دانشگاه درسدن آلمان – پذیرش رشته های پزشکی و غیر پزشکی

دانشگاه درسدن آلمان

دانشگاه درسدن آلمان یکی از شناخته شده ترین دانشگاه ها در تمام دنیا به حساب می آید. دانشگاه فنی درسدن دارای چندین دانشکده گوناگون است که طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. با دیدن عکس دانشگاه درسدن می توان به دلیل اشتیاق دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه پی برد. همچنین افرادی که قصد تحصیل پزشکی در آلمان را دارند، می‌توانند با دریافت پذیرش از این دانشگاه، در یکی از بهترین موسسات آلمانی تحصیل کنند. شما دانشجویان عزیز می توانید مقاله ای که توسط موسسه حقوقی اصطهباناتی در این خصوص تهیه شده است را مطالعه نمایید.

آشنایی با دانشگاه درسدن

دانشگاه درسدن یکی از بزرگ ترین دانشگاه های فنی در آلمان است. این دانشگاه دارای 17 دانشکده بوده و طیف گسترده ای از رشته ها را ارائه می دهد. دانشگاه فنی درسدن دارای اعتبار جهانی است. در حدود یک هشتم دانشجویان این دانشگاه از خارج از کشور می آیند. امروزه، در حدود 8،300 کارمند از 70 کشور در دانشگاه صنعتی درسدن مشغول به کار هستند.

دانشکده های دانشگاه درسدن آلمان

این دانشگاه دارای پنج مدرسه بوده که دانشکده های مختلفی را در خود جای داده است. دانشکده های دانشگاه TUD به شرح زیر می باشند:

دانشکده شیمی و مواد غذایی

در حال حاضر، در دانشکده شیمی و مواد غذایی در حدود 128 کارمند مشغول تدریس و تحقیق هستند. تقریباً 600 دانشجو در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد ثبت نام کرده اند. آموزش در این دانشکده بر پایه تحقیقات بوده و دانشجویان را جهت ورود به بازار کار آماده می کند.

دانشکده فیزیک

دانشکده فیزیک یکی از قدیمی ترین دانشکده های دانشگاه TUD است. این دانشکده با سایر دانشگاه ها و شرکت های بین المللی همکاری دارد. این دانشکده دارای 40 استاد در پنج موسسه تحقیقاتی است که موقعیت مناسبی را برای تحصیل دانشجویان فراهم می کند. دانشجویان این دانشکده امکان ادامه تحصیل در سایر کشورهای دنیا را خواهند داشت.

دانشکده روانشناسی

دانشکده روانشناسی به دلیل داشتن برنامه های جذاب، متنوع و همچنین ارتباط بین مباحث اساسی و کاربردی برای دانشجویان بسیار جذاب است. دانشکده روانشناسی دارای همکاری با سایر رشته ها مانند علوم اعصاب، روانپزشکی، ژنتیک، تجارت، اقتصاد، آموزش، فناوری اطلاعات و فلسفه می باشد.

دانشکده هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی

آن چه که در تمام رشته های تحصیلی این دانشکده مشترک است، توصیف، توسعه و درک بنیان های فرهنگ در تغییر اجتماعی آن و کسب دانش عملی است. این کار بر جامعه، مذهب، سیاست، هنر و فرهنگ، رسانه ها و سبک زندگی خصوصی تأثیر می گذارد. موضوعات این دانشکده شامل فلسفه، تاریخ، هنر و موسیقی، علوم سیاسی و غیره می شود.

دانشکده علوم کامپیوتر

از مباحث اصلی تحقیق در این دانشکده می توان به فناوری نرم افزار، رایانش ابری و امنیت، محاسبات داده های بزرگ، استخراج دانش، تعامل رایانه ای انسان و محاسبات بصری، مدل سازی و تجزیه و تحلیل و غیره اشاره کرد. دانشجویان می توانند 12 دوره مختلف تحصیلی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد انتخاب کنند.

دانشکده علوم کامپیوتر

دانشکده علوم کامپیوتر

دانشکده مهندسی عمران

دانشکده مهندسی عمران تقریباً 1800 دانشجو خود را در شش گرایش آموزش می دهد. 19 استاد و بیش از 150 کارمند علمی در یازده موسسه این دانشکده به تحقیق و تدریس مشغول می باشند. دانشکده مهندسی عمران یکی دیگر از قدیمی ترین دانشکده های دانشگاه درسدن است.

دانشکده معماری

دانشکده معماری یکی دیگر از 18 دانشکده این دانشگاه بزرگ است. تحصیل در دانشکده معماری توانایی های فنی، خلاق، هنری و ذهنی دانشجویان را آموزش می دهد. کادر آموزشی دانشکده متشکل از معماران برجسته و دانشمندان و محققان معتبر هستند. در حدود 1000 دانشجو در این دانشکده به تحصیل مشغولند.

از دیگر دانشکده های این دانشگاه می توان به دانشکده پزشکی، زیست شناسی، ریاضیات، آموزش، مطالعات زبان شناسی، ادبیات و فرهنگ، مهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی مکانیک، حمل و نقل و ترافیک، علوم محیطی و کسب و کار و تجارت اشاره کرد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه فنی درسدن

این دانشگاه فرصتی را مهیا کرده است تا دانشجویان امکان تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، بهداشت عمومی و غیره را داشته باشند. بیش از 2500 دانشجو در این دانشکده مشغول به تحصیل می باشند. دانشکده پزشکی دانشگاه درسدن همکاری های متعددی با محققان و تیم های مختلف از سراسر جهان دارد.

چرا تحصیل پزشکی در این دانشگاه؟

دانشگاهTUD  آموزش های مدرن و نوآورانه ای را در طیف گسترده ای از کلینیک های تخصصی و موسسات تحقیقاتی ارائه می دهد. مدرک پزشکی اخذ شده از این دانشگاه در تمام دنیا معتبر شناخته می شود و فارغ التحصیلان می توانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

شرایط پذیرش از دانشگاه صنعتی درسدن

دانشجویان دارای گواهی نامه از موسسات آموزشی خارجی باید از طریق uni-assist اقدام کنند. آن ها باید فرم درخواست آنلاین را تکمیل کنند. داشتن دانش کافی در زبان آلمانی (حداقل سطح B2) از دیگر شرایط پذیرش از این دانشگاه است. دانشجویان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه درسدن آلمان به آدرس https://tu-dresden.de/ مراجعه کنند.

شرایط پذیرش از دانشگاه صنعتی درسدن

شرایط پذیرش از دانشگاه صنعتی درسدن

شرط سنی

کشور آلمان جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور محدودیت هایی را در نظر گرفته است. آن دسته از دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل دانشگاه درسدن در آلمان را دارند باید نهایتاً 21 سال سن داشته و وقفه تحصیلی آن ها نباید بیشتر از سه الی چهار سال باشد.

مدارک لازم

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه TUD را دارند، نیاز به ارائه مدارکی خواهند داشت. مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه صنعتی درسدن در آلمان به شرح زیر می باشد:

 • آخرین مدرک تحصیلی
 • ریز نمرات متقاضی
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • مدارک تابعیت (کپی گذرنامه و اقامت)
 • مدرک زبان معتبر
 • بیمه نامه
 • انگیزه نامه

آخرین مهلت ارسال درخواست

آخرین مهلت ارسال درخواست پذیرش در این دانشگاه و مهاجرت به آلمان تحصیلی، برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای ترم زمستان 31 می و برای ترم تابستان 30 نوامبر می باشد.

زبان تحصیل در دانشگاه درسدن آلمان

زبان تحصیل در اکثر رشته های این دانشگاه، آلمانی است. با این حال، دانشگاه TUD فرصتی را فراهم کرده است تا دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد بتوانند به زبان انگلیسی به ادامه تحصیل مشغول شوند. حداقل نمرات زبان قابل قبول برای پذیرش از این دانشگاه به شرح زیر می باشند:

آزمون DSH آزمون TestDaF آزمون DSD آزمون Goethe آزمون آیلتس آزمون تافل
        2          4          Ⅱ          C2        6.0        80

هزینه تحصیل در دانشگاه فنی درسدن

کشور آلمان فرصتی را فراهم کرده است تا دانشجویان بین المللی بتوانند به صورت رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور به تحصیل مشغول شوند. دانشجویان دانشگاه TUD در هر ترم مبلغی در حدود 250 تا 300 یورو را بابت انجام کارهای اداری و انجمن های دانشجویی و حمل و نقل پرداخت خواهند کرد.

هزینه زندگی دانشجویی

دانشجویانی که به تحصیل در دانشگاه درسدن ​​در کشور آلمان مشغول هستند، برای تأمین هزینه های زندگی خود از جمله اجاره مسکن، غذا، لباس، حمل و نقل، تفریح ​​و سایر هزینه ها در هر ماه به حدود 700 تا 800 یورو نیاز خواهند داشت. برخی از هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور به شرح زیر می باشند:

عنوان هزینه عنوان هزینه
غذا در رستوران ارزان قیمت 10 یورو سیگار 6.70 یورو
غذا در مک دونالد 8 یورو تاکسی (تعرفه عادی) 3.50 یورو
آبجو داخلی 3.50 یورو قبوض خدماتی برای آپارتمان 85 متر مربعی 221.17 یورو
آبجو وارداتی 3.50 یورو اینترنت 32.20 یورو
شیر (یک لیتر) 0.84 یورو باشگاه تناسب اندام 30.13 یورو
قرص نان سفید تازه 1.34 یورو بلیط یک طرفه (عبور محلی) 2.80 یورو
برنج (یک کیلوگرم) 1.98 یورو رفت و آمد ماهانه (قیمت معمولی) 70 یورو
تخم مرغ 2.23 یورو تاکسی یک ساعت انتظار 30 یورو
پنیر محلی (یک کیلوگرم) 7.96 یورو اجاره باشگاه تنیس 19.68 یورو
سینه مرغ (یک کیلوگرم) 7.13 یورو یک دست لباس تابستانی 35.05 یورو
گوشت قرمز (یک کیلوگرم) 10.06 یورو یک جفت شلوار جین Levis 501 76.82 یورو
سیب (یک کیلوگرم) 2.31 یورو یک جفت کفش پیاده روی نایک 80.89 یورو
موز (یک کیلوگرم) 1.66 یورو آپارتمان (یک خوابه) در مرکز شهر 739.89 یورو
پرتقال (یک کیلوگرم) 1.88 یورو آپارتمان (سه خوابه) در مرکز شهر 560.15 یورو
گوجه فرنگی (یک کیلوگرم) 2.48 یورو آپارتمان (یک خوابه) در خارج از مرکز شهر 1،419.07 یورو
کاهو 0.95 یورو آپارتمان (سه خوابه) در خارج از مرکز شهر 1،057.23 یورو

رشته های دانشگاه صنعتی درسدن

این دانشگاه دارای چند دانشکده مختلف است که طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را در اختیار دانشجویان بومی و بین المللی خود قرار می دهد. دانشجویان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه درسدن آلمان به آدرس https://tu-dresden.de/ مراجعه کنند.

رشته های دانشگاه صنعتی درسدن

رشته های دانشگاه صنعتی درسدن

برخی از رشته های ارائه شده در این دانشگاه به شرح زیر می باشند:

 • زیست شناسی مولکولی و بیوتکنولوژی
 • شیمی
 • فیزیک
 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • روانشناسی
 • روانشناسی بالینی و روان درمانی
 • مهندسی برق
 • مهندسی سیستم های اطلاعاتی
 • مکاترونیک
 • سیستم های نانو الکترونیکی
 • مهندسی عمران
 • مدیریت شرکت های حمل و نقل و لجستیک
 • اقتصاد سنجی ترافیک و مدل سازی ترافیک
 • معماری

رتبه دانشگاه درسدن

دانشگاه TUD جزو بهترین دانشگاه های کشور آلمان می باشد و نیز از جایگاه خوبی در میان سایر دانشگاه های دنیا برخوردار است. همین موضوع باعث شده تا هر ساله دانشجویان بین المللی به فکر تحصیل در این دانشگاه باشند. رتبه دانشگاه درسدن در سال 2020 و 2021 به شرح زیر می باشد:

رتبه بر اساس QS رتبه بر اساس THE رتبه بر اساس شانگهای
          173          152           201

کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با تحصیل در دانشگاه درسدن آلمان می باشند.

خوابگاه دانشگاه درسدن

دانشگاه صنعتی درسدن خوابگاه و اقامتگاه های متنوعی را در درون دانشگاه و خارج از محوطه دانشگاه برای دانشجویان بین المللی خود فراهم کرده است. خوابگاه های این دانشگاه اتاق های خصوصی و مشترک را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. هزینه خوابگاه به شرح زیر خواهد بود:

نوع اتاق هزینه
آپارتمان خصوصی 405 – 216 یورو
یک اتاق در آپارتمان دو خوابه 294 – 173 یورو
یک اتاق در آپارتمان سه یا چهار خوابه 287 – 160 یورو
یک اتاق با حمام شخصی در آپارتمان مشترک 265 – 238 یورو

بورسیه دانشگاه درسدن آلمان

هیچ بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی از طرف دانشگاه ارائه نمی شود، با این وجود دانشجویان بین المللی این دانشگاه می توانند برای دریافت بورسیه های تحصیلی DAAD، بورسیه تحصیلی هاینریش بل و غیره اقدام کنند.

کار دانشجویی در حین تحصیل

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه درسدن در کشور آلمان را دارند، می توانند جهت کاهش هزینه های زندگی خود در این کشور به کار دانشجویی مشغول شوند. کشور آلمان دارای پایین ترین نرخ بیکاری در کل قاره اروپا است.

مدت زمان کار دانشجویی

دانشجویان بین المللی دانشگاه TUD می توانند در هنگام تحصیل در کشور آلمان به مدت 120 روز به صورت تمام وقت تا 240 روز به صورت نیمه وقت به کار دانشجویی مشغول شوند. باید توجه داشت که دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا مجاز به کار کردن به صورت خود اشتغالی یا آزاد نمی باشند و این کار تخلف محسوب می شود و ممکن است اجازه اقامت آن ها را لغو کند.

درامد کار دانشجویی در کشور آلمان

دانشجویان دانشگاه فنی درسدن در آلمان می توانند حداکثر 450 یورو به صورت ماهانه درآمد داشته باشند. اگر آن ها بیش از این مقدار درآمد کسب کنند، شماره مالیات بر درآمد دریافت خواهند کرد و مالیات از حقوق آن ها کسر خواهد شد.

ویزای دانشجویی کشور آلمان

اولین مرحله جهت دریافت ویزای دانشجویی آلمان، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور و سپس ارسال مدارک لازم است. متقاضیانی که قصد اخذ ویزای دانشجویی کشور آلمان را دارند باید در ابتدا از دانشگاه درسدن المان پذیرش تحصیلی را دریافت کنند. مدت زمان اعتبار ویزای دانشجویی آلمان دو ساله بوده و قابل تمدید است.

ویزای دانشجویی کشور آلمان

ویزای دانشجویی کشور آلمان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان به شرح زیر می باشند:

 • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه
 • گواهی مهارت در زبان آلمانی یا رسید ثبت نام در دوره آمادگی زبان آلمانی
 • مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • گواهی تمکن مالی جهت هزینه ماهانه 750 یورو در مدت زمان تحصیل در آلمان
 • رسید پرداخت هزینه بررسی پرونده اخذ ویزای دانشجویی در حدود 75 یورو
 • گواهی سلامت متقاضی
 • پاسپورت معتبر
 • بیمه دانشجویی معتبر با اعتبار سه ماه
 • آدرس محل اقامت و زندگی در مدت زمان تحصیل در آلمان
 • مقاله های تحقیقی و علمی (در صورت وجود)
 • پرینت حساب بانکی متقاضی
 • آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات تحصیلی متقاضی به همراه ترجمه به زبان آلمانی
 • انگیزه نامه تحصیلی و هدف از تحصیل در آلمان
 • سند ازدواج برای متقاضیان متاهل
 • دو  قطعه عکس پاسپورتی

سخن آخر

متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه درسدن در کشور آلمان را دارند، می توانند از خدمات مشاوره ای مهاجرتی موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی برخوردار شوند. مشاوران و کارشناسان این موسسه برتر در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، رشت و مشهد با آگاهی از به روزترین قوانین حقوقی و مهاجرتی به متقاضیان کمک خواهند کرد.

سوالات متداول در رابطه با دانشگاه درسدن

 1. آیا تحصیل در دانشگاه درسدن آلمان می تواند انتخاب مناسبی برای دانشجویان ایرانی باشد؟

بله، دانشگاه درسدن آلمان از جمله دانشگاه های معتبر در کشور آلمان است و این دانشگاه در میان دانشگاه های برتر دنیا قرار دارد.

 1. دانشگاه درسدن آلمان دارای چه دانشکده هایی است؟

  دانشگاه درسدن آلمان دارای دانشکده های پزشکی، مهندسی عمران، آموزش، علوم محیطی، زیست شناسی و غیره می باشد.

 2. آیا امکان تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه درسدن آلمان وجود دارد؟

  بله، دانشجویان می توانند در دانشکده پزشکی دانشگاه درسدن آلمان به تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی بپردازند.

 3. مدارک لازم جهت پذیرش از دانشگاه درسدن آلمان چیست؟

مدارک لازم جهت پذیرش از دانشگاه درسدن آلمان آلمان شامل مدرک تحصیلی، ریز نمرات، مدرک زبان معتبر و سایر موارد دیگر می شود.

 1. زبان آموزش در دانشگاه درسدن آلمان چیست؟

اکثر دوره های تحصیلی در دانشگاه درسدن آلمان به زبان آلمانی هستند اما برخی از رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

 1. هزینه تحصیل در دانشگاه درسدن آلمان چقدر است؟

  تحصیل در دانشگاه درسدن رایگان است و دانشجویان در هر ترم مبلغی در حدود 250 تا 300 یورو را به عنوان سهم ترم پرداخت خواهند کرد.

 2. رشته های ارائه شده در دانشگاه درسدن آلمان چیست؟

  رشته های ارائه شده در دانشگاه درسدن آلمان شامل پزشکی، دندانپزشکی، روانشناسی، معماری، مهندسی برق، مکاترونیک، زیست شناسی، شیمی و سایر موارد دیگر می شود.

 3. رتبه دانشگاه درسدن آلمان آلمان چقدر است؟

بر اساس رتبه بندی جهانی QS دانشگاه درسدن آلمان دارای رتبه 173 در جهان می باشد.

 1. هزینه زندگی دانشجویان دانشگاه درسدن آلمان چقدر است؟

  دانشجویان بین المللی دانشگاه درسدن آلمان برای تأمین هزینه های زندگی خود ماهانه بین 700 تا 800 یورو نیاز خواهند داشت.

 2. آیا دانشجویان دانشگاه درسدن آلمان امکان دریافت بورسیه تحصیلی را دارند؟

بله، چندین بنیاد مانند DAAD بورسیه و کمک هزینه تحصیلی را به دانشجویان این دانشگاه ارائه می دهند.

 1. آیا دانشجویان دانشگاه درسدن آلمان می توانند به کار دانشجویی مشغول شوند؟

  بله، دانشجویان بین المللی دانشگاه درسدن در کشور آلمان می توانند 120 روز به صورت تمام وقت یا 240 روز به صورت پاره وقت کار کنند.

 2. آیا پذیرش در دانشگاه درسدن با شرط سنی همراه است؟

بله، آن دسته از دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه درسدن در آلمان را دارند باید نهایتا 21 سال سن داشته باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.