تحصیل در کانادا

اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزندان در مدارس کانادا

اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزندان در مدارس کانادا

یکی از راه های سریع مهاجرت به کانادا، اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزندان در مدارس کانادا می باشد، این روش با توجه به نیاز دانش آموز به محافظت می باشد. در برخی موارد نام این ویزا و نوع اقامت را ویزای گاردین کانادا می نامند. متقاضی جهت اخذ ویزا باید مدارک لازم از جمله مدارک مالی (تمکن مالی)، اسناد ملکی و غیره را داشته باشد. در این مقاله به ارایه توضیحاتی راجع به شرایط اخذ ویزا برای فرزند و والدین و همچنین راه های تبدیل این ویزا به اقامت پرداخته ایم.

دریافت اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزندان در مدارس کانادا

شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل در مدارس کانادا اهمیت این روش در این است که برای بسیاری واقعاً امکان مهاجرت به کانادا در فرصت کوتاه و بدون نیاز به آیلس نیست، اما این روش یکی از روش های مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان لحاظ می شود. موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی راه ثبت نام در مدارس این کشور همراه با ویزا والدین را تضمین می کند. در این روش در اکثر موارد فقط به یکی از والدین اجازه اقامت داده می شود، البته موسسه راهکارهایی برای ویزای یکی دیگر از والدین نیز در نظر گرفته است.

هزینه تحصیل در مدارس کانادا و قسط بندی شهریه

از جمله نکات قابل توجه و مهم درباره تحصیل فرزندان، هزینه تحصیل در کانادا می باشد، عمدتاً هزینه تحصیل در مدارس کانادا حدود 15.000 تا 20.000 دلار کانادا می باشد، این هزینه البته ممکن است در برخی موارد محدود کمتر یا حتی بیشتر نسبت به امکانات و شرایط مدرسه داشته باشد. هزینه زندگی در کانادا نیز بسته به شهرهای مختلف این کشور متفاوت است، در برخی شهرهای این کشور مثل تورنتو طبعاً هزینه های زندگی بالاتر است. امکان تقسیط شهریه و پرداخت مرحله ای در برخی مدارس این کشور وجود دارد و والدین می توانند شهریه را در چند مرحله به مدارس پرداخت کنند.

البته با توجه به محدودیت این نوع مدارس پیشنهاد می شود چنانچه قصد مدرسه خاصی دارید و این که دنبال شرایط خاصی برای تحصیل فرزندان هستید سعی کنید کار انتخاب مدرسه را به ماه های نزدیک شهریور که مصادف با شروع کلاس های مدارس کانادا می شود موکول نکنید. پیشنهاد ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطباناتی این است که سعی کنید از حدود بهمن سال قبل که در حدود فوریه است برای انتخاب مدرسه و اخذ پذیرش اقدام فرمایید. جهت کسب اطلاعات دقیق از هزینه های زندگی و اقامت کانادا مقاله مربوطه در وب سایت را مطالعه فرمایید.

هزینه تحصیل در مدارس کانادا و قسط بندی شهریه

هزینه تحصیل در مدارس کانادا و قسط بندی شهریه

شرایط اخذ ویزای برای والدین در تحصیل فرزندان در کانادا

این ویزا که بعضا به نام ویزای گاردین شناخته می شود ویزایی است که به معمولا به یکی از والدین اجازه می دهد تا زمان ۱۸ سالگی همراه فرزند یا فرزندان خود در کانادا باشند. روال اخذ این ویزا از طریق سفارت کانادا انجام می شود و والدین باید مدارک مالی معتبری دال بر این که توانایی مالی خوبی برای گذراندن زندگی در کانادا و پرداخت هزینه های مدرسه فرزند خود را دارند برخوردار هستند. مبلغ دقیق تمکن مالی برای اخذ این ویزا به شرایط مختلفی از جمله شهریه مدرسه فرزند بستگی دارد.

شرایط کفیل برای تحصیل بچه زیر ۱۸ سال در کانادا

معمولا والدین از ما سوال می پرسند که چنانچه والدین به هر دلیلی قصد رفتن همراه با فرزند به کانادا را نداشته باشند باید چه مسیری را طی کنند؟ پاسخ این است که با توجه به این که بچه زیر ۱۸ سال امکان عقد قرارداد و امضای اسناد و موارد دیگر را ندارد باید کفیلی برای خود انتخاب کند که این کفیل مسوولیت این شخص را تا سن ۱۸ سالگی بر عهده بگیرد و بتواند اسناد و مدارک این شخص را امضا کند و البته موارد دیگری نیز بر عهده کفیل است که در صورت نیاز می توانید از مشاورین موسسه سوال فرمایید. موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی ضمن ثبت نام فرزندان در مدارس کانادا در صورتی که والدین قصد رفتن همراه با فرزند خود را نداشته باشند امور مربوط به پیدا کردن کفیل و امور ویزای فرزند را نیز بر عهده می گیرد.

ثبت نام و اخذ پذیرش از مدارس کانادا

یکی از نگرانی های والدین انتخاب مدرسه با کیفیت و شرایط مناسب برای فرزند خود است که البته امری طبیعی برای هر والدینی است. خبر خوب این که این موسسه با همکاری وکلای مجرب در کانادا امکان ثبت نام فرزند شما در مدارس دولتی و خصوصی این کشور در شهرهای مختلف تورنتو ونکوور و سایر شهرهای مهم این کشور فراهم آورده است. ما معمولا طبق شرایط تحصیلی بچه و همچنین علایق ایشان و از طرفی اولویت بندی خانواده ها نسبت به شهر محل اقامت گزینه و مدرسه مناسب را به خانواده ها معرفی می کنیم. شایان ذکر است معمولا از لحاظ هزینه ای تفاوت چندانی بین مدارس دولتی و خصوصی این کشور برای دانش آموزان خارجی وجود ندارد. بر خلاف ایران که مدارس دولتی معمولا در رده بندی های تیزهوشان و نمونه دولتی و غیره قرار می گیرند در کشور کانادا چنین دسته بندی وجود ندارد و بعضا مدارس خصوصی شاید شرایط تحصیلی برای فرزندان شما فراهم کنند.

در کشور کانادا مدارس ایرانی مثل مدرسه البرز نیز برای متقاضیان وجود دارد که علاقمندان می توانند این مدرسه را نیز برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

 

 

اخذ اقامت والدین از طریق ویزای همراه دانش آموزی یا گاردین

معمولا سوال مهمی که از این موسسه پرسیده می شود این است که چنانچه یکی از والدین از طریق ویزای گاردین به کانادا رفت آیا راهی برای ماندن والدین و اخذ اقامت ایشان وجود دارد و قطعا جواب این سوال مثبت است. پس از ورود به کانادا والدین می توانند از طریق ثبت نام در کالج ها یا دانشگاه های این کشور و یا گرفتن پیشنهاد شغلی نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام کنند البته این صحبت مقداری کلی است و نیازمند یک سری مدارک و امور حقوقی می باشد. نکته دیگر راجع به شرایط اخذ ویزا برای یکی دیگر از والدین است که معمولا ما برای این مورد ویزای ۵ ساله مولتیپل را پیشنهاد می دهیم یعنی فرزندان و یکی از والدین از طریق تحصیل و ویزای گاردین اقدام کنند و یکی از والدین هم از ویزای مولتیپل برای سفر به کانادا اقدام کند البته که مدت زمان اقامت از طریق این ویزا معمولا ۶ ماه در سال است.

 

 

موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) راه ها و شرایط مهاجرت به کانادا را برای متقاضیان فراهم آورده است و در همین راستا اخذ پذیرش از مدارس بین المللی کانادا را به همراه ویزای والدین تضمین می کند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

44 دیدگاه برای “اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزندان در مدارس کانادا

 1. بهروز گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  شنیدم که تازگی ها ویزای گاردین یا دانش آموزی دیگه برای گرفتن اقامت جواب نمی‌دهد.فقط به یکی از والدین ویزا میدهند.درسته

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، کانادا به یکی از والدین ویزای همراه اعطا می کند.

 2. محمد عین الهی گفت:

  باسلام
  من یک پسر 13ساله دارم آیا امکان مهاجرت خودم و همسر و پسرمان از طریق تحصیلی هستش و حدودا هزینه این کار از قبیل منزل و مخارج زندگی چقدر میشود. ممنون از لطفتون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   از طریق تحصیل فرزندتان یکی از والدین به عنوان قیم اجازه رفتن دارد. در نظر داشت هباشید پس از تغییر ویزای خود می توانید برای نفر بعد نیز اقدام نمایید.

 3. آرمان آزادی گفت:

  سلام
  من دو فرزند ۸ و ۱۰ ساله دارم
  آیا میتوانم با ویزای تحصیلی آنها بهمراه همسرم اقامت کانادا را اخذ کنیم؟
  در حال حاضر هر دو کارمند هستیم
  با توجه به اینکه مدرک زبان نداریم آیا امکان و اجازه کار خواهیم داشت برای تامین هزینه ها؟
  در مجموع با شرایطی که داریم آیا میتوانیم زندگی مناسبی را در کانادا ایجاد کنیم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   به یکی از والدین به عنوان همراه فرزندان ویزا اعطا می گردد. تحت عنوان ویزای همراه اجازه کار ارائه نمی شود، با تغییر ویزای خود می توانید مشغول تحصیل و یا کار شوید. لطفا با ما در ارتباط باشید تا در رابطه با شرایط تغییر ویزای خود اطلاعات دقیق تری دریافت نمایید.

 4. طیبه ملکی گفت:

  سلام.من دخترم ۱۴ سالشه ودوتا پسر دوقلوی ۵ساله دارم.خودم وهمسرم هردو پرستار باحدود ۲۰ سال سابقه کار هستیم.ازطریق ویزای تحصیلی کدوم یکی از بچه هام میتونیم بریم کانادا؟بعدش هم میتونیم اونحا کل کنیم؟ممنون از راهنماییتون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   از طریق مدارس فرزندان 5 ساله و 14 ساله هر دو شامل اخذ ویزای گاردین می شود.

 5. فاطمه موسوی گفت:

  سلام ببخشید من نهمم میخوام اگه بشه واس دهم برم اونحا یا با مادرم یا شبانه برم باید چیکار کنم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در ابتدا باید دانشگاه مورد نظر را انتخاب کرده و پذیرش را دریافت نماید. سپس برای اخذ ویزا اقدام نمایید. در صورت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به صورت حضوری به دفاتر ما مراجعه نمایید.

 6. انوشا خليل نژاد گفت:

  سلام من دخترم ٧ ساله وكلاس اول ابتدايي هست ميخواستم ببينم چطور بايد اقدام كنم واينكه از مدارس كانادا پزيرش بگيرم ويا اينكه نه وبهترين روش ارزيابى مدارس ومحل زندگى چگونه است

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   مدارس متفاوتی مانند کانادایی، بین الملل و یا ایرانی وجود دارد که هرکدام شرایط پذیرش مربوط به خود را دارد.

 7. سید مصطفی میرعبداللهی گفت:

  سلام.من فوق لیسانس مهندسی مکانیک و دارای سابقه کار ۱۷ساله هستم. دارای فرزند پسر ۱۴ساله. از لحاظ زبان ضعیف میباشم. چه راه حلی هست که بتونم با سرمایه کم اقامت بگیرم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شما می توانید از طریق مدارس فرزندان خود اقدام کرده و برای خود نیز ویزای همراه دریافت نمایید.

 8. سعید گفت:

  با درود و عرض احترام .. پسرم ۶ ساله هست .. میشه واسه ویزای گاردین اقدام کنم ؟ آیا نیاز به سرمایه گذاری هم هست در ویزای گاردین ؟ با سپاس

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ ویزای گاردین نیز باید تمکن مالی ارائه دهید.

 9. Abbas jamali گفت:

  من دختر ۹ ساله دارم که میخوام برای تحصیل به کانادا بفرستمش و امکان همراهی توسط مادرش وجود داره . چطور میتونیم اقدام کنیم؟
  با سپاس از شما

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   درابتدا باید نوع مدرسه تحصیلی فرزند خود را مشخص کرده و سپس برای ثبت نام اقدام نمایید. از طریق فرزند خود میتوانید برای خود ویزای همراه دریافت نمایید. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 10. محمود دغلاوی گفت:

  سلام
  من دانشجوی رشته مهندسی برق هستم و همسرم کارشناس مامایی دارن و سابقه کار خوبی داریم یه دختر ۱۱ساله دارم و همسرم باردار هستن سریع ترین روش اقامت در کانادا چیه اگه امکانش هست راهنمایی کنید روش سریع و ساده ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   سریع ترین راه برای شما تولد فرزندتان در کانادا است.

 11. موسی شیبانی گفت:

  سلام خسته نباشین ، من بهمراه پسر و خانمم قصد مهاجرت به کانادا رو داریم ، از طریق پذیرش مدرسه پسرم میتونید اقدام کنید؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید از طریق تحصیل فرزند خود برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایید.

 12. زهره گفت:

  سلام.من فوق لیسانس پرستاری ۴۰ ساله با ۱۴ سال سابقه کار همراه با پرداخت بیمه هستم.همسرم دانشجوی فوق تخصص گوارش هستن، دو پسر ۱۱ و ۶ ساله و یه دختر ۲ ساله دارم.شرایط مالیمون در حد متوسطه. زبان انگلیسی رو در حد خیلی مختصر می‌دونم.کدوم کشور رو برای اقامت انتخاب کنم که شرایط کار و احتمالا ادامه تحصیل خودم و تحصیل و امنیت فرزندانم و البته شرایط کار برای همسرم مناسب باشه.ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   شرایط شما و همسرتان برای اخذ ویزای کاری گروه درمان کشوری مانند دانمارک و یا سوئد مناسب است. از این طریق فرزندانتان نیز می توانند همزمان با شما مهاجرت کنند.

 13. ندا گفت:

  سلام، میخواستم بپرسم آیا میشه بعد از پیدا کردن کار، در سال دوم تحصیلی کودک، دیگه هزینه گاردین رو نداد و ویزا رو تبدیل کرد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، امکان تغییر ویزا وجود دارد.

 14. آتنا گفت:

  سلام. ما سه فرزند داریم که اگه بخواهیم از طریق ثبت نام انها در مدارس کانادا ویزای همراه بگیریم آیا به هر دوی ما ویزا تعلق میگیره؟ چون برای هر فرزند یکی از والدین میخاد بره.
  سوال دیگرم اینه که: آیا ما با داشتن ویزای همراه میتونیم کار کنیم یا مجاز نیست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   متاسفانه تحت عنوان ویزای همراه اجازه کار داده نمی شود. از طریق فرزندان یکی از والدین می تواند اقدام کند.

 15. رویا گفت:

  سلام
  من لیسانس حسابداری هستم ۳۶ سالم هست متاهل هستم و یه پسر سه ساله دارم
  می خواستم بپرسم می تونم برای ویزای کالج کانادا اقدام کنم و اینکه می تونم پسرم رو هم با خودم ببرم؟ ممنون می شم راهنماییم کنید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام روزتون بخیر
   متاسفانه شانس دریافت ویزای کانادا از طریق کالج ها بسیار پایین است. شما می توانید از روش های دیگری اقدام نمایید.

 16. الهه گفت:

  سلام من وهمسرم دوتادخترداریم یکی ۷ ویکی ۶ سال بخوایم اقدام کنیم میتویم هرکدوممون کفیل یکی ازفرزندانمون بشیم.وانجا بخوایم ازطریق سرمایه گذاری اقامت بگیریم چقدر باید هزینه کنیم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   امکان اقدام همزمان برای شما وجود ندارد؛ اما می توانید در ابتدا برای فرزندان و یکی والدین اقدام شود و سپس بعد از چند ماه نیز برای نفر بعد اقدام نمایید. لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق را در اختیار شما قرار دهیم.

 17. محبوبه گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده خاننی ۴۳ ساله هستم و همسرم ۵۳ و هر دو فوق لیسانس و ویزای توریستی ۵ ساله داریم و قصد دارم پسرم رو که امسال وارد کلاس ۱۱ میشود رو سال اینده برای کلاس ۱۲ برای ادامه ی تحصیل به تورنتو بفرستیم ولی از اونجایی که هم من و هم خودش تمایل داریم که یک سال اول رو با هم باشیم؛ میخواستم بدونم که آیا در فاصله ی تحصیل اون آیا امکان کار موقت هم در اونجا برای من وجود داره؟ اگر بله به چه صورت ؟ آیا من میتونم در این مدت در آنجا پرستار کودک باشم؟ و اگر بله میزان درآمدم به چه مقدار هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متاسفانه با ویزای توریستی و یا همراه اجازه کار به شما داده نمی شود.

 18. هاجر گفت:

  سلام من ۳۴ سالمه اگه به عنوان گاردین با دختر ۷ سالم برم کانادا و انجا زایمانم هم انجام بشه و همونجا کار واسه همسرم پیدا کنم .همسرم میتونه سریع به ما ملحق بشه ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   شما می توانید از طریق فرزند برای خود اقدام کنید و سپس نیز برای همسر خود اقدام نمایید. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهیم.

 19. آرمان آزادی گفت:

  سلام وقت بخیر
  خواستم جویا بشم شرایط ما برای مهاجرت بدون سرمایه زیاد از چه طریقی ممکنه فراهم بشه؟
  شرایط والدین ۴۳ و ۴۱ ساله کارمند
  دو فرزند ۱۰ و ۸ ساله دختر و پسر
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر.
   مهاجرت بدون سرمایه گذاری تنها در صورتی ممکن است که بتوانید برای تک تک افراد ویزای جداگانه را اخذ کنید.
   که در این شرایط ، روند کار اندکی دشوار خواهد شد.

 20. وحید گفت:

  سلام وقت بخیر
  می خواستم بدونم کسی که با ویزای همراه دانش آموزی (ویزای گاریدن) وارد خاک کانادا می شه میتونه اونجا ویزاش رو به ویزای کار یا ویزای تحصیلی تغییر بده یا نه ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شخص بتواند کاری پیدا کند و مشغول شود به این معنی که درخواست کار از سوی یک کارفرما در کانادا دریافت کند، می تواند در این کشور با ویزای موقت کاری ، بماند و طبق قوانین پس از چندین سال، اقامت دائم خود را بگیرد.

 21. Moazami گفت:

  سلام وقتتون بخیر .من دانشجو ترم 6 کارشناسی پرستاری دانشگاه دولتی تیپ 1 هستم معدلم تا به حال 17.30 بوده و دارای ی ثبت اختراع داخلی و 2 مقاله هستم .سطح زبانم متوسط بوده .میخواستم بدونم من با این رزومه توانایی گرفتن بورس تحصیلی از کدوم یکی از دانشگاه های اروپا یا کانادا رو دارم ؟ اصلا برای کارشناسی ارشد با رزومه ی من امکان گرفتن بورس تحصیلی هست ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای اقدام جهت تحصیل در مقاطع دانشگاهی می بایست مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه را داشته باشید.می توانید از بورسیه ی تحصیلی کشور ایتالیا نیز استفاده نمایید.
   لازم به ذکر است تحصیل در برخی کشور های اروپایی مثل آلمان و فرانسه نیز رایگان می باشد.

 22. شهرام همتی گفت:

  سلام ، من پسرم پنجم دبستان است آیا برای ادامه تحصیل از حالا میشود او را فرستاد کانادا همراه با خودم ؟ ممنون از فعالیت شما

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   می بایست از مدرسه ی هدف تان، از کانادا پذیرش بگیرید.برای دانش آموزان زیر 13 سال، ویزای همراه نیز صادر می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *