بورسیه تحصیل پزشکی اوکراین

بسیاری از دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد، زمان زیادی را برای جستجوی بورس تحصیلی بین المللی اختصاص می دهند. همکاران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) با ارائه مقاله زیر تحت عنوان بورسیه تحصیل پزشکی اوکراین قصد دارند نکات مختصری برای پیدا کردن و درخواست کمک هزینه تحصیل در کشور اوکراین خدمت شما ارائه نمایند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط بورسیه تحصیل پزشکی در اوکراین

بورسیه تحصیلی در اوکراین یا تحصیلات رایگان توسط دانشگاه های پزشکی، دانشگاه های مهندسی و یا هوانوردی اوکراین ارائه نمی شود. از انجایی که همه دانشگاه های اوکراین دولتی هستند، هزینه تحصیل در این کشور بسیار پایین است. برای دانشجویان بین الملل %40 کمک هزینه تحصیلی اختصاص داده شده است. دانشجویان در اوکراین هزینه شهریه را با دیگر هزینه های تحصیلی پرداخت می کنند این بدین معنی است که تحصیل در اوکراین بر یک سیستم مالی شخصی پایه گذاری شده است.

دانشجویان در اوکراین همه هزینه های زندگی را خودشان پرداخت میکنند و این هزینه بستگی به وضعیت مالی حامی انها یا والدین انها دارد. به تمام دانشجویانی که می خواهند در رشته پزشکی یا مهندسی در اوکراین تحصیل کنند توصیه می شود، قبل از رفتن به اوکراین همه هزینه های مالی خود را سازماندهی کنند.

دانشجویان باید با دانشگاه تماس بگیرند یا از طریق ایمیل در مورد هزینه های کامل خود در طول تحصیل مطلع شوند. بعضی از دانشجویانی که نمی توانند هزینه های مالی خود را تامین کنند به گرفتن وام های بانکی/وام های تحصیلی تشویق می شوند. با ارائه نامه های وام از دانشگاه و مرکز مطالعات پزشکی اوکراین دانشجویان می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

بورسیه تحصیلی دولتی در اوکراین

مرکز مطالعات پزشکی اوکراین به بهترین دانشجویانی که اوکراین را برای تحصیلات انتخاب کرده اند، کمک های مالی ارائه می کند. U.M.E.C به بهترین دانشجویان سال دوم تحصیل بورسیه های تحصیل می دهد. بورسیه تحصیلی که به دانشجویان داده می شود 1000 دلار است یا %20 از هزینه تحصیل را پرداخت می کند. کمک هزینه های تحصیلی متنوعی بر اساس شایستگی دانشجویان اهدا می شود.

بورسیه تحصیلی دولتی در اوکراین

کمک هزینه تحصیل در اوکراین نیازی به باز پرداخت ندارد. اکثر کمک هزینه های تحصیلی بر اساس فعالیت های تحصیلی، هنری، ورزشی و یا دیگر فعالیت های فوق برنامه و خدمات اجتماعی دانشجویان داده می شود. خدمات دانشجویی شامل کمک تحصیلی به دیگر دانشجویان یا سازماندهی دانشجویان برای مشارکت در کارهای فرهنگی می شود.

کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان سرپرست

U.M.E.C به دانشجویان سرپرستی که اوکراین را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند کمک های مالی ارائه می کند. U.M.E.C بخشی از هزینه های دانشجویان سرپرستی که 2 یا 3 دانشجو در اختیار دارند را پرداخت می کند. U.M.E.C تمام هزینه های تحصیل دانشجویان مرجعی که بیش از 5 دانشجو را در اختیار دارند و از طریق دانشجویان سرپرست پذیرش می گیرند را پرداخت میکند. دانشجویان سرپرست باید معیارهای مرکز مطالعات پزشکی اوکراین را برای تحصیل در اوکراین به زبان انگلیسی داشته باشند. شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در اوکراین را بهتر است که از مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بخواهید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *