ویزای ICT کانادا

فهرست مطالب

چارچوب برنامه مهاجرت به کانادا مسیرهای مهاجرت تجاری مختلفی را ارائه می کند. برنامه انتقال درون شرکتی کانادا (ICT) برای صاحبان مشاغل خارجی که مایلند فعالیت های موجود خود را به کانادا گسترش دهند، بسیار مناسب است. در واقع یک شرکت چند ملیتی می­تواند یکی از دفاتر خود را در کشور کانادا تاسیس کرده و بهترین کارمندان یا پرسنل کلیدی خود را از طریق مجوز کار به کانادا اعزام کند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

در این مقاله به قلم مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی جزئیات برنامه ویزای کانادا ICTو دیگر اطلاعات لازم در این مورد ارائه می شود. با ما همراه باشید.

ویزا ict کانادا + شرایط و تمکن مالی

ویزای ict مهاجرت کانادا یا intra Company Transfer یکی از روش های مهاجرت کاری به کانادا و انتقال کارمندان شرکت های بین المللی به شعبه ای از همان شرکت در کانادا است. مهم ترین شرط روش ICT کانادا وجود یک شرکت بین المللی با تعداد کارکنان 10 تا 20 نفر و بیشتر می باشد. علاوه بر این باید یک رابطه منطقی بین شرکت کانادایی و شرکت خارجی که متقاضی خارجی در آن شاغل است وجود داشته باشد. رابطه بین شرکت ها می تواند به صورت یک شرکت فرعی، شعبه، وابسته یا نمایندگی باشد که یکی از شرکت ها، شرکت مادر انحصاری دیگری باشد. توجه به این نکته مهم است که هر دو شرکت با یکدیگر تجارت دارند یا در حال انجام تجارت هستند. در این نوع ویزا تمکن مالی مشخص یا گردش مالی تعیین شده وجود ندارد، اما شرکت باید بتواند هزینه های خود را تامین کند.

ویزا ict کانادا چیست؟

در پاسخ به پرسش ویزای ict Canada چیست؟ باید بگوییم ICT یک مسیر مهاجرتی بین المللی است که به صاحبان مشاغل خارجی واجد شرایط اجازه می دهد تا مشاغل خود را به کانادا منتقل کرده و مجوز کار دریافت کنند. از طریق مسیر ICTشما قادر خواهید بود مجوز کار ICT و در نهایت اقامت دائم (PR) را دریافت کنید. در بیشتر موارد، همسر و فرزندان متقاضی به ترتیب مجوز کار و مجوز تحصیل در کانادا دریافت می کنند.

مزایای استفاده از برنامه ICT کانادا

مزایای بسیاری برای استفاده از ویزای انتقال درون شرکتی کانادا یا ICT وجود دارد. برخی از مهم ترین مزایای کلیدی برنامه مجوز کار ICT عبارت است از:

 • امکان زندگی و کار در کانادا وجود دارد: شما و خانواده می توانید در کانادا اقامت و کار کنید و کسب و کار تجاری جدید خود را در این کشور راه اندازی کنید.
 • فرزندان خود را به مدارس دولتی کانادا بفرستید: امکان همراهی همسر و فرزندان در کانادا با اخذ ویزای همراه و امکان تحصیل رایگان فرزندان زیر 18 سال در مدارس دولتی کانادا از دیگر مزایای اخذ این ویزای کاری است.
 • نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه نیست: می توانید برای کار در کانادا بدون نیاز به ارائه مدرک و اثبات دانش خود در زبان انگلیسی یا فرانسوی ویزا دریافت کنید، اما دارا بودن حداقل 1 سال سابقه مدیریتی برای پست های مدیریتی الزامی است.
 • دسترسی به مراقبت های بهداشتی رایگان وجود دارد: ممکن است پس از 3 ماه کار در کانادا واجد شرایط پوشش بهداشتی پزشکی رایگان باشید.
 • شما می توانید در کشور خود اقامت داشته باشید: شما نیازی به اقامت تمام وقت در کانادا ندارید و می توانید تجارت خود را در کشور خود ادامه دهید. در واقع عدم وجود شرط حضور در کانادا از دیگر مزیت های اخذ ویزای انتقال درون شرکتی کانادا است.
 • به موقعیت های تجاری دسترسی دارید: برای گسترش تجارت خود، سیستم بانکی امن و پایدار، سرمایه تامین مالی و فرصت های تجاری به بازارهای کانادا و ایالات متحده دسترسی خواهید داشت.
 • امکان اخذ مجوز اقامت دائم کانادا و در نهایت تابعیت کانادا وجود دارد: شما ممکن است واجد شرایط درخواست مجوز اقامت دائم کانادا باشید و پس از 3 سال زندگی در کانادا می توانید برای شهروندی این کشور درخواست دهید و یکی از مطلوب ترین پاسپورت های جهان را دریافت کنید.
 • نیروی کاری را از کشور خود بیاورید: می توانید کارگران کلیدی را از کشور خود بیاورید تا برای شرکت شما در کانادا کار کنند.
 • امکان انتقال کارمندان اصلی شرکت به شرکت مادر در کانادا وجود دارد.
 • الزامات خاص برای حداقل سرمایه گذاری وجود ندارد: عدم تعیین سرمایه خاص و پردازش پرونده ویزای ICT در کوتاه ترین زمان ممکن از دیگر مزایای دریافت این ویزای کاری کانادا است.
مزایای مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای ict

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای ict

چه متقاضیانی می توانند برای اخذ ویزای ICT درخواست دهند؟

برنامه انتقال درون شرکتی برای جذب شرکت های معتبر از سراسر جهان و گسترش فعالیت های خود به کانادا طراحی شده است. متقاضیان باید یکی از موقعیت‌ های شغلی خاص این برنامه و چندین شرط اضافی را داشته باشند تا مجوز کار با برنامه ICT را دریافت کنند. 3 دسته از متقاضیان بین المللی ممکن است از مزایای اخذ ویزای مهاجرت ict کانادا بهره مند شوند:

 • صاحبان مشاغل، کارآفرینان و سهامداران شرکت های موفقی که در حال حاضر سمت های اجرایی در آن شرکت دارند و قصد انجام کارهای مشابه در کانادا را دارند.
 • مدیران ارشد و مدیران عملکردی که در حال حاضر در یک شرکت خارجی مشغول به کار هستند و قصد دارند سمتی مشابه در کانادا را داشته باشند.
 • کارمندان کلیدی یک کسب و کار که دانش تخصصی پیشرفته ای دارند که منحصر به یک فرد یا غیر معمول است.
متقاضیانی که می توانند برای اخذ ویزای ICT درخواست دهند

متقاضیانی که می توانند برای اخذ ویزای ICT درخواست دهند

شرایط اخذ ویزا برای شرکت:

اگر نوع شرکت شما یکی از موارد زیر باشد می­توانید برای ویزای ict کانادا اقدام نمایید:

1- هر شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، سازمان غیر سهامی، انجمن یا سایر نهادها.

2- شرکت وابسته: شرکتی که معمولا با قرار گرفتن در موقعیت یک عضو یا یک شرکت فرعی به شرکت دیگری متصل است.

3- شعبه: شرکت متعلق به یک شرکت اصلی است و آدرس شرکت متفاوتی از شرکت اصلی دارد.

4- شرکت مادر: اگر یک شرکت شامل دو یا چند شرکت تابعه باشد یک شرکت مادر تلقی می­شود.

5- شرکت فرعی: شرکتی که تابعه شرکت مادر است.

شرکت ­های بالا واجد شرایط دریافت ویزای ict هستند اگر بیزنس یک شرکت چند ملیتی، شرکت هلدینگ، شرکت تابعه یا شرکت وابسته در کانادا باشند.

شرایط لازم برای خود شرکت ها:

 1. شرکت موردنظر باید حداقل یک سال قبل از درخواست ویزا فعالیت داشته باشد.
 2. نشانی و آدرس شرکت در کانادا باید معلوم و در فضای فیزیکی ایمن باشد.
 3. مدارک مبنی بر اینکه مدیران شرکت می­توانند هزینه­های راه­اندازی و فعالیت را بر عهده گرفته و حقوق کارکنان را پرداخت کنند.
 4. ارائه بیزینس پلن شرکت.

مشاغل مورد قبول ویزای ict:

یکی از شروط اخذ ویزای ict کانادا برای یک شرکت این است که سمت شما در آن شرکت چیست. باید یکی از عناوین شغلی زیر را داشته باشید تا مجوز کار با برنامه ict را دریافت نمایید:

 • مدیران اجرایی: صاحبان مشاغل، کارآفرینان، سهامداران شرکت­های موفق که در حال حاضر سمت­های اجرایی در آن شرکت دارند و قصد انجام کار مشابه در کانادا را دارند.
 • مدیران ارشد: مدیران ارشد عملکردی.
 • کارکنان دانشی: کارمندان کلیدی یک کسب و کار که دارای دانش تخصصی هستند.

شرایط اخذ ویزای انتقال درون شرکتی کانادا برای کارکنان شرکت ها

متقاضیان کارآفرینی که صاحب کسب و کارهای موفق در کشور خود هستند، می توانند برای گسترش تجارت خود به کانادا برای اخذ ویزای انتقال درون شرکتی یا ICT درخواست دهند. برای مقاصد مهاجرت به کانادا، انتقال یافته درون شرکتی کارمندی است که توسط یک شرکت خارجی برای کار در یک شرکت تابعه، شعبه، وابسته یا شرکت مادر کانادایی منصوب شده است. در صورتی که متقاضی واجد شرایط باشد، کانادا ویزا و مجوزهای کاری را برای افراد انتقال یافته درون شرکتی صادر می کند.

چندین شرط و الزام اضافی وجود دارد که متقاضیان کارآفرین باید برای دریافت مجوز کار تحت برنامه ICT رعایت کنند، از جمله موارد زیر:

 • متقاضی که به دنبال دریافت ویزای ICT است، باید حداقل 12 ماه در 3 سال گذشته قبل از درخواست مهاجرت در شرکت اصلی مشغول کار باشد.
 • متقاضی باید دارای تخصص، دانش و مهارت حرفه ای برای موقعیت شغلی مورد نظر در شرکت کانادایی باشد.
 • متقاضی باید دارای عنوان های شغلی مدیریت اجرایی، مدیریت ارشد، نیروی کاری متخصص و یا دیگر عناوین شغلی زیرگروه این مشاغل در شرکت های مادر یا بین المللی باشد.

شرایط اخذ ویزای ICT کشور کانادا برای خودِ شرکت ها

شرکت های موفق در کشور خود می توانند برای گسترش تجارت خود به کانادا برای دریافت ویزا ict کانادا درخواست دهند. از مهم ترین شرایط روش مهاجرتی ict کانادا برای شرکت ها موارد زیر را می توان نام برد:

 • شرکت اصلی باید حداقل 12 ماه (اما در حالت ایده آل حداقل 3 سال) قبل از توسعه به کانادا فعال باشد.
 • شرکت اصلی باید از نظر مالی سالم باشد و توانایی پشتیبانی از کسب و کار خارجی در کانادا را داشته باشد.
 • شرکت اصلی باید دارای طرح تجاری هدفمند و با توجیه اقتصادی باشد.
 • شرکت اصلی باید با شرکت در کانادا به عنوان یک شرکت مادر، شرکت تابعه یا وابسته مرتبط باشد.
 • شرکت اصلی باید به اندازه ای بزرگ و گسترده باشد که نیازمند افتتاح شعبه ای در کانادا باشد.
 • شرکت اصلی با فعالیت در کانادا باید یک شرکت پایدار با ایجاد شغل برای شهروندان کانادایی باشد.

تمکن مالی برای ویزای ICT چقدر است؟

دولت کانادا برای شرکت هایی که از طریق برنامه انتقال درون شرکتی ict در این کشور گسترش می یابند، حداقل مبلغ سرمایه گذاری و تمکن مالی را تعیین نمی کند. با این حال، شرکت ها باید از نظر اقتصادی سالم و دارای تمکن مالی کافی و سرمایه لازم برای پشتیبانی از فعالیت تجاری جدید خود در کانادا و استخدام شهروندان بومی این کشور باشند.

تمکن مالی برای اخذ ویزای انتقال درون شرکتی

تمکن مالی برای اخذ ویزای انتقال درون شرکتی

بنابراین میزان تمکن مالی و سرمایه لازم برای مهاجرت به کانادا به روش ict عبارت است از:

 • شرکت ها باید از طریق ارائه حساب بانکی معتبر و گردش 3 ماهه حساب های کوتاه مدت تمکن مالی کافی خود را اثبات کنند.
 • شرکت ها باید بتوانند فروش ناخالص بیش از 250.000 دلار در سال را اثبات کنند.
 • شرکت ها باید دسترسی به وجوه نقد به مبلغ حداقل 100.000 دلار را برای پوشش هزینه های فعالیت سال اول نشان دهند.
 • علاوه بر سرمایه اولیه، متقاضیان باید نشان دهند که اگر تا پایان سال اول به خودکفایی نرسند، به وجوه یا دارایی های اضافی برای حمایت از کسب و کار در کانادا دسترسی دارند.

تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی در کانادا در سال 2023

متقاضی برای اخذ ویزای مهاجرت به کانادا ICT علاوه بر اثبات دارا بودن تمکن مالی از طریق ارائه صورت حساب های مالی برای کسب و کار تجاری باید ثابت کند که دارای تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی در کانادا نیز هست. بر این اساس متقاضی باید دارای مقادیر زیر برای توانایی تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت و کار در کانادا باشد:

تعداد اعضای خانوادهحداقل تمکن مالی لازم برای یک سال زندگی در کانادا در سال 2023
متقاضی26.620 دلار کانادا
متقاضی به همراه همسر33.140 دلار کانادا
متقاضی به همراه همسر و یک فرزند40.742 دلار کانادا
متقاضی به همراه همسر و 2 فرزند49.466 دلار کانادا
متقاضی به همراه همسر و 3 فرزند56.104 دلار کانادا
متقاضی به همراه همسر و 4 فرزند63.276 دلار کانادا
متقاضی به همراه همسر و 5 فرزند70.448 دلار کانادا
به ازای هر نفر اضافه7.172 دلار

معرفی انواع ویزای کار ICT کشور کانادا

برنامه انتقال درون شرکتی یا مهاجرت به کانادا با روش ict به شرکت های جهانی اجازه می دهد برای 3 دسته از کارمندان خود ویزای کار دریافت کنند. 3 گروه کاری که با استفاده از برنامه مهاجرت کانادا ict امکان کار و اشتغال در این کشور را پیدا می کنند، عبارت اند از:

انواع ویزای کار ict کشور کاناداتوضیحات
ویزای کار مدیران اجراییمدیران اجرایی (مالکان، سهامداران کلیدی یا شرکای شرکت) کارکنانی هستند که مسئولیت اصلی هدایت مدیریت یا عملکرد اصلی در شرکت را بر عهده دارند. آن ها اهدافی را برای شرکت یا تیم های مدیریت ارشد تعیین می کنند و در تصمیم گیری اختیارات گسترده ای دارند. آن ها به طور کلی وظایف لازم برای تولید یک محصول یا ارائه خدمات را انجام نمی دهد. آن ها مدیرانی را مدیریت می کنند که به نوبه خود تیم هایی را که مسئول ایجاد محصول یا ارائه خدمات هستند، مدیریت می کنند.
ویزای کار مدیران ارشدمدیران ارشد مدیرانی هستند که در آن کارمندان در درجه اول بر کار سایر کارکنان نظارتی، حرفه ای یا مدیریتی نظارت و کنترل می کنند. آن ها همچنین می توانند یک عملکرد اساسی را در سازمان یا یک بخش یا زیرمجموعه سازمان مدیریت کنند. مدیران ارشد معمولاً خدماتی را به مشتریان ارائه نمی دهند یا در تولید محصول شرکت نمی کنند.
ویزای کار نیروی کاری متخصصنیروی کاری متخصص ICT باید درجه بالایی از دانش اختصاصی و تخصص پیشرفته را نشان دهند. دانش اختصاصی یا تخصص پیشرفته به تنهایی برای واجد شرایط بودن متقاضی برای اخذ ویزای انتقال درون شرکتی و ورود به کانادا بدون دریافت LMIA مثبت کافی نیست.

مدارک مورد نیاز عمومی

 • ترجمه شناسنامه همسر و متقاضی و فرزندان زیر 22 سال.
 • ترجمه سند ازدواج.
 • ترجمه کارت پایان خدمت.
 • اسکن صفحه اول و صفحات مهر خورده و ویزا دار پاسپورت فعلی و قبلی.
 • ترجمه اساسنامه شرکت و جواز کسب.
 • ترجمه لیست بیمه پرسنل و شخص متقاضی از اداره بیمه.
 • ترجمه اسناد ملکی و غیرمنقول متقاضی و همسر.
 • ترجمه کلیه مدارک تحصیلی و ریز نمرات.
 • ترجمه کلیه مدارک دوره­های آموزشی عالی آزاد فنی و حرفه­ای.
 • رزومه.
 • ترجمه سابقه بیمه.

مدارک مورد نیاز تخصصی

علاوه­بر مدارک عمومی که باید ارائه دهید، تعدادی مدرک تخصصی نیز مورد نیاز است. این مدارک شامل موارد زیر است:

 1. باید ثابت کنید که به عنوان یک فرد خارجی، هم اکنون در یک شرکت بین المللی در خارج از کانادا مشغول به کار هستید و می­خواهید وارد شرکت مادر، شعب شرکت یا شرکت­های وابسته به آن در کشور کانادا شوید.
 2. باید ثابت کنید که سمت اجرایی یا مدیریتی داشته­اید و یا دارای دانش تخصصی ویژه­ای هستید.
 3. باید رابطه بین شرکت کانادایی و شرکت خارجی را اثبات کنید و مدارک لازم در این مورد را ارائه دهید.

مراحل اپلای ویزای ict:

 • ثبت شرکت در کانادا بعنوان یک شرکت مادر، شرکت وابسته یا زیرمجموعه یک شرکت خارجی.
 • ارائه طرح بیزنسی قوی با جزئیات فعالیت تجاری پیشنهادی مورد نظر خود، تحقیقات بازار و استراتژی­های راه­اندازی یک کسب و کار موفق در این کشور بر اساس هنجارهای صنعت، استراتژی اشتغال و برآورد جریان نقدی برای حداقل دو تا سه سال.
 • درخواست مجوز کار خود با جمع­آوری تمام اسناد ضروری مانند صورتحساب­های بانکی، اساسنامه، سوابق صندوق سرمایه­گذاری و … .
 • شماره استخدام یا مجوز معتبر از شعبه راهنمای برنامه مهاجرت IPG.

زمان رسیدگی به درخواست:

درخواست­های اخذ ویزای ict به طور معمول در مدت زمان 4 الی 6 ماه بررسی می­شوند.

نحوه تبدیل ویزای انتقال درون شرکتی به اقامت دائم کانادا:

 • از طریق اکسپرس اینتری و یا PNP که شانس بالاتری خواهند داشت.
 • الزام وجود وکیل بیزینسی در کنار وکیل مهاجرتی.

خدمات موسسه اصطهباناتی برای اخذ ویزای ICT کشور کانادا

دریافت ویزای انتقال درون شرکتی کانادا یک پروسه پیچیده است که ارائه آن به متخصصان غیرمهاجرت ممکن است منجر به عدم همسویی طرح کسب و کار شما با استراتژی مهاجرت و برنامه های تعیین شده توسط وکیل شود (یا حتی گاهی اوقات با آن در تضاد باشد) که به نوبه خود می تواند منجر به ریجکتی ویزا شود. مشاوران ماهر موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با آگاهی از شرایط اخذ ویزای ICT و همچنین میزان تمکن مالی و دیگر الزامات این ویزا کمک می کنند تا روند اخذ این ویزا در زمان کوتاه و با موفقیت طی شود. به طور کلی، موسسه ما برنامه های اخذ ویزای کانادا را از طریق وکلای حرفه ای که با دقت انتخاب شده و توسط تیم ما بررسی شده است، توسعه می دهد. ما همچنین طرح‌ های تجاری را به دقت بررسی می ‌کنیم تا مطمئن شویم که با مواد قانونی و استراتژی کلی مهاجرت که برای متقاضیان خاص ICT انتخاب کرده ‌ایم، مطابقت دارد. طرح های تجاری باید با همکاری وکیل یا مشاور مهاجرتی که در زمینه کاربردهای ICT تجربه دارد، تهیه شود، زیرا دارای اجزای کلیدی در مورد کسب و کار، استراتژی ورود به بازار و ارزیابی های امکان سنجی است که افسر IRCC آن ها را ارزیابی خواهد کرد. برای دریافت بهترین نتیجه از اخذ ویزای انتقال درون شرکتی کانادا ICT همین حالا با مشاوران و وکلای موسسه ما تماس بگیرید.

خدمات موسسه اصطهباناتی برای اخذ ویزای ICT کشور کانادا

خدمات موسسه اصطهباناتی برای اخذ ویزای ICT کشور کانادا

مواردی که افسر مهاجرت برای صدور ویزای ict در نظر می گیرد

اگر توسعه اولیه یک شرکت خارجی در کانادا باشد، افسران مهاجرت موارد زیر را برای صدور ویزای انتقال درون شرکتی کانادا بررسی خواهند کرد:

 • آیا طرح کسب و کار نشان می دهد که فعالیت آن در کانادا قابل دوام است و می تواند درآمد کافی برای پوشش هزینه های خود و جبران خسارات کارکنان خود ایجاد کند؟
 • آیا گسترش شرکت منجر به ایجاد شغل برای شهروندان کانادایی خواهد شد؟
 • آیا شرکت به اندازه ای بزرگ خواهد بود که به یک مدیر اجرایی یا مدیر در کانادا نیاز داشته باشد؟
 • بنابراین، اگر اولین کاربرد این شرکت ها فناوری اطلاعات و ارتباطات در کانادا باشد، این شرکت ها موظف هستند ثابت کنند که گسترش شرکت در کانادا منطقی است و فعالیت ‌های تازه تاسیس در کانادا به احتمال زیاد موفق خواهند بود و شرکت به اندازه کافی بزرگ می ‌شود تا شهروندان کانادایی را استخدام کند. بنابراین، برای شرکت هایی که برای اولین بار در کانادا گسترش می یابند، ارائه یک طرح تجاری محکم و توضیح منطقی برای گسترش علاوه بر رعایت معیارهای اساسی واجد شرایط برای برنامه های کاربردی ICT ضروری است.

مدت زمان بررسی برنامه ICT چقدر است؟

زمان پردازش انتقال درون شرکتی کانادا 2023 که میانگین زمان انتقال درون شرکتیICT است 2 تا 10 هفته است، اما گزینه های پردازش اولویتی وجود دارد. این نوع ویزا عمدتاً با کار متقاضیان خارجی با مهارت بالا در ارتباط است که به طور موقت در کانادا تحت عنوان انتقال گیرنده درون شرکتی ICT)) کار می کنند. به طور کلی، زمان‌ های پردازش استاندارد برای برنامه‌های کاربردی ICT WP اعمال می‌شود و می‌توان آن را در وب ‌سایت IRCC مخصوص کشور متقاضی بررسی کرد. موارد زیر میانگین زمان پردازش برای دفاتر خاص در سراسر جهان است:

 • دفتر آنکارا: بیشتر از 6 ماه
 • دفتر دهلی نو: بین 3 تا 4 ماه
 • دفتر ابوظبی: بیشتر از 6 ماه
 • دفتر شهر هوشی مین: بیشتر از 3 ماه

بیشتر درخواست‌ های ICT برای مدیران و کارکنان مدیریتی توسط دفتر CPC-Edmonton در کانادا پردازش می‌شود. به نظر می رسد این دفتر از فناوری پردازش پرونده “Chinook” استفاده می کند و نتیجه را به شیوه ای سریع ارائه می دهد. اگر درخواست متقاضی برای اخذ ویزای ict به دفتر CPC-Edmonton ارسال شود، احتمالاً در عرض 1-2 ماه نتیجه اعلام خواهد شد. با این حال، در عمل نرخ ریجکتی از دفتر CPC- ادمونتون معمولاً بالاتر از دیگر دفترها است. بنابراین، مشاوره با وکیل مهاجرت موسسه

مهاجرتی اصطهباناتی در مورد محل ارسال درخواست ممکن است احتمال اخذ ویزا ict مهاجرت به کانادا را افزایش دهد.

مدت زمان مجوز کار با برنامه انتقال بین شرکتی ICT چقدر است؟

مجوزهای کار ICT معمولاً برای 1 تا 2 سال صادر می شود. اگر متقاضیان توسط یک شرکت نوپا استخدام شوند، این ویزا فقط برای 1 سال معتبر خواهد بود. برخی از شهروندان کشورهای معاف از ویزا می توانند از مجوز کار 3 ساله بهره مند شوند.

تمدید اعتبار ویزای ICT کشور کانادا

مجوز کار اقامت ict کانادا را می توان برای 2 تا 3 سال دیگر و در مجموع تا 5 سال برای کارکنان تخصصی و 7 سال برای مدیران اجرایی تمدید کرد. با این حال، افسران مهاجرت ممکن است برای متقاضیانی که در شرکت‌ های تازه تاسیس در کانادا استخدام می ‌شوند، مجوز کار به مدت یک سال صادر کنند. شهروندان آمریکایی و دیگر شهروندان کشورهای معاف از ویزا (مانند استرالیا، بریتانیا، کشورهای اتحادیه اروپا، ژاپن و غیره) می ‌توانند از موافقت نامه ‌های تجارت آزاد کشورهای خود با کانادا بهره ببرند و مجوز کار 3 ساله ICT را دریافت کنند.

تمدید اعتبار ویزای ICT کشور کانادا

تمدید اعتبار ویزای ICT کشور کانادا

شرایط تمدید مجوز کار انتقال درون شرکتی کانادا

مجوز کار اولیه از طریق برنامه ICT کانادا، معمولاً به مدت 1 سال اعتبار دارد. در موارد خاص، IRCC ممکن است مجوز کار برای مدت 2 سال صادر کند، مشروط بر اینکه شرکت در کانادا زیرمجموعه شرکت خارجی تاسیس شده باشد. مجوز کار ICT کشور کانادا را می توان چندین بار (برای 2 تا 3 سال در یک زمان و تا 7 سال در مجموع) تمدید کرد، به شرطی که متقاضی دارای شرایط زیر باشد:

 • دارا بودن دفتر در کانادا
 • استخدام یک شهروند کانادا یا
 • استخدام متقاضیان دارای مجوز اقامت دائم و PR کانادا
 • دارا بودن مشاغل فعال در کانادا و کشور متقاضی

4 سوال کلیدی در مورد ویزای ICT کشور کانادا

در این بخش از مقاله 4 سوال کلیدی و مهم در مورد پروسه ict کانادا و شرایط کار و اشتغال در این کشور بررسی می شود:

اگر با ویزای انتقال درون شرکتی به کانادا بیایم، آیا شرکت من در کانادا می تواند در نوعی تجارت متفاوت از شرکت خانگی من شرکت کند؟

به طور کلی هیچ الزام قانونی وجود ندارد که هر دو شرکت (شرکت خانگی و شرکت تابعه یا وابسته کانادایی آن) دارای یک نوع فعالیت مشابه باشند. با این حال، به شدت توصیه می شود که شرکت کانادایی در یک تجارت مشابه شرکت کند یا در همان صنعت فعالیت کند، زیرا IRCC می تواند سؤالاتی را در مورد واقعی بودن کسب و کار یا مناسب بودن متقاضی برای شرکت در یک تجارت بسیار متفاوت در کانادا مطرح کند.

آیا باید به اهداف تعیین شده در طرح تجاری برنامه کاربردی ICT به IRCCبرسم؟ اگر شرکت من نتواند به اهداف تعیین شده در طرح تجاری دست یابد چه اتفاقی می افتد؟

طرح کسب و کار یک توافق نامه اجباری نیست. البته صاحبان کسب و کار باید برای دستیابی به اهداف تعیین شده در برنامه تلاش کنند، اما در صورت عدم موفقیت در دستیابی به اهداف تعیین شده در طرح کسب و کار اولیه، پاسخگو نخواهند بود. طرح کسب و کار سندی است که نشان می دهد تحقیقات امکان سنجی قبل از گسترش به کانادا تکمیل شده است و کارآفرینان درک کاملی از بازار و رقابت در کانادا دارند. ارائه یک طرح تجاری همراه با درخواست شما برای برنامه ict مهاجرت به کانادا الزامی نیست. با این حال، اگر شرکت شما به تازگی در کانادا تاسیس شده است یا اولین برنامه ICT شما است، توصیه می کنیم یک طرح تجاری داشته باشید.

آیا می توانم با داشتن مجوز کار برای شرکت دیگری کار کنم؟

خیر. مجوز کار شما محدود می شود تا بتوانید برای شرکت خود در کانادا کار کنید، به این معنی که نمی توانید برای هیچ کارفرمای دیگری در کانادا کار کنید. با این حال، بر اساس ماهیت کسب و کار، شرکت شما در کانادا می تواند کالاها و خدمات را به مشتریان خود در کانادا و خارج از آن بفروشد.

اگر شرکت کانادایی من در سال اول سودآور نباشد چه اتفاقی می افتد؟

هیچ الزام قانونی برای سودآوری در سال اول وجود ندارد. ایجاد یک شرکت سودآور در کانادا و هر جای دنیا نیازمند زمان و تلاش مداوم است. با این حال، شرکت شما باید واقعی و فعالانه به کسب و کار بپردازد، به این معنی که باید خدمات یا کالاهایی را به مشتریان خود در کانادا یا خارج از کشور ارائه دهد. همچنین، شرکت شما باید دارای یک مکان فیزیکی (دفتر یا انبار) باشد و حداقل یک کارمند کانادایی را استخدام کند که دارای مجوز اقامت دائم یا شهروند کانادا باشد.

حداقل مدت اقامت متقاضی اصلی در کانادا با ویزای ICT

برای کارکنان مدیریتی و ارشد اجرایی با برنامه ICT حداقل مدت اقامت در کانادا وجود ندارد. مدیران و مدیران ارشد اجازه دارند اقامت اصلی خود را در کشورهای خود در حالی که تجارت خود را در کانادا اداره می کنند و به داخل و خارج از کانادا سفر می کنند، حفظ کنند.

مدرک زبان مورد نیاز برای اخذ ویزای انتقال درون شرکتی کانادا

معمولاً صاحبان مشاغل نیازی به ارائه مدرکی دال بر مهارت های زبانی ندارند. با این حال، اگر بخواهند پرسنل کلیدی خود را تحت این برنامه به کانادا منتقل کنند، ممکن است از این کارمندان خواسته شود که نتایج آزمون زبان انگلیسی یا فرانسه را برای اثبات شایستگی خود برای کار در کانادا ارائه دهند.

تبدیل ویزای انتقال درون شرکتی به اقامت دائم کانادا

پس از یک سال کار تمام وقت برای شرکت کانادایی، متقاضی خارجی ممکن است واجد شرایط درخواست مجوز اقامت دائم کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری شود. بر اساس نقش شغلی، متقاضی خارجی ممکن است واجد شرایط دریافت 50 یا 200 امتیاز اضافی برای استخدام (پیشنهاد شغلی) از کسب و کار خود در کانادا باشد. این امر معمولاً منتهی به افزایش قابل توجهی در امتیاز سیستم رتبه بندی جامع CRS) ) می شود که می تواند منجر به انتخاب FWS جریان EE و دعوت به درخواست مجوز اقامت دائم کانادا از مقامات مهاجرت شود. اگر مایل به دریافت اقامت دائم در کانادا هستید، می توانید این کار را تا 12 ماه پس از کار در کانادا انجام دهید، مشروط بر اینکه دارای شرایط برنامه مجوز اقامت دائم کانادا باشید.

شرکت های استارتاپی در برنامه ICT کشور کانادا

به طور کلی شرکت های استارتاپی به نوعی از شرکت ها اطلاق می شود که کمتر از یک سال از ثبت و تاسیس آن ها در کانادا گذشته باشد. در واقع متقاضیان برای اخذ ویزا از روش ICT کانادا از طریق شرکت های استارتاپی باید در ابتدا این نوع شرکت ها را ثبت و تاسیس و راه اندازی کرده باشند. مدیران شرکت های استارتاپی باید درخواست اخذ ویزای ICT را ارائه دهند، این شرکت ها را در کانادا ثبت و راه اندازی کنند و کسب و کار آن ها را فعالانه مدیریت کنند.

هزینه برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

ویزای ICT یا انتقال درون شرکتی کانادا از ویزاهای اقامت کوتاه مدت و موقت کانادا است. بر این اساس هزینه های اخذ این ویزا همانند ویزاهای کاری موقت کانادا محاسبه می شود. هزینه ویزای ict کانادا در سال 2023 عبارت است از:

هزینه پردازش درخواست اخذ ویزای ict6.800 دلار کانادا
هزینه های اخذ مجوز کار کانادا155 دلار کانادا
هزینه های بیومتریک (انگشت نگاری) برای هر نفر85 دلار کانادا
هزینه های بیومتریک (انگشت نگاری برای 2 نفر و بیشتر)170 دلار کانادا
هزینه اخذ مجوز کار برای همسر متقاضی1.000 دلار کانادا
هزینه اخذ مجوز تحصیل در مدارس برای فرزند متقاضی1.000 دلار کانادا
هزینه تایید متقاضی توسط کارفرمای کانادایی230 دلار کانادا
هزینه های راه اندازی شرکت استارتاپی10.000 دلار کانادا

آیا مکان کار با ویزای انتقال درون شرکتی ICT در کانادا مشخص است؟

متقاضیان خارجی که دارای مجوز کار تحت برنامه ICT هستند، باید برای کارفرمای ذکر شده در مجوز کار خود و در مکان مشخصی که در طول درخواست آن ها به مقامات مهاجرت کانادا پیشنهاد شده است، کار کنند. بنابراین، شرکت‌ ها می ‌توانند محل فعالیت خود را در کانادا انتخاب کنند و در طول فرآیند درخواست مشخص کنند که متقاضی خارجی در کجا مستقر خواهد شد. با این حال، اگر چندین مکان یا حتی استان وجود دارد که انتظار می رود متقاضی خارجی در آن کار کند، این اطلاعات باید در مرحله درخواست مجوز کار به IRCC به وضوح ذکر شود، بنابراین مجوز کار برای مکان های مورد نظر صادر می شود.

امکان اخذ ویزای همراه با مجوز کار انتقال درون شرکتی کانادا

صاحبان مشاغل و کارمندان کلیدی می توانند خانواده های خود را در طول دوره اشتغال خود در کانادا تحت برنامه ICT به کانادا بیاورند. همسر متقاضی، واجد شرایط اخذ مجوز کار آزاد است و کودکان زیر 18 سال می توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی در کانادا تحصیل کنند. متقاضی و خانواده‌ وی از دسترسی یکسانی به مراقبت ‌های بهداشتی رایگان کانادا برخوردارند که برای همه ساکنان و شهروندان کانادا در دسترس است.

سخن آخر

در این مقاله در مورد شرایط اخذ ویزای ICT کانادا اطلاعات جالبی ارائه شد. علاوه بر این درباره مدارک مورد نیاز، مدت زمان بررسی برنامه ICT و دیگر موارد توضیحات لازم داده شد. اولین و مهم ترین شرط مهاجرت به کانادا از طریق انتقال درون شرکتی دارا بودن شرکت تجاری با فعالیت اقتصادی مداوم و موفق و با دارا بودن کارمندان از 10 تا 20 نفر می باشد. برای آگاهی از شرایط اخذ ویزای انتقال درون شرکتی کانادا و مهاجرت به این کشور می توانید با مشاوران موسسه اصطهباناتی مشاوره کنید.

مشاوران موسسه ما با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان شما را در مسیر مهاجرت به کشور کانادا تنها نمی گذارند.

سوالات متداول در مورد ویزای ICT کانادا

1- متداول ترین دلایل ریجکتی اخذ ویزا از روش ict کانادا چیست؟

متداول ترین دلایل ریجکتی این است که افسر به دوام کسب و کار شما در کانادا اطمینان ندارد و تمکن مالی شرکت خارجی برای پشتیبانی از کسب و کار در کانادا کافی نیست.

2- آیا ICT یک مجوز کار آزاد است؟

خیر، متقاضیان درون شرکتی در کانادا باید برای کارفرمایی که در مجوز کار آنها مشخص شده است کار کنند.

3- حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای گسترش اولیه تجارت ICT در کانادا چقدر است؟

هیچ حداقل نیاز سرمایه گذاری برای مشاغلی که به کانادا مهاجرت می کنند وجود ندارد، اما شرکت ها باید از نظر مالی ثبات داشته باشند و به بودجه لازم دسترسی داشته باشند.

4- آیا امکان تبدیل ویزای انتقال درون شرکتی به اقامت دائم کانادا وجود دارد؟

بله. پس از یک سال کار تمام وقت برای شرکت کانادایی، متقاضی خارجی ممکن است واجد شرایط درخواست مجوز اقامت دائم کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری شود.

5- آیا امکان تمدید اعتبار ویزای انتقال درون شرکتی کانادا وجود دارد؟

بله. مجوز کار اقامت ict کشور کانادا را می توان برای 2 تا 3 سال دیگر و در مجموع تا 5 سال برای کارکنان تخصصی و 7 سال برای مدیران اجرایی تمدید کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *