اقامت بلند مدت در لوکزامبورگ
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی لوکزامبورگ
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی کشور لوکزامبورگ

  • مساحت: 2.586 کیلومتر مربع
  • جمعیت: حدود 602005 نفر
  • زبان رسمی: آلمانی، فرانسوی، لوکزامبورگی
  • پایتخت: لوکزامبورگ
  • واحد پول: یورو
  • دامنه اینترنتی: .lu
نحوه درخواست تابعیت یا شهروندی لوکزامبورگ

مهاجرت به لوکزامبورگ

این مقاله در رابطه با قانون تابعیت و اقامت و راه های اخذ شهروندی و مهاجرت به لوکزامبورگ می باشد. روش های گوناگونی جهت مهاجرت به لوکزامبورگ نظیر تولد کودک، ماندن یا اقامت برای مدت معین، ازدواج ، سرمایه گذاری ، خرید ملک و غیره به بدست آوردن اقامت شما کمک می کند.

ویزای کار لوکزامبورگ

پیدا کردن کار حقوقی در این کشور و دیگر کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار مشکل می باشد، کار حسابداری و کار رشته IT در جزو مشاغلی است که نسبت به دیگر مشاغل دارای فراوانی بیشتری می باشد. شرایط کار مهندسی و کار فنی در لوکزامبورگ نسبت به دیگر رشته ها مناسب تر می باشد. به طور کلی دانشجویان پس از اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی می توانند اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت را در کنار تحصیل خود داشته باشند.

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه لوکزامبورگ
تحصیل در لوکزامبورگ لیسانس و کارشناسی ارشد

تحصیل در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ حدود نیم میلیون نفر جمعیت دارد. با وجود اندازه کوچک این کشور، لوکزامبورگ جاه طلبی های زیادی در امر، آموزش و دانشگاه دارد. در واقع، به آموزش و پرورش در این کشور اهمیت زیادی داده شده است، تاکید ویژه بر پژوهش است، بخشی از استراتژی این کشور برای ایجاد روابط قوی بین المللی است. لوکزامبورگ تنها شامل یک دانشگاه است که در سال 2003 تاسیس شده است. این مقاله در رابطه با شرایط تحصیل در لوکزامبورگ می باشد.

شرایط زندگی در لوکزامبورگ

معمولا از دلایل مهاجرت به این کشور کار و تحصیل می باشد. قبل از مهاجرت برای کار به این کشور شما باید از وضعیت در آمد ، دستمزد و حقوق در این کشور آگاهی کسب کنید. برای کسب آگاهی از شرایط مردم این کشور و همچنین شرایط زندگی در لوکزامبورگ پایتخت این کشور بایستی با افرادی که تجربه زندگی در لوکزامبورگ را دارند مشورت کنید. ما در این مقاله به بررسی 30 واقعیت پیرامون لوکزامبورگ پرداخته ایم.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه لوکزامبورگ
هزینه ثبت شرکت در لوکزامبورگ

اخذ اقامت لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یک کشور عضو شنگن است. دارندگان ویزای شنگن قادر به حرکت آزادانه بین کشورهای عضو شنگن در مدت کوتاه تا 90 روز برای هر اهدف گردشگری و یا کسب و کار هستند. با یک ویزای شنگن، میتوانند به طور آزادانه وارد یک کشور شوند و آزادانه به سفر در سراسر منطقه شنگن بپردازند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یک کشور اروپای غربی است که به دریا دسترسی ندارد. بلژیک در غرب و شمال، آلمان در شرق و فرانسه در جنوب این کشور هستند. اقتصاد بسیار پویا آن را یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان کرده است. “شهر لوکزامبورگ” پایتخت و بزرگترین شهر است. سه زبان رسمی در این کشور لوکزامبورگ، فرانسوی و آلمانی می باشد. لوکزامبورگ یکی از پیشرفته ترین سیستم های مراقبت بهداشتی در جهان را دارد. که توسط Caisse de Maladie des Ouvier کنترل می شود. امید به زندگی در هنگام تولد 82.2 درصد می باشد.

آموزش پزشکی و دندانپزشکی در لوکزامبورگ
اقامت و شهروندی در لوکزامبورگ

تابعیت و شهروندی لوکزامبورگ

آیا شما آماده هستید که یک شهروند لوکزامبورگ باشید؟ بدانید که چه مراحلی در آزمون اقامت و مراحل اقامت دائم قرار دارد. شخصی از کشور های جهان سومی می تواند محل اقامت دائم قانونی در قلمرو لوکزامبورگ را حداقل هفت سال قبل از ارسال درخواست اثبات کند می تواند درخواست وضعیت مقیم طولانی مدت را از وزارت امور خارجه بنماید. در اینجا اطلاعات بیشتری که شما برای دانستن به آن نیاز دارید، وجود دارد. برای گرفتن تابعیت لوکزامبورگ، شرایطی وجود دارد که باید رعایت شود:

هزینه زندگی در لوکزامبورگ

هزینه های زندگی در لوکزامبورگ 107.26% بالاتر از هزینه های زندگی در ایران است. واحد پول در لوکزامبورگ یورو می باشد. از لحاظ اجاره ی منزل نیز هزینه ها 195.01% بالاتر از اجاره ی منزل در ایران است. حال به بررسی ریز هزینه های زندگی در این کشور می پردازیم:

ثبت شرکت در لوکزامبورگ
دستمزد و‌ حقوق کار در لوکزامبورگ

سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

حداقل 500.000 یورو در یک کسب و کار جدید ایجاد می شود، که در لوکزامبورگ به ثبت رسیده است و حداقل 5 موقعیت کاری برای افراد که باید در عرض 3 سال از تشکیل کسب و کار ایجاد شود. استخدام کارکنان باید با همکاری آژانس ملی استخدام صورت گیرد.

سوالات متداول در مورد لوکزامبورگ

1- زبان رسمی کشور لوگزامبورگ چیست؟

آلمانی، فرانسوی، لوکزامبورگی

2- پایتخت لوکزامبورگ کدام شهر است؟

لوکزامبورگ

3- واحد پول کشور لوکزامبورگ چیست؟

یورو

4- جمعیت کشور لوکزامبورگ چقدراست؟

لوکزامبورگ حدود نیم میلیون نفر جمعیت دارد.

5- نوع حکومت لوکزامبورگ چیست؟

سلطنت مشروطه لوکزامبورگ با یک دموکراسی پارلمانی و رئیس دولت دوک بزرگ است.

6- آیا کشور لوکزامبورگ جزو اتحادیه اروپا است؟

در سال 1957 به یکی از اعضای موسس جامعه اقتصادی اروپا (EEC) (اتحادیه اروپا (EU) درامد.

7- آیا لوکزامبورگ یک دولت مستقل از سایر کشور های اروپایی دارد؟

شعار مردم لوکزامبورگ، ما می خواهیم همان چیزی که هستیم باقی بمانیم. این اشاره به تاریخ مالکیت این کشور توسط قدرت های خارجی و آرزو استقلال دارد. لوکزامبورگ بین قدرت های مختلف اروپا فرانسه، اسپانیا، اتریش در طول زمان جابه جا شده است. با وجود آن به یک دولت مستقل در سال 1815 تبدیل شد.

8- اتباع غیر لوکزامبورگی از چه کشور هایی هستند؟

اکثر اتباع غیر لوکزامبورگی از سراسر مرز فرانسه (78،500 نفر) ، بلژیکی (39400 نفر) و آلمان (39،100 کارگران) می باشند.

9- وسعت کشور لوکزامبورگ چقدر است؟

این کشور یکی از کوچکترین کشورهای جهان است. و مساحتی حدود 2586 کیلومتر مربع (999 مایل مربع) دارد، در این مورد به اندازه به عنوان شهر دورست در انگلستان و کمی کوچکتر از رود آیلند در ایالات متحده آمریکا است.

10- دین مردم کشور لوکزامبورگ چیست؟

لوکزامبورگ یک کشور سکولار است، اما حدود 87 درصد از جمعیت آن رومی کاتولیک هستند. و بقیه پروتستان (عمدتا لوتران)، یهودیان و مسلمانان تشکیل میدهند.

11- همسایگان کشور لوکزامبورگ چه کشورهایی هستند؟

لوکزامبورگ یک کشور اروپای غربی است که به دریا دسترسی ندارد. بلژیک در غرب و شمال، آلمان در شرق و فرانسه در جنوب این کشور هستند.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *