اخذ اقامت آمریکا از طریق ازدواج و نامزدی ، مهاجرت به آمریکا از طربق ویزای نامزدی از طریق ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا ، اخذ ویزای ازدواج و نامزدی اخذ ویزای نامزدی در ارمنستان

ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا از شرایط خاصی برخوردار هستند و هر کسی نسبت به شرایطش می تواند برای این ویزا ها درخواست دهد. اینکه مدت زمان اخذ ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا چقدر است؟ شرایط خاص هر کدام از ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا چیست؟ چه افرادی می توانند برای ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا درخواست دهند؟ ویزای نامزدی آمریکا در ارمنستان چگونه است؟ مطالب مربوط به این ویزا را می توانید در این مقاله مطالعه فرمایید.

مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران با بهره گیری از وکلای مجرب آماده پاسخگویی به سوالات شما پیرامون ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا می باشد.

ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا

روش های اخذ اقامت از طریق ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا

جهت اخذ اقامت امریکا از طریق ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا 2 نوع ویزا وجود دارد:

 1. ویزای نامزدی
 2. ویزای ازواج

که هر کدام شرایط خاص خود را دارند که در زیر به تفصیل آمده است:

ویزای نامزدی آمریکا: مدت زمان دریافت ویزای نامزدی حدود 3 ماه تا 1.5 سال است. ویزای نامزدی آمریکا مخصوص متقاضیانی است که با یک شهروند آمریکایی نامزد باشند، یا قرار باشد با او ازدواج کنند. این ازدواج می بایست با توجه به قوانین دولتی موجود در ایالات متحده آمریکا که ازدواج در آنجا صورت می گیرد، از لحاظ قانونی امکان پذیر باشد به عبارتی دو طرف باید مجرد باشند و از لحاظ قانونی به سن ازدواج رسیده باشند و یا اگر طرفین قبلا ازدواج کرده باشند قبل از اقدام برای ویزای نامزدی آمریکا باید مراحل قانونی طلاق را به طور قانونی سپری کرده باشند. ویزای نامزدی آمریکا غیر مهاجرتی و موقت هست و بعد از ازدواج فرآیند گرفتن گرین کارت طی می شود.

فردی که فاقد ملیت آمریکایی است باید به قصد ازدواج وارد خاک آمریکا شود، و بایستی ظرف ۹۰ روز این ازدواج صورت گیرد. ویزای نامزدی به هیچ وجه قابل تمدید نیست و پس از ۹۰ روز از تاریخ صدور باطل می‌شود.

طرفین باید یکدیگر را طی دو سال قبل از اقدام برای ویزای نامزدی حداقل یکبار حضورا ملاقات کرده باشند. برای این شرط یک استثنا وجود دارد، بدین صورت که اگر متقاضی بتواند ثابت کند که عدم این کار به خاطر یک سری مشکلات مثل مشکلات فرهنگی، اجتماعی، آداب و یا رسوم بوده است، امکان لغو این شرط وجود دارد.

کسانی که قصد ازدواج با خاله زاده، عمه زاده، عموزاده و یا دایی زاده خود را دارند، قوانین ایالتی و یا محل اقامت آن‌ها ممکن است مانع برای گرفتن ویزای نامزدی باشد.

ویزای نامزدی آمریکا شرایطی را برای فرزندان مجرد زیر 21 سال فراهم میکند تا بهمراه فرد متقاضی به آمریکا مهاجرت نمایند.در این صورت فرم درخواست شده و ویزای K-2 آمریکا به آنها تعلق می گیرد.

مراحل کلی دریافت گرین کارت آمریکا از راه نامزدی:

مرحله اول : تشکیل پرونده در USCIS می باشد.
این قسمت شامل فرستادن مدارک لازم به USCIS و انتظار دو هفته ای تا دریافت رسید مدارک و سپس انتظار برای تایید شدن پرونده می باشد که به طور متوسط 6-5 ماه زمان بر است و بعد از تایید مدارک به NVC فرستاده می شود.

مرحله دوم: رفتن مدارک به قسمت NVC می باشد.

ویزای نامزدی آمریکا بعد از رفتن به NVC مستقیماً به سفارت فرستاده می شود که دلیل کوتاه تر بودن زمان ویزای نامزدی همین موضوع است و سپس سفارت یک سری مدارک اضافی را درخواست می کند و وقت مصاحبه اعلام می نماید. بسته به نوع سفارت ، ممکن است این مدارک نیاز باشد که روز مصاحبه شخصا تحویل دهید یا به سفارت پست کنید.
پس از دریافت وقت سفارت مراحل گرفتن کارت واکسیناسیون بین المللی در پاستور و سپس برگزاری مصاحبه و کلیرنس و سپس دریافت ویزا را طی خواهند کرد.
پس از دریافت ویزای نامزدی آمریکا، نامزد شهروند آمریکایی از راه مرز ورودی کشور وارد آمریکا می شود. این زوج باید در عرض 90 روز از تاریخ ورود نامزد به آمریکا ازدواج کنند.
بعد از انجام مصاحبه؛ مراحل اداری: برای تقاضانامه های ویزای مهاجرتی شاید نیاز به رسیدگی اداری باشد. با اینکه اکثر مراحل اداری قبل از آخرین مصاحبه ویزای مهاجرتی انجام می شوند، اما در برخی از موارد ممکن است پس از مصاحبه به بررسی های بیشتری نیاز باشد. انجام مراحل اداری را نمی توان تسریع کرد و بخش کنسولگری نیز در این زمینه اختیاری ندارد. متقاضیان باید براین اساس برای خود برنامه ریزی کنند.اگر تقاضانامه شما پس از مصاحبه تایید شود، گذرنامه و ویزا در عرض 5 روز کاری به یکی از شعبه های PTT تحویل داده خواهند شد و شما می توانید شخصا آن را تحویل بگیرید.
موسسه حقوقی توسعه گران مهر؛ مشاوره حقوق بین الملل در زمینه مهاجرت به آمریکا از طرق ازدواج، نامزدی، ویزا کار در آمریکا، تحصیل در آمریکا
اگر یکی از مدارک موردنیاز در پرونده شما وجود نداشته باشد ویا پرونده شما به رسیدگی اداری نیاز داشته باشد، باید گذرنامه و آن مدارک را شخصا تحویل بدهید. پس از حضور شخصی، بخش کنسول گری در آنکارا مجددا پرونده شما را بررسی خواهد کرد و اگر همه چیز مرتب باشد، گذرنامه و ویزا را به شعبه PTT منتخب شما ارسال می کند. اگر مجددا پرونده شما ناقص باشد، بخش کنسولگری آمریکا گذرنامه شما و یک شرح مکتوب از مدارک مورنیاز که در پرونده شما موجود نیست را ارسال خواهد کرد.
مراحل تشکیل پرونده اولیه برای ویزای نامزدی:

 1. تکمیل فرم I-129F توسط نامزد آمریکایی
 2. تکمیل فرم G-325 به صورت جداگانه توسط هر دو نفر
 3. گواهی تولد هر دو نفر (برای ایرانی ها ترجمه شناسنامه، برای آمریکایی ها گواهی تولد)
 4. ترجمه طلاق نامه (اگر هر کدام پیشتر ازدواج دیگری داشته اند)
 5. کپی گذرنامه های هر دو نفر
 6. کپی تامین اجتماعی (Social Security) نامزد
 7. 2قطعه عکس 5 در 5 برای هر دو نفر
 8. چک به مبلغ 340 دلار که از یک حساب بانکی در آمریکا باید باشد.
 9. ارائه چند عکس که نشاندهنده در کنارهم بودن این دو شخص باشد.

ویزای ازدواج در آمریکا

مراحل کلی دریافت گرین کارت آمریکا از طریق ازدواج به شرح زیر است:
ویزای ازدواج برای شهروندها و مقیم ها (دارندگان گرین کارت) به طور مشترک قابل استفاده می باشد. ویزای ازدواج مهاجرتی است و در همان ابتدا گرین کارت گرفته می شود. مدت زمان دریافت ویزای ازدواج به طور متوسط بین 1.5 تا 2 سال است و در بعضی موارد تا 3 یا 4 سال هم ممکن است به طور بینجامد.
موسسه حقوقی توسعه گران مهر؛ ارائه مشاوره حقوقی در زمینه مهاجرت به آمریکا، مشاوره ویزای نامزدی آمریکا، مشاوره ویزای ازدواج آمریکا
مراحل دریافت ویزا از طریق ازدواج مراحل اخذ ویزا از طریق ویزای نامزدی می باشد فقط با این تفاوت که در مورد ویزای ازدواج پس از رفتن پرونده به NVC یک سری مدارک و هزینه ای در حدود 300 دلار درخواست می شود که تا زمان تکمیل نشدن ،پرونده برای سفارت فرستاده نمی شود. به همین دلیل مدت زمان ویزای ازدواج طولانی تر است. یکی از این مدارک، فرم حامی مالی (I864) است که در این مرحله باید فرستاده شود.

مراحل تشکیل پرونده برای ویزای ازدواجی آمریکا

مراحل مشابه ویزای نامزدی هست به استثنای این که:
1- تکمیل فرم I130بجای فرم I129F
2- ترجمه عقدنامه.
3- پرداخت هزینه 420 دلار

چنانچه شرایط فوق برای شما در اختیار می باشد، می توانید جهت اطمینان بابت ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا خاطر و عدم نگرانی بابت اخذ ویزا با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید ولی در صورتی که شرایط اخذ ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا از این طریق برای شما مهیا نیست می توانید با مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران آماده تماس حاصل فرمایید، ایشان آماده پاسخگویی به سوالات شما پیرامون ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا و انواع ویزا های دیگر آمریکا می باشند. هم چنین در سایت مربوط به اطلاعات ویزای آمریکا نیز اطلاعاتی جامع در این زمینه موجود است.

141 دیدگاه برای “ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا

 1. نیوشا گفت:

  سلام
  میخواستم بپرسم من الان گرین کارت آمریکا را دارم و طرف مقابلم در ترکیس و من نمیتوانم برای ازدواج از اینجا خارج شوم چون دوسال دیگه سیتیزن میشم ، راهی هست که طرف مقابلم برای ازدواج بیاد اینجا؟؟

  و اینکه اگه راهی نیست طرفم در ترکیه میخواهد پزشکی بخواند، امکان امدن از‌ راه تحصیل یا بورسیه شدنی است؟؟؟‌
  ممنون میشم پاسخ بدهید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شما می توانید کسی را به عنوان وکیل خود انتخاب کرده و به صورت غیابی ازدواج نمایید.

 2. زینب گفت:

  سلام به شما آقای محترم
  من المان زندگی میکنم مدت شش سال است و یک نیم سال است ازدواج کردیم با پسر خالم که اون به امریکا زندگی می‌کند
  گرین کارت و سینیزن امریکا را دارد پسر خالم اومد المان و همه مدارک منو از اینجا آماده کرد و با خودش بورد به امریکا چیزهای لازمو انجام داد مثل فرم پر کردن وغیره همه اوناره فرستاده به جای که تعلق میگیره و اونا همه مدارک را دارند .
  من امروز وقت ویزای آلمانم تموم شده بود رفتم دوباره چند ساله تمدید کردن و یک حروف از اسمم اشتباه بود که المانی ها اسم را اینطور مینویسندZaynab و در پاس من و شناس نامه من به انگلیسی اینطور نوشته شده اسممZainab امروز همون جای که برای ویزا آلمانم را تمدید کردن اونا گفتن یکی از حرف اسمت فرق داره به پاسپورت با i نوشتن و به ویزا المانم با y بعد امروز گفتن مه ویزا حروف yباید عوض کنیم که کردن
  حالا من میخواستم بفهمم آیا مشکلی پیش نمیاد برای ویزا امریکا از طریق ازدواج که شوهرم همه برگه هاره فرستاده یک سال میشه منم منتظر ویزا امریکا هستم آیا بخاطر این یک حروف اسمم مشکلی که ایجاد نمیشه بخاطر ویزا امریکا کسی که گیر نمیده بهم که چرا یک حروف اسمت فرق داره لطفا جوابمو بدید چون خیلی استرس دارم ??

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ ویزای ازدواج آمریکا نیز باید اسپل اسم در تمامی مدارک شما دقیقا مطابق با پاسپورت خود دارید.

 3. Ladan گفت:

  سلام. من گرین کارت آمریکا را دارم. آیا میتوانم نامزدم را به آمریکا بیرم چون هنوز سیتیزن نیستم؟ اگر جواب بله هست. چقدر طول میکشد ؟ ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   متاسفانه شانس ویزای نامزدی آمریکا برای ایرانیان بسیار پایین است. بهتر است از طریق ویزای ازدواج اقدام نمایید.

 4. Ali گفت:

  سلام روز بخیر
  میخوام با ی خانم آمریکایی ایرانی که هم گرین کارت داره و پاسپورت آمریکایی از طریق ویزای نامزدی اقدام کنم
  بنده ایشون در ایران هم ملاقات کردیم
  سوالی که هست اینه بنده ی بار ازدواج کردم که طلاق رسمی داده نشده فقط مدرکی دارم که از نظر قانونی میتونم ازدواج مجدد کنم در واقع همون برگه دادخواست عدم تمکین خواستم در این مورد راهنمایی بفرمایین
  ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   با توجه به شرایط موجود شانس اخذ ویزای نامزدی به نسبت ازدواج برای ایرانیان بسیار پایین است. در صورتیکه به صورت قانونی اجازه ازدواج به شما داده شده باشد، امکان اخذ ویزای پیوست امریکا برای شما وجود دارد.

 5. نازی گفت:

  سلام . من با اقایی در حد نامزد هستیم خانواده ایشون در امریکا زندگی میکنند و برای مهاجرتشون اقدام کردند که نامه اول امده و کفتند تا ۴۵ روز کاری نامه دوم میاد سوال من اینکه وقتی نامه دوم امد چقدر زمان میبره تا ایشون برند سوال دوم چقدر طول میکشه گرین کارت بگیرند و سوال بعدی ما میتونیم قبل از رفتن ایشون ازدواج کنیم و ایشون بعد از گرفتن گرین کارت برای بردن من اقدام کنند . یا باید حتما گرین کارت داشته باشند لطف میکنید جواب بدید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بلهف قبل از اعزام نامزدتان می توانید ازدواج کنید و با داشتن اقامت آمریکا ایشان، شما نیز می توانید برای اخذ ویزای پیوست این کشور اقدام نمایید.

 6. Zj گفت:

  سلام، وقت بخیر، من نامزدم آمریکایی هست، برای ویزای k1اقدام کردیم حدودا ۱۰ ماه میشه ولی هنوز جوابی دریافت نکردیم،حدود یکماه پیش هم وکیلمون یک درخواست فرستاد برای اونها تا زودتر پرونده رو بررسی کنند، اما فعلا که خبری نشده، بنظر شما نرماله این تایم زیاد ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، با توجه به شرایط موجود امکان طولانی تر شدن پروسه وجود دارد.

 7. محمد گفت:

  سلام
  من و همسرم حدود 8 ماه پیش ازدواج کردیم.ایشون سیتی زن آمریکا هستن و 25 اگست 2020 رسید مدارک رو به آدرس همسرم تو امریکا دریافت کردیم.
  با توجه به شرایط کرونا و مسائل موجود
  چقدر طول میکشه تا وقت سفارت و در کل مرحله دوم انجام بشه؟
  ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با توجه به تغییر قوانین امریکا و شرایط کرونا مدت زمان پروسه قابل پیش بینی نمی باشد.

 8. سونیا گفت:

  سلام من با نامزدم حدود سه ساله دوستیم و میخوایم از طریق ازدواج مسیحی در ارمنستان اقدام کنیم و ما چتهامونو یک ساله جمع میکنیم و ایشون از ملاقاتش با من فقط بلیط ایرانو دارن و هیچ عکسی نداریم ازدواج ایرانی هم نمیخوایم بکنیم من پسرم زیر ۱۸ سال هست بنظرتون پسرم زیر کیس من قرار میگیره؟ یک ماهه دیگه عقدمونه در ارمنستان ایا راه رو درست میریم؟ متکسیمم تایم در صورت بد بینی چقدر زمان میبره نامزدم سیتیزنه حدود سی سال تکس داده خونه داره درهیوستن و ده ساله جدا شده زن سابقشم همشهریمه ولی ۲۳ سال از من بزرگتره راهنماییم کنید لطفا

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   فرزند شما بابت بالا بودن سنشان از سن قانونی دیگر تحت حمایت شما و از طریق ویزای شما نمی تواند به ارمنستان بیاید. برای اخذ ویزای ازدواج ارمنستان نیاز به ارائه سند ازدواج و مدارک کمکی مانند مکالمه و عکس دارید.

 9. امین الله امین گفت:

  سلام من اهل افغانستان هستم وبه یک شهر وند امریکایی از طریق انترنیت اشناه شدم و اون دختر خانم امریکای میخواهد به من ویزا درست نماید ایا ویزا نامزادی را درست نماید بهتر است یا ویزای ازدواج و ما باهم هیچ ملاقات حضوری نداشته ایم ایا قبل از صدور ویزا لازم است تا مان با هم در کشور دوبی یا تر کیه ملاقات نمایم تا روند صدور ویزه من اسانتر بشه
  تشکر ( امین الله )

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   به شما توصیه می کنیم که از طریق ویزای ازدواج اقدام نمایید و قبل از اقدام برای ویزا همدیگر را ملاقات نمایید.

 10. سعید سرداری گفت:

  ۵ سال است با ویزای دانشجویی آمریکا هستم و نوع ویزام سینگل هستش و امکان ترک آمریکا رو ندارم. قصد ازدواج با شخصی در ایران رو دارم . مدارک رسمی و ترجمه شده ازدواج غیابی ولی رسمی و قانونی برای سفارت قابل قبوله؟ نمی تونم ملاقات حضوری با ایشون داشته باشم. قصدم اینه ایشون به عنوان همراه با ویزای اف ۲ وارد آمریکا بشه.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بهتر است جهت افزایش شانس ویزای خود مستنداتی مانند عکس مبنی بر دیدار شما ارائه گردد.

 11. آرزو گفت:

  سلام ببخشین همسرم من سیتیزن امریکا بود و برای من اپلای کرده بود و من منتظر بودم برای مصاحبه صدام بزنن ولی متاسفانه ۱ ماه قبل فوت کردن سوال من اینه الان دیگه پرونده من کنسل میشه؟ درضمن پسرشون که امریکا هستن به عنوان اسپانسر معرفی کردن. مرسی

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   ویزای ازدواج تحت عنوان رفتن شما پیش همسرتان اعطا می گردد. با فوت همسرتان این ویزای معنا پیدا نمی کند.

 12. غزاله گفت:

  سلام من نامزدم سیتیزن هستن
  و به محض سیتیزن شدن برای من از طریق نامزدی اقدام کردن.
  الان ۴ماه گذشته و اومدن ایران و می خوایم ازدواج کنیم.
  ایا با ازدواج دچار مشکل میشه کارمون؟
  چون نامزدی اقدام کردیم
  و چه کاری میشه کرد اگر به مشکل می خوریم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   خیر، مشکلی پیش نخواهد آمد. ویزای ازدواج امریکا شانس ویزای بیشتری را نسبت به نامزدی برای ایرانیان دارد.

 13. علی گفت:

  سلام
  من ۱۷ دی ۱۴۰۰ مصاحبه ویزا k1 داشتم. مراحل اداری زدن برام ، چقدر حدودا طول میکشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *