دانشگاه ینا

دانشگاه ینا آلمان دانشگاه ینا آلمان

Friedrich Schiller University Jena

موقعیت:آلمان - ینا
نوع:دولتی . موسسه
تعداد دانشجویان:16954 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:2307 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
461
رتبه در کشور
26
هزینه ویزا
75 یورو
نرخ پذیرش
60 درصد
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
خوابگاه های خارج از محوطه/--
زمان فرآیند ویزا
بیش از 3 ماه
مجوز کار
دارد
شهریه
رایگان
مقاطع تحصیلی
ارشد، کارشناسی، دکترا

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه فردریک شیلر ینا (Friedrich Schiller University Jena) در سال 1558 در قلب سبز آلمان تاسیس شد. این دانشگاه برای کارهای میان رشته‌ای و فعالیت‌های بین المللی ارزش قائل است و تمام تلاش خود را می‌کند تا این اهداف را عملی کند. این مرکز علمی بزرگ‌ترین دانشگاه با تنها مرکز پزشکی دانشگاهی در تورینگن است که دارای ارتباطات موثر با دیگر دانشگاه های آلمان و جهان می‌باشد و با بیش از 240 دانشگاه و موسسه تحقیقاتی همکاری می‌کند و با بیش از 200 شریک در سراسر جهان، در پروژه های تحقیقاتی همکاری می‌کند.شهر ینا یکی از زیباترین شهرهای دانشگاهی آلمان است و یک پردیس جدید با سالن‌های سخنرانی مدرن در قلب شهر در محل کارخانه اصلی سابق زایس به وجود آورده است. کتابخانه جدید این دانشگاه مفهومی نوآورانه را در یکی از جذاب‌ترین ساختمان‌ها ارائه می‌دهد. دانشگاه ینا به دلیل ارائه‌ی تنوع زیادی از رشته‌های تحصیلی، مورد توجه بسیاری از داوطلبان علاقه مند به تحصیل در آلمان است. در این مقاله به بررسی جزئیات بیشتری از این دانشگاه خواهیم پرداخت.

ددلاین درخواست پذیرش برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد15 مارس تا 15 آوریل (25 اسفند تا 27 فروردین)

دانشکده ها

Faculties

این دانشگاه دارای 10 دانشکده مختلف است که اسامی آنها در جدول زیر آمده است:

 • دانشکده دین شناسی
 • دانشکده ریاضیات و علوم کامپیوتر
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده فیزیک و نجوم
 • دانشکده اقتصاد و کسب و کار
 • دانشکده شیمی و علوم زمین
 • دانشکده هنر و علوم انسانی
 • دانشکده علوم زیستی
 • دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری
 • دانشکده پزشکی

برخی رشته ها و دوره ها

programs

حفظ سنت‌ها و شکل دادن به آینده از اهداف اساسی همه‌ی تحقیقات و آموزش‌ها در دانشگاه فردریک شیلر ینا هستند. تعداد دوره‌های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه معتبر و تاریخی عبارتند از: 

رشته‌های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشدتعداد دوره ها
علوم طبیعی و ریاضیات1 دوره
علوم اجتماعی4 دوره
مدیریت و کسب و کار2 دوره
مهندسی و تکنولوژی2 دوره
مطالعات زیست محیطی و علوم زمین2 دوره
علوم انسانی1 دوره
پزشکی و سلامت1 دوره

 

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 7 به بالا
TOEFEL 90 به بالا
PTE --
GPA --
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشجویانی که در کشور آلمان مشغول به تحصیل هستند هم می‌توانند از بورسیه تحصیلی آلمان که به صورت عمومی ارائه می‌شود استفاده کنند و هم برای برخورداری از بورسیه‌های تخصصی دانشگاه محل تحصیل خود ثبت نام کنند. دانشگاه ینا تنها یک بورسیه به دانشجویان ارائه می‌دهد که در آن به اندازه‌ی 14000 یورو کمک هزینه مالی به افراد شایسته تعلق می‌گیرد. 

 • بورسیه Landesgraduierten-Stipendien

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

در شهر ینا دانشجویان می‌توانند در حومه شهر زندگی کنند اما با این حال در کمترین زمان ممکن در مرکز شهر باشند. با در نظر گرفتن وجود 20000 دانشجو در شهر ینا، پیدا کردن محل اقامت در این شهر ممکن است همیشه آسان نباشد. بهترین روش برای یافتن اقامتگاه مناسب برای دانشجویان، ارتباط آنها با سازمان خدمات دانشجویی تورینگن است. آنها اجاره‌ی فضای زندگی کم هزینه را در سراسر ینا سازماندهی می‌کنند. در حال حاضر، هزینه‌ی اجاره خانه بین 132 تا 379 یورو متغیر است. همچنین دانشجویان می‌توانند گزینه‌های مختلف مسکن را با هم مقایسه کنند و در صفحه اصلی سایت سازمان برای گزینه‌های مورد نظر خود درخواست دهند.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

مشاهیر

Celebrities
کارل مارکس (Karl Marx)
نویسنده و فیلسوف
نجورج ویلهلم فردریک هگل (Georg Wilhelm Friedrich Hegel)
نجورج ویلهلم فردریک هگل (Georg Wilhelm Friedrich Hegel)
فیلسوف و مورخ
فردریک شیلر (Friedrich Schiller)
فردریک شیلر (Friedrich Schiller)
فیلسوف و رمان نویس
هانس کریستین اورستد (Hans Christian Ørsted)
فیزیکدان و مخترع
فردریک هولدرلین (Friedrich Hölderlin)
فردریک هولدرلین (Friedrich Hölderlin)
شاعر و مترجم

سوالات متداول

Location

نرخ پذیرش این دانشگاه 60 درصد است.

5/5 - (1 امتیاز)

بیشتر بخوانید

Read more

دانشگاه ینا آلمان جزو قدیمی ترین دانشگاه های این کشور محسوب می شود (دارای قدمت 400 ساله است). تنوع رشته های تحصیلی و هزینه تحصیل رایگان از جمله عواملی است که باعث جذب دانشجویان بین المللی به دانشگاه فریدریش شیلر ینا آلمان شده است. شما دانشجویان عزیز می توانید مقاله ای که توسط موسسه حقوقی اصطهباناتی در این خصوص تهیه شده است را مطالعه نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه ینا آلمان ، پیشنهاد می کنیم حتما این پادکست را گوش کنید!

درباره دانشگاه ینا آلمان

دانشگاه فردریش شیلر ینا در سال 1558 به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان تأسیس شد و عضو گروه معتبر COIMBRA  است. این دانشگاه دارای بیش از 8000 کارمند و 18،000 دانشجو است. دانشگاه Jena با بیش از 200 دانشگاه و موسسه تحقیقاتی در 26 کشور اروپایی و 29 کشور غیر اروپایی همکاری دارد. این دانشگاه فرصت تحصیل در رشته های گوناگون را برای دانشجویان فراهم کرده است.

دانشکده های دانشگاه ینا در آلمان

دانشگاه ینا دارای 10 دانشکده مختلف است که رشته های متنوعی را در اختیار دانشجویان بومی و بین المللی خود قرار می دهد. دانشکده های این دانشگاه به شرح زیر می باشند:

دانشکده الهیات

دانشکده الهیات دانشگاه ینا در سال 1558 تأسیس شده است. میزان موفقیت این دانشکده در فارغ التحصیلان برجسته ای مانند نخست وزیر سابق کریستین لیبرکنشت و شهردار سابق آلبراخت شرودر نشان داده شده است.

دانشکده حقوق

دانشکده حقوق دانشگاه فردریش شیلر ینا بهترین شرایط را برای تحصیل دانشجویان خود فراهم می کند. این دانشکده امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای دانشجویان خود فراهم کرده و راه آن ها را برای ورود به بازارهای کار جهانی هموار کرده است.

دانشکده اقتصاد و مدیریت بازرگانی

دانشکده اقتصاد و مدیریت بازرگانی چندین برنامه تحصیلی مختلف را ارائه می دهد. زبان آموزش در تمام برنامه های تحصیلی این دانشکده به استثنای رشته اقتصاد در مقطع کارشناسی ارشد به زبان آلمانی می باشد.

دانشکده فلسفه

دانشکده فلسفه یکی از بزرگ ترین دانشکده های دانشگاه فردریش شیلر ینا است. دانشکده فلسفه خود را به عنوان یک دانشکده کلاسیک با تمرکز بر زبان و ادبیات، هنر و فلسفه، تاریخ و ارتباطات می داند. دانشجویان این دانشگاه می توانند از بین 28 دوره کارشناسی و 25 دوره کارشناسی ارشد را انتخاب کنند.

دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری

دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری با بیش از 3400 دانشجو، بیش از 45 استاد و بیش از 20 برنامه تحصیلی یکی از بزرگ ترین دانشکده های دانشگاه ینا می باشد. دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری با تحقیقات پیشرفته در زمینه های مختلف مانند آموزش و پرورش، ورزش، بهداشت، درمان، روانشناسی، ارتباطات، سیاست، جامعه شناسی، اخلاق و سایر موارد دیگر شناخته می شود.

دانشکده ریاضیات و علوم کامپیوتر

دانشکده ریاضیات و علوم کامپیوتر از مهم ترین دانشکده های دانشگاه ینا المان می باشد. برنامه های تحصیلی ارائه شده در دانشکده ریاضیات و علوم کامپیوتر شامل برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در ریاضیات، ریاضیات بازرگانی، علوم کامپیوتر، علوم کامپیوتر کاربردی، علوم محاسباتی و بیوانفورماتیک و غیره می باشد.

دانشکده شیمی و علوم زمین

دانشکده شیمی و علوم زمین سه رشته شیمی، جغرافیا و علوم زمین را تشکیل می دهد. اساتید و کارمندان این دانشکده در بسیاری از پروژه های تحقیقاتی مشترک و انفرادی با بسیاری از دانشگاه ها و موسسات محلی، ملی و بین المللی همکاری می کنند. حدود 2000 دانشجو در برنامه های تحصیلی این دانشکده ثبت نام کرده اند.

دانشکده زیست شناسی

دانشکده زیست شناسی متشکل از حدوداً 2000 دانشجو، 57 استاد و بیش از 450 دستیار پژوهشی است و یکی از بزرگ ترین دانشکده های دانشگاه فردریش شیلر است. این دانشکده پس از سال 1990 به شکل امروزی تأسیس شد و شامل زیست شناسی و بیوشیمی و داروسازی و علوم تغذیه است. تحقیقات در دانشکده زیست شناسی دانشگاه ینا در سه زمینه اصلی متمرکز است.کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با تحصیل در دانشگاه Jena کشور آلمان می باشند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه فریدریش شیلر ینا آلمان

دانشگاه Jena امکانی را فراهم کرده است تا دانشجویانی که به دنبال تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی هستند، بتوانند در این دانشگاه به تحصیل مشغول شوند. دانشکده پزشکی با بیش از 200 سال سابقه تنها بیمارستان دانشگاهی در شهر تورینگن است. 2400 دانشجوی پزشکی و دندانپزشکی در این دانشکده مشغول به تحصیل می باشند."تحصیل

شرایط تحصیل در دانشگاه ینا در آلمان

دانشجویان باید توجه داشته باشند که اکثر رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی این دانشگاه به زبان آلمانی ارائه می شوند، در نتیجه ارائه مدرک زبان معتبر جهت اخذ پذیرش الزامی است. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند به مدرک Hochschulzugangsberechtigung نیاز خواهند داشت، در صورتی که مدرک تحصیلی آن ها در کشور آلمان به رسمیت شناخته نشود، باید در دوره های کالج شرکت کرده و در آزمون ورودی دانشگاه پذیرفته شوند.

شرط سنی

جهت اخذ پذیرش در دانشگاه Jena این کشور محدودیت هایی را در نظر گرفته است. آن دسته از دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه ینا در آلمان در مقطع کارشناسی را دارند باید نهایتاً 21 سال سن داشته و وقفه تحصیلی آن ها نباید بیشتر از سه الی چهار سال باشد.

مدارک لازم جهت پذیرش

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه ینا المان به شرح زیر می باشد:

 • کپی گذرنامه
 • رزومه تحصیلی
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • مدرک زبان معتبر
 • بیمه نامه
 • گواهی اثبات نمکن مالی
 • گواهی پزشکی
 • تکمیل فرم درخواست آنلاین

آزمون های زبان قابل قبول

دانشجویان بین المللی برای این که بتوانند تحصیلات خود را در این دانشگاه آغاز کنند، باید مهارت خود را در زبان آلمانی اثبات کنند. آزمون های قابل قبول جهت اخذ پذیرش از این دانشگاه به شرح زیر می باشند:

 • DSH
 • TestDaF
 • TelC

هزینه تحصیل در دانشگاه Jena آلمان

کشور آلمان فرصتی را فراهم کرده است تا دانشجویان بین المللی بتوانند به صورت رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور به تحصیل مشغول شوند. دانشجویان دانشگاه ینا در هر ترم مبلغی در حدود 250 تا 300 یورو را بابت انجام کارهای اداری و انجمن های دانشجویی و حمل و نقل پرداخت خواهند کرد.

هزینه زندگی دانشجویی

دانشجویانی که قصد اقدام برای مهاجرت به آلمان تحصیلی دارند و یا به تحصیل در دانشگاه ینا ​​در کشور آلمان مشغول هستند، برای تأمین هزینه های زندگی خود از جمله اجاره مسکن، غذا، لباس، حمل و نقل، تفریح ​​و سایر هزینه ها در هر ماه به حدود 700 تا 800 یورو نیاز خواهند داشت. برخی از هزینه های زندگی دانشجویان بین المللی در این کشور به شرح زیر می باشد:

عنوانهزینهعنوانهزینه
غذا در رستوران ارزان قیمت10 یوروسیگار6.70 یورو
غذا در مک دونالد8 یوروتاکسی (تعرفه عادی)3.50 یورو
آبجو داخلی3.50 یوروقبوض خدماتی برای آپارتمان 85 متر مربعی221.17 یورو
آبجو وارداتی3.50 یورواینترنت32.20 یورو
شیر (یک لیتر)0.84 یوروباشگاه تناسب اندام30.13 یورو
قرص نان سفید تازه1.34 یوروبلیط یک طرفه (عبور محلی)2.80 یورو
برنج (یک کیلوگرم)1.98 یورورفت و آمد ماهانه (قیمت معمولی)70 یورو
تخم مرغ2.23 یوروتاکسی یک ساعت انتظار30 یورو
پنیر محلی (یک کیلوگرم)7.96 یورواجاره باشگاه تنیس19.68 یورو
سینه مرغ (یک کیلوگرم)7.13 یورویک دست لباس تابستانی35.05 یورو
گوشت قرمز (یک کیلوگرم)10.06 یورویک جفت شلوار جین Levis 50176.82 یورو
سیب (یک کیلوگرم)2.31 یورویک جفت کفش پیاده روی نایک80.89 یورو
موز (یک کیلوگرم)1.66 یوروآپارتمان (یک خوابه) در مرکز شهر739.89 یورو
پرتقال (یک کیلوگرم)1.88 یوروآپارتمان (سه خوابه) در مرکز شهر560.15 یورو
گوجه فرنگی (یک کیلوگرم)2.48 یوروآپارتمان (یک خوابه) در خارج از مرکز شهر1،419.07 یورو
کاهو0.95 یوروآپارتمان (سه خوابه) در خارج از مرکز شهر1،057.23 یورو

هر گونه سوال در رابطه با تحصیل در دانشگاه ینا آلمان را با کارشناسان موسسه حقوقی اصطهباناتی در میان بگذارید.

رشته های تحصیلی دانشگاه ینا آلمان

این دانشگاه دارای چند دانشکده مختلف است که طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را در اختیار دانشجویان بومی و بین المللی خود قرار می دهد. دانشجویان بین المللی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه ینا کشور آلمان به آدرس https://www.uni-jena.de/ مراجعه کنند. برخی از رشته های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه به شرح زیر می باشند:

 • علوم زیستی
 • علم شیمی
 • علوم زمین
 • جغرافیا
 • زمین شناسی
 • تاریخ هنر و مطالعات فیلم
 • بیوانفورماتیک
 • مدیریت کسب و کار
 • ریاضیات بازرگانی
 • سیستم های اطلاعاتی تجاری
 • شیمی مواد
 • باستان شناسی کلاسیک
 • علوم محاسباتی و داده ها
 • علوم کامپیوتر
 • اقتصاد
 • مطالعات انگلیسی و آمریکایی
 • مدیریت اجتماعی
 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • میکروبیولوژی
 • داروسازی
 • جرم شناسی
 • فلسفه
 • فقه
 • فیزیک
 • موسیقی شناسی
 • علوم سیاسی
 • روانشناسی
 • جامعه شناسی
 • علوم ورزشی

بورسیه دانشگاه فریدریش شیلر ینا آلمان

دانشگاه فردریش شیلر ینا سالانه بورسیه هایی را به دانشجویان خود اعطا می کند که توسط دولت تورینگن تأمین می شوند. این بورسیه ها سه ساله می باشند. سازمان های دیگری از جمله سازمان DAAD (حداکثر 1000 یورو در ماه) نیز بورسیه های گوناگونی را در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار می دهند."بورسیه

کمک هزینه FSU برای دوره دکترا

این دانشگاه کمک های ویژه ای به دانشجویان دکتری اعطا می کند که مبلغ آن ها 1400 یورو در ماه است. به طور معمول، این بورسیه های تحصیلی برای مدت حداکثر شش ماه اعطا می شوند اما این دوره ممکن است در موارد استثنایی تا 12 ماه افزایش یابد.

خوابگاه دانشگاه ینا در آلمان

اکثر دانشجویان این دانشگاه در اتاق های یک نفره در آپارتمان های مشترک با یک تا هشت دانشجوی دیگر که یک آشپزخانه و یک حمام مشترک دارند، اقامت دارند. هزینه خوابگاه تقریباً 200 تا 350 یورو در ماه است.

کار دانشجویی

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه ینا آلمان را دارند، می توانند جهت کاهش هزینه های زندگی خود در این کشور به کار دانشجویی مشغول شوند. باید توجه داشت که کشور آلمان دارای پایین ترین نرخ بیکاری در کل قاره اروپا می باشد.

مدت زمان کار دانشجویی

دانشجویان بین المللی دانشگاه Jena می توانند در هنگام تحصیل در آلمان به مدت 120 روز به صورت تمام وقت تا 240 روز به صورت نیمه وقت به کار دانشجویی مشغول شوند. باید توجه داشت که دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا مجاز به کار کردن به صورت خود اشتغالی یا آزاد نمی باشند و این کار تخلف محسوب می شود.

درامد کار دانشجویی در کشور آلمان

دانشجویان دانشگاه ینا در آلمان می توانند حداکثر 450 یورو به صورت ماهانه درآمد داشته باشند. اگر آن ها بیش از این مقدار درآمد کسب کنند، شماره مالیات بر درآمد دریافت خواهند کرد و مالیات از حقوق آن ها کسر خواهد شد. سخن آخرموسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی با سال ها تجربه در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی، ویزا و اقامت آماده ارائه مشاوره تخصصی در رابطه با تحصیل دانشگاه ینا در آلمان می باشد. هم وطنان عزیز می توانند جهت راهنمایی و مشاوره حضوری به شعب این موسسه در شهرهای شیراز، تهران، مشهد، اصفهان، تبریز و رشت مراجعه کنند. همچنین افرادی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اعزام دانشجو به آلمان، تحصیل در آلمان و تحصیل پزشکی در آلمان دارند، می‌توانند به دیگر مقالات سایت ما مراجعه کنند.

دانشگاه های مشابه

Similar universities

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *