دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا

دانشگاه پلی تکنیک میلان

همکاران ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) سعی بر ارائه بهترین خدمات و اطلاعات در خصوص شرایط پذیرش دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا دارند. در صورت مواجهه با هر گونه سوال در مورد تحصیل در خارج از کشور و شرایط پذیرش دانشگاه ها می توانید با وکلای حقوقی موسسه ما تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط:

تحصیل در ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

تابعیت و شهروندی ایتالیا

اقامت و مهاجرت به ایتالیا

درباره دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا در سال 1863 تاسیس شده است و بزرگترین دانشگاه صنعتی ایتالیا و قدیمی ترین دانشگاه میلان است. بر اساس تعریفات مشخص شده در ایتالیا، مدارس پلی تکنیک بر روی رشته های مهندسی، طراحی و معماری تمرکز دارند. پس طبیعی است که از این دانشگاه توقع داشته باشید که در این زمینه ها متخصص باشد.

جهت تحصیل در ایتالیا هفت دانشکده این دانشگاه در سرتا سر شمال ایتالیا پخش شده است. دو دانشکده اصلی در میلان و پنج دانشکده دیگر در مناطق لومباردی، امیلیاو و رومانا قرار دارند. چهار دانشکده معماری، طراحی شهری، ساختمان و مهندسی در دانشگاه های میلانو بوسیا، میلانو لئوناردو، لکو مانتو وا، پیاچنزا قرار دارد و رشته های طراحی در دانشکده میلانو بوسیا و رشته های مهندسی عمران، محیط زیست و مدیریت زمین در دانشکده های میلان لئوناردو، کومو ولکو قرار دارد و رشته های مهندسی صنایع و مهندسی اطلاعات در دانشکده های میلانو، بوسیا، میلان، لئوناردو، کومو، کرمونا، لکو ،پیاچنزا قرار دارد.

افتخارات دانشگاه پلی تکنیک

بسیاری از دانشمندان و معماران مهم در این دانشگاه درس خوانده اند و تدریس کرده اند از میان انها میتوان به gio ponti، achille castiglioni، renzo piano،aldo rosso اشاره کرد که هر دوی انها جایزه pritzker prize را در سال های 1990 و 1998 کسب کرده اند. از دیگر دانشجویان معروف می توان به طراح مد و لباس کیلفرانکوفره نیز اشاره کرد. از دیگر مفاخر این دانشگاه Giulionattu است که جایزه نوبل شیمی را در سال 1963 کسب کرده است.

بیش از 100 ملیت مختلف در دانشگاه پلی تکنیک میلان تحصیل می کنند. تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می شود و این موضوع تعداد زیادی از دانشجویان با استعداد خارجی را جذب این دانشگاه کرده است. دانشجویان از خدمات دوره های حرفه ای متمرکز شخصی که از طریق کلاس ها و جلسات آنلاین با شرکت ها و کارگاه های اموزشی برای ضعف های مهارتی و بازار کار همراه اطلاعیه ها و راهنمایی های شعل های بین المللی ارائه می شود استفاده می کنند.

برنامه های ابتکاری در دانشگاه پلی تکنیک میلان در تمام سطوح علمی ارائه می شود. در این دانشگاه 12 حوزه در زمینه تحقیقات متمرکز هستند. تحقیقات استراتژیک عمدتا در زمینه انرژی، حمل و نقل، برنامه ریزی، مدیریت، طراحی، ریاضیات، علوم طبیعی و کاربردی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، محیط زیست، میراث فرهنگی انجام می شود.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا

روش ها و شرایط پذیرش دانشگاه های ایتالیا جهت تحصیل وجود دارد. برای رفتن به دوره های laurea (معادل لیسانس) باید در ازمون ورودی شرکت کنید و قبول شوید. اگر که دانش آموز در آزمون ورودی قبول شد باید مدارک ثبت نام رسمی را با دادن مدارک تحصیلی به قسمت دفتر دانشجویان بین الملل تکمیل کند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک میلان

به منظور واجد شرایط بودن برای دوره کارشناسی که یک دوره تحصیل سه ساله است باید مدرک دبیرستان که بعد از حداقل 12 سال تحصیل دریافت کرده اید داشته باشید. علاوه بر این شما باید بر اساس همان سیستم آموزشی حداقل دو سال مهارت کسب کنید. دیگر شرایط پذیرش به قرار زیر می باشد:

 • اظهار نامه ارزشی(Diehiarazione divalore)
 • گواهی اثبات تکمیل یک یا دو سال تحصیل در مورد کشورهایی که سیستم اموزشی انها 10 یا 11 سال طول می کشد.
 • مدرک امضا شده که شما در امتحان ورودی دانشگاه در کشور مبدا قبول شده اید
 • رونوشتی از گواهی تحصیلی تنها برای دانش آموزانی که درخواست ارزشیابی دوره های قبلی دانشگاه را کرده اند.
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی برای سال اول ثبت نام

برای درخواست دوره های کارشناسی ارشد(laurea magistrale) که دو ساله است داوطلبانی که مدارک دانشگاه های خارجی دارند باید مدارک زیر را برای دفتر مدیریت استاد رشته تخصصی خود ارسال کنند.

 • یک کپی از مدرک تحصیلی ترجمه شده به زبان ایتالیایی/انگلیسی/فرانسوی یا اسپانیایی
 • کپی از گذرنامه

مدارکی که ممکن است نیاز باشد

 • سند دارایی ها
 • گواهی زبان

زمانی که پذیرفته شدید دانشگاه پلی تکنیک میلان یک نامه رسمی به سفارت ارسال می کند. برای تکمیل ثبت نام ویزای ورود نیز مفید است.

رتبه و رنکینگ دانشگاه

دانشگاه پلی تکنیک میلان در آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان QS به عنوان بهترین دانشگاه ایتالیا شناخته شده است. در آخرین رنکینگ دانشگاه های جهانیQS تحت عنوان موضوع در سال 2018، دانشگاه پلی تکنیک میلان در میان ده دانشگاه فنی برتر در اروپا و پنجاه دانشگاه برتر فنی جهان قرار گرفته است. دانشگاه پلی تکنیک میلان همچنین افتخار می کند که عضوی از IDEA LEAGUE و ALLIANCE 4TECH دو پیمان استراتژیک در میان دانشگاه های برتر فنی و مهندسی اروپا باشد.

 

دانشگاه پلی تکنیک میلان با 33190 دانشجو در رنکینگ دانشگاه های جهان با 53.220 امتیاز در رتبه 416 قرار دارد. همچنین این دانشگاه با داشتن 14000 استاد دانشگاه با امتیاز 40.343 در رتبه 547 درنکینگ تدریس دانشگاه ها قرار دارد. دانشگاه پلی تکنیک میلان با بیش از 130 آزمیشگاه با امتیاز 55.032 در رتبه 346 دانشگاه های جهان برای تحقیقات قرار دارد. همچنین با امتیاز 65.008 در رتبه 252 برای رنکینگ تنوع دانشجویان بین الملل قرار دارد. در رنکینگ پایداری مالی با امتیاز 53.978 در رتبه 460 قرار دارد.

رشته های دانشگاه

علوم کامپیوتری

مهارت های به دست امده در رشته علوم کامپیوتری در طیف وسیعی از صنایع مختلف ارزشمند است. بعضی از دوره های علوم کامپیوتری ممکن است شامل یک سال کار در صنعت های مختلف به صورت اختیاری باشد. تجارت و مدیریت:این دوره ها مجموعه گسترده ای در زمینه های مختلف مانند فن آوری، بازاریابی، اقتصاد، آمار، حسابداری پوشش می دهد.

اکثر این دوره ها بر پایه کار عملی هستند که نیاز دارد دانش جویان برای تکمیل پروژه های کسب و کار خود از مهارت های نظری و تحقیق در جوامع تجاری استفاده کنند. مهندسی عمومی: مهندسی عمومی شاخه ای از رشته های فنی است که به طراحی و ساخت و تعمیر و نگهداری و استفاده از موتور ها، ماشین الات و سازه ها می پردازد.

 • مهندسی مکانیک و هوا و فضا
 • مهندسی عمران
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • مهندسی شیمی

هنرهای نمایشی و طراحی

اجرای دوره های هنری ، پرورش استعدادهای خلاق و ارتقا اعتماد به نفس خود و به دست آوردن آمادگی هایی برای رفتن به دنیای کار از جنبه های مختلف این رشته است. معماری: معماری علم طراحی، مهندسی سازه های بزرگ است دانشجویان باید 5سال برای دوره ی کارشناسی و دو سال در دوره کارشناسی ارشد تحصیل کنند.

رشته های دانشگاه پلی تکنیک میلان

فیزیک و نجوم

فیزیک یکی از قدیمی ترین علوم است ،فیزیکدانان به علت طیف وسیعی از مهارت های عملی و توانایی در درک نظریه ها تقریبا در هر صنعتی متقاضی هستند. علوم ریاضی و آماری: ریاضی و آمار برای اقتصاد جهان ضروری است. مدرک کارشناسی ریاضیات معمولا چهار سال طول می کشد و شما را در زمینه های احتمال و امار، حسابداری،جبر، ریاضی کاربردی و ریاضیات خالص متخصص می کند.

شیمی

شیمی یکی از سه رشته اصلی علوم است که به ساختار، خواص و نحوه تغییر مواد در موقعیتهای مختلف میپردازد. ارتباطات و مطالعات رسانه ای: دوره های مطالعات رسانه ای به ساختار و تولید رسانه های مختلف می پردازد. فارغ التحصیلان می توانند به عنوان تهیه کننده برنامه ها، محققان برنامه، ارتباطات و در صنعت چاپ و نشر فعالیت کنند.

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه

هزینه های شهریه دانشگاه پلی تکنیک میلان برای هر سال تحصیلی به دو قسمت تقسیم می شود. اولین قسط باید به محض نام نویسی پرداخت شود و دومین قسط در آغاز ماه می باید پرداخت شود. مبلغ مقرر شده باید به طور کامل پرداخت شود و نمی تواند به اقساط بیشتری تقسیم شود. میزان شهریه در هر سال تحصیلی 26000 یورو است. مقدار اولین قسط 156 یورو است و برای همه دانشجویان یکسان است. برای تایید پذیرش در سال اول از شما خواسته می شود که مبلغ 160 یورو برای هزینه های اداری از طریق کارت اعتباری یا از طریق انتقال بانکی پرداخت کنید.

برای ثبت نام یکسال تحصیلی باید مبالغ زیر را پرداخت کنید

 • حق استمبر(16.00 یورو)
 • هزینه ای مطابق با مالیات منطقه ای برای diritto allo studio به مبلغ 14000 یورو
 • بیمه پوشش در برابر حوادث (3.97 یورو)
 • بیمه سرقت (12.23 یورو) که اینها به عنوان مشارکت همه برای خدمات علمی آموزشی پرداخت میشود.
 • در صورت دیر پرداخت کردن 30 یورو جریمه می شوید که به مبلغ قسط روم اضافه می شود.

مقدار قسط دوم به ارزش گواهی ISEE بستگی دارد و بر اساس دوره تحصیلی و شایستگی تحصیلی متفاوت است. برای دانشجویان خارجی که خانواده آنها مقیم ایتالیا هستند و صاحب در امد هستند یا دارای املاکی در خارج از کشور هستند قسط دوم بر اساس گواهی ISEE UNIVERSITA محاسبه نمی شود. این دانشگاه مقدار قسط دوم را بر اساس گروهی که تابعیت کشور را دارند به این چند گروه تقسیم کرده است.

گروه های مشمول پرداخت قسط

گروه اول، دانش آموزانی که در سال اول تحصیلی fuori corso ثبت نام کرده اند 0.00 یورو و دانش آموزانی که در سال دوم تحصیلی ثبت نام کرده اند 200.00 یورو باید پرداخت کنند. گروه دوم، دانش اموزانی که در سال اول تحصیلی fuori corso ثبت نام کرده اند 200.00 یورو و دانش اموزانی که در سال دوم تحصیل fuori corso ثبت نام کرده اند 384.00 یورو باید پرداخت کنند.

گروه سوم، دانش اموزانی که در سال اول تحصیلی fuori corso ثبت نام کرده اند 1.000.00 یورو و دانش اموزانی که در سال دوم تحصیل fuori corso ثبت نام کرده اند 1.300.00 یورو باید پرداخت کنند. مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) آماده هستند تا شما عزیزان را از شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا آشنا کنند، کافیست که با ما در ارتباط باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

2 دیدگاه برای “دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا

 1. راضیه گفت:

  برای بورسیه دانشگاه پلی تکنیک میلان برای مقاطع مختلف ( لیسانس، فوق لیسانس، دکتری) شرایط سنی داره؟؟ اگر شرایط سنی داره برای هر مقطع حداقل چ حداکثر سن واجد شرایط برای بورسیه چند سال هست؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   شرایط سنی کشور ایتالیا به نسبت کشور های دیگر بیشتر است. بورسیه تحصیلی کشور ایتالیا بر اساس شرایط اقتصادی به شما ارائه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.