تحصیل در باندونگ اندونزی

این سرزمین از هزاران جزیره تشکیل شده است. اندونزی به معنای جزیره هندی خواهد بود. باید بدانید که این کشور از نظر اقتصادی رشد بسیاری کرده است و بزرگترین قطب اقتصادی جنوب آسیا را به خود اختصاص داده است. اندونزی کشوری متنوع می باشد، چرا که از هزاران فرقه، زبان و فرهنگ مختلف تشکیل شده است. ناگفته نماند که تحصیل در اندونزی در دانشگاه های بسیار عالی ( با اعتبار ) و جهت کسب تجارب بسیار عالی خواهد بود. وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شیراز قادر به اخذ ویزای تحصیلی تضمینی در دانشگاه های تایید شده برای متقاضیان تحصیل در اندونزی می باشند همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به اندونزی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در اندونزی

اگر شما قصد تحصیل در کشور اندونزی را دارید، لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه های بسیار عالی، شهرهای دانشجویی موجود در این کشور و نحوه در خواست دادن این مقاله را مطالعه نمایید.

بسیاری افراد تحصیل در اندونزی را در جهت مهاجرت به اندونزی از طریق تحصیل اقدام می کنند، این افراد می توانند پس از اخذ اقامت در اندونزی از نوع تحصیلی ، نسبت به اخذ تابعیت اندونزی اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به اندونزی در کنار راه های دیگر مثل ویزای کار در اندونزی و سرمایه گذاری در اندونزی می باشد. شایان ذکر است تابعیت اندونزی از طریق تولد فرزند در اندونزی از این قاعده مستثنی است.

دانشگاه های معتبر اندونزی

در کشور اندونزی دانشگاه ها به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم خواهند شد، این در حالیست که اکثر این دانشگاه ها خصوصی می باشند. ناگفته نماند که هر دو نوع دانشگاه زیر نظر وزارت آموزش و پرورش ملی فعالیت می کنند. باید بدانید که آموزش عالی در سال 1945 در این کشور رشد بسیاری کرد. این در حالی بود که در سال 1950 تنها 10 موسسه آموزش عالی در این کشور بود، که در حال حاضر به 3000 و حدود 6000 دانشجوی بین المللی رسیده است، ناگفته نماند که اکثر این دانشجویان متعلق به مالزی می باشند.

تعداد 9 تا از دانشگاه های این کشور در سال 14/2015 خصوصیات رتبه بندی دانشگاه های QS را به خود گرفتند. این در حالی بود که 3 تا از این دانشگاه ها در میان 600 دانشگاه برتر جهان قرار داشتند.

دانشگاه اندونزی ( UI ) در سال 1849 تاسیس گشت. این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین دانشگاه کشور اندونزی شناخته می شود، دانشگاهی که در رتبه برترین دانشگاه های جهان قرار دارد. باید بدانید که دانشگاه اندونزی رتبه 79 را در رتبه بندی های دانشگاه و در آسیا ( سال 2015 ) به دست آورده است و محوطه دانشگاهی در Depok، غرب Java و Jakarta دارد. کتابخانه این دانشگاه بزرگترین کتابخانه در جنوب آسیا می باشد چرا که گنجایش 1،5 میلیون کتاب را در خود دارد.

اصلاحات بسیاری در سال 2007 بر روی دانشگاه های اندونزی صورت گرفت، اصلاحاتی که موجب تحقیقات بیش تر و نشرهای جدید گشت. این دانشگاه از علامتی که نشان دهنده ایده Kala-Makara ( منبع انرژی در طبیعت، از خورشید و زمین ) می باشد استفاده می نماید. این دانشگاه مبحث حضور علوم مختلف، تمامی زیر شاخه ها و رشد جوانه هایی که موجب شکوفایی علوم جدید می شود را به تصویر می کشد. این امر بدین معناست که مبحث ریختن آب مفهوم کارکرد علوم مختلف را در پی دارد.

موسسه فناوری Bandung  ITB

این موسسه در رتبه 440-431 جهانی قرار دارد. موسسه فناوری باندونگ ( ITB ) در سال 1920 افتتاح شد و به عنوان یکی از شاخه های موسسه Delft اندونزی در نظر گرفته شد، موسسه ای که به عنوان Technische Hoogeschool te Bandoeng شناخته می شود اما به عنوان موسسه ی آموزشی جداگانه ( در سال 1959 ) در نظر گرفته می شود. موسسه فناوری باندونگ از ابتدا به عنوان یک موسسه بین المللی در نظر گرفته شد و رتبه بسیار عالی را در میان 300 دانشگاه برتر جهان کسب کرد. ناگفته نماند که شهرت این دانشگاه بدلیل مطرح کردن گرایش مهندسی پزشکی خواهد بود. این موسسه 20000 دانشجوی ساکن باندونگ ( بزرگ ترین شهر اندونزی ) را تحت آموزش خود قرار می دهد. این در حالیست که کل محوطه این دانشگاه 770000 متر مربع می باشد. به طور کلی جهت تحصیل در اندونزی این دانشگاه توصیه می گردد.

تحصیل در باندونگ اندونزی

دانشگاه Gadjah Mada  UGM

یکی دیگر از دانشگاه های اندونزی، دانشگاه Gadjah Mada ( UGM ) خواهد بود، دانشگاهی که در رتبه 600-551 QS جهانی قرار دارد و رتبه 137 آسیایی را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در سال 1949 تاسیس گشت و به عنوان بزرگترین دانشگاه در این کشور در نظر گرفته شد، دانشگاهی که حدود 50000 دانشجو و 1187 دانشجوی بین المللی را در خود جای داده است. محوطه اصلی این دانشگاه حدود 360 Acre ( واحد سنجش زمین ) خواهد بود، که در کوچکترین شهر این کشور ( Yogyakarta ) واقع شده است، شهری که شهرت آن بدلیل وجود مرکز آموزشی می باشد. GUM در حال حاضر در منطقه Educopolis فعالیت می کند و به ایجاد محیط آموزشی پیشرفته و با استفاده از همکاری های گسترده و با بکارگیری عناوین کلیدی زیست محیطی مبادرت می ورزد. جهت تحصیل در اندونزی این دانشگاه از وضعیت مناسبی برخوردار است.

دیگر دانشگاه های برتر اندونزی

تعداد 6 دانشگاه برتر دیگر درجهت تحصیل در اندونزی وجود دارد که همگی در رتبه 701 QS جهانی و در رتبه بندی دانشگاه های برتر قرار دارند. این دانشگاه های برتر عبارتند از :

باید بدانید که مردمان کشور اندونزی بسیار دوستانه رفتار می کنند و مهمان نواز می باشند، چرا که این کشور به عنوان صورت خندان شناخته می شود. بسیاری از دانشگاه های این کشور، دانشجویانی را که نمی توانند به زبان اندونزی صحبت کنند یاری می نمایند. باید بدانید که این امر مستلزم شرکت در دوره های Pendamping ( کلاس های انگلیسی که شما را در جهت یادگیری زبان اندونزی هدایت می کنند ) خواهد بود. pendamping شما را در جهت کشف بهترین و ارزان ترین مکان برای غذا خوردن و چگونگی گردش در کشور یاری خواهد کرد. باید بدانید که اغلب غذاهای این کشور ادویه دار می باشد و طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است، چرا که همین امر موجب تمایز این کشور از دیگر کشورها شده است.

در مقطع دکترا اغلب رشته ها به زبان انگلیسی آموزش داده میشوند. تحصیل در اندونزی بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست علاقه مندان ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور اندونزی که مدرک زبان ندارند میتوانند با مراجعه به موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در شهر شیراز و سپری کردن دوره های یادگیری زبان در کمترین زمان بهترین نتیجه را بگیرند.

به طور معمول آب و هوای این کشور گرم و مرطوب می باشد و به عنوان کشوری گرم و با دمای بالا شناخته می شود. در این کشور دو نوع فصل وجود دارد، فصل خیس که مابین ماه های اکتبر و آوریل می باشد و فصل خشک که مابین ماه های مه و سپتامبر خواهد بود.

کشور اندونزی کشوری مسلمان می باشد و تکریم قوانین بومی و آداب و رسوم بسیار مهم می باشد. برای مثال قمار و شرط بندی در این کشور غیر قانونی می باشد این در حالیست که در صورت تکریم مذهب شما فردی محترم به حساب خواهید آمد. این بسیار حائز اهمیت است که شما از اخلاقیات اجتماعی ( در زمان تعامل ) پیروری کنید، برای مثال این بسیار مهم است که شما از دست چپ خود برای انجام هر کاری استفاده نکنید چرا که در صورت تحقق این امر، آن عمل غیر پاکیزه به نظر می رسد. ناگفته نماند که پوشیدن لباس های پوشیده ضروری می باشد. این در حالیست که تمام اندونزی ها افرادی منطقی، روشنفکر و صبور می باشند.

Jakarta شهر جاکارتا

Jakarta شهری بسیار بزرگ می باشد چرا که خانه 30 میلیون نفر می باشد. این منطقه به عنوان بزرگترین مکان در اندونزی و جنوب آسیا می باشد. این شهر به عنوان مرکز فعالیت های اقتصادی، فرهنگ و سیاست در نظر گرفته می شود و به عنوان پایتخت شناخته می شود. باید بدانید که این شهر به صورت مستقیمی توسط دولت کنترل می شود. بسیاری از تجارت های بزرگ در این شهر صورت می گیرد، علاوه بر تمامی این موارد این شهر، استانداردهای زندگی بسیار عالی را در اختیار شهروندان قرار می دهد. استانداردهایی که موجب جذب بسیاری از مهاجران با زبان، گویش، خوراک، آداب و رسوم، علایق و فرهنگ متفاوت و متنوع شده است.

این شهر از تاریخ غنی برخوردار است، تاریخی که بحث های بسیاری ماورای آن وجود دارد و به عنوان sunda kelapa ( این نام تغییرات بسیاری کرده است ) شناخته می شود. امروزه شهر Jakarta با نام مستعار Big Durian شناخته می شود. اگرچه فرهنگ نوشیدنی های الکلی در کشور اندونزی وجود ندارد اما شهر Jakarta بهترین شب ها را در آسیا برای مردمان در نظر می گیرد. ناگفته نماند که هزینه خوش گذارانی های شبانه در این شهر در مقایسه با دیگر شهر ها بسیار خواهد بود. باید بدانید که هزینه زندگی در شهر Jakarta نسبت به دیگر مناطق کشور زیاد تر خواهد بود این در حالیست که هزینه اجاره به صورت چشمگیری بالا می باشد. بنابراین دانشجویان بین المللی که قصد زندگی در این شهر را دارند ملزم به تمکین مالی بالایی خواهند بود. باید بدانید که شهر Jakarta خانه بسیاری از دانشگاه های اندونزی می باشد، دانشگاه هایی که در رتبه برترین دانشگاه های جهان قرار دارند.

Surabaya شهر سورابایا

Surbaya به عنوان دومین شهر بزرگ در اندونزی در نظر گرفته می شود. شهری که نه میلیون جمعیت را در خود جای داده است. این شهر به عنوان kota pahlawan ( شهر قهرمانان ) شناخته می شود. باید بدانید که شهر Surabaya به صورت مستقلی فعالیت می کند. امروزه شهر surbaya به عنوان به مرکز اقتصادی شرق java و مقصد نیروهای دریایی ملی در نظر گرفته می شود. منظره این شهر با آسمان خراش های دنیای مدرن، کانال ها و معماری شهر اندونزی ( به دلیل وجود استعمارگران اندونزیی در این شهر ) در آمیخته است. باید بدانید که فرهنگ های غذایی خاصی در این کشور وجود دارد، چرا که این شهر مقصد بسیاری از رستوران های بسیار بزرگ می باشد. در میان دانشگاه های برتر، دانشگاه Airlangga در شهر surbaya واقع شده است، دانشگاهی از اعتبار و شهرت بسیار والایی برخوردار است. و جهت جهت تحصیل در اندونزی این شهر مناسب میباشد.

Bandung شهر باندیگ

Bandung به عنوان سومین شهر بزرگ در اندونزی در نظر گرفته می شود. این شهر پایتخت غرب java می باشد، که مناطق شهری بسیاری را در بر گرفته است، شهری که مقصد 7 میلیون جمعیت می باشد. این شهر در 768 متری ( 2520 feet ) سطح دریا واقع شده است، چرا که این شهر از دمای خنکی در طول سال برخوردار است. ناگفته نماند که این شهر پس از خودمختاری و استقلال کامل، نسبت به توسعه مناطق شهری و تلاش در جهت تبدیل این شهر به بزرگترین شهر ها مبادرت ورزید. باید بدانید که دانشگاه و موسسه فناوری Bundug ( ITB ) در این شهر واقع شده است، دانشگاهی که به عنوان قدیمی ترین و با اعتبارترین دانشگاه ها در کشور اندونزی می باشد. و برای تحصیل در اندونزی این دشهر را نیز باید در نظر گرفت.

از دیگر دلایل شهرت این شهر مواردی نظیر : مستعمرات، معماری های هنری، مغازه های بسیار عالی و آشپزخانه های بسیار بزرگ خواهد بود.

Yogyakarta شهر یوگی آکارتا

نام دیگر این شهر jogia می باشد. شهر Yogyakarta کوچکترین شهر دانشجویی در کشور اندونزی می باشد، شهری که 388000 جمعیت را در خود جای داده است. ترجمه نام این شهر ” پیشرفت و رونق ” می باشد. ناگفته نماند که از دلایل شهرت این شهر وجود مراکز آموزشی بسیار عالی، معماری های قدیمی، میراث فرهنگی، ساختمان های سلطنتی ( که به عنوان kraton و یا کاخ های سلطنتی شناخته می شود )، مراکز گردشگری بسیار مشهور نظیر : معابد Prambanan، معابد بزرگ و زیبای هندی در آسیا و وجود این شهر در سایت UNESCO  جهانی و میراث فرهنگی خواهد بود. باید بدانید که شهر Yogyakarta به عنوان خانه دانشگاه Gadjah Mada در نظر گرفته می شود، دانشگاهی که در میان دیگر دانشگاه های مشهور سرآمد می باشد. ناگفته نماند که بسیاری از دانشجویان، شهر Yogyakarta را بدلیل وجود فرهنگ سنتی و روشنفکری مردم انتخاب می نمایند.

شرایط تحصیل مدارس در اندونزی

این کشور دارای مدرسه های دو سویه می­باشد. در دبيرستانهاي دوسويه ،تدریس به دو زبان اندونزیایی و انگلیسی صورت می­پذیرد. در اكثر مدارس اندونزي انگيزه دانش‌آموز از تحصيل گرفتن نمرات خوب است واحتمالا اين مسئله نتيجه اهميتي است كه جامعه به نمره و مدرك مي‌دهد. اين حقيقت كه دولت اندونزی به مدارس دوسويه اجازه فعاليت داد شاید دليلي براين ادعاست كه براي مردم اهميت زبان انگليسي از زبان اندونزيايي بيشتر شود. طول دوره آموزش مقدماتي متوسطه 3 سال است که ازسن 16 سالگي آغاز گرديده و تا سن18سالگي به طول مي انجامد.

مبلغ شهریه و هزینه های زندگی

اگر شما قصد تحصیل در اندونزی را در سر دارید، باید بدانید که مبلغ شهریه در دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور کم خواهد بود، مبلغی که حدود 6100-3000 دلار – دلار آمریکا برای هر سال را در بر خواهد گرفت. ناگفته نماند که دانشجویان گرایش پزشکی و متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی مستلزم پرداخت هزینه ای بالاتر خواهند بود.

هزینه زندگی در کشور اندونزی کاملا پایین خواهد بود. پیشنهاد می شود که برای تحصیل در دانشگاه های اندونزی افراد مبلغی حدود 8600 دلار – دلار آمریکا را برای یکسال در اختیار داشته باشند، مبلغی که هزینه های اقامت، هزینه کتاب و جزوه و مسافرت را تحت پوشش خود قرار می دهد. لازم است که شما مبلغی را برای گذراندن اوقات فراغت و سرگرمی در نظر بگیرید. ناگفته نماند که هزینه های زندگی در شهر Jakarta نسبت به دیگر شهر های کشور زیادتر خواهد بود.

درخواست جهت تحصیل در اندونزی

درخواست شما می بایست به صورت مستقیم به موسسه اندونزیایی داده شود، باید بدانید که این درخواست حدود 50 دلار – دلار آمریکا هزینه می برد. مدارک لازم جهت درخواست دادن برای پذیرش در دانشگاه عبارت است از :

 • ارائه گواهی تحصیل دبیرستان یا معادل آن در صورت قصد تحصیل در مقطع کارشناسی، ارائه مدرک کارشناسی در صورت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد.
 • ارائه ریز نمرات
 • اثبات مهارت های زبانی با شرکت در آزمون های IELTS یا TOEFL، اثبات مهارت های تحصیل در اندونزی.
 • شرکت در آزمون GMAT یا GRE در صورت قصد تحصیل در گرایش تجارت یا اقتصاد و اخذ مدرک کارشناسی ارشد.

اخذ ویزای دانشجویی اندونزی

باید بدانید که جهت تحصیل در اندونزی شما به ویزای Sosial/budaya ( اجتماعی / فرهنگی ) نیاز خواهید داشت. جهت اخذ این ویزا شما ملزم به دادن درخواست در سفارت اندونزی و یا کنسولگری کشور خود پس از پذیرش در دانشگاه اندونزی و قبل از شروع دوره ها خواهید بود. با اخذ این ویزا شما قادر به اقامت در کشور اندونزی به مدت 60 روز و تمدید این ویزا خواهید بود. ناگفته نماند که برای اخذ این ویزا شما به مبلغ کمی نیاز خواهید داشت. این بسیار حائز اهمیت است که قبل از هرگونه اقدام دانشجویان نسبت به ارزیابی سایت سفارت اندونزی و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا مبادرت ورزند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا و اخذ پذیرش از دانشکاه های کشور اندونزی عبارت است از :

 • ارائه گذرنامه، گذرنامه ای که حداقل به مدت 6 ماه پس از ورود به کشور اندونزی اعتبار داشته باشد.
 • ارائه عکس رنگی و در سایز مشخص شده از خود.
 • تکمیل فرم درخواست ویزا.
 • اثبات تمکین مالی خود برای زندگی و تحصیل در اندونزی.
 • ارائه گواهی سلامت.
 • ارائه نامه پذیریفته شدن شما در دانشگاه اندونزی.
 • پرداخت هزینه های ضروری، اثبات در اختیار داشتن بورسیه تحصیلی در اندونزی (جهت تحصیل رایگان).

زبان در کشور اندونزی

زبان رسمی کشور اندونزی Bahasa Indonesia ( اندونزیایی ) می باشد. این درحالیست که دانشگاه های این کشور برنامه هایی به زبان انگلیسی ( به ویژه برای دانشجویان بین المللی ) در اختیار دانشجویان قرار می دهند. معمولا برنامه های انگلیسی در میان دانشجویان کارشناسی ارشد ( در دانشگاه های خصوصی ) رایج خواهد بود. این بسیار حائز اهمیت است که بدانید، که خارج از شهرهای اصلی انگلیسی زبان وجود ندارد. لذا پیشنهاد می شود که افراد نسبت به یادگیری عبارت های اصلی اندونزیایی و جهت برقراری ارتباط با بومی زبانان مبادرت ورزند.

امنیت در اندونزی

شما ملزم به اخذ بیمه سلامت قبل از سفر به اندونزی خواهید بود، چرا که هزینه درمان در این کشور گران می باشد. لذا شما ملزم به ویزیت شدن توسط یک پزشک حرفه ای و واکسن زدن قبل از رفتن به اندونزی خواهید بود. باید بدانید که آب آشامیدنی در این کشور ایمن نمی باشد لذا پیشنهاد می شود که آب آشامیدنی از قبل جوشیده و یا سترون گردد. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در فوق، خطر وجود تروریسم ها و ناآرامی در این کشور احساس می شود. ناگفته نماند که آتشفشان های فعال و زلزله های مستعدی در این کشور وجود دارد. در نهایت به افراد خارجی پیشنهاد می شود که هشیاری کامل نسبت به اقامت تحصیلی و تحصیل در اندونزی داشته باشند.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات راجع به شرایط اعزام دانشجو به اندونزی و اخذ ویزای و پذیرش تحصیلی تضمینی در این کشور می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی- مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما ، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در شهر شیراز از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیلی تضمینی کشور اندونزی را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

4/5 - (1 امتیاز)

4 دیدگاه برای “تحصیل در اندونزی

 1. سپیده گفت:

  نظرتون در مورد اندونزی برای تحصیل دکترا کلا چیه نسبت به بقیه جاها مثل اروپا

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   انتخاب کشور بسته به هدف و علایق شما دارد.

 2. غلام شاه علیزایی گفت:

  سلام و علیکم
  میخواستم بدانم پذیرش دوره دکترای حقوق در UGM یا دانشگاه دیگری در اندونیزیا و یا دانشگاه های ترکیه چه شرایطی میباشد. آیا بدون داشتن سند تافل میتوانم ادمِیژن بگیرم. شرکت شما در زمینه اخذ پذیرش دکترای چه خدماتی را ارائه مینماید؟
  با سپاس

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای پذیرش در مقطع دکترا دانشگاه های هدف زیاد وجود دارد که ما میتوانیم به شما راهنمایی کنیم و به نتیجه برسید.
   اما قبل از هر چیزی بایستی که شرایط و مدارک شما بررسی شود و رزومه شما فراهم.
   سپس کارشناس ما می تواند شرایط شما را دقیقا به سمت هدفتان هموار کند.
   بهتر است نسخه ای از مدارک و شرایط خود را برای ما ایمیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *