موسسه توسعه گران مهر با مجوز وزارت علوم ، آماده مشاوره در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان و اعزام دانشجو پزشکی به هندوستان در شیراز می باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان و یا به عبارتی اعزام دانشجو تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان با توجه به اعتبار دانشگاه های هندوستان پرطرف دار هستند. نکته جال توجه پیرامون تحصیل داروسازی در هندوستان و یا اعزام دانشجو داروسازی به هندوستان نیز این که امکان پذیرش مقطع دکترای حرفه ای و لیسانس نیز وجود دارد. مرکزیت موسسه توسعه گران مهر در شیراز می باشد ولی با یاری و حمایت شما هموطنان ، جهت اخذ پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان این موسسه هم اکنون علاوه بر شیراز بر هموطنان عزیز در شهر های دیگر نیز خدمات ارائه میدهد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان با توجه به تنوع کالج ها و دانشگاه های این کشور بسیار مورد تقاضا است. تحصیل در این کشور با توجه به مزایایی مثل عدم برگزاری کنکور ، امتحان و شرط معدل شرایط بسیار مناسبی را برای افرادی قصد تحصیل پزشکی و یا رشته هایی مثل داروسازی ، دندان پزشکی و سایر گرایش های پزشکی و پیراپزشکی را دارند فراهم آورده است. همچنین اینکه با اخذ ویزای تحصیلی هندوستان ، شخص می تواند از مزیت اقامت هندوستان و همچنین در صورت کسب شرایط لازم اقدام به مهاجرت به هندوستان از طریق تحصیل نماید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان

دسته بندی دانشگاه ها از نظر وزارت بهداشت

وزارت بهداشت دانشگاه های خارجی را به چند دسته تقسیم می کند، مدارک بعضی دانشگاه ها را به صورت مطلق ارزشیابی می نماید، بعضی ها رو به صورت مشروط و بعضی از دانشگاه ها را به صورت ارزشیابی نمی کند، جهت اطلاع از نوع ارزشیابی دانشگاه مدنظر می توانید به وب سایت ارزشیابی دانشگاه ها مراجعه نمایید. سوالی که معمولاً ایجاد می شود این است که تفاوت دانشگاه های مشروط و مطلق چیست؟ معمولاً در دسته بندی ارزشیابی دانشگاه های پزشکی از طرف وزارت بهداشت، عوامل مختلفی از جمله رتبه بندی دانشگاه مقصد مهم است ولی شایان ذکر است، حتماً دانشگاهی که مورد تایید وزارت بهداشت نیست از رتبه ی علمی پایینی برخوردار باشد، ممکن است وزارت بهداشت به دلایل دیگری دانشگاه را قبول نداشته باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشروط و مطلق بودن دانشگاه های می توانید به مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس حاصل فرمایید.

شرایط اخذ پذیرش و تحصیل پزشکی در هندوستان

بسته به نوع رشته ای که قصد دارید در هند تحصیل کنید دوره سه تا پنج ساله ممکن است زمان ببرد. طول دوره های کارشناسی ارشد در حالت کلی دو تا سه سال می باشد. پس از تکمیل مدرک کارشناسی ارشد، ادامه تحصیل در مقطع دکترا و یا تحقیق در موسسات آموزشی گوناگون به انتخاب شماست.
داوطلب باید دوره دیپلم متوسطه را گذرانده و مدرک دیپلم یا معادل آن را دریافت کرده باشد، و در آزمون یک دانشگاه / موسسه آموزشی معتبر هر استان از هندوستان با موضوعات زبان انگلیسی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی را با موفقیت گذرانده باشد.
داوطلبینی که قصد گرفتن پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد را دارند باید مدرک کارشناسی خود را با حداقل 50٪ نمره در موضوعات درسی مربوطه (فیزیک، شیمی، زیست شناسی و زبان انگلیسی) از یک دانشگاه یا دانشکده معتبر دریافت کرده باشند. داشتن حداقل نمره زبان انگلیسی یک مورد لازم برای واجد شرایط بودن در بسیاری از دانشکده های سطح عالی می باشد.

سن داوطلب باید در زمان پذیرش باید بین 17 تا 25 سال باشد.
داوطلب باید آزمون های ورودی ,NEET، JIPMER یا AIIMS را با موفقیت گذرانده باشد.

مدارک مورد نیاز

قبل از پر کردن فرم درخواست برای پذیرش دوره کارشناسی ارشد پزشکی( MBBS) در هند، بهتر است مدارک زیر را آماده نمایید:

 • فتوکپی ریزنمرات مدرک دیپلم متوسطه و پیش دانشگاهی
 • گذرنامه
 • گواهی تولد(شناسنامه)
 • کارت نتیجه آزمون ورودی NEET
 • گواهینامه طبقه های اجتماعی در مورد کاندیداهای OBC / ST / SC
 • عکس های مورد نیاز در سایز عکس پاسپورت

شرایط اخذ پذیرش و تحصیل دندانپزشکی در هندوستان

B.D.S یا دوره کارشناسی جراحی دندان در هند یک دوره کارشناسی دندانپزشکی است که طول مدت آن 4 تا 5 سال می باشد و یک سال آخر در دوره 5 سال به دوره کار آموزی اختصاص یافته است.
دانشکده دندانپزشکی “Manipal” یک دوره آموزشی منطبق با دوره گفته شده را ارایه می دهد. دوره B.D.S به دو ترم یا بیشتر از دو ترم تحصیلی تقسیم می شود و میتواند بصورت یک دوره تمام وقت و یا پاره وقت گذرانده شود.

شرایط (صلاحیت) لازم برای اخذ پذیرش کارشناسی جراحی دندانپزشکی

 • مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دانشگاه دندانپزشکی شامل مدرک دیپلم متوسطه با داشتن حداقل 50 درصد نمرات در دروس انگلیسی، فیزیک، شیمی، و زیست شناسی می باشد.
 • کپی نرم افزاری(دیجیتال فرمت) پاسپورت در قالب PDF با حجم حداکثر 200 کیلوبایت
 • کپی نرم افزاری از NOC(کد ملی اشتغال) اصلی توسط شورای دندانپزشکی مربوطه در قالب PDF با حجم حداکثر 200 کیلوبایت
 • کپی اسکن شده از عکس رنگی اخیرا گرفته شده در اندازه عکس پاسپورت با حجم حداکثر 40 کیلوبایت در فرمت JPEG. (110140x پیکسل)
 • امضا اسکن شده در قالب JPEG با حجم کمتر از 40 کیلوبایت. (140110x پیکسل)
  * اسناد فوق باید به وضوح قابل مشاهده باشد.

پذیرش در دوره های تخصصی دندانپزشکی از طریق آزمون عمومی سراسری صورت می گیرد.

 • آزمون های ورودی دوره دندانپزشکی در تمامی شهرهای بزرگ و اصلی هندوستان برگزار می گردد. اعلان های سراسری در خصوص صدور فرم ثبت نام و درخواست برای آزمون سراسری ورودی، تاریخ های مهم و غیره منتشر می گردد. همچنین در تمامی روزنامه های مهم هندوستان نیز اطلاع رسانی می شود.
 • آزمون ورودی دوره مقدماتی پزشکی و دندانپزشکی توسط CBSC برگزار می گردد که برای دوره های M.B.B.S و B.D.S نیز معمول است.
 • به غیر از موسسات آموزشی پزشکی و دندانپزشکی مرکزی، حداقل یک دانشکده دندانپزشکی در اکثر استانهای هندوستان آزمون ورودی را برگزار می کنند، در حالیکه پذیرش بوسیله محل سکونت تعیین می گردد.

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی هندوستان مورد تایید وزارت بهداشت

 • دانشگاه هندوی بنارس

  دانشگاه هندوی بنارس که در سال 1915 تاسیس شده است، یک موسسه غیرانتفاعی عمومی است که در شهر بزرگ وارانانی هندوستان واقع شده است. این موسسه آموزش عالی مختلط است و به طور رسمی وابسته به مذهب هندو است. دانشگاه بنیاد هندو (BHU) دوره های آموزشی به رسمیت شناخته شده را در مقطع عالی مانند لیسانس در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می دهد. این موسسه آموزش عالی 103 ساله دارای سیاست پذیرش انتخابی مبتنی بر آزمون ورودی است.

 • دانشگاه اسلامی علیگار

  دانشگاه اسلامی علیگار یا (دانشگاه علیرق مسلم) در سال 1920 تاسیس شده و یک موسسه غیرانتفاعی عمومی است که در شهر بزرگ علیگار واقع شده است. این موسسه همچنین دارای شعبه ها و دانشکده های مختلف در دهلی نو، آگرا، متورا است. این موسسه آموزشی عالی مختلط است و وابسته به دین اسلام است. این موسسه آموزشی 98 ساله دارای سیاست پذیرش انتخابی مبتنی بر آزمون ورودی است.

 • دانشگاه دهلی

  دانشگاه دهلی در سال 1922 تاسیس شده است و در محیط کلان شهر دهلی نو واقع شده است (جمعیت بیش از 5،000،000 نفر). این دانشگاه رسما توسط کمیسیون گرامشی دانشگاه، هند تایید شده، دانشگاه دهلی (DU) بسیار بزرگ است و تحصیلات دانشگاهی مقدماتی کارشناسی را ارائه می دهد.

 • دانشگاه پانجاب

  دانشگاه پانجاب که در سال 1882 تاسیس شده است، یک موسسه غیرانتفاعی عمومی است که در شهر چند دیگر در هند واقع شده است. دانشگاه پانجاب (PU) دارای غالب رشته های تحصیلی مهم دنیا است. دانشگاه پانجا دوره های آموزشی و برنامه های مختلف را در مقطع تحصیلات عالی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری در زمینه های مختلف تحصیلی ارائه می دهد. این مؤسسه آموزش عالی 136 ساله دارای یک سیاست پذیرش انتخابی مبتنی بر آزمون های ورودی و سابقه های تحصیلی گذشته و دانش آموزان است. محدوده درصد پذیرش دانشجویان 40-50٪ است.

 • دانشگاه مانيپال

  دانشگاه منیپال در سال 1995 تاسیس شد و یک موسسه غیرانتفاعی خصوصی است که در شهر بزرگ گانگتوک واقع شده است. دانشگاه ایالتی مانيپال (SMU)، به طور رسمی معتبر توسط کمیته گرانهای دانشگاهی شناخته شده است. دانشگاه سیکیم مانوپال دوره های آموزشی و برنامه هایی کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه های مختلف تحصیلی ارائه می دهد.

 • دانشگاه جادوپور

  دانشگاه جادوپور که در سال 1955 تاسیس شده است، این دانشگاه یک موسسه غیرانتفاعی است که در شهر کلکته واقع شده است. دانشگاه جادوپور (JU) دوره های آموزشی و برنامه هایی را جهت رسیدن به سطح رسمی تحصیلات عالی مانند دوره های کارشناسی در زمینه های مختلف ارائه می دهد.

دانشگاه های پزشکی هندوستان

در هند در حدود 13 دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت وجود دارد، این دانشگاه ها از لحاظ مختلف دارای شرایطی هستند، به عنوان مثال دانشگاه مانیپال از دانشگاه های قوی این کشور محسوب می شود ولی به دلیل شهریه بالا و سخت گیری های زیاد معمولاً مورد انتخاب دانشجویان ایرانی قرار نمی گیرد. انتخاب دانشگاه جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان بسیار حایز اهمیت است، چرا که معمولاً دانشگاه های این کشور هزینه ی کل تحصیل را به صورت یکجا دریافت می کنند و شخص امکان انتقالی به دانشگاه های دیگر را ندارد. همه ی شهر های هندوستان جهت تحصیل از شرایط مساعدی برای ایرانی برخوردار نیستند. در واقع می توان گفت مهم ترین نکته ای که باید در زمینه انتخاب دانشگاه در هند در نظر گرفت، همین مسئله شهری است که دانشگاه در آن واقع شده است.

معمولاً دانشجویان ایرانی دانشگاه راجیو گاندی را برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان انتخاب می کنند، این دانشگاه در چند شهر دارای کالج می باشد که معمولاً با توجه به تمیزی، نظم و غیره شهر بنگلور، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان و در کالج های شهر بنگلور مورد درخواست بیشتری واقع می شود. نکته مهمی که باید در همین جت مطرح کنیم این است که بعضی موسسات اعزام دانشجو پزشکی به هند ، به علت عدم اطلاع کافی از شرایط هند موجب اذیت و دردسر برای دانشجویان به علت انتخاب کالج نامناسب می شوند، توصیه ما این است که به حتماً به موسساتی اعزام دانشجویی مراجعه کنید که سابقه اعزام دانشجو پزشکی به هندوستان را داشته باشند.

شهریه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان

همان طور که ذکر شد، جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان هزینه ی تحصیل به صورت یکجا دریافت می شود، به طور مثال جهت تحصیل دندانپزشکی مبلغی در حدود 200 میلیون تومان در ابتدا از متقاضی اخذ می شود. این شهریه بسته به زمان ثبت نام و… ممکن است متفاوت باشد.

نکته ی مهم قابل ذکر در این بحث این است که معمولاً کالج هایی که در خارج شهر واقع هستند، هزینه های کمتری دریافت می کنند ولی به دلیل بعد مسافت، دانشجو مجبور به پرداخت هزینه های بسیار زیاد در زمینه حمل و نقل می باشد و …. می باشد، پس حتماً به نکته نیز دقت لازم را داشته باشید. مسئله پرداخت یکجای ثبت نام فقط برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی صورت میگیرد ولی برای رشته های داروسازی و غیره شهریه به صورت سالیانه اخذ می شود.

دوره های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان در سپتامبر شروع می شود، افرادی که قصد دارند زود تر این ماه به این کشور بروند می توانند جهت ثبت نام دوره های زبان اقدام نمایند. دوره های دیپلم زبان انگلیسی شش ماهه می باشد و شهریه ای در حدود 2500 دلار را دارا است. دوره های زبان ماهانه نیز وجود دارد که هزینه های کمتری را دریافت می کنند.

سوالی که معمولاً برای افراد در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان می باشد این است که آیا هند برای همراهان ویزای همراه صادر می کند یا خیر؟ جواب این سوال مثبت است، البته بسیاری از موسسات از این مسئله آگاهی ندارند، هند برای همراه نفر اصلی ویزای همراه یا x visa صادر می کند، البته روال راحتی ندارد و پس از طی مراحل اداری این مسئله امکان پذیر است. موسسه حقوقی توسعه گران مهر با همکاری وکلای خود در کشور هندوستان ، اخذ این ویزا را برای علاقمندان فراهم آورده است.

نکته ی دیگر پیرامون خوابگاه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان این است که معمولاً دانشگاه های این کشور فاقد خوابگاه هستند و دانشجویان به صورت دسته جمعی یا انفرادی خانه ای اجاره می کنند.

آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی هندوستان NEET

آزمون ورودی ملی یا “NEET UG” یک آزمون ورودی در کشور هندوستان برای دانشجویانی است که مایل به تحصیل در دوره های کارشناسی و دوره های کارشناسی ارشد پزشکی(MBBS، MD، MS) و دوره دندانپزشکی (BDS، MDS) به ترتیب در دانشکده های دولتی و یا خصوصی پزشکی و دندانپزشکی هندوستان هستند.

 • شرایط سنی: حد اکثر سن شرکت کنندگان در این ازمون 25 سال می باشد، که تا زمان برگزاری امتحان محاسبه می گردد. ( 5 سال استراحت به کاندیدهایی که رزرو کرده اند اختصاص داده می شود)
 • شرایط دیگر: تمامی شهروندان هندی، هندی هایی که شهروند هند نیستند، شهروندان هندی خارجی، افرادی با اصلیت هندی و همچنین خارجی می توانند در این آزمون ورودی شرکت کنند و واجد شرایط گرفتن سهمیه دانشگاهی 15 درصدی هند می شوند.
 • تعداد دفعات مجاز شرکت در آزمون: برای تمامی شرکت کنندگان بطور یکسان سه بار می باشد.

طرح آزمون NEET UG در سال 2019 :
آزمون ورودی NEET UG یک آزمون کتبی چند گزینه ای و تک جوابی می باشد با ماکزیمم نمره 720 و مدت زمان 3 ساعت.

نکته: 
آزمون ورودی NEET UG به غیر از زبان های هندی و انگلیسی در شش زبان گجراتی، ماهاراتی، بنگالی، اسامه، تلگو و تامیل نیز برگزار می گردد.

 • در هنگام تصحیح و اعلام نتایج آزمون ، موارد زیر به عنوان شاخص رتبه بندی مدنظر می باشد.
 • نمرات بخش زیست شناسی (نمره بالاتر منتهی به رتبه بالاتر در نتیجه آزمون است)
 • نمرات بخش شیمی (نمره بالاتر منتهی به رتبه بالاتر در نتیجه آزمون است)
 • نمرات بخش فیزیک (نمره بالاتر منتهی به رتبه بالاتر در نتیجه آزمون است)
 • مجموع نمرات منفی آزمون (نمره منفی کمتر منتهی به رتبه بالاتر خواهد شد)
 • تاریخ تولد (اشخاص با سن بالاتر در رتبه بالاتری قرار خواهند گرفت)

زبان تحصیل پزشکی در هندوستان

زبان تحصیل در هندوستان به زبان انگلیسی می باشد و البته شایان ذکر است قبل از شروع دوره هیچ دوره ی زبانی از طرف کالج برگزار نمی شود مگر اینکه همان طور که ذکر شد، شخص قبل از شروع، خودش دوره های زبان را در ایران یا هند بگذراند. نکته ی دیگر پیرامون تحصیل در هند این که نیازی به مدارک زبان مثل آیلس یا تافل نیست و شخص می تواند با طی دوره های زبان بدون مدرک برای اخذ پذیرش اقدام کند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش پزشکی در هندوستان ، شامل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به انضمام ریز نمرات می باشد. مدارک تکمیلی شامل پاسپورت نیز از الزامات اخذ پذیرش است .

در نهایت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان با توجه به سطح علمی دانشگاه های این کشور برای افرادی که با شرایط محیطی این کشور مشکلی ندارند، می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. شهریه دانشگاه های این کشور نسبت به بسیاری کشور های دیگر از وضعیت بهتری برخوردار است.

موسسه حقوقی توسعه گران با تجربه فعالیت در زمینه اعزام دانشجو راه رسیدن شما را به دانشگاه های هندوستان فراهم و تسهیل می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان و شرایط اعزام دانشجو پزشکی به هندوستان می توانید با مشاورین و وکلای موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره همکاران ما بهره مند شوید.

[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
[button type=”rd_3dstroke_bt” size=”mediumlarge_rd_bt” t_color=”#ffffff” b_color=”#2fa5dd” b_hover_color=”#79b900″ radius=”5″ url=”/telegram/telegarm-medical-channel/” target=”yes” position=”ta_center”]کانال تلگرام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور[/button]
[button type=”rd_3dstroke_bt” size=”mediumlarge_rd_bt” t_color=”#ffffff” b_color=”#2fa5dd” b_hover_color=”#79b900″ radius=”5″ url=”http://www.estahbanaty.org/study/%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC/” position=”ta_center”]شرایط تحصیل در کشورهای دیگر[/button]
[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
Rating: 5

66 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان

 1. Avatar کوثر خدادوست گفت:

  سلام.
  میخام برم یه کشور برای رشته ی دندون پزشکی بعدم برگردم.کجا برم بتظرتون که مدرکش خوب باشه وقابل استفاده؟؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   کشورهای زیادی می توانید اقدام فرمایید، انتخاب دانشگاه جهت تحصیل پزشکی و دندان، به معدل، میزان پرداخت شهریه، شرایط سنی، آزمون ورودی و غیره بستگی دارد.

 2. Avatar غزل محمدی گفت:

  سلام.برای سال تحصیلی جدید مدرک پزشکی بنگلور هند مورد تایید ایران هست؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خیر در لیست دانشگاه های مورد تایید هند ۲۰۱۸-۲۰۱۹ دانشگاه پزشکی بنگلور مورد تایید واقع نشده است.

 3. Avatar حمیدرضا خرسندی گفت:

  سلام و عرض ادب
  ببخشید من با دیپلم و پیش ریاضی تو کدوم کشورا میتونم پزشکی بخونم ؟ اخه خیلیا میگن فقط تجربی

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   تقریبا تمامی دانشگاه های پزشکی جهان، دیپلم و پیش دانشگاهی رشته ی ریاضی و فیزیک را به عنوان تحصیلات پیش نیاز، قبول می کنند.

 4. Avatar مینا اک گفت:

  با سلام
  بنده ۲۷ساله ه‍ستم و ارشد ایمونولوژی دارم
  برای تحصیل در دندانپزشکی با هزینه پایین زندگی و شهریه کم چه کشوری رو مناسب میدونید ؟؟
  البته ترک زبان هستم .

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   پیشنهاد ما به شما، تحصیل رایگان در فرانسه به زبان فرانسوی و تحصیل در ترکیه با هزینه بسیار پایین 500 تا 2000 دلار در سال، بسته به رشته، مقطع و دانشگاه، است.

 5. Avatar یاسر مرادی گفت:

  سلام برای تحصیل در رشته پزشکی ئر هند یا ترکیه کدامش بهتره و هزینه کمنری میبره؟
  و آیا آزمون ورودی دارند؟
  شرایط سنی چی دارند؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در هر دو کشور برخی دانشگاه های بدون آزمون نیز وجود دارند که می توانید تحصیل کنید اما نکته مهم، مورد تایید بودن آن دانشگاه توسط وزارت بهداشت ایران است تا بتوانید برای کار و زندگی به ایران بازگردید.

 6. Avatar الهه گفت:

  سلام من دانشجوی دانشگاه علم و فرهنگ تهران رشته حسابداری هستم معدل دیپلمم 18.63 و معدل پیش دانشگاهیم 16.33 هست هم مدرک آیلس با نمره ی بالا دارم هم مدرک B2 زبان آلمانی سنمم 19 ساله میخواستم بدونم برای رشته پزشکی میتونم اقدام کنم ؟؟؟ کدوم کشور ها ؟؟ ممنون میشم جواب بدین

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله شما می توانید با ا رائه مدارک وسوابق تحصیلی خود به مشاورین ما ، از امکان سنجی های آنها برای پذیرش شما در دانشگاه های موجود کشور های مختلف با خبر شوید.

 7. Avatar مبينا حيدري گفت:

  سلام من دانشجوي دامپزشكي هستم اما حالا ميخوام تغيير رشته بدم به داروسازي ميخواستم بدون شرايط هند چگونه است؟تمام مداركم ترجمه شده و آماده است
  اگه لطف كنين و هزينه ساليانه تحصيل و زندگي در هند را بگوييد

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای تحصیل در هند باید بگوییم که یکی از بهترین هاست، چرا که پزشکی هند از لحاظ هزینه و کیفیت در سطح جهانی معتبر است.
   هزینه های تحصیل و زندگی بسته به خود شما و همچنین دانشگاه و رشته دارد و عدد ثابتی را نمی توان ارائه کرد.
   مدارک خود را برای ما ارسال کنید تا بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهیم.

 8. Avatar Mj گفت:

  سلام . من ۲۰ سالمه معدل دیپلم ،پیش دانشگاهیم خیلی کمه میشه برای تحصیل پزشکی هند اقدام کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   همانطور که تجربیات ما نشان می دهد تحصیل پزشکی در هند کار آسانی نیست و الزاماتی دارد که شرط معدل یکی از آن هاست.
   بدین منظور بهتر است شرایط و مدارک خود را برای ما ارسال نمایید تا مورد بررسی قرار دهیم.

 9. Avatar نکیسا گفت:

  سلام ..ترکیه دانشگاه بدون ازمون داره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ملاک اصلی پذیرش در دانشگاه های ترکیه آزمون های ورودی ملی و بین المللی است و شرط معدل در مدت اخیر، از شروط پذیرش حذف شده است.

 10. Avatar علي گفت:

  سلام
  ميشه با ديپلم و پيش رياضي و فيزيك پزشكي در هند خوند.

 11. Avatar بهناز دهقان تبادکی گفت:

  سلام من ۲۴سالمه کارشناسی مامایی هستم می‌خوام با یک هزینه مناسب و بدون کنکور در یکی از کشورها تحصیل کنم کدوم دانشگاه پیشنهاد میشه ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در حال حاضر تحصیل در دانشگاه های فرانسه، اتریش، نروژ و آلمان رایگان است و شما می توانید برای این کشور ها در بهترین دانشگاه ها اقدام کنید.
   اما لازم است که حتما مدارک و سوابق تحصیلی شما مورد بررسی قرار بگیرد.

 12. Avatar Ali mohamadi گفت:

  سلام هزینه تحصیل رشته پرستاری هند سالانه و هزینه زندگی چقدره ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه های تحصیل در هند بسته به دانشگاه و محل زندگی و شیوه زندگی شما متفاوت است و عدد ثابتی را نمی توان بیان کرد.

 13. Avatar هنگامه انتظاری گفت:

  سلام ،برای ثبت نام کالج زبان دوره کوتاه مدت برای فرزندم که۱۱ ساله است چه کشوری شرایط ثبت نام را داراست ؟البته با توجه به اینکه پسرم با همراه خود دوره را بگذراند؟
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   مد نظر دارید که کدام رشته و زمینه را فرزندتان برای ادامه تحصیل، پیگیری کند، بفرمائید تا با توجه به علایق ایشان بهترین گزینه را از میان دانشگاه های خارج از کشور برای پذیرش کالج، به شما پیشنهاد دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *