مهاجرت ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان

انتخاب کشوری با مزایای گوناگون برای مهاجرت و تشکیل زندگی جدید می تواند انتخاب مهم یک شخص در زندگی باشد. در این راه مشاوران متخصص و متبحر می توانند با راهنمایی شما این راه را ساده تر و کوتاه تر نمایند. با وکلای مجرب موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در دفاتر تهران، شیراز و اصفهان در خصوص مهاجرت به ارمنستان تماس بگیرید.

شرایط و راه های مهاجرت به ارمنستان

ارمنستان از جمله کشورهای همسایه ایران‌ است که مورد استقبال برخی ایرانیان جهت مهاجرت و اخذ اقامت می باشد. شرایط راحت مهاجرت و اخذ اقامت ارمنستان سبب شده افراد زیادی تمایل به اخذ اقامت این کشور داشته باشند، موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران، شیراز و اصفهان آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت به این کشور هستند. ما در این مقاله به بررسی روش‌های مهاجرت به این‌ کشور از لحاظ تحصیل، کار و سرمایه گذاری می پردازیم.

مهاجرت به ارمنستان برای تحصیل

دانشجویانی که جهت تحصیل در ارمنستان خواستار مهاجرت به این کشور هستند باید ویزای توریستی داشته باشند. دانشجویانی که این ویزا را دارند می توانند برای پذیرش دانشگاه در مقاطع عالی برای رشته مورد نطرشان اقدام کنند. پس از انکه پذیرش دانشگاه را گرفتید دانشگاه به بخش کنسولی وزارت امو خارجه (MFA) درخواست اجازه ورود می فرستد.

مهاجرت به ارمنستان برای تحصیل

پس از دریافت اجازه ورود از MFA باید جهت دریافت ویزا ابه نزدیک ترین سفارت ارمنستان به خودتان مراجعه کنید. در انجا سفارت به شما ویزای یک بار ورود می دهد که هزینه ان را درسفارت خانه پرداخت خواهید کرد. زمانی که به ارمنستان رفتید بدون پرداخت هزینه و به صورت رایگان کارت اقامت دریافت خواهید کرد. برای کسب اطلاعات جزئی تر باید به سفارت ارمنستان مراجعه نمایید. مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیل کشور ارمنستان:

 • پاسپورت
 • 3 قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه نامه ی حاوی هدف از سفربه ارمنستان و مدت اقامت در این کشور
 • ارائه نامه ی پذیرش از موسسه ی محل تحصیل در ارمنستان
 • ارائه رسید پرداخت شهریه
 • ارائه مدارک تحصیلی که شامل گواهینامه ها، گواهی پایان تحصیلی مقطع متوسطه یا گواهینامه دانشگاهی می باشد.
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی تافل و یا ایلتس
 • مدارک محل اسکان که می تواند شامل اجاره نامه و یا نامه ای از طرف موسسه باشد (در صورت گرفتن خوابگاه)
 • مدارک تمکن مالی
 • مدارک بیمه ی درمانی معتبر
 • تمام مدارک یاد شده باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

مهاجرت کاری به ارمنستان

به طور کلی یک دارنده ویزا مجاز نیست در ارمنستان کار کند مگر این که مجوز کار داشته باشد. متخصصان خارجی ماهر، صاحبان کسب وکار، مدیران اجرایی و دیگر دسته های کارگران از الزامات مجوز کار معاف هستند. در ارمنستان، برای شرایط مجوز کار، هیچ تمایزی بین انتقالات درون شرکت، استخدام های داخلی وجود ندارد. مجوز کار باید به نیابت از کارفرمای قانونی اعمال شود و برای مدت قرارداد استخدام صادر می گردد. این قانون به کارفرما نیاز دارد تا شهروندان ارمنی را برای انجام این کار جستجو کند و اینکه هیچ شهروند ارمنی یا ساکنین ارمنی برای این کار مناسب نیستند.

یک فرد دارای اقامت کاری نمی تواند فعالیت های کاری را در حالی که در ارمنستان انجام می دهد انجام دهد مگر این که این فعالیت ها از الزامات مجوز کار معاف شده باشند. فعالیت های مجاز در طول یک سفر تجاری شامل جلسات، مصاحبه ها، گفتگوها، مذاکرات، بررسی فرصت های تجاری، شرکت در کنفرانس ها، برگزاری جلسات سایت، گرفتن سفارش یا خرید کالا یا خدمات می شود. در صورتی که یک فرد خارجی از الزامات مجوز کار معاف باشد، کارفرما باید ابتدا مجوز کار را با استفاده از MLSA. به دست آورد. این مهاجر به طور عادی برای اجازه اقامت موقت درخواست خواهد کرد تا اجازه زندگی و کار در ارمنستان صادر شود.

مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری

علاوه بر ویراهای عادی، کشور ارمنستان به صاحبان تجارت ویزا 1 ساله (کوتاه مدت) و ویزا 5 ساله (بلند مدت) اعطا می کند. هیچ حداقلی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود ندارد و هیچ محدودیتی برای میزان سرمایه در نظر گرفته نشده است. مترجمان آزاد نیز بعنوان صاحبان سرمایه می توانند اقامت طولانی مدت این کشور را اخذ کنند که هر 5 سال می تواند تمدید شود. تنها سرمایه گذارهای مهم می توانند اقامت 10 ساله دریافت کنند.

مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری

از طریق اقامت ارمنستان با خرید ملک نمی توان ویزای این کشور را گرفت. با این حال، شخصی که سرمایه خود را اجاره دهد می تواند اقامت 1 تا 5 ساله این کشور را دریافت نماید. ارمنستان اجازه دریافت اقامت به افرادی را می دهد که 3 سال در این کشور زندگی کرده اند. متقاضیان خارجی بایستی در آزمون زبان ارمنی شرکت کنند. ارمنستان اجازه ویزا دوملیتی را صادر کرده است و نیازی نیست که شهروندان اقامت کشور خود را از دست بدهند.

جمع بندی مهاجرت به ارمنستان

امید است که مقاله فوق توانسته باشد به سوالات و‌ ابهامات شما درباره ارمنستان پاسخ داده باشد، مشاورین‌ موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) آماده پاسخ به‌ سوالات شما در زمینه مهاجرت هستند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *