مقایسه زندگی در آلمان و انگلستان

کشورهای آلمان و انگلستان، دو کشور پرمتقاضی از لحاظ مهاجرت هستند؛ اما شرایط متفاوتی با یکدیگر برای زندگی دارند. بنابراین شما باید ابتدا، از شرایط کلی هر یک مطلع باشید تا بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. با مقایسه زندگی در آلمان و انگلستان، این امر ممکن خواهد بود. اگر پیش از اقدام برای مهاجرت به آلمان و انگلستان، از صفر تا صد شرایط زندگی در این کشورها آگاه نباشید، ممکن است با مشکلات جدی رو به رو شوید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مقایسه کشورهای آلمان و انگلستان

living-in-england

بنای استون هنج-انگلستان

آلمان یک کشور در اروپای غربی با چشم‌انداز جنگل‌ها، رودخانه‌ها، رشته کوه‌ها و سواحل دریای شمال است. این کشور بیش از 2 هزار سال قدمت دارد. برلین، پایتخت آلمان، میزبان صحنه‌های هنری و زندگی شبانه، دروازه براندنبورگ و بسیاری از آثار مربوط به جنگ جهانی دوم است. مونیخ به خاطر اکتوبرفست و سالن‌های آبجو، از جمله “Hofbräuhaus” قرن شانزدهم مشهور است. فرانکفورت، با آسمان خراش‌های خود، بانک مرکزی اروپا را در خود جای داده است.

انگلستان یا UK، متشکل از کشورهای انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی، کشوری جزیره‌ای در شمال غربی اروپا است. این کشور – زادگاه شکسپیر و بیتلز – محل پایتخت، لندن، مرکز تأثیرگذار جهانی در امور مالی و فرهنگی است. همچنین محل “استون هنج” دوران نوسنگی، آبگرم رومی “بات” و دانشگاه‌های چند صد ساله در آکسفورد و کمبریج است.

مقایسه فرهنگ زندگی

مقایسه زندگی در آلمان و انگلستان

فرهنگ و سنت‌های مردم در آلمان

از نظر تاریخی، زندگی و آداب و رسوم روزمره انگلیسی‌ها، در مناطق شهری و روستایی تفاوت قابل توجهی دارد. در واقع، بسیاری از ادبیات انگلیسی و فرهنگ عامه، فرق بین شهر و روستای انگلستان را به فرق بین مزرعه و کارخانه تشبیه کرده‌اند. امروزه، اگرچه انگلیسی‌ها جزو جهان دوست‌ترین و علاقه‌مندترین افراد به سفر هستند، روابط خود را با گذشته روستایی‌شان همچنان حفظ کرده‌اند. به عنوان مثال، شهرنشینان معمولاً پس از بازنشستگی، به روستاها و کلبه‌های روستایی می‌روند و حتی کوچکترین مسکن شهری دارای باغ و محوطه‌های سرسبز است. برای مردم این کشور، حفظ ادب و شخصیت در محافل عمومی بسیار مهم است.

از طرف دیگر، بسیاری از آلمانی‌ها تمایل دارند وقت‌شناسی را در اولویت اول خود قرار دهند. از این رو، حتی اگر چند لحظه دیر به قطارهای آلمانی رسیدید و آن‌ها حرکت کرده بودند، اصلا تعجب نکنید. مردم آلمان تمایل به صرفه‌جویی، معقول بودن و حفظ حریم خصوصی یکدیگر دارند و معمولاً به ساختار و قوانین جامعه تا حد متوسط ​​احترام می‌گذارند. هیچ کشوری وجود ندارد که این حس نظم بیش از فرهنگ تجاری آلمان، در آن نمایان باشد.

آلمان کشور متفکران، شاعران و تاجران است. فرهنگ مردم آلمان تا حد زیادی با دلیل و منطق پیش می‌رود. آلمان فرهنگ و سنت مشترک زیادی با کشورهای همسایه، به ویژه اتریش و سوئیس آلمانی زبان دارد.

مقایسه غذاها

مقایسه زندگی در آلمان و انگلستان

نوعی غذای آلمانی

غذاهای انگلیسی به طور سنتی با گوشت گاو، گوسفند، گوشت خوک، مرغ و ماهی تهیه شده‌اند که همه آن‌ها با حداقل تزئین طبخ می‌شوند و عموماً با سیب‌زمینی و نوعی سبزی دیگر سرو می‌شوند. این غذاها همچنین با ماهی (معمولاً ماهی کاد یا مرغ) – در خمیر سرخ شده و با برش‌های سیب‌زمینی سرخ شده (چیپس) نیز سرو می‌شوند. ماهی و چیپس، در کشور انگلستان به طور سنتی در روزنامه‌های قدیمی پیچیده می‌شوند تا در راه خانه گرم باقی بمانند. این غذا، از دیرباز یکی از محبوب‌ترین غذاهای بیرون بر انگلستان بوده است.

فرهنگ غذایی آلمان حول تهیه غذاهای بسیار دلچسبی می‌چرخد. گوشت در آلمان بسیار محبوب است و معمولاً در اکثر وعده‌های غذایی همراه با نان و سیب‌زمینی مصرف می‌شود. آشپزی آلمانی شامل غذاهای ملی مانند: Rouladen، رشته فرنگی آلمانی (Spätzle) و Schnitzel است.

در آلمان به طور روزانه، صبحانه پخته شده، ناهار پخته شده و به عنوان شام نان با ژامبون، پنیر و ترشی را می‌توان وعده‌ای معمولی در نظر گرفت. وعده ناهار محبوب‌ترین وعده در این کشور است و شهرهای مختلف همگی دارای طیف وسیعی از ایستگاه‌های فست فود، نانوایی‌ها (آلمانی یا ترکی)، مغازه‌های اغذیه فروشی، رستوران‌های لذیذ آلمانی و بین‌المللی و همچنین بازارهای غذایی خیابانی(به طور فزاینده در شهرهای بزرگ‌تر) هستند.

مقایسه هزینه زندگی در آلمان و انگلستان

متوسط ​​هزینه زندگی در کشور آلمان (1.414 دلار)، 27 درصد ارزان‌تر از انگلستان (1.929 دلار) است. آلمان در لیست گران‌ترین کشورهای جهان در رتبه 32 و انگلستان در رتبه 12 قرار گرفته‌اند.

متوسط ​​حقوق پس از احتساب مالیات برای پوشش هزینه‌های زندگی 2 ماه در آلمان، در مقایسه با 1.6 ماه در انگلستان است. رتبه چهارم و دهم بهترین کشورها برای زندگی در جهان به ترتیب به کشورهای آلمان و انگلستان تعلق می‌یابد.

در جدول زیر، برخی از هزینه‌های مربوط به زندگی در هر کشور را با جزئیات بررسی کرده‌ایم:

?? آلمان(Germany)?? انگلستان(UK)
هزینه زندگی یک نفر
$1414
$1929
هزینه زندگی یک خانواده
$3471
$4585
اجاره منزل برای یک نفر
$746
$1134
اجاره منزل برای یک خانواده
$1377
$1881
مخارج مربوط به خوراک
$407
$454
مخارج مربوط به حمل و نقل
$124
$176
حقوق ماهیانه پس از احتساب مالیات
$2864
$3008
تولید ناخالص داخلی سرانه
$45724
$40285
جمعیت کشورها
83.1M
66M

مقاله مرتبط:

مقایسه هزینه زندگی در شهرهای آلمان

مقایسه آلمان و انگلستان از لحاظ وسعت و جمعیت

مساحت کشور آلمان تقریباً 357.022 کیلومتر مربع است، در حالی که انگلستان تقریباً 243.610 کیلومتر مربع مساحت دارد. به صورت کلی، بریتانیا 68.23 درصد از وسعت آلمان را می‌تواند تشکیل دهد. در همین حال، جمعیت آلمان تقریبا 80 میلیون نفر است و جمعیت انگلستان بین 60 تا 70 میلیون است. به معنای دیگر حدود 14.4 میلیون نفر کمتر در انگلستان زندگی می‌کنند.

طبق صحبت‌های بالا، کشورهای آلمان و انگلستان هر دو فرهنگ‌های جذاب و هیجان‌انگیزی دارند که دارای قدمت بسیار زیادی نیز هستند. این دو کشور همواره توجه مردم را از سراسر دنیا به خود جلب می‌کنند؛ اما مسئله‌ای وجود دارد. کدام یک از آن‌ها برای زندگی بهتر است؟ هر کشور زیبایی‌ها و امکانات مخصوص به خود را دارد و هر دو نیز از کشورهای توسعه یافته اروپایی هستند. تنها موضوعی که باعث می‌شود تا بین این دو کشور تفاوت قائل شویم، هزینه زندگی در آن‌ها است.

زندگی در آلمان به مراتب بسیار ارزان‌تر و به صرفه‌تر از انگلستان است. البته شما متقاضیان مهاجرت عزیز، باید با توجه به بودجه و مبلغی که در دست دارید تصمیم بگیرید. همچنین شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع، و یا شرایط تحصیل در آلمان و تحصیل پزشکی در آلمان، با کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی نیز تماس بگیرید.

2.5/5 - (4 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *