مهاجرت به انگلستان

شرایط زندگی در فرانسه

شرایط زندگی در فرانسه

هزینه ها و شرایط زندگی در فرانسه نسبت به دیگر شهرهای این کشور گران تر می باشد. به عنوان مثال، در Lyon دوست داشتنی در منطقه رون آلپ، شما می توانید آپارتمان های دو خوابه کلاسیک را در مرکز تاریخی زیبا برای 900 تا 1200 دلار در ماه پیدا کنید،اما هزینه آپارتمان های خارج از مرکز لیون، در حدود 800 تا 1000 دلار می باشد. در اطراف بلویس، یک شهر کوچک جذاب در دره لوور زیبا، شما می توانید یک خانه سه خوابه کمتر از 900 دلار در ماه را اجاره کنید.

شرایط زندگی در فرانسه

هنگامی که در مورد مهاجرت به فرانسه و زندگی در آن فکر می کنم، ارزیابی هزینه های زندگی نکته کلیدی برای من است. چقدر هزینه برای اجاره یا وام مسکن، آب و برق، مواد غذایی، تلفن، سرگرمی و غیره نیاز می باشد؟ به طور طبیعی این پاسخ برای همه یکسان نیست،این بستگی به شیوه زندگی شما دارد و این که شما قصد دارید تا زمانی که در فرانسه زندگی می کنید در کدام شهر ساکن شوید. مثلا شهر پر زرق و برق پاریس تقریبا بودجه زیادی نیاز دارد. اما با وجود تفاوت های شیوه زندگی، ممکن است احساس کنید که آیا می توانید در فرانسه راحت زندگی کنید.

املاک در فرانسه

قیمت اجاره آپارتمان در سراسر فرانسه فراتر رفته و با بالاترین قیمت ها در مناطق فوق العاده شیک مانند پاریس و ساحل دریای جنوبی در فرانسه روبرو می شود. حتی در پاریس پر زرق و برق، قیمت اجاره ممکن است ارزان تر از آنچه تصور می کنید باشد. در مناطق شیک پاریس، مطمئنا اجاره های دو خوابه ای را برای 1500 تا 2000 دلار در ماه ارائه می کنند. ممکن است یک آپارتمان یک خوابه در محله های دلپذیر برای 1200 دلار در ماه داشته باشید، اما آنها بسیار کوچک هستند. اگر بخواهید با یک آپارتمان استودیویی در پاریس خوش بگذرانید، انتظار می رود که هزینه آن در حدود 1000 دلار در ماه باشد.

بیمه در کشور فرانسه

هزینه دیگری که در هنگام اجاره یک آپارتمان در فرانسه مورد توجه قرار می گیرد، “اتهامات” است. اتهامات هزینه های حمایتی برای نگهداری ساختمان آپارتمان، شامل تعمیر و نگهداری آسانسور، امنیت، و سایر هزینه های ساختمانی می باشد. اتهامات می توانند از 60 دلار به 100 دلار در ماه در پاریس، کمتر در شهرهای کوچک و کوچکتر باشد. هنگامی که یک نقل قول اجاره برای یک آپارتمان داده می شود، همیشه اطمینان حاصل کنید که قیمت کل شامل هزینه ها است.شما همچنین در هنگام زندگی در فرانسه به بیمه خانواده نیاز خواهید داشت حتی اگر شما در فرانسه خانه ای را اجاره کنید،به عنوان قانون فرانسه نیاز به بیمه برای خانه شما الزامیست. آژانس های مختلف با نرخ ماهانه 30 تا 40 دلار خدمات بیمه ارائه می دهند.

هزینه زندگی در فرانسه

وقتی که در فرانسه زندگی می کنید هزینه های غذایی هفتگی،بستگی به این دارد که شما از یک فروشگاه سوپرمارکت مانند Carrefour، یا از یک فروشگاه محلی اجناس خود را خریداری کنید. به طور کلی، یک زن و شوهر می توانند انتظار داشته باشند که در یک ماه در حدود 500 تا 450 یورو (454 تا 567 دلار)مواد غذایی مصرف کنند،اما یکی از لذت های بزرگ زندگی در فرانسه خرید در بازارهای معروف آن است. خرید در بازار یک تجربه خیره کننده از میوه ها و سبزیجات تازه،ماهی های تازه در یخ خرد شده،سوسیس حلق آویز از قلاب می باشد و همچنین مواد غذایی فوق العاده تازه و مزه آمها استثنایی است.

هزینه های متفرقه در فرانسه

با توجه به قبوض آب و برق، مبلغی که پرداخت می کنید به عوامل متعدد بستگی دارد: آب و هوا، اندازه اموال شما، تعداد لوازم الکتریکی که شما دارید، چقدر از آنها استفاده می کنید. این نیز بسته به اینکه آیا شما با برق، گاز طبیعی یا بطری، انرژی خورشیدی، چوب یا روغن گرم می کنید متفاوت است. از لحاظ گرمایشی، گرایش الکتریسیته به گرانترین گزینه با 100 کیلووات ساعت مصرف است که حدود 11 یورو (12. 25 دلار) هزینه دارد. برای مقابله با این مسئله، فرانسه برنامه ای دارد که با استفاده از برق در ساعات پائین و دیگر برنامه های صرفه جویی در مصرف با توجه به مصرف پیش بینی شده، شما با نرخ پایین تری مواجه می شوید.

برای اکثر زوج هایی که در یک خانه معمولی در روستا زندگی می کنند، هزینه های گاز، برق و آب ترکیب می شود و به طور متوسط ​​150 تا 180 یورو (135 تا 160 دلار) در هر ماه هزینه در پی دارد. انتظار می رود این هزینه ها بیشتر باشد اگر شما یک استخر شنا، باغ بزرگ، خانه بزرگ با عایق ضعیف و یا زندگی در آب و هوای بسیار سرد را داشته باشید.

شرایط زندگی در فرانسه چگونه است

فرانسه در بسیاری از مقیاس های رفاه و راحتی، در مقایسه با اکثر کشورهایی که شاخص زندگی بالاتری دارند، دارای عملکرد بهتری است. فرانسه در درآمد و ثروت، مسکن، وضعیت سلامت، مشارکت مدنی شهروندان، تعادل کار و زندگی و امنیت فردی، بالاتر از متوسط رتبه بندی می شود. این کشور در رفاه فردی، کیفیت محیط زیست، ارتباطات اجتماعی، تحصیل و مهارت، شغل و درآمد پایین تر از متوسط رتبه بندی می شود. این رتبه ها براساس داده های گزینش شده در دسترس به دست آمده اند.

شرایط زندگی در فرانسه چگونه است

شرایط زندگی در فرانسه چگونه است

با وجود آنکه پول نمی تواند شادی را به ارمغان بیاورد، وسیله مهمی برای دست یافتن به استانداردهای بالاتر زندگی است. در فرانسه، میانگین درآمد خالص سرانه خانگی 31137 دلار در سال می باشد که بالاتر از میانگین ارائه شده توسط سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) می باشد (میانگین OECD، 30563 دلار در سال است)؛ با این وجود در فرانسه شکاف قابل توجهی بین ثروتمندترین قشر و فقیرترین قشر جامعه وجود دارد، به گونه ای که 20% ثروتمند جمعیت، حدود 5 برابر 20% ضعیف درآمد دارند.

از نظر اشتغال، حدود 65% افراد بین 15 تا 64 سال در فرانسه، شغلی با حقوق ماهیانه دارند که این عدد، پایین تر از میانگین اشتغال OECD (67%) می باشد. 68% از مردان در مقایسه با 61% از زنان دارای شغل با حقوق ماهیانه هستند. تقریبا 8% از کارکنان ساعت های بسیار طولانی کار  می کنند که این مقدار، پایین تر از میانگین ارائه شده توسط OECD (13%) می باشد. 11% از مردان در مقایسه با 5% از زنان، ساعت کار طولانی دارند.

تحصیلات و مهارت های خوب، شروط لازم و مهمی برای پیداکردن کار هستند. در فرانسه، 78% بزرگسالان بین 25 تا 64 سال تحصیلات دوره دوم آموزش متوسطه را به پایان رسانده اند که این عدد، بالاتر از میانگین OECD (74%) می باشد. در این زمینه مردان کمی موفق تر هستند، به گونه ای که 79% آنها در مقایسه با 78% زنان دبیرستان را با موفقیت پشت سر گذاشته اند.

از نظر کیفیت سیستم آموزشی، نمره دانش آموز متوسط در خواندن و نوشتن، ریاضی و علوم بر اساس برنامه OECD برای ارزیابی دانش آموزان بین المللی (PISA) تعیین می شود که این نمره در فرانسه 496 می باشد. این عدد بالاتر از میانگین OECD (486) است. در فرانسه به طور میانگین، دختران با 7 نمره بیشتر عملکرد بهتری نسبت به پسران دارند که این اختلاف نیز از میانگین OECD که 2 نمره است بیشتر می باشد.

از نظر سلامتی، امید به زندگی در فرانسه 82 سال است که از میانگین امید به زندگی OECD (80 سال)، 2 سال بیشتر است. امید به زندگی زنان 86 سال و این شاخص برای مردان 79 سال می باشد. سطح PM2.5 اتمسفر (ذرات بسیار کوچک آلوده کننده هوا که به علت کوچکی، می توانند وارد بدن شده و به ریه ها آسیب برسانند)، در فرانسه 13.4 میکروگرم بر مترمکعب است که تقریبا هم اندازه میانگین OECD (13.9 میکروگرم بر متر مکعب) می باشد. فرانسه همچنین از نظر کیفیت آب عملکرد خوبی دارد، به گونه ای که 82% مردم رضایت خود را از کیفیت آب اعلام کرده اند. این عدد تقریبا هم سطح درصد ارائه شده توسط سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (81%) می باشد.

از نظر مشارکت عمومی، حس قوی اجتماعی و سطوح بالای مشارکت مدنی در فرانسه وجود دارد؛ به گونه ای که 88% مردم باور دارند افرادی را می شناسند که بتوانند در زمان های نیاز، به آنها تکیه کنند. این عدد تقریبا با عدد ارائه شده توسط OECD (89%) یکسان است. تعداد رای دهندگان که میزان مشارکت شهروندان در روندهای سیاسی را مشخص می کند، در انتخابات اخیر 75% بوده است که بالاتر از میانگین OECD (69%) می باشد. وضعیت اجتماعی و اقتصادی می تواند بر میزان رای دهی تاثیر بگذارد؛ به گونه ای که نرخ رای دهی در 20% ثروتمند جمعیت، 78% و در میان 20% فقیر جامعه 70% می باشد. این اختلاف، کمتر از میانگین اختلاف OECD (13%) است.

در کل، مردم فرانسه نسبت به میانگین OECD، رضایت کمتری از زندگی خود دارند. زمانی که از آنها درمورد میزان رضایت عمومی از زندگیشان در مقیاسی از 0 تا 10 سوال می شود، میانگین عددی که ذکر می کنند 6.4 است که تقریبا با میانگین OECD یکسان است.

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در فرانسه

 • بازار املاک تثبیت شده

فرانسه به خاطر داشتن بازار املاک پایدار معروف است. بسیاری از مناطق فرانسه مثل پاریس و ریویرای مکان های امن و مناسبی برای سرمایه گذاری هستند. در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری، زمان خرید ملک در فرانسه است زیرا در حال حاضر بازار املاک فرانسه ترکیبی از قیمت پایین املاک ، کاهش نرخ بهره و فروشندگانی است که مایل به معامله هستند. این بدین معنی است که می توانید بهترین ملک ها را با قیمت های باور نکردنی معامله کنید.

 • تجارت دوستانه

دولت فرانسه طرح های ابتکاری و قوانین جدید را برای تقویت فعالیت های اقتصادی در فرانسه ایجاد کرده است . زمان خوبی است که کارآفرینان در فرانسه بر روی استارت آپ ها  و سرمایه گذاری های سریع تمرکز کنند و پیشرفت کنند. روش کارآفرینی خودکار به این معنی است که راه اندازی یک کسب و کار و ثبت مالیات ساده و آسان است. این خبر خوبی برای مهاجرانی است که می خواهند در زمان زندگی در فرانسه کسب و کاری راه اندازی کنند.

 • دسترسی عالی

جاده های اصلی خوب ، فرودگاه های بین المللی و شبکه راه آهن TGV سریع .این بدین معنی است که شما هرگز دور از جایی که می خواهید بروید نیستید. سیستم های حمل و نقل پیشرفته در شهرهای فرانسه اجرا می شوند؛ برای مثال بوردو دارای زیرساخت های هوشمند و سیستم تراموا مشهور است. پاریس دارای سیستم مترو ، ماشین های الکتریکی AUTOLIF و سرویس های دوچرخه سواری VÉLIN است که ششمین سیستم بزرگ در جهان است.

 • آب و هوای عالی

هر چند که شمال فرانسه آب و هوای شبیه به انگلستان دارد اما در جنوب فرانسه مثل پرونس ، کوت دازور حدود 300 روز در سال نور خورشید دارند . طبق گفته HOME HUNT با خرید ملک در مناطقی مثل نوربن در لانکداک روسیون یا گرس در ریویرای فرانسه می توانید از آب و هوای عالی و سواحل زیبا لذت ببرید

 • چشم اندازهای زیبا

حتما دلیلی دارد که فرانسه بیشترین توریست در جهان را دارد. کلبه ییلاقی در پیست های اسکی درجه یک، خانه های سنگی پوشیده شده از درختان زیتون ، یک خانه مدرن در یک شهر هوشمند( مانند مون پلیه) یا یک ویلای آب نما با نمای پارانومای دریای مدیترانه. فرانسه همه این ها را دارد.

 • آموزش با کیفیت عالی

سیستم آموزش فرانسه امکانات بالایی را برای کسانی که در فرانسه زندگی می کنند، ارائه می کنند. شما می توانید از مراقبتهای بعد از مدرسه برای حمایت از والدینی که کار می کنند بهره مند شوید و از منوی ناهار چهارگانه کودکان بهره مند شوید.

 • مراقبت های درمانی فوق العاده

فرانسه خدمات درمانی عالی برای تمام افرادی که ویزای کار فرانسه دارند و در این کشور زندگی می کنند ارائه می دهند.  این سیستم بسیار کارآمد و کامل است و به عنوان یکی از بهترین سیستم های درمان عمومی در جهان شناخته می شود.

معایب زندگی در فرانسه

موانع زبان؛ اگر زندگی کردن در فرانسه هدف شما است اگر بتوانید به زبان فرانسوی صحبت کنید زندگی بسیار آسان است اما اگر نتوانید زندگی کردن سخت می شود. برای مثال شما با یک شرکت مدیریت املاک دو زبانه کار دارید اگر شما بخواهید ملک خود را اجاره دهید  و بخواهید از خدماتی که از طرف شما مسائل اداری را دنبال می کند استفاده کنید باید به زبان فرانسه آشنایی داشته باشید.

هزینه زندگی بالا؛ برخی از افراد معتقدند که هر چند استاندارد زندگی در فرانسه بالا است اما هزینه ها نیز در این کشور بالا است . هر چند که با توجه به نرخ مناسب ارز هزینه زندگی برای انگلیسی ها و آمریکایی ها ارزان است . هر چند که در سال گذشته TRIP ADVISE فرانسه را به عنوان یکی از شهرهای گران جهان معرفی کرد( به همراه لندن و نیویورک) اما YOUTFUL CITIES پاریس را به عنوان یکی از شهرهایی که زندگی در آن مقرون به صرفه است معرفی کرد.

آمار بیکاری کشور فرانسه

آمار بیکاری در فرانسه در سه ماه چهارم سال 2018 از 9.1 درصد به 8.9 درصد رسیده است که کمی پایین تر از نرخ پیش بینی شده است، به همین خاطر شرایط مهاجرت کاری به فرانسه برای متقاضیان فراهم است. این نرخ پایین ترین نرخ بیکاری از سه ماه اول سال 2008 بوده است. در شهرهای بزرگ فرانسه ، نرخ بیکاری از 8.8 درصد به 8.5 درصد کاهش پیدا کرده است و تعداد بیکاران از 2.5 میلیون نفر به 90.000 نفر رسیده است.

در همین حال میزان اشتغال از اوایل دهه 1980 در بالاترین وضعیت خود قرار گرفت و میزان اشتغال به 72.3 درصد رسید . نرخ بیکاری در فرانسه بین سالهای 1996 تا 2018 به طور میانگین 9.26 درصد بوده است. در سه ماه اول سال 1997 با 10.7 درصد در بالاترین سطح خود و در سه ماه اول سال 2008 با 7.20 درصد در پایین ترین سطح خود قرار گرفت.

نرخ بیکاری فرانسه در ده سال گذشته در حال کاهش بوده است. نرخ بیکاری در بین جوانان به شدت کاهش پیدا کرده است ( 1.7 – پوینت) همچنین نرخ بیکاری افراد بین 25 تا 49 سال (0.2 – پوینت) کاهش یافته است و برای افراد 50 سال به بالا ثابت بوده است. در میان بیکاران 990 هزار نفر به دنبال استخدام برای حداقل یک سال هستند . نرخ بیکاری طولانی مدت در دسامبر 3.4 درصد بوده است که کمتر از 3.7 درصد دوره مشابه سال قبل است.

آمار بیکاری کشور فرانسه

آمار بیکاری کشور فرانسه

نرخ اشتغال افراد بین 15 تا 64 سال با افزایش 0.2 درصدی به 66.1 درصد در سه ماه چهارم سال رسید که این بالاترین سطح از دهه 1980 بوده است. نرخ اشتغال در این سه ماه برای تمام گروه های سنی افزایش داشته است. نرخ اشتغال کارکنان تمام وقت با 0.3 درصد افزایش در سه ماه چهارم سال به 54.4 درصد رسید  که بالاترین سطح ارسال 2000 بوده است. نرخ اشتغال مشاغل نیمه وقت با 11.7 درصد ثابت بوده است.

حدود 5.8 درصد از افراد دارای شغل نیمه بیکار محسوب می شوند به این معنی که آنها کار نیمه وقت دارند اما به دنبال کار تمام وقت هستند. پس از افزایش درسه ماه مشابه سال قبل در سه ماه سوم سال 2018 ،0.2 درصد کاهش داشته است.

نرخ فعالیت افراد بیکار بین 15 تا 64 سال  در 72.3 درصد ثابت بود و از سال 1975 در بالاترین سطح خود قرار داشت. میزان فعالیت افراد بین 25 تا 49 سال ثابت بود. اما میزان فعالیت افراد بین 55 تا 64 سال ( 0.5 پوینت) به ویژه در میان زنان افزایش یافت. با توجه به تعریف ILO،  1.5 میلیون نفر بدون اینکه در میان افراد بیکار قرار داشته باشند در میان افراد غیر فعال که تمایل به کار دارند قرار گرفته اند. آنها در هاله بیکاری قرار گرفته اند .این تعداد از سه ماه سوم به 32 هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

هزینه زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه بالا است، به ویژه در مراکز بزرگ شهری مانند پاریس، لیون و مارسی. هزینه ها به طور قابل ملاحظه ای به حومه روستا کاهش می یابد، که در نتیجه قیمت های پایین تر و شیوه زندگی  در سطح پایین تری قرار دارد.

حقوق مهاجران فرانسوی در فرانسه نیز به میزان قابل توجهی کمتر از بسته های مالی که به کسانی که برای ثروت مالیاتی یا موقعیت های قدرتمند به سمت خاورمیانه یا آسیا حرکت می کنند، پایین تر است. به گفته ای فرانسه، در فرانسه برای لذت بردن از کیفیت بالای زندگی، مقدار زیادی پول لازم نیست. این به خصوص در جنوب فرانسه و همچنین برخی از روستاهای استانی صدق می کند.

هزینه اقامت در فرانسه

اقامت در فرانسه بیشترین هزینه را برای مهاجران دارد و می تواند به راحتی بین یک سوم حقوق ماهیانه آن ها  را در صورت ساکن بودن در یک مرکز شهری در بر بگیرد. از سوی دیگر، بازنشستگان که در جستجوی سواحل آفتابی و اموال خریداری شده به فرانسه سفر می کنند ممکن است حتی یک وام مسکن ماهانه هم نداشته باشند. قیمت ها در سراسر فرانسه متغیر هستند، این هزینه ها به طور متوسط در ماه ژوئن 2018 در پاریس است. قیمت ها ممکن است بسته به محصول و ارائه دهنده خدمات و همچنین بهترین شهر فرانسه برای اقامت متفاوت باشد.

اقامت (ماهانه)

 • مسکونی دو خوابه خانه 4،100 یورو
 • مجهز به یک اتاق دو خوابه 3،200 یورو
 • آپارتمان دو خوابه مبله 2،600 یورو
 • آپارتمان دو خوابه بدون مجهز 2،300 یورو

غذا و نوشیدنی

 • شیر (1 لیتر) 1.35 یورو
 • تخم مرغ ده تا 3.45 یورو
 • نان سفید (1 کره) 1.70 یورو
 • برنج (1 کیلوگرم) 2.10 یورو
 • بسته سیگار (مارلبورو) 7.65 یورو

حمل و نقل عمومی

 • بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 1.90 EUR
 • نرخ تاکسی در هر کیلومتر 1.30 یورو
 • بنزین (لیتر) 1.45 یورو

خوراکی

 • غذای بیسکوال 8 یورو
 • کوکا کولا (330 میلی لیتر) 3.15 یورو
 • کاپوچینو 3.40 یورو
 • سه وعده غذایی در یک رستوران متوسط 30 EUR

خدمات رفاهی

 • اینترنت ( ADSL در هر ماه) 28.20 EUR
 • نرخ تماس تلفن همراه (تلفن همراه به تلفن همراه در هر دقیقه) 0.25 یورو
 • امکانات عمومی (شامل برق، آب و زباله) 150 یورو

برخورد و رفتار مردم فرانسه با مهاجرین و خارجی ها

نژاد پرستی و ترس از بیگانگان یکی از مشکلات رو به رشد کشور فرانسه به شمار می رود. طبق گفته ی یکی از اشخاص مستقل از دولت، نابردباری عقیدتی در میان مردم کشور فرانسه در حال افزایش است. بر اساس اطلاعات به دست آمده از کمیسیون شورای حقوق بشر فرانسه (CNCDH) مسائل نژادپرستانه یکی دیگر از مواردیست که به گزارش پلیس این کشور در سالهای اخیر 23 درصد رشد داشته است.

مردم کشور فرانسه نسبت به مهاجران بسیار کم صبر و ناخوشایند رفتار می کنند. طبق گزارشات CNCDH مسائلی از قبیل نژاد پرستی، ضد سامی گرایی و ترس از بیگانگان در این کشور افزایش یافته است.

درست مانند سایر کشور های اروپایی، مشکلات اقتصادی، خشم و نفرت مردم نسبت به مهاجرین را بیشتر کرده است. علاوه بر آن در پی حادثه کشتار عده ای از مردم در تولوز توسط محمد مراح قاتل مسلمان، تعدادی از نشریات به انتشار کاریکاتورهایی از پیامبر پرداختند که خود باعث افزایش حس اسلام گریزی در بین مردم شد و تحقیقات نشان می دهد که در وقوع اتفاقات ضد اسلامی پس از آن 30 درصد یافته است.

میزان جرم و جنایت در فرانسه

نرخ جرم و جنایت در کشور فرانسه نیز درست مانند سایر کشور های اروپایی هر ساله در حال افزایش است. جمعیت افراد زندانی در فرانسه بالاست و به عنوان راه حلی برای این مشکل، کشور فرانسه حکم و جریمه های سنگینی برای جرائم مختلف در نظر گرفته است که ظاهرا این سیاست گذاری با شکست مواجه شده است. با جرائم مربوط به مواد مخدر در فرانسه به شدت برخورد می شود.

با این وجود، نسبت زندانیان به جمعیت کل کشور در مقایسه با کشورهایی مثل آمریکا و بریتانیا بسیار پایین تر است. در فرانسه حکم اعدام وجود ندارد و هنگامی که مجرمین از زندان آزاد می شوند بسیاری از آنها می بایست تا مدتی برچسب های الکترونیکی خود را به همراه داشته باشند. حداکثر حکمی که برای زندانیان در کشور فرانسه صادر می شود سی سال حبس است.

اکثر جرایمی که در کشور فرانسه اتفاق می افتند جرایم مربوط به ملک و اموال مردم است و جرم های خشونت آمیز کمتر اتفاق می افتد. جیب بری، جرم بسیار متداولی نیست اما برخی اوقات در شهرهای بزرگ تر این دسته از جرائم به وقوع می پیوندند. در بعضی از مناطق سازمان های امنیتی ای وجود دارد که در نزدیکی مدارس و ساختمان های عمومی واقع شده اند و وظیفه مراقبت از آن محدوده را به عهده دارند. تعارضات جنسی یکی از مشکلات اصلی کشور فرانسه به حساب می آید و به خانم ها پیشنهاد می شود شب ها به تنهایی در خیابان تردد نکنند و در صورت بیرون بودن از خانه بسیار مراقب باشند.

بدترین منطقه در خصوص آمار جرم و جنایات، بخش های جنوبی کشور فرانسه هستند و شهرهای مارسی و نیس به بالا بودن میزان جرم و جنایت شهرت دارند. شهر مارسی بیشترین آمار جرائم سازماندهی شده را دارد و تعدادی از گروه های تفرقه انگیز در این بخش از کشور و در کورسیکا فعالیت می کنند. این نکته بدان معنا نیست که نباید به این شهرها سفر کرد، بلکه در هر دوی این شهرها مناطقی وجود دارند که مشکلات بسیار کمی در آنها دیده می شود.

جرائم مربوط به ملک به نسبت سایر جرائم متداول ترند و خانه های تعطیلاتی مردم هدف بسیاری از این جرائم به حساب می آیند. اما اگر در منطقه ای روستایی زندگی می کنید خواهید دید که وقوع جرم و جنایات در این مناطق بسیار نادر است و اگر موارد امنیتی را رعایت کنید، به عنوان مثال استفاده از قفل های محکم و آژیر دزدگیر، هیچ گونه مشکلی نخواهید داشت.

همه ی پلیس های کشور فرانسه با خود اسلحه حمل نمی کنند. اما در برخی از مناطق مانند شهرهای بزرگتر، پلیس ها تمام مدت مسلح هستند. مسلح بودن پلیس در مناطق روستایی مسئله نادری است اما ممکن است برخی اوقات اتفاق بیفتد. با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) همراه باشید تا شما را از هزینه زندگی در فرانسه بر اساس اطلاعات روز باخبر کنند.

سوالات متداول در مورد شرایط زندگی در فرانسه

1- برخورد و رفتار مردم فرانسه با مهاجرین و خارجی ها چگونه است؟

نژادپرستی و ترس از بیگانگان یکی از مشکلات رو به رشد کشور فرانسه است.

2- میزان جرم و جنایت در فرانسه چگونه است؟

نرخ جرم و جنایت در کشور فرانسه نیز درست مانند سایر کشور های اروپایی هرساله در حال افزایش است.در فرانسه اعدام وجود ندارد و حداکثر حکم صادر شده 30 سال حبس است.

3- جرایم کشور فرانسه اکثرا در کدام حیطه است؟

بیشتر مربوط به ملک و اموال مردم است و جرم های خشونت آمیز کمتر اتفاق می افتد.

4- کدام شهر فرانسه آمار نا امنی بیشتری دارد؟

شهر های مارسی و نیس به بالا بودن میزان جرم و جنایت شهرت دارد.

5- هزینه ی اقامت در فرانسه چگونه است؟

اقامت در فرانسه بیشترین هزینه را برای مهاجرین داردو میتواند به راحتی یک سوم حقوق ماهانه را در برگیرد اما زندگی در بخش های دور از مرکز شهر یا روستایی بسیار پایین تر است.

6- هزینه ی تسهیلات اولیه زندگی (آب-برق و…)در فرانسه چقدر است؟

به طور میانگین حدود 150 یورو به صورت ماهانه میباشد.

7- قیمت اجاره ی ماهانه ی یک مسکن دو خوابه در فرانسه چقدر است؟

نسبت به داشتن تجهیزات و متراژ معمولا بین 2300 تا 4100 یویو میباشد.

8- نرخ بیکاری در فرانسه چند درصد است؟

طبق آخرین اطلاعات به 8.9 % میباشد و حتی در شهر های بزرگ به 8.5 % نیز رسیده است.

9- معایب زندگی در فرانسه کدامند؟

از معایب زندگی در فرانسه میتوان به موانع زبان وهزینه ی بالای زندگی اشاره کرد.

10- مزایای زندگی در فرانسه کدامند؟

بازار املاک تثبیت شده-تجارت دوستانه-دسترسی عالی-آب و هوای عالی-چشم انداز های زیبا-آموزش با کیفیت عالی-مراقبت های درمانی فوق العاده.

11- متوسط درامد سالانه در فرانسه چقدر است؟

میانگین درامد در حدود 31137 دلار در سال میباشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *