حقوق و مزایای کار در کانادا چگونه است؟

حقوق و مزایای کار در کانادا چگونه است؟

در این مطلب میخوانید

میزان درآمد و اطلاع از بازار کسب و کار و همچنین شغل های پردرامد در کانادا یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند. کانادا یکی از کشور های پیشرفته و صنعتی محسوب می شود که فرصت های شغلی فراوانی دارد. اکثر افرادی که قصد مهاجرت به کشور های خارجی را دارند یکی از گزینه های پیش رویشان کانادا می باشد، چرا که این کشور از شرایط کاری ایده آلی برخوردار است. نرخ بیکاری در این کشور حدود 7.5 درصد می باشد که نرخ پایینی است و همین مسئله گویای وضعیت کار در کانادا می باشد. به طور کلی میانگین درآمد ماهانه در این کشور به ازای 40 ساعت کار در هفته مبلغی حدود 9.960 دلار کانادا می باشد که به دلار آمریکا معادل 7.950 دلار خواهد بود. بنابراین درآمد افراد در کانادا بسیار مطلوب بوده و حتی از برخی کشور های غربی نیز بالاتر می باشد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

میزان حقوق مشاغل مختلف در کانادا

آمار ها و گزارشات مختلفی در کانادا به دست آمده است که رشد حقوق و دستمزد در بخش ها و صنایع مختلف این کشور را نشان می دهد که با استفاده از این ارقام می توان شغل های پردرامد در کانادا را نیز مشخص کرد. با تحلیل و بررسی این آمار ها می توان به برخی سوالات مهم در مورد شرایط اقتصاد کانادا پاسخ داد و همچنین صنایعی را که افراد زیادی را استخدام می کند، مشخص کرد. این آمار و اطلاعات برای افراد جوانی که می خواهند وارد بازار کار شوند مفید است، چرا که متقاضیان به کمک این آمار و ارقام می توانند بر روی مهارت هایی که دارند ارزش گذاری کنند و تخصص و زمینه شغلی خود را مورد بررسی قرار دهند. از ماه ژانویه سال 2021، میانگین حقوق و درآمد در کشور کانادا برای کارکنان سراسر کشور مبلغی حدود 1.050.59 دلار در هفته بوده است. از این رو می توان نتیجه گرفت که میانگین حقوق سالانه برای کارکنان تمام وقت حدود 54.630.000 دلار در سال می باشد. در کانادا روند افزایش حقوق مثبت بوده و کارگران در این کشور سالانه درآمد بیشتری نسبت به سال قبلی شان دارند.

حقوق ماهانه مشاغل حسابداری، مدیریتی و اجرایی در کانادا

شغل حسابداری در شهر های ونکوور، ادمونتون، برلینگتون، کلگری و برنابی به ترتیب بالاترین میزان درآمد در کشور کانادا را دارد. به طور کلی شغل حسابدار از شغل های پردرامد در کانادا محسوب می شود، چرا که این کشور اقتصادی پویا و قوی دارد و شرکت های زیادی در آن فعالیت می کنند. به همین دلیل بازار کار حسابداری در این کشور مناسب خواهد بود. بسته به شاخه های مختلف حسابداری، حقوق حسابدار نیز در کانادا متغیر است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

مدیریت منابع انسانی هم یکی دیگر از شغل های پردرامد و انتخابی مناسب برای مهاجرت به کانادا به شمار می رود. وضعیت بازار کار این شغل بستگی به این دارد که در کجای کانادا کار و زندگی می کنید. طبق گزارشات و آمار های به دست آمده بازار کار شغل مدیریت منابع انسانی طی ده سال آینده، در استان های کبک و نیوبرانزویک خوب است و در استان های انتاریو، بریتیش کلمبیا، سرزمین یوکان و سرزمین های شمال غربی وضعیت شغل مدیریت منابع انسانی متوسط است. به طور کلی بازار کار این شغل در کانادا طی ده سال آینده متعادل و متوازن خواهد بود.

 

نرخ بیکاری در کشور کانادا بسیار پایین است و فرصت های شغلی زیادی در آن وجود دارد.

 

 

شغل
متوسط درآمد ماهانه
شغل
متوسط درآمد ماهانه
حسابدار
4800 دلار
دستیار اجرایی
4551 دلار
حسابدار مالی
3495 دلار
مسئول پذیرش
2763 دلار
حسابدار دریافتی
3413دلار
دستیار دفتری
3599 دلار
منشی و دفتر دار
3767 دلار
کارمند دفتری
2763 دلار
حسابدار منابع انسانی
4375 دلار
مدیر دفتر
4063 دلار
مأمور رسیدگی و ممیزی
4724 دلار
مدیر منابع انسانی
6875 دلار
مأمور رسیدگی مالیاتی
4703 دلار
سلامت کار و ایمنی
5625 دلار

 

حقوق ماهانه مشاغل حوزه هنر در کانادا

یکی از رشته هایی که مخاطبان زیادی برای تحصیل دارد مجموعه هنر می باشد که متقاضیان انتظار دارند پس از فارغ التحصیلی در این رشته ها، درامد بالایی کسب کنند و صاحب شغل های پردرامد در کانادا شوند. مشاغل حوزه هنر در زمینه های مختلفی هستند که از آن ها می توان به مشاغلی چون مجمسه ساز، تقاش چهره، نقاش آبرنگ، معلم هنر، نقاش هنری، موسیقی، تئاتر، طراحی داخلی و … اشاره کرد. معمولا هنرمندان در کانادا به صورت خود اشتغالی کار می کنند. به طور متوسط درآمد یک طراح گرافیک در کانادا 4063 دلار، درامد یک هنرمند در این کشور 2993 دلار و هنر های تصویری در کانادا 2600 دلار در ماه می باشد. در ادامه میانگین درآمد مشاغل هنری را بررسی می کنیم:

 

