مزایا و معایب و مشکلات زندگی در پاریس فرانسه

اطلاعات کلی کشور فرانسه

  • جمهوری ریاست جمهوری همراه با قوه مقننه دو مجلسی
  • رئیس جمهور رئیس دولت است ولی کشور با نخست وزیر اداره می شود
  • پایتخت و بزرگترین شهر: پاریس
  • زبان رسمی: فرانسوی
  • هم مرز با بلژیک ، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، اسپانیا، آندورا و موناکو
  • پول رایج: یورو
ارزان ترین شهر انگلستان برای زندگی مهاجرین

مهاجرت به فرانسه

فرانسه بزرگترین کشور در غرب اروپا است. این کشور در سطح جهانی برای فرهنگ خود شناخته شده است، غذاها و شراب این کشور مشهور است. دارای سابقه رنگین به عنوان یکی از اولین ابرقدرت جهانی، و مدت طولانی است نقش فعال در امور جهانی ایفا کرده است. این کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد است، یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا است، و بخشی از منطقه شنگن اتحادیه اروپا است که کمک های مالی حرکت آزاد در بیشتر قسمت های قاره اروپا است.

ویزای کار فرانسه

روادید کاری این کشور به علاقمندان کار در فرانسه تعلق نمی گیرد، کشور فرانسه به نیروی مهاجر خارجی برای کار نیازی ندارد، این نوع ویزا با توجه به صنعتی بودن این کشور بسییار مورد تقاضا می باشد ولی باید توجه داشت به اینکه جمعیت فرانسه نسبت به کشور های دیگر اروپا زیاد تر است. روادید کار این کشور در مقایسه با کشورهای دیگر اروپا قابل قیاس نیست. لیکن در زمانی که اشخاص بوسیله ی ویزای تحصیلی وارد کشور فرانسه می شوند در ویزای آنها حق کار قانونی وجود دارد که اشخاص می توانند به صورت قانونی از آن استفاده کنند، مثلاً می توانند در شرکتی به صورت پاره وقت کار کنند و یا استخدام شوند اما ویزا صادر نمی شود.

مشاغل مورد نیاز در فرانسه
تحصیل رایگان در فرانسه

تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه مقطع لیسانس و دانشگاه های فرانسه 3 سال به طول می انجامد و تدریس در این مقطع به زبان فرانسوی می باشد به همین دلیل یکی از شرایط پذیرش دانشجو در فرانسه داشتن مدرک زبان فرانسوی می باشد. دانشجویان در این مقطع تحصیلی می توانند 10 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 70 تا 100 یورو در هفته حقوق دریافت کنند که این مبلغ قسمتی از هزینه های زندگی و تحصیل دانشجو را پوشش می دهد. البته اخذ ویزای تحصیلی برای این مقطع بسیار مشکل است به همین دلیل پیشنهاد وکلای مجرب ما این است که متقاضیان عزیز مقطع لیسانس را در کشور مبدا گرفته و جهت ادامه تحصیل در فرانسه مقاطع فوق لیسانس و دکترا اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کشور کنند.

شرایط زندگی در فرانسه

هنگامی که در مورد زندگی در فرانسه و یا هر کشور خارجی فکر می کنم، ارزیابی هزینه های زندگی نکته کلیدی برای من است. چقدر هزینه برای اجاره یا وام مسکن، آب و برق، مواد غذایی، تلفن، سرگرمی و غیره نیاز می باشد؟ به طور طبیعی این پاسخ برای همه یکسان نیست،این بستگی به شیوه زندگی شما دارد و این که شما قصد دارید تا زمانی که در فرانسه زندگی می کنید در کدام شهر ساکن شوید. مثلا شهر پر زرق و برق پاریس تقریبا بودجه زیادی نیاز دارد.

لیست دانشگاه های رایگان فرانسه
اعتبار شهروندی و ارزش پاسپورت فرانسه

اخذ اقامت فرانسه

این ویزا فقط بواسطه مقامات کنسولگری ارائه می شود و جهت اقامت در فرانسه و دریافت مجوز اسکان ضروری است. نوعی ویزا وجود دارد که نه می توان آن را کوتاه مدت نامید و نه بلند مدت. این نوع ویزا جهت 6 ماه اقامت صادر می گردد و نیازی به داشتن کار اقامت نیست اما این ویزا جهت یک سری کارهای محدود ارائه می شود و کسانیکه قصد اقامت طولانی مدت دارند باید بواسطه ویزای بلند مدت اقدام کنند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه (از زمان اخذ پذیرش تا فارغ التحصیلی) تحت مقررات مشترک وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت می باشد. تحصیلات پزشکی در فرانسه توسط دانشگاه های علوم پزشکی انجام می گیرد و هر دو جنبه نظری و عملی آموزش پزشکی را پوشش می دهد.

تابعیت دوگانه یا مضاعف در فرانسه

تابعیت و شهروندی فرانسه

با تولد نوزاد یا بچه دار شدن خود کودک شهروندی و تابعیت در فرانسه را کسب می کند. به اطفالی که در خاک فرانسه و کشورهای تحت حمایت آن، از پدر و یا مادری که وی نیز در فرانسه متولد شده باشد تابعیت و شهروندی فرانسه اعطا می گردد.

هزینه زندگی در فرانسه

 

رتبه دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی فرانسه
قیمت ملک در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه

اما ویزای سرمایه گذاری کشور فرانسه در بازار جهانی گران ترین ویزای موجود است و بزرگترین تعهدات را از سرمایه گذار می خواهد، اما اگر شما بسیار ثروتمند باشید و زمان زیادی برای این کار داشته باشید، ویزای سرمایه گذاری فرانسه دقیقا چیزیست که شما به آن نیاز دارید. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری یا CBI با ویزای سرمایه گذاری متفاوت است چرا که در آن سرمایه گذار خارجی می تواند از اکثر مراحل و مدت زمان نرمالی که فرد قبل از اخذ شهروندی باید در آن کشور زندگی کند صرف نظر کند و مستقیما به ازای سرمایه گذاری مالی خود وارد مرحله ی دریافت شهروندی و اخذ پاسپورت شود.

سوالات متداول در مورد کشور فرانسه

1- رییس جمهور دولت فرانسه چه نقشی در فرانسه دارد؟

رئیس جمهور رئیس دولت است ولی کشور با نخست وزیر اداره میشود

2- پایتخت فرانسه چیست؟

پایتخت و بزرگترین شهر فرانسه پاریس است

3- زبان رسمی فرانسه چیست؟

زبان رسمی فرانسه،فرانسوی می باشد.

4- فرانسه با کدام کشورها هم مرز می باشد؟

هم مرز با بلژیک،لوکزامبورگ،المان،سوئیس،ایتالیا،لسپانیا،اندورا و موناکو می باشد

5- پول رایج در فرانسه چیست؟

یورو پول رایج فرانسه است

6- علت استقبال مهاجرت به فرانسه چیست؟

فرانسه بزرگترین کشور در غرب اروپاست این کشوردر سطح در سطح جهانی برای فرهنگ خود شناخته شده است.غذاها و شراب این کشور مشهور است.دارای سابقه رنگین به عنوان یکی از اولین ابر قدرت جهانی ،و مدت طولانی است نقش فعال در امور جهانی ایفا کرده است ابن کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد است، یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا است و بخشی از منطقه شنگن اتحادیه اروپاست که کمک های مالی حرکت ازاد در بیشتر قسمت ها قاره اروپا است.

7- چه ویزای کاری در فرانسه با استقبال روبه رو است؟

کشور فرانسه به نیروی مهاجر خارجی برای کار نیازی ندارد این نوع ویزا با توجه به صنعتی بودن این کشوربسیار مورد تقاضا می باشد ولی باید با توجه داشت به اینکه جمعیت فرانسه نسبت به کشورهای دیگر اروپا زیاد تر است

8- ایا با ویزای تحصیلی فرانسه اجازه کار وجود دارد؟

زمانی که اشخاص بوسیله ی ویزای تحصیلی وارد کشور فرانسه می شوند در ویزای انها حق کار قانونی وجود دارد که اشخاص می توانند به صورت قانونی از ان استفاده کنند می توانند در شرکتی به صورت پاره وقت کار کنند و یا استخدام شوند اما ویزا صادر نمی شود.

9- تحصیل در مقطع لیسانس در فرانسه چند سال می باشد؟

تحصیل در فرانسه مقطع لیسانس و دانشگاه های فرانسه ۳سال به طول می انجامد و تدریس در این مقطع به زبان فرانسوی می باشد به همین دلیل یکی از شرایط پذیرش دانشجو در فرانسه داشتن مدرک زبان فرانسوی می باشد.

۱۰‌- دانشجویان در فرانسه چند ساعت اجازه کار دارند؟

دانشجویان در این کشور نی توانند هفته ۲۰ ساعت کار کنند مبلغی حدود ۷۰ تا ۱۰۰ یورو در هفته حقوق دریافت کنند

11- شرایط اخذ ویزا در فرانسه چگونه می باشد؟

این ویزا به واسطه مقامات کنسولگری ارائه میشود و جهت اقامت در فرانسه دریافت مجوز اسکان ضروری است.نوعی ویزا وجود دارد که نه می توان ان را بلند مدت و نه کوتاه مدت نامید ،این نوع ویزا جهت ۶ ماه اقامت صادر می گردد و نیازی به داشتن کار و اقامت نیست اما این ویزا جهت یک سری کارهای محدود صادر می شود و کسانی که قصد اقامت طولانی مدت را دارند به واسطه ویزای بلند مدت اقدام میکنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *