فرانسه

فهرست مطالب

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در پاریس فرانسه
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی کشور فرانسه

 • جمهوری ریاست جمهوری همراه با قوه مقننه دو مجلسی
 • رئیس جمهور رئیس دولت است ولی کشور با نخست وزیر اداره می شود
 • پایتخت و بزرگترین شهر: پاریس
 • زبان رسمی: فرانسوی
 • هم مرز با بلژیک ، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، اسپانیا، آندورا و موناکو
 • پول رایج: یورو
ارزان ترین شهر انگلستان برای زندگی مهاجرین

مهاجرت به فرانسه

فرانسه بزرگترین کشور در غرب اروپا است. این کشور در سطح جهانی برای فرهنگ خود شناخته شده است، غذاها و شراب این کشور مشهور است. دارای سابقه رنگین به عنوان یکی از اولین ابرقدرت جهانی، و مدت طولانی است نقش فعال در امور جهانی ایفا کرده است. این کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد است، یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا است، و بخشی از منطقه شنگن اتحادیه اروپا است که کمک های مالی حرکت آزاد در بیشتر قسمت های قاره اروپا است.

ویزای کار فرانسه

روادید کاری این کشور به علاقمندان کار در فرانسه تعلق نمی گیرد، کشور فرانسه به نیروی مهاجر خارجی برای کار نیازی ندارد، این نوع ویزا با توجه به صنعتی بودن این کشور بسییار مورد تقاضا می باشد ولی باید توجه داشت به اینکه جمعیت فرانسه نسبت به کشور های دیگر اروپا زیاد تر است. روادید کار این کشور در مقایسه با کشورهای دیگر اروپا قابل قیاس نیست. لیکن در زمانی که اشخاص بوسیله ی ویزای تحصیلی وارد کشور فرانسه می شوند در ویزای آنها حق کار قانونی وجود دارد که اشخاص می توانند به صورت قانونی از آن استفاده کنند، مثلاً می توانند در شرکتی به صورت پاره وقت کار کنند و یا استخدام شوند اما ویزا صادر نمی شود.

مشاغل مورد نیاز در فرانسه
تحصیل رایگان در فرانسه

تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه مقطع لیسانس و دانشگاه های فرانسه 3 سال به طول می انجامد و تدریس در این مقطع به زبان فرانسوی می باشد به همین دلیل یکی از شرایط پذیرش دانشجو در فرانسه داشتن مدرک زبان فرانسوی می باشد. دانشجویان در این مقطع تحصیلی می توانند 10 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 70 تا 100 یورو در هفته حقوق دریافت کنند که این مبلغ قسمتی از هزینه های زندگی و تحصیل دانشجو را پوشش می دهد. البته اخذ ویزای تحصیلی برای این مقطع بسیار مشکل است به همین دلیل پیشنهاد وکلای مجرب ما این است که متقاضیان عزیز مقطع لیسانس را در کشور مبدا گرفته و جهت ادامه تحصیل در فرانسه مقاطع فوق لیسانس و دکترا اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کشور کنند.

شرایط زندگی در فرانسه

هنگامی که در مورد زندگی در فرانسه و یا هر کشور خارجی فکر می کنم، ارزیابی هزینه های زندگی نکته کلیدی برای من است. چقدر هزینه برای اجاره یا وام مسکن، آب و برق، مواد غذایی، تلفن، سرگرمی و غیره نیاز می باشد؟ به طور طبیعی این پاسخ برای همه یکسان نیست،این بستگی به شیوه زندگی شما دارد و این که شما قصد دارید تا زمانی که در فرانسه زندگی می کنید در کدام شهر ساکن شوید. مثلا شهر پر زرق و برق پاریس تقریبا بودجه زیادی نیاز دارد.

لیست دانشگاه های رایگان فرانسه
اعتبار شهروندی و ارزش پاسپورت فرانسه

اخذ اقامت فرانسه

این ویزا فقط بواسطه مقامات کنسولگری ارائه می شود و جهت اقامت در فرانسه و دریافت مجوز اسکان ضروری است. نوعی ویزا وجود دارد که نه می توان آن را کوتاه مدت نامید و نه بلند مدت. این نوع ویزا جهت 6 ماه اقامت صادر می گردد و نیازی به داشتن کار اقامت نیست اما این ویزا جهت یک سری کارهای محدود ارائه می شود و کسانیکه قصد اقامت طولانی مدت دارند باید بواسطه ویزای بلند مدت اقدام کنند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه (از زمان اخذ پذیرش تا فارغ التحصیلی) تحت مقررات مشترک وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت می باشد. تحصیلات پزشکی در فرانسه توسط دانشگاه های علوم پزشکی انجام می گیرد و هر دو جنبه نظری و عملی آموزش پزشکی را پوشش می دهد.

تابعیت دوگانه یا مضاعف در فرانسه

تابعیت و شهروندی فرانسه

با تولد نوزاد یا بچه دار شدن خود کودک شهروندی و تابعیت در فرانسه را کسب می کند. به اطفالی که در خاک فرانسه و کشورهای تحت حمایت آن، از پدر و یا مادری که وی نیز در فرانسه متولد شده باشد تابعیت و شهروندی فرانسه اعطا می گردد.

هزینه زندگی در فرانسه

 

رتبه دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی فرانسه
قیمت ملک در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه

اما ویزای سرمایه گذاری کشور فرانسه در بازار جهانی گران ترین ویزای موجود است و بزرگترین تعهدات را از سرمایه گذار می خواهد، اما اگر شما بسیار ثروتمند باشید و زمان زیادی برای این کار داشته باشید، ویزای سرمایه گذاری فرانسه دقیقا چیزیست که شما به آن نیاز دارید. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری یا CBI با ویزای سرمایه گذاری متفاوت است چرا که در آن سرمایه گذار خارجی می تواند از اکثر مراحل و مدت زمان نرمالی که فرد قبل از اخذ شهروندی باید در آن کشور زندگی کند صرف نظر کند و مستقیما به ازای سرمایه گذاری مالی خود وارد مرحله ی دریافت شهروندی و اخذ پاسپورت شود.

وقتی به فرانسه فکر می کنید، احتمالاً بلوارهای بزرگ پاریس، چراغ های درخشان برج ایفل و شاید برخی از نمادهای زیبای شهر نور و زیبایی را در ذهن تصور می کنید؛ رودخانه سن، کلیسای نوتردام و موزه لوور یا چند مرد فرانسوی با کلاه در حالی که در شهر پر از گل های زیبا با نان باگتی در دست دوچرخه سواری می کنند. گرچه در برخی از مناطق فرانسه هنوز هم می توان این تصاویر زیبا را دید، اما این کشور مسحور کننده که در طول اعصار و قرن ها همه گردشگران را شیفته و فریفته خود کرده است، جذابیت های شگفت انگیزی دارد که بسیار فراتر از چیزهایی است که در تصور شما می گنجد.

بر این اساس در این مقاله کامل و جامع به شرح زیبایی های کشور بزرگ فرانسه، ارائه اطلاعات لازم در مورد زبان و آداب و رسوم و فرهنگ مردم این کشور و قوانین و مقررات آن خواهیم پرداخت. اگر قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارید و از این کشور کمتر می دانید، مطالعه این مقاله کمک زیادی به شما می کند. با موسسه مهاجرتی اصطهباناتی ما همراه باشید.

نام کشورفرانسه (France)
پایتختشهر پاریس
بزرگ‌ترین شهرهاپاریس (Paris)، مارسی (Marseille)، لیون (Lyon)
مساحت547 هزار کیلومترمربع
زبان رسمیفرانسوی (French)
جمعیت68 میلیون نفر
تعداد استان18 استان
آب و هوامعتدل، اقیانوسی
نوع حکومتنظام نیمه ریاستی
واحد پولیورو (€) و فرانک اقیانوسیه (EUR XPF)
پیش شماره33
دینمسیحیت، بی دین، اسلام

کشور فرانسه در کجای کره زمین قرار دارد؟

کشور زیبای فرانسه به عنوان بزرگترین کشور قاره اروپا با چندین کشور اروپایی دارای مرز مشترک است که تاثیر این هم مرزی از همه چیز از معماری تا زبان، مد و آشپزی در این کشور احساس می شود. کشور زیبای فرانسه از شرق با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا و موناکو همسایه است. از جنوب غربی نیز با کشورهای اسپانیا و آندورا هم مرز است. فرانسه دارای 8 قلمرو در خارج از محدوده قاره اروپا می باشد که شامل کشورهای سنت مارتین، گوادلوپ، مارتینیک، سن بارتلمی و پلی نزی فرانسه (the Islands of Guadeloupe, Martinique, Saint-Martin, Saint-Barthélemy, and French Polynesia ) است.

جزیره Kissing-cousins در فرانسه در نزدیکی سرزمین اصلی فرانسه قرار دارد و با قایق 5 ساعت از شهر نیس در دریای مدیترانه فاصله دارد. کورسیکا در نزدیکی ایتالیا به عنوان یکی از زیباترین جزایر جهان و دارای بسیاری از جذابیت های طبیعی منحصر به فرد است. کشور پهناور فرانسه 2 برابر قلمرو بریتانیای کبیر یا 2 برابر اندازه ایالت کلرادو آمریکا وسعت دارد.

جغرافیای کشور فرانسه

متروپولیتن فرانسه یا سرزمین اصلی فرانسه دارای مساحتی بالغ بر 551695 کیلومتر مربع است. کشور پهناور فرانسه بسیار بزرگتر از چیزی است که بیشتر مردم تصور می کنند. این کشور با 1000 کیلومتر از شمال به جنوب و به همان اندازه از شرق به غرب سومین کشور بزرگ اروپا پس از روسیه و اوکراین است. کلان شهر فرانسه دارای 4 خط ساحلی دریای شمال، کانال مانش، اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه با طول خط ساحلی ترکیبی 3427 کیلومتر است. کشور پهناور فرانسه به غیر از مرز شمال شرقی یا توسط کوه ها و یا رودها و دریاها احاطه شده است. در خارج از قلمرو فرانسه سرزمین های DOM-TOM وجود دارد که گرچه از لحاظ جغرافیایی از این کشور دور است اما متعلق به کلان شهر فرانسه است. با احتساب این سرزمین های ماوراء بحر مساحت کل فرانسه به 675417 کیلومتر مربع می رسد. سرزمین های ماوراء بحر شامل موارد زیر است:

 • گویان فرانسه در آمریکای جنوبی
 • جزایر گوادلوپ، مارتینیک، سنت بارتلمی و سن مارتین در دریای کارائیب
 • جزیره رئونیون و مایوت در سواحل آفریقا
 • سن پیرو میلکون در جنوب شرقی کانادا
 • پلی نزی فرانسه، کالدونیای جدید و والیس و فوتونا در اقیانوس آرام جنوبی

تاریخچه کشور فرانسه

از دوران ما قبل تاریخ منطقه ای که امروزه به عنوان فرانسه شناخته می شود، صحنه تجارت، مسافرت و تهاجم و جنگ های بسیاری بوده است. 3 گروه اصلی قومی اروپایی شامل سلتیک، لاتین و توتون (فرانکی) در طول قرن ها با یکدیگر ترکیب شدند تا فرانسه امروزی را تشکیل دادند. فرانسه در ابتدا گال Gaul یا گالیا Gallia نام داشت. ژولیوس سزار رومیان را به سمت گال هدایت کرد، در حالی که سلت ها همچنان بر این قلمرو مسط بودند. در سال 121 سربازان رومی یک پیروزی قطعی بر قبایل سلتیک به دست آوردند و امپراتوری روم را تشکیل دادند.

معاهده وردون در سال 843 امپراتوری فرانک را به 3 قسمت تقسیم کرد که در سال 987 تحت سلسله کاپتین به عنوان پادشاهی فرانسه متحد شدند. فرانسه امروزی در سال 1958 ایجاد شد، در واقع  فرانسه امروزی در حدود 1035 از اولین سال های پایه ریزی و از تاسیس در سال 1958 در حدود 64 سال عمر دارد.

در حال حاضر فرانسه یکی از مدرن ترین کشورهای جهان است که در میان کشورهای اروپایی پیشرو می باشد. از سال 1958 کشور بزرگ فرانسه یک دموکراسی ریاستی را ایجاد کرده است که در مقایسه با دموکراسی های پارلمانی در برابر بی ثباتی های تجربه شده مقاوم تر است. در سال های اخیر همکاری با کشور آلمان برای یکپارچگی اقتصادی اروپا و ظهور یورو در سال 1999 از مهم ترین اقدامات این کشور محسوب می شود.

در حال حاضر کشور بزرگ و قدرتمند فرانسه در خط مقدم کشورهای اروپایی است که به دنبال بهره برداری از حرکت اتحادیه پولی برای پیشبرد خط دفاعی و امنیتی اروپایی توانمندتر می باشد. کشور بزرگ فرانسه با حدود 89.4 میلیون گردشگر خارجی در سال 2018 پربازدیدترین کشور جهان لقب گرفته است.

عمر فرانسه امروزی

عمر فرانسه امروزی

جمعیت مردم فرانسه

کل جمعیت فرانسه در سال 2021 در حدود 67.4 میلیون نفر و کل جمعیت متروپولیتن فرانسه (بخش اروپایی فرانسه به همراه جزیره کورس) در حدود 65.2 میلیون نفر بود. در حدود 2.2 میلیون نفر نیز در مناطق خارج از این کشور و در مناطق ماوراء بحار یعنی گویان فرانسه، گوادلوپ، مارتینیک، مایوت و ریونیون زندگی می کنند. در حال حاضر و بر اساس آخرین داده های مرکز جهانی سازمان ملل در 23 سپتامبر 2022 جمعیت این کشور در حدود 56.594.050 نفر است. برخی از واقعیت های مهم در مورد جمعیت کشور بزرگ فرانسه عبارت است از:

 • جمعیت کشور بزرگ فرانسه معادل 0.84% از کل جمعیت جهان است.
 • رتبه کشور فرانسه از لحاظ جمعیت در میان دیگر کشورهای جهان 22 است.
 • تراکم جمعیت در این کشور 119 در هر کیلومتر مربع، معادل 309 نفر در هر مایل مربع است.
 • مساحت کل کشور بزرگ فرانسه در حدود 547557 کیلومتر مربع است.
 • در حدود 81.5% از جمعیت کشور بزرگ فرانسه در شهرها زندگی می کنند.
 • میانگین سنی جمعیت فرانسه در حدود 42.3 سال است.
 • امید به زندگی در کشور فرانسه برای هر دو جنس زن و مرد در حدود 83.13 سال است.
 • نرخ مرگ و میر به ازای هر 1000 تولد در کشور بزرگ فرانسه در حدود 2.7 است.
 • نرخ مرگ و میر کودکان زیر 5 سال به ازای هر 1000 تولد در کشور فرانسه در حدود 3.2 است.

در جدول زیر تعداد جمعیت 10 شهر بزرگ و مهم فرانسه تا تاریخ سپتامبر 2022 ارائه شده است:

1Parisشهر پاریس2,138,551
2Marseille شهر مارسی794,811
3Lyon شهر لیون472,317
4Toulouse شهر تولوز433,055
5Niceشهر نیس338,620
6Nantes شهر نانت277,269
7Strasbourg شهر استراسبورگ  274,845
8Montpellier شهر مون پلیه  248,252
9Bordeauxشهر برودکس231,844
10Lille شهر لیل228,328

پایتخت کشور بزرگ فرانسه

همانطور که آدری هپبرون  Audrey Hepburn زمانی گفت: “پاریس همیشه ایده خوبی است.” شهر زیبای پاریس به عنوان پایتخت کشور بزرگ فرانسه دارای شگفت انگیزترین بناهای تاریخی جهان، گنجینه ای از رستوران های بزرگ با غذاهای متنوع و فضاهای عاشقانه ای که کمتر در شهرهای بزرگ جهان می توان دید از زیباترین شهرهای جهان است. شهر پاریس در شمال فرانسه و در کنار رودخانه سن و در قلب منطقه فرانسوی ایل دو فرانس قرار دارد.

برج زیبای ایفل در شهر پاریس یکی از پربازدیدترین مکان ها در یکی از پربازدیدترین شهرهای جهان قرار دارد. جمعیت پاریس در حدود 2.4 میلیون نفر است که بیش از 12 میلیون نفر در شهرهای حومه پاریس زندگی می کنند.

شهر زیبای پاریس بهشت گردشگران از سراسر جهان است و به طور متوسط هر سال میزبان بیش از 17 میلیون توریست و گردشگر است. علاوه بر این پاریس محل برخی از نوآورانه ترین و قدرتمندترین مشاغل در این کشور است. منطقه لادفانس La Defense دارای بلندپروازی هایی مانند منطقه منهتن نیویورک و میزبان 1500 شرکت فرانسوی و چند ملیتی و شرکت های جهانی مانند: HSBC, American Express, Axa می باشد.

پرچم کشور فرانسه

پرچم ملی کشور بزرگ فرانسه یک پرچم 3 رنگ با 3 نوار عمودی به رنگ های آبی و سفید و قرمز است. این طرح پس از انقلاب فرانسه به عنوان پرچم سه رنگ کشور بزرگ فرانسه شناخته شد. اگر چه اولین پرچم این کشور 3 رنگ نبود اما این پرچم به یکی از تاثیرگذارترین پرچم های تاریخ تبدیل شد. طرح 3 رنگ در پرچم بعدها توسط بسیاری از ملل دیگر در اروپا و قاره های دیگر پذیرفته شد. پرچم 3 رنگ فرانسه نماد جمهوری پنجم و ریشه در اتحاد فرانسه در زمان انقلاب فرانسه دارد.

در ژوئیه 1789 درست قبل از تصرف باستیل، شهر پاریس در وضعیت آشوب شدیدی قرار داشت. لوئی شانزدهم در این ماه به پاریس آمد تا گارد ملی جدید را شناسایی کند، در حالی که لباس آبی و قرمز بر تن داشت. در 15 فوریه 1794 پرچم 3 رنگ به عنوان پرچم ملی فرانسه تعیین شد و به توصیه نقاش ژاک لوئیس دیوید طرف آبی این پرچم باید در نزدیکی میز پرچم به اهتزاز درآید. در حالی که کنت دو شامبور مدعی تاج و تخت فرانسه هیچ وقت پرچم 3 رنگ را نپذیرفت، سلطنت طلبان در زمان جنگ جهانی اول به دور پرچم ملی گرد آمدند.

همسایگان کشور پهناور فرانسه

جمهوری فرانسه دارای مرزهای زمینی با 10 کشور مستقل است که مجموع مرزهای مشترک با این کشورها در حدود 3959 کیلومتر مربع می باشد. علاوه بر این سرزمین های فرانسه با 5 کشور و قلمرو دیگر نیز هم مرز است. کشور پهناور فرانسه از شمال شرقی با بلژیک، از شرق با آلمان و سوئیس و ایتالیا، از جنوب با دریای مدیترانه، موناکو، اسپانیا و آندورا همسایه است. به طور کلی کشور پهناور فرانسه با کشورهای زیر دارای مرز مشترک است:

 • آندورا
 • بلژیک
 • آلمان
 • ایتالیا
 • لوکزامبورگ
 • موناکو
 • اسپانیا
همسایه های کشور فرانسه

همسایه های کشور فرانسه

مهم ترین شهرهای کشور بزرگ فرانسه

فاکتورهای مهم در انتخاب مهم ترین شهرهای کشور بزرگ فرانسه جمعیت و تاریخ و تعداد بازدیدکنندگان است. چرا که اهمیت یک شهر تنها به وسعت جغرافیایی یا قدرت اقتصادی آن مشخص نمی شود. شهرهایی کوچک در کشور بزرگ فرانسه وجود دارند که علی رغم وسعت کم دارای پیشینه تاریخی مهم و شگفتی های معماری بی نظیری هستند که هر ساله هزاران توریست را به خود جذب می کنند. بر این اساس 10 شهر مهم کشور بزرگ فرانسه از لحاظ تاریخ و جمعیت عبارت است از:

 1. شهر پاریس Paris، یکی از جواهرات اروپا
 2. شهر مارسی Marseille، قدرت اقتصادی فرانسه
 3. شهر لیون Lyon، سومین شهر از 10 شهر مهم فرانسه
 4. شهر تولوز Tuolouse، پایتخت اکسیتانیا Occitania
 5. شهر نیس Nice، درخشش کوت دازور Cote d Azur
 6. شهر نانت Nantes، زادگاه ژول ورن
 7. شهر استراسبورگ Strasbourg، پایتخت زیبای اروپا
 8. شهر مونپلیه Montpellier، شهری متعلق به تاج آراگون
 9. شهر بوردو Bordeaux، سرزمین شراب های کهن
 10. شهر لیل Lille، شهر هنر و تاریخ فرانسه

مارسی Marseille، دومین شهر بزرگ فرانسه

شهر زیبای مارسی در جنوب شرقی فرانسه و در سواحل دریای مدیترانه با جمعیت بالغ بر 850.000 نفر قرار دارد. این شهر پس از پاریس، پایتخت فرانسه دومین شهر بزرگ و مهم فرانسه محسوب می شود. در نزدیکی شهر مارسی سواحل و دهکده های تفریحی زیادی وجود دارد. محبوب ترین منطقه تفریحی فرانسه کوت دازور در شرق مارسی واقع شده است. بسیاری از موزه ها و گالری های هنری در شهر مارسی قرار دارند که از بهترین مکان ها برای اقامت گردشگران و توریست ها است. وجود بندر قدیمی Vieux-Portو اسکله اصلی شهر به همراه ساختمان باروک متعلق به قرن 17 و همچنین مرکز بورس و منطقه خرید اصلی Rue St Ferreol در مرکز مارسی از جذابیت های این شهر است.

لیون Lyon، سومین شهر بزرگ فرانسه

لیون، سومین شهر بزرگ فرانسه در حدود 290 مایلی جنوب پاریس در بخش مرکزی-غربی این کشور قرار دارد. این شهر که در جهان برای خوراکی های خوشمزه شناخته شده است به لطف سرآشپزهای مشهور و رستوران های ستاره دار میشلین به عنوان زادگاه غذاهای فرانسوی محسوب می شود. این شهر مملو از شگفتی های معماری و فرهنگی و آثار تاریخی شگفت انگیز است. در حدود 10% از کل این شهر برای ثبت در میراث جهانی یونسکو واجد شرایط است.

لیل Lille، چهارمین شهر بزرگ فرانسه

شهر لیل در شمال فرانسه و نزدیک مرز بلژیک قرار دارد و به عنوان پایتخت صنعت نساجی فرانسه محسوب می شود. جمعیت این شهر در حدود 227.000 نفر و با حومه شهر در حدود یک میلیون نفر است. کلیسای جامع لیل Lille Cathedral  که یک کلیسای کاتولیک رومی و یک بنای تاریخی ملی است، موزه شهرداری The Palais des Beaux-Arts de Lille که به هنرهای مدرن و آثار باستانی تعلق دارد و جذابیت های کهن و طبیعی دیگر از زیبایی های شهر لیل است.

مرکز حمل و نقل شبکه راه آهن سریع السیر اروپا و فرودگاه بین المللی لیل در 10 کیلومتری شهر هر روز وظیفه جابجایی خیل عظیمی از توریست ها و گردشگران را برای مشاهده زیبایی های این شهر بر عهده دارد.

تولوز Tuolouse، شهر صورتی فرانسه

تولوز در جنوب غربی فرانسه در منطقه میانی جنوب فرانسه از اقیانوس اطلس تا دریای مدیترانه امتداد دارد. این شهر زندگی کلاسیک را با نگرشی آزادانه با هم ترکیب کرده و موقعیت رشک برانگیز کوه های پیرنه و وجود دهکده های زیبای فرانسوی با سنت های آشپزی کهن و فرهنگ قدیمی به جذابیت آن افزوده است. تولوز که به دلیل لبه های قرمز رنگ بسیاری از ساختمان های نمادین به نام شهر صورتی شناخته می شود، یکی از زیباترین شهرهای اروپا است.

سایت های میراث جهانی یونسکو در فرانسه

به طور کلی 45 اثر میراث جهانی یونسکو، 39 مکان فرهنگی، 5 مکان طبیعی و 37 مکان در فهرست آزمایشی ثبت شده در یونسکو در کشور کهن فرانسه وجود دارد. از مهم ترین سایت های میراث جهانی یونسکو در فرانسه زیبا موارد زیر را می توان نام برد:

 • غار تزئین شده Decorated Cave of Pont d’Arc,

این غار در صخره ای آهکی در جنوب فرانسه قرار دارد و حاوی اولین و بهترین نقاشی های غارهای شناخته شده در جهان و نگاره های تصویری مربوط به دوران اوریگناسین است. این غار تقریباً در حدود 20.000 سال قبل از میلاد بر اثر سقوط سنگ بسته شد و تا زمان کشف مجدد آن در سال 1994 مهر و موم شد.

 • خلیج پورتو The Gulf of Porto

خلیج پورتو بخشی از منطقه حفاظت شده طبیعی دِ اسکاندولا در ساحل شمال غربی کورس است که دارای جذابیت های بکر و طبیعی بسیاری است. پوشش گیاهی این ذخیرگاه طبیعی به صورت بوته زاری لانه مرغ های دریایی و باکلان ها و عقاب های دریایی است. آب های درخشان خلیج به همراه جزایر و غارهای غیرقابل دسترس میزبان حیات دریایی غنی است.

 • کلیسای جامع شارتر Chartres Cathedral interior

کلیسای نوتردام شارتر نقطه اوج هنر گوتیک فرانسه و یکی از معتبرترین و کامل ترین آثار معماری مذهبی اوایل قرن 13 محسوب می شود. کلیسای کاتولیک رومی در شهر شارتر در حدود 90 کیلومتری جنوب غربی پاریس قرار دارد. این کلیسای جامع به دلیل نوآوری های معماری، مجسمه های متعدد و بیش از 150 پنجره شیشه ای رنگی منحصر به فرد شناخته شده است.

آب و هوای کشور چهار فصل فرانسه

کشور زیبای فرانسه دارای چهار فصل متمایز و تنوع باورنکردنی مناظر طبیعی از کوه های پوشیده از برف تا سواحل آفتابی و از جنگل های سایه دار انبوه تا زمین های هموار و غنی از مواد معدنی است. آب و هوای فرانسه معتدل است و به چهار منطقه آب و هوایی مجزا تقسیم می شود.

 • آب و هوای اقیانوسی غرب (در مناطق بریتنی، نرماندی، لوار، اقیانوس اطلس و دره لوار Brittany, Normandy, Atlantic Loire, Loire Valley ) که میانگین بارندگی و تغییرات دمایی سالانه متوسط را به همراه دارد.
 • آب و هوای قاره ای (منطقه شامپاین، بورگوندی و آلزاس the Champagne region, Burgundy, Alsace) در مرکز و شرق فرانسه که دارای زمستان های سرد و تابستان های گرم است.
 • آب و هوای مدیترانه ای در جنوب شرقی فرانسه (منطقه پروانس، کوت دازور و کورس Provence, Côte d’Azur and Corsica) با تابستان های گرم و خشک که از اول اکتبر تا آوریل با بارندگی و آفتاب فراوان در تمام طول سال همراه است.
 • آب و هوای سرد در کوهستان ها و ارتفاعات بالای 600 تا 800 متر که در حدود 3 تا 6 ماه از سال همراه با بارندگی و برف و بوران است.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم فرانسه

از قرن 17 به بعد فرانسه به عنوان “مرکز فرهنگ عالی” شناخته شد و به این ترتیب فرهنگ فرانسه نقش حیاتی در شکل گیری فرهنگ ها و علوم جهانی بازی کرده است. به طور خاص کشور کهن فرانسه مهد مد و هنر و سینما و آشپزی در سطح بین المللی است. سنت ها و فرهنگ فرانسوی جذابیت خاصی برای مهاجران و گردشگران خارجی دارد. برخی از سنت ها و فرهنگ مردم این کشور شهرت جهانی دارند، مانند توجه زیاد فرانسوی ها به غذا و شراب. چهاردهم جولای یا روز باستیل یکی از مشهورترین سنت های فرانسوی ها است. این روز تعطیلات ملی فرانسه یا معادل روز استقلال در بسیاری از کشورها است. اول ماه می روز کارگر و 8 ماه می روز پیروزی در جنگ جهانی دوم از دیگر جشن های ملی فرانسوی ها است.

اگر قصد مسافرت به فرانسه را دارید، چه برای 4 روز و چه برای 4 سال آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم و فرهنگ این کشور تجربه شما از دیدن این کشور را عمیق تر و لذت بخش تر می کند. برخی از آداب و رسوم و فرهنگ فرانسوی های شیک پوش عبارت است از:

 • هرگز با خودتان شراب به مهمانی شام نبرید، میزبان بهترین شراب را با دقت انتخاب کرده است.
 • سعی کنید حداقل 15 تا 20 دقیقه دیرتر در قرارها حاضر شوید.
 • همیشه سلام و خداحافظی کنید.
شناخته شدن فرانسه به عنوان مرکز فرهنگ عالی

شناخته شدن فرانسه به عنوان مرکز فرهنگ عالی

دین و مذهب مردم فرانسه

فرانسه کشوری 65 میلیون نفری با چند قومیت و فرهنگ و دین مختلف است. تخمین زده می شود که در حدود 47% از جمعیت این کشور کاتولیک، در حدود 2% پروتستان، در حدود 5% تا 10% مسلمان، در حدود 1% یهودی، در حدود 1% بودایی و کمتر از 1% سیک هستند و در حدود 33% هیچ دینی ندارند. گروه های قومیتی در این کشور شامل برتون ها، باسک ها، شمال آفریقا، آفریقا، اروپای شرقی، آسیای جنوب شرقی و غیره می باشد.

تحقیقات در دهه های گذشته نشان داده است که درصد افرادی که خود را مذهبی می دانند، به ویژه کاتولیک ها به طور پیوسته در کشور بزرگ فرانسه در حال کاهش است و درصد افرادی که خود را غیر مذهبی می نامند، در حال افزایش است. بر اساس نظر سنجی ها در سال 2021 کمتر از نیمی از مردم فرانسه به خدا اعتقاد داشتند. در برخی از مناطق فرانسه مسلمانان و کاتولیک ها با یکدیگر همکاری می کنند و بسیاری از والدین مسلمان فرزندانشان را در مدارس کاتولیک ثبت نام می کنند. امانوئل مکرون در سال 2022 بر ادغام مسلمانان در جامعه تاکید کرد و از استقبال کاتولیک ها و مسلمانان برای تحصیل در فرانسه در یک مدرسه اظهار خرسندی کرد.

زبان مردم فرانسه

بر اساس ماده 2 قانون اساسی فرانسه زبان رسمی و ملی این کشور زبان زیبای فرانسه است. والونیا در بخش جنوبی کشور بزرگ فرانسه به زبان فرانسوی صحبت می کنند. در لوکزامبورگ 3 زبان رسمی آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی وجود دارد. زبان رسمی موناکو نیز زبان فرانسوی است.

زبان زیبای فرانسه به شاخه رومی خانواده زبانهای هند و اروپایی تعلق دارد. مانند همه زبان های رومی این زبان از لاتین توسط مهاجمان رومی توسعه یافت. قبل از حمله رومیان به فرانسه امروزی، این قلمرو مردم سلتی بود که رومیان آن ها را گول می نامیدند. از قرن سوم به بعد گول مورد تهاجم قبیله های ژرمنی قرار گرفت که زبان آن ها تاثیر عمیقی بر زبان زیبای فرانسه گذاشت. در سال 1539 پادشاه فرانسیس اول، زبان فرانسوی را به عنوان زبان رسمی و اداری و دادگاهی فرانسه جایگزین زبان لاتین اعلام کرد.

پس از یک دوره یکسان سازی و استاندارد سازی زبانی که در قرن 17 تا 18 رواج داشت اساس زبان فرانسوی مدرن شد. از قرن 17 به بعد فرانسوی ها از جایگاه زبان فرانسه، فرهنگ و دیپلماسی فرانسوی در جهان غرب برخوردار شدند.

در کشور بزرگ فرانسه اکثریت قریب به اتفاق شهروندان به زبان زیبای فرانسه صحبت می کنند. این موضوع موجب نگرانی بسیاری از توریست ها و مهاجران انگلیسی زبان شده است، زیرا فرانسوی ها شهرت ناعادلانه ای دارند در مورد اینکه نه خودشان دوست دارند انگلیسی صحبت کنند و نه دوست دارند مهاجران و توریست ها در کشورشان به این زبان حرف بزنند.

می توان گفت تعصب خاصی به زبان زیبای فرانسه دارند. بهرحال اگر قصد دارید به فرانسه مهاجرت کنید و یا چند روزی به این کشور مسافرت کنید، بهتر است قبل از رفتن کمی زبان فرانسوی یاد بگیرید تا نه تنها این سفر برایتان لذت بخش شود بلکه دنیای دیگری به روی شما باز شود. از آنجایی که زبان زیبای فرانسه ارتباط نزدیکی با زبان انگلیسی دارد، از آسان ترین زبان ها برای یادگیری برای انگلیسی زبان ها است.

غذاهای کشور فرانسه

فرانسه پایتخت غذاهای متنوع و لذیذ در جهان است. بسیاری از معاشرت ها و مهمانی ها حول وعده های غذایی طولانی انجام می شود و این بخشی از فرهنگ و سنت فرانسوی ها است. در طول قرن ها آشپزی فرانسوی از غذاهای سنگین و پیچیده به چیزی تبدیل شده است که در حال حاضر بازتابی از یک جامعه مدرن و بسیار پیچیده است. فرصت صرف غذاهای فرانسوی از حلزون های کلیشه ای تا استیک تارتار بخش عمده ای از چیزی است که توریست ها را به این کشور جذب می کند. دولت فرانسه با طرح اخیر برچسب غذای خانگی قصد دارد سرآشپزها را از استفاده از مواد منجمد یا آماده منصرف کند.

هیچ غذای فرانسوی بدون چند لیوان شراب کامل نمی شود و شراب های تولید این کشور جذابیت دیگری برای توریست ها دارد. هر ساله در حدود 24 میلیون گردشگر و توریست خارجی از مناطق شراب خیز این کشور مانند بوردو و بورگوندی دیدن می کنند.

مد در کشور زیبای فرانسه

به عنوان پایتخت مد، شهر پاریس دارای خانه های متعددی از گران ترین و شناخته شده ترین مدهای جهان است. بسیاری از مردم محلی فرانسه دارای سبک پیچیده و متمایز هستند که از دنیای مد و فشن جدا است. لباس های معمولی فرانسوی ها شامل کت و شلوارهای خوش تراش، کت های بلند، روسری و کلاه های زیبا و لباس های راحتی است.

هنر و معماری در فرانسه

فرانسوی ها بسیار دوستدار هنر هستند و هنر در همه جای این کشور وجود دارد و نمی توانید از آن فرار کنید. در شهرهای بزرگ و پاریس، پایتخت فرانسه با انواع و اقسام هنرها مواجه می شوید. سبک های مختلف معماری و هنر فضای داخلی و خارجی شهرها را تزئین کرده است. تاثیر دوران گوتیک، رنسانس، روکوکو رومانس و نئوکلاسیک در بسیاری از کلیساها و ساختمان های عمومی قابل مشاهده است که با معماری مدرن ترکیب شده اند. تقریبا در هر جای فرانسه ساختمان های تاریخی حرفی برای گفتن دارند. بناهای تاریخی پاریس و قلعه های زیبا در سراسر این کشور برای بازدیدکنندگان بسیار جالب و منحصر به فرد است.

تاریخ و فرهنگ فرانسه

فرانسه به تاریخ طولانی و اغلب پر فراز و نشیب خود از انقلاب فرانسه تا ناپلئون و دو جنگ جهانی بسیار مفتخر است. آثار تاریخی از نبردهای معروف Somme و D-Day و همچنین قلعه های خیره کننده و کلیساهای جامع در برابر توریست ها و جهانگردان نشان از شجاعت و تاریخ غنی این کشور دارد.

کشور کهن فرانسه با دارا بودن 39 مکان در فهرست میراث جهانی یونسکو در مقام چهارم در جهان قرار دارد. موزه ها و گالری های هنری از جاذبه های اصلی گردشگری این کشور کهن محسوب می شود. موزه لوور در میان 35.000 اثر هنری دیگر سالانه در حدود 9.7 میلیون بازدیدکننده دارد که بیشتر از هر موزه دیگری در جهان است.

قوانین و مقررات کشور قانونمند فرانسه

کشور قانونمند فرانسه دارای حدود 10.500 قانون و 127.000 حکم و فرمان دولتی است که نظم و آرامش را در این کشور برقرار و حفظ می کنند. حقوق عمومی شاخه ای بسیار گسترده و متمایز از حقوق فرانسه است. این قانون در مورد دولت، مقامات محلی، نهادهای عمومی و اداری و نظارتی و همچنین در مورد معامله بین آن ها است. تاثیرگذارترین قوانین حقوقی فرانسه قانون مدنی ناپلئونی است که الهام بخش قوانین مدنی اروپا و بعدها سراسر جهان شد. قانون اساسی فرانسه مصوب سال 1958 عالی ترین قانون فرانسه است. قوانین اتحادیه اروپا در کشور بزرگ فرانسه همانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارای ارزش و اهمیت خاصی است.

قوانین عجیب فرانسه

جدا از قوانین اساسی و مدنی و قانون مربوط به رانندگی و تشکیل زندگی قوانین عجیبی در فرانسه وجود دارد که ذکر آن ها در این بخش از مقاله خالی از لطف نیست. برخی از این قوانین با کشور مدرن و پیشرفته فرانسه در سال 2022 مطابقت ندارد و گویی این کشور در قرون وسطی روزگار می گذراند. 10 قانون عجیب و غریب کشور بزرگ فرانسه عبارتند از:

 1. ازدواج با فرد مرده در فرانسه کاملاً قانونی است. متقاضی باید ثابت کند که فرد متوفی قصد ازدواج با وی را داشته و زمینه های جدی برای ازدواج وجود داشته است و رئیس جمهور فرانسه نیز این ازدواج را تایید کند.
 2. تا سال 2013 پوشیدن شلوار برای زنان در کشور بزرگ فرانسه ممنوع بود. در واقع تا سال 2013 پوشیدن شلوار برای زنان به جز برای دوچرخه سواری در کشور بزرگ فرانسه غیرقانونی بود.
 3. در حدود 40% از موسیقی های پخش شده از رادیوی ملی فرانسه باید به زبان فرانسه باشد.
 4. به جز آبجو و شراب و Cider و Poire نوشیدن نوشیدنی های الکلی در محل کار در فرانسه ممنوع است.
 5. سرو و فروش سس کچاپ در کافه تریاهای مدارس فرانسه ممنوع است.
 6. اگر یکی از اعضای خانواده از یک عضو دیگر دزدی کند، هیچ راه حل قانونی وجود ندارد و تقریبا مصونیت دارند.
 7. در فرانسه پدر و مادرها به هر دلیل موجه و غیرموجه می توانند قانوناً از ازدواج فرزندان خود جلوگیری کنند.
 8. در کشور بزرگ فرانسه سلب ارث از فرزندان غیرقانونی و ممنوع است.
 9. در کشور بزرگ فرانسه ازدواج با خاله زاده ها، عموزاده ها، عمه زاده ها و دایی زاده ها ممنوع است چون در حدود 25% می توان احتمال به ارث بردن ژن معیوب و خطرناک را از هر دو طرف افزایش دهد. اما ازدواج با پسر عموی اول در فرانسه قانونی است.
 10. و آخرین قانون عجیب در فرانسه اینکه حتی حلزون ها هم برای ورود به قطارهای این کشور باید بلیط داشته باشند.
ممنوع بودن پوشیدن شلوار برای زنان در کشور فرانسه تا سال 2013

ممنوع بودن پوشیدن شلوار برای زنان در کشور فرانسه تا سال 2013

مالیات در کشور بزرگ فرانسه

در کشور بزرگ فرانسه مالیات توسط دولت و اداره های دولتی دریافت می شود. اداره های دولتی فرانسه از 3 نهاد مختلف تشکیل شده اند:

 • دولت مرکزی یعنی دولت ملی و نهادهای مختلف دولت مرکزی. این نهادها دارای بودجه جداگانه (بودجه عمومی، حساب های خاص خزانه و بودجه های خاص) بیشتر مالیات ها را دریافت می کنند.
 • دولت های محلی که شامل آژانس هایی با صلاحیت مانند مقامات محلی، موسسه های عمومی محلی، اتاق های بازرگانی و همه نهادهای عمومی یا شبه دولتی است که توسط دولت های محلی تامین مالی می شوند.
 • انجمن تامین اجتماعی ASSO یا سازمان های خصوصی که دارای ماموریت خدمات عمومی هستند. بودجه این نهاد از همه صندوق های تامین اجتماعی (طرح عمومی، بیمه بیکاری، صندوق های بازنشستگی تکمیلی، صندوق های رفاهی، صندوق های مشاغل آزاد، صندوق های کشاورزی و طرح های ویژه کارمندان) تشکیل می شود.

مالیات بر درآمد در سال 2022 بر اساس براکت های نرخ مالیات محاسبه می شود. مبلغ کل مالیات در حدود 2921.95 یورو یا 9.74 درصد از درآمد خالص مشمول مالیات. به طور مثال برای یک متقاضی با درآمد خالص 30.000 یورو در ماه هیچ گونه کاهش یا کسر مالیات وجود ندارد. جدول زیر نرخ مالیات به ازای حقوق و درآمد در فرانسه در سال 2022 را ارائه می دهد:

درآمد و حقوق در فرانسهنرخ مالیات
زیر 9.700 یورو0%
از 9.711 تا 26.818 یورو14%
از 26.818 تا 71.898 یورو30%
از 71.898 تا 152.260 یورو41%

رانندگی در قوانین فرانسه

برای رانندگی در فرانسه دارا بودن گواهی نامه معتبر و دارا بودن سن بالای 18 سال الزامی است. گواهینامه های رانندگی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در فرانسه معتبر است. در واقع اگر از کشورهای بریتانیا، ایرلند، هلند، لهستان و یا دیگر کشورهای اتحادیه اروپا هستید، می توانید در کشور بزرگ فرانسه رانندگی کنید. شهروندان کشورهای آمریکا، استرالیا و کانادا می توانند با گواهینامه خود در فرانسه رانندگی کنند اما از لحاظ تئوری باید مجوز رانندگی بین المللی یا IDP یا گواهی محضری داشته باشند.

هنگام رانندگی در جاده های فرانسه بزرگسالان و کودکان در صندلی های عقب و جلو باید کمربند ایمنی را همیشه ببندند. سرنشینان عقب اگر در خودروهای قدیمی بدون کمربند باشند، مجاز به نشستن بدون بستن کمربند می باشند. نشستن کودکان زیر 10 سال در صندلی جلو ماشین ممنوع است. کودکان زیر 10 سال باید در صندلی های عقب ماشین و در صندلی کودک نگهداری شوند.

اگر قصد دریافت گواهی نامه رانندگی معتبر فرانسه برای وسیله نقلیه ای را دارید که در حال رانندگی با آن هستید، باید پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار، اسناد بیمه خودرو با پوشش بیمه شخص ثالث و گواهی MOT معتبر برای وسایل نقلیه بیش از 3 سال عمر را ارائه دهید.

قوانین ازدواج در فرانسه

برای ازدواج در فرانسه دارا بودن حداقل 18 سال الزامی است. اگر یکی از طرفین ازدواج کمتر از 18 سال داشته باشد با موافقت یکی از والدین ازدواج بدون مانع است. ازدواج در فرانسه باید در تالار شهر Mairie و توسط شهردار یا یکی از نمایندگان وی انجام شود. مراسم عقد مذهبی که توسط یکی از اعضای جامعه مذهبی انجام می شود، بدون مراسم مدنی ازدواج معتبر نیست. اگر داماد خواستار انجام عقد مذهبی است، باید این کار را بعد از مراسم مدنی در تالار شهر انجام دهد و قبل از برگزاری مراسم عروسی سند ازدواج را به کشیش یا خاخام یا وزیر یا هر مقام مذهبی ارائه دهد.

در فرانسه یک مرد نمی تواند چند همسر داشته باشد و قبل از هر ازدواج جدید ازدواج قبلی باید کاملاً تمام شده باشد. برای ازدواج در کشور بزرگ فرانسه دو طرف ازدواج باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • پاسپورت معتبر یا مجوز اقامت قانونی در فرانسه
 • گواهی تولد هر دو طرف ازدواج
 • گواهی اقامت در کشور بزرگ فرانسه و ارائه آدرس محل اقامت
 • قرارداد پیش از ازدواج
 • گواهی اظهار هویت و محل سکونت دو شاهد
 • گواهی طلاق یا فوت همسر سابق
شرایط قانون چند همسری در فرانسه

شرایط قانون چند همسری در فرانسه

نژاد مردم فرانسه

کشور بزرگ فرانسه دارای اقلیت های قومی و مذهبی بسیاری از جمله آلمانی ها، سوئیسی ها، ایتالیایی ها، پروتستان ها، یهودیان، کولی ها و منونیت ها است. جمعیت گروه های قومی فرانسه آلمانی ها در حدود 1.4 میلیون نفر، برتون ها در حدود 1.2 میلیون نفر، فلاندری ها در حدود 400.000 نفر، کاتالونیایی ها در حدود 200.000 نفر، کورسی ها در حدود 140.000 نفر و باسک ها در حدود 130.000 نفر می باشد. جمع آوری اطلاعات در مورد منشاء نژادی و قومی جمعیت چند فرهنگی فرانسه در سرشماری ملی فرانسه غیر قانونی است، اما در حدود 5% از مردم این کشور سیاه پوست هستند.

پس از پایان جنگ جهانی دوم فرانسه به کشوری با تنوع قومی تبدیل شد. امروزه تقریباً 5% از جمعیت فرانسه را غیر اروپایی ها و غیر سفید پوست ها (در حدود 3 میلیون نفر) تشکیل می دهد. فرانسه برخلاف آمریکا یا بریتانیا یا هلند سیاست علیه گروه های نژادی و قومی ندارد و بیشتر از معیارهای جغرافیایی یا طبقاتی برای رسیدگی به نابرابری اجتماعی استفاده می کند.

فرانسوی های امروزی ترکیبی از رومی ها، سلت ها، ایبری ها، لیگوریان و یونانی ها در جنوب فرانسه و اقوام ژرمنی هایی هستند که به پایان امپراتوری روم رسیدند. برخی از وایکینگ ها و فرانک ها و بورگوندی ها با نورمن ها ترکیب شدند و در قرن نهم بیشتر در نرماندی ساکن شدند.

اقتصاد کشور بزرگ فرانسه

اقتصاد فرانسه پنجمین اقتصاد بزرگ جهان است که در حدود یک پنجم ناخالص داخلی GDP منطقه یورو را تشکیل می دهد. در حال حاضر خدمات با بیش از 70% تولید ناخالص داخلی سهم اصلی در اقتصاد این کشور را دارد. بانک جهانی کشور بزرگ فرانسه را به عنوان کشوری ثروتمند و پردرآمد طبقه بندی کرده است. شهروندان فرانسوی برای دریافت خدمات اجتماعی مانند آموزش، مراقبت های بهداشتی و حقوق بازنشستگی به دولت فدرال مراجعه می کنند.

اقتصاد متنوع فرانسه از صنایع گردشگری، تولید و دارو تامین می شود. دولت فرانسه بسیاری از شرکت های بزرگ را به طور جزئی یا به صورت کامل خصوصی کرده است اما حضور پررنگی در بخش های نیرو، حمل و نقل عمومی و دفاع دارد. در بسیاری از بخش ها اقتصاد فرانسه یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان را دارد. فرانسه در بخش های صنعت خودرو، هوافضا و راه آهن و همچنین لوازم آرایشی، کالاهای لوکس، بیمه، داروسازی، مخابرات، تولید برق، دفاع، کشاورزی و توریست در میان اقتصادهای پیشرو جهان قرار دارد.

کشور بزرگ فرانسه از لحاظ تولید کالاهای لوکس و شراب یک رهبر جهانی است. این کشور در سال 2016 بزرگترین کشتی مسافربری جهان را در بندر سنت نازیر راه اندازی کرد و سفارش دو فروند کشتی دیگر صادر شد. مقر و تاسیسات اصلی شرکت ایرباس سازنده هواپیماهای اروپایی در شهر تولوز فرانسه قرار دارد و بزرگترین هواپیمای جت لاین را مونتاژ و تولید می کند.

حقایقی جالب در مورد کشور زیبای فرانسه

کشور بزرگ فرانسه دارای جمعیت زیادی از مهاجران به ویژه از کشور انگلستان است که دلیل آن فرهنگ پیشرفته و سیستم آموزشی در سطح جهانی است. کشور بزرگ فرانسه به دلیل دارا بودن تاریخ غنی و کهن یکی از پربازدیدترین کشورهای جهان است. در ادامه به ارائه چند نکته جالب در مورد کشور زیبای فرانسه می پردازیم:

 • اگر تاکنون تصور می کردید که کشور آمریکا گردشگران بسیاری دارد، سخت در اشتباهید، زیرا فرانسه محبوب ترین مقصد گردشگری بین المللی در جهان است. این کشور در سال 2017 میزبان 86.9 میلیون گردشگر بین المللی بود. کشور آمریکا با دارا بودن 76.9 میلیون گردشگر در سال سومین مقصد گردشگری جهان است.
 • کشور زیبای فرانسه دارای 12 منطقه زمانی مختلف است که بیشتر از هر کشور دیگری است. دلیل این امر وجود قلمروهای خارج از کشور بزرگ فرانسه مانند گویان فرانسه در آمریکای جنوبی، پلی نزی فرانسه در اقیانوس آرام و مایوت در آفریقا و دیگر قلمروها در سراسر جهان است.
 • کشور بزرگ فرانسه بیش از هر کشور دیگری برنده جایزه نوبل ادبیات است. فرانسه 15 جایزه نوبل، آمریکا 11 جایزه نوبل و بریتانیا 10 جایزه نوبل را کسب کرده است.
 • ارتش فرانسه تنها ارتشی است که هنوز از کبوترهای حامل استفاده می کند. کبوترها که آخرین بار در جنگ جهانی اول مورد استفاده قرار گرفتند در صورت از بین رفتن همه کانال های ارتباطی کاربرد دارند.
 • پاریس، پایتخت فرانسه اولین شهری بود که سیستم حمل و نقل عمومی را اجرا کرد. کالسکه های اسبی در اوایل دهه 1660 به طور عمومی مورد استفاده قرار گرفتند. شهر پاریس در حال حاضر دارای راه آهن و تراموا و اتوبوس و سیستم حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته است.
 • زبان فرانسه علاوه بر کشور زیبای فرانسه در 29 کشور مستقل جهان نیز رواج دارد. کانادا، موناکو و هائیتی و برخی از کشورهای آفریقایی دارای زبان رسمی فرانسوی هستند.
 • از سال 1748 تا 1772 مصرف سیب زمینی در فرانسه ممنوع بود، زیرا فکر می کردند که موجب بیماری های مزمن و جذام می شود.

فستیوال های فرانسه

فرانسه دارای تاریخ و میراث بسیار غنی است و صحنه های هنر و جشنواره و فستیوال های مختلف در این کشور منحصر به فرد و بی نظیر سالانه میلیون ها توریست را به این کشور جذب می کند. چه عاشق هنر، موسیقی، فرهنگ یا رقص باشید، حتما جشنواره ای در این مورد در کشور هنردوست فرانسه برگزار می شود. از مهم ترین فستیوال های فرانسه که نه تنها برای خود فرانسوی ها بلکه برای گردشگران بین المللی بسیار جذاب است، در مقاله همه چیز درباره کشور فرانسه موارد زیر را می توان نام برد:

●جشن لیمو Lemon Festival (Fête du Citron)

در منتون، فرانسه

تاریخچه برگزاری جشن لیمو و کارناوال لیموهای ویژه و دیگر مرکبات در شهر منتون فرانسه به اواخر دهه 1920 برمی گردد. در این جشنواره شناورها و مجسمه هایی وجود دارد که همه از لیمو و پرتقال ساخته شده اند. شهر منتون در کشور بزرگ فرانسه تولیدکننده اصلی لیمو در تمام اروپا بود و کم کم نمایش گل و مرکبات در این شهر به برگزاری جشن لیمو رسید.

●فستیوال فیلم کن Cannes Film Festival

اگر از طرفداران پرده بزرگ سینما هستید، نام این جشنواره معتبر در فرانسه را بارها شنیده اید. جشنواره فیلم کن به طور رسمی در سال 1946 آغاز به کار کرد و مستندهای جدید از همه ژانرها را به نمایش درآورد و جوایزی چون جایزه بزرگ و نخل طلایی را به برگزیدگان اعطا کرد. بالاترین جایزه ای که یک فیلم می تواند در جشنواره فیلم فرانسه دریافت کند، جایزه نخل طلایی کن است.

●فستیوال آوینیون Festival of Avignon

فستیوال و جشنواره آوینیون یک جشنواره سالانه هنر است که در شهر آوینیون فرانسه برگزار  می شود. این رویداد فرهنگی به دهه 1940 برمی گردد و برای عاشقان تئاتر و هنر است. هر سال در ماه ژوئیه تعداد زیادی اجراهای تئاتر مورد تایید کمیته در فضای باز این شهر برگزار می شود.

●فستیوال سه شنبه چاق Mardi Gras

فستیوال سه شنبه چاق یکی از مشهورترین جشن های فرانسه است که از هر 10 نفر 7 نفر آن را جشن می گیرد. تاریخچه این جشن به زمانی برمی گردد که مسیحیان قبل از روزه داری غذای خوب و کافی میل می کردند تا تقریبا 40 روز در روزهای منتهی به عید پاک را بتوانند روزه بگیرند. در این روز مهمانی ها و کارناوال های غذایی و شیرینی و دسر در همه جای فرانسه برگزار می شود و تخم مرغ اصلی ترین غذای این جشنواره است.

●جشنواره بین المللی کایت ها International Kite Festival

جشنواره بین المللی کایت ها یا بادبادک ها هر سال در ماه آوریل در ساحل دوپاله در شمال فرانسه برگزار می شود. در این جشن همه دوستداران بادبادک از سراسر جهان بادبادک های خود را به پرواز درمی آورند. علاوه بر کودکان والدین آن ها نیز می توانند در این جشن شرکت کنند. ایجاد کارگاه های بادبادک سازی و آموزش پرواز دادن بادبادک از جمله فعالیت های این جشن زیبا است.

سوغات و صنایع دستی کشور زیبای فرانسه

اگر به کشور زیبای فرانسه سفر می کنید، یافتن سوغات ها و کادوهایی که کاملاً فرانسوی باشند و نشان دهنده فرهنگ اصیل این کشور باشد، شاید کمی سخت باشد. اما در این بخش از مقاله به ارائه سوغات هایی از کشور بزرگ فرانسه می پردازیم که در مناطق مختلف این کشور می توانید آن ها را پیدا کنید و به عنوان یادگاری از فرهنگ و هنر اصیل فرانسه به همراه بیاورید:

 • عطر با امضای خودتان:

فرانسه به خاطر عطرهای خوشبو و با کیفیت معروف است. برندهایی مانند Chanel, Clinique, Lancôme and Jean-Paul Gaultier در این کشور به تولید عطرهای جهانی مشغولند. اگر به دنبال یک عطر خاص هستید، به عطرسازی فراگونارد Fragonard Perfumerie in Grasse در گراس در ریویرای فرانسه French Riviera سری بزنید و عطر خاص خود را بسازید.

 • گیاهان خشک شده معطر:

در منطقه Provence می توانید انواع مختلفی از گیاهان خشک شده معطر را پیدا کنید. این گیاهان شامل ریحان، مرزنجوش، پونه کوهی، رزماری، مریم گلی، مرزه و آویشن هستند که ترکیبی از این گیاهان معطر می تواند هر غذایی را خوشمزه تر کند.

 • محصول اسطوخودوس شیرین:

اگر به منطقه Provence فرانسه سفر کردید، خرید یک محصول اسطوخودوس شیرین به عنوان یک سوغات معطر و دارویی محسوب می شود.

 • بهترین ماکارون در پاریس:

قنادی آرنو Arnaud Larher  در پاریس، پایتخت فرانسه که در سال 2007 به عنوان بهترین قنادی فرانسه انتخاب شد، بهترین ماکارون ها را تولید می کند. ماکارون های تولیدی این قنادی در جعبه های زیبا بهترین هدیه و سوغات از فرانسه است.

 • نقاشی زیبا از هنرمندان محلی:

در منطقه French Riviera  شهرهای کوچک و دوست داشتنی زیادی در تپه های ریویرا مشرف به دریای مدیترانه وجود دارد. این منطقه زیبا الهام بخش هنرمندان از سراسر جهان برای خلق آثار هنری شگفت انگیز است. از گالری های هنری موجود در این منطقه می توانید آثار هنری زیبایی را برای هدیه خریداری کنید.

هزینه های سفر به کشور زیبای فرانسه

اگر رویای خوردن ماکارون در پاریس، پایتخت فرانسه و نوشیدن بهترین نوشیدنی ها در حومه پاریس و کاوش در شهرهای ساحلی فرانسه را دارید، شما تنها نیستید. کشور زیبای فرانسه یکی از برترین مقاصد گردشگری در جهان است که برای سفر به آن هزاران دلیل وجود دارد. اما هزینه های سفر به کشور رویایی فرانسه چگونه است؟ در این بخش از مقاله همه چیز درباره کشور فرانسه به ارائه هزینه های سفر به این کشور می پردازیم.

بر طبق داده های سایت معتبر Numbeo هزینه های زندگی یک خانواده 4 نفره بدون احتساب اجاره بها در کشور گران قیمت فرانسه ماهانه در حدود 3000 یورو است. این در حالی است که میانگین هزینه های زندگی یک فرد مجرد در این کشور ماهانه در حدود 800 یورو می باشد.

برای سفر به کشور گران قیمت فرانسه باید طوری برنامه ریزی کنید که روزانه هزینه های شما بیشتر از 180 دلار آمریکا نباشد. توریست ها معمولا در حدود 32 دلار آمریکا برای وعده های غذایی یک روز و 23 دلار آمریکا برای حمل و نقل محلی برای یک روز سفر به فرانسه هزینه می کنند.

در اینجا برای روشن شدن موضوع هزینه های یک سفر دو هفته ای شامل 14 روز و 13 شب در فرانسه را برای یک توریست مجرد با استفاده از قطار و حمل و نقل عمومی ارائه می دهم.

هزینه بلیط هواپیما برای سفر به فرانسه650 دلار آمریکا
هزینه اقامت در هتل معمولی1.950 دلار آمریکا
هزینه حمل و نقل و جابجایی محلی200 دلار آمریکا
هزینه دیدار از جاذبه های فرانسه300 دلار آمریکا
هزینه غذا و نوشیدنی700 دلار آمریکا
هزینه های اضافی200 دلار آمریکا
مجموع4000 دلار آمریکا

سفر به کشور توریستی فرانسه

کشور بزرگ فرانسه هیجان انگیزترین و پربازدیدترین کشور جهان است که سالانه میزبان خیل عظیمی از گردشگران از سراسر جهان است. لذت دیدن قلعه های باستانی، دره های عمیق و رودخانه های خروشان، آثار تاریخی بی نظیر و جذابیت های طبیعی منحصر به فرد، لذت خوردن ماکارون های رنگارنگ، نان باگت های ترد و تازه و کروسان های خوشمزه در پاریس و شهرهای دیگر فرانسه هیچ گاه از خاطر شما محو نمی شود.

برای سفر به این رمانتیک ترین کشور جهان باید دارای ویزای شینگن از سفارت و کنسولگری فرانسه در کشور خود باشید. برای دریافت ویزای شینگن می توانید از طریق کارگزاری VFS Global کارهای مربوط به اپلای ویزای توریستی فرانسه را انجام دهید.

بهترین زمان برای سفر به کشور زیبای فرانسه فصل تابستان و آب و هوای عالی آن است. از مهم ترین کارهایی که در سفر به کشور زیبای فرانسه می توان انجام داد، موارد زیر را می توان نام برد:

 • گشت و گذار در شهر زیبای پاریس، دیدن موزه لوور، برج ایفل، رودخانه سن، بازدید از کنسرت جاز، لذت از شگفتی های پارک های هیجان انگیز و خوردن غذاهای خوشمزه
 • دیدن شهر شگفت انگیز مارسی، آبشارها و رستوران های این شهر و دیدن دهکده رویایی لوآر، دهکده ای از بهترین نوشیدنی های جهان
 • گشت و گذار در شهر ساحلی نیس و گرفتن حمام آفتاب در سواحل زیبای آن
 • دیدن شهر بوردو و بلندترین خیابان قاره اروپا و لذت از غذاهای دریایی خوشمزه و طعم بی نظیر شراب ناب فرانسه
 • گشت و گذار در کاخ ورسای و دیدن شکوه و عظمت شاهان فرانسوی
 • دیدن کشور ثروتمند موناکو و چشم اندازهای زیبا از ساحل و دریا و قایق های تفریحی فوق لوکس آن

راه های مهاجرت به فرانسه

در پشت انتخاب کشور بزرگ فرانسه برای مهاجرت دلایل فراوانی وجود دارد. از مهم ترین این دلایل می توان بالا بودن سطح رفاه و امنیت اجتماعی، بالا بودن سطح درآمد و وجود آزادی های مدنی، دارا بودن جذابیت های طبیعی، فرصت های فراوان سرمایه گذاری در بخش های مختلف و اطمینان و ثبات اقتصادی این کشور را نام برد.

اعتبار مدارک تحصیلی دانشگاهی، بالا بودن سطح آموزش و تحصیل در دانشگاه های برتر جهانی از جمله دلایل مهاجرت به کشور کهن فرانسه برای جوانان و علاقمندان به تحصیل است. به طور کلی سرمایه گذاری و تحصیل از مهم ترین راه های مهاجرت به فرانسه است که روش سرمایه گذاری شامل چندین زیر گروه می باشد که در ادامه مقاله همه چیز درباره کشور فرانسه به آن ها خواهیم پرداخت.

مهاجرت از طریق تحصیل

کشور بزرگ فرانسه یکی از مهم ترین مقاصد تحصیلی در میان کشورهای اروپایی است. متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم برای مهاجرت از طریق تحصیل می توانند ویزای تحصیلی و اقامت این کشور را دریافت کنند. جایگاه دانشگاه های فرانسه در میان برترین دانشگاه های جهان و وجود 14 دانشگاه این کشور در رتبه زیر 500 در رنکینگ جهانی QS، شرایط تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی و مورد تایید بودن بسیاری از دانشگاه های این کشور از جمله دلایل متقاضیان برای مهاجرت از طریق تحصیل است.

به منظور مهاجرت تحصیلی در فرانسه به زبان زیبای فرانسه در دانشگاه های دولتی این کشور متقاضیان باید دارای مدرک زبان فرانسه باشند. مدت تحصیل در مقطع تحصیلی کارشناسی فرانسه در حدود ۳ سال، کارشناسی ارشد ۲ سال و دکتری در حدود ۴ سال است. فارغ التحصیلان با تمام شدن دوره تحصیلی خود می توانند در مهلت یک ساله جستجوی کار در این کشور کار مناسب را پیدا کرده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

مهاجرت  از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت دریافت پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای فرانسوی است. از مهم ترین دلایل مهاجرت به فرانسه از طریق کار وجود فرصت های شغلی فراوان و کمبود نیروی کاری متخصص و حرفه ای را می توان نام برد. متقاضیان با دریافت پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای فرانسوی می توانند ویزای کار این کشور را اخذ کنند. مدت زمان اعتبار ویزای کار فرانسه از طریق دارا بودن پیشنهاد کاری معتبر از کارفرمای فرانسوی در حدود یک سال می باشد.

در روش دیگر متقاضیانی که دارای مهارت کاری و تخصص حرفه ای در حوزه های فرهنگی، علمی و اقتصادی می باشند، می توانند با ارائه طرح کاری و اخذ تاییدیه ویزای کاری مهارت 4 ساله فرانسه را دریافت کنند.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری های مختلف می توانند مجوز اقامت این کشور را دریافت کنند. ثبات و امنیت اقتصادی، حمایت از سرمایه گذاران خارجی و دارا بودن اقتصاد قدرتمند از مهم ترین دلایل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به فرانسه است. مهم ترین شرط مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه دارا بودن تمکن مالی بالا می باشد. روش های سرمایه گذاری در فرانسه خرید خانه و ملک، ثبت شرکت و خود حمایتی یا تمکن مالی است که در ادامه به بررسی خلاصه آن ها می پردازیم:

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق اخذ ویزای استارت آپ

یکی از روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اخذ ویزای استارت آپ و راه اندازی کسب و کار در این کشور است. متقاضی با ارائه طرح و ایده تجاری Business Plan و راه اندازی این طرح تجاری می تواند مجوز اقامت فرانسه را دریافت کند. متقاضی با اخذ این ویزای می تواند مجوز اقامت 4 ساله را برای همسر و فرزندان خود نیز دریافت کند. تا زمانی که شرکت استارت آپی  دارای گردش مالی مطلوب باشد، متقاضی می تواند مجوز اقامت را تمدید کند. پس از 5 سال کار و اشتغال و فعالیت اقتصادی و تجاری در فرانسه، متقاضی می تواند مجوز اقامت دائم فرانسه را  دریافت کند.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید ملک

یکی از روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری خرید ملک و آپارتمان می باشد. البته متقاضیان خارجی می توانند در فرانسه خانه و ملک خریداری کنند اما نمی توانند اقامت و تابعیت فرانسه را از این روش دریافت کنند. متقاضیان خارجی برای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک و اخذ اقامت این کشور باید در ابتدا از طریق خود حمایتی تمکن مالی خود را اثبات کنند و سپس برای اخذ اقامت از طریق خرید خانه و ملک اقدام کنند.

متقاضیان خارجی فاقد مجوز اقامت برای مهاجرت از طریق خرید ملک باید در ابتدا با اخذ ویزای توریستی وارد فرانسه شوند. از مهم ترین شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک دارا بودن تمکن مالی کافی، دارا بودن سن بالای 18 سال و ارائه آدرس محل اقامت و یا رزرو هتل در فرانسه می باشد. متقاضی با مهاجرت از طریق خرید ملک می تواند برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه دریافت کند، از خدمات درمانی رایگان فرانسه برخوردار شود و در مدت حضور در فرانسه به کار و اشتغال بپردازد.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق برنامه تجاری

مدیران و کارآفرینان می توانند با دارا بودن برنامه تجاری ویزای تلنت Talent Visa این کشور را دریافت کنند و در نهایت مجوز اقامت فرانسه را اخذ کنند. برای جذب افراد مستعد و دارای ایده های خلاقانه دولت فرانسه برنامه های مختلفی دارد که ویزای تلنت یکی از آن ها است.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق تمکن مالی

یکی از روش های مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری دارا بودن تمکن مالی و روش خود حمایتی است که منجر به اخذ مجوز اقامت این کشور می شود. از مهم ترین شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود در مدت اقامت در فرانسه می باشد. از مهم ترین مزیت های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری خود حمایتی عدم نیاز به انتقال منابع مالی به کشور بزرگ فرانسه و یا سرمایه گذاری در این کشور، امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن و امکان اخذ مجوز اقامت دائم فرانسه پس از 5 سال می باشد. از شرایط مهم اخذ ویزای خود حمایتی فرانسه عدم محدودیت سنی و عدم نیاز به ارائه مدرک زبان فرانسوی می باشد. متقاضی پس از اخذ ویزای خود حمایتی فرانسه الزامی به اقامت و زندگی مستمر در فرانسه ندارد و می تواند مدتی از سال را در دیگر کشورها زندگی و اقامت کند.

مهاجرت از طریق ازدواج

متقاضی با دارا بودن شرایط مهاجرت از طریق ازدواج با شهروند فرانسوی می تواند مجوز اقامت این کشور را اخذ کند. اگر متقاضی با شهروند فرانسوی در کشوری به جز فرانسه ازدواج کند نیز می تواند مجوز اقامت فرانسه را دریافت کند، به شرطی که این ازدواج را در دفاتر قانونی و رسمی ثبت کند. یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت از طریق ازدواج دارا بودن تابعیت و شهروندی فرانسه برای طرف دوم ازدواج است. پس از گذشت 4 سال از ازدواج متقاضی می تواند برای اخذ تابعیت و شهروندی فرانسه اقدام کند، به شرط اینکه این ازدواج به قوت خود باقی باشد و زوجین از هم جدا نشده باشند.

متقاضی برای اخذ تابعیت و شهروندی فرانسه از طریق ازدواج باید اثبات کند که در طی 4 سال زندگی مشترک حداقل به مدت 3 سال به طور مداوم و مستمر با همسر خود زندگی کرده است. یکی از مهم ترین شرایط اخذ تابعیت با مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج، تسلط متقاضی به زبان فرانسوی در مدت 4 تا 5 سال زندگی مشترک می باشد.

مهاجرت از طریق تولد

روش مهاجرت به فرانسه از طریق تولد بر اساس قانون خون می باشد. بر این اساس کودک متولد شده در فرانسه با دارا بودن پدر و مادر اهل فرانسه می تواند شهروندی و تابعیت فرانسه را دریافت کند. اگر کودک متولد شده در فرانسه دارای پدر و مادری باشد که در خاک فرانسه متولد شده باشند، این کودک تابعیت فرانسه را دریافت می کند. کودکانی که از پدر و مادر مجهول و نامعلوم در فرانسه متولد می شوند، می توانند تابعیت فرانسه را دریافت کنند.

مهاجرت از طریق تحصیل در کالج زبان

یکی از روش های مهاجرت، تحصیل در کالج های زبان این کشور است. متقاضیان با شرکت در دوره های 6 ماهه، یک ساله و دو ساله کالج های زبان فرانسه می توانند سطح A1 تا C1 زبان فرانسه را فراگیرند. پس از فراگیری زبان زیبای فرانسه در کالج های زبان این کشور متقاضیان می توانند یا به تحصیل در دانشگاه های رایگان و زبان فرانسوی بپردازند یا برای مهاجرت به استان کبک کانادا اقدام کنند و یا اینکه بدون بازگشت به ایران برای اخذ ویزای کار و اشتغال فرانسه اقدام کنند.

متقاضیانی که دارای رزومه کاری قوی یا مدرک کاردانی فنی و حرفه ای می باشند، برای اخذ ویزای کالج زبان فرانسه ارجحیت بالاتری دارند. دارا بودن تمکن مالی کافی و آشنایی با زبان زیبای فرانسه و انگلیسی بدون نیاز به ارائه مدرک مهارت زبان برای مهاجرت از طریق زبان و اخذ ویزای کالج زبان این کشور الزامی است. هزینه های فراگیری زبان زیبای فرانسه در کالج های دولتی این کشور در هر ترم در حدود 800 یورو تا 1800 یورو می باشد. هزینه های کالج های خصوصی به مراتب بالاتر است.

مهاجرت از طریق فعالیت های هنری

هنرمندان می توانند با دارا بودن شرایط لازم از طریق هنر اقامت فرانسه را دریافت کنند. هنرمندان می توانند از طریق اخذ پاسپورت تلنت Passport Talent مجوز اقامت 4 ساله فرانسه را دریافت کنند. هنرمندان بین المللی دارای نمونه کارهای خاص و جهانی می توانند این نوع پاسپورت فرانسه را دریافت کنند. بازیگران نیز می توانند برای انجام فعالیت های هنری ویزای 3 ماهه فرانسه را اخذ کنند.

متقاضیان با مهاجرت به فرانسه از طریق هنر می توانند از مزیت های اخذ مجوز کار برای خود و همسر، راه اندازی کسب و کار هنری و اشتغال در حوزه کاری هنری خود بهره مند شوند. از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزای هنرمندان جهانی و مشهور می توان به مدارک مالی برای اثبات درآمد کافی از راه تولید و فروش آثار هنری در فرانسه و اوراق هویتی و مدارک تحصیلی اشاره کرد.

پاسپورت معتبر فرانسه

پاسپورت معتبر کشور بزرگ فرانسه از قدرتمندترین و ارزشمندترین پاسپورت های جهان است. بر اساس شاخص پاسپورت هنلی The Henley and Partners Passport Index کشور بزرگ فرانسه با یک جایگاه پیشرفت در جایگاه 4 جهان از لحاظ ارزش پاسپورت ایستاده است. فرانسه به همراه اتریش و دانمارک دارنده رتبه چهارم پاسپورت در جهان دارای ارزشمندترین پاسپورت جهان می باشند. دارندگان پاسپورت معتبر فرانسه با در دست داشتن این پاسپورت می توانند به 188 کشور جهان بدون اخذ ویزا سفر و رفت و آمد کنند. کشور بزرگ فرانسه دارا بودن تابعیت دوگانه را به رسمیت می شناسد و با دارا بودن پاسپورت کشور خود متقاضی می تواند برای دریافت پاسپورت فرانسه نیز اقدام کند.

سخن پایانی

در این مقاله اطلاعات لازم در مورد کشور زیبای فرانسه، روش های مهاجرت به کشور بزرگ فرانسه، هزینه های سفر به کشور گران قیمت فرانسه و دلایل انتخاب کشور بزرگ فرانسه برای سفر و مهاجرت به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفت.

علاوه بر این پاسخ مناسب برای این پرسش ها در مقاله همه چیز درباره کشور فرانسه نیز ارائه شد: برای سفر به فرانسه چقدر پول لازم است؟ و شرایط مهاجرت چگونه است؟ و شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق کار، سرمایه گذاری و تحصیل چگونه است؟

نکات مهم این مقاله همه چیز در مورد کشور بزرگ فرانسه، پایتخت فرانسه و زبان و فرهنگ و هنر کشور کهن فرانسه است که مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با آگاهی کامل از این شرایط و برخورداری از دانش روز بهترین راهنمایی ها را ارائه داده اند.

وکلای ماهر این موسسه مهاجرتی با ارائه اطلاعات و راهنمایی های لازم در مورد هر روش مهاجرتی بهترین گزینه را برای متقاضیان انتخاب می کنند. بنابراین اگر دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی و یا سوابق کاری نیستید، نگران نباشید!

بدون شک بسیاری از متقاضیان بدون مشاوره های مهاجرتی و بدون کمک از کارشناسان موسسه های مهاجرتی قادر به ارائه درخواست و ارسال مدارک لازم برای مهاجرت به کشور بزرگ فرانسه می باشند، اما کمک از مشاوران و کارشناسان ماهر موجب تسریع در روند اخذ ویزای اقامت توریستی و تحصیلی و سرمایه گذاری فرانسه می شود.

اگر از نحوه و شرایط ویزای اقامت موقتی یا دائم کشور بزرگ فرانسه آگاه نیستید، می توانید سوال های خود را در بخش دیدگاه این مقاله مطرح کنید تا کارشناسان و مشاوران مهاجرتی مطلع و باتجربه و آگاه از آخرین قوانین مهاجرتی به آن ها پاسخ دهند. گرچه مطالب این مقاله بر اساس آخرین قوانین مهاجرتی نوشته شده است اما با گذشت زمان و تغییر قوانین ممکن است تغییر کند.

سوالات متداول در مورد کشور فرانسه

1- رییس جمهور دولت فرانسه چه نقشی در فرانسه دارد؟

رئیس جمهور رئیس دولت است ولی کشور با نخست وزیر اداره میشود

2- پایتخت فرانسه چیست؟

پایتخت و بزرگترین شهر فرانسه پاریس است

3- زبان رسمی فرانسه چیست؟

زبان رسمی فرانسه،فرانسوی می باشد.

4- فرانسه با کدام کشورها هم مرز می باشد؟

هم مرز با بلژیک،لوکزامبورگ،المان،سوئیس،ایتالیا،لسپانیا،اندورا و موناکو می باشد

5- پول رایج در فرانسه چیست؟

یورو پول رایج فرانسه است

6- علت استقبال مهاجرت به فرانسه چیست؟

فرانسه بزرگترین کشور در غرب اروپاست این کشوردر سطح در سطح جهانی برای فرهنگ خود شناخته شده است.غذاها و شراب این کشور مشهور است.دارای سابقه رنگین به عنوان یکی از اولین ابر قدرت جهانی ،و مدت طولانی است نقش فعال در امور جهانی ایفا کرده است ابن کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد است، یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا است و بخشی از منطقه شنگن اتحادیه اروپاست که کمک های مالی حرکت ازاد در بیشتر قسمت ها قاره اروپا است.

7- چه ویزای کاری در فرانسه با استقبال روبه رو است؟

کشور فرانسه به نیروی مهاجر خارجی برای کار نیازی ندارد این نوع ویزا با توجه به صنعتی بودن این کشوربسیار مورد تقاضا می باشد ولی باید با توجه داشت به اینکه جمعیت فرانسه نسبت به کشورهای دیگر اروپا زیاد تر است

8- ایا با ویزای تحصیلی فرانسه اجازه کار وجود دارد؟

زمانی که اشخاص بوسیله ی ویزای تحصیلی وارد کشور فرانسه می شوند در ویزای انها حق کار قانونی وجود دارد که اشخاص می توانند به صورت قانونی از ان استفاده کنند می توانند در شرکتی به صورت پاره وقت کار کنند و یا استخدام شوند اما ویزا صادر نمی شود.

9- تحصیل در مقطع لیسانس در فرانسه چند سال می باشد؟

تحصیل در فرانسه مقطع لیسانس و دانشگاه های فرانسه ۳سال به طول می انجامد و تدریس در این مقطع به زبان فرانسوی می باشد به همین دلیل یکی از شرایط پذیرش دانشجو در فرانسه داشتن مدرک زبان فرانسوی می باشد.

۱۰‌- دانشجویان در فرانسه چند ساعت اجازه کار دارند؟

دانشجویان در این کشور نی توانند هفته ۲۰ ساعت کار کنند مبلغی حدود ۷۰ تا ۱۰۰ یورو در هفته حقوق دریافت کنند

11- شرایط اخذ ویزا در فرانسه چگونه می باشد؟

این ویزا به واسطه مقامات کنسولگری ارائه میشود و جهت اقامت در فرانسه دریافت مجوز اسکان ضروری است.نوعی ویزا وجود دارد که نه می توان ان را بلند مدت و نه کوتاه مدت نامید ،این نوع ویزا جهت ۶ ماه اقامت صادر می گردد و نیازی به داشتن کار و اقامت نیست اما این ویزا جهت یک سری کارهای محدود صادر می شود و کسانی که قصد اقامت طولانی مدت را دارند به واسطه ویزای بلند مدت اقدام میکنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *