه از سازمان بهداشت و درمان دانمارک اشاره کرد.

3- برای دریافت مجوز و مهاجرت کادر درمان به دانمارک چه مدارکی نیاز است؟

ارائه مدرک زبان، سابقه کاری، مدرک تحصیلی و دریافت پیشنهاد شغلی و همچنین اثبات تمکن مالی برای دریافت مجوز و مهاجرت کادر درمان به این کشور ضروری می‌باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *