اقامت کاری ترکیه 2020

اطلاعات کلی کشور ترکیه

  • پایتخت: آنکارا
  • بزرگترین شهر: استانبول
  • واحد پول: لیر
  • زبان رسمی: ترکی استانبولی
  • جمعیت: حدود 82 میلیون
  • هم مرز با: ایران، نخجوان، ارمنستان، گرجستان
  • حکومت: لائیک
  • دین: اسلام
  • عید قربان و فطر از تعطیلات رسمی این کشور می باشد.
مشاوره در مورد خرید ملک در ترکیه برای خارجی ها

مهاجرت به ترکیه

موقعیت جغرافیایی یکی دیگر از عوامل مهم است. ترکیه مانند پلی بین اروپا و آسیاست و نقش موثری را در مسیر تجارت ایفا می کند. موقعیت ژیواستراتژیک ترکیه هم از نظر سیاسی و هم از امتیازات شهروندی بالایی برخوردار است. در آینده ای نزدیک ترکیه می تواند مرکزیت بین اروپا و اروپای غربی باشد. به نظر نمی رسد که یک مرکز گذار از خاور دور به خاور نزدیک یک رویا باشد.

ویزای کار ترکیه

یکی از راه های مهاجرت به ترکیه از طریق کار می باشد، که پس از اخذ اقامت از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی این کشور می توانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در ترکیه و سرمایه گذاری نیز وجود دارند. تابعیت ترکیه از طریق تولد فرزند در ترکیه در این کشور وجود ندارد. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت، شرایط اقامت از طریق کار یا تخصص، حقوق کار در ترکیه، هزینه زندگی در و شرایط ویزای کار می توانید با موسسات مهاجرت به ترکیه مراجعه کنید.

هزینه خرید ملک در ترکیه
همه چیز درباره آزمون ALES ترکیه

تحصیل در ترکیه

 دانشگاه های ترکیه اعتبار علمی بسیار بالای برخوردار است و اغلب دانشگاه ها برای ارتقاء سطح علمی خود با دانشگاه های معتبر جهانی ارتباط مستقیم دارند به طور مثال دانشگاه حاجت تپه ترکیه به طور مستقیم با دانشگاه هاروارد آمریکا در ارتباط است.

شرایط زندگی در ترکیه

ترکیه پیشرفت زیادی در بالا بردن و بهبود کیفیت زندگی شهروندان در دو دهه اخیر داشته است. با این وجود، شرایط زندگی در ترکیه تنها در چند معیار رفاهی عملکرد بهتری نسبت به اکثر کشورها در ” شاخص زندگی بهتر” داشته است. ترکیه رتبه بالاتر از میزان متوسط در مشارکت مدنی داشته است، اما رتبه پایین تر از میزان متوسط در درآمد و منابع طبیعی، وضعیت سلامت ، ارتباطات اجتماعی، تحصیلات و مهارت، اشتغال و درآمد، گرایش رفاهی، کیفیت محیطی، تعادل کار و زندگی، مسکن سازی و امنیت شخصی داشته است. این رتبه بندی ها بر اساس اطلاعات موجود انجام شده است.

شرایط زندگی در ترکیه
دانشگاه های معتبر تحصیلی ترکیه 2019

اخذ اقامت ترکیه

افراد خارجی ای که در استانبول با جیبی پر از پول و یک دوربین عکاسی، برای اخذ اقامت موقت توریستی یک ساله اقدام می کنند، ویزایی 6 ماهه و یا حتی 1 ساله دریافت می کنند. از این رو، مراکز مهاجرتی استانهای دیگر تصمیم به صدور مجوز اقامت توریستی 2 ساله گرفتند و اولین بار که برای ان تقاضا دهید صدور آن با سهولت بیشتری انجام می شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

مزیت های بسیار تحصیل در ترکیه موجب شده است در سال های اخیر متقاضیان بسیاری علاقه مند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه شوند. هزینه تحصیل مناسب، دانشگاه های معتبر پزشکی، نزدیکی به ایران و اروپا، امکانات رفاهی و آموزشی از جمله این مزیت ها می باشد. در این میان تحصیل پزشکی در این کشور بخش بزرگی از مهاجرت های تحصیلی به این کشور را شامل می شود.

شرایط پذیرش رشته ژنتیک پزشکی ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه 14.45% بالاتر از هزینه های زندگی در ایران است و می توان گفت هزینه ماهانه زندگی در ترکیه حدودا بین 1500 تا 2000 لیر، معادل 500 تا 600 دلار می باشد. واحد پول در ترکیه لیر می باشد. در زیر، ریز هزینه های زندگی در این کشور زیبا را بررسی می کنیم البته هزینه بلیط ترکیه و غیره مرتبط با این مقاله نمی شود.

هزینه زندگی در ترکیه
بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاران خارجی با توجه به داشتن سند و مدرک برای شرایط ذکر شده می توانند اقامت شهروندی ترکیه را دریافت نمایند. مجوز اقامت با توجه با قوانین تعیین شده توسط توافقنامه های دو جانبه میان ترکیه و کشور خارجی داده خواهد شد. ویزای  معمول توریستی گردشگری ترکیه به خارجی ها در مورد وضع قوانین جدید از 180 روز فقط اجازه 90 روز اقامت را می دهد. افرادی که بیش از 90 روز در ترکیه اقامت داشته باشند باید اجازه اقامت بگیرند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *