تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

عامل مخرب در مورد تحصیل در دانشگاههای بین المللی، ملزومات شرکت در گروههای امتحانی مانند TOEFL, IELTS,GRE,GMAT و مانند آنها می باشد. این قضیه اغلب برای دانش جویانی که می خواهند برای کسب نمرات بهتر و پذیرش در دانشگاههای برتر مکررا در این امتحانات شرکت کنند، بعنوان یک قضیه ی دست و پا گیر محسوب می شود. تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان نیز فراهم آمده. در ادامه بیشتر خواهیم خواند…

شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

IELTS دیگر مانعی برای ورود به برخی از رشته های دانشگاهی به کانادا وجود ندارد

عامل مخرب در مورد تحصیل در دانشگاههای بین المللی، ملزومات شرکت در گروههای امتحانی مانند TOEFL, IELTS ,GRE GMAT و مانند آنها می باشد.

این قضیه اغلب برای دانش جویانی که می خواهند برای کسب نمرات بهتر و پذیرش در دانشگاههای برتر مکررا در این امتحانات شرکت کنند، بعنوان یک قضیه ی دست و پا گیر محسوب می شود.

به منظور ایجاد سهولت برای دانش جویان در اخذ راحتتر پذیرش، چندین دانشگاه در کانادا از نیاز به کسب نمره در بعضی از این امتحانات  چشمپوشی کردند.یکی از این چشمگوشیهای متداول مربوط به IELTS می باشد.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

هدف تحصیل بدون مدرک زبان درکانادا

دانشگاههای کانادا متوجه شدند که دانش جویانی که مدارک خود را از یک موسسه آموزشی رسمی  تکمیل کرده و دستورالعملهای خود در مورد زبان انگلیسی را دریافت نموده اند، اغلب در مورد دانش انگلیسی درجه خوبی را نشان می دهند -توانایی خواندن، نوشتن، یا مهارتهای مکالمه.

از این رو، انها احساس کردند که نیازی به یک امتحان  تخصص زبان انگلیسی مانند IELTS که حداقل نمره قبولی آن 6 باشد دارند، تا برای دانش جویان متقاضی پذیرش تحصیل در کانادا آسانتر شود.

دانش جویان متقاضی دانشگاههای کانادا که تسلیم نمرات IELTSرا خواستار نیستند، با اینحال، نیازمند ارائه اسناد و مدارک خاصی جهت دفاع از ادعای خود در مورد مهارت زبان انگلیسی هستند.

این مدارک می تواند شامل گواهینامه های لازم و اسنادی باشد که حاکی از این باشد که واسطه آموزشی در اولین یا آخرین مدرک تحصیلی، انگلیسی ،کپی یا مانند آن بوده است.

دانشگاههای برتری که نیاز به نمره IELTS  ندارند

عدم نیاز به مدرک زبان در تحصیل کانادا

برخی از قوانین عمومی حاکم بر عدم ضروریت نمره IELTS  این می باشد که زبان مادری دانش جویان زبان انگلیسی باشد، یا دانش جویانی که از کشورهای غیر انگلیسی اعلام حضور کرده اند مدارک رسمی تحصیلی  زبان انگلیسی مربوط به سه سال متوالی یا بیشتر را دریافت کرده باشند.

علاوه بر این، دانش جویانی که امتحانات سطح  O  یا سطح A را تکمیل کرده باشند شامل استثنائات IELTS   هستند.

دانشگاههای خصوصی مجموعه هایی از معافیتها و ملزومات خود را برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی دارند. در ادامه لیستی از دانشگاههای کانادا که این معافیتها را دارند بیان می گردد:

 • دانشگاه ساسکاچوان
 • دانشگاه براک
 • دانشگاه کارلتون
 • دانشگاه وینیپگ
 • دانشگاه رجینا
 • دانشگاه یادبود
 • دانشگاه کونکوردیا

ضرورت نمرات IELTS و ویزای دانشجویی کانادا

کانادا مقررات ویزای دانشجویان جدید را به گونه ای معرفی کرده است که نه تنها به ایجاد اطمینان تحصیل دانشجویان بین المللی در دانشگاههای کشور کمک می کند، بلکه به آنها مراتب خاصی از آزادی برای کار می دهد.

بعنوان مثال، درحالیکه دانشجویان آینده نگر جدید نیاز دارند فقط یک هدف را برای تحصیل در کانادا نشان دهند، هم اکنون انها نیاز به اثبات ثبت نام خود در دانشگاهی که دانشجویان بین المللی را می پذیرند دارند تا واجد شرایط ویزا شوند. از این رو دانشجویانی که متقاضی ویزا بدون کسب نمره ی IELTS هستند، باید برای ثبت نام خود در دانشگاه مورد انتخابشان مطمئن شوند که نیازی به برگه های IELTS نیست. تا روند تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا به مشکل نخورد.

زمانیکه دانشگاه مورد نظرشان آنها را با کلمه ی پذیرش تامین می کند، دانشجویان می توانند مدارک پشتیبانی کننده ی مهارت زبان انگلیسی خود را در زمان درخواست ویزای دانشجویی تهیه کنند. بعلاوه، هم اکنون دانشجویان می توانند برای تکمیل تحصیلات خود در یک دوره مجاز تحصیلی بیشتر از 90 روز بمانند.

این برای اطمینان از این است که دانشجویان پس از ثبت نام در یک دوره بلند مدت، به دوره های کوتاه مدت منتقل نشوند.

تحصیل در کانادا بدون مدرک آیلس

مزایای تحصیل بدون مدرک زبان در کانادا

این حرکت با قوانین سخت برای کمک به مقامات کانادایی می باشد که از بی میلی ادامه تحصیل در نفرات مجاز برای تحصیل جلوگیری کند، و برای اطمینان از اینست که برای دانشجویان نابغه ویزای دانشجویی صادر شده باشد. تا براحتی تابعیت و اقامت کشور کانادا را دریافت کنند.

از این حرکت انتظار می رود که به کانادا کمک کند تا موسسات آموزشی با سطح کیفی ضعیف را برچیند و آموزش با درجه استاندارد بالا را برای دانشجویان بین المللی که بدنبال درجات کیفیت هستند، ارائه کند.

امروزه ما به موضوع چگونگی تحصیل در خارج در کانادا همراه یا بدون  مجوز IELTS/TOEFL می پردازیم. راه های ارتباطی با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی(توسعه گران مهر) را فراموش نکنید. کارشناسان تلفنی ما آماده ارئه مشاوره رایگان خدمت شما متقاضیان محترم می باشند.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه برای “تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

 1. Avatar زهرا راعى گفت:

  سلام
  من متاهل ، ٣٧ ساله و داراى يك فرزند هستم
  مدرك كارشناسى ارشد نرم افزار از دانشگاه آزاد دارم
  ميخواستم بدونم چطور ميتونم پذيرش تحصيل در كالج هاى كانادا رو بدست بيارم؟ يا تحصيل بدون نياز به مدرك زبان در كانادا

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   روال اخذ پذیرش دانشگاه ها مشخص است ولی به دلیل سن شانس ویزای زیادی ندارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *