اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری
شرایط زندگی در آمریکا
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی کشور آمریکا

 • نوع حکومت: جمهوری فدرال ریاست جمهوری با قوه مقننه دو مجلسی
 • پایتخت: واشنگتن دی سی
 • پرجمعیت ترین شهرها (با توجه به سرشماری سال 2010): نیویورک، لس آنجلس و شیکاگو
 • دارای 50 ایالت، به علاوه منطقه فدرال کلمبیا
 • جمعیت: حدود 318.9 میلیون نفر
مهاجرت کاری به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

تعداد متقاضیان تحصیل در آمریکا، مهاجرت به امریکا و اخذ اقامت آمریکا (گرین کارت) در مقایسه با هر کشوری بالاتر است. آمریکا به عنوان اولین قدرت اقتصادی جهان با بزرگ ترین منابع طبیعی و صنایع پیشرفته به مقصدی مطلوب برای بسیاری از این افراد تبدیل شده است.

ویزای کار آمریکا

ویزای کاری این کشور گسترده ترین دسته در بین دیگر دسته ها می باشد ، هدف از این بخش معرفی مهم ترین ها می باشد.

آموزش در دانشگاه آمریکایی پاریس
محل اسکان و‌خوابگاه دانش آموزان مدارس شبانه روزی آمریکا

تحصیل در آمریکا

ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر یک امکان بی مانند برای متقاضیان تحصیل در این کشور فراهم نموده ایم که شما می توانید در یکی از برترین دانشگاه های این کشور تحصیل کنید و در بسیاری از موارد چنانچه زبان شما در سطح خوبی باشد دیگر نیازی به مدرک آیلتس یا تافل نمی باشد.

شرایط زندگی در آمریکا

امروز 41 میلیون مهاجر در ایالات متحده 13.1 درصد از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند. کودکان مهاجران آمریکا،نسل دوم، با جمعیت 37.1 میلیون نفر ، حدود 12 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند. بنابراین، با هم نسل اول و دوم نسل های مختلف از چهار بخش جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه های آمریکا برای تحصیل رشته پرستاری
رتبه و رنکینگ دانشگاه آمریکایی پاریس

اخذ اقامت آمریکا

گرفتن گرین کارت(Green Card) ایالات متحده آمریکا یک برد به حساب می آید که مزایای بسیاری را به همراه دارد. شاید بی گمان مهمترین فایده آن این است که وقتی گرین کارت آمریکا را داشته باشد، شانس زیادی برای گرفتن شهروندی ایالات متحده دارد. داشتن گرین کارت برای مهاجرانی که میخواهند شهروند ایالات متحده شوند لازم و ضروری می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا با چالش زمان، هزینه و تلاش های فکری بسیار رو به رو شده است. معیار های اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی آمریکا بسیار دشوار و آموزش ها به صورت گسترده ای می باشند اما پس از فارغ التحصیلی دانشجویان مهارت ایجاد تفاوت های واقعی در زندگی افراد را کسب می کنند.

دندانپزشکی آمریکا
مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

تابعیت و شهروندی آمریکا

قانون تابعیت آمریکا مبتنی بر مقرراتی است که در سال 1986 به تصویب رسیده است. بررسی و کسب اطلاع از قوانین اخذ تابعیت و اقامت آمریکا یکی از سوالات معمول افراد متقاضی مهاجرت به ایالات متحده آمریکا می باشد.

هزینه زندگی در آمریکا

یکی از مهم ترین دغدغه های اشخاصی که مایل به مهاجرت به این کشور را هستند، برآورد خرج و مخارج در یک کشور جدید است. ما در این مطلب، هزینه های زندگی در آمریکا را برای شما بررسی می کنیم.

دستمزد و‌ حقوق کار در آمریکا
ویزا کار آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا

مهاجرت سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در این کشور می باشد، دیگر روش های مهاجرت از طریق تخصص و اخذ اقامت از طریق خرید ملک و اخذ ویزای کار می باشد. سرمایه گذاری در آمریکا با ویزای EB-5 دارای شرایط خاصی می باشد و اشخاص در صورت داشتن شرایط می توانند از امکانات این ویزای سرمایه گذاری بهره مند شوند.

سوالات متداول در رابطه با آمریکا

پایتخت کشور آمریکا کدام شهر است؟

پایتخت آمریکا واشنگتن دی سی می باشد و پرجمعیت ترین شهرهای این کشور (با توجه به سرشماری سال 2010)، نیویورک، لس آنجلس و شیکاگو می باشند.

کشور آمریکا چند نفر جمعیت دارد؟

آمریکا دارای 50 ایالت، به علاوه منطقه فدرال کلمبیا می باشد و جمعیت آن حدود 9/318 میلیون نفر است.

چه نوع حکومتی در آمریکا رایج است؟

نوع حکومت رایج در آمریکا جمهوری فدرال ریاست جمهوری با قوه مقننه دو مجلسی می باشد.

آیا آمریکا مقصد مناسبی برای مهاجرت می باشد؟

 تعداد متقاضیان تحصیل در آمریکا، مهاجرت به امریکا و اخذ اقامت آمریکا (گرین کارت) در مقایسه با هر کشوری بالاتر است. آمریکا به عنوان اولین قدرت اقتصادی جهان با بزرگترین منابع طبیعی و صنایع پیشرفته به مقصدی مطلوب برای بسیاری از این افراد تبدیل شده است.

چند درصد جمعیت آمریکا را مهاجران تشکیل می دهد؟

امروز 41 میلیون مهاجر در ایالات متحده 1/13 درصد از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند. کودکان مهاجران آمریکا، نسل دوم، با جمعیت 1/37 میلیون نفر، حدود 12 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند. بنابراین، با هم نسل اول و دوم نسل های مختلف از چهار بخش جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند.

آیا مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای کار امکان پذیر است؟

بله امکان پذیر است. ویزای کاری این کشور گسترده ترین دسته در بین دیگر دسته ها و راه های مهاجرت می باشد.

امکان تحصیل در آمریکا برای افراد خارجی وجود دارد؟

تحصیل برای افراد غیر آمریکایی در این کشور وجود دارد و شما می توانید در یکی از برترین دانشگاه-های این کشور تحصیل کنید و در بسیاری از موارد چنانچه زبان شما در سطح خوبی باشد دیگر نیازی به مدرک آیلتس یا تافل نمی باشد.

اخذ گرین کارت آمریکا چه مزایایی دارد؟

گرفتن گرین کارت(Green Card)  ایالات متحده آمریکا یک برد به حساب می آید که مزایای بسیاری را به همراه دارد. شاید بی گمان مهمترین فایده آن این است که وقتی گرین کارت آمریکا را داشته باشد، شانس زیادی برای گرفتن شهروندی ایالات متحده دارد. داشتن گرین کارت برای مهاجرانی که می خواهند شهروند ایالات متحده شوند لازم و ضروری می باشد.

آیا تحصیل پزشکی در آمریکا آسان است؟

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا با چالش زمان، هزینه و تلاش های فکری بسیار روبرو شده است. معیار های اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی آمریکا بسیار دشوار و آموزش ها به صورت گسترده ای می باشند اما پس از فارغ التحصیلی دانشجویان مهارت ایجاد تفاوت های واقعی در زندگی افراد را کسب می کنند.

آیا امکان سرمایه گذاری در آمریکا وجود دارد؟

سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در این کشور می باشد، دیگر روش های مهاجرت از طریق تخصص و اخذ اقامت از طریق خرید ملک و اخذ ویزای کار می باشد.  سرمایه گذاری در آمریکا با ویزای EB-5 دارای شرایط خاصی می باشد و اشخاص در صورت داشتن شرایط میتوانند از امکانات این ویزای سرمایه گذاری بهره مند شوند.

قوانین تابعیت و شهروندی آمریکا به چه صورت است؟

قانون تابعیت آمریکا مبتنی بر مقرراتی است که در سال 1986 به تصویب رسیده است. بررسی و کسب اطلاع از قوانین اخذ تابعیت و اقامت آمریکا یکی از سوالات معمول افراد متقاضی مهاجرت به ایالات متحده آمریکا می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

4 دیدگاه برای “آمریکا

 1. احسان گفت:

  سلام ببخشید مثلا اجاره برای یک خانه 1خوابه در نیویورک در محله متوسط چقدر ھست

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   سلام
   بهتره برای کسب اطلاعات در این زمینه به وب سایت هایی، مثل این مورد که ارسال میکنم، ملاحظه بفرمایبد؛
   number.com

 2. پوریا محمدی گفت:

  سلام.من میخواستم درمورد شرایط تحصیل در کالج های نظامی آمریکا مانند وست پوینت و بورسیه در آنها اطلاعاتی کسب کنم. لطفا من را راهنمایی کنید.

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   اطلاعات کارشناسان مهاجرت ما در حوزه ی فعالیت های اقتصادی، علمی ، شغل های بی حاشیه و در چهار چوب و پشتوانه قانون نظام جمهوری اسلامی ایران است.
   (با کمال احترام و ادب)
   مجموعه هایی مثل مجموعه هایی که شما فرمودید خط قرمز ما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *