پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

هزینه ی تحصیل در رشته داروسازی کانادا

هزینه ی تحصیل در رشته داروسازی کانادا

دانشجویان باید بدانند که هزینه های مرتبط با پیوستن به دانشگاه، به هزینه های شهریه اضافه می شود. شما بایستی برای آیتم هایی نظیر کتاب، هزینه زندگی در کانادا و سکونت، بودجه بندی کنید. اداره ی شهروندی و مهاجرت تایید می کند که شما پول کافی برای تامین هزینه ی تحصیل در رشته داروسازی کانادا ، قبل از شروع به تحصیل، دارید یا خیر. نگران نباشید، با مطالعه مطلب زیر ، مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر به شما راهنمایی خواهند کرد.

هزینه تحصیل در رشته داروسازی کانادا

هزینه شهریه برای دانشجویان بین المللی با توجه به استان و برنامه تحصیلیشان، بسیار متفاوت می باشد. در ادامه متوسط شهریه برای تحصیل تمام وقت دانشجویان خارجی در رشته داروسازی به تفکیک نوع دوره آورده شده است.

کارشناسی­ 2018-2019

 • دکترا داروسازی: 15000 – 35000 دلار کانادا 
 • دکترای داروسازی برای دوره تحصیلی داروسازان، پاره وقت هزینه تحصیل: 2500 تا 3000 دلار 

متوسط بعضی از هزینه های زندگی در کانادا

 • وعده غذایی: 17 دلار کانادا
 • قهوه: 4 دلار کانادا
 • ماءالشعیر: 6 دلار کانادا
 • بلیط سینما: 13 دلار کانادا
 • هزینه ماهانه اجاره: 600 دلار کانادا
 • حمل و نقل ماهانه: 90 دلار کانادا

چه دوستدار محیط های شهری باشید و چه طبیعت دوست باشید، سرگرمی های مقرون به صرفه کانادا، آنجا را به کشوری ایده آل برای دانشجویانی که می خواهند در خارج تحصیل کنند، تبدیل کرده است. همچنین در مقایسه با دیگر شهر های بزرگ همچون لندن و نیویورک، شهر های کانادا از قبیل مونترئال و تورنتو بسیار مقرون به صرفه تر می باشند. به طور متوسط هزینه اجاره ماهانه دانشجویان 675 تا 875 دلار کانادا می باشد.

در صورتی که تصمیم داشته باشید در شهر ها تحصیل کنید،اقامت در خوابگاه های دانشجویی 550 تا 600 دلار هزینه اضافه در بر دارند. توجه داشته باشید که کانادا برای اجازه کار دانشجویی قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارد. در نتیجه دانشجویان نباید به یافتن کار جهت تامین هزینه های تحصیلشان، اتکا نمایند.

شرایط تحصیل رشته داروسازی در کانادا

بیشتر مدرسه های داروسازی نیاز به پیش نیاز های دانشگاهی دارند، از جمله آنها می توان به داشتن زمینه ای قوی در علوم اشاره کرد. برنامه های علوم کارشناسی کارلتون به گونه ای طراحی شده است که یک آموزش جامع علمی در اختیار دانشجویان قرار می دهد. دانشجویان علوم کارلتون از کلاسهای کوچک، تعامل شخصی با اساتیدشان، تجربه آزمایشگاه (از جمله آزمایشگاههای دستی در سال اول شما) و فرصتهای عالی همکاری مشترک بهره مند می شوند.

دانشجویان علوم نیز در یک سمینار سال اول ثبت نام میکنند که در آن توسط یک عضو هیات علمی با تجربه در کلاس بیست و پنج نفره تدریس می شود. یک سمینار تخصصی برای دانشجویان علوم با عنوان سمینار در علوم وجود دارد که دانشجویان را برای پیشرفت در زمینه و سوالات تحقیقاتی فعلی معرفی می کند. این سمینارها نه تنها به رفع شکاف بین دبیرستان و تحصیلات در سطح دانشگاه کمک می کند بلکه فرصتی عالی برای دانش آموزان فراهم می کند تا یکی از اساتید خود را در سطح شخصی تری بشناسند.

چندین دانشکده و دانشگاه داروسازی در کانادا وجود دارد: دانشگاه Dalhousie (کالج داروسازی)، دانشگاه Newfoundland (دانشکده داروسازی)، دانشگاه de Montréal، دانشگاه Laval، دانشگاه Alberta ( دانشکده داروسازی وعلوم دارویی)، دانشگاه Biritish Columbia(دانشکده علوم دارویی)، دانشگاه Manitoba (دانشکده داروسازی)، دانشگاه Saskatchewan(کالج داروسازی و تغذیه)، دانشگاه Toronto (دانشکده داروسازی) و دانشگاه Waterloo- (دانشکده داروسازی).

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در رشته داروسازی کانادا

برای واجد شرایط بودن برای پذیرش در دوره دکتری داروسازی، داوطلبان باید:

 1. حداقل 70٪ از میانگین نمرات دانشگاه را کسب کرده باشند
 2. با موفقیت تمام دوره های مقدماتی را گذرانده باشند. لطفا توجه داشته باشید که برای گذراندن کلیه دوره های پیش نیاز به طور معمول حداقل دو سال تحصیلات دانشگاهی لازم است.
 3. اولویت با داوطلبانی است که قابلیت خود را برای گذراندن یک دوره کامل، اثبات کرده اند (به عنوان مثال، حداقل 5.0 معادل دوره کامل اعتبار در سال تحصیلی معمولی).

کلیه دوره های مورد نیاز باید تا پایان آوریل 2019 (پایان دوره دوم سال تحصیلی 19) به پایان برسد تا اطمینان حاصل شود که نمرات نهایی به دفتر ما گزارش می شود حداکثر تا آخرین مهلت متن نهایی 31 مه 2019. دوره های تابستانی در همان سالی که متقاضی آن هستید، در نظر گرفته نمی شود زیرا نمرات پس از آخرین مهلت نسخه نهایی صادر می شوند.

علاوه بر سایر معیارهای منتشر شده، و فارغ از سایر مدارک تحصیلی و / یا کار و تجربه شخصی، داوطلبانی که دارای ثبت نام قبلی در یک برنامه داروسازی هستند، باید در آخرین جلسه / سال برنامه داروسازی از وضعیت خوبی برخوردار باشند تا واجد شرایط باشند.

PCAT برای پذیرش لازم نیست.

برای پذیرش در نظر گرفته شده، متقاضی باید 60 اعتبار دروس مقطع متوسطه را با حداقل میانگین 65٪ (یا معدل 2.50 در مقیاس 4 امتیاز) به اتمام برساند. با این وجود داشتن میانگین پذیرش 70 ه پایین و 80 به بالا برای نمره دادن به مصاحبه رقابتی تلقی می شود. میانگین معدل متوسط برای کلاس 2020، 80٪ (یا 3.67 در مقیاس 4 امتیاز) بود. مصاحبه انجام می شود که متقاضیان در چندین مقطع مصاحبه میشوند و به سؤالات مبتنی بر موقعیت و رفتار پاسخ می دهند.

دانشگاه های برتر رشته داروسازی کانادا

داروسازی یکی از صنایع در حال رشد سریع است. داروسازی مشاغل بسیاری با نقش های مختلف شغلی در سراسر جهان ارائه می دهد. آلمان، کانادا، ایالات متحده بهترین مکان برای دریافت مدارک کارشناسی ارشد هستند. کانادا یکی از بهترین کشورهایی برای تحصیل کارشناسی ارشد در داروسازی می باشد. کانادا به عنوان قوی ترین کشور اقتصادی، دانشجویان بین المللی را به خود جذب می کند. سطح بالای زندگی، امنیت بالا و فرهنگ های چند ملیتی نکات جذاب دیگری برای دانشجویان بین المللی است.

 1. دانشگاه دلهوسی، دانشکده داروسازی
 2. دانشگاه یادبود نیوفاندلند، دانشکده داروسازی
 3. دانشگاه دو مونترال، دانشکده داروسازی
 4. دانشگاه لاوال، دانشکده داروسازی
 5. دانشگاه آلبرتا، دانشکده داروسازی و علوم دارویی
 6. دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشکده علوم دارویی
 7. دانشگاه منیتوبا، دانشکده داروسازی
 8. دانشگاه ساسکاچوان، کالج داروسازی و تغذیه
 9. دانشگاه تورنتو لسلی دن، دانشکده داروسازی
 10. دانشگاه واترلو، دانشکده داروسازی
دانشگاه های برتر رشته داروسازی کانادا

دانشگاه های برتر رشته داروسازی کانادا

رنکینگ دانشگاه های دارای رشته داروسازی در کانادا

رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در ترکیب اشتغال به عنوان یک عامل کلیدی در ارزیابی دانشگاه های بین المللی بی نظیر است. در سال 2019، رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS توسط Subject از 42000 پاسخ نظرسنجی از کارفرمایان فارغ التحصیل در سراسر جهان بهره می برد.

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا

امسال تاکنون چهار جایگاه افزایش رتبه داشته است و در بین 50 گروه برتر جهانی در رتبه 47 دانشگاه بریتانیا کلمبیا در ونکوور و کلونا در بریتیش کلمبیا (غربی ترین استان کشور) واقع شده است. این دانشگاه هشت برنده جایزه نوبل و 71 دانشمند رودز فارغ التحصیل شده را داراست.

 • دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو با رتبه 163 ام در جهان در سال 2019 می باشد، دانشگاه واترلو برای استناد به شاخص های عضو هیئت علمی در رتبه 100 صدر جهان است. در سال 1956 تأسیس شد و آن را به یکی از جوانترین دانشگاههای کانادا تبدیل کرد.

 • دانشگاه مونترال

از رتبه پنجم به رتبه ششم در بین بهترین دانشگاه های کانادا سقوط کرده است، دانشگاه مونترال که در سال 1878 تأسیس شد، با این وجود مؤسسه برتر فرانکوفون در این کشور در رتبه 149ام با دانشگاه مونترال مشترک است.

 • دانشگاه آلبرتا

در سال گذشته اندکی افت کرد اما با این وجود چهارمین موسسه با رتبه برتر کانادا، دانشگاه آلبرتا در رتبه 109 قرار دارد و عمدتاً در ادمونتون مستقر است. این محرک اقتصادی بزرگ برای استان آلبرتا است که پنج درصد از تولید ناخالص داخلی سالانه خود (GDP) را در اختیار دارد.

 • دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو جایگاه اول خود را در بین بهترین دانشگاه های کانادا دارد که از سه مرتبه صعود کرده است و تا امسال رتبه 28 جهان را کسب کرده است. این شهرت به خاطر شهرت دانشگاهی خود (رتبه 18 در جهان) بهترین نمره را کسب می کند و همچنین برای شهرت در بین کارفرمایان فارغ التحصیل در رتبه 50 برتر است.

 • دانشگاه دالهوسی رتبه مشترک 279 را دارد
 • دانشگاه لاوال رتبه 402 مشترک را کسب کرد
 • دانشگاه اتاوا رتبه مشترک 289 را دارد

مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) از شرایط تحصیل رشته داروسازی در کانادا به صورت کامل مطلع هستند، ما آماده ایم تا حاصل چندین سال تجربه خود را برای تسهیل در امور مهاجرت شما و آگاهی تان در مورد هزینه ی تحصیل در رشته داروسازی کانادا در اختیارتان قرار دهیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *