کشور یونان مانند تمام کشورهای دنیا راه های مختلفی را برای پذیرش و اعطای اقامت به مهاجرین اختصاص داده است. یکی از این روش ها اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری است که در میان تمام راه های ممکن می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای بسیاری از افراد بخصوص سرمایه گذاران به شمار برود. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در دفاتر تهران، شیراز و اصفهان تهیه شده است به بررسی آنها می پردازیم و شما می توانید برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

شرایط اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

طرح ویزای طلایی در یونان، مسیر قابل دسترس اقامت دائم توسط سرمایه گذاری در املاک را در اروپا فراهم می کند. پس از راه اندازی چندین طرح ویزای سرمایه گذاری اروپایی که دولت یونان در سال 2013 آن را معرفی کرد، سرمایه گذاری در یونان رواج پیدا کرد. سرمایه گذاری مورد نیاز برای املاک در یونان 250،000 یورو است و این باعث شده تا طرح ویزای اقامت توسط سرمایه گذاری املاک و مستغلات در یونان، کمترین سطح سرمایه گذاری در اروپا باشد.

این ملک که می تواند در هر جایی از سرزمین یونان یا جزایر واقع باشد، یا مسکونی یا تجاری است. با مجموع مایملک های زیاد می توان حداکثر سرمایه گذاری در کشور یونان به مبلغ 250،000 یورویی ایجاد کرد. خریداران مشترک می توانند سرمایه گذاری را با یک ملک ادغام کنند. پروسه درخواست از زمان سرمایه گذاری تا زمان صدور مجوز اقامت، حدود 40 روز طول می کشد. متقاضی باید قبل از درخواست ویزا سرمایه گذاری ملک را در یونان انجام دهد. اگر خودمان ملک را در لا ویدا انتخاب کردیم، وکلای پیشنهادی از روند درخواست، انتقال مالکیت و کار قانونی مربوط به ملک حمایت و مراقبت می کنند.

یک درخواست معمولی متشکل از گفتگوی اولیه با خود ماست که پس از آن بازدید 3 یا 4 روزه به یونان خواهیم داشت تا املاک را ببینیم و با وکلا ملاقات کنیم و یک حساب بانکی باز کنیم. بعد از این مراحل، وکلای مشتریان با یک وکالت نامه در یونان این درخواست را مورد بررسی قرار می دهند. در صورتی که همه چیز به درستی در این مرحله انجام شود، مشتری برای اخذ مجوز اقامت نیازی به بازدید مجدد ندارد. هزینه دولت، دفتر اسناد رسمی و وکیل که به خرید ملک و درخواست ویزا مربوط می شود حدود 15000 یورو خواهد بود. علاوه بر این، 24 درصد مالیات بر ارزش افزوده در یونان برای خرید ملک جدید باید پرداخت شود.

اعضای واجد شرایط خانواده از جمله همسر و تمامی فرزندان زیر 18 سال هستند. کودکان 18 ساله و بالاتر در صورت محصل بودن یا تحت تکفل قرار داشتن می توانند واجد شرایط باشند. اخیرا طرح اقامت یونان مشمول والدین و همسر سرمایه گذار شده است. افراد غیر مقیم در یونان باید مالیات بر درآمد خود را که در یونان به دست آورده اند پرداخت کنند، اما اگر درآمد آنها غیر از کشور یونان به دست می آید دیگر نیازی به پرداخت مالیات نیست. مالیات بر درآمد با نرخ 22 درصد شروع می شود. درآمد اجاره از ملک در یونان با نرخ بهره، از 11٪ تا 33٪ است. برخی از هزینه های خاص از درآمد ناخالص کسر می شوند. مالیات بر سود سرمایه (CGT) از فروش ملک 15٪ است.

مجوز اقامت به متقاضی اجازه می دهد تا در یونان زندگی کند اما حق کار و اشتغال ندارد. با این حال متقاضی می تواند در این کشور کسب و کار راه اندازی کند. اخذ ویزای توریستی برای سفر به اروپا و منطقه شنگن از بسیاری از کشورهای خاورمیانه، آسیا و آفریقا مشکل است. پس از اعطای مجوز اقامت یونان، می توان آزادانه به سراسر اتحادیه اروپا سفر کرد.

متقاضیان مجوز زندگی در یونان را دریافت می کنند، هر چند نیازی به انجام این کار نیست. با اخذ کارت اقامت همه اعضای خانواده می توانند به راحتی و بدون درخواست ویزای اضافی به این کشور و سراسر منطقه شنگن سفر کنند. اگر این فرد ملک را به یک شهروند غیر اتحادیه ای بفروشد، اقامت یونان به سرمایه گذار جدید انتقال پذیر می شود.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری یونان

طرح اقامت دائم در یونان، به یک خانواده کامل غیر اتحادیه اروپایی، از جمله کودکان تحت تکفل بالای 24 سال و والدین هر دو زوج اجازه می دهد تا با سرمایه گذاری املاک به مبلغ 250000 یورو بتوانند در عرض سه ماه (در بعضی از مناطق زمان بیشتری نیاز است)  مجوز اقامت دائم اخذ کنند. این رقابتی ترین طرح اقامت دائم در اروپا است.

با اقامت دائم در یونان می توان بدون ویزا هر 6 ماه به مدت 90 روز به تمام کشورهای منطقه شنگن سفر کرد. این طرح همچنین بیمه نامه ای برای تضمین آینده ارائه می دهد و به متقاضی اطمینان می دهد که همیشه یک مکان دوم هست که می توان آن را خانه نامید.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری یونان

تغییرات جدید در قانون به دارندگان کارت اقامت دائم یا PR  اجازه می دهد تا برای تابعیت یونان (اتحادیه اروپا) نیز اقدام کنند. “ویزای طلایی یونان به خانواده متقاضی اجازه می دهد تا آزادانه در اتحادیه اروپا زندگی و به راحتی سفر کنند، با وجود این ویزا می توان به آموزش عالی و مراقبت های بهداشتی دسترسی یافت، بعلاوه بیمه نامه ای برای تضمین آینده ارائه می دهد.” ویژگی های مهم:

 • کودکان تحت تکفل تا سن 24 ساله را شامل می شود (در ابتدا کودک نباید بیشتر از 21 سال سن داشته باشد، بعدها شامل افراد 24 ساله میشود
 • والدین هر دو زوج را شامل میشود
 • 3 ماه روند بررسی طول میکشد ( در برخی مناطق از جمله چین و جزیره ی کرت حدود 10 روز طول می کشد)
 • حق درخواست شهروندی اتحادیه اروپا را می دهد
 • سفر بدون ویزا به منطقه شیگن

وضعیت اقامت دائم یونان به این معنی است که خانواده متقاضی می توانند در یونان آزادانه زندگی کند و یا اینکه  در کشور خود زندگی کنند و هر زمان که لازم است از مجوز استفاده کنند. یونان در واقع یک پایگاه عالی است که با داشتن ویزای آن می توان به اروپا و دیگر مناطق جهان سفر کرد. علاوه بر این، کیفیت زندگی در یونان بسیار خوب است از جمله می توان به تجهیزات مدرن پزشکی، فروشگاه های خرید، زیبایی طبیعی، ورزش، رویدادهای فرهنگی، آب و هوای گرم، مدارس خصوصی و دانشگاهی زیاد که به زبان انگلیسی تدریس می کنند، اشاره کرد. اگر دارنده ویزای طلایی یونان هستید، می توانید همانند شهروندان یونانی از بهداشت و آموزش یکسانی بهره ببرید.

 • مرحله اول: صدور ویزای ورود و سفر به یونان برای یافتن حق مالکیت
 • مرحله دوم: خرید ملک و عقد قرارداد فروش
 • مرحله سوم: تهیه مدارک برای ویزای طلایی

اسناد مورد نیاز برای اخذ ویزای طلایی یونان:

 • کپی معتبر از پاسپورت
 • سه قطعه عکس رنگی جدید
 • کپی قرارداد فروش نهایی ملک یا املاک با حداقل ارزش 250،000 یورو.
 • گواهینامه انتقال (سند مالکیت) از ثبت ملک.
 • درخواست مجوز اقامت: 2000 یورو به ازاء هر شخص

در خصوص اعضای خانواده متقاضی (همسر، فرزندان): گواهی اضافی جدید از وضعیت تاهل، APOSTILE ترجمه شده و دارای مهر تایید نیز لازم است تا اثبات مدرک باشد. متقاضی ویزای طلایی می تواند قرارداد فروش نهایی را منعقد کند و درخواست RP را با وکالت نامه  ارائه کند.

شرایط اخذ پاسپورت یونان از طریق سرمایه گذاری

یونان به منظور کمک به سرمایه گذاری بین المللی و همگام شدن با همسایگان اروپایی، طرح مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را تصویب کرد که ویزای 5 ساله ی قابل تجدید اقامت یونان را در اختیار اتباع خارجی قرار داده، این اتباع حداقل 250،000 یورو در بخش املاک سرمایه گذاری کرده اند و آین ملک در واقع در این کشور واقع است.

یکی از دلایل جذاب بودن این طرح این است که مقدار سرمایه گذاری مورد نیاز، پایین ترین میزان سرمایه گذاری در میان کشورهای اروپای جنوبی است که برنامه های املاک مبتنی بر سرمایه گذاری دارند. علاوه بر این، یک سرمایه گذار خارجی می تواند چندین ملک را خریداری کند که جمع کل آن 250،000 یورو باشد به این ترتیب می تواند مقدار سرمایه گذاری مورد نیاز را تامین کند.

برای درخواست اقامت در یونان، متقاضی ابتدا باید ویزای معتبر برای ورود به کشور داشته باشد. پروسه مربوط به این مرحله اول کاملا وابسته به کشور مبدا تبعه خارجی است چرا که الزامات ویزای ورود اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ایالات متحده با کشورهای دیگر فرق دارد.

هنگامی که تبعه خارجی وارد یونان میشود – صرف نظر از نوع ویزا مورد استفاده برای ورود – طبق طرح مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در املاک می تواند برای اقامت درخواست دهد.  مالکین خارجی املاک برای درخواست باید سه عکس رنگی از سرمایه گذار، یک کپی از گذرنامه سرمایه گذار و گواهی سلامت از یک دکتر یونانی داشته باشند که اثبات کند وی به هیچ بیماری واگیردار مبتلا نیست. علاوه بر این، برای درخواست باید یک کپی از قرارداد خرید ملک (یا املاک) به ارزش 250،000 یورو وجود داشته باشد، بعلاوه یک بیانیه رسمی نیز مورد نیاز است تا تأیید کند که قرارداد مطابق با شرایط لازم اقامت در یونان منعقد شده است.

اگر املاک در حال حاضر به سرمایه گذار منتقل شده است، درخواست باید حاوی مدارک انتقال عنوان باشد. سرمایه گذار این درخواست را به اداره غیر متمرکز مهاجرت و انتقال مالکیت یونان (Greece’s Aliens and Immigration of the Decentralized Authority agenc) ارائه می دهد. در صورتی که دبیر سازمان این درخواست را تایید کرد، سرمایه گذار و خانواده وی مجوز اقامت را دریافت می کنند. این مجوز در ابتدا برای پنج سال معتبر است و بسته به تمایل سرمایه گذار هر پنج سال می توان آن را تمدید کرد.

متقاضیانی که در یونان زندگی می کنند می توانند پس از هفت سال، برای شهروندی و پاسپورت درخواست دهند. وقتی متقاضیان تابعیت بگیرند، پس از آن می توانند به سرمایه گذاری خود دسترسی پیدا کنند زیرا تمدید مجدد مجوز لازم نیست. به دلیل نیاز به اقامت در کشور، برنامه ی ویزای طلایی یونان به جای تابعیت از طریق سرمایه گذاری، طرح اقامت از طریق سرمایه گذاری را در نظر گرفت. با این حال گزینه ای برای تابعیت وجود دارد و مخصوص کسانی است که متعهد به زندگی در یونان هستند.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در یونان

صنعت داروسازی یکی از پر رونق ترین صنایع در یونان محسوب می شود. قبل از پرداختن به این صنعت، نیازی به راه اندازی شرکت تولید دارویی نیست. می توانید به عنوان یک خرده فروش یا توزیع کننده عمده محصولات دارویی وارد این صنعت شوید. از آنجا که یونان در بین 20 مقصد برتر توریستی جهانی قرار دارد، بخش گردشگری در واقع پر رونق است. اگر با مکان های مهم و فرهنگ مردم یونان آشنا هستید، می توانید به عنوان راهنمای توریستی کار کنید و درآمد بسیار خوبی کسب کنید. اگر قصد دارید که به این نوع کسب و کار مشغول شوید، باید دو یا چند زبان خارجی بیاموزید تا بتوانید به موقعیت خوبی برسید.

اگر سردخانه را در جایی تاسیس کنید که به فروش ماهی، مرغ و بوقلمون منجمد مشغولید، خیالتان راحت که درآمد خوبی از این کار به دست می آورید. نه تنها با خرده فروشی ها بلکه باید عرضه عمده و کلی داشته باشید و با هتل ها و رستورانها کار کنید. اگر روش جذب مشتریان بسیار خوب را بدانید، تجارت سودآوری خواهد بود. اگر چه این نوع کسب و کار سرمایه محور است – به ویژه در زمان دستیابی و نگهداری قایق یا کشتی ها – اما در یونان یک تجارت سودآور محسوب می شود.

اگر سرمایه دارید و میخواهید کشتی شخصی خریداری کنید و افراد حرفه ای را در آن استخدام کنید، پس باید برای شروع به فکر تاسیس شرکت قایق / کشتی کروز باشید. علاوه بر خدمات گردشگری می توانید به مردم محلی آنجا سرویس دهید. مکان های باستانی زیادی در یونان وجود دارد که می توان با کشتی از آنها بازدید کرد.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در یونان

کارخانه سنگ مرمر یکی دیگر از کسب و کارهای سودآور است که می توانید در یونان تاسیس کنید. راه اندازی آن کار ساده ای است و نیازی به هیچ گونه مجوز ندارد. تنها کار مهمی که باید انجام دهید این است که با پیمانکاران املاک همکاری کنید و در واقع عرضه کننده سنگ مرمر آنها باشید. یونان به اقتصاد پیشرفته خود می بالد و از شهروندان معمولی بابت خرید اینترنتی قدردانی می کند. اگر به دنبال راه اندازی یک کسب و کار ساده و آسان در یونان هستید، پس به فکر راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی باشید. اگر تبلیغات گسترده ای از فروشگاه اینترنتی کنید، مطمئنا مشتریان دائم پیدا می کنید.

می توانید یک رستوران تاسیس کنید که گردشگران و مردم محلی بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. اگر ان کار را انجام دهید مطمئن باشید که فروش زیادی خواهید داشت به خصوص در طول زمستان که مردم زیادی از سواحل یونان بازدید می کنند. تنها کاری که باید انجام داد تا مردم جذب رستوران شوند این است که هم غذای بین المللی و هم غذای محلی در آن ارائه دهید.

یونان مهمترین گزینه برای فوتبالیست هایی است که قصد ورود به لیگ های فوتبال اروپا را دارند. تنها کاری که باید بعنوان مامور استخدام ورزشکار برای کلوپ های فوتبالی انجام دهید، گرفتن مجوز و پروانه از فیفا است. اگر بتوانید در این حالت حساس استعداد یابی کنید، پس به خوبی می توانید به عنوان مامور شناسایی استعداد و استخدام فوتبالیست شروع به کار کنید. در حقیقت می توانید از هر بازیکنی که کشف استعداد می کنید، هزینه دریافت می کنید و در نتیجه کسب و کار خوبی خواهید داشت.

شرایط اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

کشور یونان مزایای بسیار زیادی را برای افرادی که علاقه مند به اخذ مجوز اقامت این کشور را از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک دارند در نظر گرفته است. کشور یونان یکی از اعضای شهروندی اتحادیه اروپا می باشد و جزو محدوده ی شینگن به حساب می آید. بنابراین یونان، موقعیت گیری ایده الی برای انجام شغل ها و تجارت های متعددی دارد. موقعیت جغرافیایی بی نظیر آن، تجارت در محدوده ی اروپا و همچنین انجام تجارت بین اروپا، افریقا و خاورمیانه را ممکن و راحت می سازد.

سوالات پر تکرار و متداول در مورد اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری. چگونه می توان از طریق برنامه های سرمایه گذاری اقامت یونان را کسب کرد؟ این برنامه ها در زمینه ی سرمایه گذاری مستقیم و قابل فهم هستند. تمامی سرمایه گذاری ها می بایست قبل از صدور مجوز اقامت، تکمیل شده باشند و مبلغ آن به طور کامل پرداخت شده باشد. متقاضی می بایست:

 • شرکت تجاری مد نظر یا ملک مسکونی خود را با حداقل مبلغ 250000 یورو خریداری کنید ( بدون احتساب هزینه های فرعی و مالیات بر ارزش افزوده )
 • ملکی را به عنوان عضوی از یک گروه و یا به صورت مشترک با همسر خود خریداری کند. در چنین مواردی، خداقل مبلغ سرمایه گذاری برای هر یک از افراد 250000 یورو می باشد و هر کدام از متقاضیان می بایست هزینه های مربوط به آن را به صورت جداگانه پرداخت کند.
 • متقاضی می تواند زمین خالی ای را خریداری کند و بلافاصله مشغول به ساخت و ساز شود. زمین شراکتی و ساختمان به اتمام رسیده می بایست حداقل 250000 یورو ارزش داشته باشد.
 • متقاضی می تواند قرار داد اجاره حداقل 10 ساله ای را در یک هتل، منزل مبله ی توریستی واقع در یکی از مناطق توریست پذیر امضا کند. سازمان گردشگری کشور یونان (GNTO) می بایست پروانه ی فعالیت این ملک را تایید کند.
 • متقاضی می تواند تا زمانی که حداقل میزان سرمایه گذاری اش 250000 یورو باشد، بیش از یک ملک خریداری کند.

آیا این امکان وجود دارد که فردی ترکیبی از ملک تجاری و مسکونی را خریداری کند؟ بله. قانون کشور یونان بین این دو نوع ملک، تا زمانی که حداقل مبلغ سرمایه گذاری شما 250000 یورو باشد، تفاوتی قائل نمی شود. آیا به عنوان بخشی از فرآیند درخواست اقامت، لازم است ثابت شود که متقاضی حداقل پول لازم برای خرید ملک را دارد؟ بله. شما باید ثابت کنید که توان مالی لازم برای تکمیل خرید و یا اجاره ی ملک و هم چنین پرداخت هزینه های درخواستتان را دارید. این کار را میتوانید از طریق ارائه ی اظهارنامه ی بانکی، سهام قرضه، ضمانت یا هر مدرک قابل استناد دیگری انجام دهید.

اگر متقاضی ملک خودش را بفروشد یا مالکیت آن را انتقال بدهد چه اتفاقی می افتد؟ در این صورت، حق اقامت خود را از دست خواهید داد. اگر خریدار یا شخصی که ملک به نام وی انتقال یافته است از اتباع کشورهای اتحادیه اروپا نباشند، خریدار نیز می بایست در همان زمان برای کسب مجوز اقامت اقدام کند.

آیا مقیم کشور یونان بودن به شما این حق را می دهد که برای تابعیت و شهروندی آن درخواست بدهید؟ به عنوان یک سرمایه گذار ، شما میتوانید مجوز اقامت طولانی مدت کشور یونان را دریافت کنید. اما حق انتقال تابعیت به صورت خودکار به شما داده نمی شود. با این وجود، اگر طولانی مدت در این کشور اقامت داشته باشید و شرایط دیگری را دارا باشید ممکن است بتوانید برای دریافت تابعیت یونان درخواست بدهید.

آیا به اعضای خانواده متقاضی ، کارمندان و خود او مجوز کار داده می شود؟ خیر. اقامت از طریق سرمایه گداری، به خود فرد متقاضی حق کار کردن در محدوده ی شغل خود و در شرکت های محدودی را می دهد اما به افراد دیگر مجوز کار کردن یا گشتن به دنبال کار داده نمی شود.

چه افرادی اعضای خانواده به حساب می آیند؟ همسر، فرزندان زیر 21 سال. فرزندان زیر 21 سال همسرتان، پدر و مادر، پدر بزرگ و مادربزرگ به عنوان اعضای خانواده شناخته می شوند. پارتنر هایی که ازدواج نکرده اند اعضای خانواده به حساب نمی آیند.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در یونان

از مزایای بیشمار سرمایه گذاری در یونان می توان به موارد زیر اشاره کرد. یونان جزو منطقه شنگن است، منطقه شنگن شامل 26 کشور اروپایی به غیر از قبرس و انگلستان است. دارندگان مجوز اقامت در یونان می توانند همانند شهروندان یونانی از امتیازات یکسان سفر به منطقه شنگن برخوردار شوند. به این معنی که می توانند مستقیم از کشور مبدا به کشورهای جزو منطقه شنگن سفر کنند.

اخذ ویزای طلایی اروپایی با هزینه کم، بسیاری از کشورهای اروپایی اخیرا با ارائه ویزای طلایی به افراد غیر اتحادیه اروپایی اجازه دادند تا به اروپا سفر کنند. یونان به لحاظ اقتصادی بسیار معقول و منطقی و ارزان ترین گزینه در منطقه مدیترانه است. فرصت بی نظیر سرمایه گذاری، جدا از سختی ها، بحران اقتصادی مزایایی نیز به همراه داشت. ساکنین غیر اتحادیه اروپایی می توانند حالا که قیمت املاک در پایین ترین سطح خود است، در یونان سرمایه گذاری کنند.

طبق گزارش سیاست پولی بانک مرکزی یونان از سه ماهه اول سال 2017، از ابتدای بحران سال 2008، قیمت مسکن به میزان 29.4 درصد کاهش یافته است. با توجه به کاهش 10٪ تا 3٪ درصدی مالیات انتقال املاک، یونان به یک فرصت بی نظیر برای سرمایه گذاران تبدیل شده است. آدم دیگر چه چیزی بیشتر از 300 روز آفتابی می خواهد؟ آب و هوای خشک تابستانی و روزهای گرم و شبهای خنک یونان زبانزد است. تابستان یونان از ماه می تا سپتامبر به هر کسی این امکان را می دهد تا از دریا و آفتاب نهایت لذت را ببرد.

یونان به خاطر موقعیت منحصر به فرد و سنت دیرینه خود در زمینه گردشگری، نسبت به مهاجران بسیار مهمان نواز هستند. در این کشور سنت های گوناگون و فرهنگ های مختلفی را می توان پیدا کرد، بدون اینکه هیچ خدشه ای به مسائل ایمنی وارد شود. واقعیت این است که بخش بزرگی از جمعیت انگلیسی صحبت می کند به همین خاطر ارتباط برقرار کردن بسیار راحت است.

طبیعتاً، معایبی نیز در یونان وجود دارد:

 • هزینه های خرید نسبتا بالا که با خرید ملک ارتباط دارد.
 • اگر کارهای مربوط به املاکتان  را انجام ندهید، باید هزینه های تعمیر و بازسازی را پرداخت کنید.
 • اگر مشاوره قانونی نداشته باشید، بدهی یا مشکلات دیگری مرتبط با خرید خانه یا خرید بیزینس مورد نظرتان را پیدا می کنید.
 • مناطق گردشگری پر طرفدار در اوج تابستان بسیار شلوغ می شود.
 • شهرها و کلان شهرهای یونان پر ترافیک و آلوده است.
 • کمبود شدید آب در بعضی از مناطق، به خصوص در فصل تابستان
 • فروش املاک مشکل است.
 • اگر خانه ای در یونان دارید و ساکن کشور مجاور آن نیستید، هزینه های ورود به یونان را باید پرداخت کنید (یا کشوری با ارتباطات هوایی خوب).

اتباع غیر اتحادیه اروپا (مگر اینکه از تبار یونانی باشند) به دلایل امنیتی نمی توانند در بخش های خاصی از یونان خانه بخرند. متقاضیان می توانند در صورت تاسیس شرکت یونانی به موارد مذکور دست یابند، ولی این پروسه دراز مدت و پر هزینه خواهد بود. مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری یونان را مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در اختیار شما قرار خواهد داد.

سوالات متداول در مورد اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

1- سرمایه گذاری مورد نیاز برای املاک در یونان چقدر است؟

سرمایه گذاری مورد نیاز برای املاک در یونان 250،000 یورو است و این باعث شده تا طرح ویزای اقامت توسط سرمایه گذاری املاک و مستغلات در یونان، کمترین سطح سرمایه گذاری در اروپا باشد.

2- پروسه درخواست اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری چه مدت است؟

پروسه درخواست از زمان سرمایه گذاری تا زمان صدور مجوز اقامت، حدود 40 روز طول می کشد.

3- در پروسه درخواست اقامت یونان متقاضی چه زمانی باید سرمایه گذاری روی ملک را انجام دهد؟

متقاضی باید قبل از درخواست ویزا سرمایه گذاری ملک را در یونان انجام دهد.

4- روال درخواست اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری ملک چگونه است؟

یک درخواست معمولی متشکل از گفتگوی اولیه با خود ماست که پس از آن بازدید 3 یا 4 روزه به یونان خواهیم داشت تا املاک را ببینیم و با وکلا ملاقات کنیم و یک حساب بانکی باز کنیم. بعد از این مراحل، وکلای مشتریان با یک وکالت نامه در یونان این درخواست را مورد بررسی قرار می دهند. در صورتی که همه چیز به درستی در این مرحله انجام شود، مشتری برای اخذ مجوز اقامت نیازی به بازدید مجدد ندارد.

5- هزینه های درخواست اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری ملک چقدر است؟

هزینه دولت، دفتر اسناد رسمی و وکیل که به خرید ملک و درخواست ویزا مربوط می شود حدود 15000 یورو خواهد بود. علاوه بر این، 24 درصد مالیات بر ارزش افزوده در یونان برای خرید ملک جدید باید پرداخت شود.

6- اعضای واجد شرایط خانواده سرمایه گذار برای اقامت یونان چه کسانی هستند؟

اعضای واجد شرایط خانواده از جمله همسر و تمامی فرزندان زیر 18 سال هستند. کودکان 18 ساله و بالاتر در صورت محصل بودن یا تحت تکفل قرار داشتن می توانند واجد شرایط باشند. اخیرا طرح اقامت یونان مشمول والدین و همسر سرمایه گذار شده است.

7- آیا فردی که مجوز اقامت یونان را دارد حق کار در این کشور را دارد؟

مجوز اقامت به متقاضی اجازه می دهد تا در یونان زندگی کند اما حق کار و اشتغال ندارد. با این حال متقاضی می تواند در این کشور کسب و کار راه اندازی کند.

8- تحت چه شرایطی اقامت یونان به سرمایه گذار جدید انتقال پذیر می شود؟

با اخذ کارت اقامت همه اعضای خانواده می توانند به راحتی و بدون درخواست ویزای اضافی به این کشور و سراسر منطقه شنگن سفر کنند. اگر این فرد ملک را به یک شهروند غیر اتحادیه ای بفروشد، اقامت یونان به سرمایه گذار جدید انتقال پذیر می شود.

9- طرح اقامت دائم در یونان چیست؟

طرح اقامت دائم در یونان، به یک خانواده کامل غیر اتحادیه اروپایی، از جمله کودکان تحت تکفل بالای 24 سال و والدین هر دو زوج اجازه می دهد تا با سرمایه گذاری املاک به مبلغ 250000 یورو بتوانند در عرض سه ماه (در بعضی از مناطق زمان بیشتری نیاز است) مجوز اقامت دائم اخذ کنند. این رقابتی ترین طرح اقامت دائم در اروپا است.

10- مزایا قامت دائم دریونان چیست؟

با اقامت دائم در یونان می توان بدون ویزا هر 6 ماه به مدت 90 روز به تمام کشورهای منطقه شنگن سفر کرد. این طرح همچنین بیمه نامه ای برای تضمین آینده ارائه می دهد و به متقاضی اطمینان می دهد که همیشه یک مکان دوم هست که می توان آن را خانه نامید.

11- مراحل اخذ ویزا طلایی یونان چیست؟

 • مرحله اول: صدور ویزای ورود و سفر به یونان برای یافتن حق مالکیت
 • مرحله دوم: خرید ملک و عقد قرارداد فروش
 • مرحله سوم: تهیه مدارک برای ویزای طلایی
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *