مهاجرت به کشور کانادا از جمله مسائلی است که در سال های اخیر مورد استقبال و توجه متقاضیان امر مهاجرت قرار گرفته است. بطور معمول اخذ ویزای یک کشور به روش های گوناگونی میسر میشود و امروزه روش های متفاوتی برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا وجود دارد، که میتوان به راه هایی چون اخذ ویزای تحصیلی کشور ، اخذ ویزای کار و ویزای سرمایه گذاری کانادا و غیره اشاره کرد. در میان ویزاهای سرمایه گذاری کشورهای مهاجر پذیری چون استرالیا ، انگلستان ، آمریکا و… میتوان به جرات مطرح نمود که با توجه به تغییرات اعمال شده بر قوانین مهاجرتی کانادا که سالیانه اعمال میشود، سرمایه گذاری کانادا باز هم از بهترین، ارزان ترین و سریعترین انواع مهاجرت میباشد.

شرایط ویزای سرمایه گذاری کانادا

در باب مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور کانادا مطالب ضد و نقیض  بسیاری در سایت ها و رسانه ها مطرح می گردد که موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز بر آن است که با داشتن مشاوران زبده و حقوقدان خود مشاوره ای صحیح و کاملا جامع را در اختیار شما متقاضی محترم امر مهاجرت قرار دهد. کشور کانادا از جمله کشورهائی است که در عصر حاضر تعداد متقاضیان بسیاری را در امر مهاجرت به خود جذب کرده است، در ویزاهای سرمایه گذاری معمولا دولت ها برنامه هایی را در جهت تشویق سرمایه گذاران خارجی در برابر سرمایه های معین اعطا میکنند. همکاران ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر به مدیریت آقای مهدی اصطهباناتی با گارانتی کامل شما را در جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا  توسط مشاوره تلفنی و حضوی راهنمائی و مشاوره می نمایند.

مهاجرت سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در کانادا می باشد، دیگر روش های مهاجرت از طریق تخصص و اخذ اقامت از طریق خرید ملک و اخذ ویزای کار می باشد. سرمایه گذاری در کانادا دارای شرایط خاصی می باشد و اشخاص در صورت داشتن شرایط می توانند از امکانات این ویزای سرمایه گذاری بهره مند شوند. افراد میتوانند پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری نسبت به اخذ شهروندی این کشور از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند.

افرادی که از شرایط مالی نسبتاً خوبی برخوردار هستند سرمایه گذاری در کانادا گزینه بسیار مناسبی برای ایشان فراهم است. همه ساله عده ی زیادی به قصد تجارت و مهاجرت به کانادا از این روش اقدام می کنند، جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به این کشور آمریکای شمالی و اخذ اقامت و تابعیت این کشور می توانید با موسسه تماس حاصل فرمایید. البته روش های دیگر مهاجرت به این کشور نیز از طریق تحصیل یا کار می باشد. ما در این مقاله سعی نموده ایم اطلاعات لازم و قوانین جدید سرمایه گذاری را به صورت کلی مطرح کنیم. در عین حال جهت اطلاع از شرایط سرمایه گذاری و مهاجرت به کانادا می توانید با مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر یا سفارت کانادا تماس حاصل فرمایید.

در ابتدای شروع تجارت و کسب کار بایستی از مواردی نظیر  قیمت ملک و هزینه زندگی، هزینه و مبلغ سرمایه گذاری در کانادا اطلاعات کسب کنند. و همچینین از معایب و مشکلات و مزایای سرمایه گذاری در کانادا به طور کامل آگاه شوند.

برای شروع تجارت و کسب کار بایستی مراحل سرمایه گذاری تحت یک بیزینس پلن نوشته شود. برای نوشتن بیزنس پلن یا برنامه تجاری برای سرمایه گذاری در کانادا باید موراد زیر را در نظر گرفت:

 • خلاصه ی کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار
 • انتظاراتی که از خدمات می رود
 • تعیین تیم مدیریت
 • نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام
 • برآوردهای مالی و هزینه ها:
 • هزینه ثبت شرکت
 • شرایط خرید سهام شرکت در کانادا
 • میزان و مبلغ تمکن یا ساپورت مالی
 • کمترین مبلغ سرمایه گذاری (حداقل سرمایه برای ثبت شرکت)
 • هزینه و مبلغ سرمایه گذاری
 • هزینه نگهداری سالانه شرکت

درباره کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ جهان و شمالی ترین کشور آمریکای شمالی است که از جنوب و شمال غرب با ایالات متحده آمریکا هم مرز میباشد. آب و هوای این کشور سرد و در برخی مناطق قطبی است. این کشور متشکل از ده استان و 3 قلمرو است. کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان و جز ده کشور برتر تولید کننده جهان میباشد. این کشور جمعیتی بالغ بر سی و پنج میلیون و صد هزار نفر دارد، هرچند بعد از روسیه پهناورترین کشور جهان است ولی جمعیتش یک پنجم جمعیت کشور روسیه میباشد. پرجمعیت ترین شهرهای این کشور تورنتو، مونترآل و ونکوور میباشند. نزدیکی دو کشور آمریکا و کانادا سبب شده است که این دو کشور روابط اقتصادی گسترده ای باهم داشته باشند. پایتخت کانادا شهر اتاوا ،که دو زبان فرانسوی و انگلیسی زبان رسمی مردم این کشور به شمار می آید، البته اکثر فرانسوی زبانان در استان کبک زندگی میکنند. کبک از نظر جمعیت دومین ایالت کشور کانادا محسوب شده و بزرگترین شهر آن مونترآل میباشد. ناگفته نماند که مونترآل پس از پاریس بزرگترین شهر فرانسوی زبان جهان است.

شرایط و مبلغ ویزای سرمایه گذاری کانادا

در حال حاضر متقاضیان ویزای سرمایه گذاری کانادا به دو روش زیر میتوانند جهت دریافت این ویزا اقدام نمایند:

ویزای سرمایه گذاری در کانادا

 • ویزای سرمایه گذاری کانادا به روش اقدام از استان کبک
 • ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق فدرال

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای سرمایه گذاری فدرال سالیانه با تغییرات بسیاری روبرو میشود و بطور کلی در حال حاضر این روش مهاجرتی بسته شده است .

برنامه مهاجرتی کبک به سه حالت زیر تقسیم بندی میشود:

 • سرمایه گذاری(Investor program)
 • کار آفرینیEntrepreneur program))
 • خود اشتغالیSelf-employed program))

مهاجرت به ایالت کبک از طریق سرمایه گذاری نیازمند حداقل دارائی 1600 هزار دلار کانادا میباشد. این سرمایه میتواند شامل سند ملکی، سهام، اوراق، پول نقد، نقدینگی یا دارائی یک شرکت باشد. فرد سرمایه گذار بایستی حداقل دو سال تجربه ی کار مدیریتی، برنامه ریزی را در فعالیت هاائی قانونی داشته باشد. این فعالیت ها میتواند مربوط به افرادی باشد که در سمت پزشک، داروساز یا سهامدار یک بیمارستان میباشند. گروه دیگر مالکان شرکت ها، هتل ها و مجموعه هایی ورزشی، وکلای دادگستری، مزرعه داران و مالکان زمین های کشاورزی، افرادی که سهامدار شرکت های خدماتی ، تولیدی و … هستند مییباشند.

در مرحله بعد فرد سرمایه گذار بایستی مبلغ 800 هزار دلار کانادا را به این دولت پرداخت کنند ، این مبلغ به مدت 5 سال باقی میماند و بعد از پایان این دوره 5 سااله،  بدون هیچ مساله ای این مبلغ به سرمایه گذار برگردانده میشود. این نوع سرمایه گذاری از  طرف دولت کبک بطور کامل گارانتی میشود و شامل نگرانی خاصی نخواهد بود.

در روش کار  آفرینی شما نیاز به بودن در ایالت کبک ، ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی نخواهید داشت ، همچنین میتوانید در هر شهر کانادا زندگی و تحصیل نمائید.  شما به عنوان فرد اصلی که اقدام به سرمایه گذاری نموده اید میتوانید همراه با خانواده از ابتدای ورود اقامت دائم کانادا را کسب کرده و از مزایای اقامت در کانادا که شامل حق کار ، تحصیل و بیمه رایگان میباشد استفاده کنید، حتی شما امکان خرید ملک را هم خواهید داشت.

سرمایه گذاری با پرداخت 220000 دلار کانادا که بایستی واریز به حساب شما در بانکی در کانادا شود که این بانک همانند رابطی بین شما و دولت کانادا خواهد بود. ناگفته نماند که در ابتدا یک فابل نامبر به شما تعلق میگیرد و سپس وقت مصاحبه ای به شما اختصاص داده میشود، حال در صورت قبولی در این  مصاحبه شما 3 ماه فرصت دارید که  این مبلغ را به حساب دولت کانادا واریز کنید.  به واسطه این ویزای سرمایه گذاری کانادا کارت اقامت 5 ساله را دریافت خواهید کرد و چنانچه 2 سال از این 5 سال را در کانادا زندگی کرده باشید کارت اقامت خود را هر 5 سال تمدید خواهید کرد. یکی دیگر از مزایای این سرمایه گذاری برخورداری از معافیت پرداخت مالیات، برای مدت پنج سال برای متقاضیان مهاجرت از سمت ایالت کبک میباشد. استان کبک به مرکزیت مونترآل، ایالتی بسیار زیبا که بزرگترین شهر شرقی کانادا و دارای دانشگاه های با رنگینک بسیار بالا است. آب و هوای این استان بسیار متفاوت از بقیه ایالت ها، به حدی که گاها شش ماه از سال به معنای واقعی سرد میباشد.

راهنمای سرمایه گذاری

سرمایه‌ گذاری یا کار آزاد در کشور کانادا می تواند به روش‌های زیادی انجام شود و از روش های حقوقی‌ متعددی انجام پذیرد. یک خارجی می تواند برای سرمایه‌گذاری یا کار آزاد خود مهم ترین گونه‌های حقوقی زیر را انتخاب نماید، انواع نحوه و شرایط سرمایه گذاری و انواع مختلف سرمایه گذاری در زیر آمده است:

 1. 1. فعالیت حرفه‌ای فردی (مانند رستوران، مغازه فرش فروشی)
 2. 2. ثبت شرکت مدنی (با حداقل2 نفر) (ثبت شرکت با چند نفر)
 3. 3. ثبت شرکت های تضامنی شخصی
 4. 4. ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 5. 5. ثبت شرکت سهامی
 6. 6. ثبت شعبه شرکت (ثبت شعبه مستقل ، ثبت شعبه وابسته (مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه و…) )
 7. دفتر نمایندگی

سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا (ونکوور) یا حومه ونکوور

مبلغ این سرمایه گذاری کانادا 200 تا 400 هزار دلار کانادا است که بایستی برای یک کار بیزینس یا ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی در ونکوور یا اطراف آن هزینه شود و بواسطه ویزای توریستی جهت بررسی سفری ابتدائی به این استان خواهید داشت. شما بایستی تجارتی را راه اندازی کرده و آن را به نتیجه برسانید. فرد بایستی در ابتدا سرمایه اولیه ای بصورت ملک، سهام، سپرده یا پول نقدی که ارزشی معادل 2 میلیارد میباشد را به همراه سابقه کار مدیریتی یا تجربه کاری دارا باشد.

این ویزا نمونه ای از ویزاهای کار آفرینی میباشد که شما بایستی فردی که مقیم یا سیتی زن کانادا میباشد را هم بصورت تمام وقت استخدام کنید .حال اگر شما به عنوان یک فرد سرمایه گذار بتوانید واجد تمام شرایط بالا باشید ویزای دو ساله کاری برای شما صادر خواهد شد و به شما یکسال پس از صدور این ویزا اجازه خواهند داد که وارد کانادا شوید. بریتیش کلمبیا غربی ترین استان کانادا و بزرگترین شهر آن ونکوور است. متذکر میشوم ونکوور در سال 2012 در مقام سوم به عنوان بهترین کشور از لحاظ رفاه اجتماعی و امنیت بالای زندگی شناخته شده است. این استان با داشتن مناطق بسیار زیبای طبیعی جمعیتی حدود 4 میلیون نفر را در خود جای داده است، مساحت آن در حدود جمعی از مساحت سه کشور اتحادیه ی اروپا فرانسه، آلمان و هلند میباشد.

سرمایه گذاری در استان های مانیتوا –  نیوبرانزویک

 شما بایستی در قدم اول بواسطه ی ویزای توریستی بازدیدی از استان های ذکر شده داشته باشید و طی قبولی در مصاحبه مبلغ 100 هزار دلار کانادا را به عنوان ودیعه به حساب بانکی در کانادا واریز کنید. حال شما با داشتن مبلغ 150000 دلار کانادا بیزینس خود را دراین کشور راه اندازی کرده و شروع به فعالیت خواهید کرد . درنهایت میتوانید سپرده 100 هزار دلاری خود را از دولت باز پس گیرید. شما بایستی در همین استان های ذکر شده اقدام جهت سرمایه گذاری نمایید در غیر اینصورت مبلغ سپرده به شما برگردانده نخواهد شد ولی شما موفق به اخذ اقامت دائم کانادا خواهید شد. شایان ذکر است که در این نوع سرمایه گذاری داشتن مدرک زبان آیلتس 4 کمک زیادی در ویزا شدن فرد خواهد داشت. استان نیوبرانزویک شرقی ترین استان کانادا با جمعیتی حدود 760000نفر از 4 استان آتلانتیک کانادا میباشد. این استان به مرکز فردریکتون دارای زمستان هائی برفی و سرد و تابستان هائی با هوای خنک است و میتوان به بزرگترین شهر آن سنت جان به عنوان قطب صنعتی این استان اشاره کرد.

هزینه زندگی در کشور کانادا:

بررسی هزینه های ابتدائی و داشتن پس انداز اولیه قبل از اقدام جهت عزیمت به کشور کانادا  فکری معقول و کاملا صحیح میباشد تا شما دوست و هموطن عزیز متقاضی ویزای سرمایه گذاری کانادا فرآیند مهاجرت خویش را موفقیت آمیز دیده و زندگی ایده آلتان  را پیش روی خود ببینند. هزینه های ماهیانه زندگی در کانادا در ایالت های مختلف، متفاوت میباشد. شما میتوانید ماهیانه حدودا 1500 دلار کانادا را برای زندگی هزینه کنید، که شامل موارد زیر میباشد:

 • 900 دلار اجاره خانه
 • 70دلار بابت خرید پوشاک
 • 150 دلار حمل و نقل عمومی
 • 320 دلار بابت خرید مواد غذائی
 • 25 دلار اینترنت
 • 50 دلار بابت تلویزیون و اینترنت
 • 100 دلار هزینه بیمه خدمات درمانی

مزایای زندگی در کشور کانادا

 • شما با سه سال اقامت مفید میتوانید نسبت به اخذ اقامت دائم کشور کانادا اقدام نمائید.
 • امکان استفاده از تحصیلات رایگان از مقطع مهد کودک تا دانشگاه.
 • شما میتوانید از کلیه کلاس های آمادگی زبان شامل زبان انگلیسی و فرانسوی بصورت رایگان استفاده نمایید.
 • تمام افراد خانواده میتوانند از بیمه پزشکی رایگان بهره مند شوند.
 • شما امکان استفاده از وام های با بهره پایین را جهت خرید ملک، سرمایه گذاری و …در این کشور را اخذ خواهید کرد.
 • شما از قوانین موجود، که در این کشور حاکم است بهره مند خواهید شد همچون برابری حقوق زن و مرد، احترام به حق زنان و کودکان، صلح و….
 • انتخاب ایالت کبک برای زندگی یا اقامت و استفاده از طبیعت بکر و بسیار زیبای آن.
 • شما با داشتن پاسپورت کشور کانادا بدون محدودیت میتوانید به 142 کشور جهان مسافرت نمایید.

در نهایت شما دوست و هموطن عزیز جهت کسب آگاهی کامل از نحوه مهاجرت به کشور کانادا و دیگر کشورهای اروپائی و علی الخصوص آگاهی از جزئیات ویزای سرمایه گذاری کانادا میتوانید با موسسه حقوقی توسعه گران مهر که در صدر موسسات حقوقی استان فارس قرار دارد تماس حاصل فرمائید و با مطرح نمودن شرایط خویش بهترین گزینه جهت مهاجرت را سوال فرمائید. فلذا همیشه اقدام جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری انتخاب مناسبی نخواهد بود و گاها افراد بواسطه اخذ ویزای تحصیلی کانادا یا اقدام جهت دریافت ویزای کار کانادا راه مناسب تری را جهت مهاجرت انتخاب میکنند و نیازی به داشتن پول و سرمایه های کلان و همچنین ریسک در این راه را نخواهند داشت.

با توجه به اینکه سرمایه گذاری در هر کشوری همواره با ریسک همراه است, بهتر است متقاضیان ورود به کانادا ابتدا گزینه های کم ریسکتر مانند تحصیل را در دستور کار خود قرار دهند و سپس با حضور در کانادا و با توجه به علاقه همیشگی دولت ها به جذب سرمایه خارجی و با سرمایه کمتر,خود به سرمایه گذاری اقدام نمایند.

در نهایت موسسه توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور با کمک وکیل های مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

6 دیدگاه برای “ویزای سرمایه گذاری کانادا

 1. Avatar داوود گفت:

  با سلام و تشكر. بنده ٥٠ساله وارشد مديريت و ليسانس شيمي دارم و بازنشسته دبيري هستم
  با سرمايه گذاري ٧٠٠ميليون تومان امكان مهاجرت و كار تضميني در كانادا يا اروپا وجود داره؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   بله برای کشور کانادا با این مبلغ راه هایی برای سرمایه گذاری وجود دارد، در اروپا حداقل سرمایه گذاری در حدود 300.000 یورو است ولی می توانید از طریق روش هایی مثل ثبت شرکت اقدام فرمایید.

 2. Avatar خشایار گفت:

  باسلام
  همسر من فوق ليسانس الكترونيك از دانشگاه ازاد معدل 17به بالا و مدت15 سال شاغل در مخابرات و 40ساله و بنده فوق ليسانس مخابرات از دانشگاه شهيد رجايي تهران با معدل 15و15سال دبير و37ساله با يك فرزند 8ساله شما كدام كشور رو براي اخذ ويزاي كار پيشنهاد مي كنيد . و ايا اصلا اين امكان وجود دارد؟
  لطفا راهنمايي نماييد
  با تشكر از شما و سایت خوبتون

  1. مشاور مهاجرت های عمومی مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   با توجه به سن امکان اقدام و موفقیت از طریق کار برای شما ضعیف است. بهتر است از طرقی مثل ثبت شرکت و سرمایه گذاری اقدام فرمایید.

 3. Avatar سارا گفت:

  سلام به شما
  همسر من به عمراه پدرشون یک عمده فروشی موادغذایی رو اداره می کنن
  شرکت ثبت شده ای ندارند و پروانه کسب به نام پدرشون هست
  می تونیم از طریق سرمایه گذاری منیتوبا ، کانادا اقدام کنیم؟
  راهی هست که اثبات کنیم مدیر بودند؟
  در ضمن بیمه ایشون هم به عنوان امور رایانه رد میشه

 4. Avatar سانیا گفت:

  سلام ممنون از کانال خوبتون
  برای مهاجرت از طریق سرمایه گزاری به کانادا حداقل سرمایه چقدر باید باشد‌؟ و شرایطش چی هست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *