اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

همان گونه که مطلع هستید کشور آمریکا یکی از ایده آل ترین کشورهای جهان، به مهاجرین از سرتا سر دنیا اجازه ورود به خاک خود را از روش های مختلف می دهد. یکی از پر طرفدار ترین این روش ها اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری می باشد. سرمایه گذاری در املاک حقیقی، درست مثل بازار بورس، بسیاری از کارشناسان معتقدند که بازار املاک و مستغلات در بسیاری از نقاط ایالت متحده آمریکا دارای حباب است. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید به کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) مراجعه کنید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

در اینجا چهار گزینه برتر مهاجرت به آمریکا برای سرمایه گذاری آورده شده است. سرمایه گذاری مرکز منطقه ای EB – 5:

 • مزایا : پرداخت 500،000 دلار آمریکا برای یک کارت سبز، دخالت منفعل
 • معایب : پول توسط شخص دیگری مدیریت می شود.

سرمایه گذاری 500000 دلار در ایالات متحده در یک مرکز منطقه ای تأیید شده EB-5 برای مدت حدود پنج سال. در حدود 18 ماه، شما کارت های سبز مشروط به دست می آورید که شما و خانواده فورا شما را مجاز می کند تا وارد ایالات متحده شوید، می توانید زندگی کنید، کار کنید و در هر جایی در کشور تحصیل کنید و هیچ الزامات آموزشی، سن و یا زبان انگلیسی وجود ندارد.

این یک سرمایه گذاری منفعل است که در آن پول شما در پروژه تجاری دیگری مانند هتل، مجتمع مسکونی یا برج دفتر سرمایه گذاری شده است. مشکل در اینجا این است که پول شما، از طریق پروژه، باید 10 تا کارگر آمریکایی یا بیشتر را برای مدت دو سال استخدام کند. پس از ایجاد این الزام، می توانید کارت های سبز دائمی خود را درخواست کنید. در پایان پنج سال از تاریخ ورود ایالات متحده، پول شما به شما بازگردانده می شود.

2. سرمایه گذاری مستقیم EB-5:

 • مزایا : کنترل کامل پول
 • معایب : با پرداخت 1 میلیون دلار برای کارت سبز، مشارکت فعال مورد نیاز است، این یکی کمی متفاوت از گزینه منفعل EB-5 است. این بار این فروشگاه شماست.

برای دریافت کارت سبز مشروط برای شما و خانواده خود، شما 1 میلیون دلار آمریکا در کسب و کار خود سرمایه گذاری میکنید و به طور مستقیم حداقل 10 نفر را به مدت دو سال استخدام کنید. پردازش حدود 18 ماه طول می کشد، اگر چه اگر این را با ویزای E-2 زیر ترکیب کنید، ممکن است بتوانید در عرض شش ماه به ایالات متحده وارد شوید.

پس از اثبات اینکه شما با حداقل دوازده سال کار در حداقل 10 کارگر موافقت کرده اید و حداقل 1 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده اید، می توانید وضعیت دائمی کارت سبز واجد شرایط را بدست آورید. اگر شما در یک ناحیه با میزان بالای بیکاری از ایالات متحده سرمایه گذاری کنید، مبلغ مورد نیاز برای واجد شرایط بودن ممکن است تنها 500000 دلار آمریکا باشد. این یک انتخاب خوب برای ترکیب با یک سناریوی ازاد ممکن است، مانند یک رستوران یا زنجیره هتل.

3. انتقال شرکت بین المللی:

 • مزایا : راه ارزان برای دریافت یک کارت سبز
 • معایب : نیاز به پشتیبانی یک شرکت درخواست کننده دارد.

اگر از شرکت شما در خارج از کشور به یک شرکت وابسته به ایالات متحده منتقل می شود تا به عنوان مدیر، اجرایی یا فردی با تخصص کار کنید، شما ممکن است حق دریافت یک کارت سبز داشته باشید. به یک مدیر تویوتا فکر کنید که می خواهد یک کارخانه فرعی را اداره کند.

قبل از اینکه بتوانید یک انتقال انجام دهید، چند مشخصه وجود دارد. 1. شما باید در مدت سه سال گذشته حداقل یک سال برای شرکت وابسته به خارج از کشور کار کرده باشید. 2. کار شما در ایالات متحده باید شبیه کار شما در کشورتان انجام شود.
زمان پردازش برای انتقال کارت سبز بین شرکت ها حدود 18 ماه است.

4. E-2 ویزای کار:

 • مزایا : سریعترین راه ورود به ایالات متحده آمریکا برای کار
 • معایب : اقامت دائم بدون نتیجه مستقیم که کمی پیچیدگی دارد EB – 5

اگر کشور دارای تابعیت شما دارای یک قرارداد سرمایه گذاری با ایالات متحده باشد، شما ممکن است واجد شرایط دریافت ویزای E-2 برای کار در شرکتی هستید که در ایالات متحده تشکیل می دهید. اساسا شما حامی و همچنین کارمند مهاجر هستید. الزامات سرمایه گذاری متناسب با ماهیت شرکت و بخش صنعت آن متفاوت است. در انتها، حدود 75000 دلار آمریکا می تواند آن را پوشش دهد، هرچند 200000 دلار و بیشتر می تواند چیزهایی را ارزان تر کند.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا

سرمایه گذاری 500،000 دلار در یک مرکز منطقه ای تعیین شده تأیید شده توسط USCIS، سرمایه گذار باید حداقل نقش سیاست گذاری داشته باشد (نقش مشارکت محدود که توسط بسیاری از مراکز منطقه ای واجد شرایط باشد). سرمایه گذاری مستقیم یا غیرمستقیم باعث ایجاد ۱۰ شغل در آمریکا شود.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا

برنامه ویزای EB – 5 حداکثر 10،000 ویزا صادر شده در هر سال دارد .3000 این ویزا برای برنامه خلبان مرکز منطقه ای محفوظ است. USCIS اظهار داشته است که تا زمانی که 10000 ویزا اختصاص داده شده برای ویزا برای ویزای استاندارد EB-5 استفاده نشود، ممکن است برای ویزای مرکز منطقه ای استفاده شود.

از آنجا که سرمایه گذاران مرکز منطقه ای پولشان را در یک صندوق که قبلا توسط USCIS برای ایجاد شغل و دیگر الزامات ویزای EB – 5 تایید شده، قرار می دهند، بسیاری از مسائل قانونی در یک بایگانی برنامه استاندارد – مانند نشان دادن یک شرکت تجاری واجد شرایط، ایجاد 10 شغل در آمریکا و غیره، حذف یا به شدت ساده شده اند. با این وجود، مسائل همچنان پابرجا هستند.

برای حذف ماهیت “مشروط” گرین کارت، باید ثابت کنید که شما مبلغ مورد نیاز را در مرکز منطقه ای مورد تأیید USCIS سرمایه گذاری کرده اید، این شرکت تجاری ایجاد شده است که به طور مستقیم یا غیر مستقیم 10 شغل تمام وقت ایجاد کند که شما این سرمایه گذاری را به طور مداوم در دوره 2 ساله نگهداری می کنید و اگر برخی از شغل هایی که تعدادشان به 10 مورد به طور غیر مستقیم ایجاد می شود، که مرکز منطقه ای هنوز با USCIS تایید شده است. متقاضیان ویزای EB-5 در معرض همان مانع ها در برابر ورود مهاجران آمریکایی قرار دارند. علل رد ویزا عبارتند از:

 • لغو ویزای قبلی امریکا ( قدیمی تر از شش ماه )
 • مجازات کیفری قبلی
 • بیماری ایدز (ایدز، سل عفونی، سیفلیس و غیره)
 • عضویت در یک کمونیست یا هر حزب توتالیتر
 • صادرات غیرقانونی تکنولوژی، کالا یا اطلاعات حساس در ایالات متحده
 • پول شویی
 • فعالیت های تروریستی
 • سوءاستفاده جنسی از نوجوانان
 • برای بسیاری از این موانع، چشم پوشی ممکن است، اگر چه به دست آوردن آن ها دشوار است.

شرایط اخذ پاسپورت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

آمریکا که جهان آن را به عنوان سرزمین فرصت ها می شناسد، دارای فرهنگ غنی و متنوع، یکی از قوی ترین واحدهای پولی جهان را دارد و دارای یکی از مطلوب ترین گذرنامه ها است. از طریق برنامه سرمایه گذار مهاجرتی  آمریکا USA EB-5، سرمایه گذاران می توانند از مزایای انحصاری بهره مند شوند:

 • مهارت های زبان مورد نیاز نیست.
 • مدرک تحصیلی لازم نیست
 • هیچ تجربه کسب و کار یا مدیریتی مورد نیاز نیست.
 • سرمایه سرمایه گذاری می تواند از یک هدیه، ارث، مالکیت کسب وکار یا هر فعالیت قانونی دیگر حاصل شود.
 • هیچ تعهدی برای زندگی در حوزه سرمایه گذاری وجود ندارد.
 • این فرصت برای زندگی، کار و تحصیل در هر کجا در ایالات متحده است و از هزینه های تحصیلی کمتری برخوردار است.
 • مشارکت کودکان زیر سن 21 سال

برای واجد شرایط بودن برای متقاضیان برنامه باید یکی از گزینه های سرمایه گذاری زیر را علاوه بر برآورده کردن معیارها انجام دهید:

 • حداقل 21 سال سن داشته باشید.
 • نشان دادن منبع قانونی دارایی ها و سرمایه ها
 • الزامات شهروندی

افرادی که دارای کارت گرین امتیازی برای حداقل پنج سال هستند می توانند برای دریافت تابعیت و اقامت آمریکا الزامات زیر را بر آورده کنند :

 • 18 سال یا بیشتر باشند
 • حداقل سه ماه قبل از درخواست شما در داخل محل یا منطقه USCIS با حوزه قضایی زندگی کرده باشند.
 • اقامت دائم در ایالات متحده به عنوان یک دارنده کارت سبز حداقل پنج سال بلافاصله قبل از درخواست.
 • اقامت دائم در ایالات متحده را به عنوان دارنده کارت سبز برای حداقل پنج سال قبل از درخواست خود داشته باشند.
 • از نظر فیزیکی در ایالات متحده حداقل 30 ماه از پنج سال (60 ماه) بلافاصله قبل از این درخواست حضور داشته باشند.

قادر به خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی و داشتن دانش و درک از تاریخ و دولت ایالات متحده (مدنی) باشند. با توجه به اصول قانون اساسی ایالات متحده، از شخصیت خوب اخلاقی برخوردار باباشند و در تمام دوره های مربوطه تحت قانون به نظم و قانون ایالات متحده احترام بگذارند.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در آمریکا

سرمایه گذاری در املاک حقیقی، درست مثل بازار بورس، بسیاری از کارشناسان معتقدند که بازار املاک و مستغلات در بسیاری از نقاط ایالت متحده آمریکا دارای حباب است. قیمت ها بدون هیچ دلیلی بالا و پایین می شود. متاسفانه این نوع سناریوها هیچ وقت پایان خوبی نداشته است. با این حال بسیاری از سرمایه گذاران بخش املاک و مستغلات که ملک اجاره ای را خریداری کرده اند نگران به نظر نمیرسند.

حتی اگر بازار املاک و مستغلات دچار تورم زیاد شود باز هم مردم نیاز به جایی برای زندگی دارند. اگر نمیخواهید در بازار املاک و مستغلات فیزیکی سرمایه گذاری کنید میتوانید سپرده امانی املاک و مستغلات(یا REITs) خریداری کنید. IEIT به شما این امکان را می دهد که از مزایای بازار املاک و مستغلات بدون دردسر داشتن صاحبخانه یا مسائل دیگر بهره مند شوید.

سایت های پردرآمد املاک و مستغلات مثل Realtymogul، Fundrise.com،Rich uncles وجود دارد که به شما اجازه میدهد در بازار املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید. به طور دقیق سرمایه گذاری در بازار املاک و مستفلات در دو سال گذشته بین %8.76 تا%12.42 بازدهی داشته است ،بنابراین در بین سرمایه گذاران همچنان محبوب است.

سرمایه گذاری امری بسیار خطیر و مهم است و شما باید برای این اقدام با یک وکیل مهاجرت به آمریکا قبل از هر چیزی مشورت کنید تا شما ار از ریسک های این مسیر مطلع کند تا با کمترین خطر اقدام به سرمایه گذاری و احذ اقامت آمریکا کنید.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در آمریکا

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری که مدت زمان کوتاهی است مورد استفاده قرار میگیرد قرض همتا است. شبکه هایی مثل LENDING CRUB AND PROPOSE به شما این امکان را میدهد که پول خود را به افراد دیگر قرض دهید و بعد از مدت مشخص شده با سود پول خود را دریافت کنید مانند کاری که بانک ها انجام میدهند. میزان سود نسبت به نوع وامی که انتخاب میکنید متفاوت است و میتواند 6 درصد یا بیشتر باشد.

اگر شما نگران قرض دادن پول خود به یک نفر هستید و به آن احتیاج دارید این کار را نکنید. این شبکه ها به شما این امکان را میدهند که سرمایه خود را به صدها یا هزاران وام به اندازا 25 دلار توسعه دهید. به این ترتیب شما پول خود را به افرادی که حتی آنها را نمیشناسید قرض می دهید.

به علت افزایش نرخ ها، در حال حاضر مصرف کنندگان محصولات را آنلاین پیدا و خریداری میکنند. کسب و کارها بخش کوچکی از بودجه بازاریابی خود را برای بازاریابی آنلاین کنار گذاشته اند. شواهد نشان میدهد که بسیاری از مشاغل از طریق اینترنت فروش بیشتری دارند. بنابراین شما می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید و از طریق اینترنت مشتری جذب کنید. صنعت بازاریابی آنلاین در حال رشد است و رشد آن تا زمانی که اینترنت از بین نرود ادامه دارد.

طبق گفته INC.COM پیش بینی میشود که صنعت تجارت الکترونیک تا سال2019 سالیانه %8.8 درصد رشد کند. جای تعجب نیست که مصرف کنندگان احساس امنیت و راحتی بیشتری از طریق خرید محصولات و خدمات از طریق اینترنت دارند. بنابراین اگر فکر میکنید یک فرصت کاری خوب پیدا کردید. فروشگاه تجارت الکتریکی خود را راه اندازی کنید و محصولات و خدمات خود را عرضه کنید.در ابتدا کسب و کار کوچکی را شروع کنید و چند محصول ارائه دهید و سپس طیف وسیعی از محصولات را ارائه دهید. خیلی از مارکهای بزرگ از این راه شروع کرده اند.

” زندگی سبز” در حال حاضر یکی از رایج ترین عبارت ها در ایالت متحده است. بیشتر مردم از تاثیرات مضر سوختهای فسیلی و مواد شیمیایی که در کارخانه ها و صنایع تولید میشوند مطلع هستند.به همین دلیل اشخاص و صنایع، مشاوران محیط زیست را برای مشاوره گرفتن در مورد حفاظت از محیط زیست و کاهش میزان انتشار مواد خطرناک استخدام میکنند. پیش بینی میشود که تا سال2020 ، درآمد مشاغل مشاوره محیط زیستی تا %45 افزایش یابد.

شرایط اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

اخذ تابعیت آمریکا از طریق قانونی فرایندی است که شهروندان غیر آمریکایی به طور ارادی برای تبدیل شدن به یک شهروند آمریکایی انجام میدهند. شهروندان آمریکایی وفاداری خود را به آمریکا ثابت میکنند و حقوق و مسئولیت های خود رابه عنوان یک شهروند انجام میدهند. برای تبدیل شدن به یک شهروند آمریکایی باید یک کارت دائمی(green card)برای حداقل پنج سال داشته باشید. اگر همسر یک شهروند آمریکایی هستید کارت دائمی شما باید حداقل سه سال اعتبار داشته باشد.

اگر شما از طریق قانونی درخواست داده اید شش ماه قبل از اینکه کارت اقامت دائمی شما منقضی شود یا قبلا کارت اقامت قانونی شما منقضی شده و دوباره درخواست نداده اید باید کارت خود را تمدید کنید. خرید خانه درآمریکا سرمایه گذاری بی بهره است و واجد شرایط EB-5 نیست. پیشنهاداتی برای اصلاح قانون مهاجرت وجود دارد اما در حال حاضر هیچ ویزایی وجود ندارد که بر اساس خرید خانه باعث دریافت GREEN CARD شود.

بر اساس مقررات USCIS سرمایه گذاری باید در یک شرکت تجاری که فعالیتهای سود آوری دارد انجا م شود. قانون به طور خاص فعالیت های غیر تجاری مثل مالکیت و خرید ملک را منع کرده است. پیشنهادی برای دریافت ویزا از طریق خرید خانه در آمریکا توسط مجلس سنا وجود دارد اما هنوز معلوم نیست که این پیشنهاد قانونی شود.

کمترین مبلغ سرمایه گذاری در آمریکا جهت اخذ اقامت

در هر سال مالی(1 اکتبر-30 سپتامبر) تقریبا 140.000 ویزای مهاجرت بر اساس اشتغال برای متقاضیان واجد شرایط قوانین مهاجرتی آمریکا صادر می شود. ویزای مهاجرت بر اساس اشتغال به پنج عنوان تقسیم می شود. ویزای مهاجرت از طریق اشتغال (E5) متعلق به سرمایه گذاران مهاجر است که Immigrant entrepreneurs (کارآفرینان مهاجر) نامیده می شود.

قانون مهاجرت در آمریکا برای ورود سرمایه گذاران مهاجر که قصد تاسیس شرکت تجاری جدیدی که به اقتصاد آمریکا از طریق ایجاد شغل و سرمایه گذاری با ارزش سود می رساند را دارند ویزا صادر می کند. سرمایه گذاران E5 ، سهم 7.1 درصدی از تمام ویزاهای مهاجرتی بر اساس اشتغال در سراسر جهان را شامل می شوند.

برای واجد شرایط بودن به عنوان یک سرمایه گذار باید بدون وام حداقل سرمایه مورد نیاز را در یک شرکت تجاری واجد شرایط سرمایه گذاری کنید. 1.000.000 دلار یا  500000 دلار در یک منطقه ای که نرخ بیکاری در آن بالا است یا یک منطقه روستایی که شامل منطقه اشتغال باشد. سرمایه گذار باید در مدت دو سال برای حداقل ده شهروند آمریکایی ، ساکنان دائمی یا مهاجرانی که مجاز به کار در آمریکا هستند شغل تمام وقت ایجاد کند. (شامل سرمایه گذار، همسر و فرزندان سرمایه گذار نمی شود).

مزایا و معایب سرمایه گذاری در آمریکا

محرک رشد اقتصادی: سرمایه گذاری مستقیم خارجی باعث توسعه اقتصادی کشور میشود و محیط مناسب تری برای سرمایه گذاران و صنایع محلی ایجاد می کند. تجارت بین الملل آسان:به طور معمول هر کشور تعرفه واردات خود را دارد و این یکی از دلایلی است که تجارت را دشوار می کند. همچنین صنایعی وجود دارند که برای فروش و تضمین کامل اهدافشان نیاز به حضور در بازاهای بین المللی دارند. با FDI همه اینها آسان تر می شود.

اشتغال و تقویت اقتصاد: سرمایه گذاری مستقیم خارجی ، باعث ایجاد شغلهای جدید میشود زیرا سرمایه گذاران شرکتهای جدید در کشور تاسیس می کنند و فرصتهای شغلی جدید را ایجاد میکنند. این امر باعث افزایش درآمد و قدرت خرید مردم میشود که متعاقبا باعث تقویت اقتصاد می شود

توسعه منابع انسانی: یک مزیت بزرگی که FDI به وجود می آورد توسعه منابع انسانی است که اغلب متوجه آن نیستند زیرا فورا مشخص نمی شود. سرمایه انسانی دانش و قابلیت افرادی است که به عنوان نیروی کار شناخته میشوند. آموزش و اشتراک تجربه این افراد ، آموزش و سرمایه کلی یک کشور را افزایش می دهد. منابع انسانی مثل دارایی های یک شرکت نیستند که قابل دیدن باشند بلکه چیزی است که بعدا ارزش آن مشخص می شود. با توجه به این موضوع کشور با FDI میتواند با توسعه منابع انسانی در حین حفظ مالکیت به میزان قابل توجهی سود کند

مشوق های مالیاتی: شرکتهای اصلی نیز سرمایه گذاری مستقیم خارجی برای کسب تخصص بیشتر، تکنولوژی و محصولات را فراهم میکنند. به عنوان یک سرمایه گذار خارجی میتوانید مشوق های مالیاتی دریافت کنید که برای کسب و کار شما بسیار مفید است. انتقال منابع: سرمایه گذاری خارجی باعث انتقال منابع و مبادله دانش میشود و کشورهای مختلف به تکنولوژی و مهارتهای جدید دسترسی پیدا میکنند.

کاهش اختلاف بین درآمد و هزینه ها: سرمایه گذاری مستقیم خارجی میتواند تفاوت بین درآمد و هزینه را کاهش دهد. کشورها میتوانند مطمئن باشند که هزینه تولید یکسان خواهد بود و میتوانند به راحتی محصولات را بفروشند. افزایش بهره وری:امکانات و تجهیزات ارائه شده توسط سرمایه گذاران خارجی باعث افزایش بهره وری در کشور میشود.

افزایش درآمد:یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری خارجی افزایش درآمد کشور است. درآمد ملی به طور معمول با افزایش مشاغل و دستمزدهای بالاتر افزایش می یابد در نتیجه رشد اقتصادی نیز افزایش می یابد. توجه داشته باشید که شرکتهای بزرگ معمولا حقوق و دستمزد بیشتری را نسبت به آنچه در کشور خود پرداخت میکنند ارائه میدهند که باعث افزایش درآمد می شود.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در آمریکا

لیست معایب سرمایه گذاری خارجی:

 • مانع سرمایه گذاری داخلی: هر چند که سرمایه گذاران سرمایه خود را در کشور متمرکز میکنند اما گاهی اوقات سرمایه گذاری مستقیم خارجی مانع سرمایه گذاری داخلی می شود.
 • خطر تغییرات سیاسی: به خاطر اینکه مسائل سیاسی در کشورهای دیگر فورا تغییر میکند ، سرمایه گذاری مستقیم خارجی بسیار پر مخاطره است. علاوه بر این ، عوامل پر مخاطره ای که سرمایه گذاران با آن مواجه میشوند بالا می رود.
 • تاثیر منفی بر نرخ ارز: سرمایه گذاری مستقیم خارجی در بعضی از مواقع نرخ ارز را به نفع یک کشور و به ضرر بعضی کشورهای دیگر می کند.
 • هزینه های بالاتر: اگر شما در یکی از کشورهای خارجی سرمایه گذاری میکنید ممکن است کالا گران تر از زمانی باشد که آن را صادر می کنید. بنابراین بسیار مهم است که پول کافی برای راه اندازی کسب و کار خود داشته باشید.
 • بی ثباتی در اقتصاد: با توجه به اینکه سرمایه گذاری مستقیم خارجی از دیدگاه سرمایه گذاری شامل سرمایه گذاری های متمرکز میشود در بعضی از موارد میتواند بسیار خطرناک باشد و از لحاظ اقتصادی باعث بی ثباتی شود.
 • سلب مالکیت: توجه داشته باشید که تغییرات سیاسی میتواند از شما سلب مالکیت کند. این سناریویی است که دولت برای کنترل دارایی های شما انجام میدهد.

تاثیر منفی بر سرمایه گذاری کشور: مقررات نرخ ارز خارجی در سرمایه گذاری مستقیم ممکن است تاثیر منفی بر کشور سرمایه گذار داشته باشد. سرمایه گذاری در برخی از بازارهای خارجی ممکن است متوقف شود و این بدین معنی است که بعضی از فرصتهای سرمایه گذاری از بین میرود. در خصوص ویزای EB1 یا ویزای نخبگان ، نوابغ ، خلاق و افراد خاص آمریکا مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) می توانند به صورت کامل شما عزیزان را راهنمایی کنند.

سوالات متداول در مورد اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

1- روش های برتر برای سرمایه گذاری در آمریکا کدام می باشند؟

۴روش برتر برای سرمایه گذاری در آمریکا وحود دارد. از جمله:

 • سرمایه گذاری مرکز منطقه ای eb5
 • سرمایه گذاری مستقیم eb5
 • انتقال شرکت بین المللی
 • ویزای کار e2

2- سرمایه گذاری در آمریکا از طریق سرمایه گذاری مرکز منطقه ای eb5 چه مزایایی دارد؟

مزایا : پرداخت 500،000 دلار آمریکا برای یک کارت سبز، دخالت منفعل به این صورت که سرمایه گذاری 500000 دلار در ایالات متحده در یک مرکز منطقه ای تأیید شده EB-5 برای مدت حدود پنج سال. در حدود 18 ماه، شما کارت های سبز مشروط به دست می آورید که شما و خانواده فورا شما را مجاز می کند تا وارد ایالات متحده شوید، می توانید زندگی کنید، کار کنید و در هر جایی در کشور تحصیل کنید و هیچ الزامات آموزشی، سن و یا زبان انگلیسی وجود ندارد.

3- سرمایه گذاری در آمریکا از طریق سرمایه گذاری مرکز منطقه ای eb5 چه معایبی دارد؟

معایب : پول توسط شخص دیگری مدیریت می شود به این صورت که این یک سرمایه گذاری منفعل است که در آن پول شما در پروژه تجاری دیگری مانند هتل، مجتمع مسکونی یا برج دفتر سرمایه گذاری شده است. مشکل در اینجا این است که پول شما، از طریق پروژه، باید 10 تا کارگر آمریکایی یا بیشتر را برای مدت دو سال استخدام کند. پس از ایجاد این الزام، می توانید کارت های سبز دائمی خود را درخواست کنید. در پایان پنج سال از تاریخ ورود ایالات متحده، پول شما به شما بازگردانده می شود.

4- سرمایه گذاری در آمریکا از طریق سرمایه گذاری مستقیم eb5 چه مزایایی دارد؟

مزایا : کنترل کامل پول به این صورت که برای دریافت کارت سبز مشروط برای شما و خانواده خود، شما 1 میلیون دلار آمریکا در کسب و کار خود سرمایه گذاری میکنید و به طور مستقیم حداقل 10 نفر را به مدت دو سال استخدام کنید. پردازش حدود 18 ماه طول می کشد، اگر چه اگر این را با ویزای E-2 زیر ترکیب کنید، ممکن است بتوانید در عرض شش ماه به ایالات متحده وارد شوید.

5- سرمایه گذاری در آمریکا از طریق سرمایه گذاری مستقیم eb5 چه معایبی دارد؟

معایب : با پرداخت 1 میلیون دلار برای کارت سبز، مشارکت فعال مورد نیاز است، این یکی کمی متفاوت از گزینه منفعل EB-5 است. این بار این فروشگاه شماست. پس از اثبات اینکه شما با حداقل دوازده سال کار در حداقل 10 کارگر موافقت کرده اید و حداقل 1 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده اید، می توانید وضعیت دائمی کارت سبز واجد شرایط را بدست آورید. اگر شما در یک ناحیه با میزان بالای بیکاری از ایالات متحده سرمایه گذاری کنید، مبلغ مورد نیاز برای واجد شرایط بودن ممکن است تنها 500000 دلار آمریکا باشد. این یک انتخاب خوب برای ترکیب با یک سناریوی ازاد ممکن است، مانند یک رستوران یا زنجیره هتل.

6- سرمایه گذاری در آمریکا از طریق شرکت بین المللی چه مزایایی دارد؟

مزایا : راه ارزان برای دریافت یک کارت سبز به این صورت که اگر از شرکت شما در خارج از کشور به یک شرکت وابسته به ایالات متحده منتقل می شود تا به عنوان مدیر، اجرایی یا فردی با تخصص کار کنید، شما ممکن است حق دریافت یک کارت سبز داشته باشید. به یک مدیر تویوتا فکر کنید که می خواهد یک کارخانه فرعی را اداره کند.

7- سرمایه گذاری در آمریکا از طریق شرکت بین المللی چه معایبی دارد؟

معایب : نیاز به پشتیبانی یک شرکت درخواست کننده دارد. قبل از اینکه بتوانید یک انتقال انجام دهید، چند مشخصه وجود دارد. 1. شما باید در مدت سه سال گذشته حداقل یک سال برای شرکت وابسته به خارج از کشور کار کرده باشید. 2. کار شما در ایالات متحده باید شبیه کار شما در کشورتان انجام شود.زمان پردازش برای انتقال کارت سبز بین شرکت ها حدود 18 ماه است.

8- سرمایه گذاری در آمریکا از طریق اخذ ویزای کار e2 چه مزایایی دارد؟

این روش یکی از سریعترین راه های ورود به ایالات متحده آمریکا برای کار می باشد.

9- سرمایه گذاری در آمریکا از طریق اخذ ویزای کار eb2 چه معایبی دارد؟

اقامت دائم بدون نتیجه مستقیم که کمی پیچیدگی دارد اگر کشور دارای تابعیت شما دارای یک قرارداد سرمایه گذاری با ایالات متحده باشد، شما ممکن است واجد شرایط دریافت ویزای E-2 برای کار در شرکتی هستید که در ایالات متحده تشکیل می دهید. اساسا شما حامی و همچنین کارمند مهاجر هستید. الزامات سرمایه گذاری متناسب با ماهیت شرکت و بخش صنعت آن متفاوت است. در انتها، حدود 75000 دلار آمریکا می تواند آن را پوشش دهد، هرچند 200000 دلار و بیشتر می تواند چیزهایی را ارزان تر کند.

10- شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری در آمریکا به چه صورت می باشد؟

سرمایه گذاری 500،000 دلار در یک مرکز منطقه ای تعیین شده تأیید شده توسط USCIS، سرمایه گذار باید حداقل نقش سیاست گذاری داشته باشد (نقش مشارکت محدود که توسط بسیاری از مراکز منطقه ای واجد شرایط باشد). سرمایه گذاری مستقیم یا غیرمستقیم باعث ایجاد ۱۰ شغل در آمریکا شود.

11- به طور کلی سرمایه گذاری در آمریکا برای افراد چه مزایایی دارد؟

 • مهارت های زبان مورد نیاز نیست
 • مدرک تحصیلی لازم نیست
 • هیچ تجربه کسب و کار یا مدیریتی مورد نیاز نیست.
 • سرمایه سرمایه گذاری می تواند از یک هدیه، ارث، مالکیت کسب وکار یا هر فعالیت قانونی دیگر حاصل شود.
 • هیچ تعهدی برای زندگی در حوزه سرمایه گذاری وجود ندارد.
 • این فرصت برای زندگی، کار و تحصیل در هر کجا در ایالات متحده است و از هزینه های تحصیلی کمتری برخوردار است.
 • مشارکت کودکان زیر سن 21 سال
2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *