حقوق پناهجویان در انگلیس چقدر است؟

حقوق پناهجویان در انگلیس

کشور انگلیس یکی از کشورهایی است که نظر متقاضیان زیادی را جهت مهاجرت تحصیلی، شغلی، سرمایه گذاری و… را به خود جلب کرده می‌کند. علاوه بر روش‌های نام برده شده بسیاری از افرادی که دارای شرایط پناهندگی هستند ترجیح می‌دهند تا این کشور را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند. حقوق پناه جویان در انگلیس به چه صورت است؟‌ چرا افراد تمایل دارند تا این کشور را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند؟ حقوق پناهجویان در انگلیس چقدر است؟ برای یافتن‌ پاسخ پرسش‌های مطرح شده مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

چرا پناهندگی روشی پر خطر محسوب می‌شود

به طور عمده مهاجرت از طریق پناهندگی یک روش غیرقانونی، پرهزینه و خطرناک به شمار می‌رود و احتمال اینکه شما در این مسیر پر فراز و نشیب در معرض سوءاستفاده افراد کلاه بردار و یا دستگیری توسط پلیس قرار بگیرید بسیار بالا خواهد بود.
اتفاقات خطرناکی همچون از دست دادن سرمایه، قاچاق انسان، عدم حق بازگشت به وطن، حضور در کمپ‌های پناهندگی و از همه مهم‌تر بلاتکلیفی شرایط زندگی شخص تا مدت زمانی نا معلوم، از دیگر معایب مهاجرت از طریق پناهندگی به شمار می‌رود. بنابراین در همین ابتدای مقاله توصیه می‌شود تا از سایر روش‌های مهاجرت به انگلستان برای ورود به کشور انگلستان استفاده کنید. حقوق پناهجویان در انگلیس یکی از سوالات رایج در این خصوص می باشد.

 حقوق پناهجویان در انگلیس

پناهندگی کشور انگلیس به چه افرادی تعلق می‌گیرد

چنانچه فرد در کشور خود در معرض آزار و اذیت قرار بگیرد و یا جان او به دلیل نژاد، دین، ملیت، مواضع سیاسی، جنسیت و یا گرایش‌های جنسی به خطر بیفتد می‌تواند برای ورود به کشور انگلستان درخواست پناهندگی دهد. توجه داشته باشید که شخص برای دلایل ارائه شده باید سند و یا مدرک قابل اثباتی داشته باشد چرا که برای موافقت‌ با درخواست پناهندگی صرفاً به صحبت‌های شخصی اکتفا نخواهند کرد.

مراحل درخواست پناهندگی

در وهله اول شما باید دلایلی مبنی بر چرایی اعلام پناهندگی به کشور انگلستان ارائه دهید، چنانچه این کشور پس از بررسی‌ مدارک شما با درخواست‌تان موافقت کند، می‌توانید به عنوان پناهنده در این کشور حضور داشته باشید. یکی از موارد ثبت درخواست پناهندگی، ثبت اثر انگشت است. توجه داشته باشید که اگر شما درخواست پناهندگی خود را برای چند کشور ارسال کرده باشید در صورت پذیرش اولین کشور، مابقی درخواست‌های شما باطل شده و به همان کشور بازگردانده خواهید شد.

امکانات پناهندگی در انگلیس / حقوق پناهجویان در انگلیس

  1. یکی از امکاناتی که کشور انگلیس در اختیار پناه جویان خود قرار می‌دهد پرداخت حقوقی به مبلغ ۴۰ پوند در هفته قبل از اعلام رای نهایی اداره مهاجرت می‌باشد.
  2. مراقبت‌های ضروری پزشکی و حمایت‌های روانی از پناه جویان در کمپ‌های پناهندگی به خوبی انجام‌ می‌شود.
  3.  حقوق پناهجویان در انگلیس : عموما حقوق هفتگی (مبالغ نه چندان زیاد) به پناهندگان پرداخت می‌شود.
  4. مجوز تردد و حمل نقل و در سراسر کشور انگلستان برای پناهندگان صادر خواهد شد.
  5. پناه جویان می‌توانند فرزند زیر ۱۸ سال و همسر‌شان را با خود همراه کنند و از امکاناتی نظیر حق آموزش و تحصیل نیز بهره‌مند شوند.
  6. پناهندگان می‌توانند در بسیاری از شغل‌های کشور انگلستان مشغول به فعالیت شوند ( البته توجه داشته باشید که حق اشتغال در برخی از مشاغل سیاسی و دولتی برای پناهندگان وجود نخواهد داشت). توصیه می شود ویزای کار انگلستان را مطالعه فرمایید.
  7. تحصیل در انگلستان برای افراد پناهنده امکان چذیر است.

زمان رسیدگی به پرونده پناهندگی

عموماً بیشترین زمانی که ممکن است بررسی پرونده شخص پناه جو به طول بیانجامد حدود ۶ ماه خواهد بود. توصیه می‌شود تا اگر قصد درخواست پناهندگی به کشور انگلستان را دارید، از دلایل محکمه پسند و قابل قبول در این خصوص استفاده کنید؛ چرا که در سال ۲۰۱۷ از بین ۲۶۳۵۰ متقاضی پناهندگی، تنها یک چهارم آنها پذیرفته شده‌اند. مقایسه زندگی در آلمان و انگلستان به شما در انتخاب کشور مقصد بسیار کمک می کند.

 حقوق پناهجویان در انگلیس

پناهندگی از طریق ویزای توریستی

اگر گمان می‌کنید که می‌توانید با دریافت ویزای توریستی و ورود به کشور انگلستان درخواست پناهندگی دهید باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید؛ چرا که کشور انگلستان قوانین سختگیرانه‌ای در خصوص پذیرش پناهندگان در نظر گرفته و این اقدام شما را نوعی بی‌احترامی به قوانین و رد کردن خط قرمز‌های مشخص شده این کشور تلقی می‌کنند. بنابراین احتمال پذیرش و پناهندگی شما از طریق ویزای توریستی تقریباً صفر می‌باشد.

قانون دوبلین

محتوای این قانون در خصوص این مسئله است که شخص پناه جو باید در اولین کشوری که وارد شده اعلام پناهندگی کند و پس از آن می‌تواند کشور دیگری را انتخاب کند. البته یکی از استثنائا این قانون در خصوص افرادی است که زیر ۱۸ سال سن دارد.

سرمایه گذاری در انگلستان برای اینگونه افراد میسر می باشد.

جمع بندی

کشور انگلیس از جمله کشورهایی است که برای افراد مشمول دریافت شرایط پناهندگی، امکانات و مزیت‌های متعددی را فراهم می‌کند. البته پیشنهاد می‌شود تا چنانچه شرایط فردی شما ایجاب می‌کند از سایر روش‌های مهاجرتی که کم ریسک‌تر، ایمن‌تر و مطمئن‌تر هستند استفاده کنید. موسسه مهاجرتی اصطهباناتی آماده خدمت رسانی و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در خصوص انواع روش‌های مهاجرت به کشور انگلیس می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان با تجربه این تیم حرفه‌ای تماس حاصل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.