بیش از 400 رشته در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی ارائه می دهند و این حق انتخاب افراد متقاضی را بسیار بالا می برد. این رشته ها در تمامی مقاطع لیسانس، ارشد و دکتری قابل تحصیل می باشند. علاوه بر این برخی برنامه ها که توسط موسسه آموزش عالی ارائه می گردد هیچ گونه مدرکی به همراه ندارد. تحصیل در فنلاند از لحاظ کیفیت از سطح بسیار بالایی برخوردار است و البته اساتید دانشگاه های ان نیز از لحاظ سواد و دانش در جایگاه بالایی قرار دارند. اطلاعات بیشتر در این خصوص را می توانید از مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بخواهید.

  فرم مشاوره فوری

  شرایط تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی

  در حال حاضر موسسات آموزش عالی فنلاند بیش از 400 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی را ارائه می دهند. برنامه های دکترا و تحقیقاتی نیز موجود می باشند. اکثر رشته های کارشناسی به زبان انگلیسی در دانشگاه های علوم کاربری (U.A.S) تدریس می شوند، در حالی که اکثر رشته های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در دانشگاه ها تدریس می شوند. برای درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی ، باید دارای گواهی دوره متوسطه و یا معادل آن باشید.

  تکمیل رشته های کارشناسی دانشگاه های علوم کاربردی (U.A.S) با توجه به نوع رشته بین 3.5 الی 4.5 سال طول می کشد و باید 210_ 270 credits ECTS کسب کنید. تکمیل رشته های کارشناسی دانشگاه 3 سال طول می کشد و باید 180 credits ECTS کسب کنید . معمولا رشته های کارشناسی دانشگاه با مقطع کارشناسی ارشد پیوسته هستند. برای درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد ، باید دارای مدرک کارشناسی یا معادل آن باشید. برای واجد شرایط بودن درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های UAS علاوه بر مدرک کارشناسی باید حداقل دارای 3 سال سابقه کار در زمینه مربوطه باشید.

  تکمیل رشته های کارشناسی ارشد 2 سال طول می کشد و باید 120 ECTS credits کسب کنید. تکمیل رشته های کارشناسی ارشد در دانشگاه های علوم کاربردی 1 _ 1.5 سال طول می کشد و باید 60_ 90 ECTS credits کسب کنید. ECTS credits به چه معناست ؟  ECTS credits به معنای میزان یادگیری بر مبنای نتایج یادگیری با توجه به حجم درس می باشد. یک سال تحصیلی تمام وقت معادل 60 higher education credits می باشد و هر credit برابر با 25 _ 30 ساعت درس خواهد بود.

  آیا برای تحصیل در فنلاند به مدرک IELTS یا TOEFL نیاز است ؟ برای تحصیل در برنامه های انگلیسی زبان در فنلاند به اثبات مهارت زبان انگلیسی نیاز دارید. لازم نیست در آزمون هایی مانند IELTS یا TOEFL شرکت کنید . معیارهای زیر برای اثبات مهارت زبان انگلیسی شما کافی است :

  • بومی یک کشور انگلیسی زبان باشید.
  • مقطع تحصیلی پیشین شما به زبان انگلیسی تدریس شده باشد و از یکی از دانشگاه های اروپا، استرالیا، کانادا، نیوزیلند یا آمریکا فارغ التحصیل شده باشید.
  • در صورتی که بخشی از مقطع تحصیلی پیشین شما به زبان انگلیسی تدریس شده باشد در برخی از دانشگاه های فنلاند قابل قبول می باشد_ در صورتی که مدرک خود را از دانشگاه فنلاند و یا دانشگاه علوم کاربردی دریافت کرده باشید.

  اگر معیارهای فوق را نداشته باشید، باید برای اثبات مهارت های زبان انگلیسی خود در آزمون های زبان شرکت کنید. توجه داشته باشید که پیش از درخواست به دانشگاه در آزمون زبان شرکت کرده باشید تا زمان کافی برای اطلاع از نتیجه آزمون وجود داشته باشد.

  دانشگاه های انگلیسی زبان فنلاند

  دانشگاه Helsinki کشور فنلاند، قدیمی ترین دانشگاه آن به حساب می آید. این دانشگاه در سال 1640 تاسیس شد و از سال 1829 در پایتخت کشور فنلاند واقع شده است، اما قبل از آن در قدیمی ترین بخش این کشور، تورکو (Turku) واقع شده بود و تحت عنوان آکادمی شاهی تورکو شناخته می شود. امروزه این دانشگاه در بین دانشگاه های دنیا رتبه 102 م را دارد و برترین دانشگاه کشور فنلاند تلقی می گردد.

  دانشگاه های انگلیسی زبان فنلاند

  این دانشگاه علاوه بر عناوین قدیمی ترین و برترین دانشگاه، با بیش از 32000 دانشجو، به عنوان بزرگ ترین موسسه آموزش عالی کشور فنلاند نیز شناخته می شود. این دانشگاه دارای 11 دانشکده مجزا و 11 مرکز تحقیقاتی است و رشته های متنوعی را به زبان های فنلاندی، سوئدی و انگلیسی ارائه می دهد.

  دانشگاه آلتو: نیز مانند دانشگاه هلسینکی، در پارتخت کشور فنلاند واقع شده است و دومین دانشگاه برتر این کشور محسوب می شود. در سیستم رنکینگ دانشگاه های جهان دانشگاه آلتو رتبه ی 137م را دارد. این دانشگاه در سال 2010 با ادغام سه موسسه آموزشی افتتاح شد.

  این سه آموزشگاه عبارت اند از: دانشکده فناوری هلسینکی، دانشکده ی اقتصاد هلسینکی و دانشکده ی هنر و طراحی هلسینکی . هدف دولت کشور فنلاند از این کار این بود که دانشگاهی جدید احداث کند که نمادی از نو آوری و آموزش با تکنولوژی بالا و پیشرفته باشد. امروزه در این دانشگاه حدود 12100 دانشجو مشغول به تحصیل هستند.

  دانشگاه تورکو، دومین دانشگاه بزرگ کشور فنلاند به حساب می آید و بیش از 20000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل اند. رتبه ی دانشگاه تورکو در بین دانشگاه های دنیا، 276 می باشد و دانشکده های اصلی ان در شهر تورکو، در جنوب غرب فنلاند واقع شده اند. سایر دانشکده های آن در سائولو، پوری و رائوما قرار دارند.

  دانشگاه تورکو در سال 1920، به کمک مبالغ اهدایی بیش از 22000 شهروند فنلاندی احداث شد. این دانشگاه تاکید زیادی بر ایجاد روابط بین المللی با سایر کشور ها دارد و با برخی از دانشگاه های کشور های دیگر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به صورت مشترک دروسی ارائه می دهد. دانشگاه جیواسکیلا، این دانشگاه در سال 1934 تاسیس شد و از اولین کالج تربیت مدرس فنلاندی زبان نشات می گیرد که در سال 1863 افتتاح شده بود. این دانشگاه رتبه ی 357م را در دنیا دارد و حدود 15000 دانشجو در 6 دانشکده ی مختلف خود دارد.

  دانشگاه جیواسکیلا هم چنان میراث تربیت مدرس خود را حفظ کرده است و در حیطه ی رشته های آموزشی برترین دانشگاه این کشور است. این مسئله در QS، جدول رتبه بندی و رنکینگ دانشگاه های جهان بر اساس رشته در سال 2017 نیز مشخص شده بود و دانشگاه جیواسکیلا را در بین 100 دانشگاه برتر دنیا در رشته های آموزشی و تربیت معلم جای داده بود. دانشگاه فنلاند شرقی، هفتمین دانشگاه برتر کشور فنلاند در حال حاضر در رتبه ی 451 تا 460 جهان قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 2010 از ادغام دو دانشگاه جوئنسو (Joensuu) و دانشگاه کوئوپیو (Kuopio) ایجاد شد.

  امروزه بیش از 15000 دانشجو در یکی از چهار دانشکده ی این دانشگاه مشغول به تحصیل اند. این دانشگاه شهرت و اعتبار خوبی در زمینه ی تحقیقات دارد و دارای یک شبکه ی گسترده از پارتنر و شرکای خارجی است و غالبا در پروژه های بین المللی شرکت میکند. دانشکده های اصلی این دانشگاه در جوئنسوو کوئوپیو قرار دارند و برخی دیگر از آنها در ساوولینا واقع شده ند که همگی در بخش جنوب شرقی کشور فنلاند، در محله ای که در گذشته به فنلاند شرقی معروف بود قرار گرفته اند. همین طور دانشگاه های زیر:

  • دانشگاه علوم کاربردی آرکادا Arcada University of Applied Sciences
  • دانگاه علووم کاربردی لاپلند Lapland University of Applied Sciences (Lapin AMK)
  • دانشگاه لوت ( دانشگاه فناوری لاهتی – لاپینرانتا)
  • دانشگاه علوم کاربردی اولو Oulu University of Applied Sciences (OAMK)
  • دانشگاه تامپر Tampere University
  • دانشگاه لاپلند University of Lapland
  • دانشگاه اولو University of Oulu

  رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در فنلاند

  چه موضوعات تحصیلی را می توان در فنلاند مطالعه کرد؟ شما می توانید تقریبا هر موضوع علمی را در فنلاند مطالعه کنید. دانشگاه های فنلاند تعداد برنامه های تحصیلی ارائه شده در زبان انگلیسی را برای جذب دانشجویان بین المللی گسترش داده اند. در حال حاضر بیش از 600 برنامه تحصیلی در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد، و تعداد آن هر ساله رشد می کند و افزایش می یابد. کسب و کار(تجارت)، مهندسی، علوم کامپیوتری، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، پزشکی و قانون از جمله رشته های مورد نظر می باشند. شما می توانید گزینه ی مطالعه ی زبان انگلیسی را برای هر موضوع اختصاص دهید.

  هزینه تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی

  آیا دانشگاه های خارج از کشور،هزینه ی تحصیل دانشجویان راپرداخت می کنند؟ هیچگونه هزینه ی تحصیلی برای افراد  عضو شهروندی اتحادیه اروپا، شهروندان کشورهای اقتصادی اروپا (EEA) یا شهروندان سوئیسی وجود ندارد. اگر شما یک شهروند از این کشورها(ساکن یکی از این کشورها) هستید، می توانید به صورت رایگان در دانشگاه فنلاند تحصیل کنید.

  ولی اگر شما جزء یکی از شهروندان اتحادیه اروپا( EU )، یا کشورهای اقتصادی اروپا(EEA ) یا شهروند کشور سوئیس نیستید، جزء “دانشجویان بین المللی” طبقه بندی می شوید. به عنوان یک دانشجوی بین المللی، مجبور هستید هزینه های تحصیلی را پرداخت کنید، اگرچه در برخی موارد استثنا نیز وجود دارد. به طور معمول، هزینه های تحصیل از 6.000یورو تا 18.000 یورو در سال متفاوت است. که این مبلغ برای هر دانشگاه و هر برنامه تحصیلی ، متفاوت است.

  متوسط هزینه های زندگی ماهانه یک دانشجو در کشور فنلاند تقریبا بین 700-900 یورو می باشد. که این هزینه های زندگی، بسته به محل تحصیل شما در فنلاند، ممکن است کمی متفاوت باشد، مثلا محل اقامت و همچنین سایر هزینه های زندگی در منطقه شهری هلسینکی از سایر شهرها بیشتر می باشد.

  هزینه تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی

  مسکن(اقامت) دانشجویی در فنلاند، برای هر دو دانشجو، هم دانشجویی که جزء کشورهای مذکور (کشورهای اتحادیه ی اروپا، کشورهای اقتصادی اروپا و کشور سوئیس) می باشد و هم دانشجویی که جزء شهروند این کشورها نیست معمولا توسط بنیاد مسکن دانشجویی سازماندهی شده است. بسیاری از شهرها، هم دارای خوابگاه های دانشجویی یا موسسه ی آموزشی هستند. فهرست برگزارکنندگان مسکن دانشجویی در وب سایت SOA Student Housing Ltd فنلاند آمده است.

  حمل و نقل عمومی در فنلاند، بسیار رایج است و دانشجویان، برای هزینه ی حمل و نقل عمومی تخفیف ویژه ای دریافت می کنند که باعث می شود، مسافرت برای آنها ارزان قیمت باشد. بنابراین با وجود هزینه های مقرون به صرفه از نظر حمل ونقل عمومی در این کشور نیازی به استفاده از ماشین شخصی در شهرهای بزرگ فنلاند نیست.

  تحصیل رایگان در فنلاند

  در فنلاند آموزش و پرورش یک حق اساسی برای همه محسوب می‌شود پس تحصیل رایگان در فنلاند برای همگی آزاد است. البته موسسات خصوصی هزینه‌های تحصیلی را به طور معمول دریافت می‌کنند. دانشگاه های فنلاند دارای استانداردهای آموزشی بالا هستند، بنابراین معیار پذیرش کمی بالاتر از سایر کشورهای اروپایی است. تحصیل رایگان در فنلاند در تمام سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دسترس است. آموزش در فنلاند دو ویژگی محبوب و برتر دارد که شامل نظام آموزش و پرورشی در سطح جهانی است که بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر هزینه‌های تحصیلی وجود ندارد و کاملا رایگان ارائه می‌گردد. علاوه بر رایگان بودن هیچ محدودیتی در خصوص تحصیل رایگان در فنلاند بدون مدرک زبان و مدرک خاصی در دانشگاه‌های آن وجود ندارد.

  ویزای تحصیلی کشور فنلاند

  افراید که تحصیل در کشور فنلاند را انتخاب کرده‌اند اما شهروند این کشور نیستند به ویزای تحصیلی فنلاند نیاز دارند. ویزای دانشجویی فنلاند یک مجوز کوتاه مدت است که برای یک دانشجوی خارجی صادر می‌شود که می‌خواهد در مدت ۹۰ روز(۳ ماه) در فنلاند بماند و تحصیل کند. مجوز اقامت جهت تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند برای هر دانشجوی خارجی که دوره تحصیل آن‌ها برای مدت بیش از ۳ ماه طول می‌کشد، مناسب است. برای دریافت اقامت جهت تحصیل باید به کنسولگری مدارک مورد نیاز را ارسال کنید و منتظر جواب درخواست خود باشید.

  برای واجد شرایط بودن ویزا یا اقامت دانشجویی فنلاند باید موارد زیر را ارائه دهید:

  • شما باید نامه رسمی پذیرش صادره توسط دانشگاه فنلاند یا موسسه آموزشی یا پلی تکنیک فنلاند را ارائه کنید.
  • شما باید یک گذرنامه معتبر داشته باشید.
  • پاسپورت شما باید اعتبار داشته باشد که از مدت زمان صدور مجوز اقامت شما برای مدت ۳ ماه استفاده شود.
  • شما باید یک کپی از فرم درخواست تکمیل شده و امضا شده داشته باشید.
  • شما باید مدرک اثبات توانایی مالی خود را ارائه دهید تا از نظر مالی در طول کل دوره تحصیل در فنلاند و برای حمل و نقل تان از نظر مالی پشتیبانی شوید و به مشکل برنخورید.
  • شما باید یک شرح جدید از وضعیت مالی خود را از بانک خود تهیه کنید که نشان می دهد شما حداقل ۶۷۲۰ یورو در حساب بانکی خود دارید.
  • شما باید مدرک بیمه پزشکی که تمام مدت اقامت شما در فنلاند را پوشش می دهد را ارائه کنید.
  • شما باید سلامت جسمی و روحی خوبی داشته باشید و هیچگونه بیماری های مسری نداشته باشید.
  • شما نباید سابقه جنایی داشته باشید.
  • شما بایذ ثابت کنید که قصد دارید در پایان دوره ی اقامت خود فنلاند را ترک کنید.

  تحصیل دکترا در فنلاند به زبان انگلیسی

  سیستم آموزش عالی در فنلاند شامل دو بخش مکمل است: دانشگاه های دولتی و دانشگاه های علوم کاربردی(UAS ). دانشگاه ها دارای مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هستند در حالی که دانشگاه های علوم کاربردی UAS عمدتا مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهند. و در هر دو بخش انواع مختلفی از دوره های آموزشی زبان انگلیسی وجود دارد.

  موسسات آموزش عالی، بین المللی هستند و بیش از 400 برنامه به زبان انگلیسی در سراسر کشور را دارا می باشند. مؤسسات دولتی که به طور عمده، از طرف دولت از نظر مالی تأمین می شوند، تدریس با کیفیت بالا را برای همه در دسترس قرار می دهند. دانشگاه ها تعادل تنظیمات طبیعی را با امکانات پیشرفته برای همه دانشجویان برای لذت بردن از محیط آن فراهم می کنند.

  آیا شما علاقه مند به تحصیل در رشته دکترا(PhD ) در فنلاند هستید؟ برنامه های کاربردی باید به طور مستقیم به دانشگاه ها اعمال شود. بعضی از دانشگاهها ممکن است به طور همیشگی، برنامه های کاربردی در زمینه تحصیلات دکترا را قبول کنند، در حالی که دیگر دانشگاه ها، ممکن است برای این کار، دوره های خاصی را در اختیار داشته باشند.

  آموزش مقطع دكترا (PhD ) توسط دانشگاه ها ارائه می شود. شما نیاز به یک مدرک کارشناسی ارشد برای واجد شرایط بودن برای درخواست برنامه دکترا دارید. مدرک دکترا معمولا حدود 4 سال طول می کشد و از 240 برنامه ی اعتباری ECTS تشکیل شده است. دانشگاه های فنلاند هر دو مدرک فارغ التحصیلی(کارشناسی ارشد) و فارغ التحصیلی دکترا را ارائه می دهند. برای اطلاعات بیشتر در مورد برنامه ی فارغ التحصیلی دکترا، باید به طور مستقیم با دانشگاه تماس بگیرید.

  اعتبار ECTS بیانگر حجم یادگیری ، بر اساس نتایج یادگیری تعریف شده و حجم کار مرتبط با آنها را بیان می کند. یک سال تحصیلی تمام وقت، معادل 60 مدرک تحصیلی عالی است و یک اعتبار ECTS ، شامل 25 تا 30 ساعت کاری است. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون اخذ تابعیت و اقامت در فنلاند و مسائل مختلف دیگر تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

  سئوالات متدوال درمورد تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی

  • هزینه تحصیل در فنلاند چقدر است؟ هزینه تحصیل با توجه به مقطع و رشته تحصیلی متفاوت می‌باشد، به طور میانگبن حدود 13000 تا 18000 یورو در سال می‌باشد.
  • به چه زبان‌هایی در فنلاند می‌توان تحصیل کرد؟ به زبان فنلاندی و انگلیسی.
  • آیا برای تحصیل در فنلاند به مدرک زبان نیاز داریم؟ برای تحصیل به زبان انگلیسی بله اما برای تحصیل به زبان فنلاندی تسلط کامل به زبان فنلاندی کفایت می‌کند.
  • آیا پذیرش در دانشگاه های فنلاند محدودیت سنی دارد؟ بهتر است برای شروع تحصیل در دانشگاه نهایتا 23 الی 24 ساله باشید.
  • هزینه زندگی برای دانشجویان در فنلاند چقدر است؟ ماهیانه حدود 800 یورو.
  • در فنلاند دانشجویان اجازه کار دارند؟ معمولا اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند البته به قوانین دانشگاه و شهر مورد نظر هم بسنگی دارد.
  • آیا کشور فنلاند برای زندگی مناسب است؟ بله کشور فنلاند برای زندگی با توجه به شرایط عمومی این کشور و هزینه های زندگی بسیار مناسب است.
  • زبان رسمی مردم در کشور فنلاند چیست؟ مردم در کشور فنلاند به زبان های فنلاندی و سوئدی صحبت می کنند.
  • آیا امکان کار پس از تحصیل در فنلاند وجود دارد؟ بله دانشجویان می توانند پس از اتمام تحصیلات خود برای کار در این کشور مشغول شوند.
  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.