عنوان شغل
متوسط درآمد سالانه
عنوان شغل
متوسط درآمد سالانه
موسیقی
64.253 دلار
طراحی مد
117.900 دلار
طراحی گرافیک
75.800 دلار
هنرمندان چند رسانه ای
75.000 دلار
حوزه تئاتر
43.200 دلار
طراحی صنعتی
105.870 دلار

 

حقوق ماهانه مشاغل نگهداری از کودک و آموزش در کانادا

در کانادا پرستاران خانگی برای مراقبت از کودکان به صورت تمام وقت و یا پاره وقت فعالیت می کنند. وظیفه پرستاران کودک مراقبت از رشد جسمی، اجتماعی و تندرستی کودکان می باشد و می توانند به والدین در انجام امور منزل و مراقبت از کودک کمک کنند. پرستاران کودک می توانند در منازل خود و یا محل زندگی کودکان از آنان مراقبت کنند و خدمات ارائه دهند. یعنی می توانند خود اشتغال باشند و یا در منازل شخصی و موسسات برای مراقبت و نگهداری از کودک، استخدام شوند. این شغل در استان های آلبرتا، مانیتوبا و نیو برانزویک بازار کار نسبتا خوب و در استان های انتاریو و یوکان بازار کار خوبی دارد و از شغل های پردرامد در کانادا به حساب می آید. میانگین درامد پرستار در کانادا برای کودک، ساعتی 14 دلار، حداقل دستمزد 1 دلار و حداکثر دستمزد 20 دلار در ساعت می باشد. در ادامه به صورت جدولی دستمزد ماهیانه مربی های کودک را بررسی می کنیم.

عنوان شغلی
درآمد
عنوان شغلی
درآمد
مربی
3.242 دلار
آموزشیار
4.002 دلار
مربی کودک
2.925 دلار
استاد دانشگاه
8.379 دلار
معلم
3.559 دلار
معلم مدرسه
3.526 دلار

 

درآمد ماهانه مشاغل ساخت و ساز و تعمیرات و نگهداری در کانادا

از مشاغل در زمینه های ساخت و ساز، تعمیرات و نگهداری می توان به مشاغلی چون مکانیک، برق کار، تعمیرکار، لوله کش، جوشکار، نصاب، نجار، نقاش و … اشاره کرد. درآمد این مشاغل در کانادا متفاوت است و هر کدام حقوق مخصوص به خود را دارند. در این جدول به متوسط درآمد این مشاغل به صورت ماهانه اشاره می کنیم:

عنوان شغلی
میانگین درآمد ماهانه
عنوان شغلی
میانگین درآمد ماهانه
برق کار
5.525 دلار
تکنسین نگهداشت
4.197 دلار
مکانیک
4.912 دلار
نصاب
4.063 دلار
اپراتور لیفتراک
2.925 دلار
تمیز کار
2.54 دلار
آسیاب
2.525 دلار
جوشکار
3.656 دلار
لوله کش
5.201 دلار
برآوردگر
5.680 دلار
تعمیرکار
3.738 دلار
سرپرست کارگاه
8.244 دلار
نقاش
3.565 دلار
نجار
4.388 دلار

 

 

دانشجویان رشته هنر انتظار دارند پس از فارغ التحصیلی درآمد بالایی کسب کنند

درآمد شغل های مهندسی در کانادا

در سال های اخیر به دلیل شرایط کاری کانادا، بسیاری از افراد رشته مهندسی را جهت تحصیل و ورود به بازار کار انتخاب می کنند، چرا که مشاغل مهندسی بسیار سود آور بوده و بلافاصله پس از اتمام تحصیلات می توان وارد بازار کار شد. در این مشاغل بنا به شاخه مهندسی، مهارت و مدرک تحصیلی افراد، درآمد ها متفاوت است ولی در کل مهندسی از شغل های پردرامد در کانادا محسوب می شود. از جمله مشاغل مهندسی در کانادا که طرفداران زیادی دارد می توان به مهندسی برق، مکانیک، عمران، نرم افزار، سازه و مهندسی شیمی اشاره کرد که از رشته های پردرآمد در کانادا محسوب می شوند. هر یک از این مشاغل با توجه به شرایطی که دارند، درآمد های متفاوتی دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

عنوان شغلی
درآمد ماهانه
عنوان شغلی
درآمد ماهانه
مهندس برق
6.250 دلار
مهندس پروژه
7.120 دلار
مهندس مکانیک
5.936 دلار
مهندس محیط زیست
7.209 دلار
مهندس سیستم
7.434 دلار
مهندس عمران
5.268 دلار
مهندس شبکه
5.679 دلار
مهندس تولید
5.212 دلار
مهندس سازه
5.490 دلار
مهندسی شیمی
5.535 دلار

 

درآمد مشاغل مالی در کانادا

مشاغل مالی در کانادا از جمله شغل های پردرامد در کانادا به حساب می آیند که از این میان می توان به شغل هایی نظیر بانکداری، مدیر مالی، تحلیل گر مالی، خدمات مالی و … اشاره نمود. در جدولی که در ادامه آورده شده است میزان درآمد ماهانه این مشاغل را مطرح می کنیم.

عنوان شغلی
متوسط درآمد ماهانه
عنوان شغلی
متوسط درآمد ماهانه
کنترل کننده مالی
7.500 دلار
تحلیل گر مالی
6.042 دلار
مدیر مالی
8.333 دلار
خدمات مالی
5.017 دلار
بانکداری
3006
مدیر بخش
6.458 دلار

 

درآمد مشاغل خدمات تغذیه در کانادا

منظور از مشاغل خدمات تغذیه در کانادا، مشاغلی هستند که مرتبط با آشپزی و رستوران می باشند. شغل هایی مانند سر آشپز، ظرف شور، متصدی بار، مدیر رستوران، گارسون و … مشاغل خدمات تغذیه به حساب می آیند. حال می خواهیم ببینیم این مشاغل چقدر در ماه درآمد دارند.

عنوان شغلی
متوسط درآمد ماهانه
عنوان شغلی
متوسط درآمد ماهانه
مدیر رستوران
3.498 دلار
آشپز سس
3.244 دلار
متصدی بار
2.364 دلار
درآمد رستوران
2.585 دلار
ظرف شور
2.438 دلار
درآمد آشپزخانه
2.600 دلار
سر آشپز
3.088 دلار
میزبان
2.438 دلار

 

درآمد مشاغل گردشگری در کانادا

افرادی که در رشته مدیریت جهانگردی تحصیل کرده اند، می توانند در مجموعه ای از فرصت های شغلی مشغول به کار شوند. مشاغلی که تامین کننده نیاز های صنعت گردشگری هستند، عبارتند از: خطوط هواپیمایی، رستوران ها، هتل ها، عمده فروشان، خرده فروشان، ارائه دهندگان خدمات غذایی و سازمان های مدیریت جهان گردی در کانادا. در جدول زیر درآمد ماهانه برخی شغل های گردشگری آورده شده است.

عنوان شغلی
متوسط درآمد ماهانه
عنوان شغلی
متوسط درآمد ماهانه
درآمد آژانس مسافرتی
2.844 دلار
درآمد خدمات مهمانی
2.506 دلار
درآمد میزبان
2.763 دلار
—–
—-

 

مهندسی یکی از شغل های پردرامد در کانادا به شمار می رود

درآمد مشاغل فناوری اطلاعات در کانادا

از آن جایی که کشور کانادا در زمینه تکنولوژی رشد زیادی دارد، بازار کاری مشاغل مربوط به فناوری اطلاعات در این کشور داغ است و درامد برنامه نویسی در کانادا بالا است.  در واقع می توان گفت مهندسی کامپیوتر و برنامه نویسی از شغل های پردرامد در کانادا محسوب می شوند. استان های انتاریو، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان و نوا اسکوشیا همواره بازار کار خوبی در این زمینه دارند. درآمد مهندس کامپیوتر و مشاغل فناوری اطلاعات با توجه به تجربه و مهارت افراد متفاوت می باشد. میانگین درامد یک مهندس تازه کار با سابقه کار کم تر از یک سال در کانادا، حدود 59 هزار دلار در سال است. در صورتی که متوسط درآمد فردی که بین یک تا 4 سال سابقه دارد، سالانه حدود 67 هزار دلار کانادا و برای سابقه بین 5 تا 9 سال این مبلغ حدود 78 هزار دلار در سال خواهد بود. برای سابقه های بیشتر از 10 سال متوسط درآمد سالانه 85 هزار دلار و برای سوابق بالای 20 سال این مبلغ 82 هزار دلار در کانادا خواهد بود. به طور کلی درامد شاخه های مختلف فناوری اطلاعات در جدول زیر ذکر شده است.

عنوان شغلی
متوسط درآمد ماهانه
عنوان شغلی
متوسط درآمد ماهانه
مهندس نرم افزار
8.650 دلار
توسعه دهنده وب (Front end)
7.500 دلار
برنامه نویس
6.250 دلار
توسعه دهنده وب (Back end)
9.167 دلار
شبکه
5.969 دلار
مدیر سیستم
6.380 دلار
تکنسین پشتیبان
4.226 دلار
تضمین کیفیت
7.100 دلار

درآمد مشاغل حقوقی در کانادا

مشاغل حقوقی شامل مواردی از جمله وکیل، دستیار حقوقی، مشاور حقوقی و دستیار وکیل می باشد. این مشاغل در زمینه های مختلفی از قبیل ارائه مشاوره به موکلان در خصوص موضوعات قانونی و حقوقی، نمایندگی موکلان خود در انجمن ها و هیئت های اداری و تهیه اسنادی مانند وصیت نامه و قرارداد فعالیت می کنند. وکالت نیز یکی از شغل های پردرامد در کانادا محسوب می شود. در این جا قصد داریم میانگین درآمد سالانه مشاغل حقوقی در استان های مختلف را بررسی کنیم.

نام استان
میانگین درآمد سالانه
بریتیش کلمبیا
115.621 دلار
آلبرتا
140.808 دلار
مانیتوبا
109.179 دلار
انتاریو
131.654 دلار
کبک
89.666 دلار
ساسکاچوان
119.587 دلار

 

همچنین درآمد مشاغل مختلف حقوقی در کانادا به شرح زیر است.

عنوان شغلی
متوسط درآمد ماهانه
عنوان شغلی
متوسط درآمد ماهانه
وکیل دادگستری
8.795 دلار
مشاور حقوقی
10.289 دلار
دستیار حقوقی
4.167 دلار
دادخواهی
4.792 دلار
دستیار وکیل دادگستری
5.000 دلار

 

درآمد مشاغل خرده فروشی و خدمات مشتریان در کانادا

مشاغل خرده فروشی و خدمات رسانی به مشتریان مانند شغل های صندوقدار، مدیر فروشگاه، پیشخدمت پیشخوان، همکار خرده فروش، نماینده خدمات مشتریان و … می باشد. می خواهیم بررسی کنیم که این مشاغل چقدر در ماه حقوق و دستمزد کسب می کنند.

عنوان شغلی
متوسط درآمد ماهانه
عنوان شغلی
متوسط درآمد ماهانه
صندوقدار
2.311 دلار
نماینده خدمات مشتریان
2.843 دلار
مدیر فروشگاه
4.499 دلار
حمایت مشتریان
2.551 دلار
خرده فروشی
2.763 دلار
پیشخدمت پیشخوان
2.763 دلار

 

درآمد مشاغل فروش و بازاریابی در کانادا

مشاغل فروش و بازاریابی برای هر نوع محصولی در این کشور به شرح جدول زیر می باشد:

عنوان شغلی
متوسط درآمد ماهانه
عنوان شغلی
متوسط درآمد ماهانه
نماینده فروش
3.746 دلار
همکار فروش
3.088 دلار
مشاور املاک
5.513 دلار
مدیر بازاریابی
4.704 دلار
مدیر فروش
6.250 دلار
نماینده فروش داخلی
3.933 دلار
مدیر توسعه
7.803 دلار
متخصص بازاریابی
4.503 دلار
نماینده فروش خارجی
6.667 دلار
مدیر حساب
6.667 دلار
بازاریابی دیجیتال
4.872 دلار
نویسنده محتوا
4.586 دلار
مدیر محصول
6.532 دلار
سفیر نام تجاری
2.925 دلار

استان های انتاریو، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان و نوا اسکوشیا بازار کار خوبی در زمینه مهندسی کامپیوتر دارند.

درآمد مشاغل ارسال و تولید در کانادا

مشاغلی که در زمینه تولید محصول، مونتاژ و بسته بندی محصولات فعالیت می کنند، دارای درآمد های مختلفی در ماه هستند. این درآمد ها در جدول زیر آورده شده است.

 

عنوان شغلی
متوسط درآمد ماهانه
عنوان شغلی
متوسط درآمد ماهانه
تولید کننده
2.407 دلار
مونتاژ کننده
2.680 دلار
ارسال کننده و یا گیرنده
2.952 دلار
بسته بندی کننده
2.499 دلار
ثبت سفارش
2.714 دلار
انبار
2.641 دلار
متصدی مواد
2.777 دلار

حقوق مشاغل حمل و نقل در کانادا

حمل و نقل از روش های مختلفی با اتوبوس، کامیون و … انجام می شود که درآمد رانندگان و افراد مرتبط با حمل و نقل به صورت زیر می باشد.

عنوان شغلی
متوسط درآمد ماهانه
عنوان شغلی
متوسط درآمد ماهانه
راننده اتوبوس
3.303 دلار
راننده کامیون
4.065 دلار
توزیع کننده
3.656 دلار
راننده تحویل سفارش
3.575 دلار

حقوق مشاغل خدمات درمانی و اجتماعی در کانادا

مشاغلی همچون پرستار، دندانپزشک، پزشک متخصص در گروه مشاغل درمانی قرار می گیرند و شغل های مددکار اجتماعی، روان درمانگر و مامورین سلامت روانی در رسته خدمات اجتماعی جای دارند. حقوق و درآمد این مشاغل در کانادا بسته به شاخه تخصصی و تجربه افراد متفاوت است. در این جا به درآمد ماهانه برخی از این مشاغل اشاره می کنیم.

عنوان شغلی
میانگین درآمد ماهانه
عنوان شغلی
میانگین درآمد ماهانه
پرستار
6.546 دلار
روان درمانگر
6.252 دلار
اورژانس
6.677 دلار
سلامت روانی
6.485 دلار
پزشک متخصص
8.450 دلار
مددکار اجتماعی
6.255 دلار
داروخانه
4.277 دلار
مدد کار جوانان
3.656 دلار
دندان پزشک
5.687 دلار
روان شناس
6.461 دلار

 

حقوق و دستمزد پرستاران در کانادا

پرستاری جزو شغل های پردرامد در کانادا محسوب می شود و همچنین به دلیل نیاز کادر درمان به این شغل، همواره فرصت شغلی برای آن وجود دارد. به طور کلی کانادا به رشته های حوزه پزشکی و پیراپزشکی نیاز زیادی دارد و هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان از سراسر جهان برای این مشاغل در کانادا درخواست پذیرش می دهند. پرستاران در کانادا علاوه بر درآمد بالا از جایگاه اجتماعی مناسب و همچنین امنیت شغلی بالا برخوردار هستند. به طور کلی حقوق پرستار در کانادا سالانه مبلغی حدود 65 هزار دلار کانادا می باشد. در جدولی که در ادامه آمده است به میانگین حقوق پرستاران در کانادا در استان های مختلف کانادا اشاره شده است.

استان
میانگین درآمد
   نوناوت
24.736 دلار
یوکان
88.969 دلار
انتاریو
77.981 دلار
آلبرتا
71.877 دلار
نوا اسکوشیا
83.168 دلار

حقوق و دستمزد پزشکان در کانادا

پزشکی از شغل های پردرآمد در کانادا می باشد که به شدت در این کشور مورد نیاز می باشد. درامد پزشکان در کانادا پنجمین رتبه در جهان را دارد، اما فرایند تحصیل این رشته در کانادا به قدری سخت و زمان بر است که خود افراد کانادایی ترجیح می دهند، در کشور های دیگری به تحصیل در کانادا و در این رشته بپردازند. میانگین درامد پزشکان در کانادا 206.000 دلار در سال می باشد که این درآمد بسته به تجربه افراد و شهری که در آن فعالیت می کنند متغیر خواهد بود. برای مثال درآمد یک پزشک تازه کار که کم تر از یک سال سابقه دارد، حدود 80.000 دلار کانادا می باشد. در استان ساسکاچوان پزشکان بالاترین میزان درامد را دارند که این میزان حقوق به طور متوسط 325.000 دلار در سال خواهد بود. کم ترین میزان درآمد برای پزشکان در کانادا نیز متعلق به استان نوا اسکوشیا می باشد که مبلغی حدود 70.000 دلار می باشد. در شاخه های مختلف پزشکی، میزان درامد افراد با یکدیگر متفاوت است که در ادامه به آن ها می پردازیم:

عنوان شغلی
میانگین درآمد سالانه
پزشک اورژانس
14.953 دلار
پزشک عمومی
10.323 دلار
پزشک اطفال
11.445 دلار
داروساز
7.475 دلار
روانپزشک
14.092 دلار

درآمد در کانادا

حقوق و دستمزد دندانپزشکان در کانادا

شغل دندانپزشکی هم یکی از شغل های پردرامد در کانادا به حساب می آید و تقاضای زیادی در این کشور برای این شغل وجود دارد. به طور متوسط درآمد دندانپزشک در کانادا بالا تر از متوسط جهانی و در حدود 200 هزار دلار در سال می باشد و این مسئله باعث شده دندانپزشکان زیادی از سراسر دنیا علاقمند به کار در این کشور باشند. لازم به ذکر است برای کار کردن در کانادا به عنوان دندانپزشک، ابتدا باید بررسی کنید که مدرک شما با استاندارد های کانادا تطابق دارد یا خیر. در صورتی که مدرک دندانپزشکی افراد مورد تائید کشور کانادا نباشد، افراد باید مدرک خود را معادلسازی کنند.

میانگین حقوق و دستمزد در مناطق مختلف کانادا

عوامل مختلفی بر روی میزان حقوق و درآمد افراد در کانادا تاثیر دارد که از جمله آن ها می توان به تجربه کاری، میزان تحصیلات و منطقه جغرافیایی اشاره کرد. در این قسمت می خواهیم تاثیرات منطقه و استان را در میزان درامد افراد بررسی کنیم و متوسط درآمد ماهیانه افراد را در این مناطق ذکر کنیم.

استان
میانگین درآمد ماهانه
نوناووت
5.726 دلار
یوکان
5.015 دلار
قلمرو های شمال غربی
6.970 دلار
آلبرتا
3.840 دلار
نیوفاندلند و لابرادور
4.185 دلار
نوا اسکوشیا
3.860 دلار
ساسکاچوان
3.793 دلار
آنتاریو
3.250 دلار
مانیتوبا
3.251 دلار
بریتیش کلمبیا
3.047
کبک
2.965 دلار
نیوبرانزویک
3.210 دلار
پرنس ادوارد آیلند
2.924 دلار

 

میانگین دستمزد در کانادا

میزان درآمد و حقوق افراد تا سال 2007 مبلغ کمی بوده است ولی از سال 2007 به بعد و تاکنون میزان درآمد در کانادا حدود 24 درصد افزایش یافته است. ناگفته نماند که افزایش حقوق افراد به عواملی از جمله نوع شغل، مدرک تحصیلی، سابقه کار، جنسیت و مدت زمان کار (پاره وقت یا تمام وقت) بستگی دارد. به طوری که سابقه کاری تا 36 درصد، مدرک تحصیلی تا 29 درصد و جنسیت افراد تا 5 درصد بر روی میزان درآمدی که افراد به صورت ماهانه کسب می کنند موثر است. میانگین درآمد ساعتی افراد به صورت پاره وقت و تمام وقت در سال  2020 حدودا 35.31 دلار و در سال 2010 حدود 10.23 دلار بوده است.

میانگین حقوق ساعتی در کانادا

بر اساس گزارشات به دست آمده میانگین دستمزد ساعتی افراد در کانادا در سال های اخیر به صورت زیر می باشد.

طبقه بندی
میانگین دستمزد ساعتی سال 2021
میانگین دستمزد ساعتی سال 2018
میانگین دستمزد ساعتی سال 2016
میانگین دستمزد ساعتی سال 2014
زنان
28.90 دلار
25.08 دلار
24.05 دلار
22.68 دلار
مردان
32.47 دلار
28.94 دلار
27.77 دلار
26.52 دلار
کارمندان پاره وقت
22.42 دلار
19.62 دلار
18.84 دلار
18.02 دلار
کارمندان تمام وقت
32.63 دلار
29.16 دلار
28.24 دلار
26.75 دلار

 

میانگین دستمزد ساعتی برای مشاغل مختلف در کانادا

پس از بررسی میانگین حقوق ساعتی افراد با توجه به جنسیت و تایم کاری در کانادا، اکنون می خواهیم درآمد ساعتی افراد در مشاغل مختلف را بررسی کنیم.

شغل
میانگین حقوق ساعتی
      کارمند حسابداری
21 دلار
دفتر دار
24 دلار
راننده کامیون
24 دلار
متصدی فروش
14 دلار
برق کار
28 دلار
نجار
25 دلار
کارمند مسئول ورود اطلاعات
18 دلار
درآمد دستیار امور اجرایی
29 دلار
کارگر اجتماعی
34 دلار
لوله کش
31 دلار
پرستار
42 دلار
معمار
34 دلار
درامد فیزیوتراپی در کانادا
42 دلار
مهندس کامپیوتر (به جز نرم افزار)
45 دلار
وکیل
65 دلار
دندانپزشک
75 دلار
مدیر سیستم های کامپیوتری و اطلاعاتی
66 دلار
مدیریت مهندسی
70 دلار

درآمد پزشکان در کانادا

میانگین حقوق هفتگی در کانادا

میانگین حقوق هفتگی شغل های مختلف در کانادا را به صورت جدولی آماده کرده ایم که به شرح زیر می باشد.

شغل
میانگین حقوق هفتگی در سال 2020
ساخت و ساز
1.305 دلار
تولید
1.164دلار
عمده فروشی
1.262 دلار
خرده فروشی
612 دلار
تاسیسات (آب، برق و …)
2.025 دلار
معدنکاری و استخراج از معادن، استخراج نفت و گاز
2.205 دلار
جنگلداری، قطع درختان و بخش حمایت
1.288 دلار
صنایع اطلاعاتی و فرهنگی
1.402 دلار
حمل‌ونقل و انبارداری
1.122 دلار
خدمات تکنیکی، علمی و حرفه‌ای
1.482 دلار
املاک و مستغلات و اجاره و لیزینگ
1.126 دلار
صنایع اطلاعاتی و فرهنگی
1.402 دلار
بیمه و مالی
1.386 دلار
خدمات اداری و پشتیبانی، مدیریت پسماند و زباله
849 دلار
مدیریت شرکت‌ها و پروژه‌ها
1.623 دلار
مراقبت‌های بهداشتی و مددکاری اجتماعی
954 دلار
هنر، سرگرمی و تفریح
621 دلار
خدمات آموزشی
1.059 دلار
مدیریت دولتی
1.372 دلار
دیگر خدمات (به‌استثنای مدیریت دولتی)
859 دلار
خدمات اقامتی و غذایی
418 دلار

 

طبق جدول ارائه شده بالاترین حقوق متعلق به صنعت معدن کاری و استخراج نفت و گاز می باشد، که از شغل های پردرامد در کانادا به شمار می روند و بعد از آن شرکت تاسیسات آب، برق و مخابرات بیشترین حقوق را دارد.

کدام مشاغل در کانادا بیشترین رشد دستمزد را داشته اند؟

بررسی این که کدام صنایع و مشاغل در یک سال گذشته بیشترین میزان رشد در درآمد را داشته اند، برای افرادی که دنبال شغل جدیدی هستند، می تواند ابزاری عالی باشد. داشتن رشد در حقوق و دستمزد لزوما برای شغل های پردرامد در کانادا نمی باشد. میانگین حقوق و دستمزد در سال 2021 نسبت به سال قبل افزایش چهار درصدی داشته است، البته معنی این آن نیست که این رشد در تمام بخش های اقتصادی یکسان بوده است. از میان مشاغل و صنایع مختلف در کانادا، شش صنعت با رشد بیش از هشت درصدی روبرو بوده اند که این میزان رشد، دو برابر میانگین کشوری می باشد. این صنایع عبارتند از:

 • مدیریت دولتی با رشد 9.4 درصدی
 • هنر با رشد 26.3 درصدی
 • املاک و مستغلات (اجاره) با رشد 14.6 درصدی
 • اداری و پشتیبانی با رشد 9.4 درصدی
 • امور مالی و بیمه با رشد 9.1 درصدی
 • خرده فروشی با رشد 8 درصدی
 • مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی با رشد 8.4 درصدی

در این میان بخش هنر با افزایشی غیر قابل باور و با رشد 26.3 درصدی، سطح بالایی از رشد دستمزد را در کانادا تجربه کرد. بخش مسکن و املاک در کانادا نیز از رشد منفی خود در ابتدای سال 2020 به میزان چشمگیری برگشت و در حال حاضر با افزایش میانگین حقوق 14.6 درصدی افزایش داشته است.

کدام مشاغل در کانادا با کاهش حقوق مواجه شده اند؟

از سال 2021 در کانادا میانگین حقوق و درآمد در سطح ملی افزایش داشته است، اما این به این معنی نیست که همه بخش ها و مشاغل رشد داشته اند. دو صنعت در کانادا با کاهش حقوق در سال 2021 روبرو شده اند. این دو صنعت عبارتند از:

 • جنگلداری با کاهش 8.9 درصدی
 • مدیریت شرکت ها با نرخ رشد و کاهش صفر (ثابت)

از نظر فنی میانگین دستمزد کارکنان شرکت ها و مدیریت شرکت ها، ثابت مانده است ولی با در نظر گرفتن هزینه زندگی سالانه، می توان نتیجه گرفت این افراد با کاهش سطح درامدی روبرو شده اند، چرا که افراد شاغل در این بخش پس انداز کم تری خواهند داشت. بخش جنگلداری نیز با کاهش 8.8 درصدی در سال 2021 روبرو بوده است، اما معنی آن این نیست که حقوق کم تری از بقیه دریافت می کنند. بخش جنگلداری با کاهش 8.8 درصدی همچنان متوسط حقوقی برابر 58.739.20 دلار در سال 2021 دریافت می کنند.

 

بررسی مشاغلی که بیشترین رشد را در کانادا داشته اند ابزاری عالی برای افرادی است که به دنبال شغل هستند.

چه عواملی بر میزان دستمزد در کانادا تاثیر گذار هستند؟

علاوه بر سمت شغلی عوامل متعددی بر میزان حقوق و دستمزد کارکنان در کانادا تاثیر گذار هستند، که در این بخش می خواهیم به این موارد اشاره کنیم. به طور کلی فاکتور هایی که بر میزان حقوق و دستمزد در کانادا تاثیر گذار هستند عبارتند از:

 • تحصیلات
 • میزان سابقه کار
 • عملکرد کارکنان
 • تعداد پرسنل
 • ریاست
 • شیفت کاری
 • انجمن ها و گواهینامه های حرفه ای
 • منطقه استانی
 • جنسیت

تحصیلات

میزان تحصیلات افراد و تطابق بین تحصیلات و نیازمندی هایی که در شغل خود دارند، روی دستمزد آن ها تاثیر گذار است. همچنین کیفیت آموزش و اعتبار مدرک تحصیلی بر میزان حقوق افراد موثر می باشد. داشتن مدرک از یک دانشگاه و موسسه آموزشی معتبر تاثیر مثبتی روی دستمزد دارد، در حالی که گرفتن مدرک از موسسه ای ضعیف و معمولی باعث تاثیر منفی در درامد افراد در کانادا خواهد شد. به طور کلی مدرک کارشناسی ارشد می تواند تا 29 درصد در افزایش درآمد افراد تاثیر گذار باشد. در ادامه طی جدولی تاثیر مدرک تحصیلی بر روی دستمزد کارکنان در کانادا را بررسی می کنیم.

میزان تحصیلات
میزان تاثیر بر میزان دستمزد
مدرک دیپلم
17 درصد
مدرک لیسانس
24 درصد
مدرک فوق لیسانس
29 درصد
مدرک دکترا
23 درصد

 

میزان سابقه کار

یکی دیگر از موارد تاثیرگذار بر روی درآمد افراد در کانادا، تجربه و سابقه کاری می باشد. هر چه تجربه و سابقه افراد در کاری بیشتر باشد درآمد بالاتری دریافت خواهند کرد. به طور مثال اگر برای یک موقعیت شغلی نیاز به 10 سال سابقه کار مرتبط باشد و متقاضی سابقه کاری در این مقدار را نداشته باشد، ممکن است پایین ترین سطح درآمد را در این رده شغلی دریافت کند.

 

سابقه کاری
میزان تاثیر بر میزان دستمزد
کم تر از دو سال
2 تا 5 سال
32 درصد
5 تا 10 سال
36 درصد
15 تا 20 سال
14 درصد
بیشتر از 20 سال
9 درصد

 

عملکرد کارکنان

بیشتر کارفرمایان میزان درآمد کارمندان را بر اساس عملکرد فردی آن ها تعیین می کنند و این مسئله عامل مهمی برای افزایش دستمزد در کانادا به شمار می رود. حتی هنگام درخواست شغل جدید برای کارکنان، این اطلاعات می تواند برای کارفرمای بعدی مهم باشد، چرا که نشان دهنده توانایی های فرد و قابلیت های او می باشد.

تعداد پرسنل

هر چه مدیران یک بخش تعداد کارکنان بیشتری داشته باشند، دستمزد آن ها نیز افزایش می یابد. چرا که میزان موفقیت آن ها بر اساس کارکنانی است که مدیریت می کنند و بیشتر بودن کارکنان نشان از عملکرد مثبت این افراد در امر مدیریت دارد.

ریاست

اگر کارکنان یک مجموعه در امور شرکت اختیار و آزادی عمل بیشتری داشته باشند، اقدامات ان ها به صورت مستقیم بر حقوقشان تاثیر می گذارد. اما اگر در محیط کار افراد سلسله مراتب وجود داشته باشند و  کارکنان رئیس داشته باشند، توصیه های رئیس در مورد درآمد کارکنان به مراتب تاثیرگذار تر است.

شیفت کاری

در برخی مشاغل در صورتی که کارکنان بیش از ساعات کاری معمول کار کنند، دستمزد بیشتری دریافت می کنند. افراد در صورت انجام کار در ساعات اضافی و یا کار بر روی پروژه های خاصی می توانند درامد بیشتری کسب کنند.

انجمن ها و گواهینامه های حرفه ای

داشتن گواهینامه و یا عضویت در سازمان های حرفه ای و انجمن های تجاری تاثیر مثبتی بر حقوق در کشور کانادا خواهد داشت. با این حال اگر شغلی نیاز به یک گواهینامه خاصی داشته باشد و فرد آن گواهینامه را نداشته باشد، امکان دارد موفق به دریافت آن شغل نشود و یا در صورت دریافت شغل مورد نظر کم ترین حقوق برای وی تعیین شود.

 

عواملی از جمله تحصیلات، سابقه کاری، عملکرد کارکنان و شیفت کاری بر میزان درآمد در کانادا تاثیر گذار است

منطقه استانی

از عوامل دیگر موثر در درآمد و حقوق در کشور کانادا، می توان به مناطق استانی اشاره کرد. در هر استان بنا به وضعیت اقتصادی و نیاز شغلی، برخی شغل ها درآمد بیشتری دارند. در قسمت های قبلی میانگین درآمد افراد در استان های مختلف کانادا بررسی شد.

جنسیت

فاکتور جنسیت نیز در کانادا تا حدی بر درآمد افراد تاثیر گذار می باشد، به طوری که درآمد مردان در این کشور نسبت به زنان 5 درصد بیشتر است.

مزیای کار در کانادا

 • شغل های پردرامد در کانادا یکی از مهم ترین مزایای کار در این کشور می باشد، که افراد می توانند از این طریق پس انداز بیشتری داشته باشند.
 • از دیگر مزایای کار در کانادا می توان به حمایت دولت کانادا از خانواده و کودکان افراد اشاره کرد. دولت این کشور با در نظر گرفتن سن کودک و توانایی مالی خانواده، قسمتی از مالیاتی که بر عهده خانواده می باشد را کسب می کند و با این کار کمک زیادی به افراد می کند.
 • مزیت سوم کار در این کشور، موسسات کاریابی هستند که با پیدایش این موسسات، پیدا کردن شغل برای افراد راحت تر شده است. از این رو افراد با توجه به شرایطی که دارند با هر سن و میزان تحصیلات و مهارتی که داشته باشند، می توانند شغل مناسب با خود را پیدا کنند.
 • دیگر مزیت کار کردن در کانادا امکان استفاده از خدمات رایگان بیمه، بلافاصله بعد از اشتغال به کار می باشد. همچنین دولت کانادا ترتیبی اتخاذ کرده که کارگران بتوانند به کمک آن، نیاز های اساسی زندگی از جمله اجاره مسکن و خورد و خوراک خود را تامین کنند.
 • یکی دیگر از مزیت های کار در کانادا این است که محدودیت سنی برای کار کردن وجود ندارد و افراد با هر سنی که داشته باشند، می توانند با توجه به تخصصی که دارند، مشغول به کار شوند.

ساعت کاری در کانادا

میزان ساعت کاری رسمی در کانادا 8 ساعت در روز می باشد که در طی هفته 40 ساعت می باشد، که البته در صنایع تولیدی این میزان به 50 ساعت در هفته هم می رسد. در صورت هر گونه کار اضافی بنا به شغلی که فرد دارد، مبلغی به عنوان اضافه کاری به کارکنان پرداخت می شود. در صورتی که افراد به صورت ساعتی حقوق دریافت کنند، اگر کارکنان به محل کار رفته و کاری برای انجام دادن وجود نداشته باشد، کارفرما باید حقوق حداقل 2 ساعت کاری را به افراد پرداخت کند. همچنین کارفرمایان برای مراجعه کارمند خود به پزشک و یا دندانپزشک ملزم هستند به آن ها مرخصی ساعتی با حقوق ارائه کنند. لازم به ذکر است در صورت بالا تر بودن موقعیت شغلی کارکنان، ساعات کاری نیز بالتبع افزایش می یابد.

در سال های اخیر به خاطر شیوع ویروس کرونا، تغییراتی در ساعات کاری به وجود نیامد، بلکه کار ها به صورت دور کاری ادامه یافت. طبق هماهنگی های به عمل امده با کارفرمایان ساعات کاری به صورت غیر حصوری هم نباید از هفته ای 30 ساعت کم تر شود، تا کارکنان بتوانند درآمد خود را در این بحران حفظ کنند و از آن کاسته نشود.

ساعت اداری در کانادا

ساعت اداری در کانادا معمولا از ساعت 9:30 تا 4 بعد از ظهر می باشد که در دوران شیوع ویروس کرونا به صورت دور کاری صورت می گیرد. لازم به ذکر است برخی ادارات و شعب خاص تا دیر وقت و در در روز های تعطیل مشغول به کار هستند.

 

ساعت کاری رسمی در کانادا 8 ساعت در روز و 40 ساعت در هفته می باشد

حداقل و حداکثر حقوق در کشور کانادا

طبق آمار ها و گزارشات به دست آمده حوزه شغلی حفاری معدن و نفت و گاز و بعد از آن، حوزه صنایع و بخش های خدماتی همگانی مانند آب، برق و گاز از شغل های پردرامد در کانادا محسوب شده و کارکنان آن از بیشترین حقوق برخوردار هستند. در حالی که کارکنان مشغول در قسمت های خدماتی مربوط به اقامت، مواد غذایی و خوراکی و خرده فروشان، کم ترین دستمزد را دارند.

حداقل حقوق در کانادا

حداقل دستمزد در کانادا بسته به شرایط مختلفی که در شهر ها و استان های مختلف این کشور برقرار است، متفاوت می باشد. قوانین کاری هر استان منحصر به خود آن محل می باشد و حداقل حقوق کارکنان در هر استان بنا به شرایط کار، اضافه کار و … تعیین می شود. اولین بار در استان مانیتوبا قانون حداقل حقوق تصویب شد که مربوط به سال 1918 میلادی می شود. پس از آن استان های انتاریو، ساسکاچوان، کبک و نوا اسکوشیا در سال 1920 این قانون را اجرا کردند و به ترتیب استان های دیگر هم به مرور این قانون را تصویب کردند. هدف اصلی وضع قانون حداقل حقوق در کانادا، حمایت از کودکان، زنان و کارگران غیر اتحادیه ای بود تا با فقر مبارزه شود و استاندارد های زندگی این گروه بالا رود. استان ساسکاچوان از نظر حداقل درآمد در کشور کانادا در ردیف اول قرار دارد و کم ترین دستمزد را دارد. میزان درآمد و حقوق کارکنان در استان های مختلف کانادا در سال 2021 به شرح زیر می باشد.

 

استان های کانادا
حداقل حقوق ساعتی در سال 2021
انتاریو
14.25 دلار
آلبرتا
15 دلار
بریتیش کلمبیا
14.60 دلار
کبک
13.10 دلار
یوکان
13.71 دلار
نوناوات
16 دلار
سرزمین های شمال غربی
13.50 دلار
جزیره پرنس ادوارد
12.85 دلار
نیو برانزویک
11.70 دلار
نوا اسکوشیا
12.55 دلار
مانیتوبا
11.90 دلار
نیوفاندلند و لابرادور
12.15 دلار
ساسکاچوان
11.60 دلار

 

سخن آخر

در این نوشته حقوق و درآمد شغل های مختلف در کانادا را بررسی کردیم تا منبعی باشد برای افرادی که قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارند. متقاضیان می توانند با بررسی این داده ها میزان مقرون به صرفه بودن کار در کانادا را با توجه به مهارت های شغلی که دارند تحلیل نموده و به یک نتیجه درست برسند. همان طور که به آن اشاره شد میزان درآمد در کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن عبارتند از: منطقه استانی، تحصیلات، سابقه کاری و … . برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مشاوران و متخصصان ما در مجموعه حقوقی اصطهباناتی مراجعه کرده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

سوالات متداول درباره حقوق و مزایای کار در کانادا

 

 1. کدام یک از شهر های کانادا بازار کار بهتری دارند؟

به دلیل صنعتی بودن کانادا و پایین بودن نرخ بیکاری، تمامی شهر های این کشور از لحاظ بازار کار ایده آل هستند، با این حال شهر هایی همچون ونکوور، کبک، کینگستون و ادمونتون بهترین بازار کار را دارند.

 1. روش های کاریابی در کانادا چیست؟
 • بانک مشاغل کانادا
 • لیست مشاغل دولتی کانادا
 • موسسه مهاجرتی
 • Job offer
 • open work permit
 1. مهاجرت کاری به کانادا چه شرایطی دارد؟
 • داشتن سوابق تحصیلی
 • داشتن سابقه کاری مرتبط
 • داشتن سن زیر 35 سال
 1. میزان حقوق و درآمد در کشور کانادا به چه عواملی بستگی دارد؟

میزان حقوق دریافتی در کانادا به عواملی همچون سمت شغلی، منطقه استانی، جنسیتف تحصیلات، سابقه کاری و … بستگی دارد.

 1. آیا امکان افزایش درآمد در کشور کانادا وجود دارد؟

بله با ارتقای رزومه کاری، افزایش سطح تحصیلات و تجربه کاری می توانید درآمد خود را در این کشور افزایش دهید.

 1. حداقل حقوق کارگر در کانادا چه مقدار است؟

کم ترین میزان درامد کارگر ساده در این کشور 37.050 دلار در سال می باشد. در صورت افزایش سابقه کاری این میزان حقوق نیز افزایش می یابد.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *