از نظر هزینه های زندگی، شما نیاز € 12،000-18،000 ( US $ 12،740-19،120) در هر سال برای پوشش هزینه های محل اقامت، غذا، حمل و نقل، سرگرمی و هزینه های دیگر دارید. بودجه بندی، هزینه زندگی به شما و عادات زندگی شما بستگی دارد. شهرهای بزرگ ایتالیا و مناطق توریستی گران تر از شهرهای کوچک هستند، به ویژه این مسئله در شمال ایتالیا قابل مشاهده است. این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با بورسیه تحصیلی ایتالیا برای شما آورده است.

علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به این کشور ممکن است گاهی به سبب هزینه های بالا از تحصیل در این کشور صرف نظر کنند اما مهاجرت از طریق بورسیه تحصیلی ایتالیا امکان مهاجرت ارزان تحصیلی را برای شخص فراهم می کند.

قوانین و شرایط اخذ انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا

دانشجویان بین المللی واجد شرایط می توانند بورسیه تحصیلی ایتالیا و کمک های مالی را بر اساس سطح دانش خود، پس از ارزیابی شده لیاقت علمی یا نیاز مالی دریافت کنند. بورس های تحصیلی، وام دانشجویی، کمک هزینه  مسکن، کوپن غذا و چشم پوشی از هزینه شهریه از جمله موارد این کمک هزینه های تحصیلی می باشند. خدمات مفیدی دیگری نیز برای دانش آموزان بین المللی از جمله مشاوره، فعالیت های فوق برنامه، ورزش، حمل و نقل رایگان و سایر موضوعات عملی وجود دارد. این خدمات توسط دفتر DSU دانشگاه داره می شود.

بورسیه تحصیل رایگان ایتالیا معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد، معمولا بورسیه تحصیلی مقطع دکترا یا Phd و اخذ بورسیه مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد ایتالیا بیشتر از بورسیه های تحصیلی دوران کارشناسی در دسترس هستند.

در برخی مناطق این کشور امکان استفاده از بورسیه مدارس شبانه روزی ایتالیا برای دانش آموزان پیشرو در علم و دارای افتخارات تحصیلی که برای تحصیل خود نیازمند بورسیه می باشند وجود دارد.

بورسیه تحصیل در ایتالیا

بورس های تحصیلی بوکونی (Bocconi) در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی

بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در برنامه علوم دانشگاه بوکونی ارائه میگردد. از جمله کمک این بورسیه تحصیلی شامل چشم پوشی کامل شهریه می باشد.

دانشگاه بوکونی آموزش عالی را برای دانشجویان متعهد از سراسر جهان فراهم میکند. دانشگاه کمک هزینه تحصیلی سال اول دوره های کارشناسی ارشد بین المللی دانشگاه بوکونی را برای متقاضیان برنامه های علمی برای سال تحصیلی 2017-2018 را به دانشجویان بین المللی ارائه می کند. اعطای بورس تحصیلی نه تنها با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی دانش آموزان بلکه به توجه سطح علمی آنها اعطا می شود. درخواست برای دریافت این بورسیه مورد نیاز است.

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللیدانشگاه  بوکونی شامل چشم پوشی کامل شهریه ، به ارزش 12،700 € در سال است.

متقاضیان ساکن و یا شهروند ایتالیا که مدرک کارشناسی ایتالیایی در ایتالیا و یا در خارج از کشور به دست آورده اند، این فرصت را دارند که برای کمک هزینه تحصیلی دانشگاه بوکونی برای دانشجویان بین المللی اقدام کنند برای این منظور می توانند تقاضانامه آنلاین را تکمیل کنند. درخواست بورس تحصیلی باید به صورت آنلاین در مهلت تعیین شده ارسال شود. درخواست های ارسال شده با تاخیر برای دور بعد گذاشته خواهد شد. بورس های تحصیلی توسط یک کمیسیون تصمیم گیری غیر قابل انکار و نهایی به افراد تعلق می گیرد. این تصمیم گیری بدون تجدید نظر خواهد بود.

ارزیابی در درجه اول بر حسب نیاز مالی متقاضی مورد بررسی قرارمیگیرد، با این حال، دستاوردهای آکادمیک متقاضی نیز در نظر گرفته می شود. پرونده ارائه شده به دفتر پذیرش به صورت کامل بررسی خواهد شد.

بورس تحصیلی دانشگاه بوکونی برای دانشجویان بین المللی به طور خودکار برای سال دوم تمدید می شود در صورتی که دانشجو حداقل پیشرفت تحصیلی را در ترم قبل داشته باشد می تواند برای ترم های بعدی نیز بورسیه تحصیلی را دریافت کند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بوکونی در سال 2017-2018 هزینه تحصیلی برای دانشجویان درخواست بین المللی را فراهم می کند لطفا از طریق سایت دانشگاه برای ارسال درخواست آنلاین اقدام کنید.

بورس های تحصیلی دولت ایتالیا برای دانشجویان خارجی – بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در تمام سطوح و درجه برای تحصیل در موسسات مختلف ایتالیا وجود دارد. علاوه بر دانشجویان بین المللی و شهروندان ایتالیایی همچنین این بورسیه به شهروندان ایتالیایی مقیم خارج از کشور (IRE) نیز تعلق میگیرد.

بورس های تحصیلی برای دوره های ارائه شده: دوره های کارشناسی دانشگاه های دولتی ایتالیا (هر ساله تمدید می شود). دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه های ایتالیا؛ دوره های کارشناسی ارشد (سطح I وII)؛ دوره های آموزشی دکتری؛ دوره های تخصص؛ دوره های تحقیقات تحت نظارت علمی؛ دوره های آموزش عالی در دانشگاه های هنر، موسیقی و رقص (AFAM)؛ دوره های پیشرفته زبان و فرهنگ و همچنین دوره های ایتالیایی به عنوان زبان دوم این بورسیه ها تعلق میگیرد.

متقاضیان ممکن است برای تجدید یا ادامه و تکمیل دوره های چند ساله اقدام کنند. تجدید بورسیه تنها زمانی اعطا می شود که متقاضی امتحانات مورد نیاز سال گذشته را با موفقیت طی کرده باشد. دوره های بورسیه برای دانشجویانی که از زمان لازم جهت اتمام دوره تحصیلی فراتر رفته اند تعلق نمیگیرد.

قبل از ارسال درخواست خود برای بورسیه ایتالیا باید با دانشگاه یا موسسه ایتالیایی یا به عبارتی دیگر جایی که  قصد تحصیل در آن را دارید تماس بگیرید. توصیه می شود به طور کامل تا جایی که ممکن است در مورد موسسه و دوره تحصیلی خود اطلاعات لازم را کسب کنید.

بورسیه تحصیلی ایتالیاUNIPV  برای کشورهای در حال توسعه

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه پاویا (UNIPV)، این بورسیه به دانشجویان بین المللی از کشورهای در حال توسعه که در ایتالیا تحصیل میکنند در مقطع کارشناسی ارشد تعلق میگیرد.

بورسیه تحصیلی ایتالیا CICOPS  2017

در سال 1996، کمیته فنی-علمی CICOPS یک پروژه برای بورس تحصیلی با هدف پرورش همکاری تحقیقاتی بین دانشگاهی از کشورهای در حال توسعه و دانشگاه پاویا را تایید کرد. بورس های تحصیلی برای جوانان و بزرگسالان از دانشگاه های کشورهای در حال توسعه و یا اعضای مراکز مهم پژوهشی و سازمان های بین المللی با خاص در زمینه مطالعات ارائه میگردد.

از سال 1998، در دانشگاه پاویا و موسسه مطالعاتی دانشگاه (EDiSU) حدود ده بورسیه سالانه در پاویا را ارائه داده اند، در طی این زمان محققان تحقیقات گسترده ای را با کمک اساتید انجام داده اند.

از سال 2016، حدود 200 کمک هزینه تحصیلی به دانشگاهیان از بیش از 40 کشور مختلف اعطا شده جهت انجام پژوهش در پاویا اعطا شده است.

بورسیه تحصیلی ایتالیا برای دانشجویان بین المللی دانشگاه بولونیا

فرصت های مالی به دانشجویان بین المللی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد برای تحصیل در دانشگاه بولونیا ایتالیا ارائه میگردد.

دانشگاه بولونیا کمک های مالی تحصیلی 11.000 € ناخالص را به دانشجویان مستحق بین المللی که مایل به ثبت نام برای دوره اول، دوره دوم در برنامه های دانشگاه بولونیا دارند را ارائه می دهد.

الزامات

 • شما بایستی یک مدرک معتبر از دانشگاه قبلی محل تحصیل خود داشته باشید.
 • شما بایستی در یکی از آزمون های زیر تا مهلت تعیین شده شرکت کنید:
 • آزمونSAT  اگر شما علاقه مند به ثبت نام در یک دوره درجه اول هستید.
 • آزمون GRE  اگر شما علاقه مند به ثبت نام در یک برنامه درجه دو هستند.
 • و اینکه شما بایستی کمتر از 30 سال سن داشته باشید.

آزمون SAT و GRE آزمون های ارزیابی استعداد و مهارت هستند. این آزمون ها را می توان در مراکز مجاز در کشورهای مختلف در سراسر جهان انجام داد؛ این آزمون ها به زبان انگلیسی برگزار می شود. شما باید برای آزمون در وب سایت های سازمان مدیریت آزمون ثبت نام کنید.

زبان تحصیل در ایتالیا در این کشور ایتالیایی و در دانشگاه های می باشد. ولی تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی نیز مقدور می باشد. در این کشور اخذ بورسیه تحصیلی بدون مدرک زبان ایتالیا در برخی از دانشگاه ها ممکن است.

مبلغ بورسیه و فاند تحصیلی ایتالیا بسته به دانشگاه انتخابی شما متفاوت می باشد. و بسته به مقدار کمک هزینه تحصیلی شهریه دانشجویان بورسیه ایتالیا به طور کامل چشم پوشی میگردد یا مقداری از آن کسر میگردد.

بورس های بین المللی دانشگاه پلی تکنیک تورینو دی

دانشگاه پلی تکنیک تورینو دی کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی برای حضور در برنامه های دانشگاهی در زمینه های خاص مانند مهندسی و معماری ارائه می دهد. این دانشگاه همچنین در برنامه اراسموس موندوس که در آن هزینه تحصیلی ارائه شده است شرکت می کند.

بورس های بین المللی دانشگاه Cattolica

بورس تحصیلی بین المللی UCSC  برای کاهش شهریه سالانه جهت تحصیل در دانشگاه Cattolica به منظور پرورش و دسترسی دانشجویان بین المللی به دوره لیسانس ترویج شده است. در حدود 42٪ از کل هزینه را به عنوان تخفیف پوشش می دهد.

بورسیه DSU برای مقطع فوق لیسانس

در کشور ایتالیا بورسیه تحصیلی برای DSU برای مقطع فوق لیسانس تعریف شده است و دانشجویان از سراسر جهان پس از اخذ مدرک کارشناسی خود می توانند برای این بورسیه اقدام کنند. با دریافت این بورسیه شهریه دانشگاه برای دانشجو رایگان خواهد بود مزایای دیگری مانند کارت غذا و چیزی در حدود 400 تا 500 یورو به صورت ماهانه به عنوان هزینه زندگی نیز به دانشجو پرداخت میگردد. برای دریافت این بورسیه معدل دانشجو در مقطع قبلی باید بالای 14 باشد و مدرک آیلتس با نمره 6 را داشته باشد.

بورسیه تحصیلی پزشکی ایتالیا نیز در این کشور در برخی دانشگاه های خاص ارائه می شود برای اطلاعات بیشتر بایستی به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنید. شرایط اخذ بورسیه پذیرش از دانشکاه های ایتالیا متفاوت می باشد.

در این مقاله تا حد توان سعی کردیم شرایط بورسیه تحصیلی شدن ایتالیا و شرایط اخذ بورسیه و فاند را شرح دهیم. امیدواریم به شما متقاضی تحصیل در این کشور کمک به سزایی کرده باشیم.

علاقه مندان به تحصیل در ایتالیا برای کسب اطلاعات در رابطه شرایط اعزام دانشجو بورسیه تحصیلی ایتالیا و اخذ ویزای بورسیه تحصیلی ایتالیا به صورت تضمینی در این کشور می توانند با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل در این کشور را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

28 دیدگاه برای “شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا

 1. Avatar غلام حسین جعفر زاده گفت:

  سلام برای بورسیه گرفتن ارشد شیمی کاربردی بدون مدرک زبان راهی وجود دارد

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   کشور های اروپایی معمولا بورس تحصیلی مقطع ارشد و بالاتر را ارائه می دهند که کمک می کند با کمترین هزینه ممکن وارد رشته مدنظرتان شوید.
   اما اگر تحصیل بدون مدرک زبان را نیز می خواهید، ما کشور فرانسه را به شما پیشنهاد می کنیم.

 2. Avatar lily گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه رشته ی تحصیلیم در حال حاضر گرافیکه…میخام بعد پایان دبیرستانم توی رشته طراحی مد بورس ایتالیا بگیرم‌،مدرک ایلس ۶ زبان انگلیسیم دارم
  امکان بورس وجود داره؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   در صورتی که پذیرش دانشگاه را بگیرید، می توانید برای بورسیه اقدام کنید.احتمال موافقت با بورسیه استانی ایتالیا هم برای ایران بالاست.

 3. Avatar نیلوفر گفت:

  سلام
  من کارشناسی پرستاری دارم اگه مدرک زبانموبگیرم شانس گرفتن فاند با شرایط من چقدره؟؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   شرایط خودتون را کامل توضیح ندادید، ولی در حالت کلی در ایتالیا برای همه مقاطع و همه رشته احتمال بورسیه زیاد است. فقط لازم است که پذیرش دانشگاه را داشته باشید.

 4. Avatar f.hr گفت:

  سلام وقت بخیر.من کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی با معدل 16.76 دارم.سابقه ی تدریس زبان هم به مدت 7 سال دارم. می خوام برای زبان شناسی ارشد در ایتالیا بورس بشم آیا شانسی دارم؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلم، وقت بخیر
   بله شانس پذیرش دارید، البته لازم است که پرونده و سابقه شما را کامل بررسی کنیم.

   1. Avatar علیرضا گفت:

    سلام و وقت بخیر من ۱۸ سالمه و تو رشته ی تجربی در حال تحصیلم میخواستم بدونم برای دندان پزشکی میشه بورس گرفت و شرایط پذیرش گرفتن از دانشگاه چجوریه و حتما باید تا گرفتن دیپلم صبر کنم؟

    1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

     سلام، وقت بخیر
     برای دریافت بورسیه استانی ایتالیا لازم است که پذیرش دانشگاه را داشته باشید. بدون دیپلم نمی توانید پذیرش دانشگاه بگیرید.

 5. Avatar رودابه گفت:

  باسلام من کارشناتس ارشد معماری هستم . برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا معماری چجوری میتونم بورسیه بشم؟ مدرک زبان ایلتس 6.5 دارم. و میخوام برم ایتالیا

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   در ایتالیا برای تمام مقاطع و تمام رشته ها امکان دریافت بورسیه وجود دارد، برای دریافت بورسیه استانی کافیه پذیرش دانشگاه داشته باشید.

  2. Avatar Anna گفت:

   سلام من 17 سالمه و میخوام در رشته تربیت بدنی در ایتالیا تحصیل کنم و سابقه ورزشی هم دارمو میخوام جدی ادامه بدم و میتونم مدرک انگلیسی هم بگیرم
   شرایط دریافت بورسیه رو دارم؟

   1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

    سلام ارائه بورسیه تحصیلی در کشور های اتحادیه اروپا معمولا در مقاطع ارشد و بالاتر ارائه می شود.

 6. Avatar امید گفت:

  باسلام
  من کارشناسی مکانیک دارم. 34 سالمه با 8 سال سابقه کار(4 سال سابقه کار متناسب با رشته)
  میخواستم بدونم چقدر شانس برای رفتن با بورس سازمان ملل دارم. ممنون

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای دریافت بورسیه سازمان ملل در اولین مرحله باید پذیرش دانشگاه را داشته باشید، که با توجه به سنتون شانس پذیرش برای مقطع ارشد کم است.

 7. Avatar مسعود نهائی گفت:

  سلام من ارشد مدیریت مالی دارم ایا میتونم بورسیه دکترا بگیرم و فاند بگیرم
  و اگه نتونم فاند دکترا بگیرم و اگه بورسیه استانی ارشد بگیرم حدود 5200 یورو تو سال بهمون میدن با غذا و خابگاه ایا میشه زندگی کرد یا نه باید کار هم پیدا کنیم؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله شانس بورسیه دارید، که به سابقه شما بستگی دارد، درباره بورسیه استانی به شهریه دانشگاه بستگی دارد، که مشخص شود چقدر از هزینه ها پوشش داده می شود.

 8. Avatar دانيال ابراهيم زاده گفت:

  سلام…ببخشيد براي پذيرش مقطع ارشد، شرط معدل كارشناسي وجود داره؟؟من معدلم ١٣.١ هست ولي دو تا مقاله و ايلتس ٦ دارم…يعني نميتونم اميدي داشته باشم؟؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلتم، وقت بخیر
   بله، برای پذیرش سابقه تحصیلی مهمه. البته باید همه رزومه را در کنار هم بررسی کنیم.

 9. Avatar مائده گفت:

  سلام من دانشجوی ارشد مدیریت استراتژیک هستم و 25 سالمه مدرک کارشناسی رو با مدل 14 گرفتم ولی در حال حاضر دانشجوی دانشگاه ملی با معدل بالاتر هستم و مدرک زبان ندارم و سابقه ی کاری که دارم غیر مرتبط با مدرک تحصیلیم بوده.چطور میتونم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در ایتالیا اقدام کنم.میشه راهنمایی کنید

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای نتیجه قطعی در زمینه پذیرش در مقطع دکتری لازم است که پرونده شما را کامل بررسی کنیم، رزومه تحصیلی، سابقه پژوهشی و مدرک زبان در پذیرش تاثیر گذار است.

 10. Avatar غزال ن گفت:

  سلام خسته نباشيد من مدرك كارشناسيمو توي رشته ي مهندسي پزشكي با معدل ١٧.٠٣ گرفتم اگه بتونم ايلتس ٧ بگيرم شانسي براي گرفتن بورسيه DSU دارم؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای بورسیه استانی پذیرش دانشگاه کافیه، سابقه تحصیلی و مدرک زبان در دریافت بورسیه استانی تاثیری ندارد.
   این موارد به پذیرش کمک می کند.

 11. Avatar ساره گفت:

  سلامت وقت بخیر برای فانددوره لیسانس با کارنامه بالا ۱۸نیم مدرک زبان چقدر شانس دارم نمیخوام ایران کنکور بدم و اینکه پول اولیه که همراه باید داشته باشم چقدر ممنون میشم جواب بدید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   اخذ بورسیه تحصیلی اکثرا در مقاطع ارشد و بالاتر ارائه می شود.
   مبلغ پول مورد نیاز شما نیز ماهیانه حدود 700-1000 یورو می باشد.

 12. Avatar مهسا گفت:

  با سلام
  بورسیه استانی رو می شه به جای نامه تمکن مالی استفاده کرد ؟
  یعنی جوابش کی میاد قبل از گرفتن ویزا میاد ؟
  آخه اگه جوابش بعد از شروع تحصیل بیاد که توی گرفتن ویزا باید بازم نامه تمکن مالی داشته باشیم ؟
  این چه طوریه ؟ ممنون 🙏🙏

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر نامه تمکن مالی جهت ارائه به سفارت و تایید توانایی زندگی شما در این کشور برای گذران زندگی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *