مهاجرت به تایوان

کشور تایوان که از قدیمی ترین سکونت گاه های بشری محسوب می شود، از دهه های گذشته به سرعت در حال گذر از مسیر پیشرفت و توسعه اقتصادی و تجاری و سیاسی می باشد. این کشور که از لحاظ شاخص های رفاهی، آموزش، بهداشت و آزادی های اجتماعی از برترین کشورهای جهان محسوب می شود، در سال های اخیر بسیار مورد توجه مهاجران قرار گرفته است. در این مقاله به طور مستند و علمی و دقیق به بررسی این گرایش جهانی و راه های مهاجرت به این کشور می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
 • کشور تایوان ببر اقتصادی جهان
 • چرا مهاجرت به کشور تایوان؟
 • مهاجرت به تایوان از طریق تحصیل
 • مقاطع تحصیلی دانشگاهی تایوان
 • هزینه ها و شرایط تحصیل در تایوان
 • مهاجرت به تایوان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به تایوان از طریق ثبت شرکت
 • مهاجرت به تایوان از طریق کار
 • مهاجرت به تایوان از طریق ازدواج
 • مهاجرت به تایوان از طریق تولد
 • مهاجرت به تایوان از طریق ویزای کارآفرینی
 • مهاجرت به تایوان از طریق توریستی
 • مهاجرت به تایوان از طریق پناهندگی
 • شرایط اخذ ویزای تایوان
 • شرایط اخذ اقامت تایوان
 • شرایط اخذ تابعیت و شهروندی تایوان
 • رضایت مندی مهاجران از زندگی در تایوان
 • سخن آخر
 • سوال های متداول در مورد مهاجرت به تایوان

کشور تایوان ببر اقتصادی جهان

کشور تایوان یا چین تایپه یا فرمز جزیره ای زیبا در حدود ۱۶۰ کیلومتری ساحل جنوب شرقی است که یکی از پیشرفته ترین جزیره ها و کشورهای آسیایی محسوب می شود. اما شهرت و جذابیت این کشور افسانه ای فراتر از آسمان خراش های فرو رفته در مه و کوه های سربه فلک کشیده و دریاچه های درخشان آن است. این کشور که از لحاظ مساحت کوچکتر از نصف کشور اسکاتلند است از لحاظ پیشرفت و تکنولوژی و صنعت در ردیف پیشرفته ترین کشورهای اروپایی قرار دارد.کشور تایوان از معدود کشورهایی است که وجود تاریخ و سنت و مذهب در کنار مدرنیته و آخرین پیشرفت های تکنولوژی را به طرز زیبایی به رخ جهانیان می کشد. قرار گرفتن معبدهای کهن در کنار بزرگترین آسمان خراش دنیا، دومین برج بلند دنیا( برج تایپه ۱۰۱) نشانی از این تضاد سنت و مذهب و مدرنیته می باشد. این کشور با رشد شدید اقتصادی از سال ۱۹۵۰ به یکی از اقتصادهای ببرTiger Economies در حوزه اقیانوس آرام تبدیل شده است.

اقتصاد قوی و با ثبات، تجارت و بازرگانی سودآور و رونق اقتصادی در سال های اخیر بسیاری از سرمایه گذاران خارجی را به این کشور کشانده است. تایپه پایتخت این جزیره زیبا پس از توکیو بزرگترین مرکز اقتصادی آسیا محسوب می شود. این کشور اولین کشور آسیایی می باشد که ازدواج همجنسگرایان در آن آزاد شده است. کشور تایوان که در رتبه ۱۹ اقتصاد جهان قرار دارد، عضو سازمان تجارت جهانی و سازمان همکاری های اقتصادی آسیا و اقیانوسیه می باشد. این کشور از برترین کشورهای جهان در زمینه صنعت و تکنولوژی محسوب می شود. سرمایه گذاری های کلان این کشور در بخش گردشگری خارجی و ارائه تسهیلات حمایتی در راستای افزایش روند مهاجرت و سرمایه گذاری های خارجی تاثیر به سزایی داشته است.تضاد زیبای سنت و مدرنیته و سازگاری صنعت و طبیعت در کنار هم این جزیره زیبا را به یک جزیره صنعتی و فناوری تبدیل کرده است. وجود جاذبه های طبیعی شگفت و فضای گردشگری گسترده و تنوع آداب و رسوم و فرهنگ این کشور جزیره ای زیبا را به یک مکان گردشگری جذاب تبدیل کرده است.

چرا مهاجرت به کشور تایوان؟

وجود سیستم آموزشی پیشرفته و بورسیه های تحصیلی فراوان و پایین بودن هزینه های تحصیل این کشور را به یک مکان مناسب برای تحصیل و پیشرفت علمی تبدیل کرده است. دولت تایوان بر این باور است که رشد و رونق اقتصاد یک کشور به نیروی متخصص علمی و جامعه دانشگاهی آن کشور ارتباط دارد و بر این اساس بر تسهیل روند مهاجرت تحصیلی و ارتقا سیستم آموزشی این کشور تاکید فراوان دارد. وجود دانشگاه های برتر و قدرتمند از جمله موارد مثبت در روند مهاجرت تحصیلی تایوان محسوب می شود.بالا بودن کیفیت نظام آموزشی و برتری این کشور در زمینه علم و تکنولوژی و سیستم های آموزشی دانشگاهی آمریکایی موجب مهاجرت تحصیلی افراد زیادی به این کشور شده است. بنا به مناسبات نزدیک و ارتباطات دیپلماتیک دو کشور تایوان و آمریکا دانشجویان مشغول به تحصیل در این کشور از این امتیاز بزرگ برخوردارند که پس از تمام شدن دوره تحصیلی خود برای کار و یا ادامه تحصیل به آمریکا مهاجرت کنند.کشور تایوان با رشد سریع اقتصاد در حال رقابت با بزرگترین اقتصاد جهان است. این کشور به عنوان یکی از قطب های سیاسی و اقتصادی جهان نقش مهمی در اقتصاد جهان دارد. برخورداری از سیستم آموزشی برتر، وجود دانشگاه هایی با رتبه ها و رنکینگ های جهانی از موارد جذب مهاجران تحصیلی به این کشور پهناور محسوب می شود. این کشور با توسعه سیستم آموزشی خود با تاکید بر رشته های علوم مهندسی و فنی و تکنولوژی دارای دانشگاه های برتر جهانی می باشد.

رونق صنعت ساخت و ساز و وجود مصالح فلزی و غیر فلزی پیشرفته و وجود صنایع مختلف پیشرفته در رشد صنعت ساختمان سازی این کشور تاثیری شگرفی داشته است. ساخت آسمان خراش ۱۰۶ طبقه ای برج تایپه ۱۰۱ و مقاومت آن در برابر زمین لرزه های قدرتمند نشانی از پیشرفت صنعت و تکنولوژی این کشور است. بیشتر سرمایه گذاران خارجی در زمینه ساخت و ساز هتل و آسمان خراش ها و محدوده های گردشگری سرمایه گذاری می کنند، چرا که این کشور در این زمینه پیشرفت های فراوانی داشته و سرمایه گذاری در این حوزه با سودآوری همراه می باشد. پیشرفت این جزیره زیبا در ساخت و صادرات دوچرخه در جهان این کشور را به جزیره دوچرخه ها تبدیل کرده است.جاذبه های طبیعی زیبا، قایق های خورشیدی، رستوران های کارتونی، جنگل های انبوه و مه آلود، طبیعت بکر و سحرآمیز این جزیره افسانه ای، رودخانه های پرآب و زلال، دره های سرسبز و کوه های سربه فلک کشیده هر ساله خیل عظیمی از گردشگران و توریست ها را از سرتاسر جهان به این جزیره اسرار آمیز می کشاند.

مهاجرت به تایوان از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی از بهترین روش های مهاجرت به کشور چین تایپه یا تایوان است. دانشگاه های برتر جهانی و سیستم آموزشی از موارد مثبت در مهاجرت تحصیلی این کشور محسوب می شود. بسیاری از دانشگاه های کشور تایوان در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی دارای برترین جایگاه جهانی می باشند. بالا بودن کیفیت آموزشی دانشگاه ها و ارتباط دانشگاه ها و صنعت این کشور و همچنین برخورداری از اقتصاد و تجارت قوی موجب شده است تا متقاضیان فراوانی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور روانه تایوان شوند. در حال حاضر در حدود ۱۶۳ دانشگاه و کالج در این کشور وجود دارد. از مجموع دانشگاه های تایوان در حدود ۱۶ دانشگاه در فهرست برترین دانشگاه های جهان قرارد دارند. این ۱۶ دانشگاه در رتبه بندی ها و رنکینگ های برترین دانشگاه های جهان QS در رتبه زیر ۱۰۰۰ قرار دارند. دانشگاه ملی تایوان در رتبه ۶۹ جهان قرار دارد. دانشگاه های تسینگ هوا، چنگ کونگ، دانشگاه علم و فناوری و دانشگاه یانگ مینگ در فهرست ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. دانشگاه ملی یانگ، کالج پزشکی تایپه و دانشگاه ملی تایپه از جمله دانشگاه های برتر این کشور می باشد.ارتباط نزدیک دانشگاه ملی تسینگ هوا و دانشگاه ملی چنگ کونگ با پارک علمی فناوری هسینچو یک ارتباط علمی جالب است. پارک علمی فناوری هسینچو مانند سیلیکون ولی آمریکا مرکز شرکت های فناوری و تکنولوژی در تایوان می باشد. رشته های پرطرفدار در دانشگاه های تایوان فقط به رشته های مهندسی خلاصه نمی شود، رشته های پزشکی و دندانپزشکی، علوم انسانی و علوم اجتماعی نیز از جمله رشته های پرطرفدار در این کشور محسوب می شود.دولت تایوان در راستای افزایش جذب مهاجران تحصیلی به این کشور پیش بینی کرده است که در سال آتی در حدود ۱۵۰ هزار دانشجوی بین المللی برای تحصیل به این کشور وارد خواهند شد. به منظور ارائه تسهیلات لازم به دانشجویان بین المللی دولت تایوان اقدام به ارائه رشته های دانشگاهی با زبان انگلیسی کرده است. از جمله اقدام های دولت تایوان در جهت توسعه جذب مهاجران تحصیلی اعطای بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی به دانشجویان بین المللی می باشد.

مهاجرت به تایوان از طریق تحصیل

مهاجرت به تایوان از طریق تحصیل

مقاطع تحصیلی دانشگاهی تایوان

متقاضیان تحصیل در کشور تایوان باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۵.۵ و تافل ۵۰ باشند. اگر متقاضی قصد تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و یا دکترا را داشته باشد، دارا بودن مهارت زبان انگلیسی و همچنین زبان چینی الزامی می باشد. متقاضی تحصیل در این کشور پس از اخذ نامه پذیرش از دانشگاه باید برای اخذ ویزای تحصیلی تایوان اقدام کند. متقاضی با تحصیل و اقامت در این کشور برای مدت بیش از ۶ ماه می تواند اقامت تایوان را اخذ کند. تحصیل در دانشگاه های تایوان در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد. طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ۳ تا ۴ سال، کارشناسی ارشد در حدود ۳ تا ۴ سال و دکترا بر اساس رشته تحصیلی می باشد.زبان تدریس دانشگاه های تایوان زبان انگلیسی و چینی است. متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی و لیسانس این کشور باید به زبان چینی و یا انگلیسی مسلط باشند. به طور کلی متقاضیان فقط با تحصیل در این کشور نمی توانند اقامت این کشور را اخذ کنند، بلکه با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و اشتغال پس از فارغ تحصیلی متقاضی می تواند با لحاظ کردن موارد و شرایطی اقامت تایوان را اخذ کند.

اگر متقاضی قصد تحصیل در یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان با کم ترین هزینه های تحصیل را دارد، کشور تایوان گزینه مناسبی است. متقاضی که قصد تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان تایوان را داشته باشد، نیاز به ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی دارد. در صورتی متقاضی فاقد این مدرک باشد، می تواند در دوره های آزمون زبان انگلیسی در کالج ها و دانشگاه های کشور تایوان شرکت کند و پس از اخذ مهارت و نمره لازم تحصیل در دانشگاه های این کشور را شروع کند.
اگر متقاضی قصد تحصیل در دانشگاه های کشور تایوان را داشته باشد که به زبان چینی تدریس می کنند، نیاز به ارائه مدرک مهارت زبان چینی دارد. دولت تایوان در راستای کمک های مالی به دانشجویان مشغول به تحصیل در این کشور که دارای تمکن مالی بالایی نمی باشند، بورسیه های فراوانی را ارائه می دهد.دانشگاه های کشور تایوان در قالب سه برنامه بورسیه های عالی به دانشجویان واجد شرایط اعطا می کند. این بورسیه ها با اهداف تحقیقاتی، ارتباطات و توسعه جامعه جهانی می باشد. برنامه های گروه اول بورسیه در قالب کمک هزینه های دانشجویی به دانشجویان با بضاعت مالی اندک می باشد. برنامه های گروه دوم بورسیه به عنوان بورسیه تحصیلی غنی شده و برنامه های گروه سوم در راستای بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. در حدود ۱۲۰۰ کمک هزینه دانشجویی برای دانشجویان دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در تایوان وجود دارد. هزینه های زندگی در این کشور به نسبت کشورهای اروپایی پایین تر است.

هزینه ها و مزایای تحصیل در تایوان

شهر تایپه پایتخت این کشور در رتبه بندی ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین شهرهای دانشجویی جهان در رتبه ۱۰ قرار دارد. به طور کلی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تایوان سالانه در حدود ۳۳۰۰ دلار تا ۴۰۰۰ دلار آمریکا می باشد. هزینه تحصیل در مقطع دکترا این کشور سالانه در حدود ۴۵۵۰ دلار می باشد. هزینه های زندگی دانشجویان در هر ترم در حدود ۳۷۰۰ دلار آمریکا می باشد. متقاضی برای تحصیل در دانشگاه های تایوان به مدارک زیر نیاز دارد:

 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه تایوان
 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست
 • ارائه رسید پرداخت هزینه های درخواست
 • ارائه پاسپورت معتبر با اعتبار ۶ ماه
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی ترجمه شده به انگلیسی یا چینی
 • ارائه گواهی تمکن مالی متقاضی مبنی بر توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل در مدت اقامت در تایوان
 • ارائه گواهی سلامت متقاضی
 • ارائه ۲ قطعه عکس اخیرا گرفته شده

از مزایای تحصیل در کشور تایوان موارد زیر را می توان برشمرد:

 • برخورداری دانشجویان از بورسیه های تحصیلی متنوع
 • امکان تحصیل رایگان با استفاده از بورسیه های تحصیلی
 • اعطای کمک هزینه های تحصیلی ماهانه به دانشجویان
 • تحصیل به زبان انگلیسی در بیشتر مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا
 • امکان مهاجرت فارغ تحصیلان از دانشگاه های تایوان به کشورهای آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی
 • مورد تائید بودن برخی از دانشگاه های تایوان از نظر وزارت علوم ایران
 • قرار داشتن دانشگاه های تایوان در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی برترین دانشگاه های جهانQS
 • امکان برخورداری از بورسیه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و تحصیل رایگان

دانشجویان پس از فارغ تحصیلی در تایوان می توانند برای اخذ اقامت این کشور به کار و اشتغال بپردازند و با یافتن کار ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. تحصیل در تایوان موجب اخذ اقامت این کشور نمی شود. اما دانشجویان با تجربه و مهارت کاری کسب شده در دوران دانشجویی به واسطه اشتغال دانشجویی می توانند زمینه لازم را در اشتغال پس از فارغ تحصیلی فراهم کنند. دانشجویان از روش های دیگر مانند ازدواج با تبعه تایوان سرمایه گذاری و ثبت شرکت نیز می توانند اقامت این کشور را اخذ کنند.

مهاجرت به تایوان از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان اخذ اقامت و مهاجرت به تایوان می توانند از طریق سرمایه گذاری خارجی اقامت این کشور را اخذ کنند. بالا بودن رشد اقتصادی و وجود صنایع قدرتمند، ثبات اقتصادی و رونق کسب و کار در کشور تایوان موجب شده است تا سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در این کشور ترغیب شوند. به طور کلی ثبات اقتصادی، امنیت بازار کسب و کار، پایین بودن نرخ تورم و بیکاری از شاخص های مهم در امر سرمایه گذاری خارجی محسوب می شود. در واقع سرمایه گذاران خارجی در شرایط ثبات اقتصادی و سیاسی و امنیت اجتماعی با اطمینان و خاطر جمع اقدام به سرمایه گذاری می کنند. به طور کلی سرمایه گذاری در بخش گردشگری و یا ساخت و ساز هتل و برج ها و آپارتمان های مسکونی یک سرمایه گذاری مطمئن و سودآور در تایوان محسوب می شود.موقعیت جغرافیایی این کشور و توسعه شبکه صادرات این کشور موجب می شود تا سرمایه گذاران خارجی اقدام به سرمایه گذاری در این کشور کنند. سرمایه گذاران خارجی به منظور سرمایه گذاری در این کشور می توانند اقدام به ثبت شرکت، خرید ملک و یا خرید سهام کنند. وجود سیاست های جدید و رونق بازارهای تجارت جهانی در این کشور موجب شده است تا این کشور در چند سال آینده به بزرگترین اقتصاد جهان تبدیل شود.

مهاجرت به تایوان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به تایوان از طریق سرمایه گذاری

شاخص های سرمایه گذاران به منظور سرمایه گذاری در کشورهای خارجی شاخص های اقتصادی مانند نرخ تورم، نرخ بیکاری، رشد اقتصادی، تولید ناخالص داخلی و نرخ مالیات می باشد. در همین راستا دولت تایوان با ایجاد فضای کسب و کار و تجارت مطمئن و امنیت اقتصادی و اجتماعی و ثبات در بازار اقتصاد این کشور سرمایه گذاران را ترغیب به سرمایه گذاری در این کشور می کنند.سرمایه گذاری در بخش های ساخت و ساز و تجارت و عمران این کشور یک گزینه خوب برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود. خرید خانه و ملک و همچنین خرید اوراق قراضه از روش های قانونی و سودآور در جهت سرمایه گذاری برای متقاضیان خارجی به شمار می آید. سرمایه گذاران خارجی در زمینه های ساخت و ساز در تایوان پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور و شروع فعالیت تجاری خود می توانند برای اخذ ویزای همسر و فرزندان خود اقدام کنند. معمولا این سرمایه گذاران پس از گذشت ۲ ماه می توانند برای اخذ ویزای همراه درخواست دهند. ویزای همراه یک ویزای موقت و قابل تمدید می باشد.

مهاجرت به تایوان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کار یکی از روش های اخذ اقامت و مهاجرت به تایوان می باشد. ثبت شرکت اگر در راستای برنامه ریزی دقیق و با هدف اقتصادی صورت گیرد، از روش های سرمایه گذاری سودآور در این کشور می باشد. به منظور ثبت شرکت متقاضی باید در ابتدا طرح تجاری خود را ارائه دهد. در حدود ۱۰ روز بعد نتیجه موافقت با این طرح به متقاضی اعلام می شود. دولت تایوان در همان مرحله اول طرح های تجاری را رد نمی کند بلکه ایرادها و نقصان های آن ها را مطرح می کند. متقاضی باید با رفع ایرادها و اصلاح موارد مشکل دار طرح نهایی را به دولت تایوان ارائه دهد. پس از موافقت دولت تایوان با اجرای طرح تجاری، متقاضی باید محل مناسبی را برای دفتر شرکت انتخاب کند.متقاضیان اخذ اقامت دائم کشور تایوان از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت می توانند اقامت این کشور را اخذ کنند. این روش برای متقاضیانی مناسب است که دارای تمکن مالی کمتری می باشند. متقاضی باید در ابتدا اقدام به ثبت یک شرکت تجاری در کشور تایوان کند. این شرکت نیاز به یک مدیر عامل و دو کارمند دارد. البته متقاضی باید توانایی تامین هزینه های مالی شرکت و هزینه های جانبی دیگر را داشته باشد. متقاضی می تواند به صورت شراکت و یا سهامی نیز این شرکت را به ثبت برساند. پس از ثبت شرکت و انجام فعالیت های اقتصادی و تجاری مربوط به شرکت در صورتی که این طرح تجاری دارای گردش مالی خوبی باشد و بتواند هزینه های زندگی متقاضی و افراد دیگر مشغول کار در آن را تامین کند و به طور کلی این طرح تجاری برای کشور تایوان سودآور باشد، متقاضی می تواند پس از چند سال اقدام به اخذ اقامت این کشور کند.

ثبت شرکت از روش های سودآور در جهت اخذ اقامت تایوان محسوب می شود. متقاضی در ابتدا باید طرح تجاری خود را ارائه دهد. اگر هدف از اجرای طرح تجاری برای ثبت شرکت مورد تائید دولت تایوان قرار گیرد و متاضی سرمایه گذار بتواند برای طرح خود توجیه اقتصادی ارائه دهد، این طرح مورد پذیرش قرار می گیرد. پس از آن متقلضی باید محل مناسبی را برای دفتر شرکت انتخاب کند. دارا بودن بودجه مناسب برای هزینه های شرکت و همچنین انتخاب مدیر عامل و دو کارمند از دیگر موارد ثبت شرکت می باشد. شرکت تجاری باید در طی مدت مشخص شده به سودآوری برسد و از گردش مالی مناسبی برخوردار باشد. اگر در طی این مدت شرکت تجاری از لحاظ فعالیت اقتصادی در وضعیت خوبی باشد و به سوددهی رسیده باشد، می توان گفت که این نوع سرمایه گذاری موفق بوده است.متقاضی پس از ۳ سال سرمایه گذاری و ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی می تواند برای اخذ اقامت این کشور درخواست دهد. پس از ۵ سال فعالیت مداوم و اقامت در کشور تایوان، متقاضی می تواند پاسپورت این کشور را دریافت کند. متقاضی با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت می تواند همسر و فرزندان خود را در این کشور همراه داشته باشد.ثبت قانونی شرکت و افتتاح حساب بانکی از دیگر کارهایی است که متقاضی سرمایه گذار باید برای راه اندازی شرکت تجاری در تایوان انجام دهد. استخدام کارکنان خارجی و همچنین فرصت اشتغال برای کارکنان محلی تایوان از جمله موارد مهم در ثبت شرکت در این کشور محسوب می شود. متقاضی می تواند در این اقدام تجاری به دنبال یافتن شرکای تجاری باشد. شرکت های تجاری به عنوان بخش های مهم سرمایه گذاری خارجی در چین تایپه به شمار می آیند و متقاضیان سرمایه گذاری در این بخش باید در مورد مسائل مربوط به مالیات و حسابرسی بسیار دقیق باشند.

مهاجرت به تایوان از طریق کار

متقاضیان اخذ اقامت و مهاجرت به کشور هزار جزیره ای تایوان می توانند از طریق اخذ ویزای کار این کشور اقدام کنند. اخذ ویزای کاری تایوان یکی از روش های مناسب مهاجرت به این جزیره اسرارآمیز است. کشور تایوان بنا به رشد و رونق سریع اقتصادی نیازمند نیروی کار متخصص و ماهر خارجی است تا چرخ های اقتصادی خود را به گردش درآورد و نرخ رشد توسعه را افزایش دهد. بر این اساس متقاضیان ماهر و متخصص در زمینه حرفه و کار که قصد اشتغال در کشور تایوان را دارند، می توانند از طریق اخذ ویزای کار به کار و اشتغال در این کشور بپردازند.کشور تایوان ویزای کار این کشور را برای مشاغل خاص و مورد نیاز صادر می کند. متقاضی اخذ ویزای این کشور باید از طریق کارفرمای تایوانی شرایط اخذ ویزا را پیگیری کند. دولت این کشور هر سال در زمینه مهندسی ساخت و ساز و عمران درخواست نیروی کار می دهد. افراد متخصص و باتجربه در این زمینه های کاری فرصت کاری خوبی برای اخذ ویزای کار این کشور دارند. متقاضی اخذ ویزای کار تایوان پس از ۳ سال کار و فعالیت و اشتغال در این کشور می تواند اقامت دائم تایوان را اخذ کند. ویزای کار تایوان یک ویزای یک ساله است که قابل تمدید می باشد.

مهاجرت به تایوان از طریق کار

مهاجرت به تایوان از طریق کار

مهاجرت به تایوان از طریق ازدواج

متقاضیان اخذ اقامت کشور تایوان از طریق ازدواج با یک تبعه و شهروند تایوان می توانند این اقامت را اخذ کنند. بدین منظور متقاضی ازدواج باید اثبات کند که این ازدواج صرفا به منظور اخذ اقامت این کشور انجام نشده است و این ازدواج بر پایه علاقه متقابل و تعهد صورت گرفته است. . به منظور ازدواج متقاضی باید واجد شرایط خاصی باشد و مدارکی را ارائه دهد. از مهم ترین این شرایط و مدارک موارد زیر را می توان ذکر کرد:

 • این ازدواج بر طبق قوانین تایوان به رسمیت شناخته شده باشد.
 • دو طرف ازدواج باید بیشتر از ۱۸ سال داشته باشند.
 • ازدواج طرفین باید یک ازدواج واقعی و بر اساس علاقه متقابل شکل گرفته باشد و نه صرفا به منظور اخذ اقامت کشور تایوان انجام شود.
 • متقاضی و تبعه تایوان باید با ارائه عکس های خانوادگی و بلیط های سفر دونفره و مدارک دیگر ثابت کنند که ازدواج آن ها ازدواج سوری نیست.
 • متقاضی باید گواهی اشتغال و میزان درآمد مکفی خود را ارائه دهد.
 • متقاضی ازدواج باید با ارائه گواهی تمکن مالی کافی ثابت کند که توانایی تامین هزینه های زندگی مشترک با همسر خود پس از ازدواج در کشور تایوان را دارا می باشد.
 • متقاضی باید با ارائه مدارکی واقعی بودن ازدواج را ثابت کند.
 • متقاضی باید در صورت جدایی از ازدواج قبلی گواهی طلاق را ارائه دهد.
 • متقاضی باید در صورت مرگ همسر قبلی گواهی فوت را ارائه دهد.
 • متقاضی باید ازدواج را در دفتر ثبت رسمی و قانونی کشور تایوان ثبت کند.
 • متقاضی باید واقعی بودن ازدواج خود را با ارائه اسنادی ثابت کند. این اسناد می تواند ارتباط طرفین از طریق عکس های دونفره، حضور در شبکه های اجتماعی و شهادت دوستان باشد. در واقع با ارائه این مدارک متقاضی ثابت می کند که این ازدواج سوری نبوده و فقط برای اخذ ویزا و اقامت این کشور انجام نشده است.

پس از گذشت چند سال از ازدواج در صورتی که واقعی بودن ازدواج ثابت شود، متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کند. اگر به طریقی ثابت شود که این ازدواج سوری بوده و صرفا بر اساس اخذ اقامت کشور تایوان انجام شده است، روند اخذ اقامت این کشور دشوار می شود. تمکن مالی متقاضی مبنی بر تامین هزینه های زندگی در کشور تایوان و دارا بودن حقوق مکفی برای گذران زندگی از شرایط مهم اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج می باشد. اگر این زوج در مدت زندگی مشترک صاحب فرزند شوند، روال اخذ تابعیت و شهروندی آن ها سرعت بیشتری می گیرد.

مهاجرت به تایوان از طریق تولد

به طور کلی کشورهای جهان به منظور اعطای تابعیت و شهروندی بر اساس دو قانون عمل می کنند: قانون خون و قانون خاک. بر اساس قانون خون اگر کودکی در یک کشور مشخص از پدر و مادری متولد شود که دارای تابعیت و شهروندی آن کشور باشند، آن کودک نیز تابعیت آن کشور را اخذ می کند. بر اساس قانون خاک اگر کودکی در خاک یک کشور مشخص متولد شود، صرف نظر از تابعیت پدر و مادر، این کودک تابعیت و شهروندی آن کشور را بر اساس تولد در خاک آن کشور دریافت می کند.کشور تایوان از این لحاظ بر اساس قانون خون عمل می کند. بر این اساس اگر کودکی که دارای پدر و مادر تایوانی است در این کشور متولد شود، این کودک تابعیت تایوان را دریافت خواهد کرد.

 • اگر کودکی در خاک کشور تایوان متولد شود و دارای پدر و مادری باشد که تابعیت نامعلومی دارند، این کودک تابعیت کشور تایوان را اخذ خواهد کرد.
 • اگر پدر و مادری دارای تابعیت و شهروندی تایوان باشند، کودک متولد شده نیز می تواند این تابعیت را دریافت کند.
  دریافت تابعیت کشور تایوان بر اساس قانون خاک در سال های اخیر در این کشور رواج کمتری داشته است.
 • اگر پدر و مادر کودک متولد شده در کشور تایوان نامعلوم باشد، دولت این کشور باتوجه به آینده این کودک، تابعیت این کشور را به این کودک اعطا می کند.
 • اگر کودک متولد شده در کشور تایوان دارای پدر و مادری باشد که تابعیت این کشور را نداشته باشند، در صورتی که پدر و مادر کودک در وضعیت اقتصادی و مالی خوب و مناسبی باشند، می توانند با لحاظ کردن شرایطی تابعیت این کشور را اخذ کنند.

مهاجرت به تایوان از طریق ویزای همراه

متقاضی اخذ اقامت تایوان از روش های سرمایه گذاری و تحصیل و اخذ ویزای کار می تواند همسر و فرزندان خود را در این کشور همراه داشته باشد. همسر و فرزندان متقاضی می توانند با لحاظ شرایطی در این کشور به تحصیل بپردازند. اخذ مجوز کار برای همسر و فرزندان متقاضی در تایوان باید از طرف دولت این کشور صادر شود. اگر متقاضی اخذ اقامت دائم و مهاجرت به کشور تایوان دارای بستگانی در کشور تایوان باشد که برای متقاضی دعوت نامه ارسال کند، متقاضی می تواند از طریق این فرد وارد کشور تایوان شود.البته یکی از شرایط مهم در این روش این است که متقاضی و بستگان وی دارای تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت در کشور تایوان باشند و این تمکن مالی را باید با ارائه اسناد و مدارک مالی ثابت کنند. به طور کلی متقاضی این نوع ویزا نیازمند یک دعوت نامه کاری از طرف سازمان و شرکتی در تایوان و یا دعوت نامه از طرف اعضا خانواده و بستگان و دوستانی می باشد که در این کشور اقامت دارند. مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی تایوان شامل مدارک زیر می باشد:

 • دعوت نامه از طرف اعضا خانواده، دوستان، شرکت تجاری و یا یک سازمان
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی
 • کپی پاسپورت معتبر با بیش از ۶ ماه اعتبار
 • رسید رزرو بلیط رفت و برگشت به تایوان
 • رسید رزرو هتل محل اقامت متقاضی

مهاجرت به تایوان از طریق ویزای کارآفرینی

متقاضی اخذ اقامت کشور تایوان از طریق اخذ ویزای کارآفرینی می تواند تابعیت و اقامت این کشور را اخذ کند. مهاجرت از طریق ویزای کارآفرینی و اشتغال زایی از طرح های مورد حمایت دولت تایوان است. از مهم ترین شرایط اخذ ویزای کارآفرینی این است که سرمایه گذار با ارائه مدارک ثابت کند که این طرح کارآفرینی می تواند نقش مهمی در اقتصاد کشور تایوان داشته باشد و در واقع روند چرخش چرخ های اقتصاد این کشور را سرعت می بخشد.طرح کارآفرینی در ابتدا مورد ارزیابی قرار می گیرد و براساس اقتصادی بودن این طرح تجاری و توجیه اقتصادی آن، در صورتی که مورد تائید مقامات این کشور قرار گرفت، مورد بررسی قرار می گیرد که آیا هزینه پیشنهادی از طرف سرمایه گذار برای اجرای این طرح کافی است. متقاضی باید اثبات کند که طرح کارآفرینی وی در کشور تایوان موجب اشتغال زایی برای اتباع این کشور می شود. اثبات توجیه اقتصادی و سوددهی این طرح از طرف متقاضی نشان دهنده کارآمد بودن این طرح می باشد.

مهاجرت به تایوان از طریق ویزای کارآفرینی

مهاجرت به تایوان از طریق ویزای کارآفرینی

مهاجرت به تایوان از طریق ویزای توریستی

متقاضی به منظور اخذ ویزای گردشگری و توریستی تایوان باید دارای پاسپورت معتبر با اعتبار زمانی ۶ ماهه باشد. ویزای توریستی تایوان باید از طرف یک فرد ساکن تایوان برای متقاضی ارائه شود. ویزای توریستی تایوان برای یک دوره ۳ ماهه صادر می شود. متقاضی برای اخذ ویزای توریستی باید با ارائه مدارک تحصیلی و گواهی کاری اثبات کند که قصد بازگشت به کشور خود را دارد و به هیچ وجه از زمان مشخص شده بیشتر در این کشور اقامت نمی کند. متقاضیان ایرانی از ویزای توریستی برای اقامت در این کشور نمی توانند استفاده کنند. ویزای توریستی برای متقاضیانی است که به هدف گردشگری وارد کشور تایوان می شوند. در واقع متقاضی با این ویزا اجازه کار یا اقامت بیش از زمان مشخص شده را ندارد.

مهاجرت به تایوان از طریق ویزای توریستی

مهاجرت به تایوان از طریق ویزای توریستی

مهاجرت به تایوان از طریق پناهندگی

متقاضی اخذ اقامت دائم تایوان از طریق پناهندگی می تواند اقامت این کشور را اخذ کند. البته موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی به هیچ عنوان گزینه پناهندگی را به متقاضیان مهاجرت به کشور تایوان پیشنهاد نمی دهند و ذکر این مطلب در این مقاله صرفا در جهت آگاهی و اطلاع متقاضیان از روش های اخذ اقامت دائم این کشور می باشد و هدف دیگری ندارد.

به طور کلی پناهندی فردی است که بنا به داشتن عقاید مذهبی، اجتماعی، سیاسی و قومی متفاوت در کشور خود امنیت جانی ندارد و در صورت برگشت به کشور خود مورد آسیب و تهدید و حتی مرگ قرار می گیرد. اگر برای کشور تایوان ثابت شود که متقاضی نمی تواند بنا به دلایل ذکر شده در کشور خود بماند، با درخواست پناهندگی متقاضی موافقت می شود.متقاضی باید شرایط سخت زندگی در کمپ های پناهندگان، وضعیت دشوار زندگی در این مکان و بلاتکلیفی از آینده ای نامعلوم را تحمل کند. مشاوران موسسه وکلای برگزیده اصطهباناتی به متقاضیان توصیه می کنند که روش های قانونی و مطمئن مهاجرت و اخذ اقامت کشور تایوان را امتحان کنند.به منظور پناهندگی به تایوان متقاضی یا باید قبل از ورود به این کشور درخواست پناهندگی خود را ارائه دهد و اطلاعات دقیق در مورد وضعیت زندگی خود به این کشور را اعلام کند و یا در صورت ورود به این کشور تا دو هفته پس از ورود فرصت دارد که درخواست پناهندگی خود را به این کشور اعلام کند. اتخاذ رویکردهای جدید در زمینه پناهندگی و ملاطفت در این امر از سوی دولت تایوان در سال های اخیر بیشتر شده است.

شرایط اخذ ویزای تایوان

متقاضیان ایرانی که قصد ورود به کشور تایوان را دارند، باید ویزای این کشور را دریافت کنند. از آن جا که سفارت این کشور در ایران قرار ندارد، متقاضیان برای اخذ ویزای این کشور باید به کشور دبی مراجعه کنند و یا از طریق آژانس های مسافرتی برای دریافت این ویزا اقدام کنند. در حال حاضر کشور تایوان برای متقاضیان ایرانی ویزای توریستی صادر نمی کند و متقاضیان ایرانی که قصد ورود به این کشور را دارند، باید از طریق ویزاهای تجاری و کاری اقدام کنند. بر این اساس متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای تجاری و کاری این کشور باید دارای دعوت نامه معتبر از طرف تبعه تایوانی باشد. کشور تایوان برای متقاضیان ورود به این کشور ۳ نوع ویزا صادر می کند. ویزای توریستی، ویزای تجاری و ویزای تحصیلی. این کشور بر اساس تعداد دفعات ورود به تایوان دارای ۲ نوع ویزا می باشد.

 • ویزای SINGLE یا یک بار ورود: این ویزاها به طور کلی برای اقامت های ۲ هفته ای تا ۳ ماه صادر می شوند.
 • ویزای MULTIPLE یا چند بار ورود: این ویزاها از زمان صدور تا مدت ۶ ماه اعتبار دارند.

این ویزاها برای اهداف کاری و تجاری صادر می شود و متقاضی باید دارای مدارک معتبر از طرف کارفرمای تایوانی باشد. متقاضی برای اخذ ویزای تجاری و کاری تایوان به مدارکی نیازمند است. از جمله مهم ترین این مدارک موارد زیر را می توان برشمرد:

 • پاسپورت معتبر با اعتبار ۷ ماه
 • گواهی تمکن مالی متقاضی (بیشتر از ۵۰۰۰ دلار)
 • دعوت نامه از طرف کارفرما و یا دعوت کننده تبعه تایوان
 • رسید رزرو هتل در تایوان
 • ۳ قطعه عکس اخیرا گرفته شده
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تایوان

شرایط اخذ اقامت تایوان

افرادی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت دائم کشور تایوان را دارند باید در ابتدا ویزای این کشور را دریافت کنند. متقاضی می تواند ویزای کشور تایوان را به روش های مختلف دریافت کند. در این مقاله به تفضیل در مورد هر یک از روش های اخذ اقامت کشور تایوان توضیح داده شده است. از مهم ترین موارد مربوط به اخذ اقامت کشور تایوان تمکن مالی کافی متقاضی می باشد. در واقع متقاضی باید توانایی تامین هزینه های زندگی خود در مدت اقامت و زندگی در کشور تایوان را داشته باشد و تمکن مالی کافی خود را با ارائه اسناد مالی اثبات کند. پس از این که متقاضی با ارائه مدارک لازم و لحاظ کردن شرایط موجود ویزای کشور تایوان را اخذ کرد، می تواند به طور موقت وارد کشور تایوان شود. متقاضی بر اساس نوع ویزای اخذ شده می تواند ویزای خود را تمدید کند. این نوع ویزا می تواند مجوز اقامت یک یا دو ساله باشد.متقاضی پس از تمدید ویزا با لحاظ کردن شرایطی می تواند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کند. ذکر این نکته ضروری است که متقاضی برای اخذ اقامت دائم این کشور باید واجد شرایطی باشد. در واقع متقاضی باید از نظر کاری شرایط خوبی داشته باشد، از نظر مالی مستقل باشد، به قوانین و مقررات کشور تایوان آشنا باشد و از آن ها تبعیت کند و به خوبی با فرهنگ و زبان مردم این کشور سازگاری و مطابقت داشته باشد.

شرایط اخذ اقامت تایوان

شرایط اخذ اقامت تایوان

شرایط اخذ تابعیت و شهروندی تایوان

متقاضیانی که قصد اخذ تابعیت و شهروندی تایوان را دارند، باید از طریق روش های ذکر شده، تحصیل، اشتغال، سرمایه گذاری و ازدواج اقدام به اخذ اقامت این کشور کنند. یکی از شرایط مهم در اخذ تابعیت تایوان زندگی و کار و اقامت به مدت حداقل ۷ سال در این کشور می باشد. در حال حاضر بهترین روش برای تبدیل مجوز اقامت به تابعیت و شهروندی این کشور مهاجرت تحصیلی و کاری و سرمایه گذاری در این کشور است. اگر متقاضی دارای مجوز اقامت تایوان باشد، در صورت واجد شرایط بودن تابعیت و شهروندی به وی اعطا می شود.از مهم ترین شرایط اخذ تابعیت تایوان این است که متقاضی با ارائه مدارکی اثبات کند که به مدت ۷ سال به طور مستمر و مداوم در این کشور زندگی کرده است و در حال حاضر نیز قصد دارد این کشور را برای اقامت و زندگی و کار انتخاب کند.در صورتی که با درخواست اخذ تابعیت و شهروندی متقاضی موافقت شود، متقاضی از مزایای تابعیت این کشور برخوردار می شود. متقاضی با داشتن تابعیت تایوان از حق و حقوق شهروندی مانند دیگر شهروندان این کشور بهره مند می شود. از دیگر مزایای اخذ تابعیت تایوان امکان تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور و برخورداری از امکانات رفاهی و خدمات اجتماعی این کشور می باشد.شرایط اخذ پاسپورت تایوان نیز به این صورت است که متقاضی پس از اخذ اقامت دائم از طریق اشتغال و کار، سرمایه گذاری و یا ازدواج و گذشت چند سال و تداوم کار و اشتغال و فعالیت اقتصادی در صورتی که واجد شرایط باشد، پاسپورت آن کشور را اخذ می کند.

شرایط اخذ تابعیت و شهروندی تایوان

شرایط اخذ تابعیت و شهروندی تایوان

رضایت مندی مهاجران از زندگی در تایوان

بر اساس گزارش Expect Insider کشور جزیره ای تایوان در میان جزیره های دیگر جهان دارای یکی از بهترین کیفیت ها برای زندگی می باشد. همه زیر شاخص های زندگی در این کشور در رتبه های بالایی قرار دارند. بیشترین امتیاز این کشور در حوزه بهداشت و درمان و رفاه می باشد. این کشور در شاخص بهداشت و درمان و رفاه در رتبه دوم قرار دارد. کشور تایوان با تسهیل شرایط اقامت برای مهاجران و توریست های مسلمان نسبت به گذشته امکانات لازم در جهت جذب مهاجران به این کشور را افزایش داده است.میزان رضایت مندی مهاجران از زندگی در کشور تایوان به نسبت رضایتمندی مهاجران در کشورهای اروپایی چندان بالا نمی باشد اما پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور به عنوان یک امتیاز مثبت در نظر گرفته می شود. پایین بودن هزینه های تحصیل، دانشگاه های برتر، بالا بودن کیفیت آموزشی و به طور کلی زندگی در کشوری آسیایی با استانداردهای کشورهای برتر اروپایی موجب شده است تا مهاجران از مهاجرت به این جزیره زیبا و توسعه یافته احساس رضایت و خرسندی کنند. از مهم ترین دلایل این رضایت می توان رواج زبان انگلیسی در این کشور را نام برد.رضایت افراد از کار و اشتغال در این کشور نشان دهنده وضعیت اقتصادی و کسب و کار مناسب این کشور می باشد. رونق اقتصادی و امنیت در فضای کسب و کار و ثبات بازار حاکی از توسعه موفق این کشور در بخش صنعت و بازارهای تجاری بین المللی است که موجب شده است تا سرمایه گذاران در صنایع مختلف از سرمایه گذاری خود در این کشور رضایت داشته باشند.پایین بودن هزینه های زندگی درکشور تایوان یکی از عوامل رضایت مهاجران از زندگی در این کشور هزار جزیره ای پیشرفته می باشد. به طور متوسط هزینه اجاره یک آپارتمان در این کشور ماهانه در حدود ۵۶۰ دلار و هزینه خورد و خوراک ماهانه در حدود ۹۳۰ دلار و هزینه حمل و نقل عمومی در حدود ۴۱ دلار می باشد. این هزینه ها در مقایسه با کشورهای اروپایی که پیشرفت کمتری از این کشور در صنعت و تکنولوژی و استانداردهای زندگی دارند، هزینه های معقول و مناسبی می باشد.

رضایت مندی مهاجران از زندگی در تایوان

رضایت مندی مهاجران از زندگی در تایوان

سخن آخر

در این مقاله مهاجرت به کشور تایوان و روش های اخذ اقامت و تابعیت این کشور و نکات مهم در این مورد به طور مفصل و مستند مورد تحقیق و بررسی قرار گرفت. از مجموع موارد ذکر شده می توان این طور نتیجه گیری کرد که مهاجرت به کشور تایوان بنا به پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل و همچنین شرایط تحصیل رایگان از بهترین مزیت های مهاجرت به این کشور پیشرفته و مدرن محسوب می شود. این کشور از اقتصاد قدرتمند و عظیمی برخوردار است و این امر بنا به ساختارهای اقتصادی و ثبات اجتماعی و اقتصادی و رشد و توسعه همه جانبه یک کشور امکان پذیر است. تحصیل، اشتغال و یا سرمایه گذاری از بهترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت این کشور است که فرد مهاجر پس از چند سال فعالیت اقتصادی و اشتغال می تواند اقامت این کشور آسیایی را اخذ کند.

اگر با موارد شرح داده شده و ذکر موارد مثبت و مزایای مهاجرت به این کشور هنوز سوالاتی ذهن شما را به خود مشغول کرده است و ابهامات زیادی در این مورد برای شما وجود دارد، می توانید از خدمات مشاوره ای مهاجرتی کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی بهره مند شوید. این مشاوران در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز به صورت آن لاین، تلفنی و حضوری بهترین گزینه های مهاجرتی را به شما ارائه می دهند و بر اساس شرایط زندگی، سن، تحصیلات و بودجه مناسب ترین راه مهاجرتی را در اختیار شما قرار می دهند.

سوالات متداول در مورد مهاجرت به کشور تایوان

1- شرط تحصیل در دانشگاه های تایوان چیست؟

متقاضی باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۵.۵ و تافل ۵۰ باشد. برای دوره های کارشناسی ارشد و یا دکترا ، دارا بودن مهارت زبان انگلیسی و همچنین زبان چینی الزامی می باشد.

2- هزینه های تحصیل در تایوان چقدر است؟

در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد سالانه در حدود ۳۳۰۰ دلار تا ۴۰۰۰ دلار آمریکا و در مقطع دکترا سالانه در حدود ۴۵۵۰ دلار می باشد. هزینه های زندگی هر ترم در حدود ۳۷۰۰ دلار آمریکا می باشد.

3- مهم ترین شرط مهاجرت به تایوان از طریق ازدواج چیست؟

متقاضی ازدواج باید اثبات کند که این ازدواج صرفا به منظور اخذ اقامت این کشور انجام نشده است و این ازدواج بر پایه علاقه متقابل و تعهد صورت گرفته است.

4- شغل های مورد نیاز تایوان چیست؟

متخصصان در زمینه مهندسی ساخت و ساز و عمران . متقاضی اخذ ویزای کار تایوان پس از ۳ سال کار و فعالیت و اشتغال در این کشور می تواند اقامت دائم تایوان را اخذ کند.

5- اعطای تابعیت تایوان بر اساس قانون خون است یا خاک؟

بر اساس قانون خون. بر این اساس اگر کودکی که دارای پدر و مادر تایوانی است در این کشور متولد شود، این کودک تابعیت تایوان را دریافت خواهد کرد.

6- مهم ترین شرط اخذ ویزای همراه تایوان چیست؟

متقاضی و بستگان وی دارای تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت در کشور تایوان باشند و این تمکن مالی را باید با ارائه اسناد و مدارک مالی ثابت کنند.

7- مهم ترین مورد در مهاجرت به تایوان از طریق ویزای کارآفرینی چیست؟

سرمایه گذار با ارائه مدارک ثابت کند که این طرح کارآفرینی می تواند نقش مهمی در اقتصاد کشور تایوان داشته باشد و در واقع روند چرخش چرخ های اقتصاد این کشور را سرعت می بخشد.

8- ویزای توریستی تایوان چند ماه اعتبار دارد؟

این ویزا برای یک دوره ۳ ماهه صادر می شود. متقاضیان ایرانی از ویزای توریستی برای اقامت در این کشور نمی توانند استفاده کنند.

9- شرایط اخذ ویزای تایوان برای متقاضیان ایرانی چیست؟

سفارت این کشور در ایران قرار ندارد و متقاضیان باید به کشور دبی مراجعه کنند و یا از طریق آژانس های مسافرتی برای دریافت این ویزا اقدام کنند. این کشور برای ایرانی ها ویزای توریستی صادر نمی کند و ایرانی ها باید از طریق ویزاهای تجاری و کاری اقدام کنند.

10- مهم ترین شرط اخذ تابعیت تایوان چیست؟

متقاضی با ارائه مدارک اثبات کند که به مدت ۷ سال به طور مستمر و مداوم در این کشور زندگی کرده است و در حال حاضر نیز قصد دارد این کشور را برای اقامت و زندگی و کار انتخاب کند.

11- تمکن مالی برای اخذ ویزای تجاری و کاری تایوان چقدر است؟

گواهی تمکن مالی متقاضی باید بیشتر از ۵۰۰۰ دلار باشد.

3/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه برای “مهاجرت به تایوان

 1. بردیا گفت:

  با تمام وجود خوشحالم که این مقاله رو پیدا کردم واقعا هیچ مقاله ای به این کاملی درباره مهاجرت به تایوان هیچ جا ندیده بودم خسته نباشید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   تشکر از نگاه و زمانی که برای خواندن این مقاله گذاشتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *