تحصیل و اعزام دانشجو

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی

اینجا مطالبی هست که باید در هنگام تصمیم گیری انتخاب بهترین کشور برای تحصیل پزشکی در نظر بگیرید، و نیز پندهایی هست که چطور می توانید از وقت خود نهایت استفاده را بکنید.

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی

رویای پزشک شدن دارید؟ اگر رویای پزشک و یا جراح شدن را دارید، تنها نیستید، ولی چگونه تصمیم می گیرید که در کدام دانشکده پزشکی درس بخوانید؟ دانشکده های بسیاری در سراسر جهان وجود دارند که دانشجویان مهاجر را می پذیرند.

چرا کشور خانه را ترک کنید؟

وقتی برای رفتن به دانشکده آماده می شوید، اولین تصمیم این است که کجا درس بخوانید. دانشکده های بین المللی تجارب مختلفی دارند که شما نمی توانید در کشور خانه به آن ها دست یابید. سفر موقعیت بسیار شگفت انگیزی است برای رد و بدل فرهنگ های تاریه، و ملاقات دوستان جدید با سبک زندگی ها و نظرات مختلف.

سفر همچنین به رزومه شما قدرت می بخشد، تجارب فرهنگی مختلف رزومه شما را آنقدر قوی می کند که کارفرمایان به آن علاقمند می شوند. پزشکان با افراد مختلف بطور روزانه سر و کار دارند، و سفر بین المللی شما را از رقابت در بازار بسیار رقابت جویانه جدا می کند. یک دانش آموخته دنیادیده موقعیت و شانس بیشتری برای قرار گیری در جایگاه عالی را دارد.

انتخاب مقصد تحصیل پزشکی

در پایین نکاتی آمده است که هنگام انتخاب دانشکده بین المللی باید به آن ها فکر کنید:

 • آب و هوا: چه نوع آب و هوایی را ترجیح می دهید؟ گرم؟ سرد؟ چهار فصل؟
 • دوستی و اخوت: فرهنگ باز و دوستانه و گیراست؟ جایگاه سیاسی منطقه ثبات دارد؟
 • هزینه ها: آیا شهریه و هزینه زندگی با بودجه شما همخوانی دارد؟
 • معروفیت دانشکده- آیا دانشکده پزشکی معروف است و معروفیت خوبی دارد؟

در حالیکه دانشجویان هندی بسیاری دانشکده ها  و مدارس امریکا و انگلیس را برای پزشکی خواندن انتخاب می کنند، این ها تنها گزینه های انتخابی نیستند. مقاصدی که جمعیت آن ها در حال افزایش است و دانشجویان بین المللی را دعوت می کنند، شامل استرالیا، نیوزلند، مالزی، لهستان و کارائیب می شود.

استرالیا مکانی فوق العاده با آب و هوایی معتدل و فرهنگی دوستانه و صمیمی است. رقابت برای این منطقه در جنوب استرالیا کمتر می شود، و دانشجویان بین المللی در مقایسه با سایر مناطق کشور ارجحیت دارند. میزان شهریه در مقایسه با شهریه های بالای امریکا و انگلستان بالاست، و بالاتر از هندوستان نیز هست.

نیوزلند دو مدرسه پزشکی دارد. شهریه و هزینه زندگی در سطح بالاست و حمایت از دانشجویان بین المللی قوی است. موسسه دانشجویان پزشکی نیوزلند حمایت ها، رویداد ها و خدماتی را ارائه می دهند تا به دانشجویان کمک کنند که به شرایط جدید زندگی و کسب و کار آینده شان عادت کنند.

تحصیل پزشکی در مالزی

تحصیل پزشکی در مالزی

تحصیل پزشکی در مالزی

مالزی نیز تاریخچه بسیار طولانی در زمینه پذیرش و تحصیل در مالزی دانشجویان پزشکی در سطح بین الملل دارد. اولین مدرسه پزشکی مالزی در سال 1905 در سنگاپور تاسیس شد. اکنون 21 مدرسه دولتی و خصوصی در کل کشور وجود دارد.

دانشگاه بین المللی پزشکی برنامه انتقالی نیز برای دانشجویان دارد که در آن دانشجویان دو سال اول را در دانشکده پزشکی در کوالالامپور می گذرانند و بعد از آن درس خود را در یکی از 26 دانشکده مورد قبول آن ها در استرالیا، انگلستان، ایرلند، کانادا و یا ایالات متحده امریکا به اتمام می رسانند. دانشگاه های زیاد دیگری ، مانند Panang و دانشکده پزشکی Manipal هماهنگی انتقال دانشجو را در شرایط محدودکننده کمتری انجام می دهد.

تحصیل پزشکی در لهستان

تحصیل در لهستان اقتصادی ترین دوره پزشکی را در جهان ارائه می دهد. شهریه می تواند کمتر از 14k در کل سال شود و هزینه زندگی نیز بطور منطقی پایین است، با وجود اینکه بطور کلی در مقایسه با زندگی در هندوستان بیشتر است. دما در زمستان تا 15 درجه سانتی گراد کاهش پیدا می کند و حتی در تابستان ها هوا می تواند سرد، مه آلود و مرطوب شود، ولی از منظر اقتصادی، لهستان یک گزینه مناسب است و از نظر سیاسی نیز کشوری باثبات و آرام است.

هزینه دانشکده پزشکی در کارائیب بیشتر از لهستان است، ولی بسیار کمتر از سایر کشورها می باشد. هزینه زندگی در لهستان قابل قیاس با مناطق نیمه گران در اروپا و ایالات متحده امریکا است، و آب و هوا نیز معتدل و گرمسیری است. مردم بسیار صمیمی هستند و زندگی در این مکان جالب انگیز است.

تهیه روزمه کاری تحصیل پزشکی

وقتی در مدرسه درس می خوانید، راههای زیادی وجود دارد تا به ارزش رزومه تان بیافزایید. نمرات خوب تنها یک بخش از این پازل است. کارفرمایان معمولا رزومه های زیادی را برای هر شغل دریافت می کنند، و دانش آموختگانی که تازه فارغ از تحصیل شده اند در لیست پایین این اسامی جای دارند، مگر اینکه رزومه درخشانی داشته باشند. در اینجا نکاتی برای بُرد در این رقابت آورده شده است:

 • شبکه سازی کنید. یکی از مهارت ها و حرفه های مفید امروزه شبکه سازی است. هر کسی را که در صنعت پزشکی می شناسید تحت تاثیر قرار دهید و اطلاعات تماس آن ها را بگیرید. بهترین اقدامات خود را انجام دهید، پرسش های هوشمندانه بپرسید، و همه را برای این ملاقات آماده کنید.
 • در چشم باشید. تجارب خود را در وبلاگ خود به اشتراک بگذارید، و در بیشتر شبکه های اجتماعی صفحه بسازید. اطمینان داشته باشید از اینکه نام شما همراه با صفاتی می آید که نشان دهنده فردی حرفه ای با سرگرمی های ستودنی است.

انجمن ها و سازمان های تحصیل پزشکی

 • به انجمن ها و سازمان های پزشکی ملحق شوید. دانشجویانی که در تشکل های دانشجویی دخیل می شوند، دوستان بیشتری پیدا می کنند و علاقه خود را از این طریق به گوش کارفرمایان می رسانند. درگیر شدن یا پزشکان حاذق برای شما بسیار مهم است.
 • کار داوطلبانه انجام دهید. اگر وقت پیدا کردید، بطور داوطلبانه در کلینیک های محله، مراکز بهداشتی، و یا سایر مراکز خدمات درمانی که تجهیزات خوبی را در وبسایت خود بیان کرده اند.
 • سرگرمی های جالب انگیز خود را افزایش دهید. حتی اگر به حرفه پزشکی مربوط نباشد، کاری مانند عکاسی، شیرژه و یا دوچرخه سواری روی کوه را انجام دهید تا چهره اجتماعی شما جالب تر بنظر برسد.
 • منتشر کنید. چاپ مطالب بخش مهمی از حرفه پزشکی است و به بیشتر دیده شدن شما کمک می کند. برخی از مجله های پزشکی از دانشجویان پزشکی دعوت می کند تا مقاله هایی را بنویسند. درباره خودتان بطور جزئی برایشان مطلب بفرستید و درباره موضوع مورد علاقه خود برای نوشتن نیز بگویید. مطمئن شوید که تمام مطالب وبسایت را خوانده اید و چیزی را پیشنهاد دهید که با دستورالعمل های آن ها مشابه است.

اقامت پس از تحصیل پزشکی

اقامت گرفتن بعد از دانش آموختگی می توانند چالش برانگیز باشد، ولی با سابقه تحصیلی قوی، بنیان شبکه حرفه ای و جزئیات مدارکی که برای شما جالب انگیز است. آن ها همیشه به پزشک نیاز دارند، و کمبودهای پیشرو در ایالات متحده امریکا تقاضای جهانی برای پزشکان جدید را بطور فزاینده ای بیشتر می کند.

اگر تازه شروع بکار کرده اید، تقاضایی که هنگام دانش آموختگی باشد بسیار عالی خواهد بود … و پاداش های آن نیز عالی تر خواهد بود.

چه چیزی کشور  را برای پزشکی خواندن مناسب می کند؟ با دانشگاه های زیادی که در سراسر دنیا برای دانشجویان آتی پزشکی وجود دارد، تصمیم گیری در مورد اینکه در کدام کشور پزشکی را بخوانیم کمی گیج کننده است.امروز تحصیل پزشکی کانادا و یا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه نسبت به سایر کشور ها مانند تحصیل در تایلند استقبال متفاوتی را از متقاضیان کسب کرده.

مطالعات اخیر نشان می دهد که گرفتن چنین تصمیمی نسبتا آسان است، و شخص باید سوالات زیر را در نظر داشته باشد:

 • طول مدت تحصیل
 • هزینه تحصیل و زندگی
 • زبان دوره
 • امنیت کشور
 • موقعیت های موجود در کنار پزشکی در هنگام تحصیل در رشته پزشکی

تحصیل پزشکی در چین

درس خواندن در رشته پزشکی در چین درست نیست چرا که پزشکی خواندن به زبان انگلیسی در کشور چین اجباری است و دانشکده های پزشکی کشور چین برنامه MBBS را ارائه نمی دهند، فقط TCM (پزشکی به زبان چینی قدیم). دانشگاه های پزشکی کشور چین در سال 1981 سیستم مدرن پزشکی را در برنامه تحصیلی خود بکار گرفتند. و در سال 2002 روزنه هایی را برای دانشجویان بین المللی برای خواندن پزشکی به زبان انگلیسی باز کردند، این توسط وزارت آموزش و پرورش دولت چین اعلام شد.

چین کمترین دوره تحصیلی در رشته پزشکی را دارد. (6 سال) و در مقایسه با کشورهای برتر دنیا که طول این دوره به 8 تا 10 سال می رسد، کمتر است.

تحصیل پزشکی در چین

تحصیل پزشکی در چین

هزینه تحصیل در چین

هزینه متوسط تحصیل در چین 70 درصد پایین تر از ایالات متحده امریکا و بریتانیاست. چیزی که باعث قرار گرفتن چین در بهترین های پزشکی شده، اعطای موقعیت های برابر به خانواده های سطح متوسط است که بچه هایشان در این مدارس درس بخوانند و در آینده سطح خانواده را بالا می برد.

چین در مقایسه با ایالات متحده امریکا و بریتانیا که احزاب با هم در خیابان ها دعوا می کنند، بسیار امن است. این برای بسیاری از دانشجویان عدم اطمینان ایجاد می کند چرا که بودن در موقعیتی درست و در زمانی اشتباه ممکن است موجب سرکوبی فرد شود.

TCM همچنین به ویژگی های دانشکده های پزشکی چین اضافه می کند که به دانش آموختگان امکان تمرین روی بیماران را نیز می دهد، مانند میشل فلپس در طول بازی های المپیک ریو 2016 و به وی کمک کرد تا رکورد جهانی بزند و به مدال طلا دست یابد.

هرچند که اولین کشورها مانند ایالات متحده امریکا، انگلستان، استرالیا، آلمان و کانادا دانشگاه های بسیار سطح بالایی دارند، تحصیل در چین  و بورسیه تحصیلی چین همچنین جزو کشورهای خوبی است که می توان برای آینده درخشان در آن پزشکی خواند.اما سایر کشورها نیز می توانیدانتخاب خوبی برای تحصیل پزشکی در خارج باشد.

بهترین دانشگاه های پزشکی دنیا

نظرتان راجع به بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل در زمینه پزشکی چیست؟ در واقع این سوال، از زمانی که رشته های بسیاری در زمینه تخصص در رشته پزشکی وجود دارد، سوال ساده ای برای پاسخ دادن نیست. ( گرچه، در این اینجا به جزئیات این موضوع نمی پردازیم .

تنها به دنبال یافتن بهترین کشورها برای تحصیل در رشته های پزشکی عمومی هستیم. ) از جمله گزینه های پیشنهاد شده در میان سایر دانشگاه ها، دانشگاه هاروارد در ایالات متحده آمریکاست که با اختلاف در صدر جدول برترین دانشگاه ها قرار دارد. از طرف دیگر، احتمالا بهترین کشور برای تحصیل در زمینه پزشکی در اروپا، انگلستان است که بالاترین رتبه را در رشته پزشکی دارد که از جمله آن میتوان به دانشگاه آکسفورد و کمبریج اشاره نمود.

برترین دانشگاه های پزشکی در ایالات متحده آمریکا و کانادا

دانشگاه پزشکی ایالات متحده آمریکا دارای رتبه 89 در میان 500 دانشگاه تاثیر گذار دنیا است. همچنین دارای رتبه بیستم در میان 50 دانشگاه برتر دنیاست. دانشگاه هاروارد موقعیت خود را در صدر جداول دانشگاه های برتر دنیا حفظ نموده است که با 5 دانشگاه پزشکی عالی دیگر از میان 10 دانشگاه برتر سر تا سر کشور در ارتباط است. همچنین، کاندیدای 20 دانشگاه برتر سال جاری برای رشته پزشکی، در قسمت تکنولوژی دانشگاه ماساچوست، دانشگاه کلمبیا، دانشگاه دوک، دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه کالیفرنیا و سن دیِگو شده است.

کشور کانادا دارای 17 نماینده در سال جاری برای انتخاب برترین دانشگاه پزشکی بود که در رتبه چهارم میان 50 دانشگاه برتر جای گرفت. دیگر دانشگاه ها از جمله دانشگاه تورنتو رتبه 11، دانشگاه مک گیل رتبه 22، دانشگاه بریتیش کلمبیا رتبه 27 و دانشگاه مک مستر رتبه 35 را اذان خود کردند.

بهترین دانشگاه های پزشکی اروپا

انگلستان با 41 دانشگاه در بین 500 دانشگاه برتر پزشکی، در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است. پس از آکسفورد، کمبریج و UCL که در بین ده دانشگاه برتر قرار دارند، 6 دانشگاه پزشکی دیگر انگلیس در بین 50 دانشگاه اول دیده می شوند که عبارتند از  ایمپریال کالج لندن (رتبه ی 12)، کینگز کالج لندن (رتبه ی 16، که قبلا رتبه ی 21 بود) و دانشگاه ادینبورگ (رتبه ی 23).

آلمان هم با 31 دانشگاه مجموعه ی خوبی از برترین دانشگاه های پزشکی اروپا را دارد. دانشگاه روپرخت کارل  هایدلبرگ در این بین با رتبه ی 42 مشترک، بهترین دانشگاه آلمانی است. ایتالیا با 26 دانشگاه پزشکی در رتبه ی بعدی قرار دارد که دو دانشگاه آن در جمع 100 دانشگاه برتر هستند. دانشگاه میلان (università degli studi di milano) و دانشگاه بلونیا (UNIBO).

بهترین دانشگاه های پزشکی اروپا

بهترین دانشگاه های پزشکی اروپا

در رتبه بندی امسال 17 دانشگاه برتر فرانسوی وجود داشتند که دانشگاه پیر و ماری کوری (UPMC) در بین 100 دانشگاه برتر بود؛ این در حالی است که اسپانیا 13 نماینده در فهرسته رتبه بندی دانشگاه های پزشکی داشت که دانشگاه بارسلون با رتبه ای بین 51-100 بهترین آنها بود.

هلند و بلژیک هم هر کدام هشت دانشگاه در این بین داشتند که امسال بهترین نماینده ی هلند دانشگاه آمستردام با رتبه ی 36 بود و دانشگاه کاتولیک لُوِن و دانشگاه کاتولیک لووان (UCL) هر دو بین رتبه ی 51 تا 100 قرار داشتند.

دانشگاه های برتر پزشکی شمال اروپا

در بین کشورهای شمال اروپا، سوئد دارای هفت دانشگاه است که در این بین موسسه ی مشهور کارولینسکا با رتبه ی 6 (که سال قبل رتبه ی 10 را به خود اختصاص داده بود)، به علاوه ی دو دانشگاه دیگر در بین 100 دانشگاه برتر، به چشم می خورند. فنلاند و دانمارک هر یک پنج نماینده در رتبه بندی دانشگاه های پزشکی دارند و نروژ هم چهار عدد. در این بین بهترین دانشگاه ها عبارتند از: دانشگاه هلسینکی فنلاند (51 – 100)، دانشگاه کپنهاگن دانمارک (رتبه ی 37) و دانشگاه اوسلوی نروژ (رتبه ی 101 – 150)

در دیگر کشورهای اروپایی، ایرلند می تواند ادعای میزبانی 6 دانشگاه برتر در پزشکی را داشته باشد که از بین آنها دانشگاه ملی ایرلند، گالوی (NUIG)، در بین 200 دانشگاه برتر قرار دارد. سوئیس هم 6 دانشگاه دارد که نیمی از آنها در بین 100 دانشگاه برتر هستند. پرتغال هم پنج نماینده دارد که دانشگاه لیسبون آن نسبت به سال گذشته از رتبه ای بین 301 تا 400 به رتبه ای بین 251 تا 300 رسیده است.

اتریش و روسیه هم دو دانشگاه برتر دارند که دانشگاه پزشکی وین در بین 100 دانشگاه برتر است. در نهایت استونی، صربستان، اسلواکی، اسلوونی، لهستان و کرواسی هم هر یک یک نماینده در فهرست برترین دانشگاه های پزشکی برای تحصیل در اروپا دارند.

بهترین دانشگاه های پزشکی آسیا و آفریقا

قاره آسیا، مهد 104 دانشگاه پزشکی دنیا در میان 500 دانشگاه میباشد که در این بین 31 دانشگاه در ژاپن و 21 دانشگاه واقع در کره جنوبی می باشند. بهترین دانشگاه آن در شهر توکیو میباشد که رتبه 26ام را در جهان به خود اختصاص داده است. در ادامه این مبحث، می توان به دانشگاه کویوتو و اوساکا که به ترتیب دارای رتبه 51 الی 100 می باشند، اشاره نمود. از کره جنوبی میتوان به دانشگاه ملی سئول که رتبه 40 ام را به خود در میان 8 منطقه دیگر اختصاص داده است، اشاره نمود. ( برتر از 8 دانشگاه دیگر در سال گذشته )

همچنین 21امین دپارتمان پزشکی دنیا متعلق به کشور چین میباشد که میتوان به دانشگاه پکینگ و شانگهای جی آ اُو تونگ که دو دانشگاه برتر به شمار می آیند، اشاره نمود. در ادامه میتوان به تایوان با 10 ویژگی فوق العاده متعلق به مدارس پزشکی که تحت نظر دانشگاه ملی تایوان بوده و در رتبه 46ام جای دارند، اشاره نمود.

دانشگاه مالایا در راس 6 دانشگاه پزشکی برتر مالزی است. در حالی که دانشگاه ماهیدول تایلند در میان 5 دانشگاه برتر کشور جایی به خود اختصاص نداده است. هنگ کنگ، با معرفی سه دانشگاه برتر خود که تحت نظر دانشگاه هنگ کنگ و دانشگاه چینی زبان هنگ کنگ قرار دارند، جای خود را در میان 50 دانشگاه برتر دنیا به خوبی یافته است.

در سال جاری، کشور هند اولین قدم را برای معرفی دانشگاه پزشکی خود با دو ورودی برداشت و این در حالی است که کشور اندونزی تنها دو دانشگاه را به عنوان نماینده معرفی نموده است. از دیگر دانشگاه های برتر پزشکی، میتوان به دانشگاه های کشور پاکستان و دانشگاه ملی سنگاپور با رتبه 29 اشاره نمود.

برترین دانشگاه های پزشکی آفریقا و خاورمیانه

آفریقای جنوبی مهد 5 دانشگاه برتر در رتبه بندی دانشگاه های برتر دنیاست که در راس آن میتوان به دانشگاه کیپ تاون اشاره نمود. در شمال، میتوان به کشور مصر با در بر داشتن سه دانشگاه برتر از جمله دانشگاه کایرو اشاره نمود. در دیگر نقاط قاره، می توان به دانشگاه های واقع در نیجریه و دانشگاه مکریر اشاره نمود.

و در نهایت، 21امین مدرسه برتر پزشکی در مناطق خاورمیانه متعلق به دانشگاه علوم پزشکی تهران میباشد.

در میان دانشگاه های برتر کشور اسرائیل، میتوان به دانشگاه عبری زبان اورشلیم و تل آویو که هر دو رتبه 200 ام را به خود اختصاص داده اند اشاره نمود. از کشور ترکیه، میتوان به دانشگاه حاجت تپه اشاره نمود. از کشور عربستان سعودی نیز میتوان به دانشگاه های برتری اشاره نمود که در راس آن دانشگاه پادشاه سعود اشاره نمود.

در نهایت، امارات متحده عربی، لبنان، اردن هرکدام دارای یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی هستند که در رقابت با دانشگاه لبنانی-آمریکایی بیروت قرار دارند.

بهترین دانشگاه های پزشکی استرالیا، نیوزیلند و آمریکای جنوبی

برترین دانشگاه های پزشکی استرالیا و نیوزلند:

در سال جاری کشور استرالیا 20 دانشگاه پزشکی برتر خود را معرفی نمود که از این میان 5 دانشگاه در میان 50 کشور برتر جای دارند: دانشگاه سیدنی با رتبه 15، دانشگاه ملبورن با رتبه 19، دانشگاه موناش با رتبه 29، دانشگاه کوئین لند با رتبه 42 و دانشگاه ولز جنوبی با رتبه 50.

در نزدیکی نیوزلند، دو دانشگاه برتر پزشکی رتبه 51 تا 100 را به خود اختصاص داده اند از جمله: دانشگاه اوکلند و دانشگاه اوتاگو.

دانشگاه های برتر در آمریکای لاتین:

بیش از نیمی از 34 دانشگاه پزشکی آمریکای لاتین در برزیل قرار دارند. برترین دانشگاه پزشکی در این میان دانشگاه سائوپائولو نام دارد.

شیلی و کلمبیا دارای 5 دانشگاه برتر پزشکی با ویژگی های بسیار عالی را در خود جای داده اند. دانشگاه شیلی در رتبه 101 الی 150 برای خود جا باز کرده است. دانشگاه مکزیک 3 ورودی دارد که در راس آن میتوان به دانشگاه ملی آتونوما با رتبه بندی 151 الی 200 اشاره نمود و این در حالی است که آرژانتین شامل 2 دانشگاه از جمله بنوس ایر با رتبه بندی میان 151 الی 200 در رشته پزشکی امسال می باشد.

ونزوئلا و اروگوئه راه خود را به تازگی در جداول رتبه بندی یافته اند و این در حالی است که پرو از پیش راهی برای نمایندگان خود در جدول یافته است اگر قصد تحصیل در خارج از کشور دارید؛ تعل نکنید، زیرا ظرفیت ها در حال تکمیل است و شما می توانید با مشورت با وکلای ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) از ظرفیت های باقی مانده و همچنین بورسیه تحصیل پزشکی در خارج از کشور استفاده کنید.

مطالب مرتبط

29 دیدگاه برای “بهترین کشور برای تحصیل پزشکی

 1. Avatar فاطمه گفت:

  بسیار عالی بود و استفاده کردم
  سرافراز باشید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   متشکرم!

   1. Avatar مهرشاد میرزامحمدی گفت:

    من شرایط مالی متوسط دارم میخوام در رشته پزشکی تحصیل کنم چه کشوری رو پیشنهاد میدین

    1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

     با سلام
     کشورهای روسیه، اکراین، ترکیه، آلمان، اتریش و فرانسه از جمله کشورهایی هستند که امکان تحصیل پزشکی در آنها با هزینه متوسط امکانپذیر است.
     منظور از هزینه متوسط، هزینه سالانه ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان در سال می باشد.

 2. Avatar قاسم علوی گفت:

  با عرض خسته نباشید.شما فرمودید که هزینه متوسط در حدود 30 الی 50 میلیون میباشد.سوالی که دارم اینست که آیا این سالانه 30 تا 50 میلیون فقط شهریه دانشگاه میباشد یا شامل هزینه زندگی هم میشود؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   این هزینه با هزینه زندگی و اقامت می باشد.

 3. Avatar داریوش گفت:

  سلام امسال چهارمم میخوام سال دیگه برا تحصیل پزشکی به خارج برم
  باید چه کارکنم شما میتونیین کاری برام کنین سالی چهل تا پنجاه میلیون میتونم خرج کنم.

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   کشورهایی با هزینه هایی که می توانید اقدام کنید، وجود دارد با توجه به این هزینه، اکراین و روسیه، فیلیپین، گرجستان و ترکیه گزینه های مناسبی هستند

 4. Avatar محمد گفت:

  سلام من الان سال چهارمم و به دندان علاقه دارم. ميتونم ساليانه حدود ١٠٠ تومن خرج كنم. به نظر شما چه كشور هايي با اين هزينه هست كه مورد تاييد آمريكا باشه؟ خيلي برام مهمه كه مورد تاييد آمريكا يا كانادا باشه
  ممنون ميشم كمكم كنيد

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   با توجه به سن گزینه های محدودی دارید، جهت تایید آمریکا بالاخره باید در آزمون usmle شرکت کنید.

 5. Avatar Asma.mohammadi گفت:

  سلام
  من ارشد معماري دارم و ٢٧سالمه ولي تصميم دارم ك براي رشته دندونپزشكي پذيرش بگيرم!
  امكان داره ك بتونم براي ي كشور خوب اپلاي بگيرم؟؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله

 6. Avatar علیرضا صداقت گفت:

  با سلام
  من 34 ساله هستم و قصد تحصیل در رشته پزشکی رو دارم. و توانایی پرداخت 30 تا 50 میلیون تومان در سال رو دارم میخواستم ببینم که با توجه به سنم امکان تحصیل در کدام کشورها رو دارم؟ و اینکه آیا امکان کار کردن حین تحصیل رو دارم یا اینکه خیر؟ پیشاپیش ازتون ممنونم.

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   کشورهای زیادی مثل سوئد، اتریش، کانادا، اوکراین برای تحصیل محدودیت سنی ندارند ، اما شرایط کار در هر کشور متفاوت است.
   شما به جز هزینه های دانشگاه هزینه های زندگی در این کشور را نیز باید در نظر بگیرید.

 7. Avatar امیرحسین گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم بهترین کشور واسه تحصیل دندانپزشکی با توجه به هزینه و مورد تایید بودن سازمان بهداشت ایران چیه ؟مثلا سالی 20 تا 30 میلیون میشه امید داشت جایی؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   با حدود 1500 دلار در سال نیز می توانید در رشته دندان پزشکی ترکیه تحصیل نمایید.

 8. Avatar Nayyer گفت:

  سلام وقتتون بخیر، میخواستم بدونم میشه بدون آزمون تو. دانشگاه های مورد. تایید ترکیه پذیرش گرفت؟؟ هزینش چقد میشه؟؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   می بایست حتما در آزمون یوس و یا اس ای تی شرکت نمایید.
   همچنین می توانید در دانشگاه های غیر دولتی و غیر تایید وزارت علوم و بهداشت هم تحصیل نمایید؛ البته قبولی در آزمون های گفته شده به دشوار کنکور سراسری کشور خودمان نیست و آزمونی بسیار معمولی ست.

 9. Avatar رویا گفت:

  سلام.21سالمه و قصد تحصیل رشته پزشکی رو دارم.برای ورود به دانشگاههای فرانسه باید چه ازمونی بدیم؟سطحش چجوریه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تحصیل در فرانسه هم با آزمون و هم بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی امکان پذیر است و صرفا احتیاج به آزمون ورودی نیست.

 10. Avatar علی زارع گفت:

  سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم چه کشوری هم مورد تایید وزارت بهداشت ایرانه و هم راحت تر از همه است قبولیش هزینش مهم نیست
  ممنون میشم جواب بدید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام تشکر.
   راحت ترین و بی دردسری کشور ترکیه در کنار مزایای فوق العاده آن به عنوان یک کشور اروپایی، گزینه ای بی بدیل است.
   اما ما پیشنهاد های دیگری را نیز در نظر داریم که کم از ترکیه نیستند و شرایط مطلوبی برای تحصیل دارند؛ از جمله: فرانسه، آلمان، کانادا، اتریش و غیره

 11. Avatar علی زارع گفت:

  سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم کدام کشور راحت تر (ازمون راحت تر)دانشجو برای رشته دندان میپذیرد و هم مورد تایید وزارت بهداشت ایران هست
  هزینه اش مهم نیست

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دانشگاه های موجود در کشور های زیادی مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند که پذیرش در هر کدام در اساس سطح توقعات شما و مدارکتان صورت می پذیرد.
   از جمله: فرانسه، آلمان، ترکیه، مجارستان و غیره

 12. Avatar جواد گفت:

  سلام
  من الان یه دانش اموز کنکوری هستم آیا میشه سال بعد با آوردن رتبه تک رقمی یا برتر بتونم با بورسیه برا تحصیل در پزشکی برم به سوئیس ؟!
  لطفا پاسخ منمو بدین
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورت داشتن رزومه تحصیلی خوب و موفق در ایران، بله میتوانید درخواست تحصیل در خارج از کشور را بدهید اما ممکن است بورسیه کامل تحصیلی به شما اعطا نشود چرا که بورسیه تحصیلی عمدتا در مقاطع بالاتر از ارشد اعطا می گردد.

 13. Avatar خدیجه گفت:

  سلام.بین پزشکی چین و آلمان از نظر شما کدوم بهتره؟؟؟از نظر کیفیت آموزشی،هزینه،فارغ التحصیلان برجسته و…………
  با تشکر

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   مقایسه این دو کشور، مقایسه درستی نیست، نه از نظر هزینه، روند گرفتن ویزا، شرایط پذیرش و …
   تفاوتهای زیادی وجود دارد.

 14. Avatar الینا گفت:

  سلام و ممنون بابت پاسخگویی
  من 23 سالمه و لیسانس مدیریت بازرگانی با معدل 17دارم و معدل دیپلم و پیشم حدود 12بود.
  و حالا میخواستم بدونم بهترین کشورها اگه بخوام واسه تحصیل دندانپزشکی با توجه به هزینه مناسب و مورد تایید بودن سازمان بهداشت ایران تحصیل کنم کدوم کشورهان؟
  سوال دومم اینکه ایا کشوری هست که برای دندون بورس کنه؟ اگر بله کدوم کشورها هستن؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای پذیرش دندانپزشکی سابقه تحصیلی دیپلم ملاک است، با توجه به معدل دیپلم باید برای کشورهایی که شرط معدل ندارند مثل روسیه اقدام کنید.
   احتمال بورسیه هم وجود دارد ولی بر اساس سابقه تحصیلی بورسیه به دانشجویان تعلق می گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *