اقامت در ایسلند

زیبایی خیره کننده محیط طبیعی باعث کاهش استرس و اضطراب و ایجاد خرسندی می شود. زندگی همراه با آتشفشان فعال در محوطه پشت که انسان را همراه با تغییر مداوم شکل‌گیری ابرها سرگرم میکند و یک دریاچه عظیم در محوطه جلویی همراه با جزر و مد انسان را به زندگی امیدوار می کند. اقامت در ایسلند را افراد زیادی به عنوان رویا در سر دارند که ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر راهنمایی های لازم را به منظور مهاجرت به ایسلند ارائه می دهیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مزایای زندگی و داشتن اقامت ایسلند

این جزیره یک مکان بسیار عالی جهت پیاده روی و راهپیمایی است. چون می توان به هر کجا پیاده‌روی کرد روزانه می‌شود مقدار زیادی تمرینات ورزشی انجام داد. زندگی در ایسلند کشتیرانی را آسان می کند.

زندگی در جزیره استوایی ایسلند انسان را جهت موفقیت تشویق می کند. انسان به طور طبیعی تمایل دارد تا از تمام چیزهایی که در اطرافش است بدون نارضایتی های مداوم و ناراحتی از زندگی شهری قدردانی کند.

اگر انسان چیزی را بخواهد که در جزیره ایسلند موجود نباشد می توان آن را درست کرد. سایه های لامپ، دوغ، شراب نانیستی، و حتی کرکره های لوله ایی پی وی سی(PVC) جهت خانه های کوچک میتوان درست کرد. جستجوی گوگل تبدیل به دری جهت ساخت خود شده است.

تجربه زندگی کاملا متفاوت را می توان تجربه کرد زیرا هیچ گونه جوامع بیگانه در این مکان وجود ندارد. این یک غوطه وری فرهنگی کامل است که باید بتوان به زبان اسپانیایی ارتباط برقرار کرد و خود را در روستاهای کوچکی که در سرتاسر جزیره قرار دارند غرق کرد.

زندگی ارزان تر می باشد. از جهت مقایسه هزینه همراه با san Jaun der sur یا گرانادا(Granada)، می‌توان در جزیره ometepe نسبت به شهرهای بزرگ ارزان تر زندگی کرد. سیستم مالیاتی بسیار جالب می باشد. اگر شما کسب و کار خود را داشته باشید یا به صورت فردی مشغول به کار باشید مالیات کم خواهد بود و اگر شما همراه با مشتری های بین المللی مشغول به کار باشید به طور کلی مالیات نخواهید داشت به طور کلی مالیات نخواهید داشت که بسیار جالب می باشد.

اقامت ایسلند از طریق تحصیل

دوره های تحصیلی مقطع لیسانس در ایسلند معمولا نیازمند 3 تا 4 سال تحصیل به صورت تمام وقت است.در حالی که مدارک پرستاری (B.S) و آموزش و تحصیل اجباری (B.ED) به عنوان مدرک حرفه ای طبقه بندی شده اند،دوره های تحصیلی در همه موضوعات دیگر، صلاحیت رسمی را برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد را تشکیل می دهد. از سمت دیگر، مدرک و درجه کاندیدایی، اساس تحصیلات مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را با یکدیگر ترکیب می کند تا شما را به توانایی هایی برای یک حرفه خاص مجهز کند که بین 4 تا 6 سال ممکن است به طول بیانجامد.

ارزیابی در مقیاس 0 تا 10 اندازه گیری می شود که نکره 5 و بالاتر از آن قبول شدن را عنوان می دارد. مدارک تحصیلی در ایسلند بر اساس سیستم انتقال اعتبار اروپایی (ECTS) به اعتبار های مختلف تقسیم بندی می شوند. اعتبار 60 معادل یک سال تحصیل تمام وقت است و مدرک لیسانس می تواند شامل 180 تا 240 اعتبار باشد. شهروند های خارجی از یک کشور غیر از کشورهای اروپایی (EEA) و انجمن تجارت آزاد اروپا () که برنامه دارند بیشتر از 3 ماه در ایسلند اقامت داشته باشند، باید مجوز اقامت معتبر داشته باشند.

اقامت ایسلند از طریق تحصیل

اقامت ایسلند از طریق تحصیل

مجوز اقامت دانشجویان به افراد بالای 18 سال که قصد دارند به صورت تمام وقت در دانشگاهی در ایسلند مشغول به تحصیل شوند، دانشجویان دکتری از دانشگاه های خارجی که با یک دانشگا ایسلندی همکاری داشته باشند، دانشجویان مبادله شده از یک سازمان تبادل علم و دانش دانشجویی، کارآموزان، زمانی که در ایسلند کار میکنند به عنوان بخشی از تحصیلات فرد درخواست دهنده محسوب می شود، اعطا می گردد.

مجوز اقامت می تواند به مدت یک سال باشد.مجوز اقامت برای ترم پاییز نباید دیرتر از 21 ژوئن درخواست داده شود چرا که اطمینان حاصل شود که درخواست ارائه شده قبل از شروع ترم پردازش شود. درخواست برای مجوز اقامت برای ترم بهار باید قبل از 1 نوامبر ارسال شود.

مجوز اقامت برای تحصیل به افرادی که قصد تحصیل در یک دانشگاه ثانویه ایسلندی را دارند (به جز برنامه های تبادل تایید شده)، مشارکت در دوره های تحصیل به زبان ایسلندی و یا افرادی که در دانشگاه های خارجی تحصیل می کنند و در ایسلند اقامت دارند، اعطا نمی شود.

مجوز اقامت برای تحصیل بر اساس Art.65 of Act on Foreigner No.80/2016 داده میشود. ممکن است شما حق اجازه اقامت دانشجویی را داشته باشید اگر تمامی الزامات زیر به خوبی بقیه نیز برآورده شوند:

 1. سن شما بالاتر از 18 سال باشد
 2. شما در یک دانشگاه ایسلندی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ثبت نام کرده اید؛ شما یک دانشجوی دکتری در یک دانشگاه خارجی هستید که با یک دانشگاه ایسلندی همکاری می کنید، شما یک دانشجوی مبادله شده هستید، یا در ایسلند کارآموز هستید.
 3. شما می توانید اثبات کنید که توانایی اقامت در ایسلند را دارید.
 4. شما یک بیمه نامه معتبر از یک شرکت بیمه ایسلندی را دارا هستید (در زمینه شرکت بیمه) و یا یک شرکت بیمه خارجی که اجازه فعالیت در ایسلند را دارد.(در زمینه شرکت های خارجی بیمه) 

در شول 5 سال اخیر شما نباید در خارج از کشور مجازات کیفری شده باشید و یا توسط دادگاه به جرم محکوم شده باشید که در این صورت مطابق با قوانین حاکم بر ایسلند به عنوان تنبیه به بیش از 3 ماه حبس محکوم خواهید شد و شما یک گذرنامه معتبر برای حداقل 90 روز فراتر از اعتبار تخمینی مجوز اقامت داشته باشید.

اقامت کاری ایسلند از طریق تخصص

کارگران بین المللی به بهبودی ایسلند از بحران مالی جهانی کمک کرده اند و طیف وسیعی از فرصت ها را برای کسانی که به دنبال یک ماجراجویی جدید در میان مناظر چشمگیر ایجاد کرده اند. با وجود صنعت پر رونق گردشگری و کمبود مهارت در تعدادی از بخش ها، واضح ترین مکان برای شروع جستجوی شغلی، ایسلند برای ارائه کارگران بین المللی بسیار مفید است.

این کشور یکی کشور های دارای نرخ قابل توجهی از بیکاری در اروپا است که در مارس 2018 به میزان 2.5 درصد است. ایسلند همچنین کشور صلح طلب در جهان است – عنوان آن از سال 2008 تا کنون، بر اساس شاخص جهانی صلح 2017. در حالی که ایسلند یکی از گران ترین مکان های اروپا است، کار های زیادی را بدون پرداخت پول می توانید انجام بدهید. از جمله این کار ها میتوان به غواصی، دیدن یخچال ها قطبی، آتشفشان ها و چشمه های آب گرم که گردشگران را به جزیره از سراسر جهان جذب می کنند، اشاره کرد.

شما نمی توانید:

 • شروع به کار کنید تا زمانی که مجوز کار دریافت کنید، 
 • کار برای یک کارفرما غیر از یکی که اجازه کار است اعطا کرده است،
 • اقامت در یک کشور دیگر طولانی تر از سه (3) ماه در هر دوره 12 ماهه دوره اقامت؛ در غیر این صورت اجازه اقامت ممکن است لغو شود

اگر متقاضی این الزامات را برآورده نکند و شرایط مورد بحث در زیر، درخواست مجوز اقامت را رد خواهد کرد و متقاضی باید ایسلند را ترک کند. متقاضی که کشور را ترک نکند ممکن است به اخراج یا ممنوعیت ورود منجر شود. ممنوعیت ورود به منطقه شنگن برای یک دوره زمانی خاص یا حداقل دو سال (2) سال است.

متقاضی مسئول درخواست تجدید مجوز اقامت خود حداقل چهار (4) هفته قبل از پایان اعتبار مجوز است. در صورتی که این کار انجام شود، متقاضی مجاز است در ایسلند اقامت کند در حالی که تقاضای تجدید نظر توسط اداره مهاجرت پردازش شده است. اگر تجدید مجوز اقامت برای قبل از پایان مدت اعتبار منقضی نشده باشد، درخواست اداره می شود، به شرط اینکه این مجوز برای اولین بار است، نه تجدید. یک درخواست پس از اخذ مجوز، منقضی شده است، در صورتی که متقاضی مجوز اقامت در ایسلند را در حالی که پرونده در حال پردازش باشد، درخواستش رد خواهد شد.

اقامت ایسلند از طریق سرمایه گذاری

ایسلند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. ایسلند زندگی با کیفیت بالا و اقتصاد رقابتی سریع رشد می کند. دولت مشوق های مختلفی را برای ایجاد تجارت و تجارت فراهم می کند. ایسلند یک اقتصاد مخلوط با صنایع مهم مانند شیلات، ساختمان کشتی، بخش تولید و خدمات است. این کشور به عنوان یکی از بالاترین سطح آزادی اقتصادی جهان شناخته شده است. ایسلند عضو WTO، OECD و EFTA است. ایسلند دارای انرژی سبز و پایدار با قیمت رقابتی است. ایسلند تجارت آزاد با چین دارد.

 • نام سرمایه گذاری: سرمایه گذاری مستقیم خارجی
 • حداقل سرمایه گذاری: 200000 یورو (بدون محدودیت)
 • سرمایه گذاری واجد شرایط:

ایسلند قوانین تجارت دوستانه برای سرمایه گذاری در بخش های کلیدی باز است:

 • مراکز داده (IT)
 • مواد شیمیایی
 • علوم زیستی
 • انرژی سبز
 • صید ماهی
 • مشاور املاک
 • گردشگری
 • ساخت
 1. نوع ویزا: C کسب و کار ویزا / D دراز مدت کسب و کار ویزا / اجازه اقامت موقت
 2. زمان پردازش: 1 ماه
 3. اقامت دائم: پس از 4 سال اقامت قانونی
 4. شهروندی ایسلند: پس از 5 سال زندگی قانونی.
 5. دو ملیتی: مجاز
اقامت ایسلند از طریق سرمایه گذاری

اقامت ایسلند از طریق سرمایه گذاری

اقامت ایسلند از طریق ازدواج

طبق قوانین ایسلندی در رابطه با ازدواج شماره 31 از 14 آوریل 1993، بررسی موانع ازدواج باید توسط اشخاص مجاز به انجام مراسم ازدواج انجام شود. با این حال، کمیسیون های منطقه و معاونان آموزش دیده قانونی، در صورتی که یکی از متقاضیان ازدواج در ایسلند مستقر نباشد، از سوابق واجد شرایط بودن ازدواج اجتناب می کنند. درخواست ازدواج از طریق فرد دارای واجد شرایط باید در ناحیه اداری محل سکونت یکی از طرفین انجام بگیرد. در صورتی که هر کدام از افرادی که میخواهند با هم ازدواج کنند اقامت قانونی در ایسلند داشته باشد، معاینه باید در ناحیه اداری که در آن اقامت دارند انجام شود. برای صدور مجوز ازدواج هیچ هزینه ای گرفته نمی شود.

اسناد مورد نیاز: Hjónavígsluskýrsla

این فرم توسط Sýslumaðurinn í Reykjavik ارائه شده است. در صورت لزوم می توانید از طریق پست آن را ارسال کنید. فرم باید با توجه به دستورالعمل های ارائه شده، امضا شده توسط هر دو طرف و با امضای دو شخص قابل اعتماد پر شود، که با امضای فرم،طرفین تعهد میدهند که هیچ گونه مورد غیر قانونی در ازدواج آن ها وجود ندارد

گواهی تولد: هر دو طرف باید مدارک تولد خود را ارائه دهند. پس از مراسم عروسی، اگر لازم باشد، می توانید اصل ها را بازگردانید.

گواهی وضعیت ازدواج؛ هر دو طرف باید گواهینامه وضعیت تاهل صادر شده توسط مقامات مربوطه در کشور، ایالت یا منطقه خود را ارائه دهند. گواهی باید ظرف 4 هفته قبل از مراسم عروسی صادر شود.

اگر عروس / داماد طلاق گرفته باشد؛ یک حکم طلاق، یک سند برای اثبات اینکه ازدواج قبلی با طلاق پایان یافته است. لازم است ثابت شود که تقسیم دارایی ها و بدهی ها میان همسران سابق نهایی شده است.

حق اقامت در ایسلند

لازم به ذکر است که هر دو طرف در تاریخ ایسلند در هنگام عروسی به طور قانونی اقامت دارند.

 • گواهی آن باید ارائه شود: مجوز اقامت، ویزا یا تایید تاریخ ورود (گذرنامه یا بلیط پرواز).
 • پاسپورت؛ هر دو طرف باید گذرنامه معتبر ارائه دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت در ایسلند و اقدام برای تحصیل در ایسلند میتوانید با مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد اقامت در ایسلند

1- سیستم پرداخت مالیات در ایسلند چگونه است؟

برای افرادی که کسب و کار خود را دارند بسیار کم است و کسانی که با مشتریان بین المللی مشغول به کارند صفر است.

2- اقامت ایسلند از طریق تحصیل چگونه است؟

سن بالای 18-تحصیل در یک دانشگاه ایسلندی-تمکن مالی کافی-عدم سوئ پیشینه-بیمه نامه معتبر.

3- آیا از طریق گذراندن دوره ی زبان در ایسلند میتوان به اقامت رسید؟

خیر-اقامت تحصیلی ایسلند فقط با تحصیل در دانشگاه های ایسلندی امکان پذیر است.

4- نرخ بیکاری در ایسلند چقدر است؟

در حدود 2.5 % میباشد.

5- چه کارهایی در ایسلند برای گردشگران بدون پرداخت پول انجام میشود؟

غواصی-دیدن یخچال های قطبی و آتشفشان ها و چشمه های آب گرم.

6- چه قوانینی برای کار کردن کارگران خارجی در ایسلند وجود دارد؟

داشتن مجوز کار-حق کار کردن فقط برای یک کارفرما-عدم حضور طولانی در کشوری دیگر حین 12 ماه قرار داد کاری فرد.

7- شخصی که از قوانین کاری ایسلند تبعیت نکند با چه مشکلاتی روبه رو میشود؟

شخص مجبور به ترک یا اخراج از این کشور یا حتی ممنوعیت ورود به منطقه شنگن به مدت یک یا دو سال میشود.

8- اقتصاد ایسلند عمدتا در چه زمینه هایی است؟

شیلات-ساختمان کشتی-بخش تولید و خدمات.

9- نام سرمایه گذاری ایسلند که منجر به اقامت میشود چیست؟

سرمایه گذاری مستقیم خارجی.

10- حداقل مبلغ سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت ایسلند چقدر است؟

حداقل مبلغ 200000 یورو میباشد.

11- سرمایه گذاری در ایسلند عمدتا در چه مواردی است؟

مراکز داده-مواد شیمیایی-علوم زیستی-انرژی سبز-صید ماهی-مشاور املاک-گردشگری-ساخت.

12- اقامت دائم ایسلند چند سال پس از سرمایه گذاری داده میشود؟

پس از 4 سال اقامت قانونی.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *