اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید اوراق قرضه هتل سازی
شرایط زندگی در پرتغال
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی کشور پرتغال

  • پایتخت و بزرگ ترین شهر : لیسبون
  • زبان پرتغالی هشتمین کشور از نظر زبان مادری
  • واحد پول رایج: یورو
  • قدیمی ترین دولت اروپایی
  • عمده صادرات: چوب، منسوجات، بزرگترین صادر کننده چوب پنبه
  • غربی ترین کشور اروپا
  • جمعیت: حدود 10.5 میلیون نفر
  • هم مرز با اسپانیا و اقیانوس اطلس
  • با تعداد 13 میلیون گردشگر خارجی جز 20 کشور برتر توریستی از لحاظ تعداد گردشگر
کمترین مبلغ سرمایه گذاری در پرتغال جهت اخذ اقامت

مهاجرت به پرتغال

این مقاله در رابطه با قانون تابعیت و اقامت و راه های اخذ شهروندی پرتغال می باشد. روش های گوناگونی جهت مهاجرت به پرتغال نظیر تولد کودک، ماندن یا اقامت برای مدت معین، ازدواج ، سرمایه گذاری ، خرید ملک و غیره به بدست آوردن اقامت شما کمک می کند.

ویزای کار پرتغال

یکی از راه های مهاجرت به این کشور از طریق کار می باشد، که پس از اخذ اقامت از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی می توانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در پرتغال و سرمایه گذاری نیز وجود دارند. تابعیت پرتغال از طریق تولد فرزند در این کشور وجود ندارد. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت، هزینه زندگی و شرایط ویزای کار، حقوق کار و شرایط اقامت از طریق کار یا تخصص می توانید با موسسات مهاجرتی مراجعه کنید.

اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری
هزینه های اخذ ویزای تحصیلی پرتغال

تحصیل در پرتغال

زبان رسمی مردم این کشور پرتغالی می باشد ولی مردم این کشور عموماً به زبان انگلیسی صحبت می کنند، زبان تدریس در دانشگاه های پرتغال نیز به زبان های انگلیسی و پرتغالی می باشد. معمولاً دانشگاه های این کشور مدرک زبان آیلس را از الزامات پذیرش قرار نمی دهند و اشخاص در صورتی که موفق به اخذ مدرک زبان مانند آیلس نباشند می توانند در دوره های زبان در همان کشور و قبل از شروع تحصیل اقدام کنند.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در انگلستان

اخذ اقامت پرتغال

دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا و غیر EEA که مایل به تحصیل در پرتغال هستند به یک ویزای دانشجویی و یک مجوز اقامت برای تحصیل و اقامت در پرتغال نیاز دارند. مراحل درخواست و اخذ ویزا باید قبل از سفر کردن به پرتغال، از طریق سفارت و یا کنسولگری پرتغال در کشور مبدا انجام شود. مجوز اقامت در بدو ورود در اداره خدمات مهاجرت و مرزی پرتغال (SEF) تقاضا داده می شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال

دانشگاه های پزشکی پرتغال دارای رتبه بندی بسیار خوبی می باشند، معمولاً رتبه دانشگاه های پزشکی پرتغال زیر 400 می باشد و همین دلیل فارغ التحصیلان از این دانشگاه های پزشکی این کشور شرایط خوبی برای استفاده از مدرک پزشکی خود در کشور های دیگر دارند.

شرایط و وضعیت کار در پرتغال

هزینه زندگی در پرتغال

لیسبون و پورتو از کلان شهرهای پرتغال به حساب می آیند. کشور پرتغال در واقع امتداد فلات مرتفع پرتغالست.  از لحاظ آب و هوایی کشور پرتغال، آب و هوایی معتدل دارد؛ قسمت شمالی این کشور نسبت به نواحی جنوبی مرطوب تر است. زبان رسمی مردم در پرتغال، زبان پرتغالی است. واحد پول در پرتغال یورو است. از شهرهای مهم پرتغال می توان به چند شهر: اوپورتو، فونشال، آمادورا، باربرو، ستوبال، ویلا نووا دو گایا، کویمبرا و براگا اشاره کرد.

ویزای تحصیلی پرتغال
مهاجرت کاری به پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

اگر می خواهید سرمایه گذاری در پرتغال را انتخاب کنید و اقامت این کشور را به دست آورید، می بایستی برای دریافت اجازه اقامت سرمایه گذاران اقدام نمایید. این اقامت ویزای طلایی نیز نام دارد. وابستگان شما نیز اجازه اقامت خود را به همراه شما به دست می آورند. ویزای طلایی برای مدت یکسال دارای اعتبار و برای یک دوره 2 ساله قابل تمدید خواهد بود. متقاضیان می توانند در مدت زمان تمدید ویزای خود حداقل به مدت 7 روز برای تمدید یک ساله ویزا و مدت 14 روز برای تمدید 2 ساله ویزا در کشور پرتغال اقامت گزینند و همچنان سرمایه خود را حفظ نمایند.

تابعیت و شهروندی پرتغال

اخذ تابعیت پرتغال بستگی به این دارد که شما از یک کشور اتحادیه اروپا یا خارج از اتحادیه اروپا باشید. این وضعیت برای شهروندان اتحادیه اروپا و EFTA ساده تر است. ساکنانی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستند نیز می توانند از اصلاحات ایجاد شده در قانون تابعیت پرتغال بهره مند شوند. پرتغال قوانین تابعیت خود را در سال 2006 با اصلاح قانون ملیت پرتغال، تایید صلاحیت تابعیت پرتغال برای اتباع غیر اتحادیه اروپا پس از شش سال اقامت، و دریافت اقامت از طریق ازدواج بعد از سه سال آزاد کرد.

ویزای تحصیلی پرتغال
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *