تحصیل در ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه 2019

بورسیه تحصیلی ترکیه 2019

بورسیه تحصیلی به متقاضیان موفق بر اساس بالاترین نمرات خود در آزمون های بین المللی یا ملی و یا نمرات دبیرستان یا دوره های کارشناسی آنها ارائه میشود. هزینه های تحصیلی برای تحصیلات به طور کامل یا بخشی ارائه میشود. از این رو، دانشجویان خود عمدتا مسئولیت تامین هزینه های مسکن، زندگی و مسافرت خود را دارند. در این مطلب، مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر بورسیه تحصیلی ترکیه 2019 را برای شما شرح خواهند داد.

بورسیه تحصیلی ترکیه 2019

دولت ترکیه، مطابق با سیاست خارجی فعلی خود، به طور فعال در جهت افزایش شمار دانشجویان خارجی که در موسسات عالی تربیتی در ترکیه مشغول به تحصیل هستند، اهداف خود را از کشورهای آسیای مرکزی، آفریقا، خاورمیانه و اروپای شرقی دور به طور خاص هدف قرار میدهد. به این ترتیب، دولت از نقش مهمی که آموزش و مبادلات در حمایت از اهداف سیاست خارجی منطقه ای قرار دارد، قدردانی میکند. بنابراین، دولت ترکیه متعهد به ارائه بورس تحصیلی بیشتر و کمک به یافتن فرصت های دیگر در افزایش تعداد دانشجویان بین المللی در کشور است.

علاوه بر آن ،با افزایش تعداد و تاسیس دانشگاه ها،تعداد دانشجویان بین المللی در سال 1992 افزایش یافت. تعداد دانشجویان بین المللی که در سال تحصیلی 2011 تا 2012 به میزان 15000 نفر افزایش یافته است که هدف جدیدی از 3.600 بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی تعیین شده است. برای دانشجویان از کشورهای دیگر دشوار است که بورسیه تحصیل خود را از یک دانشگاه در ترکیه به دست آورند. مگر اینکه موسسه ای را پیدا کنند که توسط یک موسسه خصوصی ارائه شود و معیارهای موسسه آنها را داشته باشد.

اطلاعیه های تحصیلی کشور از طریق کانال های دیپلماتیک اعلام میشود. نامزدها باید در سازمان های مجاز کشورهای خود و یا سفارت یا کنسولگری های ترکیه در کشورهای عضو خود مشورت و درخواست دهند. در اینجا شما اطلاعات تماس سفارتخانه ها و کنسولگری های ترکیه در خارج از کشور را در دست خواهید داشت:www.mfa.gov.tr/Turkish-representation.en.mfa دانشگاه های ترکیه به طور فزاینده ای از شرکت های بزرگ حمایت مالی دریافت میکنند که به آنها اجازه میدهند که بورسیه تحصیلی بیشتری بگیرند با توجه به نیاز و شایستگی دانشجویان. مقدار و روش درخواست برای این بورسیه تحصیلی بطور قابل توجهی متفاوت است. 

هزینه تحصیلی ترکیه 2019

شکی نیست که ترکیه بهترین مکان برای لذت بردن از آموزش با کیفیت و کیفیت نسبتا خوب زندگی است. چیزی که آن را حتی بهتر می سازد این است که ترکیه ارزش بسیار خوبی برای پول ، با هزینه های زندگی و هزینه های تدریس قابل مقایسه با سایر کشورها را ارائه می دهد.

برآورد هزینه زندگی:

یک دانشجوی متوسط بین المللی در ترکیه ماهیانه حدود 500 – 400 دلار آمریکا برای اقامت ، غذا ، پوشاک ، سرگرمی ، حمل و نقل و تلفن هزینه خواهد کرد. هزینه تحصیل در ترکیه 2019 و کتاب تقریبا 150 – 100 دلار آمریکا در هر ترم می باشد. با این حال ، به یاد داشته باشید که این رقم به موقعیت ، سبک زندگی شما و البته دوره ای که شما در آن شرکت کرده اید بستگی خواهد داشت. شما باید اطلاعات بیشتر درباره هزینه های زندگی را از موسسه مورد نظر خود به طور مستقیم پرس و جو نمایید. 

هزینه های کلی در هر ترم:

 • مسکن: 2000 – 1500 دلار امریکا ( از جمله رهن کردن اتاق ). 
 • غذا: 1،100 دلار امریکا. 
 • حمل و نقل: 300 دلار امریکا. 
 • کتاب: 150 دلار امریکا. 

غذا:

 • منوی دانشجویی: حدود 5 لیر. 
 • نان: 1،25 لیر. 
 • اب ( هر لیتر ): 1،5 لیر. 
 • میوه و سبزیجات ( هر کیلوگرم ): از 2 تا 10 لیر متغیر می باشد. 
 • برنج و پاستا ( هر کیلو گرم ): از 2 تا 4 لیر متغیر می باشد. 
 • شکر و نمک ( هر کیلو گرم ): حدود 4 لیر. 
 • چای / قهوه ( یک فنجان ): 5 – 2 لیر. 

متفرقه:

 • بلیط سینما: 15 لیر. 
 • بلیط کنسرت: از 25 لیر و بیشتر. 
 • کوتاهی مو: از 15 لیر و بیشتر. 

حمل و نقل:

 • بلیط اتوبوس برای دانش جویان: 1.5 لیر. 
 • بلیط مینی بوس از تکسیم به Kadikoy: 7 لیر. 
 • تاکسی از تکسیم تا Besiktas: 13 لیر. 

نرخ تبدیل:

 • 1 یورو = 6.20 لیر. 
 • 1 دلار امریکا = 5.40 لیر. 
هزینه تحصیلی ترکیه 2019

هزینه تحصیلی ترکیه 2019

شرایط تحصیلی ترکیه 2019

به عنوان یک دانشجوی بین المللی در ترکیه ، شما این فرصت را خواهید داشت که هم مدرنیته و هم سنت را در یکی از امن ترین و با ثبات ترین کشورهای منطقه تجربه کنید. برخی از دانشگاه های ترکیه زبان انگلیسی را به عنوان زبان آموزشی دارند در حالی که سایرین فرصتی را برای یادگیری زبان انگلیسی ارائه می کنند. مهمتر از همه ، کیفیت بالای آموزشی است که شما را بیش از هر زمان دیگری برای آینده در هر جایی از جهان آماده خواهد کرد. چشم انداز ترکیه در تقاطع شرق و غرب ، گستره وسیعی از مناطق جغرافیایی را در بر می گیرد که دارای ویژگی های ترکیبی سه قاره جهان: اروپا ، آفریقا و آسیا می باشد. با توجه به موقعیت این کشور ، از سه طرف با دریا احاطه شده است و ترکیه همواره مرکز تجارت بزرگ، ابریشم و ادویه بوده است. امروزه حتی در گوشه های دور از دسترس ، فرد به راحتی می تواند نشانه هایی از فرهنگ های مختلف را حس کرده و ببیند. 

بیش از 125 هزار دانشجوی بین المللی در سال تحصیلی 2018 – 2017 در ترکیه تحصیل کرده اند. دولت ترکیه مشتاق افزایش تعداد 350000 دانشجوی بین المللی در چند سال آینده می باشد. دانشگاه های ترکیه به دانشجویان این فرصت را می دهند تا یک تجربه تحصیلی منحصر به فرد را در زمینه تحصیلات عالی کسب نمایند. 183 موسسه آموزش عالی در ترکیه وجود دارند که 109 مورد از آن ها دانشگاه های دولتی هستند و 74 موسسه غیر انتفاعی خصوصی وجود دارند. شما قادر به کسب مدرک لیسانس ، مدرک کارشناسی ارشد و مدرک دکترا می باشید. 

با وجود اینکه سیستم آموزش عالی ترکیه یکی از جوان ترین آن ها در جهان می باشد ، در حال حاضر شهرت خوبی در سراسر جهان به دست آورده است. در رده بندی QS جهانی دانشگاه در سال 2019 ، 2 دانشگاه از ترکیه در بین 500 دانشگاه برتر وجود دارد. بالاترین جایگاه مربوط به دانشگاه Koç با رتبه 448 می باشد. رتبه بعدی مربوط به دانشگاه Bilkent با رتبه 456 است. 8 دانشگاه ترکیه در بین 1000 دانشگاه برتر وجود دارند. زبان رسمی ترکیه ترکی است. زبان های دیگری نیز وجود دارند که شما در سراسر کشور به ان ها صحبت می شود: کرمانجی ، عربی ، زازا ، کاباردانی ، و غیره.

مدارک تحصیلی در ترکیه و هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ترکی ارائه می شود. اگر می خواهید به یک زبان غیر بومی تحصیل کنید ، لازم است مدارک خود را ارائه دهید. اگر استانداردهای مورد نیاز را رعایت نکنید ، ممکن است قادر به گرفتن یک درس برای کمک به بهبود زبان خود باشید. حتی اگر شما قادر به تحصیل به زبان انگلیسی باشید ، باید تلاش کنید تا آنجا که ممکن است زبان ترکی را یاد بگیرید. برقراری ارتباط با افراد محلی و سایر دانشجویان بهترین راه برای تمرین می باشد. این مهارت نه تنها زندگی روزمره شما را آسان تر می کند بلکه باعث می شود که رزومه شما نیز عالی به نظر برسد. 

دانشگاه های معتبر تحصیلی ترکیه 2019

آنکارا

 1. دانشگاه آتیلیم: لیسانس
 2. دانشگاه بیلکنت: لیسانس
 3. دانگاه کانکایا: لیسانس
 4. دانشگاه TED: لیسانس

استانبول

 1. مدرسه بازرگانی 41 نورس: MBA / PhD
 2. دانشگاه مراقبت های بهداشتی Bahcesehir: ارشد ، لیسانس ، MBA 
 3. IFA پاریس: دوره های ارشد، کارشناسی، MBA
 4. دانشگاه سهیر استانبول: کارشناسی، لیسانس ، PhD ، MBA
 5. دوره کالج لاساله در استانبول
 6. موسسه توسعه تخصصی لئورون
 7. دانشگاه نیسانتاسی: لیسانس
 8. دانشگاه مراقبت بهداشتی اوکان: ارشد، لیسانس، PhD ، MBA
 9. دانشگاه سابانسی: ارشد ، MBA
 10. دوره های آموزشی مرور آن لاین پرینستون
 11. زئو تالنت: دوره های ارشد

ازمیر

 1. موسسه تکنولوژی ازمیر: PhD مراقبت بهداشتی
 2. دانشگاه آن لاین اقتصاد ازمیر: ارشد ، PhD ، MBA
 3. دانشگاه حقوق یاسار: لیسانس ، کارشناسی ارشد ، MBA

کایسری

 • دانشگاه عبدالله گول: کارشناسی ارشد ، PhD ، کارشناسی
 • دانشگاه حقوق Ozyegin: لیسانس
 • دانشگاه آنلاین مراقبت بهداشتی استانبول بیلگی: کارشناسی ارشد
 • دانشگاه ملوانا: لیسانس
 • دانشگاه آنلاین استافورد گلوبال: کارشناسی ارشد

اوسکودار

 • دوره های مرور آنلاین پرینستون
دانشگاه های معتبر تحصیلی ترکیه 2019

دانشگاه های معتبر تحصیلی ترکیه 2019

تنوع بورسیه های تحصیلی ترکیه 2019

بورسیه های تحصیلی بر اساس شایستگی:

بسیاری از موسسات و برخی از دانشگاه های دولتی به کسانی که زمینه های تحصیلی برجسته ای دارند ، بورسیه اعطا می کنند. کمک هزینه تحصیلی برای این منظور داده می شود که دانشجو در آن برنامه ثبت نام کند و در طول مدت معینی تحصیل دانشجو ادامه می یابد ( تمدید کردن ان ممنوع می باشد ). مدت معمول این بورس پنج سال برای کسانی است که باید به یک برنامه مقدماتی زبان انگلیسی و چهار سال برای کسانی که به طور مستقیم به عنوان دانشجوی سال اول شروع به تحصیل می پردازند ، می باشد. در دانشگاه های پایه ، دانشجویان در معرض خطر از دست دادن بورس های تحصیلی خود تا زمانی که آن ها به میزان حضور در کلاس اجباری پایبند باشند ، قرار ندارند. دانش آموزان براساس پایه ، نمرات و رتبه بندی خود در یک برنامه بورسیه شایسته قرار می گیرند. میزان بورسیه ها معمولا ( a ) هزینه های شهریه ؛ ( b ) هزینه های زندگی از طریق کمک هزینه ده ماهه ؛ و ( c ) هزینه اقامت خوابگاه را پوشش می دهد. 

دیگر بورسیه های تحصیل رایگان در ترکیه:

دانشگاه ها منابع مالی اضافی را مستقل از سهمیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی تامین می کنند. به عنوان مثال ، بورس های تحصیلی جزئی ، مانند بورس تحصیلی موفقیت ، برای پرداخت درصد معینی از کل شهریه ( در هر جایی بین 30 تا 50 درصد در مورد بورس تحصیلی موفقیت ) می باشد. تقریبا تمام دانشگاه ها بورس تحصیلی جزئی را دارا می باشند که بسته به شایستگی تحصیلی متقاضی است و بین 20 تا 70 درصد از کل هزینه های شهریه را پوشش می دهد.

بورسیه های ویژه کشور از طریق کانال های دیپلماتیک اعلام می شوند. متقاضیان باید با گروه های مجاز کشورهای خود و یا سفارت ترکیه یا کنسولگری ترکیه در کشور خود تماس بگیرند و درخواست دهند. تقاضا برای بورس های تحصیلی اعطا شده از سوی دانشگاه های پایه با توجه به سهمیه دانشجویان بین المللی در نظر گرفته خواهد شد. تصمیمات توسط هیات اجرایی دانشکده مربوطه اتخاذ می شوند. در صورت لزوم، داوطلبان می توانند از طریق تلفن یا ایمیل مورد مصاحبه قرار گیرند.

متقاضیان موفق یک نامه پذیرش از سوی دانشگاه دریافت خواهند کرد. با این حال، آن ها باید هر سندی را که به عنوان بخشی از درخواست آن ها در زمان ثبت نام فیزیکی در دانشگاه ارائه می شود ، را ارائه کنند. دانشجویان بین المللی باید قبل از ورود به ترکیه ویزای دانشجویی بگیرند. اگر بدون ویزا به کشور وارد شوید اجازه اقامت دانشجویی را نخواهید داشت. لطفا تمام سوالات خود را به دفتر امور بین الملل دانشگاه خود ارسال کنید. در صورتی که تمایل دارید تا بورسیه تحصیلی ترکیه 2019  را برای خود رزرو کنید و قبولی را برای خود تضمین کنید می توانید با ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *