شرایط تحصیل پزشکی‌ در روسیه 2021

شرایط تحصیل پزشکی‌ در روسیه 2021

پزشکی رشته ای پر طرفدار در کل دنیا می باشد که افراد بسیاری برای قبولی در آن تلاش می کنند. دانش آموزان در ایران نیز با شرکت در کنکور تجربی، برای قبولی در پزشکی،دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری تلاش می کنند. اما برخی از دانش آموزان نیز برای ادامه تحصیل خود اقدام به مهاجرت می کنند. مهاجرت تحصیلی رشته پزشکی، راهی برای تحصیل علاقه‌مندان این رشته است. با وجود ویروس کرونا اما شرایط مهاجرت به کشور های مختلف کمی با سختی مواجه شده است. اما باز هم مهاجرت به برخی کشور ها امکان پذیر است. در این مقاله نیز هدف ما بررسی شرایط تحصیل پزشکی‌ در روسیه 2021 می باشد.

آیا می‌خواهید در روسیه به تحصیل پزشکی بپردازید؟

روسیه نیز همانند سایر کشور ها با وجود بیماری کووید ۱۹ درگیر این بیماری شده است. دولت روسیه نیز برای جلوگیری از تشدید بیماری و همه گیری آن اقدام به ایجاد قوانینی خاص کرده است. برای مهاجرت به روسیه لازم است تا قوانین مربوط به شرایط مهاجرتی در دوران کرونا نیز به دقت مورد بررسی قرار گیرد. برای مهاجرت به روسیه با توجه به وجود این بیماری می توان از راه های بسیاری اقدام نمود. این روش های مهاجرتی عبارتند از:تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج در روسیه، تولد فرزند در روسیه و غیره.

شرایط تحصیل پزشکی‌ در روسیه ۲۰۲۱

شرایط تحصیل پزشکی‌ در روسیه برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. دانشگاه های روسیه از جمله دانشگاه های معروف در کل دنیا هستند و مزایای بسیار زیادی را برای دانشجویان خواهند داشت. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه برای دانشجویان مدارک معتبری را به همراه دارد. از این رو دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این کشور اقدام می کنند. البته باز هم با وجود شیوع ویروس کرونا در روسیه شرایط مهاجرتی به روش های مختلفی فراهم است. از این رو شما می توانید برای کار در روسیه یا اخذ ویزای کاری روسیه نیز اقدام نمایید. البته برای سرمایه گذاری در روسیه مثل خرید ملک در روسیه یا ثبت شرکت در روسیه نیز اقدام نمود.

مزیت‌های تحصیل پزشکی در روسیه

روسیه مقصد محبوب دانشجویان بین المللی برای دنبال کردن رشته پزشکی از گذشته می باشد. روسیه طبق “فهرست مدارس پزشکی جهانی” سازمان بهداشت جهانی (WHO) با داشتن تقریبا ۳۰ مقام در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر پزشکی رتبه بندی می شود. فارغ التحصیلان با مدارک دریافت شده از دانشگاه های پزشکی روسیه در حال حاضر در بیمارستان های پیشرو در سراسر جهان کار می کنند.  پزشکی در روسیه به دلیل هزینه بسیار پایین تر و حمایتی که توسط وزارت بهداشت ، درمان و آموزش و پرورش روسیه نسبت به سایر کشور های غربی در نظر گرفته شده است، برای دانشجویان بین المللی گزینه ترجیحی است.

کیفیت بالای تحصیلات همراه با این هزینه کم یکی از دلایل اصلی انتخاب دانشگاه های برتر پزشکی روسیه برای تحصیل پزشکی می باشد. تقریبا ۵۷ دانشگاه پزشکی در روسیه وجود دارد. حدود ۱۲ دانشگاه از این دانشگاه ها پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. در دهه گذشته تعداد دانشجویان بین المللی که برای پزشکی در روسیه سفر می کنند، ده برابر افزایش یافته است. همه دانشگاه ها توسط WHO و شورای پزشکی کشورهای پیشرو مانند U.S.A ، انگلستان، خاور میانه ، استرالیا، هند، کانادا و غیره شناخته شده اند. 

تحصیل پزشکی در روسیه ۲۰۲۱

شرایط تحصیل پزشکی‌ در روسیه بسیار خاص هستند. البته این امر در سال 2021 تحت موقعیت‌هایی امکان پذیر است. مدت زمان تحصیل پزشکی در روسیه ۶ سال می باشد. تحصیل پزشکی در روسیه به زبان های انگلیسی و روسی امکان پذیر است. البته برخی از دوره های پزشکی در روسیه ۷ ساله هستند. یک سال از این دوره های ۷ ساله، به عنوان آموزش زبان روسی در این کشور می باشد. همان طور که می دانید، روسیه کشوری است و در آسیا و اروپای شرقی واقع شده است. روسیه از نظر مساحت بزرگترین کشور جهان است و به عنوان فدراسیون روسیه نیز شناخته می شود. مسکو پایتخت روسیه است و فدراسیون روسیه نام رسمی روسیه است. مسکو، پایتخت روسیه، بزرگ ترین شهر جهان است.

تحصیل پزشکی در روسیه ۲۰۲۱

تحصیل پزشکی در روسیه ۲۰۲۱

تحصیل پزشکی در روسیه برای یک دانش آموز عادی بسیار آسان است زیرا هر دانشجو از سراسر جهان می تواند بدون هیچ گونه کنکور مستقیم به تحصیل پزشکی در این کشور بپردازد. همان طور که اشاره کردیم هزینه تحصیل پزشکی در روسیه بسیار کم است زیرا دولت روسیه یارانه آموزش را تامین می کند. نکته مهم تر این است که با توجه به اعتبار مدرک پزشکی روسیه، دانشجویی که از روسیه مدرک MBBS دریافت می کند می تواند در هر جای دنیا مشغول به کار یا ادامه تحصیل شود. البته امکان کار در روسیه به عنوان پزشک برای دانشجیویان فارغ التحصیل شده هم وجود خواهد داشت. دانشجویان از سراسر جهان برای تحصیل MBBS به روسیه می روند و همه دانشگاه های پزشکی آموزش پزشکی و دانش عملی با کیفیت ارائه می دهند.

امکانات تحصیل در دانشگاه های روسیه

شرایط و امکانات دانشگاه های روسیه برای تحصیل در این کشور بسیار مناسب است و خوابگاه های با کیفیت به دانشجویان ارائه می شود. علاوه بر آن برای تحصیل در این رشته امکان دریافت بورسیه تحصیلی روسیه نیز موجود می باشد. البته دانشحویان باید شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی روسیه را داشته باشند. مهم تر از همه این که همه دانشجویان MBBS در روسیه برای همه دوره ها بیمه پزشکی دریافت می کنند و در صورت نیاز از درمان کامل پزشکی برخوردار می شوند. از این رو می توان گفت که تحصیل پزشکی در روسیه مزایای بسیار زیادی برای دانشجویان و متقاضیان تحصیل در این کشور دارد. 

شرایط برترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در روسیه ۲۰۲۱

برای این که بتوانید به جهت تحصیل پزشکی در دانشگاه های روسیه اقدام نمایید، لازم است تا لیستی از دانشگاه های ای کشور را داشته باشید. برای تحصیل پزشکی در روسیه در سال ۲۰۲۱ دانشگاه های خاصی موجود هستند. برخی از این دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی روسیه عبارتند از: دانشگاه پزشکی دولتی ولگوگراد، دانشگاه پزشکی دولتی پرم، دانشگاه پزشکی دولتی OMSK، دانشگاه ایالتی Syktyvkar، دانشگاه دولتی ماری، دانشگاه پزشکی دولتی آلتای، دانشگاه دولتی پزشکی داغستان، دانشگاه پزشکی دولتی سیبری، دانشگاه ملی تحقیقات پزشکی پیروگوف روسیه (RNRMU).

سایر دانشگاه هایی که ارائه دهنده پزشکی روسیه هستند عبارتند از: دانشگاه دوستی مردم روسیه، دانشگاه پزشکی دولتی کورسک، دانشگاه پزشکی دولتی کازان، دانشگاه پزشکی دولتی ریازان، دانشگاه فدرال کریمه، دانشگاه پزشکی ایالتی شمال و دانشگاه پزشکی دولتی اول سنت پترزبورگ پاولوف، دانشگاه پزشکی دولتی Tver، دانشگاه پزشکی دولتی موسکو، دانشگاه پزشکی دولتی نیژنی نوگورود، دانشگاه پزشکی دولتی اورنبورگ، دانشگاه دولتی پزشکی باشکیر، دانشگاه پزشکی دولتی کوبان، دانشگاه پزشکی دولتی اسمولنسک و غیره. دقت داشته باشید که برای تحصیل در دانشگاه های روسیه برای رشته پزشکی لازم است تا شرایط پذیرش دانشگاه ها را با توجه به شیوع ویروس کرونا بررسی نمایید. 

دوره های پزشکی روسیه ۲۰۲۱

دوره های بسیار زیادی برای تحصیل پزشکی در روسیه وجود دارد. این دوره های تحصیلی توسط دانشگاه های مختلف برای دانشجویان در سال جدید میلادی اعلام شده است. برای مراجعه به دانشگاه ها و تحصیل پزشکی لازم است تا برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام نمایید. برای هر دانشگاه روسیه در سال ۲۰۲۱ میلادی شرایط اخذ پذیرش متفاوت است. هر دانشجویی بر مبنای دانشگاه انتخابی خود می بایست شرایط پذیرش را مهیا نماید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی دولتی مسکو ۲۰۲۱

دانشگاه پزشکی دولتی مسکو یکی از معروف ترین دانشگاه های روسیه است که سیستم پذیرش آن بر مبنای شایستگی دانشجویان می باشد. اگر دانش آموزان تحصیلات متوسطه خود را به پایان رسانده باشند می توانند برای اخذ پذیرش تحصیلی این دانشگاه اقدام نمایند. اگر تمایل به تحصیل پزشکی در این دانشگاه معروف روسیه دارید لازم است تا برنامه الکترونیکی را ارائه نمایید. در مرحله بعد می بایست اصل اسناد را به دانشگاه ارائه دهید. زمانی که شرایط پذیرش پزشکی دانشگاه پزشکی دولتی مسکو مهیا شد، دانشجو باید هزینه تحصیل در سال اول را پرداخت نماید. یکی از مهم ترین نکات در ارتباط با دانشگاه پزشکی دولتی مسکو ۲۰۲۱ این است که شما می توانید برای دستیار بالیتی و تخصص پزشکی هم درخواست پذیرش دهید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی دولتی کورسک روسیه ۲۰۲۱

یکی از دانشگاه های معروف روسیه برای تحصیل دانشگاه پزشکی دولتی کورسک روسیه  می باشد. این دانشگاه در سال ۲۰۲۱ میلادی برای دانشجویان رشته پزشکی را ارائه می دهد. تحصیل پزشکی در این کشور ۶ سال به طول می انجامد. تحصیل پزشکی در این دانشگاه یعنی دانشگاه دولتی کورسک روسیه به زبان انگلیسی هم امکان پذیر می باشد. تحصیل پزشکی در این دانشگاه برای سال ۲۰۲۱ میلادی به صورت تمام وقت می باشد و در محوطه دانشگاه برای دانشجویان ارائه می شود.

البته دقت داشته باشید که تحصیل به دلیل شیوع ویروس کرونا می تواند به صورت آنلاین هم باشد. این دانشگاه در سال ۱۹۳۵ میلادی تاسیس شده است و تا کنون بیش از ۲۰ هزار پزشک توسط این دانشکده آموزش دیده اند و فارغ التحصیل شده اند. یکی از نکات مهمی که در این راستا می توانید بدانید این است که تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در این دانشگاه نیاز به هیچ پیش زمینه و پیش دوره آموزشی ندارد. برای تحصیل پزشکی در این دانشگاه لازم است تا شش سال وقت بگذارید.

شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی دولتی کورسک

تحصیل در این رشته و در این دانشگاه با درجه دکترای پزشکی عمومی تکمیل می شود. در طی دو سال اول ، برنامه درسی اصولاً شامل دروس نظری (بیوشیمی ، آناتومی ، بافت شناسی ، فیزیولوژی و غیره) است. سال سوم مطالعات شامل دوره های بالینی است. در طول دوره های ۴ و پنج دانشجو به تدریج دوره کارآموزی را در کلینیک ها و بخش های فردی می گذراند. برنامه شش ساله پزشکی عمومی همچنین در کشورهای مختلف جهان مانند ایالات متحده آمریکا ، کانادا و مالزی ، هند ، تایلند ، مالدیو ، آفریقای جنوبی ، سریلانکا ، نیجریه و غیره شناخته شده است. از این رو برای تحصیل پزشکی در این کشور می توانید این دانشگاه را انتخاب نمایید. 

تحصیل پزشکی در دانشگاه داغستان روسیه ۲۰۲۱

یکی دیگر از دانشگاه هایی که می توانید در آن به برای تحصیل پزشکی اقدام نمایید، دانشگاه داغستان روسیه می باشد. این دانشگاه یکی از دانشگاه های دولتی پزشکی روسیه می باشد. سیستم پذیرش در دانشگاه داغستان روسیه با توجه به شایستگی دانشجویان است. در واقع دانشجویان بین المللی بر مبنای شرایط تحصیلی خود و رزومه شان پذیرش می شوند. تمامی دانش آموزانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه داغستان روسیه دارند باید گواهینامه تحصیلات متوسطه داشته باشند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه داغستان روسیه ۲۰۲۱

تحصیل پزشکی در دانشگاه داغستان روسیه ۲۰۲۱

با این گواهی می توانند پذیرش در دانشگاه داغستان را داشته باشند. برای این که بتوانید از دانشگاه داغستان پذیرش دریافت کنید، لازم نیست که نمره خاصی دریافت نمایید. تنها لازم است که دانش آموزان در دوران تحصیل خود دروس زیست شناسی، علم شیمی و فیزیک را گذرانده باشند. تمام دانش آموزانی که قصد دارند برای تحصیل دوره های پزشکی، اطفال، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری در این دانشگاه اقدام کنند باید شرایط این مدل تحصیل را داشته باشند. 

سوالات متداول در ارتباط با شرایط تحصیل پزشکی در روسیه ۲۰۲۱

 1. آیا شرایط تحصیل پزشکی‌ در روسیه مناسب است؟

  بله روسیه یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل پزشکی و زندگی می باشد.

 2. آیا شرایط تحصیل پزشکی در روسیه ۲۰۲۱ مهیا می باشد؟

  بله اما باید با توجه به قوانین و شرایط کرونا برای تحصیل اقدام نمود.

 3. آیا دانشگاه های روسیه برای تحصیل پزشکی اعتبار دارند؟

  بله دانشگاه های این کشور مورد تایید مراکز معتبر بهداشتی هستند.

 4. شرایط کدام دانشگاه های روسیه برای تحصیل پزشکی ۲۰۲۱ مناسب هستند؟

  برخی از این دانشگاه ها عبارتند از: دانشگاه پزشکی دولتی ولگوگراد، دانشگاه پزشکی دولتی پرم، دانشگاه پزشکی دولتی OMSK، دانشگاه ایالتی Syktyvkar، دانشگاه دولتی ماری، دانشگاه پزشکی دولتی آلتای و غیره. 

 5. آیا می توانید بری تحصیل پزشکی در روسیه ۲۰۲۱ پذیرش بگیرید؟

  بله امکان دریافت پذیرش تحصیلی در روسیه ۲۰۲۱ با شرایطی مهیا می باشد.

 6. تحصیل پزشکی در دانشگاه های روسیه ۲۰۲۱ به چه زبان هایی امکان پذیر است؟

  تحصیل در این دانشگاه ها به زبان های انگلیسی و روسی امکان پذیر است.

 7. مدت زمان تحصیل پزشکی در روسیه ۲۰۲۱ چند سال می باشد؟

  مدت زمان تحصیل عموما ۶ ساله می باشد.

 8. تحصیل پزشکی در روسیه به زبان روسی چند ساله است؟

  تحصیل پزشکی در روسیه به زبان روسی ۷ ساله است.

 9. آيا امکان تحصیل در دانشگاه پزشکی دولتی مسکو ۲۰۲۱ موجود است؟

  بله در این دانشگاه شرایط تحصیل در سال ۲۰۲۱ میلادی موجود است.

 10. آیا می توان در سال ۲۰۲۱ تحصیل پزشکی در دانشگاه داغستان روسیه را دریافت نمود؟

  بله دانشگاه داغستان روسیه امکان تحصیل پزشکی ۲۰۲۱ را دارد.

 11. آیا امکان تحصیل تخصصی پزشکی ۲۰۲۱ در دانشگاه های روسیه امکان دارد؟

  بله در سال ۲۰۲۱ میلادی امکان تحصیل تخصص پزشکی موجود است.

  در این مطلب ما شرایط تحصیل پزشکی‌ در روسیه را کاملا بررسی کردیم. در صورت تمایل به تحصیل در این کشور، موسسه مهاجرتی اصطهباناتی می‌تواند راهنمای شما در این مسیر باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *