اقامت یونان از طریق تمکن مالیFIP
شرایط تحصیل دوره پیش دانشگاهی در انگلستان
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی کشور یونان

  • پایتخت و بزرگترین شهر: آتن
  • زبان رسمی: یونانی
  • نوع حکومت: جمهوری پارلمانی
  • جمعیت: حدود 11 میلیون
  • واحد پول: یورو
  • دامنه اینترنتی: .gr
  • پیش شماره: +30
یونان

مهاجرت به یونان

از سال 2012، مهاجران آلبانیایی 70٪ از مهاجران این کشور را تشکیل می دهند و بیشترین جمعیت مهاجر این کشور می باشند. بیشتر گروه های مهاجر اخیرا، با پناهندگی سیاسی یا مهاجرت غیر قانونی از طریق ترکیه و ایرانی، عراقی ها، سومالی، مصر و دیگران وارد این کشور شده اند. از سال 1990s، افزایش ظهور مهاجرت به عنوان یک مسئله سیاسی به طور فزاینده در یونان تبدیل شده است.

ویزای کار يونان

ساختار بندي شغلي در كشور يونان از قرن بيستم تغيير كرد. دلايل تغيير آن نيز بدليل افزايش صنعتي شدن و شهري شدن مي باشد. در كشور يونان صنعت هاي كشاورزي، دريايي و گردشگري جز بخش هاي مهم صنعتي اين كشور محسوب مي شوند. در حال حاضر شاخص بيكاري در اين كشور هنوز قابل ملاحظه است.

شرایط و وضعیت کار در انگلستان
رتبه و رنکینگ دانشگاه ملبورن استرالیا

تحصیل در یونان

آموزش عالی در کشور یونان شامل تحصیلات دانشگاهی و تحصیلات فنی می شود. تحصیلات دانشگاهی توسط دانشگاه ها ، دانشگاه آزاد، مدارس پلی تکنیک و مراکز عالی هنرهای زیبا ارائه می شود. تحصیلات فنی توسط مراکز آموزش عالی فنی نیز ارائه می شوند. در کشور یونان برخی از رشته ها در آموزشگاه ها ارائه میشود و نیازی به تحصیلات دانشگاهی ندارند که شامل رشته هایی همچون گردشگری ، هنر ، مذهب ، ارتش ، نیروی دریایی و نظم عمومی میباشد.

شرایط زندگی در یونان

یونان تنها در چند شاخص زندگی بهتر از دیگر کشورها عمل کرده است. یونان در مورد وضعیت سلامت بهتر از دیگر کشورها عمل کرده است. در مورد شاخصهای دیگری مثل درآمد و ثروت، کیفیت محیط زیست، ارتباطات اجتماعی، تعادل کار و زندگی، امنیت شخصی، آموزش و اشتغال ضعیف عمل کرده است. این نتایج بر اساس اطلاعات ارائه شده جمع آوری شده است.

وضعیت اقتصاد یونان
شرایط زندگی در یونان

اخذ اقامت یونان

برای دریافت ثبت نام گواهینامه قانونی شهروندی یونان، شهروندان یونان که دائما در کانادا زندگی می کنند، از طریق مقامات رسمی کنسولگری یونان درخواست می کنند، که به نوبه خود این درخواست را به مقامات مجاز (شهرداری) یونان، که گواهی ثبت نام را صادر می کنند، تحویل می دهند. هر دو ثبت نام ازدواج والدین و همچنین ثبت نام تولد متقاضی، پیش شرطی برای صدور گواهی ثبت نام است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان

وزارت بهداشت یونان مسئول آموزش پزشکی پس از فارغ التحصیل و تعیین تعداد موقعیت های موجود پس از ثبت نام در انجمن پزشکان است. درخواست برای آموزش عالی پس از فارغ التحصیلی امکان پذیر است بودجه آموزش و پرورش پس از فارغ التحصیلی از بودجه خدمات بهداشت ملی، برنامه های کاربردی برای تحصیل در یونان به فرد اختصاص داده می شود. دوره های تحصیلات تکمیلی صرفا به صورت عمومی یا وابسته به دانشگاه صورت می گیرد.

آموزش پزشکی در یونان

تابعیت و شهروندی یونان

هزینه زندگی در یونان

کشور یونان در ناحیه ی جنوب شرقی اروپا قرار دارد. این کشور از سمت شمال با کشورهای بلغارستان، مقدونیه و آلبانی، از سمت غرب با دریای یونان، از سمت جنوب و قسمتی از شرق با دریای اژه و در نهایت از سمت شرق با ترکیه دارای مرز مشترک می باشد. شهر زیبای آتن پایتخت و بزرگترین شهر این کشور به حساب می آید. زبان رسمی در این کشور، زبان یونانی است. آتن شهریست که اولین بار بازی های المپیک در آن برگزار شد و تا به امروز بیش از 100 سال است که شاهد برگزاری بازی های المپیک در این شهر زیبا هستیم.

دستمزد و‌ حقوق کار در یونان
ویزای سرمایه گذاری یونان

سرمایه گذاری در یونان

طرح ویزای طلایی در یونان، مسیر قابل دسترس اقامت دائم توسط سرمایه گذاری در املاک را در اروپا فراهم می کند. پس از راه اندازی چندین طرح ویزای سرمایه گذاری اروپایی که دولت یونان در سال 2013 آن را معرفی کرد، سرمایه گذاری در یونان رواج پیدا کرد. سرمایه گذاری مورد نیاز برای املاک در یونان 250،000 یورو است و این باعث شده تا طرح ویزای اقامت توسط سرمایه گذاری املاک و مستغلات در یونان، کمترین سطح سرمایه گذاری در اروپا باشد.

سوالات متداول در مورد کشور یونان

1- واحد پول کشور یونان چیست؟

یورو

2- زبان رسمی مردم کشور یونان چیست؟

یونانی

3- پایتخت کشور یونان کدام شهر است؟

آتن

4- آیا با اخذ شهروندی یونان می توان بدون روادید به کشور های دیگر سفر کرد؟

سفر بدون روادید برای شهروندان به 167 کشور مقدور است.

5- آیا کشور یونان مهاجر می پذیرد ؟

بزرگترین میزان مهاجر جهان را در سال 1990s یونان داشته است، سیاست مهاجرت دولت یونان از آن سال آغاز شد و شروع به کنترل قانونی برای مدیریت وضعیت مهاجرت به یونان کرده است. در حالی که دولت یونان تغییرات زیادی را در سیاست های مهاجرتی ایجاد کرده است، اصلاح قانون مهاجرت اولویت این کشور است.

6- در یونان در چه صنایعی می توان مشغول به کار شد؟

در كشور يونان صنعت هاي كشاورزي، دريايي و گردشگري جز بخش هاي مهم صنعتي اين كشور محسوب مي شوند.

7- آیا با داشتن مهارت زبان انگلیسی می توان در یونان صاحب شغل شد؟

براي كار كردن در كشور يونان تنها مهارت زبان انگليسي كافي نمي باشد و شما بايستي زبان يوناني را نيز آموزش ببينيد.

8- آیا تحصیل در یونان رایگان است؟

تحصیل در یونان در اغلب رشته ها و مقاطع به صورت رایگان است

9- آیا دانشگاه های یونان دانشجو خارجی می پذیرند؟

سالانه افراد زیادی خواهان مهاجرت تحصیلی به یونان هستند. کشور یونان یکی از بهترین کشور ها برای اخذ بورسیه تحصیلی ، تحصیل و زندگی می باشد.

10- آیا یونان یک کشور توسعه یافته و پیشرفته است؟

یونان تنها در چند شاخص زندگی بهتر از دیگر کشورها عمل کرده است. یونان در مورد وضعیت سلامت بهتر از دیگر کشورها عمل کرده است. در مورد شاخصهای دیگری مثل درآمد و ثروت، کیفیت محیط زیست، ارتباطات اجتماعی، تعادل کار و زندگی، امنیت شخصی، آموزش و اشتغال ضعیف عمل کرده است.

11- آیا همسایگان یونان کشور های توسعه یافته هستند؟

این کشور از سمت شمال با کشورهای بلغارستان، مقدونیه و آلبانی، از سمت غرب با دریای یونان، از سمت جنوب و قسمتی از شرق با دریای اژه و در نهایت از سمت شرق با ترکیه دارای مرز مشترک می باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *