مهاجرت به ایسلند

ایسلند جزیره ای در اقیانوس اطلس، سرزمین آتش و یخ و کشوری بسیار پیشرفته در قاره سبز اروپا است که از لحاظ سیاسی، اجتماعی و اقتصادی از برترین کشورهای جهان محسوب می شود. این کشور در سال های اخیر در بالاترین فهرست مقاصد مهاجرت تحصیلی و شغلی جهان قرار گرفته است. بر این اساس در این مقاله به بررسی چگونگی مهاجرت و اخذ اقامت این کشور اروپایی می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
 • چرا مهاجرت به کشور ایسلند؟
 • مهاجرت به ایسلند از طریق کار
 • مهاجرت به ایسلند از طریق پیشنهاد شغلی(Job Offer)
 • مهاجرت به ایسلند از طریق ویزای جست و جوی کار(Job Seeker)
 • مهاجرت به ایسلند از طریق تحصیل
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ایسلند
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ایسلند
 • شرایط اخذ اقامت ایسلند پس از فارغ تحصیلی
 • هزینه های تحصیل و زندگی در کشور ایسلند
 • مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری در خرید خانه و ملک
 • مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت
 • مزایای سرمایه گذاری به روش ثبت شرکت در ایسلند
 • مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری مستقیم خارجی
 • مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج
 • مهاجرت به ایسلند از طریق تولد
 • مهاجرت به ایسلند از طریق پناهندگی
 • شرایط اخذ تابعیت و شهروندی کشور ایسلند
 • شرایط اخذ پاسپورت کشور ایسلند
 • رضایت مندی افراد از مهاجرت به کشور ایسلند
 • سخن آخر
 • سوالات متداول در مورد مهاجرت به کشور ایسلند

چرا مهاجرت به کشور ایسلند؟

ایسلند شمالی ترین کشور اروپا و در واقع کم جمعیت ترین کشور عضو ناتو می باشد. این کشور که از سوی سازمان ملل متحد به عنوان یکی از ۵ نقطه برتر جهان برای زندگی انتخاب شده است، تا اوایل قرن بیستم از فقیرترین کشورهای جهان محسوب می شد. این کشور با صنعتی کردن ماهیگیری توانست به یکی از مرفه ترین کشورهای جهان تبدیل شود. کشور ایسلند که در پایین ترین بخش مدار قطبی واقع شده است و دارای آب و هوای قطبی می باشد، به عنوان امن ترین و صلح آمیز ترین کشور جهان به شمار می آید.سرزمین آتش و یخ، محل یخچال های طبیعی و آتش فشان های فعال و شفق قطبی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت تحصیلی و شغلی و سرمایه گذاری محسوب می شود. این کشور در سال های اخیر از لحاظ سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی، برترین رتبه را کسب نموده است که این امر حاکی از وضعیت مناسب زندگی شهروندان این کشور می باشد.

وجود آزادی های فردی و اجتماعی، امنیت اجتماعی و سیاسی، بالا بودن کیفیت زندگی و بالا بودن سطح استانداردهای زندگی در این کشور موجب شده است تا متقاضیان به منظور اخذ اقامت این کشور از طریق تحصیل و اشتغال جلای وطن کنند و سختی های این مسیر را به جان بخرند. دولت ایسلند با ایجاد فضای امن برای سرمایه گذاری و تسهیل روند سرمایه گذاری زمینه لازم برای سرمایه گذاری خارجی را در این کشور فراهم کرده است.پایین بودن نرخ تورم، پایین بودن نرخ بیکاری و رشد و رونق اقتصادی از شاخص های مهم در ایجاد یک فضای امن برای سرمایه گذاری محسوب می شود که دولت ایسلند با لحاظ کردن این موارد راه را برای سرمایه گذاران خارجی گشوده است. متقاضیان ایرانی از دیرباز از طریق مختلف به این کشور اروپایی مهاجرت کرده اند. درصد بسیار زیادی از مهاجران این کشور را ایرانیان مهاجر تشکیل می دهند.

در این راستا مشاوران و کارشناسان مجرب و زبده موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی به منظور آگاهی و اطلاع متقاضیان ایرانی از روش های اخذ تابعیت و چگونگی اخذ اقامت کشور ایسلند به تهیه این مقاله پرداختند تا به سوالات بی شمار متقاضیان در مورد این کشور پاسخ دهند و ابهامات موجود را برطرف کنند. اگر قصد مهاجرت به کشور ایسلند دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مطالعه این مقاله کامل و جامع را از دست ندهید.

مهاجرت به ایسلند از طریق کار

متقاضیان اخذ اقامت دائم کشور ایسلند با اشتغال و کار در این کشور می توانند این اقامت را اخذ کنند. به طور کلی در کشور ایسلند در ازای هر فردی که بازنشسته می شود، ۶ کارگر خارجی مشغول به کار می باشند. کشور ایسلند پیش بینی کرده است که هر سال به ۲۰۰۰ کارگر خارجی متخصص نیاز دارد. این کشور در حوزه های کاری ساخت و ساز و ساختمان، فناوری اطلاعات و گردشگری نیازمند افراد حرفه ای متخصص و ماهر می باشد.کار کردن در روزهای طولانی تابستان ایسلند که ۲۱ ساعت از کل شبانه روز خورشید در حال تابیدن است، بهترین فرصت برای کار های فصلی می باشد. کارگران خارجی متخصص و ماهر علاوه بر مهارت و تجربه کاری باید دارای مهارت زبان انگلیسی و مدرک تحصیلی لیسانس باشند. تسلط به زبان انگلیسی کمک فراوانی به متقاضی در جهت یافتن شغل مورد نظر می کند. متقاضی اخذ مجوز کار در ایسلند می تواند به دو طریق عمل کند: پیشنهاد شغلی و ویزای جست و جوی کار.

مهاجرت به ایسلند از طریق کار

مهاجرت به ایسلند از طریق کار

مهاجرت به ایسلند از طریق پیشنهاد شغلی(Job Offer)

متقاضی کار در ایسلند باید دارای مهارت خاص و تخصصی در حوزه کاری خود باشد. مثلا اگر متقاضی دارای مهارت و تخصص در زمینه کامپیوتر باشد، باید از طریق یک کارفرمای ایسلندی درخواست کاری خود را ارائه دهد. کارفرمای ایسلندی در ابتدا فرصت کاری مورد نظر را به مدت ۳ ماه در کشور ایسلند آگهی می کند، اگر در طی این مدت شهروند ایسلندی برای پر کردن این فرصت شغلی یافت نشد، کارفرمای ایسلندی این فرصت شغلی را در کشورهای اتحادیه اروپا به مدت ۳ ماه آگهی می کند.در صورتی که در این کشورها نیز فرد مورد نظر برای تصاحب این فرصت شغلی یافت نشد، کارفرمای ایسلندی می تواند با متقاضی قرارداد کار منعقد کند. در واقع مهم ترین کار در اخذ ویزای کار ایسلند دعوت نامه از طرف کارفرمای ایسلندی است. متقاضی برای دریافت ویزای کار ایسلند باید مدارک زیر را به کارفرما ارائه دهد:

 • پاسپورت معتبر
 • دعوت نامه از طرف کارفرمای ایسلندی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کار ایسلند
 • گواهی تمکن مالی متقاضی( در حدود ۱۰.۰۰۰ یورو)

درخواست مجوز کار توسط متقاضی باید قبل از ورود به کشور ایسلند انجام شود. اگر به هر دلیل متقاضی به هنگام درخواست برای مجوز کار در این کشور حضور داشته باشد، روند رسیدگی به درخواست وی متوقف می شود. متقاضی باید کشور ایسلند را ترک کند و از کشور خود درخواست مجوز کار ایسلند را ارائه دهد. ویزای کار ایسلند برای مدت یک سال معتبر است و متقاضی کار در این کشور می تواند آن را تمدید کند.

مهاجرت به ایسلند از طریق ویزای جست و جوی کار(Job Seeker)

متقاضیان اخذ ویزای کار و اقامت ایسلند می توانند از طریق ویزای جست و جوی کار اقامت این کشور را اخذ کنند. بدین منظور متقاضی می تواند با اخذ ویزای جست و جوی کار به مدت ۶ ماه در کشور ایسلند به دنبال کار و شغل مورد نظر باشد. اگر در این مدت ۶ ماه متقاضی بتواند کار مورد نظر را پیدا کند، می تواند از کارفرمای ایسلندی مجوز اقامت دریافت کند. متقاضی بر اساس قوانین ایسلند باید هر ۲ سال از کشور ایسلند خارج شود و پس از تمدید ویزای کاری خود به این کشور برگردد.متقاضی در صورتی می تواند از طریق این ویزای کاری اقامت دائم این کشور را اخذ کند که در طی ۱۰ سال اقامت در این کشور هر ۲ سال از کشور ایسلند خارج شده باشد و سپس با تمدید ویزای کار دوباره به این کشور برگشته باشد. پس از ۱۰ سال کار و اقامت در کشور ایسلند، متقاضی می توند برای اخذ تابعیت و پاسپورت کشور ایسلند درخواست دهد.

مهاجرت به ایسلند از طریق تحصیل

یکی از روش های مهاجرت به کشور ایسلند تحصیل در این کشور است. بالا بودن کیفیت آموزشی دانشگاه ها، اعتبار و ارزش مدارک دانشگاه ها و به طور کلی دارا بودن بهترین نظام آموزشی از جمله مهم ترین موارد و مزیت هایی است که هر ساله خیل عظیمی از جوانان جویای تحصیل را به این کشور می کشاند. علاوه بر مزیت های ذکر شده برخورداری دانشجویان از بورسیه های تحصیلی این کشور موجب شده است تا دانشجویانی که از تمکن مالی کمتری برخوردار هستند نیز بتوانند در بهترین دانشگاه های این کشور تحصیل کنند.دانشجویان با اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی نیز می توانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور را تامین کنند. کار ضمن تحصیل این فرصت عالی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد تا در حین تحصیل با کسب تجربه و مهارت شغلی زمینه لازم در جهت اشتغال پس از فارغ تحصیلی و اخذ اقامت این کشور را فراهم کنند. دانشگاه های کشور ایسلند تسهیلات فراوانی را برای جذب دانشجویان خارجی در نظر گرفته اند.به دلیل کم بودن جمعیت ایسلند، این کشور دارای دانشگاه های محدودی است. از مجموع ۷ دانشگاه کشور ایسلند، ۴ دانشگاه دولتی و ۳ دانشگاه خصوصی است. بزرگترین دانشگاه، دانشگاه ایسلند و دانشگاه ریکیاویک است که هر دو در پایتخت این کشور زیبا قرار دارند. رشته های تحصیلی این دو دانشگاه علوم پایه، تجارت و بازرگانی، هنر، علوم انسانی و اقتصاد می باشد. تحصیل در دانشگاه وایکینگ و اسکاندیناوی برای همه ملیت ها به صورت رایگان است.متقاضیان بر اساس نوع دانشگاه و رشته تحصیلی باید مدارک لازم را به دانشگاه ارائه دهند. از مهم ترین مدارک مورد نیاز به منظور اخذ ویزای تحصیلی ایسلند می توان مدارک زیر را ذکر کرد:

 • آخرین مدرک تحصیلی متقاضی( مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی، کارشناسی، کارشناسی ارشد) و ترجمه آن ها
 • گواهی تمکن مالی متقاضی مبنی بر تامین هزینه های تحصیل و زندگی در مدت تحصیل در ایسلند در حدود ۱۴۳۰ یورو برای هر ماه
 • انگیزه نامه تحصیلی(SOP)
 • رزومه علمی متقاضی
 • نامه پذیرش از دانشگاه ایسلند
 • مدرک مهارت زبان انگلیسی تافل و یا آیلتس
 • اصل و کپی پاسپورت متقاضی
 • ۲ قطعه عکس رنگی
 • بیمه نامه پزشکی
 • گواهی سوپیشینه متقاضی
 • شناسنامه و مدارک هویتی متقاضی

تحصیل در مقطع کارشناسی ایسلند

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی و لیسانس دانشگاه های ایسلند باید در کنکور این کشور شرکت کنند. اما اگر متقاضی در دانشگاه و یا کالج تحصیل کرده باشد و در حدود ۶۰ واحد درسی را در آن کالج و دانشگاه گذرانده باشد، می تواند بدون شرکت در کنکور این کشور با ارائه مدارک تحصیلی خود پذیرش دانشگاه های ایسلند را اخذ کند.زبان تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های ایسلند زبان ایسلندی است. در صورتی که متقاضی فاقد مدرک مهارت زبان ایسلندی باشد، می تواند با شرکت در دوره های آمادگی زبان ایسلندی در کالج های ایسلند و کسب مهارت و نمره لازم تحصیل در دانشگاه های این کشور را شروع کند. اگر دانشجو در دانشگاه های زبان ایسلندی تحصیل کند از مزیت تحصیل رایگان در این کشور برخوردار می شود و فقط باید در حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ پوند برای ثبت نام در دانشگاه هزینه کند.مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ایسلند در حدود ۴ سال است. دانشجویان باید در حدود ۱۸۰ واحد درسی مطابق با واحدهای درسی اروپا را در این مقطع بگذرانند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ایسلند

دانشگاه ها و کالج های کشور ایسلند برای مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا برنامه خاص خود را دارند. متقاضی برای اخذ پذیرش در این مقاطع باید دارای مقاله های چاپ شده در ژورنال های علمی شناخته شده و پایان نامه معتبر علمی باشد. زبان تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ایسلند زبان انگلیسی می باشد. بدین منظور متقاضیان باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس با نمره ۶.۵ و یا تافل با نمره ۷۹ باشند.اگر دانشجویی فاقد مدرک مهارت زبان انگلیسی باشد، می تواند در دوره های آمادگی زبان انگلیسی شرکت کند که در کالج ها و دانشگاه های ایسلند برگزار می شود و پس از اخذ مدرک و نمره لازم تحصیل در این مقاطع تحصیلی را آغاز کند.هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی در حدود ۴۵۰۰ پوند تا ۸۰۰۰ پوند می باشد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ایسلند در حدود ۲ سال و مقطع دکترا در حدود ۳ تا ۵ سال می باشد. دانشجویان ملزم به گذراندن ۱۲۰ واحد درسی در این مقطع می باشند.دانشجویان می توانند در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های فیزیک، زمین شناسی، شیمی، برق و کامپیوتر، بیوشیمی و کامپیوتر به تحصیل بپردازند.تحصیل در رشته های مختلف مقطع دکترا به صورت رایگان می باشد و در واقع مقطع دکترا در بیشتر کشورها به عنوان شغل محسوب می شود. در کشور ایسلند نیز دانشجویان مقطع دکترا با انتخاب استاد مشاور و تائید رزومه علمی و تحقیقی می توانند ضمن تحصیل حقوق مکفی دریافت کنند. دانشجویان در این مقطع باید در حدود ۱۸۰ واحد تحصیلی را بگذرانند. دانشجویان دکترا در ایسلند باید در سال دوم تحصیل خود تز و پایان نامه دکترا خود را ارائه دهند.

شرایط اخذ اقامت ایسلند پس از فارغ تحصیلی

متقاضیان فراوانی برای دریافت مجوز اقامت دائم کشور ایسلند روش تحصیل در این کشور را انتخاب می کنند. در واقع فقط تحصیل در این کشور موجب اخذ اقامت دائم و تابعیت ایسلند نمی شود، بلکه دانشجو پس از فارغ تحصیلی با اشتغال و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و یا سرمایه گذاری و ثبت شرکت می تواند مقدمات اخذ اقامت دائم این کشور را فراهم کند.

هزینه های تحصیل و زندگی در کشور ایسلند

به طور کلی هزینه های زندگی هر فرد به سبک زندگی و الگوی مصرف آن فرد بستگی دارد اما هزینه های زندگی در کشور ایسلند نسبت به دیگر کشورهای جهان در حد بسیار پایینی است. به طور متوسط هزینه های زندگی در این کشور ماهانه در حدود ۱۰۰۰ دلار می باشد. دانشجویان می توانند با کار پاره وقت دانشجویی بخش زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور را تامین کنند.اگر رشته تحصیلی دانشجویان در فهرست دولتی رشته های تحصیلی واجد شرایط ویزا باشد، این دانشجویان می توانند تا ۲۰ ساعت در هفته به کار و اشتغال بپردازند. البته در زمان تعطیلات دانشگاهی تابستان و زمستان دانشجویان می توانند تا ۴۰ ساعت در هفته به کار و اشتغال تمام وقت بپردازند. به طور متوسط هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایسلند عبارت است از:

 • دانشگاه کشاورزی ایسلند: ۷۴۵ دلار
 • دانشگاه بیفست ایسلند: ۵۳۵۰ دلار
 • دانشگاه ریکیاویک ایسلند: ۱۹۸۰۰ دلار
 • دانشگاه آکادمی هنر ایسلند: ۱۹۸۰۰ دلار
هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند

هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند

مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری

متقاضی سرمایه گذاری در کشور ایسلند باید با توجه به شاخص های مهمی مانند نرخ بیکاری، امنیت سرمایه گذاری، نرخ تورم و رشد و رونق اقتصادی در این کشور اقدام به سرمایه گذاری کند. متقاضی می تواند از روش خرید ملک و خانه و ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری مستقیم اقامت این کشور را اخذ کند.

مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری در خرید خانه و ملک

متقاضی اخذ اقامت دائم کشور ایسلند باید بداند که با خرید خانه و ملک در ایسلند نمی تواند به طور مستقیم اقامت این کشور را اخذ کند. در واقع اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای خرید ملک در این کشور باید دارای تائیدیه از وزیر دادگستری این کشور باشند. وزارت دادگستری کشور ایسلند وظیفه نظارت بر امور مهمی مانند حقوق بشر و حقوق مهاجران را بر عهده دارد. متقاضیان کشورهای غیر اتحادیه اروپا مانند ایران می توانند پس از اخذ موافق نامه وزیر دادگستری ایسلند همانند دیگر شهروندان ایسلندی اقدام به خرید خانه و ملک در این کشور کنند. متقاضیان با خرید ملک و خانه در ایسلند مالک کامل خانه می شوند و می توانند از همه حقوق مالکیت این خانه برخوردار شوند.

 • به طور معمول افرادی که قصد خرید ملک و خانه را از طریق شرکت های ایسلندی دارند، باید به طور مستمر به مدت ۵ سال در این کشور اقامت داشته باشند.
 • متقاضیان خرید خانه و ملک در ایسلند باید یا دارای اقامت و تابعیت ایسلند باشند و یا در این کشور اقامت داشته باشند.
 • متقاضیانی که فاقد مجوز اقامت در کشور ایسلند می باشند. برای خرید خانه و ملک می توانند از طریق یک نماینده تام الاختیار ایسلندی اقدام به خرید خانه و ملک در این کشور کنند.
 • متقاضیان برای خرید ملک می توانند از وام های بانکی دولتی استفاده کنند.
 • مالیات مربوط به خرید ملک و خانه در ایسلند در حدود ۲ درصد است.
 • متقاضی با خرید ملک در ایسلند نمی تواند اقامت دائم این کشور را اخذ کند و خرید خانه و ملک در این کشور صرفا جنبه سرمایه گذاری دارد.

مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت

متقاضیان اخذ اقامت کشور ایسلند از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت می توانند به سرعت اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. ثبت شرکت در زمره طرح های کارآفرینی در ایسلند محسوب می شود. دولت ایسلند به منظور ترغیب سرمایه گذاران و ترویج طرح های کارآفرینی تسهیلات ویژه ای را برای متقاضیان در نظر گرفته است.ارتقا فضای کسب و کار امن، امکان دسترسی سرمایه گذاران به وام ها و منابع مالی دولتی، رونق بازار کار و توسعه روش های کارآفرینی و کسب و کار جدید از جمله اقدامات دولت ایسلند در جذب سرمایه های خارجی و رشد و توسعه اقتصادی این کشور می باشد. متقاضی به منظور ثبت شرکت تجاری باید در ابتدا طرح و برنامه تجاری(Business Plan) خود را به وزارت بازرگانی ایسلند ارائه دهد. متقاضی باید در حدود ۸۰۰ یورو تا ۱۰۰۰ یورو را برای ثبت شرکت سرمایه گذاری کند. مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ایسلند عبارت است از:

 • فرم تکمیل شده ثبت شرکت در ایسلند
 • ارائه طرح تجاری (Business Plan)
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • ارائه پرینت حساب بانکی
 • ارائه نام تجاری شرکت
 • ارائه پاسپورت متقاضی و سهامداران شرکت تجاری

در صورتی که وزارت بازرگانی با طرح تجاری متقاضی موافقت کند و آن را در این کشور قابل اجرا بداند، متقاضی می تواند برای خود و خانواده خود اقامت یک ساله این کشور را اخذ کند. این اقامت قابل تمدید می باشد. پس از گذشت ۳ سال از اجرای طرح تجاری و تاسیس شرکت در صورتی که این شرکت از گردش مالی خوبی برخوردار باشد و به سوددهی رسیده باشد، متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده خود اقدام کند.

مزایای سرمایه گذاری به روش ثبت شرکت در ایسلند

متقاضی سرمایه گذاری در ایسلند با ثبت شرکت از مزایای فراوانی برخوردار می شود. مهم ترین این مزایا اخذ اقامت دائم کشور ایسلند می باشد. برخی از مهم ترین مزایای ثبت شرکت در ایسلند عبارت است از:

 • متقاضی می تواند پس از ۳ سال درخواست اخذ اقامت دائم ایسلند دهد.
 • متقاضی می تواند پس از ۵ سال از ثبت شرکت درخواست اخذ پاسپورت ایسلند دهد.
 • متقاضی می تواند در بیشتر کشورهای حوزه شینگن زندگی، کار و اقامت کند.
 • متقاضی می تواند در بانک های ایسلند حساب بانکی افتتاح کند.
 • متقاضی می تواند مالکیت ۱۰۰ درصد شرکت تجاری را در اختیار داشته باشد.
 • متقاضی می تواند به بیشتر کشورهای دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا سفر و رفت و آمد کند.

مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری مستقیم خارجی

متقاضی اخذ اقامت دائم کشور ایسلند می تواند از روش سرمایه گذاری مستقیم خارجی در این کشور اقامت ایسلند را اخذ کند. بدین منظور متقاضی می تواند در صنایع صید ماهی، گردشگری، انرژی سبز، صنایع شیمیایی و علوم زیستی سرمایه گذاری کند. متقاضی برای این کار باید در حدود ۲۰۰.۰۰۰ یورو سرمایه گذاری کند. متقاضی با این سرمایه گذاری می تواند ویزای تجاری و مجوز اقامت ۴ ساله را دریافت کند. پس از ۵ سال زندگی و کار و فعالیت اقتصادی در ایسلند، متقاضی می تواند برای اخذ تابعیت و شهروندی ایسلند اقدام کند. این نوع سرمایه گذاری از بهترین و مطمئن ترین روش های اخذ تابعیت و شهروندی ایسلند در سریع ترین زمان ممکن می باشد.

مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج

متقاضی اخذ اقامت دائم کشور ایسلند می تواند از طریق ازدواج با یک تبعه و شهروند ایسلند اقامت این کشور را اخذ کند. بر اساس قوانین ایسلند همسر و یا پارتنر متقاضی خارجی باید در حدود ۴ سال قبل از ارائه درخواست ازدواج در این کشور زندگی کرده باشد و یا دارای مجوز اقامت این کشور باشد. بر اساس قوانین ازدواج در کشور ایسلند متقاضی ازدواج باید واجد شرایط ازدواج باشد. از مهم ترین این شرایط موارد زیر را می توان ذکر کرد:

 • هر دو طرف ازدواج باید بیشتر از ۱۸ سال داشته باشند.
 • همسر و یا پارتنر ازدواج باید یا تبعه و شهروند ایسلند باشد و یا در یکی از کشورهای اسکاندیناوی زندگی و کار کند.
 • همسر و یا پانتر ازدواج باید یا دارای تابعیت ایسلند باشد و یا مجوز اقامت در این کشور را داشته باشد.
 • متقاضی خارجی ازدواج باید با ارائه اسناد و مدارک اثبات کند که توانایی تامین هزینه های زندگی مشترک خود با همسر و پارتنر خود در کشور ایسلند را دارد.
 • متقاضی باید در صورت فوت همسر سابق خود گواهی فوت وی را ارائه دهد.
 • متقاضی باید در صورت طلاق از ازدواج قبلی خود گواهی طلاق را ارائه دهد.
 • متقاضی باید با ارائه گواهی نشان دهد که دارای مجوز اقامت قانونی در کشور ایسلند است.
 • متقاضی خارجی ازدواج باید ثابت کند که این ازدواج یک ازدواج واقعی و بر اساس علاقه متقابل است. اگر قصد متقاضی خارجی از ازدواج صرفا اخذ اقامت دائم این کشور باشد و این امر برای مقامات ایسلند محرز شود، مجوز اقامت متقاضی باطل می شود و شخص خاطی مجازات می شود.
 • متقاضی خارجی باید دارای بیمه سلامت باشد.
 • متقاضی خارجی نباید در مدت ۵ سال گذشته مرتکب جرم و جنایتی در کشور خود شده باشد.
 • متقاضی خارجی باید مدارک و اسناد محل اقامت مشترک با همسر و پارتنر خود را ارائه دهد.
 • متقاضی خارجی نباید در طول ۵ سال گذشته در کشور خود محکوم شده باشد.

اگر متقاضی خارجی واجد شرایط ذکر شده باشد، با ازدواج می تواند مجوز اقامت ایسلند را دریافت کند. متقاضی با دریافت مجوز اقامت در این کشور بدون نیاز به اخذ مجوز کار می تواند به کار و اشتغال بپردازد.

مدت اعتبار مجوز اقامت یک تا ۲ سال است. در صورت تمایل متقاضی می تواند این مجوز را تمدید کند. اما مدت اقامت متقاضی نباید از مدت اقامت همسر وی بیشتر باشد. متقاضی اخذ اقامت دائم ایسلند پس از گذشت ۳ سال از ازدواج و حداقل اقامت ۵ سال در این کشور می تواند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کند. مدارک مهم به منظور اخذ اقامت دائم ایسلند از طریق ازدواج عبارت است از:

 • تکمیل فرم درخواست مجوز اقامت دائم ایسلند
 • رسید پرداخت اخذ مجوز اقامت دائم
 • کپی پاسپورت متقاضی
 • گواهی سوپیشینه متقاضی که مربوط به ۶ ماه اخیر باشد. گواهی سوپیشینه باید مربوط به همه کشورهایی باشد که متقاضی در طی ۵ سال گذشته در آن ها اقامت داشته است.
 • بیمه سلامت متقاضی
 • گواهی تمکن مالی کافی متقاضی به منظور تامین هزینه های زندگی مشترک با پارتنر و همسر خود در کشور ایسلند
 • گواهی ازدواج
 • اثبات زندگی مشترک متقاضی خارجی با همسر و پانتر خود در مدت ازدواج

مهاجرت به ایسلند از طریق تولد

به طور کلی کشورهای اروپایی به منظور اعطای تابعیت و شهروندی بر اساس دو قانون عمل می کنند: قانون خون و قانون خاک. بر اساس قانون خون اگر کودکی در یک کشور مشخص از پدر و مادری متولد شود که دارای تابعیت و شهروندی آن کشور باشند، آن کودک نیز تابعیت آن کشور را اخذ می کند.بر اساس قانون خاک اگر کودکی در خاک یک کشور مشخص متولد شود، صرف نظر از تابعیت پدر و مادر، این کودک تابعیت و شهروندی آن کشور را بر اساس تولد در خاک آن کشور اخذ می کند. کشور ایسلند از این لحاظ بر اساس قانون خون می باشد. بر این اساس اگر کودکی که دارای پدر و مادر ایسلندی است در ایسلند متولد شود، این کودک تابعیت ایسلند را دریافت خواهد کرد.اگر پدر یک کودک متولد شده در خاک ایسلند دارای تابعیت ایسلند باشد و مادر این کودک تبعه خارجی، این کودک در صورتی تابعیت ایسلند را اخذ می کند که در خاک این کشور متولد شده باشد. اگر این کودک در خارج از خاک ایسلند متولد شود، باید تا قبل از رسیدن به ۱۸ سالگی درخواست اخذ تابعیت ایسلند را ارائه دهد. روش های اخذ تابعیت و شهروندی از طریق تولد در ایسلند بر اساس موارد زیر است:

 • اگر کودکی در ایسلند متولد شود.
 • اگر کودکی از پدر و مادر دارای تابعیت و شهروندی ایسلند متولد شود.
 • اگر پدر و مادری کودک خارجی را به فرزندخواندگی خود قبول کنند.
 • اگر فردی تابعیت قبلی خود را ترک کند و تابعیت ایسلند را بپذیرد.
 • اگر پدر و مادر کودک متولد شده دارای اقامت قانونی ایسلند باشند و از قبل تابعیت ایسلندی داشته باشند.
 • اگر کودک متولد شده دارای یک مادر ایسلندی و پدر خارجی باشد و پدر کودک در زمان تولد کودک ازدواج کرده باشد.

مزایای اخذ تابعیت از طریق تولد در کشور ایسلند عبارت است از:

 • امکان برخورداری از امتیازهای تامین اجتماعی در ایسلند
 • امکان تحصیل رایگان در ایسلند
 • امکان اخذ پاسپورت ایسلند
 • امکان کار و اشتغال بدون نیاز به اخذ مجوز کار در ایسلند
 • دارا بودن حق رای در انتخابات ایسلند
 • امکان زندگی و اقامت و کار در کشورهای اتحادیه اروپا
 • امکان سرمایه گذاری و خرید خانه و ملک در ایسلند

مهاجرت به ایسلند از طریق پناهندگی

متقاضیان اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور ایسلند از طریق پناهندگی می توانند اقامت این کشور اروپایی را اخذ کنند. موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی به هیچ عنوان گزینه پناهندگی را به متقاضیان مهاجرت به کشور ایسلند پیشنهاد نمی دهند و ذکر این مطلب در این مقاله صرفا به منظور آگاهی و اطلاع متقاضیان می باشد.بر اساس کنوانسیون ژنو پناهنده فردی است که بنا به دلایل سیاسی، اجتماعی، مذهبی، نژادی و جنگ در صورت بازگشت به کشور خود مورد آزار و اذیت و تهدید و حتی مرگ قرار می گیرد. متقاضی پناهندگی در کشور ایسلند باید درخواست پناهندگی و پاسپورت را ارائه دهد. از متقاضی درخواست می شود برای مصاحبه به اداره مهاجرت ایسلند مراجعه کند تا صحت موارد ارائه شده تائید شود. در صورتی که با درخواست پناهندگی متقاضی موافقت شود، متقاضی می تواند مجوز اقامت ۴ ساله را دریافت کند.پناهنده دارای مجوز اقامت موقت ایسلند مجوز کار در این کشور را ندارد. در کل پناهندگان در کشورهای اروپایی وضعیت مطللوبی ندارند. انتظارهای طولانی برای صادر شدن حکم پناهندگی، زندگی در محیطی شلوغ و مملو از آدم های متفاوت و بلاتکلیفی از نامشخص بودن آینده و زندگی مواردی است که موجب آزار و اذیت افرادی می شود که در فرار از اذیت و آزار در کشور خود به کشوری دیگر پناه آورده اند.

توصیه مشاوران و کارشناسان موسسه وکلای برگزیده اصطهباناتی به متقاضیان مهاجرت به ایسلند امتحان روش های قانونی و مطمئن و ایمن دیگر است.

شرایط اخذ تابعیت و شهروندی کشور ایسلند

متقاضیان اخذ تابعیت و شهروندی کشور ایسلند از طریق روش های ذکر شده می توانند در ابتدا اقامت این کشور را اخذ کنند.به طور کلی برای اخذ تابعیت و شهروندی ایسلند، متقاضی باید به مدت ۷ سال در این کشور زندگی کرده باشد. اگر متقاضی با تبعه ایسلند ازدواج کرده باشد، در صورتی که همسر متقاضی به مدت ۵ سال در این کشور اقامت و زندگی کرده باشد،متقاضی پس از مدت ۳ سال می تواند برای اخذ تابعیت و شهروندی ایسلند درخواست دهد.اگر کودکی دارای پدر و مادر ایسلندی باشد، باید برای ۲ سال در این کشور زندگی کرده باشد تا بتواند تابعیت این کشور را اخذ کند. متقاضیان اخذ تابعیت ایسلند نیازی به ترک تابعیت قبلی خود ندارند و در واقع تابعیت مضاعف در ایسلند منع قانونی ندارد. متقاضیان اخذ تابعیت و شهروندی ایسلند باید واجد شرایط باشند. از جمله شرایط مهم اخذ تابعیت این کشور موارد زیر را می توان ذکر کرد:

 • متقاضی باید همه شرایط اخذ اقامت دائم را داشته باشد.
 • متقاضی نباید در مدت اقامت در ایسلند مرتکب جرم و جنایتی شده باشد و یا در پرونده قانونی دست نداشته باشد.
 • متقاضی باید در دوره زبان ایسلندی شرکت کرده و مدرک مهارت زبان ایسلندی را ارائه دهد.
 • متقاضی باید گواهی خدمات اجتماعی در مورد استفاده از خدمات اجتماعی این کشور در ۴ سال گذشته را ارائه دهد.
شرایط اخذ تابعیت کشور ایسلند

شرایط اخذ تابعیت کشور ایسلند

شرایط اخذ پاسپورت کشور ایسلند

اهمیت و ارزش پاسپورت هر کشور بر اساس تعداد کشورهایی سنجیده می شود که بدون نیاز به ویزا دسترسی به آن ها میسر می شود. پاسپورت کشور ایسلند از اعتبار و اهمیت جهانی برخوردار است. پاسپورت این کشور در رتبه بندی جهانی پاسپورت های جهان رتبه ۲۴ را کسب کرده است. دارندگان پاسپورت کشور ایسلند می توانند بدون نیاز به اخذ ویزا به ۱۶۴ کشور جهان رفت و آمد کنند.پاسپورت ایسلند از نظر آزادی سفر در شاخص هنلی Henley دارای رتبه ۵ جهان است و از این لحاظ همانند پاسپورت کشورهای کانادا و انگلیس می باشد. دارندگان پاسپورت ایسلند می توانند در ۲۸ کشور اتحادیه اروپا زندگی، کار و اقامت کنند.افرادی که از طریق تحصیل قصد اخذ پاسپورت ایسلند را دارند، باید در مجموع ۱۰ سال در این کشور زندگی و اقامت کرده باشند. در صورتی که دانشجو بیمه و مالیات خود را پس از فارغ تحصیلی پرداخت کرده باشد و در دوران دانشجویی به صورت قانونی کار کرده باشد، مدت زمان کار دانشجویی و کار پس از فارغ تحصیلی و مدت زمان تحصیل در دانشگاه های ایسلند در مجموع باید ۱۰ سال باشد تا فرد واجد شرایط اخذ پاسپورت این کشور شود.افرادی که از طریق ازدواج مجوز اقامت دائم ایسلند را اخذ کرده اند، در صورتی که ۳ تا ۵ سال از ازدواج آن ها گذشته باشد و در ایسلند زندگی و اقامت داشته باشند، می توانند برای اخذ پاسپورت ایسلند اقدام کنند. افرادی که موفق به اخذ پاسپورت کشور ایسلند می شوند از مزیت هایی برخوردار می شوند. از مهم ترین این مزایا موارد زیر را می توان برشمرد:

 • دارا بودن حق رای در انتخابات ایسلند
 • امکان کار به عنوان کارمندان دولتی ایسلند
 • امکان رفت و آمد و سفر بدون نیاز به ویزا به ۱۶۴ کشور جهان
 • امکان کار و اشتغال در ایسلند
 • امکان تشکیل انجمن های اجتماعی
 • امکان حفاظت توسط کنسولگری

افرادی که پاسپورت کشور ایسلند را دریافت می کنند باید از قوانین و مقررات ایسلند تبعیت کنند و با زندگی در کشور ایسلند و در اجتماع مردم این کشور سازگاری و تطابق پیدا کرده باشند. در صورت لزوم این افراد باید در خدمت نظام کشور ایسلند شرکت کنند.

رضایت مندی افراد از مهاجرت به کشور ایسلند

بر اساس نظر سنجی های اخیر در مورد درصد رضایت از مهاجرت به کشور ایسلند این نتایج اعلام شد؛ میزان رضایت افراد ۲۱ تا ۳۵ ساله بیش از ۸۰ درصد، میزان رضایت افراد ۳۵ تا ۵۵ ساله بیش از ۷۰ درصد و برای افراد بیشتر از ۵۵ سال بیش از ۵۵ درصد می باشد.از این آمار و اعداد می توان این نتیجه را گرفت که جوان هایی که از طریق تحصیل و اشتغال به کشور ایسلند مهاجرت کرده اند، دارای رضایت بیشتری از مهاجرت به این کشور می باشند. وجود دانشگاه های برتر، اعتبار و اهمیت مدارک دانشگاهی، بالا بودن سطح آموزشی دانشگاه ها و تحصیل رایگان در دانشگاه های این کشور موجب شده است تا جوانان به قصد تحصیل این کشور را انتخاب کنند.اگر افراد از طریق سرمایه گذاری به ایسلند مهاجرت کرده باشند، باید در امر کسب و کار و تجارت فعالیت مداوم داشته باشند و از این طریق هزینه های زندگی خود را تامین کنند. ایجاد فضای کاری مناسب و حمایت دولت از سرمایه گذاران و ورود افراد ماهر و متخصص حرفه ای به بازار کار و رضایت افراد از شغل و کار خود نشان می دهد که اگر افراد دارای تخصص کاری و حرفه ای باشند، وارد شدن به بازار کار در این کشور و کسب و کار کار چندان دشواری نمی باشد. پایین بودن نرخ بیکاری، وجود امنیت اجتماعی و اقتصادی، کاربرد سیستم بیمه و خدمات درمانی، بالا بودن سطح استانداردهای زندگی و کیفیت زندگی و مناسب بودن هزینه های زندگی از دیگر عوامل مهم در رضایت افراد از مهاجرت به این کشور اروپایی محسوب می شود.

رضایت مندی افراد از مهاجرت به ایسلند

رضایت مندی افراد از مهاجرت به ایسلند

سخن آخر

این مقاله به بررسی چگونگی روش های اخذ اقامت و تابعیت کشور ایسلند پرداخت و روش های مهاجرت به این کشور اروپایی را مورد کنکاش دقیق قرار داد. از مجموع موارد شرح داده شده در این مقاله می توان این طور نتیجه گیری کرد که روش اخذ اقامت ایسلند از طریق تحصیل به عنوان یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد. اگر چه تحصیل در این کشور منجر به اخذ اقامت ایسلند نمی شود اما تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری پس از یافتن کار می تواند زمینه اقامت دائم این کشور را فراهم کند.سرمایه گذاری نیز از روش های مطمئن و سریع اخذ اقامت ایسلند محسوب می شود. متقاضیان با خرید ملک و خانه نمی توانند اقامت این کشور را اخذ کند اما می توانند با این کار یک سرمایه گذاری سودآور در این کشور انجام دهند. به طور کلی کشور ایسلند با تسهیل روند سرمایه گذاری خارجی و حمایت از سرمایه گذاران خارجی موجب شده است تا متقاضیان فراوانی را به این کشور جذب کند.کیفیت زندگی، استاندرادهای بالای زندگی در یک کشور اروپایی، رفت و آمد آزادانه و بدون نیاز به ویزا به ۱۶۴ کشور جهان، امکان تحصیل رایگان و اقامت و زندگی و کار در کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین برخورداری از حقوق شهروندی و خدمات اجتماعی از جمله مزایای فراوان اخذ اقامت و تابعیت این کشور اروپایی محسوب می شود.

مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در این مقاله کوشیدند تا بهترین گزینه مهاجرتی به کشور ایسلند را با توجه به شرایط زندگی و مالی و تحصیلی متقاضیان ارائه دهند. اما اگر هنوز احساس می کنید که نمی توانید یک تصمیم درست بگیرید و در این انتخاب تردید دارید، می توانید از خدمات مشاوره ای مهاجرتی مشاوران موسسه ما در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد بهره مند شوید.مشاوران این موسسه برتر در کشور همه سعی خود را به کار می بندند تا بهترین گزینه مناسب را به شما ارائه دهند و از ابتدای تشکیل پرونده تا رسیدن به مقصد در کنار شما خواهند بود.

سوالات متداول در مورد مهاجرت به کشور ایسلند

1- شرایط مهاجرت به ایسلند از طریق پیشنهاد شغلی(Job Offer) چیست؟

متقاضی کار در ایسلند باید دارای مهارت خاص و تخصصی در حوزه کاری خود باشد. مثلا اگر متقاضی دارای مهارت و تخصص در زمینه کامپیوتر باشد، باید از طریق یک کارفرمای ایسلندی درخواست کاری خود را ارائه دهد. کارفرمای ایسلندی در ابتدا فرصت کاری مورد نظر را در به مدت ۳ ماه در کشور ایسلند آگهی می کند، اگر در طی این مدت شهروند ایسلندی برای پر کردن این فرصت شغلی یافت نشد، کارفرمای ایسلندی این فرصت شغلی را در کشورهای اتحادیه اروپا به مدت ۳ ماه آگهی می کند. در صورتی که در این کشورها نیز فرد مورد نظر برای تصاحب این فرصت شغلی یافت نشد، کارفرمای ایسلندی می تواند با متقاضی قرادداد کار منعقد کند. در واقع مهم ترین کار در اخذ ویزای کار ایسلند دعوت نامه از طرف کارفرمای ایسلندی است. متقاضی برای دریافت ویزای کار ایسلند باید مدارک زیر را به کارفرما ارائه دهد: پاسپورت معتبر متقاضی دعوت نامه از طرف کارفرمای ایسلندی فرم تکمیل شده درخواست ویزای کار ایسلند گواهی تمکن مالی متقاضی( در حدود ۱۰.۰۰۰ یورو). درخواست مجوز کار توسط متقاضی باید قبل از ورود به کشور ایسلند انجام شود. اگر به هر دلیل متقاضی به هنگام درخواست برای مجوز کار در این کشور حضور داشته باشد، روند رسیدگی به درخواست وی متوقف می شود. متقاضی باید کشور ایسلند را ترک کند و از کشور خود درخواست مجوز کار ایسلند را ارائه دهد. ویزای کار ایسلند برای مدت یک سال معتبر است و متقاضی کار در این کشور می تواند آن را تمدید کند.

2- شرایط مهاجرت به ایسلند از طریق ویزای جست و جوی کار(Job Seeker) چیست؟

متقاضیان اخذ ویزای کار و اقامت ایسلند می توانند از طریق ویزای جست و جوی کار اقامت این کشور را اخذ کنند. بدین منظور متقاضی می تواند با اخذ ویزای جست و جوی کار به مدت ۶ ماه در کشور ایسلند به دنبال کار و شغل مورد نظر باشد. اگر در این مدت ۶ ماه متقاضی بتواند کار مورد نظر را پیدا کند، می تواند از کارفرمای ایسلندی مجوز اقامت دریافت کند. متقاضی بر اساس قوانین ایسلند باید هر ۲ سال از کشور ایسلند خارج شود و پس از تمدید ویزای کاری خود به این کشور برگردد. متقاضی در صورتی می تواند از طریق این ویزای کاری اقامت دائم این کشور را اخذ کند که در طی ۱۰ سال اقامت در این کشور هر ۲ سال از کشور ایسلند خارج شده باشد و سپس با تمدید ویزای کار دوباره به این کشور برگشته باشد. پس از ۱۰ سال کار و اقامت در کشور ایسلند، متقاضی می توند برای اخذ تابعیت و پاسپورت کشور ایسلند درخواست دهد.

3- شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ایسلند چیست؟

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی و لیسانس دانشگاه های ایسلند باید در کنکور این کشور شرکت کنند. اما اگر متقاضی در دانشگاه و یا کالجی تحصیل کرده باشد و در حدود ۶۰ واحد درسی را در آن کالج و دانشگاه گذرانده باشد، می تواند بدون شرکت در کنکور این کشور با ارائه مدارک تحصیلی خود پذیرش دانشگاه های ایسلند را اخذ کند. زبان تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های ایسلند زبان ایسلندی است. در صورتی که متقاضی فاقد مدرک مهارت زبان ایسلندی می باشد، می تواند با شرکت در دوره های آمادگی زبان ایسلندی در کالج های ایسلند و کسب مهارت و نمره لازم تحصیل در دانشگاه های این کشور را شروع کند. اگر دانشجو در دانشگاه های زبان ایسلندی تحصیل کند از مزیت تحصیل رایگان در این کشور برخوردار می شود و فقط باید در حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ پوند برای ثبت نام در دانشگاه هزینه کند. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ایسلند در حدود ۴ سال است. دانشجویان باید در حدود ۱۸۰ واحد درسی مطابق با واحدهای درسی اروپا را در این مقطع بگذرانند.

4- هزینه های تحصیل و زندگی در کشور ایسلند چه میزان است؟

به طور کلی هزینه های زندگی هر فرد به سبک زندگی و الگوی مصرف آن فرد بستگی دارد اما هزینه های زندگی در کشور ایسلند نسبت به دیگر کشورهای جهان در حد بیسار پایینی است. به طور متوسط هزینه های زندگی در این کشور ماهانه در حدود ۱۰۰۰ دلار می باشد. دانشجویان می توانند با کار پاره وقت دانشجویی بخش زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور را تامین کنند. اگر رشته تحصیلی دانشجویان در فهرست دولتی رشته های تحصیلی واجد شرایط ویزا باشد، این دانشجویان می توانند تا ۲۰ ساعت در هفته به کار و اشتغال بپردازند. البته در زمان تعطیلات دانشگاهی تابستان و زمستان دانشجویان می توانند تا ۴۰ ساعت در هفته به کار و اشتغال تمام وقت بپردازند. به طور متوسط هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایسلند عبارت است از: دانشگاه کشاورزی ایسلند: ۷۴۵ دلار. دانشگاه بیفست ایسلند: ۵۳۵۰ دلار. دانشگاه ریکیاویک ایسلند: ۱۹۸۰۰ دلار. دانشگاه آکادمی هنر ایسلند: ۱۹۸۰۰ دلار

5- آیا از طریق خرید خانه و ملک در ایسلند می توان اقامت این کشور را اخذ کرد؟

متقاضی اخذ اقامت دائم کشور ایسلند باید بداند که صرف خرید خانه و ملک در ایسلند نمی تواند به طور مستقیم اقامت این کشور را اخذ کند. در واقع اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای خرید کلک در این کشور باید دارای تائیدیه از وزیر دادگستری این کشور باشند. وزارت دادگستری کشور ایسلند وظیفه نظارت بر امور مهمی مانند حقوق بشر و حقوق مهاجران را بر عهده دارد. متقاضیان کشورهای غیر اتحادیه اروپا مانند ایران می توانند پس از اخذ موافق نامه وزیر دادگستری ایسلند همانند دیگر شهروندان ایسلندی اقدام به خرید خانه و ملک در این کشور کنند. متقاضیان با خرید ملک و خانه در ایسلند مالک کامل خانه می شوند و می توانند از همه حقوق مالکیت این خانه برخوردار شوند.

6- متقاضی با ثبت شرکت در ایسلند از چه مزایایی برخوردار می شود؟

متقاضی می تواند برای خود و خانواده خود اقامت یک ساله این کشور را اخذ کند. این اقامت قابل تمدید می باشد. پس از گذشت ۳ سال از اجرای طرح تجاری و تاسیس شرکت در صورتی که این شرکت از گردش مالی خوبی برخوردار باشد و به سوددهی رسیده باشد، متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده خود اقدام کند. متقاضی سرمایه گذاری در ایسلند با ثبت شرکت از مزایای فراوانی برخوردار می شود. متقاضی می تواند پس از ۳ سال درخواست اخذ اقامت دائم ایسلند دهد. متقاضی می تواند پس از ۵ سال از ثبت شرکت درخواست اخذ پاسپورت ایسلند دهد. متقاضی می تواند در بیشتر کشورهای حوزه شینگن زندگی، کار و اقامت کند. متقاضی می تواند در بانک های ایسلند حساب بانکی افتتاح کند. متقاضی می تواند مالکیت ۱۰۰ درصد شرکت تجاری را در اختیار داشته باشد. متقاضی می تواند به بیشتر کشورهای دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا سفر و رفت و آمد کند.

7- بهترین و مطمئن ترین روش سرمایه گذاری در کشور ایسلند چیست؟

مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری مستقیم خارجی. متقاضی اخذ اقامت دائم کشور ایسلند می تواند از روش سرمایه گذاری مستقیم خارجی در این کشور اقامت ایسلند را اخذ کند. بدین منظور متقاضی می تواند در صنایع صید ماهی، گردشگری، انرژی سبز، صنایع شیمیایی و علوم زیستی سرمایه گذاری کند. متقاضی برای این کار باید در حدود ۲۰۰.۰۰۰ یورو را در این صنایع سرمایه گذاری کند. متقاضی با این سرمایه گذاری می تواند ویزای تجاری و مجوز اقامت ۴ ساله را دریافت کند. پس از ۵ سال زندگی و کار و فعالیت اقتصادی در ایسلند، متقاضی می تواند برای اخذ تابعیت و شهروندی ایسلند اقدام کند. این نوع سرمایه گذاری از بهترین و مطمئن ترین روش های اخذ تابعیت و شهروندی ایسلند در سریع ترین زمان ممکن می باشد.

8- آیا با ازدواج با تبعه ایسلند می توان اقامت این کشور را اخذ کرد؟ شرایط آن چیست؟

متقاضی اخذ اقامت دائم کشور ایسلند می تواند از طریق ازدواج با یک تبعه و شهروند ایسلند اقامت این کشور را اخذ کند. بر اساس قوانین ایسلند همسر و یا پارتنر متقاضی خارجی باید در حدود ۴ سال قبل از ارائه درخواست ازدواج در این کشور زندگی کرده باشد و یا دارای مجوز اقامت این کشور باشد. بر اساس قوانین ازدواج در کشور ایسلند متقاضی ازدواج باید دارای واجد شرایط ازدواج باشد. هر دو طرف ازدواج بیشتر از ۱۸ سال داشته باشند همسر و یا پارتنر ازدواج باید یا تبعه و شهروند ایسلند باشد و یا در یکی از کشورهای اسکاندیناوی زندگی و کار کند همسر و یا پانتر ازدواج باید یا دارای تابعیت ایسلند باشد و یا مجوز اقامت در این کشور را داشته باشد متقاضی خارجی ازدواج باید با ارائه اسناد و مدارک اثبات کند که توانایی تامین هزینه های زندگی مشترک خود با همسر و پارتنر خود در کشور ایسلند را دارد متقاضی باید در صورت فوت همسر سابق خود گواهی فوت وی را ارائه دهد متقاضی در صورت طلاق از ازدواج قبلی خود گواهی طلاق را ارائه دهد گواهی که نشان دهد متقاضی دارای مجوز اقامت قانونی در کشور ایسلند است متقاضی خارجی ازدواج باید ثابت کند که این ازدواج یک ازدواج واقعی و بر اساس علاقه متقابل است. اگر قصد متقاضی خارجی از ازدواج صرفا اخذ اقامت دائم این کشور باشد و این امر برای مقامات ایسلند محرز شود، مجوز اقامت متقاضی باطل می شود و شخص خاطی مجازات می شود متقاضی خارجی باید دارای بیمه سلامت باشد متقاضی خارجی نباید در مدت ۵ سال گذشته مرتکب جرم و جنایتی در کشور خود شده باشد متقاضی خارجی باید مدارک و اسناد محل اقامت مشترک با همسر و پارتنر خود را ارائه دهد متقاضی خارجی نباید در طول ۵ سال گذشته در کشور خود محکوم شده باشد.

9- شرایط اخذ تابعیت و شهروندی کشور ایسلند چیست؟

متقاضیان اخذ تابعیت و شهروندی کشور ایسلند از طریق روش های ذکر شده می توانند در ابتدا اقامت این کشور را اخذ کنند. به طور کلی برای اخذ تابعیت و شهروندی ایسلند، متقاضی باید به مدت ۷ سال در این کشور زندگی کرده باشد. اگر متقاضی با تبعه ایسلند ازدواج کرده باشد، در صورتی که همسر متقاضی به مدت ۵ سال در این کشور اقامت و زندگی کرده باشد، متقاضی پس از مدت ۳ سال می تواند برای اخذ تابعیت و شهروندی ایسلند درخواست دهد. اگر کودکی دارای پدر و مادر ایسلندی باشد، باید برای ۲ سال در این کشور زندگی کرده باشد تا بتواند تابعیت این کشور را اخذ کند. متقاضیان اخذ تابعیت ایسلند نیازی به ترک تابعیت قبلی خود ندارند و در واقع تابعیت مضاعف در ایسلند منع قانونی ندارد. متقاضیان اخذ تابعیت و شهروندی ایسلند باید واجد شرایط باشند. متقاضی باید همه شرایط اخذ اقامت دائم را داشته باشد. متقاضی نباید در مدت اقامت در ایسلند مرتکب جرم و جنایتی شده باشد و یا در پرونده قانونی دست نداشته باشد. متقاضی باید در دوره زبان ایسلندی شرکت کرده و مدرک مهارت زبان ایسلندی را ارائه دهد. متقاضی باید گواهی خدمات اجتماعی در مورد استفاده از خدمات اجتماعی این کشور در ۴ سال گذشته را ارائه دهد.

10- مهم ترین مزایای اخذ پاسپورت کشور ایسلند چیست؟

دارا بودن حق رای در انتخابات ایسلند امکان کار به عنوان کارمندان دولتی ایسلند امکان رفت و آمد و سفر بدون نیاز به ویزا به ۱۶۴ کشور جهان امکان کار و اشتغال در ایسلند امکان تشکیل انجمن های اجتماعی امکان حفاظت توسط کنسولگری

11- مزایای اخذ تابعیت از طریق تولد در کشور ایسلند چیست؟

امکان برخورداری از امتیازهای تامین اجتماعی در ایسلند. امکان تحصیل رایگان در ایسلند. امکان اخذ پاسپورت ایسلند. امکان کار و اشتغال بدون نیاز به اخذ مجوز کار در ایسلند. دارا بودن حق رای در انتخابات ایسلند. امکان زندگی و اقامت و کار در کشورهای اتحادیه اروپا. امکان سرمایه گذاری و خرید خانه و ملک در ایسلند

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

8 دیدگاه برای “مهاجرت به ایسلند

 1. محمود صحفی گفت:

  سلام محمود هستم ۵۳ ساله متاهل مهندس عمران آیا میتوانم از طریق موسسه شما اقدام به مهاجرت به ایسلند رو داشته باشم.ودر آن کشور کار کنم.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   روش های مهاجرت متفاوت است. موسسه ما می تواند در زمینه مهاجرت به شما کمک کنند. لطفا از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما تماس حاصل نمایید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 2. بهناز گفت:

  سلام براب تحصیل درایسلند درمقطع دکترا یاارشد مدیریت مالی چقدرهزینه اش میشه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام هزینه های تحصیل بستگی به دانشگاه محل تحصیل و همچنین رشته مدنظرتان دارد.
   بهتر است ابتدا ما شرایط شما را بررسی کنیم تا در صورت تحقق هدف، هزینه ها را به شما اعلام کنیم.

 3. خسروی گفت:

  سلام
  میخواستم در خصوص شرایط مهاجرت به ایسلند راهنمایی بفرمایید
  با احترام

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   در ایران، کارهای سفارت ایسلند به سفارت دانمارک، محول شده است.
   این کشور بسیار سخت ویزا می دهد.
   تنها از طریق تحصیل در مقاطع بالا، داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمایان ایسلندی، سرمایه گذاری، ازدواج با تبعه ایسلندی و داشتن دعوتنامه با پشتیبانی مالی، می توان برای مهاجرت به این کشور اقدام نمود.

 4. زانیار امین پور گفت:

  با سلام خسته نباشد آیا یک شهروند ایرانی مثل اینجانب ۲۸سال سن مجرد میتواند در ایسلند اقامت بگیردوهدف از اقامت بیشتر برای کار درایسلند میباشد با تشکر

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   شما می توانید از روش سرمایه گذاری و یا با داشتن پیشنهاد کاری معتبر و قابل ویزا، به ایسلند مهاجرت کنید.
   معمولا در خواست های ویزای کار به سفارت ایسلند، ریجکت می شود، مگر درخواست و پیشنهاد کاری از کارفرمای معتبری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *