اقامت قزاقستان

عدم انطباق با قوانین مهاجرتی قزاقستان می تواند جریمه های سنگینی چون اخراج و یا حتی حبس را به دنبال داشته باشد. بنابراین این بسیار حائز اهمیت است که روش اقدام مورد نظر مطابق با آخرین نیازهای مهاجرتی روز باشد و فردی که شما را راهنمایی میکند با به روزترین قوانین آشنایی داشته باشد. اقامت قزاقستان را در صورتی که با مطالبی که در ادامه می آید کنار بیایید، می توانید دریافت کنید. ما مشاورین متخصصی را در موسسه حقوقی توسعه گران مهر گردآوری کرده ایم که می توانند شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مزایای زندگی و اقامت قزاقستان

آب و گاز از شبکه مرکزی وارد هر ساختمان می شود و این نسبت به اینکه هر ساختمان مخزن آب گرم داشته باشد،به صرفه تر و ارزان تر است.

  • رشد محیط اجتماعی

مردم قزاقستان بسیار صمیمی و خونگرم هستند. تعداد مهاجرین در شهرهایی از جمله آستانه و آلماتی همچنان کم است، اما به سرعت در حال افزایش اند و کلاب های بین المللی برای هر سلیقه ای تاسیس شده اند. طیف گسترده ای از کنسرت ها، نمایش ها،گروه های باله و سیرک ها در شهرهای بزرگ تر و با قیمت های بسیار خوب وجود دارد.

  • میزان کم جرم و جنایت

آستانه شهری بسیار امن با میزان جرم و جنایات سبک و سنگین به شدت کم می باشد. افراد و حتی زنان به تنهایی می توانند با خیال راحت تا دیر وقت در خیابان های مرکز شهر پیاده روی کنند.

  • حقوق و دستمزد بالا

اکثر مهاجرین در قزاقستان در شرکت های بین المللی بزرگ یا سفارت خانه ها مشغول هستند، اما باید گفت که تعداد افراد شاغل در زمینه آموزش و پرورش بیشتر است. اکثر مهاجرین مسکن خوب و حقوق بازنشستگی دارند و امکان استفاده از سیستم و خدمات درمانی برای آنها فراهم است.

  • شهروندان صمیمی و خونگرم

قزاقستان به مهمان نوازی مشهور است. مهاجران نباید متعجب شوند اگر صاحبخانه در زمان ورود آنها غذا یا هدیه ای تهیه کرده باشد. همسایگان نیز برای معرفی و آشنایی به استقبال آنها می آیند و در تعطیلات رسمی هدایایی تقدیم می کنند.

  •  افزایش تعداد مدارس بین المللی

مدارس بین المللی قصد دارند تا معلمانی از خارج با تحصیلات عالی استخدام کنند. کودکان می توانند با حداقل اختلال، برنامه تحصیلی خود را از کشور خود ادامه دهند. به دلیل تقاضای زیاد، مدارس بین المللی بیشتری در این کشور در حال تاسیس است تا گزینه های بیشتری برای والدین وجود داشته باشد.

اقامت قزاقستان از طریق تحصیل

اقامت قزاقستان از طریق تحصیل

اقامت قزاقستان از طریق تحصیل

ویزا و ثبت نام دانشجویان خارجی که در قزاقستان تحصیل می کنند. طبق قانون اساسی جمهوری قزاقستان، قانون قزاقستان در مورد “مهاجرت” به تاریخ 22.07.2011 شماره 477-IV، قانون “در مورد وضعیت حقوقی شهروندان خارجی در جمهوری قزاقستان” تاریخ 19 ژوئن 1995، شماره 2337 که در تاریخ 22.07.2011 اصلاح شده است، هر شهروند خارجی یا شخص بدون هویت در ورود به جمهوری قزاقستان باید کارت مهاجرت را دریافت و تکمیل کند. کارت مهاجرت باید توسط خود فرد خارجی بدون خط خوردگی به زبان روسی تکمیل شود. اگر مهاجر خارجی روسی صحبت نمی کند، اجازه دارند که اطلاعات شخصی خود را با استفاده از الفبای لاتین با توجه به اطلاعات مشخص شده در گذرنامه و یا سند هویت دیگر، تکمیل نمایند. کارت مهاجرت برای هر شهروند خارجی بدون در نظر گرفتن سن تکمیل می شود. در «هدف ورود به جمهوری قزاقستان» باید مشخص شود که:

یک شهروند خارجی تنها براساس ویزای تحصیلی به منظور تحصیل در قزاقستان می تواند وارد قلمرو قزاقستان شود. دعوت نامه از اداره بین المللی قزاقستان از پیش صادر می شود. آخرین مهلت برای ارسال مدارک مورد نیاز به اداره بین المللی – کمتر از از 45 روز قبل از تاریخ مورد انتظار ورود به کشور می باشد. دعوتنامه ها در وزارت امور خارجه جمهوری قزاقستان در آلماتی صادر می شود، و مدت زمان تحویل برای دعوت نامه ها 5 الی 15 روز می باشد.

یک دانشجوی خارجی باید ظرف پنج روز پس از ورود به جمهوری قزاقستان در اداره پلیس مهاجرت ثبت نام کند. روزهای پذیرش اداره پلیس مهاجرت دیجیتالی در آلماتی برای ثبت نام مهاجرت: سه شنبه و جمعه، از ساعت 10.00 تا 12.00 می باشد.

برای تمدید ثبت نام یک دانشجوی خارجی باید 5 روز قبل از تاریخ انقضا به بخش بین المللی درخواست کنید (اگر مهلت ثبت نام در تاریخ 1 سپتامبر باشد، دانشجو باید 25 اوت درخواست دهد).

دانشجوی خارج از کشور باید به طور مداوم به کارکنان اداره بین المللی KLAACE در مورد همه تغییرات مربوط به محل اقامت خود، اطلاعات تماس و تغییر وضعیت (اخذ اجازه اقامت موقت و اجازه اقامت شهروندی RoK) به سرعت مطلع سازند.

پس از خروج از جمهوری قزاقستان در طول سال تحصیلی به دلایل متفاوت، دانشجو باید به اداره بین المللی قزاقستان بیانیه ای مبنی بر خروج در زمان تحصیل و قطعنامه نماینده ارائه دهد.

توجه داشته باشید که: دانشجویان خارجی، واجد شرایط کار در قلمرو جمهوری قزاقستان نیستند. طبق قانون مجازات اداری جمهوری قزاقستان، درخواست خارج از زمان مقرر یک شهروند خارجی برای ثبت نام مهاجرت، به عنوان یک جرم اداری محسوب می شود و ممکن است با جریمه مجازات شود. اگر اسناد خود را از دست دادید، بلافاصله به اداره بین المللی اطلاع دهید.

اقامت کاری قزاقستان از طریق تخصص

طبق قوانین مهاجرت، کارگران خارجی مجبورند ویزا و مجوز کار مناسب در قزاقستان را داشته باشند. مجوزهای کار باید برای کارکنان تأمین شود و توسط یک نهاد محلی مجاز ثبت شود که می تواند برای شرکت هایی باشد که جدیدا وارد بازار قزاقستان می شوند مشکل ساز باشد. اگر هنوز پروسه ادغام را تکمیل نکرده اید، می توانید از یک شرکت مدیریت فرعی یا GEO Employer Record برای حمایت از کارکنان برای مجوز های لازم استفاده کنید.

مهاجرت برای کار

مجوز کار محلی برای استخدام برای متخصصان فرهیخته و کارفرمایان واجد شرایط برای همه افرادی که برای کار در قزاقستان به صورت محلی استخدام شده اند (چه برای یک شرکت محلی، نماینده یا شعبه)، و چه به صورت حقوق و دستمزد محلی و چه به صورت قراردادی، داده می شود. مجوز کار برای یک سال صادر می شود و ممکن است سه بار برای حداکثر چهار سال دیگر تمدید یابد.

متقاضی باید در یکی از سطوح مهارت پایین قرار گیرد: رده 1 (مدیران / مدیران اجرایی و مدیران معاونت). رده 2 (مدیران و متخصصان). رده 3 (متخصصان). رده 4 (کارکنان واجد شرایط).

مدیران گروه 1 / مدیران اجرایی و نمایندگان شرکت های داخلی و خارجی، و تنها مدیران / مدیران اجرایی (نه معاونان) نمایندگان و یا شعب (در قرارداد محلی) از مجوز کار معاف هستند. ویزای کار (رده اول) برای اقامت، اعتبار نامحدود دارد. مجوز کار انتقال درون شرکت برای مدیران متخصص و کارکنان واجد شرایط برای همه افراد فرستاده شده و برای کار در قزاقستان در همان گروه از شرکت ها و افراد باقی مانده در قرارداد در کشور خود اعمال می شود و برای مدت 3 سال معتبر است و تنها یک بار برای یک سال قابل تمدید است.

واگذاری موقت، در مورد ویزای کاری برای متقاضیان مهاجر به قزاقستان برای نصب تجهیزات خود شرکت ارسال کننده، یا نظارت بر پروژه های خود شرکت، مجاز است. ویزا های صادر شده برای مدت اقامت بیش از 60 روز در یک دوره 180 روزه نمی باشد. توافق در مورد جابه جایی آزاد کارگران بین کشورهای اقتصادی اوراسیا (EEU)، کارکنان مورد نیاز از ارمنستان، بلاروس، قرقیزستان و روسیه، برای تأمین اجازه کار برای اشتغال در قزاقستان چشم پوشی کرده است و قراردادی را با کارفرمای محلی امضا کرده است. با این حال، ثبت نام آدرس و مالیات هنوز مورد نیاز است.

اقامت قزاقستان از طریق سرمایه گذاری

قزاقستان برنامه ویزای سرمایه گذاری را به زودی منتشر خواهد کرد. جزئیات آن تا این مرحله در حال انجام است و انتظار می رود حداقل میزان سرمایه گذاری 100000 – 200000 دلار باشد.  مرکز مالی جدید آستانه قزاقستان (AIFC) مرکزی است برای هر نوع سرمایه گذاری HNW برای سرمایه گذارانی که قصد اخذ اقامت این کشور را دارند. AIFC یک مرکز بین غرب و شرق خواهد بود. بخشی از برنامه AIFC شامل توسعه برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری است. حداقل سرمایه مورد نیاز بین 100000 – 200000 دلار و در زمینه های زیر می باشد:

  • حسابی در بورس اوراق بهادار آستانه
  • خرید اوراق بهادار در بورس
  • خرید ملک در AIFC

با سرمایه گذاری در قزاقستان، فورا اقامت دائم این کشور برای متقاضیان صادر می شود که اقامت دائم با حقوقی از جمله بیمه درمانی، امنیت اجتماعی و مزایای اقامتی همراه است. تا این مرحله تنها سرمایه گذاران می توانند اقامت دائم این کشور را کسب کنند و همچنان جزئیاتی راجع به کسب شهروندی قزاقستان از طریق سرمایه گذاری در اختیار نیست.

انتظار می رود این برنامه در میان کارآفرینان و سرمایه گذاران آسیای مرکزی از جمله شهروندان کشورهای روسیه، ترکیه و چین محبوب باشد. یکی از جذابیت های کلیدی این طرح،مزایای مالیاتی آن است. مالیات در AIFC صفر درصد است. سرمایه گذاران تنها باید مالیات درآمد داخلی را پرداخت کنند و نیازی به پرداخت مالیات خارجی نیست.

اقامت قزاقستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت قزاقستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت قزاقستان از طریق ازدواج

امروزه در قزاقستان ازدواج بین شهروندان این کشور و خارجیان بسیار مرسوم شده است و دلیل آن هم این است که ورود و خروج از قزاقستان کاملا آزاد است.شهروندان این کشور به صورت پویا با خارجیان در زمینه های بیزنسی و شخصی و همچنین با توجه به توسعه مهاجرت ارتباط برقرار می کنند. تمام این دلایل باعث شده که میزان ازدواج بین شهروندان قزاقی و خارجیان افزایش یابد. اما اول از هر چیز،برای خارجیان این سوال پیش می آید که آیا امکان ثبت چنین ازدواجی در قزاقستان فراهم است، شرایط و مدارک لازم برای درخواست چیست.

طبق ماده 14 قانون جمهوری قزاقستان “در مورد وضعیت قانونی خارجیان”، آنها می توانند ازدواج و طلاق خود را با شهروندان قزاقی در این کشور به ثبت برسانند. همچنین طبق قوانین و مقررات بین المللی کشور، آنها حقوق و وظایف زناشویی و خانوادگی مشابه با شهروندان قزاقی دارند.  قانون قزاقستان شرایط، فرم و نحوه ثبت ازدواج را برای هر یک از همسران تعیین می کند.

شهروندان باید از محدودیت های تعیین شده طبق قانون قزاقستان برای ازدواج از جمله سن ازدواج، عدم وجود رابطه، اختیارات و غیره واقف باشند. ازدواج بین شهروند قزاقی و فرد خارجی با توجه به قوانین مشترک در اداره دادگستری (دفتر ثبت مدنی) و یا در سفارت دیپلماتیک یا موسسه کنسولگری کشور فرد خارجی به ثبت میرسد و منجر به اخذ اقامت قزاقستان می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در قزاقستان میتوانید با مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس بگیرید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *