مهاجرت ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان

انتخاب کشوری با مزایای گوناگون برای مهاجرت و تشکیل زندگی جدید می تواند انتخاب مهم یک شخص در زندگی باشد. در این راه مشاوران متخصص و متبحر می توانند با راهنمایی شما این راه را ساده تر و کوتاه تر نمایند. با وکلای مجرب موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در دفاتر تهران، شیراز و اصفهان در خصوص مهاجرت به ارمنستان تماس بگیرید.

شرایط و راه های مهاجرت به ارمنستان

ارمنستان از جمله کشورهای همسایه ایران‌ است که مورد استقبال برخی ایرانیان جهت مهاجرت و اخذ اقامت می باشد. شرایط راحت مهاجرت و اخذ اقامت ارمنستان سبب شده افراد زیادی تمایل به اخذ اقامت این کشور داشته باشند، موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران، شیراز و اصفهان آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت به این کشور هستند. ما در این مقاله به بررسی روش‌های مهاجرت به این‌ کشور از لحاظ تحصیل، کار و سرمایه گذاری می پردازیم.

مهاجرت به ارمنستان برای تحصیل

دانشجویانی که جهت تحصیل در ارمنستان خواستار مهاجرت به این کشور هستند باید ویزای توریستی داشته باشند. دانشجویانی که این ویزا را دارند می توانند برای پذیرش دانشگاه در مقاطع عالی برای رشته مورد نطرشان اقدام کنند. پس از انکه پذیرش دانشگاه را گرفتید دانشگاه به بخش کنسولی وزارت امو خارجه (MFA) درخواست اجازه ورود می فرستد.

مهاجرت به ارمنستان برای تحصیل

پس از دریافت اجازه ورود از MFA باید جهت دریافت ویزا ابه نزدیک ترین سفارت ارمنستان به خودتان مراجعه کنید. در انجا سفارت به شما ویزای یک بار ورود می دهد که هزینه ان را درسفارت خانه پرداخت خواهید کرد. زمانی که به ارمنستان رفتید بدون پرداخت هزینه و به صورت رایگان کارت اقامت دریافت خواهید کرد. برای کسب اطلاعات جزئی تر باید به سفارت ارمنستان مراجعه نمایید. مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیل کشور ارمنستان:

 • پاسپورت
 • 3 قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه نامه ی حاوی هدف از سفربه ارمنستان و مدت اقامت در این کشور
 • ارائه نامه ی پذیرش از موسسه ی محل تحصیل در ارمنستان
 • ارائه رسید پرداخت شهریه
 • ارائه مدارک تحصیلی که شامل گواهینامه ها، گواهی پایان تحصیلی مقطع متوسطه یا گواهینامه دانشگاهی می باشد.
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی تافل و یا ایلتس
 • مدارک محل اسکان که می تواند شامل اجاره نامه و یا نامه ای از طرف موسسه باشد (در صورت گرفتن خوابگاه)
 • مدارک تمکن مالی
 • مدارک بیمه ی درمانی معتبر
 • تمام مدارک یاد شده باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.
هرچی آگاه تر باشی، راحت تر مهاجرت میکنی
خرید ملک در ارمنستان و اخذ اقامت

مهاجرت کاری به ارمنستان

به طور کلی یک دارنده ویزا مجاز نیست در ارمنستان کار کند مگر این که مجوز کار داشته باشد. متخصصان خارجی ماهر، صاحبان کسب وکار، مدیران اجرایی و دیگر دسته های کارگران از الزامات مجوز کار معاف هستند. در ارمنستان، برای شرایط مجوز کار، هیچ تمایزی بین انتقالات درون شرکت، استخدام های داخلی وجود ندارد. مجوز کار باید به نیابت از کارفرمای قانونی اعمال شود و برای مدت قرارداد استخدام صادر می گردد. این قانون به کارفرما نیاز دارد تا شهروندان ارمنی را برای انجام این کار جستجو کند و اینکه هیچ شهروند ارمنی یا ساکنین ارمنی برای این کار مناسب نیستند.

یک فرد دارای اقامت کاری نمی تواند فعالیت های کاری را در حالی که در ارمنستان انجام می دهد انجام دهد مگر این که این فعالیت ها از الزامات مجوز کار معاف شده باشند. فعالیت های مجاز در طول یک سفر تجاری شامل جلسات، مصاحبه ها، گفتگوها، مذاکرات، بررسی فرصت های تجاری، شرکت در کنفرانس ها، برگزاری جلسات سایت، گرفتن سفارش یا خرید کالا یا خدمات می شود. در صورتی که یک فرد خارجی از الزامات مجوز کار معاف باشد، کارفرما باید ابتدا مجوز کار را با استفاده از MLSA. به دست آورد. این مهاجر به طور عادی برای اجازه اقامت موقت درخواست خواهد کرد تا اجازه زندگی و کار در ارمنستان صادر شود.

مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری

علاوه بر ویراهای عادی، کشور ارمنستان به صاحبان تجارت ویزا 1 ساله (کوتاه مدت) و ویزا 5 ساله (بلند مدت) اعطا می کند. هیچ حداقلی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود ندارد و هیچ محدودیتی برای میزان سرمایه در نظر گرفته نشده است. مترجمان آزاد نیز بعنوان صاحبان سرمایه می توانند اقامت طولانی مدت این کشور را اخذ کنند که هر 5 سال می تواند تمدید شود. تنها سرمایه گذارهای مهم می توانند اقامت 10 ساله دریافت کنند.

هرچی آگاه تر باشی، راحت تر مهاجرت میکنی
تولد فرزند در ارمنستان و اخذ اقامت

مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری

از طریق اقامت ارمنستان با خرید ملک نمی توان ویزای این کشور را گرفت. با این حال، شخصی که سرمایه خود را اجاره دهد می تواند اقامت 1 تا 5 ساله این کشور را دریافت نماید. ارمنستان اجازه دریافت اقامت به افرادی را می دهد که 3 سال در این کشور زندگی کرده اند. متقاضیان خارجی بایستی در آزمون زبان ارمنی شرکت کنند. ارمنستان اجازه ویزا دوملیتی را صادر کرده است و نیازی نیست که شهروندان اقامت کشور خود را از دست بدهند.

سوالات متداول درباره مهاجرت به ارمنستان

متداول ترین راه های مهاجرت به ارمنستان کدام راه ها هستند؟

مهاجرت از راه تحصیل و کار و تخصص از متداول ترین راه های مهاجرت به ارمنستان می باشند.

مهاجرت به ارمنستان از راه کار چگونه است؟

از اصلی ترین شرایط مهاجرت کاری به ارمنستان داشتن یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در این کشور می باشد. دقت داشته باشید در صورت فسخ قرارداد کاری، اجازه اقامت موقت شما نیز فسخ خواهد شد.

هزینه های زندگی در ارمنستان پس از مهاجرت چه میزان خواهد بود؟

اگر بخواهیم هزینه های زندگی در ارمنستان را به طور میانگین عنوان کنیم باید بگوییم برای یک خانواده چهار نفره، در حدود 1200 یورو در ماه می باشد.

آیا می توان پس از مهاجرت به ارمنستان، تابعیت این کشور را اخذ کرد؟

بله، پس از اقامت موقت در ارمنستان، در صورت داشتن شرایط لازم و پس از گذشت مدت زمان تعیین شده می توانید نسبت به اخذ تابعیت این کشور اقدام نمایید.

شرایط لازم و ضروری جهت اخذ تابعیت ارمنستان چیست؟

داشتن سه سال اقامت کاملا قانونی در کشور ارمنستان، داشتن تسلط به زبان ارمنی و همچنین آشنایی با قانون اساسی ارمنستان، از شرایط لازم و ضروری جهت اخذ تابعیت ارمنستان می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا و مهاجرت تحصیلی به ارمنستان چیست؟

مدارک شناسایی همراه با ترجمه رسمی، پاسپورت، عکس، تمامی مدارک تحصیلی مقطع پیشین به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی، انگیزه نامه، رزومه، مدرک زبان و غیره، از جمله مدارکی است که جهت اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان مورد نیاز است.

پس از مهاجرت سرمایه گذاری به ارمنستان، جهت ثبت شرکت به چه مدارکی نیاز است؟

سند شرکت، اساسنامه، پاسپورت، تکمیل شده فرم های مربوط به اقامت در ارمنستان، عکس پرسنلی و گواهی واریز مبلغ تعیین شده به حساب دولتی ارمنستان، از جمله مدارک لازم جهت ثبت شرکت در این کشور می باشد.

مدارک لازم جهت مهاجرت به ارمنستان از طریق کار و تخصص چیست؟

از مدارک لازم جهت مهاجرت کاری به ارمنستان می توان به مواردی چون پیشنهاد و قرارداد کاری از کارفرما در ارمنستان، سوابق شغلی، گواهی مهارت های شغلی، پاسپورت معتبر، ضمانت نامه کارفرما مبنی بر ساپورت هزینه های متقاضی، مدارک تحصیلی، رزومه شخصی و غیره اشاره کرد.

آیا جهت مهاجرت تحصیلی به ارمنستان، به مدرک زبان احتیاج است؟

بله، متقاضی می بایست با توجه مدرک زبان درخواستی دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارد، نسبت به اخذ مدرک زبان خود اقدام نماید.

پس از مهاجرت به ارمنستان، از طریق چه روش هایی می توان اقامت دائم این کشور را اخذ کرد؟

از راه های اخذ اقامت دائم در ارمنستان می توان به خرید ملک، ازدواج با یک شهروند ارمنی و تولد در کشور ارمنستان اشاره کرد.

آمار مهاجرت به ارمنستان چه میزان است؟

کشور ارمنستان از جمله کشورهایی است که با توجه به فراهم نمودن شرایط مطلوب زندگی، شاهد مهاجرت افراد زیادی می باشد و این میزان نسبت به پنج سال گذشته در حدود 71 درصد بیشتر شده است. دقت داشته باشید این آمار مربوط به مهاجرت از روش های مختلف از جمله کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و غیره می باشد.

امید است که مقاله فوق توانسته باشد به سوالات و‌ ابهامات شما درباره ارمنستان پاسخ داده باشد، مشاورین‌ موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) آماده پاسخ به‌ سوالات شما در زمینه مهاجرت هستند.

هرچی آگاه تر باشی، راحت تر مهاجرت میکنی
ارزش پاسپورت ارمنستان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *