آلمان, سرمایه گذاری در آلمان, مهاجرت به آلمان

راهنمای کامل نحوه اخذ ویزای کارآفرینی در آلمان

کارآفرینی در آلمان

اگر به دنبال ایجاد یک کسب و کار در آلمان هستید، می توانید برای ویزای خود اشتغالی (self-Employment) درخواست دهید. چه کسانی واجد شرایط ویزای کارآفرینی آلمان هستند؟ نحوه اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در آلمان چگونه است؟ مزیت کارآفرینی در آلمان چیست؟ در ادامه مقاله به تمام سوالات در خصوص نحوه کارآفرینی در آلمان پاسخ خواهیم داد.

کارآفرینی در آلمان

سیاست های کاملا آزادانه ای از طرف دولت آلمان برای ایجاد کسب و کارهای جدید، فارغ از ملیت متقاضیان برای کارآفرینی در این کشور در نظر گرفته شده است. اگر رویای ایجاد یک کسب و کار جدید در کشور آلمان را دارید، از طریق ویزای کارآفرینی می توانید برای اقامت درخواست دهید. در جواب این سوال که چه کسانی واجد شرایط ایجاد کسب و کار جدید و کارآفرینی در آلمان هستند؟ باید گفت که کسب و کارهای پیشنهادی می بایست یک سود اقتصادی برای آلمان داشته باشند و یا درخواست و تقاضا برای محصولات و خدمات آنها وجود داشته باشد. علاوه بر این کسب و کار شما باید تاثیر مثبتی بر اقتصاد آلمان ایجاد کند.

متقاضیان ویزای کارآفرینی در آلمان باید بتوانند الزامات مالی کسب و کار خود را با سرمایه شخصی یا از طریق تعهدات بانکی اثبات کنند. تایید درخواست ویزای کارآفرینی آلمان به ارزیابی سود دهی کسب و کار، ایده کسب و کار، تجربه کارآفرینی، میزان سرمایه و تاثیرات کسب و کار شما بر روی اشتغال و بخش تحقیقات در آلمان بستگی دارد. مسئولین آلمانی برای ارزیابی الزامات کسب و کارها با نهادهای تجاری، منطقه ای، صنعتی و همچنین مراکز دریافت مجوز، در مورد کسب و کار شما مشورت می کنند. از همین رو، ارائه اطلاعات دقیق در خصوص طرح کسب و کار و برنامه ریزی های مالی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ویزای کارآفرینی آلمان

دولت آلمان با هدف جذب کارآفرینان با ایده تجاری پایدار که قادر به تامین نیازهای مالی کسب و کار خود در طولانی مدت هستند، ویزای کارآفرینی آلمان را ارائه کرده است. مهم نیست که شما به عنوان کارآفرین می خواهید کسب و کار فعلی خود را در آلمان ادامه دهید یا قصد تاسیس و راه اندازی یک کار جدید در این کشور را دارید. به طور کلی، هر کسب و کاری که دارای منفعت اقتصادی باشد، مشمول ویزای کارآفرینی در آلمان می شود. افراد زیر واجد شرایط درخواست برای ویزای کارآفرینی آلمان هستند:

 • موسس یک شرکت یا یک کارآفرین مستقل
 • مدیر عامل یا نماینده قانونی یک شرکت
 • تجار
 • قائم مقام و نایب شرکت

طبق قانون اقامت آلمان، برای راه اندازی کسب و کار جدید و اخذ ویزای کارآفرینی، مشاغل می بایست شرایط زیر را داشته باشند:

 • وجود منافع اقتصادی یا منطقه ای در آلمان
 • ایجاد تاثیرات مثبت بر اقتصاد آلمان
 • تضمین سرمایه کافی برای پشتیبانی از کسب و کار
دریافت ویزای کارآفرینی آلمان

دریافت ویزای کارآفرینی آلمان

مدارک لازم جهت کارآفرینی در آلمان

ویزای کارآفرینی آلمان برای تمام اشخاصی که قصد راه اندازی کسب و کار در این کشور را دارند، باز است. برای دریافت ویزای کارآفرینی آلمان، ارائه مدارک زیر الزامی است:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا ( فرم درخواست را با دقت پر و امضا کنید.)
 • ارائه دو قطعه عکس ( عکس ها باید حداکثر متعلق به سه ماه گذشته باشد الزامات عکس برای درخواست ویزای آلمان را داشته باشد)
 • ارائه مدارک و برنامه های سفر ( متقاضیان ملزم به ارائه برنامه سفر خود و رزرو بلیط رفت و برگشت شامل تاریخ و شماره پرواز هستند.)
 • بیمه نامه مسافرتی ( بیمه مسافرتی ثابت می کند شما هزینه 30000 یورو برای برای بروز هرگونه اتفاق از جمله بیماری، تصادف و حتی مرگ پرداخت کرده اید)
 • مدارک اقامت ( متقاضیان باید مدارکی را ارائه دهند که محل اسکان آنها در طول اقامت در آلمان را تایید می کند. مدارک اقامت شامل رزرو هتل، اجاره نامه یا دعوتنامه میزبان آلمانی می شود.)
 • اثبات تمکن مالی ( ارائه مدارک مالی برای اثبات داشتن پول کافی برای راه اندازی کسب و کار الزامی است)
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر( پاسپورت شما می بایست حداقل سه ماه پس از خروج از آلمان اعتبار داشته باشد)
 • ارائه طرح تجاری
 • سوابق تحصیلی و کاری
 • ارائه نامه پشتیبانی ( متقاضیان با ارائه کاور لتر هدف خود برای ورود به آلمان را ذکر می کنند)
 • نامه عدم سوء پیشینه

افراد واجد شرایط ویزای کارآفرینی در در ابتدا برای سه سال اقامت آلمان را دریافت می کنند. اگر ایده و کسب و کار شما با موفقیت همراه بود، و توانستید هزینه های کسب و کار و هزینه های اقامت خود و اعضای خانواده را پرداخت کنید، مجوز اقامت تمدید می شود.

اقامت از طریق کارآفرینی در آلمان

برای هر شخصی که می خواهد به عنوان کارآفرین فعالیت کند، آلمان می تواند یک گزینه عالی برای شروع کسب و کار باشد. بخش اعظمی از اقتصاد آلمان از از شرکتهای کوچک و متوسط( SMEs) تشکیل شده است، از همین رو دولت آلمان حمایت های خوبی را از برای کسب و کارهای SME ارائه می دهد. قبل از شروع کسب و کار در آلمان، کارآفرینان می بایست برای ویزای اقامت طولانی مدت درخواست دهند. به منظور واجد شرایط بودن برای اقامت از طریق کارآفرینی در آلمان، متقاضیان باید نشان دهند که کسب و کار آنها در جهت منافع اقتصادی آلمان است. علاوه بر این، متقاضیان می بایست بودجه کافی برای تحقق ایده هایشان را داشته باشند. بنابراین طرح تجاری ارائه شده برای دریافت تایید می بایست تمام این الزامات را داشته باشد.

اقامت آلمان از طریق کارآفرینی

اقامت آلمان از طریق کارآفرینی

مزیت کارآفرینی در آلمان

آلمان به عنوان یکی از بزرگترین و با ثبات ترین اقتصادهای دنیا، بازار کار ایمن و بسیار توسعه یافته ای را برای کارآفرینان از سراسر جهان فراهم می کند. حمایت های بالای آلمان از کارآفرینان باعث شده که به سرعت بتوانند مجوزهای لازم را کسب کرده و به اهداف کاری خود دست پیدا کنند. با توجه به نفوذ قوی آلمان در منطقه یورو، پیش بینی می شود این کشور در طول سالهای اخیر به عنوان برترین اقتصاد با ثبات در منطقه باقی بماند. از مزیت های کارآفرینی در آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وجود اقتصاد و بازار کار پویا و فعال در آلمان
 • مکانی ایده آل برای ایده های جدید
 • ایجاد راه اندازی کسب و کار در قلب اروپا
 • امکان استفاده از خدمات آموزشی، بهداشت و درمان، بیمه و خدمات بانکی در آلمان
 • بهره مندی از حمایت های قوی دولت آلمان برای کارآفرینان
 • امکان دریافت اقامت دائم آلمان بعد از دو سال
 • امکان تردد و مسافرت در تمام کشورهای اتحادیه اروپا
 • دریافت اقامت آلمان برای همسر و فرزندان کارآفرینان

سخن پایانی

ویزای کارآفرینی آلمان با هدف جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان با ایده های نو و خلاقانه ، طراحی شده است. دولت آلمان سیاست های کاملا آزادانه ای را برای کارآفرینی و شروع یک کسب و کار جدید در این کشور اتخاذ کرده است. به منظور واجد شرایط بودن برای ویزای کارآفرینی در آلمان، متقاضیان باید کسب و کارهایی را ارائه کنند که دارای منفعت اقتصادی برای این کشور باشد. برای اطلاع از تمام جنبه های اخذ ویزای کارآفرینی در آلمان با مشاوران ما در موسسه حقوقی اصطهباناتی تماس بگیرید و خود را در مسیر رسیدن به رویاهایتان قرار دهید.

سوالات متداول

1- چه کسانی واجد شرایط ویزای کارآفرینی آلمان هستند؟ بنیانگذار یک شرکت یا یک کارآفرین مستقل، مدیر عامل یا نماینده قانونی یک شرکت، تجار و قائم مقام و نایب شرکت واجد شرایط ویزای کارآفرینی آلمان هستند.

2- آیا امکان دریافت اقامت اعضای خانواده از طریق ویزای کارآفرینی آلمان وجود دارد؟ بله، اعضای خانواده کارآفرینان ( شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال) می توانند برای ویزای کارآفرینی در آلمان درخواست دهند.

3- چه کسب و کارهایی امکان دریافت ویزای کارآفرینی آلمان را دارند؟ کسب و کارهایی که دارای منافع اقتصادی برای آلمان هستند و منابع مالی کافی برای تامین هزینه ها را دارند واجد شرایط ویزای کارآفرینی آلمان هستند.

4- ویزای کارآفرینی آلمان در ابتدا برای چند سال صادر می شود؟ ویزا کارآفرینی آلمان سه ساله است که در صورت برآورده کردن الزامات کسب و کار در آلمان قابل تمدید است.

5- آیا محدودیت سنی برای کارآفرینی در آلمان وجود دارد؟ خیر، هیچ محدودیت سنی برای کارآفرینی در آلمان وجود ندارد. البته افراد بالای 45 سال می بایست مدارکی مبنی بر بازنشستگی ارائه دهند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *