بورسیه تحصیل پزشکی در خارج از کشور

بورسیه تحصیل پزشکی در خارج از کشور ؛ بیاد داشته باشید که دادن اهمیت ویژه به پزشکان و یا محققان پزشکی در کل جهان نیز زبانزد می باشد. این در حالیست که دلایل بسیاری برای در نظر گرفتن بورسیه تحصیلی برای فارغ التحصیلان گرایش پزشکی در نظر گرفته شده است. بخاطر داشته باشید که این مسئله در کل مدارس پزشکی جهان نیز مطرح می شود.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط بورسیه تحصیل پزشکی در خارج از کشور

در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه های تحصیلی بسیاری برای افراد در نظر گرفته شده است. علاوه بر این فرصت های متعددی برای اخذ بورسیه تحصیلی و با عناوین سلامت و پزشکی به دانشجویان اختصاص داده شده است که دیگر برنامه ها را نیز در بر خواهد داشت. از دیگر موارد تمرکز بر پزشکی در مناطق گرمسیر و بیماری های ارثی را شامل می شود. پیشنهاد می شود که قبل از هرگونه اقدام اشخاص ظرفیت های خود جهت اخذ بورسیه تحصیلی را در نظر داشته باشند.

در اینجا مثال های متعددی در خصوص انواع بورسیه های پزشکی آورده شده است که در اختیار تمامی مقاطع قرار می گیرد.

بورسیه تحصیل پزشکی در استرالیا و نیوزیلند

بورسیه تحصیلی AFPHM John- بورسیه تحصیلی پزشکی برای کالج سلطنتی استرالیا. این مدرک به دانشجویان پزشکی و دانشگاه های موجود در استرالیا اعطا می شود.

دانشگاه Auckland John Hamel MacGregor در علم پزشکی- بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان بومی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی و یا مقطع کارشناسی ارشد تحقیقات در دانشگاه Auckland نیوزیلند را دارند.

دانشگاه ملبورن؛ بورسیه تحقیقاتی- بورسیه تحصیلی برای دانشجویان پزشکی و یا افرادی که قصد تحصیل در استرالیا و در مقطع کارشناسی را دارند.
دانشگاه  Wollongong جهت اخذ بورسیه تحصیلی و در مقطع کارشناسی- بورسیه تحصیلی پزشکی و برای دانشجویان مقطع کارشناسی- امکان اخذ کمک هزینه زندگی در دانشکده علوم؛ بورسیه برای گرایش پزشکی و سلامت در دانشگاه Wollongong استرالیا.

بورسیه تحصیل پزشکی در آمریکای شمالی

بورسیه ACLS برای گرایش های مرتبط با سلامت و درمان- بورسیه برای دانشجویان پزشکی و افرادی که برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و یا برنامه های پزشکی ثبت نام کرده اند. بخاطر داشته باشید که افراد بایستی نسبت به ارسال یک مقاله به مرکز فوریت های پزشکی نیز مبادرت ورزند.
بورسیه تحصیل پزشکی در خارج از کشور

بورسیه Minority AMA: بورسیه پزشکی برای دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در آمریکا را دارند. بخاطر داشته باشید که دیگر بورسیه ها به دانشجویان متعلق به آفریقا؛ آمریکا؛ بومیان آلاسکا؛ هندیان متعلق به آمریکا؛ Hispanics و بومیان Hawaiians خواهد بود.

بورسیه برای کالج آمریکایی Surgeons- بورسیه های بین المللی برای افراد مابین سنین 35-50 و یا کسانی که به تحصیل پزشکی و یا تحقیق علاقه مندند می باشد. علاوه بر این؛ این بورسیه برای افرادی که قصد انجام تحقیقات در آمریکا را دارند مناسب می باشد.

بورسیه AMWA- این بورسیه برای زنان آمریکایی که قصد تحصیل پزشکی را دارند و یا برای دانشجویان عضو AMWAامکان پذیر است.

بورسیه ASCP Siemens – این بورسیه برای دامنه گسترده ای از فارغ التحصیلان پزشکی؛ فناوری؛ تکنسین ها و یا دانشجویان محصل در آمریکا که قصد تحصیل در مدارس پزشکی را دارند در نظر گرفته می شود.

کمک هزینه تحصیلی ASME- بخاطر داشته باشید که بورسیه های تحصیلی متعددی برای دانشجویان پزشکی؛ دبیران؛ محققان و یا افرادی که قصد تحصیل در داخل و یا خارج از آمریکا را دارند مهیا می باشد.

بورسیه تحصیلی برای متقاضیان پزشکی- سازمان سلامت برای “افراد خواستار تحصیل پزشکی” و یا دانشجویانی که در گرایش های مشابه پزشکی تحصیل می نمایند و یا دانشجویان محصل در آمریکا بورسیه های متعددی را در نظر دارد.

بورسیه Edith SeVille Coale- این بورسیه برای زنانی که در سال سوم پزشکی و در آمریکا قرار دارند در نظر گرفته می شود. بخاطر داشته باشید که این بورسیه مدرسه پزشکی Johns Hopkins را در بر دارد.

بورسیه در نظر گرفته شده برای مدرسه پزشکی Calgary Cumming- این بورسیه برای مقطع دکترا و یا افرادی که در برنامه های پزشکی MD شرکت داشته اند و یا افراد فعال در دانشگاه Calgary کانادا نیز در نظر گرفته شده است.

برنامه بورسیه تحصیلی برای متخصصین سلامت ارتش آمریکا- ارتش آمریکا 100 از شهریه مقطع کارشناسی و افرادی که قصد تحصیل در گرایش های پزشکی؛ دندانپزشکی؛ دامپزشکی؛ روانپزشکی و یا چشم پزشکی در آمریکا و یا Puerto Rico را دارند (فقط مقیمان آمریکا) را متقبل می شود.

بورسیه پزشکی UCLA David Geffen- این بورسیه از ارزش والایی برخوردار است و دانشجویان بین المللی را در بر دارد. این بورسیه برای دانشجویانی که که قصد ورود به مدرسه پزشکی David ؛ Geffen و یا دانشگاه کالیفرنیا و همچنین لس آنجلس را دارند در نظر گرفته می شود.

بورسیه تحصیل پزشکی در اروپا

بورسیه AMC آمستردام- بورسیه تحصیلی برای دانشجویان متعلق به اروپا/منطقه اقتصادی اروپا و یا کسانی که قصد اخذ مدرک کارشناسی ارشد در دانشکده پزشکی آمستردام در نیوزیلند را دارند.

بورسیه Carl Duisberg- بورسیه برای افرادی که قصد تحصیل پزشکی؛ آموزش در کلینیک و یا فعالیت های عملی در گرایش های مرتبط با پزشکی را دارند. متقاضیان واجد شرایط که مواردی نظیر: دانشجویان بین المللی و یا افرادی که قصد تحصیل در آلمان و یا به طور کلی افرای که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند قادر به بهره بردن از این بورسیه می باشند.

بورسیه تحقیقاتی Novo Nordisk- بورسیه تحقیقاتی برای دانشجویانی که قصد تحصیل در گرایش های مرتبط با کلینیک و یا انجام تحقیقات ماورای تحقیقات زیست شیمیایی را دارند می باشد.

بورسیه دکترا در Copenhagen- بورسیه دکترا که توسط دانشکده سلامت و یا دانشگاه Copenhagen دانمارک در اختیار افراد قرار می گیرد.

بورسیه جهانی برای مقطع کارشناسی ارشد در موسسه Karolinska- بورسیه برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد در موسسه Karolinska و در سوئیس.

بورسیه پزشکی در انگلستان

کالج سلطنتی علوم اجتماعی لندن؛ بورسیه سلامت و پزشکی – این کالج بورسیه هایی را برای مقاطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در سطح جهانی؛ سلامت جهانی و یا پزشکی اجتماعی در اختیار افراد قرار می دهد.

بورسیه دانشجویی NHS- یکی از معروف ترین بورسیه ها مربوط به کشور انگلستان می باشد و برای دانشجویان پزشکی می باشد. NHS دامنه گسترده ای از وام ها را به صورت سالانه در اختیار افراد قرار می دهد. قابلیت های متعددی برای افراد در نظر گرفته می شود اما به طور کلی این بورسیه ها برای مقیمان کشور انگلستان می باشد.

بورسیه پزشکی( QMUL John Abernethy (Barts- این بورسیه برای افرادی که قصد تحصیل پزشکی در انگلستان و دندانپزشکی در دانشگاه Queen Mary لندن و در مقاطع (کارشناسی پزشکی و یا کارشناسی جراحی) را دارند در نظر گرفته می شود. علاوه بر این؛ این بورسیه به افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی جراحی دندان را دارند تعلق می گیرد.

بورسیه پزشکی St George- این بورسیه به افراد در مقطع کارشناسی و برای کارهای تحقیقاتی می باشد. بیاد داشته باشید افرادی که مشغول به تحصیل در دانشگاه St George لندن و در گرایش پزشکی، زیست شیمیایی و یا علوم سلامت و درمان می باشند از این بورسیه نیز بهره خواهند برد.

کمک هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در پزشکی و برای دانشجویان آفریقایی- بیاد داشته باشید که کمک هزینه های تحصیلی آنان توسط کنسولگری و تحقیقات پزشکی کشور انگلستان نیز تامین می شود. کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و کسانی که قصد تحصیل پزشکی در مدرسه لندن Hygiene را دارند نیز تعلق خواهد گرفت.

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان دانشگاه کمبریج و در گرایش پزشکی- بورسیه برای دانشجویان گرایش پزشکی متعلق به اتحادیه اروپا و کسانی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه کمبریج را دارند. بورسیه دانشگاه برای افراد متعلق به انگلستان؛ جمهوری چک؛ لهستان؛ روسیه؛ اسلواکی و برای مقاطع کارشناسی؛ کارشناسی ارشد؛ افرادی که قصد تحصیل پزشکی و یا علوم دامپزشکی را دارند نیز بسیار مناسب می باشد.

بیاد داشته باشید که برخی از مدارس نظیر: آکادمی سلامت جهانی که برای دانشجویان مقطع کارشناسی و یا کشورهای در حال توسعه می باشد بورسیه هایی را برای دانشجویان در نظر می گیرد.

دانشگاه پزشکی Glasgow بورسیه هایی را برای مقطع کارشناسی ارشد در نظر می گیرد. بیاد داشته باشید که دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا قادر به استفاده از این بورسیه می باشند.

همکاران و مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی راهنمای شما جهت ورود به دانشگاه های پزشکی خواهند بود، جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

2.7/5 - (4 امتیاز)

225 دیدگاه برای “بورسیه تحصیل پزشکی در خارج از کشور

 1. Sana گفت:

  سلام وقت بخیر
  امکان ادامه تحصیل و بورسیه شدن پزشکی یا دندون قبل از اتمام دوره عمومی هستش؟ مثلا یدفعه سال دوم پزشکی
  و امکان ادامه تحصیل از همون سال در خارج

  یا حتما باید دکترا گرفته بشه؟ 🙏🙏

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقت بخیر
   اگه دنبال تحصیل رایگان هستین باید از ابتدا یک رشته ای رو توی یک کشوری بخونید و البته که باید رزومه تحصیلی خوبی هم داشته باشید

   1. Aysu گفت:

    سلام وقت بخیر
    آیا با داشتن مدرک دیپلم بت معدل بالا امکان گرفتن بورسیه پزشکی از کشور آلمان هست ؟

 2. Zohre گفت:

  سلام ببخشید اگه بخوایم رشته ی دندون پزشکی انتخاب کنیم باز هم بورسیه ی خارجی بهمون میدن ???

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   بله برای هر رشته ای شما میتونید با داشتن معدل بالا از تحصیل رایگان استفاده کنید

 3. فرزانه گفت:

  سلام. با ارائه مدرک دیپلم یا لیسانس غیرپزشکی، امکان تحصیل پزشکی با فقط دریافت بورسیه فول فاند، در کدام کشور ها(ترجیح زیاد انگلیسی زبان و دانشگاه معتبر) امکان پذیر هست و رزومه دقیق رو لطفا بفرماین🙏
  من 22 سال سن دارم و دانشجوی کارشناسی تکنولوژی اتاق عمل از شاخه های علوم پزشکی هستم

  1. با سلام و احترام
   کشور های انگلیسی زبان مانند کانادا، انگلیس و استرالیا نیاز به پرداخت هزینه تحصیل دارید. کشور هایی مانند آلمان، فرانسه و ایتالیا تحصیل رایگان می باشد.

   1. محمد دانشی گفت:

    سلام ببخشید من پزشکی در یکی دانشگاه برتر ایران درس میخونم
    میخواستم بدونم برای گرفتن بورسیه و شرایط تحصیل رایگان در چه کشور های این امکان وجود داره ؟
    به زبان انگلیسی هم مسلط هستم

    1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

     تحصیل رایگان در کشور های فرانسه و آلمان امکان پذیر است که نیاز به تسلط به زبان خود کشور می باشد.

  2. بردیا محمدی گفت:

   سلام، میخواستم بدونم اگه من در دانشگاه تهران برای پزشکی قبول بشم میتونم با مدرک تافل از کشور هایی مثل آمریکا یا انگلیس بدون هرینه بورسیه بگیرم؟

   1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

    با سلام و عرض ادب
    در نظر داشته باشید که برای تحصیل پزشکی در امریکا و انگلستان نیاز به برآورده کردن ملزومات این کشور ها مانند شرکت در آزمون ورودی و…دارید. در این دو کشور احتمال دریافت بورسیه تحصیلی بسیار پایین است.

 4. سلام وقت بخیر… من دانش آموز هستم و 15 سالمه میخواستم بپرسم که اگه تو کنکور سراسری رتبه تک یا دورقمی بیارم از همون اول تو کدوم دانشگاه خارج از ایران میتونم بورسیه تحصیلی رایگان بگیرم؟ و اینکه با داشتن مدرک زبان تو همه دانشگاه های خارج میتونم تحصیل کنم یا اگه مثلا در آلمان بورس بشم باید آلمانی بلد باشم؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   بله، تحصیل در آلمان رایگان است و کشور مناسبی برای شما از لحاظ هزینه ای و اعتبار دانشگاه است.

 5. مهدیس گفت:

  سلام
  من مدرک کارشناسی حسابداری دارم.ایا امکانش هست که در کشور دیگه ای بورسیه بشم برای رشته ی دندانپزشکی؟یا حتما باید کارشناسیم رشته ای باشه که مرتبط با دندانپزشکی باشه؟
  برای بورسیه شدن حداقل چه مدارکی لازمه؟

  1. با سلام و احترام
   انتخاب کشور بسته به شرایط سنی و تسلط زبانی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما جهت ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما تماس حاصل نمایید.

 6. پریا گفت:

  با سلام

  من دانشجوی پزشکی دانشگاه شیرازم ؛؛ آیا می تونم بعد از دوره عمومی در کشور ترکیه در تخصص بورسیه کامل بگیرم ونیازی به پرداخت هزینه نباشه؟؟ ودانشجو های دانشگاه شیراز در چه کشور هایی میتونن بورسیه تحصیلی تهت چه شرایطی بگیرن

  1. سلام وقتتون بخیر
   بله، با قبولی در ازمون ورودی دانشگا ههای دولتی امکان بورسیه کامل شدن وجود دارد.

 7. Zahra گفت:

  من سال دوم رشته دندان پزشکی تهران هستم
  زبان انگلیستی رو کامل بلدم
  فرانسه هم سه ساله دارم میخونم
  شرایط بورسیه شدن رو دارم؟

  1. با سلام و احترام
   رزومه علمی شما شرایط تحصیل رایگان در فرانسه را دارد.

 8. سلام و عرض خسته نباشید
  ممنون از مطاب خوبتون
  خواستم بدونم در کل برای اخذ بورسیه کشور های خوب برای رشته ی پزشکی به صورت بیسیک چه رزومه ی تحصیلی شانس بیشتری داره ؟اگر مقاله ی ای اس ای و مدارک معتبر فنی حرفه ای و رتبه ی خوب کنکور و مدرک چند زبان ، میتونیم روی گرفتن بورسیه یا تحصیل در کشور هایی مثل فرانسه و المان حساب کنیم و شرایط هزینش چطور خواهد بود البته اگر بورس باشیم و اگر از سنین پایین بخوایم شروع به تلاش بکنیم چه نکاتی رو میتونین بهم توصیه کنین
  با تشکر

  1. با سلام و احترام
   لطفا در نظر داشته باشید که برای تحصیل در آلمان و فرانسه نیاز به یادگیری زبان خود کشور ها دارید.

 9. Aysan گفت:

  سلام من 17ساله هستم و در مدرسه ی فرزانگان تحصیل میکنم. دیپلم زبان هم دارم
  با داشتن مدرک دیپلم میتونم از کدام کشور بورسیه پزشکی بگیرم؟

  1. با سلام و عرض ادب
   کشور هایی مانند اتریش، ایتالیا و آلمان تحصیل رایگان را ارائه می دهد.

 10. علی گفت:

  سلام
  من کارشناسی ارشد عمران دارم گرایش ژئوتکنیک از دانشگاه علم و صنعت (پردیس)
  معدل کارشناسی ارشدم ۱۶٫۸۰ است
  مدرک زبان ندارم
  میخواستم بدونم امکان ادامه تحصیل در رشته خودم در مقطع دکترا در چه کشورهایی دارم و با چه شرایطی؟ زمان بسیار مهم هست برام، ۳۱ ساله هستم

  1. با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در اکثر کشور های خارجی در مقطع دکترا نیاز به ارائه مدرک زبان معتبر دارید. با ارائه مدرک زبان می توانید برای کشور هایی مانند آلمان، مجارستان، ترکیه و غیره اقدام نمایید.

 11. 헤어 گفت:

  سلام
  ایا قبل از ورود به دانشگاه توی ایران هم میشه که بورسیه شد؟
  و اینکه توی اسیا ایا کشورهایی هستن که دانجشجوی پزشکی قبول کنن؟

  1. با سلام و احترام
   بله، کشور هایی مانند چینف روسیه، ترکیه و غیره بورسیه تحصیلی ارائه می دهند.

 12. سلام وقتتان بخیر
  در صورت قبولی در دانشگاه های پزشکی مطرح در ایران مانند دانشگاه تهران یا بهشتی برای افزایش دانش و سطح مدرک تحصیلی چگونه می توان بورسیه سایر دانشگاه ها اروپایی شد؟

  1. سلام روزتون بخیر
   بله، می توانید برای تحصیل رایگان در کشور هایی مانند المان و یا اتریش اقدام نمایید.

 13. zhra گفت:

  سلام من دانش آموز هستم و 17 سالمه در مدرسه ی فرزانگان درس میخونم آیا با معدل دیپلم برای کشوری مثل کانادا یا هر کشور اروپایی دیگ میتونم بورسیه رشته ی پزشکی بگیرم؟ شرایطش چی هست؟

  1. سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در کانادا نیاز به گذراندن دوره علوم پایه و قبولی در ازمون ورودی دارید. تحصیل پزشکی در کشوری مانند آلمان رایگان است که برای شرایط شما بسیار مناسب است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 14. سلام خسته نباشید ببخشید من می‌خوام ادامه تحصیل بدم در کشور دیگه الان ترم پنج پزشکی هستم و ۲۶سالم
  کشوری میخواستم که شرایط سنی نداشته باشه حالا اگر آزمون هم برای ورود به دانشگاه باشه مشکلی ندارم فقط بهترین کشور هارو اگه بهم پیشنهاد بدین ک تحقیق کامل روشون بکنم

  1. با سلام و احترام
   در صورت تحصیل در دانشگاه دولتی می توانید برای تحصیل رایگان در کشور هایی مانند آلمان، اتریش اقدام نمایید. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد، لطفا با ما در ارتباط باشید.

 15. الهام گفت:

  سلام وقتتان بخیر میخواستم بپرسم برای رشته پزشکی کدام کشورها بورسیه هستند از مقطع دیپلم و شرایط آن چیست؟ ممنون

  1. با سلام و عرض ادب
   بعضی کشور ها مانند آلمان تحصیل رایگان را ارائه می دهند و اکثر کشور ها مانند ایتالیا، کانادا، ترکیه و غیره بورسیه تحصیلی اعطا می کنند. شما می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 16. محمد گفت:

  با سلام خدمت شما
  من دانشجوی پزشکی دولتی در بیرجند هستم و ۲۰ سال سن دارم .
  می خواستم بدونم برای کدوم کشور ها می تونم بورسیه بشوم . و اینکه چطوری ؟؟
  با تشکر از خدماتتان.

  1. سلام روزتون بخیر
   برای اخذ بورسیه تحصیلی شرایطی مانند دانشگاه مبدا، رزومه علمی، سن و دیگر شرایط شما حائز اهمیت است. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

  2. مریم گفت:

   سلام وقت بخیر ، بنده رشته مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه آزاد هستم ،آیا میتونم بورسیه پزشکی دانشگاه های خارج داشته باشم؟

   1. سلام روزتون بخیر
    شرایط دریافت بورسیه هر کشور متفاوت است. شما در ابتدا نیاز به انتخاب کشور مورد نظر و ارائه اطلاعات بیشتر از شرایط خود مانند سن، مقطع تحصیلی و معدل دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 17. درود در کانت ها خواندذم درصورت گدراندن 20 واحد رشته پزشکی در دانشگاه سراسری و داشتن مدرک زبان میتوانم بورسیه شد ایا موارد دیگری هم هست که اهمیت داشته باشد مانند خود رتبه کنکور یا معدل دیپلم و یا معدل دانشگاه؟ سابقه کار داشتن تاثیری در بالا بردن احتمال بورس شدن ندارد؟ تقدیر نامه های کشوری یا تحصیلی در مدارس تیزهوشان؟

  1. سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل مشتقیم پزشکی در آلمان، شرایط سنی، مدرک زبان، قبولی در دانشگاه دولتی و سایر شرایط شما مورد بررسی قرار می گیرد. شما می توانید با خواندن مقاله https://www.estahbanaty.org/study/germany/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D9%88-%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86/ تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

 18. ایلیا گفت:

  سلام. وقت بخیر و خسته نباشید.
  عذر میخوام سؤالی داشتم. می‌خواستم بپرسم که بعد از گرفتن دیپلم اگر برای بورسیه پزشکی توی آلمان اقدام کنیم، چه شرایطی داره؟ اگر توی کنکور سراسری قبول شده باشیم باز هم نیاز به آزمون در آلمان هست یا نه‌؟
  با تشکر از راهنمایی شما

  1. سلام وقتتون بخیر
   با قبولی در کنکور سراسری نیازی به شرکت در آزمون ورودی آلمان ندارید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 19. ایلیا گفت:

  سلام. وقت بخیر و خسته نباشید.
  عذر میخوام سؤالی داشتم. می‌خواستم بپرسم که بعد از گرفتن دیپلم اگر برای بورسیه پزشکی توی آلمان اقدام کنیم، چه شرایطی داره؟ اگر توی کنکور سراسری قبول شده باشیم باز هم نیاز به آزمون در آلمان هست یا نه‌؟
  ممنون از راهنمایی شما.

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل رایگان در آلمان باید شرایط سنی، رزومه علمی وسایر شرایط شما مناسب باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید به مقاله ما در سایت https://www.estahbanaty.org/scholarships-educational-fund/germany/ مراجعه نمایید.

 20. محمد گفت:

  سلام دانشجوی دانشگاه پزشکی اصفهان می تواند برا تخصص بورسیه شود؟
  بورسیه ی کانادا هزینه چقدر است ؟

  1. سلام روزتون بخیر
   برای ادامه تحصیل تخصص در کانادا نیاز به قبولی در آزمون ورودی دارید. کشور کانادا بورسیه های متعددی را ارائه می دهد که می توانید برای دریافت آن ها با توجه به شرایط خود اقدام نمایید.

 21. سلام چگونه میتوان ویزای تحصیلی با بورسیه کشور هلند را گرفت ؟؟
  با توجه به اینکه من پشت کنکوری هستم

  1. سلام روزتون بخیر
   بورسیه تحصیلی کشور هلند بر اساس رزومه علمی شما اعطا می گردد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. می توانید برای بررسی شرایط خود با ما در ارتباط باشید.

 22. هدیه گفت:

  با سلام
  من دانشجوی زیست شناسی گیاهی هستم و امسال کنکور ارشد دارم، با فرض گرفتن رتبه برتر می تونم درخواست فاند برای تحصیل در ارشد از کشورهایی مثل کانادا و آمریکا یا هر کشور دیگه ای کنم؟آیا لازمه اول وارد دانشگاه بشم و بعد اقدام کنم؟
  سطح زبان انگلیسی و فرانسم خوبه اما هنوز مدرک نگرفتم

  1. سلام روزتون بخیر
   پس از اخذ پذیرش می توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام نمایید. برای دریافت بورسیه تحصیلی نیاز به بررسی شرایط دقیق شما مانند سابقه پژوهشی و علمی داریم. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 23. زهرا گفت:

  سلام وقت بخیر من 22 سالمه
  من دانشجو ترم یک دندان پزشکی دانشگاه تهران هستم
  میخوام برا یادامه تحصیل مهاجرت کنم
  معدل دیپلمم 18
  و معدل پیش دانشگاهیم 11 هست
  کدوم کشو ربرای من مناسبه؟؟؟

  1. با سلام و عرض ادب
   کشور آلمان با داشتن مدرک زبان آلمانی و با وجود قبولی در دانشگاه های دولتی در ایران و گذراندن تعدادی واحد، پذیرش مستقیم می دهد.

   1. زهرا گفت:

    یعنیبا داشتن مردک زبان آلمانی و قبولی در کنکور سراسری میشه ب راحتی پذیرش گرفت از آلمان در رشته دندان پزشکی؟؟؟ چون من نگرانیم بابت نمرات دبیرستانم هست

    1. با سلام و احترام
     بله، با قبولی در دانشگاه های دولتی و گذراندن حداقل 20 واحد می توانید پذیرش مستقیم دریافت نمایید.

 24. محمد گفت:

  سلام.آیا من میتونم با مدرک عمومی دانشگاه جندی شاپور اهواز که دانشگاه تیپ یک هست برای انجام کار تحقیقاتی در آمریکا اقدام کنم؟میتونم در usmle شرکت کنم اما با توجه به زمانی که طول میکشه من وسع مالیش رو ندارم.از طرفی هم به تحقیقات خیلی علاقمند هستم و حتی به حقوق پایین اون هم راضی ام.تو گوگل سرچ کردم بعضی سایت های انگلیسی زبان توضیحاتی داده بودن که میشه بدون usmle هم کار کرد تما هیچ منبع فارسب چنین چیزی رو ننوشته و اطلاعاتی در دسترس نیست.ممنون میشم توضیح بدید.با تشکر

  1. سلام روزتون بخیر
   با توجه به شرایط موجودف توصیه می کنیم کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 25. باسلام من کلاس هفتم هستم ودوست دارم از کلاس دهم در خارج کشور تحصیل کنم به نظر شما کدوم کشور بهتره

  1. با سلام و عرض ادب
   کشور های متفاوتی را برای تحصیل در مدارس می توانید انتخاب نمایید. شما می توانید برای انتخاب کشور تحصیلی خود با توجه به شرایط علمی و اقتصادی خود، با کارشناسان ما ارتباط برقررا نمایید.

   1. رضائی گفت:

    سلام و وقت بخیر .
    من دانش آموز پایه دهم تجربی هستم میخاستم برای مهاجرت مقاله بنویسم و معدلم ۱۹ به بالا هست بنظرتون امکان پذیرش در کانادا وجود داره ؟

    1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

     سلام وقت بخیر
     تا جایی که ممکنه معدلتون رو بالا نگه دارید تا سال آخر و مدرک زبان آیلتس هم باید داشته باشید

 26. الین گفت:

  سلام من دانشجو ترم سه پزشکی ازاد تبریزم چه طور میشه برای مهاجرت تحصیلی اقدام کرد و رزومه چه چیزی مد نظر هست؟

  1. با سلام و عرض ادب
   رزومه و مدارکی که باید ارائه دهید بسته به دانشگاه و کشور انتخابی شما دارد.

 27. سیما گفت:

  سلام‌ببخشید من امسال پزشکی شهریه پرداز سمنان قبول شدم از ترم چند میتونم اقدام کنم واسه بورسیه خارج؟؟

  1. با سلام و عرض ادب
   با قبولی در دانشگاه دولتی می توانید بعد از گذراندن حدود 20 واحد برای تحصیل رایگان در کشوری مانند آلمان اقدام نمایید.

 28. با سلام
  سوال من این است که کسانی که به عنوان بورسیه میرن خارج از کشور بر میگردن ایران یا میمونند داخل همون کشوری که درس خوندن ؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   در صورتیکه علاقه به ماندن داشته باشند می توانند کار پیدا کرده و ویزای خود را تغییر و تمدید نمایند.

 29. مهشيد گفت:

  سلام خسته نباشيد
  من ٢٣ سالمه و ديپلم تحربي با معدل ١٨/٩٢ دارم
  ميخواستم بپرسم امكانش هست اگه به زبان كشور مورد نظر مسلط باشم براي رشته ي دندانپزشكي بورسيه بگيرم؟و اينكه چطور ميشه اقدام كرد؟

  1. سلام روزتون بخیر
   هر کشور شرایط مربوط به خود را برای ارائه بورسیه تحصیلی را دارد. تسلط به زبان کشور انتخابی خود در این زمینه می تواند کمک کننده باشد.

 30. علیرضا گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من لیسانس میکروبیولوژی با معدل 17 از دانشگاه ازاد کرج دارم و امسال در کنکور شرکت کردم و احتمال میدهم رتبه ای در حدود 150 تا 200 کشوری بیاورم ایا در صورت وجود همچین رتبه ای و داشتن ایلتس 6 شانس بورسیه شدن برای بزشکی در خارج از کشور دارم و اگر دارم در کدام کشورها احتمال ان بیشتر اسنت؟؟؟
  مدرک زبان روسی هم دارم ایا روسیه بورسیه دارد؟؟؟

  1. سلام روزتون بخیر
   با قبولی پزشکی در دانشگاه های دولتی در ایران می توانیدب رای تحصیل رایگان در کشوری مانند آلمان اقدام نمایید.

   1. مریم ف گفت:

    سلام گفتین با قبولی در پزشکی توی ایران میتونیم به تحصیل در آلمان اقدام کنیم … میشه بگید چجوری اقدام کنیم؟

    1. با سلام و عرض ادب
     با قبولی در کنکور سراسری در ایران و گذراندن چند واحد و ارائه مدرک زبان آلمانی می توانید وارد کورس اصلی پزشکی در آلمان شوید.

 31. سلام من 20 سالمه و ترم 3 پزشکی هستم تو دانشگاه سراسری… میخواستم بپرسم میتونم تو کانادا یا استرالیا پزشکی رو ادامه بدم و بورسیه شم؟
  برای بورسیه شدن چه شرایطی باید داشت؟

  1. با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل پزشکی در استرالیا قبولی در آزمون ورودی الزامی است.

 32. Atosa گفت:

  سلام خسته نباشید من هر چی تحقیق می کنم دانشگاه های انگلستان برای پزیرش از کشور های دیگه در مقطع های متفاوت پزشکی هزینه ی خیلی زیادی می خواهن ولی اگر از دانشگاه های برتر ایران باشی هم همینطوره یا می شه که بورسیه شد

  1. سلام روزتون بخیر
   تحصیل در انگلستان ملزم به پرداخت شهریه است.

 33. عباس گفت:

  با سلام..من در مقطع دانشجوی مقطع ارشد مهندسی برق و قدرت دانشگاه نوشیروانی بابل هستم در مرحله پایان نامه…و قبلا هم در مقطع ارشد تجهیزات پزشکی فوق لیسانسم را از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران گرفتم…مقطع لیسانس را هم در رشته مهندسی برق و قدرت گذراندم..و حدود ۲۲ سال سابقه ی کاری در رشته برق و قدرت در شرکت نفت دارم…ایا برای من امکان بورسیه فول فاند در رشته هوش مصنوعی وجود دارد؟ زنم ۴۸ سال و متاهل هستم

  1. سلام وقتتون بخیر
   ادامه تحصیل در اکثر کشور های خارجی ملزم به ارائه مدارک تحصیلی مرتبط هستید. بهترین گزینه برای شما تحصیل در کشور ترکیه است.

 34. با سلام من خانم ۳۱ ساله متاهل هستم که ارشد فیزیک دارم و میخوام در رشته پزشکی تحصیل کنم آیا با شرایط سنی و تاهل میتونم در فرانسه یا آلمان تحصیل رایگان داشته باشم؟ اگر بخوام با هزینه در کشور دیگه اروپایی تحصیل کنم چند دلار حدودا برای هر سال باید هزینه تحصیل پرداخت کنم؟

  1. با سلام و عرض ادب
   تحصیل در کشور های اروپایی مانند فرانسه و یا آلمان محدودیت سنی دارد. به شما توصیه می کنیم کشور های دیگری را انتخاب نمایید و یا از طریق کارشناسی ارشد مجدد و یا دکترا اقدام نمایید.

 35. Kian گفت:

  با سلام خدمت همه دست اندرکاران این موسسه . ایامعدل امتحانات نهایی در بورسیه تاثیرگذاره یاکارنامه دهم یازدهم دوازدهم
  اگه درکنکورسراسری در رشته پزشکی قبول بشیم چطور میتوان بورسیه آلمان یاایتالیابشیم . آلمان ازلحاظ بورسیه و خدمات بهتره یاایتالیا

  1. با سلام و عرض ادب
   بورسیه ایتالیا بر اساس شرایط اقتصادی متقاضی ارائه می شود. بورسیه آلمان هم بر اساس رزومه علمی و نمرات دریافتی شما در دانشگاه ارائه می شود.

 36. سوگند گفت:

  سلام من دانشجوی ترم۳پزشکی هستم،بازبان بسیارقوی،اماامکان تامین هزینه های زندگی روندارم،میتونم تومقطع عمومی باداشتن رزومه قوی بورسیه بگیرم؟

  1. سلام روزتون بخیر
   برای بررسی بورسیخ تحصیلی باید رزومه شما به طور دقیق بررسی شود. لطفا در نظر داشته باشید که برای هزینه های زندگی اکثر کشور ها اجازه کار پاره وقت را به دانشجویان بین المللی اعطا می کنند.

 37. رفیعی گفت:

  سلام ببخشید لطفا راهنمایی کنید که چقدر طول میکشد تا مدرک زبان فرانسه را در ایران بگیریم و چ مقدار هزینه میخواهد؟؟
  و در فرانسه همه چیز رایگان است یعنی خانه و هزینه رفت آمد به ایران هم بر عهده خودمان است؟؟

  1. با سلام
   هزینه زندگی و رفت و آمد به عهده خودتان است. مدرک زبان فرانسوی سطح بندی مشخص شده ای دارد، که بنا به نیاز خود سطح مورد نیاز خود را باید دریافت نمایید.

 38. سلام من رشته پزشکی تبریز قبول شدم و رتبه کنکور زیر ۵۰۰ و معدل دیپلم از مدرسه تیزهوشان بالای ۱۹ هست
  آیا شانس پذیرش بصورت فول فاند در رشته پزشکی در یکی از دانشگاههای معتبر یکی از کشورهای انگلیسی زبان را دارم ؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   اکثر کشورهای انگلیسی زبان آزمون ورودی دارند. به شما توصیه می کنیم با توجه به شرایط خود برای اخذ پذیرش مستقیم از دانشگاه های آلمان اقدام نمایید.

 39. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم راسته که برای تحصیل پزشکی در آمریکا یا کانادا باید یک ازمون سخت داد و در صورت قبولی از ابتدا شروع به تحصیل پزشکی کرد؟

  1. سلام روزتون بخیر
   بله، برای شروع تحصیل پزشکی در کشور های آمریکا و کانادا باید در آزمون ورودی شرکت نمایید.

 40. سلام من دانشجوی ترم ۱ پزشکی ایران هستم و رتبه تقریبن ۵۰ منطقه۳….میخوام بدونم با دادن مقالات و کارهای تحقیقاتی میشه بورسیه تحصیلی یک کشور اروپایی رو بگیرم؟

  1. با سلام و عرض ادب
   در صورتیکه دانشگاه های دولتی قبول شده باشید، امکان اقدام تحصیل پزشکی در کشوری مانند آلمان برای شما وجود دارد.

 41. علیرضا گفت:

  با سلام.من اکنون دانشجوی ترم دومهندسی مکانیک و بیست سالمه‌ولی دوس دارم پزشکی بخونم ،و معدل دیپلم هم ۱۹وخورده ای، چه جوری میتونم اقدام کنم؟و هزینه تحصیلم تقریبا چقدر میشه؟و اینکه شرایط داره پاره وقت نیز در اون کشور مربوطه برام فراهم میشه یاخیر؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای بررسی شرایط تحصیل سن، مدرک زبان، رزومه علمی و غیره مورد بررسی قرار می گیرد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 42. m.d گفت:

  سلام
  من کارشناسی ارشد ریاضی محض دارم.
  امکان گرفتن بورس برای تحصیل در رشته پزشکی رو دارم؟؟
  از چه کشوری ؟
  ترجیحا رایگان

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ بورسیه تحصیلی باید رزومه علیم و پژوهشی شما به طور دقیق بررسی شد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

 43. فاطمه گفت:

  سلام ببخشید من دانشجوی رشته ی پزشکیم میخواستم بپرسم برای اینکه بورس بگیرم چ کارایی باید انجام بدم

  1. با سلام و عرض ادب
   بسته به دانشگاه تحصیلی خود می توانید برای کشوری مانند آلمان اقدام نمایید.

 44. پویا گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت مشاوران موسسه وکلای برگزیده اصطهباناتی
  بنده داری مدرک لیسانس مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار از دانشگاه پیام نور با مدرک ۱۳/۱۴ هستم ایا میشه بورسیه پزشکی در فرانسه رو بگیرم و شرایطش چی هست؟
  با سپاس
  لطفا جواب رو به جیمیل بنده بفرستید
  سپاسگزارم

  1. سلام روزتون بخیر
   خیر، رزومه علمی شما برای تحصیل پزشکی در فرانسه مناسب نمی باشد. به شما توصیه می کنیم برای کشور های دیگری اقدام نمایید.

 45. سلام .من دانش آموز پیش دانشگاهی هستم توی مدرسه استعداد های درخشان درس می خونم و رشته ام تجربیه . میدونم که برای کسایی که تو رشته تجربی درس می خونن مهاجرت سخت تره می خواستم بدونم نظرتون درباره امتحاناتی که از طرف سفارت کشور های دیگه تو ایران برنامه ریزی میشه برای دانشجو های پزشکی و پیرا پزشکی هم یه همچین امتحاناتی برگزار میشه یا نه و اینکه آیا برای رشته دندانپزشکی شانسی برای بورسیه هست ؟

  1. با سلام و عرض ادب
   شرایط تحصیل و ارائه ویزا بسته به کشور انتخابی شما دارد.

 46. با سلام و احترام.
  پسر من امسال کنکور می دهد و دوازدهم تجربی دبیرستان تیزهوشان هست. با توجه به اینکه سربازی نرفته چطوری میتونه پذیرش پزشکی از کشورهای اروپایی بگیره؟ متشکرم از راهنمایی شما

  1. سلام روزتون بخیر
   فرزند شما تا یکسال پس از دیپلم معافیت تحصیلی دارد که می تواند با گذاشتن وثیقه از کشور خارج شود.

 47. شایان گفت:

  سلام من واسه بورسیه شدن در کشور ترکیه دندانپزشکی بطوری که حقوق ماهیانه بپردازند باید در امتحانهایی همچون یوس قبول بشیم یا چطوره؟… خیلی ممنون

  1. سلام روزتون بخیر
   بله، برای اخذ بورسیه باید در ازمون ورودی دانشگاه های دولتی ترکیه شرکت کرده و نمره خوبی را دریافت نمایید.

 48. نرگس گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید میخواستم بپرسم من دانش آموز پشت کنکوری ام در صورتی که من کنکورتجربی رتبه ی تک رقمی بیارم چه کشور هایی بورسیه ی تحصیلی رایگان برای پزشکی به من میده ؟
  لطفا منو راهنمایی میکنید

  1. سلام روزتون بخیر
   شما می توانید برای تحصیل رایگان در آلمان اقدام نمایید.

 49. مبینا گفت:

  سلام.ببخشید من یک دانش اموز رشته ی تجربی هستم زبانم هم عالی هست. می خواستم بدونم تحصیل در رشته ی پزشکی توی ایتالیا بدون دادن ازمونimat امکان پذیر هست؟اگه هم هست توی کدوم دانشگاه ها؟ شناسنامه ام هم امریکایی هست

  1. با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل رشته های پزشکی در دانشگاه های انگلیسی زبان ایتالیا باید در آزمون ورودی imat شرکت نمایید.

 50. mehdiatn گفت:

  سلام خسته نباشین میخواستم بدونم اگه رتبه برتر کنکور ایرانو کسب کنیم(زیر۱۰۰)آیا شانس اینو داریم تو کشوری مث انگلیس یا آلمان به زبان انگلیسی بورسیه پزشکی بگیریم(از کارشناسی)؟

  1. سلام روزتون بخیر
   در صورتیکه بتوانید برای در دانشگاه سراسری قبول شوید، می توانید برای شرکت در کورس اصلی رایگان در آلمان اقدام نمایید.

 51. سلام خسته نباشید من مدرکم دیپلم وبیست ودو سالمه ومعدل دیپلمم ۱۷/۵ والان پشت کنکوری ام دارم درس میخونم برای کنکور سال بعد چطور میتونم برای اعزام به کانادا برای تحصیل دررشته پزشکی اقدام کنم ضمنا شرایط مالی خوبی ندارم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید وشرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور کانادا رو برام توضیح بدید

  1. سلام روزتون بخیر
   تحصیل پزشکی در کانادا گران است و باید در آزمون ورودی شرکت نمایید. به شما توصیه می کنیم کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 52. سلام ،من ديپلم رياضي با معدل ١٩.٩٧دارم و ٢٣ساله هستم ،مي خواستم بدونم امكانش هست كه براي بورسيه يا تحصيل رايگان در كشور هاي اروپايي اقدام كنم؟
  چقدر شانس پذيرش دارم؟

  1. با سلام و عرض ادب
   تحصیل در کشور های رایگان بستگی به رشته انتخابی شما دارد.

 53. Aliimani گفت:

  سلام…پزشکی عمومی من تموم شده…میخواستم بدونم برای تخصص قلب کشور آمریکا بورسیه میکنه؟؟؟؟

  1. سلام روزتون بخیر
   برای ادامه تحصیل پزشکی در آمریکا در ابتدا باید در آزمون تایید مدارک تحصیلی شرکت نمایید.

 54. رخساره گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دیپلم دارم و پشت کنکورم اما معدلم بنا به دلایلی زیادی خوب نیس میخواستم بپرسم امکانش هست که بتونم در فرانسه بورسیه بگیرم و رشته پزشکی یا دارو سازی بخونم
  ممنون از راهنماییتون

  1. سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در فرانسه باید رزومه علمی قوی داشته باشید. لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا در رابطه با هزینه ها و شرایط پذیرش شما را به طور دقیق راهنمایی نمایند.

 55. سلام
  ایا با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی هم شانسی برای بورسیه در رشته های پزشکی را دارم ؟
  ۲۱ سال سن دارم .
  معدل سوم دبیرستان (دیپلم ۱۸.۶۷)

  1. سلام وقتتون بخیر
   بسته به کشور انتخابی شما دارد.

 56. سارا گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  من امسال سال سومم هست که میخام کنکور بدم و هنوز20سالم کامل نشده.میخاستم ببینم کدوم کشور برای تحصیل در رشته پزشکی و یا داروسازی هزینه تحصیل نداره؟

  1. با سلام
   تحصیل در کشور هایی مانند آلمان، فرانسه و غیره رایگان است.

 57. کسری گفت:

  سلام وقتتون بخیر. من پزشکی دانشگاه مازندران ترم یک در حال تحصیل هستم. با رزومه تحصیلی خوب یعنی نمرات خوب و مقاله های isi میشه بورسیه تحصیلی یکی از کشور های اروپایی شد؟ و اگه میشه شما چه کشور هایی رو پیشنهاد میکنید. راجع به هلند و دانمارک هم لطفا توضیح بدید.

  1. سلام وقتتون بخیر
   در صورتیکه دانشگاه تحصیلی شما مورد تایید کشور آلمان باشد، می توانید برای تحصیل رایگان کشور آلمان اقدام نمایید.

 58. حمید گفت:

  سلام من پشت کنکوری هستم ومیخاستم بدونم که اگه رتبه تک رقمی بیارم میتونم برای تحصیل در خارج کشوربورسیه شم؟!

  1. سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید برای تحصیل رایگان و دریافت بورسیه نیز اقدام نمایید.

   1. nevi گفت:

    سلام من امسال دوازدهم هستم میخواستم ببینم در کنکور ۱۴۰۰ به رتبه های برتر کنکور تجربی بورسیه تحصیلی خارج از کشور داده میشه؟

    1. سلام وقتتون بخیر
     در صورتیکه در کنکور سراسری قبول شوید، می توانید برای تحصیل همان رشته تحصیلی برای کورس اصلی اقدام نمایید.

 59. امیر گفت:

  سلام وقت بخیر. میخواستم بدونم آیا این ک
  توی ایران پزشکی چه دانشگاهی میخونی یا چه رتبه ای تو کنکور داری تاثیری میزاره توی بورسیه یا تحصیل رایگان در کشورایی مث آلمان و آمریکا؟
  یا بیشتر مقاله تاثیر داره

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای ادامه تحصیل در آمریکا باید در آزمون ورودی شرکت نمایید. همچنین برای آلمان نیز دانشگاه انتخابی باید مورد تایید کشور آلمان باشد.

 60. عرفان گفت:

  سلام اگه امسال بتونم دندان پزشکی در دانشگاه تهران قبول شم و مدرک زبان هم بگیرم امکان تحصیل رایگان توی کشور امریکا میتونم داشته باشم؟

  1. با سلام
   متاسفانه با توجه به روابط بین دو کشور، امکان اخذ ویزا و پذیرش از کشور آمریکا با سخت گیری های بسیاری روبرو شده است. به شما توصیه می کنیم کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 61. با سلام
  اینجانب پزشک هستم،
  به علاوه در یکی از «رشته های ماژور» پزشکی مدرک تخصص را نیز دارم.
  اما علاقه دارم مقطع دکترا، ترجیحاً در یکی از کشور های انگلیسی زبان را بگذرانم(مرتبط با پزشکی بالینی)
  1.بورسیه شدن با این پیش زمینه ساده است یا مشکل یا غیرممکن؟
  2.آیا مبلغ بورسیه کفاف مخارج زندگی تک‌نفره را میدهد(در صورت وجود بورسیه).
  با تشکر

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای ادامه تحصیل در کشور هایی مانند کانادا، انگلیس، استرالیا و آمریکا شما در ابتدا باید در آزمون تایید مدرک تحصیلی خود اقدام نمایید.

 62. یاسمن گفت:

  سلام من میخوام بدونم در رشته دندان پزشکی در دانشگاه آمستردام(هلند) بورسیه شم برا تخصص البته
  الان در حال تحصیل در دانشگاه شیراز هستم

  1. با سلام و عرض ادب
   مناسفانه شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند برای ایرانیان کمی سخت است. به شما توصیه می کنیم کشور های دیگری را انتخاب نمایید.

  2. مریم گفت:

   سلام اگه رتبه ۱۰۰ کنکور تجربی داشته باشم و الان در دانشگاه پزشکی تهران در حال تحصیل(سال اول پزشکی دوره علوم پایه) باشم با آیلتس ۷.۵ و مدرک b1آلمانی، آیا امکان بورسیه(هزینه تحصیل و بخشی از زندگی)از اتریش رو دارم???ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. با سلام
    متاسفانه شرایط اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های اتریش برای ایرانیان با سخت گیری های بسیاری روبرو شده است. به شما توصیه می کنیم کشور های دیگری مانند آلمان را انتخاب نمایید.

 63. nazanhn گفت:

  سلام وقت شما بخیر
  من دانشجوی ترم دوم پزشکی از یکی از دانشگاه های تیپ1 ایران هستم . من علاقه ی زیادی دارم به این که تخصص پزشکی رو در یکی از کشورهای اروپایی بخونم ….می خواستم بدونم از الان چه کاری از دستم بر میاد که به هدفم برسم و باید چه مدارکی داشته باشم ..ایا امکان بورس شدن هم وجود داره ..

  1. با سلام
   الزامات هر کشور متفاوت است. لطفا در ابتدا کشور مبدا خود را انتخاب نمایید. لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا در طول مسیر شما را راهنمایی نمایند.

 64. rrrr گفت:

  سلام ببخشید من کلاس دهم هستم رشته ی تجربی مدرسه تیز هوشان و 16 سالمه. من هدفم اینه که در اولین فرصت از ایران برم. یعنی میخوام بورسیه بشم برای پزشکی یا رشته ی دیگه ای از زیر شاخه های تجربی در یک کشور دیگه. زبان انگلیسی رو هم دارم میخونم و میخوام ایلتس بگیرم. میخواستم ببینم الانمن تا 18 سالم شد باید کنکور بدم؟ اصلا باید برای کنکور بخونم یا معدل دبیرستانم رو بالا ببرم؟ از چه منبعی باید درس بخونم و اصلا برای رفتن از ایران و بورسیه شدن لازمه کنکور داد یا نه اگر میشه لطفا کمکم کنید. و مخارجش به طور کلی چه قدر میشه؟ لازمه وضع مالی خوبی داشته باشی یا نه؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   بسته به کشور انتخابی شما دارد. شرایط هر کشور برای ارائه پذیرش متفاوت است. لطفا با ما در ارتباط باشید تا شما را به طور کامل راهنمایی نماییم.

 65. mojan گفت:

  با سلام من
  من 19 سالمه و مدال المپیاد نانو و رتبه سوم کشوری در خوارزمی رو دارم و دارای مدرک تافل با نمره ی 95 هستم و معدل 3 سال دبیرستان هم 20 بوده اگه بخوام بورسیه از دانشگاه های امریکا برای رشته پزشکی بگیرم ایا اولا شانسی برای پذیرش دارم؟ و این که بعد نتایج کنکور اقدام کنم یا الان بهتره ؟! و چه اقداماتی باید انجام بدم؟!

  1. سلام روزتون بخیر
   متاسفانه با توجه به شرایط ارائه ویزای کشور آمریکا به ایرانیان، به شما توصیه می کنیم کشور های دیگری را انتخاب نمایید.

   1. مریم گفت:

    سلام اگه رتبه ۱۰۰ کنکور تجربی داشته باشم و الان در دانشگاه پزشکی تهران در حال تحصیل(سال اول پزشکی دوره علوم پایه) باشم با آیلتس ۷.۵ و مدرک b1آلمانی، آیا امکان بورسیه پزشکی مستقیم(هزینه تحصیل و بخشی از زندگی)از اتریش رو دارم???ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. سلام روزتون بخیر
     متاسفانه شرایط پذیرش مستقیم از دانشگاه های اتریش با سخت گیری هایی روبرو است.لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را به طور دقیق راهنمایی نماییم.

 66. سینا گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما متخصصان عزیز
  من دانشجو پزشکی همدان ترم 2 هستم. می خوام توی کشور آلمان یا فرانسه تحصیل پزشکی رو ادامه بدم .
  چند تا سوال دارم خیلی خیلی لطف دارید پاسخ بدید:
  1- آیا من دوباره باید در کشور مورد نظر آزمون بدم و دوره ببینم بعد برم وارد پزشکی اونجا بشم یا نه مستقیم ادامه ترم ها رو می رم
  2- چه طور می تونم بورسیه بگیرم و تمام هزینه ها رو دانشگاه بده….معدل دیپلم 19/71 هست
  3- من سربازی نرفتم ….با وسیقه اینا می تونم برم بیرون کشور ولی آیا در بورسیه گرفتن تاثیر منفی داره !!!

  خیلی متشکر ام از شما

  1. سلام و عرض ادب
   برای تحصیل پزشکی در آلمان دانشگاه مبداء شما حائز اهمیت است. تحصیل در آلمان رایگان است و شما هزینه ای بابت تحصیل پرداخت نمی کنید. همچنین برای خروج از کشور باید پایان خدمت و یا معافیت تحصیلی داشته باشید.

 67. حسین گفت:

  سلام من دانشجوی ترم ۳ پزشکی شیراز هستم و میخواهم برای ادامه تحصیل پزشکی در خارج اقدام کنم حتی اگه‌از اول بخونم دارای مدرک B2 آلمانی و A2 فرانسوی و مسلط به زبان انگلیسی هستم و معدل دیپلمم ۱۹.۸۷ بود کدوم کشور ها با این شرایطم بهم فاند یا بورسیه تحصیلی ارائه میدن؟ (منظورم تحصیل رایگان و کمک هزینه زندگی است) آیا امکان داره که تضمین بدیم که آگه بهمون کمک هزینه بدن بعد از فارغ التحصیلی تمام هزینه های کمک مالی رو پرداخت کنیم ؟

  1. سلام روزتون بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان اقدام برای تحصیل در فرانسه و تحصیل رایگان در فرانسه وجود دارد. لطفا با ما در تماس باشید تا شما را به طور کامل راهنمایی نماییم.

 68. maryam گفت:

  سلام،خسته نباشید
  من برایه کنکور می خونم می خواستم بدونم اگه رتبم کمتر از 500 بشه در رشته ی پزشکی ، آیا کشوری مثل کره جنوبی می تونم بورسیه بشم ،اگه میشه در مورد این موضوع توضیح بدین ،ممنون از لطفتون

  1. سلام
   رتبه خوب دانشگاهی قطعا در پذیرش اکثر دانشگاه های خارجی موثر است و این بسیار به شما کمک میکند.

 69. مریم گفت:

  سلام ، خسته نباشید من برایه کنکور می خونم ،اگر رتبه ی من کمتر از 500 بشه کشوری دیگه مثل کره جنوبی امکان بورسیه رو به من میده ، اگر میشه در رابطه با این موضوع توضیح بدین ،ممنون از لطفتون

  1. سلام وقت بخیر
   در صورتی که رتبه خوبی در کنکور ایران کسب کنید حتما خواهید توانست در برخی کشور های مطرح منطقه و یا اروپا نیز تحصیل کنید و این امری است شدنی.

   1. فاطمه گفت:

    سلام خسته نباشید من 28 سالمه و کارشناسی بهداشت حرفه ای دارم میتونم پزشکی بورسیه کشوری رو بگیرم

    1. سلام روزتون بخیر
     لطفا در نظر داشته باشید که تحصیل پزشکی در اکثر کشور های اروپایی و غیره دارای محدودیت سنی است. شما می توانید برای تحصیل پزشکی ایتالیا، ترکیه و غیره اقدام نمایید. لطفا با ما در تماس باشید تا شما را به طور کامل راهنمایی نماییم.

 70. یاسمن گفت:

  سلام من دانشجو دندان پزشکی دانشگاه شیراز هستم میخوام راجع به شرایط بورسیه در رشته تخصص در هلند(آمستردام) رو بدونم؟

  1. سلام وقت بخیر
   اخذ بورسیه مقطع تخصص با داشتن رزومه خوب تحصیلی و گاها کاری می تواند به انجام برسد اما دقت داشته باشید که سطح علمی بالا نیز به این امر کمک خواهد کرد.

 71. شکیبا گفت:

  سلام ببخشید من الان سومین بارمه که قراره کنکور بدم و میخوام به خارج کشور بورسیه شم برا تحصیل پزشکی هزینه کافی رو هم نمیتونم انجام بدم زبانمم خوب نیس اما تا اونجایی که میدونم رتبه های زیر 10 بورسیه میشن …
  اصلا اگر بخوام بورسیه شم باید رتبم چند بشه تو کنکور؟؟ اون بالا یکی نوشته زیر 500 قضیه اون چیه دقیقا؟؟
  اگر هم بورسیه شدم ایا باید هزینه ای رو پرداخت کنم بابت تحصیل و اونجا موندن؟
  اگه هم خواستم یه زمانی برا همیشه تو اون کشور بمونم چی؟؟
  زبانم خوب نیس اون جی میشه؟؟
  اگه میشه یکم زیاد توضیح بدین چون چیزی راجب بورسیه رتبه های برتر نمیدونم

  1. سلام، وقت بخیر
   در این مورد اطلاعی ندارم، تا جایی که ما اطلاع داریم و کار می کنیم، رتبه کنکور تاثیری در دریافت بورسیه ندارد. معمولا مقطع پزشکی بورسیه ندارد، تنها کشور ایتالیا در این مقطع بورسیه دارد.

   1. شکیبا گفت:

    فقط دانشگاه ایران این ویژگی رو داره؟بهشتی و تهران ندارن؟

    1. منظور همه دانشگاه های ایران است، نه صرفا دانشگاه ایران

 72. پریسا گفت:

  باعرض سلام
  با سن ۲۵ سال و اوردن رتبه زیر ۵۰۰ در کنکور تجربی امکان گرفتن بورسیه پزشکی آلمان بعد از دوترم ادامه تحصیل در دانشگاه ایران امکان پذیر هست؟

  1. سلام، وقت بخیر
   رتبه کنکور تاثیری در دریافت بورسیه ندارد، بعد از قبولی در ایران و بعد از دو ترم شانس پذیرش مستقیم در دانشگاه های آلمان را دارید، که تحصبل رایگان است ولی بورسیه ندارد.

   1. شکیبا گفت:

    خب اینکه میگید بورسیه یعنی چی؟؟؟فرقش با تحصیل رایگان در چیه؟؟
    پس یعنی اگر بخوام تو دانشگاه ایران تحصیل کنم بعد از دو ترم میتونم تطبیق بدم برم المان برا ادامه تحصیل پزشکی اما گفتید (((شانس))) اینو دارید!
    این یعنی دقیقا چی؟؟باید چکار هایی رو بکنم برا رفتن؟؟زبان هم لازمه؟انگلیسی یا المانی؟

    1. سلام، وقت بخیر
     تحصیل رایگان یعنی شما شهریه ندارید، ولی هزینه زندگی با خوداتان است و برای همه به همین شکل است، بورسیه علاوه بر شهریه بخشی از هزینه زندگی هم تامین می شود و این مبلغ به همه دانشجویان تعلق نمی گیرد.
     برای اطلاع از جزییات و رفع ابهامات با دفتر تماس بگیرید.

 73. مائده گفت:

  سلام ببخشید آیا کشوری هست که تحصیل پزشکی رایگان داشته باشه و زبان دانشگاه هم انگلیسی باشه؟

  1. سلام
   کشورهای اتریش، آلمان، فرانسه و نروژ رایگان هستند ولی به زبان انگلیسی نیستند‌.

 74. آرین گفت:

  با سلام من 18 سال دارم و برای کنکور می خونم می خواستم شرایط بورس شدن رو بدونم

  1. سلام، وقت بخیر
   در مقاطع پایین شانس بورسیه کم است، که به رزومه تحصیلی و مقامها و عناوین غیر درسی بستگی دارد.

 75. عهدیه گفت:

  سلام ،من برای کنکور میخونم ۱۹سالمه میخواستم بگم اگر من رتبه زیر۵۰۰رو توی کنکور بیارم و مقاله هم بنویسم اصلا بورسیه آلمان میشم؟و اگر میشم آیا اول باید برم دانشگاه ایران پزشکی بخونم درحین تحصیل تطبیق بزنم،یا نه میشه ی راست وارد آلمان سد؟

  1. سلام، وقت بخیر
   با این شرایط که گفتید شانس پذیرش مستقیم در دانشگاه آلمان را دارید، که بعد از گذراندن دو ترم می توانید برای درخواست اقدام کنید.

 76. صادق گفت:

  سلام
  میخواستم اگه میشه راهنماییم کنید . شرایط من اینا هست :
  1-دیپلم ریاضی
  2-لیسانس حسابداری
  3-سن 24
  برای اینکه بتونم در رشته پزشکی تحصیل کنم چی نیاز دارم . مثلا اینکه باید دیپلم تجربی بگیرم یا آزمون IMAT یا چیز دیگه ای شرکت کنم ؟ میتونم فاند بگیرم ؟

  1. سلام، وقت بخیر
   به کشور مقصد بستگی دارد، هر کشوری شرایط خاصی دارد. بهتر است با توجه به شرایط خودتون ابتدا کشوری که تمایل دارید در آن ادامه تحصیل دهید را انتخاب کنید.

   1. صادق گفت:

    کشوری که بشه راحت تر فاند گرفت مدنظرمه . حتی الامکان کشور انگلیسی زبان یا آلمانی زبان باشه .

    1. سلام وقتتون بخیر
     دریافت فاند بستگی به شرایط شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 77. پویان گفت:

  سلام، آیا برای تخصص پزشکی محدودیت سنی در کشورهای اروپایی یا استرالیا وجود داره؟ کسی که ۳۴ ساله هست میتونه برای تخصص پذیرش بگیره؟
  ویه سوال دیگه اینکه زمانی که برای اپلای اقدام میشه و نهایت مچ میشه حدوداً چند ماه طول میکشه؟

  1. سلام، وقت بخیر
   بله، معمولا محدودیت سن است، ولی برای مقاطع پایین، برای تخصص مشکلی ندارید. برای پذیرش لازم است که ابتدا مدرک عمومی شما معادلسازی شود، بعد از تایید مدرک و معادلسازی اجازه ورود به دوره تخصص را دارید.

 78. Saba گفت:

  سلام
  من امسال کنکور دارم و میخواستم بدونم که اگه پزشکی دانشگاه تهران یا شهید بهشتی قبول بشم امکان بورس هست ؟کدوم کشورا برای بورس پزشکی بهتره ؟راستش هرچقدر میگردم اطلاعاتی گیر نمیارم و هرجا چیزای مختلفی نوشتن ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. سلام، وقت بخیر
   برای بورسیه در مقطع پزشکی عمومی قبولی در کنکور ایران ملاک مهمی نیست، سابقه تحصیلی، مقام در المپیادها و رشته های ورزشی و رزومه قوی برای بورسیه کمک می کند.

  2. سلطانی گفت:

   سلام
   وقت بخیر
   ببخشید من ترم اول پزشکی هستم و در جشنواره خوارزمی هم جز طرح های شایسته تقدیر بودم ( ششم )، اصراری به بورسیه تحصیلی ندارم ولی می خواستم بدونم احتمالش چقدره و میشه امیدوار بود یا خیر و اینکه چجوری دیگه باید رزومه قوی داشت از چیا مثلا؟
   خیلی ممنون

   1. سلام روزتون بخیر
    رزومه علمی قوی شامل معدل، ریز نمرات و کار های پژوهشی شما می شود.

 79. Azi گفت:

  با سلام
  من پزشک عمومی هستم ، خواستم بپرسم میشه در اروپا یا کانادا برای گذراندن تخصص اقدام کنم؟ یا اونجا دوباره از نو باید مقطع عمومی رو طی کنم؟

  1. سلام، وقت بخیر
   لازم نیست کل دوره عمومی را از ابتدا بگذرانید، ولی لازم است مدرکتون معادلسازی شود، که در حدود دو سال زمانبر است. بعد از معادلسازی و پذیرش در آزمونها برای ادامه تحصیل اقدام می کنید.

 80. h گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید برای گرفتن بورس کامل تحصیلی در رشته پزشکی در کشور های اروپایی یا امریکا به جز قبول شدن در دانشگاه دولتی ایران دیگه چه شرایطی لازمه؟
  کدوم کشور ها از ابتدا بورس میکنن و خوابگاه و شغل هم در اختیار دانشجو ها قرار میدن؟

  1. سلام، وقت بخیر
   گرفتن بورسیه تحصیلی به دانشگاه و کشور مقصد بستگی دارد، در حالت کلی سابقه تحصیلی تاثیر گذار است.
   در حال حاضر یتالیا از ابتدا دانشجویان را بورسیه می کند.

 81. aryana گفت:

  سلام
  روز بخیر
  دانشجوی رشته دندان پزشکی علوم پزشکی اصفهان هستم
  ..
  از کشور های اروپای شمالی و یا استرالیا کشوری هست که برای تخصص بورسیه کند؟

  1. سلام، وقت بخیر
   دوره تخصص معمولا یک شغل بالینی محسوب می شود و هزینه تحصیل رایگان و همراه با حقوق است.

 82. سلام
  من دانشجو پزشکی ترم یک دانشگاه آزاد مشهدم
  میخواستم بپرسم چطوری میتونم بورسیه بگیرم و از کدوم کشورا و با چه شرایطی؟

  1. سلام، وقت بخیر
   برای پاسخ به سوال شما لازم اطلاعات کاملتری از شرایط شما داشته باشیم، بهتر است با دفتر تماس بگیرید تا مشاورین ما با توجه به شرایط شما، راهنماییتون کنند.

 83. امین گفت:

  سلام، خسته نباشید
  چطور میتونم در اروپا در رشته دندان پزشکی یا پزشکی بورسیه بشم ، 18 سالم هنوز تکمیل نشده ، آیا امکانش اصلا وجود داره که بتونم بدون مقاله های علمی و … بتونم تو این سن ۱۷ ، ۱۸ سالگی بورسیه بشم؟

  1. سلام، بله کشور ایتالیا شما را از ابتدا بورس می کنند، و کشورهایی مثل آلمان، اتریش و یا نروژ هم تحصیل رایگان است.

 84. ریحانه گفت:

  سلام دوستم رتبه 5تجربی اورده ایا امکان دارد دوستم از هزینه دولت برای تحصیل به خارج کشور پشت دیپلم اعزام شود دوستم شرایط مالی بدی داره

  1. سلام، تا جایی که اطلاع دارم خیر، فعلا برای ادامه تحصیل در خارج از کشور از مقطع دیپلم سختگیری زیاد است، پیشنهادی کشور لبنان است، تحصیل تقریبا رایگان است و با توجه به قبولی در کنکور ایران مستقیم پذیرش دانشگاه را می گیرند.

 85. با سلام
  من دختری ۲۹ ساله هستم با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه سراسری که در زمینه بایومکانیک (مکانیک پزشکی و زیستی) کار ازمایشگاهی و‌پژوهشی انجام میدم
  سوابق :
  –سه تا مقاله ای اس ای٫ سه تا کنفرانس داخلی٫ یک مقاله علمی پژوهشی اکسپت شده دارم و‌در حال هم دو‌مقاله تحت داوری خارجی و یک مقاله تحت داوری داخلی دارم
  –پنج سال سابقه تدریس دارم و استاد راهنما سه پایان‌ نامه کارشناسی و استاد مشاور یک پایان نامه ارشد هستم
  –در حال ترجمه کتابی ۴۰۰ صفحه در زمینه مهندسی مکانیک زیستی و پزشکی می باشم

  علاقه دارم برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در خارج از کشور اقدام کنم و سالانه نهایتا میتونم ۱۰۰ میلیون هزینه پرداخت کنم

  ایا امکان بورسیه برای من تو ی کشور اروپایی یا استرالیا و‌کانادا هست؟؟ یا تحصیل با هزینه کم طبق اونچیزی که بالا اشاره کردم؟؟؟

  1. سلام، رزومه شما برای رشته خودتون خیلی خوب است، ولی برای شروع مجدد رشته پزشکی کمک چندانی نمی کند، از طرفی محدودیت سنی باعث می شود تعدادی از انتخابها را از دست بدهید. شما می توانید برای ترکیه یا روسیه اقدام کنید که محدودیت سنی ندارند.که البته هزینه ها بیشتر میزانی که فرمودید است.

 86. با سلام چطور میشود برای تحصیل پزشکی در کشوری انگلیسی زبان اقدام کرد چطور بورسیه شویم ایا اگر ایده ای برای درمان یک بیماری داشته باشیم مناسب است

  1. سلام، منظورتون از انگلیسی زبان چیست؟ زبان تحصیل انگلیسی باشد یا زبان کشور مقصد؟ احتمال گرفتن بورسیه در مقاطع پایین کم است، مگر کشوری مثل ایتالیا یا کشور نایب مثل الان که تحصیل رایگان است.

 87. فتحی گفت:

  با سلام. میخاستم بدونم کلا در مقطع تحصیلی پزشکی عمومی یا تخصص، بورسیه تحصیلی رایگان در کشورهای آمریکا یا کانادا وجود داره یا نه؟ و اینکه تحصیل در فرانسه در کدام مقطع رایگانه پزشکی عمومی یا تخصص؟

  1. سلام، خیر، احتمال اینکه شما از ابتدا بورس بشوید بسیار بسیار ضعیف است، بعضی از استانهای فرانسه در مقطع عمومی هم رایگان است.

 88. سلام خسته نباشید
  من دانشجو پزشکی هستم میخواستم بدونم اگه بخوام برای تخصص برم یک کشور اروپایی مثل هلند چقدر به یک رزیدنت حقوق میدن

  1. سلام تشکر
   اطلاعات مربوط به میزان حقوق و مزایا، در زمره کاری هر ارگانی است که شما قرار است کار کنید.
   درآمد کشور های اروپایی برای مشاغل حرفه ای از جمله پزشکی ، معمولا در سطح مرفه جامعه است و شرایط مطلوبی دارد.

 89. K.z گفت:

  سلام من کاردان سلامت دهان از دانشگاه علوم پزشکی دارم و می‌خوام از اول دندان بخونم .مسلط به زبان انگلیسی هم هستم .معدل های خوبی هم داشتم.امیدی هست که بتونم بورسیه بشم تو یه دانشگاهی که مورد قبول ایران باشه؟

  1. با سلام
   برای تحصیل در مقطع دندانپزشکی، علاوه بر مدرک زبان محدوده سنی و رزومه تحصیلی در جهت دریافت بورسیه حائز اهمیت می باشد، که بهتر است با مشاورین موسسه ما در تماس باشد.

 90. محمد گفت:

  سلام برای بورسیه شدن چه باید کرد .
  و برای تحصیل با بورسیه کشور نروژ چه باید کرد .
  و ایا بعد از بورسیه شدن دانشجو دیگه نباید پولی به دانشگاه پرداخت کند.

  1. سلام
   ارائه بورس تحصیلی معمولا در سطوح ارشد و بالاتر انجام میشود و شانس بورسیه برای لیسانس پایین است.
   می توانید مدارک خود را + ریز نمرات آخرین سال تحصیلی برای ما ارسال کنید تا امکان سنجی های لازم بررسی شده و به شما اطلاع دهیم.
   بورسیه ها به روش های مختلفی ارائه می شوند و بسته به نوع بورسیه ، خدماتی به دانشجو ارائه می شود.

 91. شرایط بورسیه به فرانسه چطوری هستش در صورتی که من ۱۷سالمه و پشت کنور هستم

  1. سلام
   اخذ بورسیه اکثرا در مقاطع بالاتر از ارشد ارائه می شود اما در شرایط خاص نیز می توان به پشتوانه مدارک و سوابق تحصیلی، بورسیه دانشگاه این کشور را اخذ کرد.

 92. سلام، من مدرك كارشناسي ارشد ميكروبيولوژي دارم، ولي دوس دارم در يك كشور اروپايي پزشكي بخونم، ايا امكان گرفتن بورسيه دارم؟ يا اينكه هزينه دانشگاه رايگان باشه به زبان انگليسي؟

  1. با سلام
   تحصیل در برخی کشورها به زبان رسمی آن کشور، رایگان است. به عنوان مثال کشور آلمان و فرانسه این شرایط را دارند.
   کشور ایتالیا نیز، هزینه تحصیل دانشجویان کشورهای جهان سوم را به دانشگاه پرداخت می کند.
   در کشور انگلیس تحصیل رایگان نیست و سالیانه حدود 20 هزار پوند هزینه تحصیل خواهد بود.
   بسیاری از سفارت کشور ها نیز، علیرغم داشتن پذیرش از دانشگاه، ویزا نمی دهند.
   در مجموع با در نظر گرفتن تمام پارامتر های تحصیل در خارج از کشور، بهترین کشور جهت تحصیل رایگان برای عموم افرادی که هیچ پیش زمینه و محل اتکای خانوادگی در خارج از کشور ندارند ، کشور فرانسه می باشد.

 93. پردیس گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم۴ پزشکی شیراز هستم. راهی هست که بتونم ادامه ی تحصیلمو تو کشور اروپایی یا آمریکایی بورسیه بشم؟دانشگاهی که مورد تایید وزارت بهداشت باشه.

  1. با سلام
   عموم دانشگاه ها تطبیق واحد را از ایران، قبول نمیکنند.
   تحصیل در بسیاری از کشور ها مثل فرانسه به زبان فرانسوی و آلمان به زبان آلمانی رایگان می باشد و بحث بورسیه دانشجویان کشور های جهان سوم در ایتالیا نیز، هزینه های تحصیل را تقبل می کند، نه هزینه های زندگی.
   تنها در مقاطع تحصیل بالا در اکثر کشورها، مبالغی در کنار تحصیل رایگان، به دانشجو پرداخت می کنند.

 94. نگین گفت:

  سلام.من 19 سالمه و معدل دیپلمم 19.97 هستش و دبیرستان تیزهوشان هم درس خوندم.میخواستم ببینم برای پزشکی امریکا آیا بورسیه ای میتونه به من تعلق بگیره و با چه شرایطی؟و در کل حدودا چه مقدار هزینه داره برام؟و همچنین شرایطش رو اگه میشه لطف کنید بگید.ممنونم

  1. با سلام
   خیر طبق اطلاعات ما شرایط خاصی برای بورسیه پزشکی آمریکا وجود ندارد مگر اینکه از طریق ویزاهایی مثل ویزای eb1 بتوانید وارد این کشور شوید.

 95. Mehrdad گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید من ۱۸ ساله هستم و دارای مدرک تافل با نمره ۹۳ هستم و در حال حاضر برای کنکور درس میخوانم.میخواستم بدونم با این شرایط میتوانم در کشور امریکا پزشکی بخوانم(بورسیه شوم).وضع مالی چندان خوبی ندارم.
  از توجه و راهنماییتان متشکرم.❤

  1. با سلام
   خیر شانسی برای اخذ بورسیه پزشکی آمریکا ندارید، البته مشکلی از بابت پذیرش همراه با پرداخت شهریه را دارید.

 96. مری.ا گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم با رتبه زیر 1000 کشوری در کنکور میتونم ا فرانسه بورسیه بگیرم؟ و چطور باید اقدام کنم ممنون

  1. با سلام
   اگر منظورتون از بورسیه، هزینه تحصیل است، تحصیل پزشکی در فرانسه رایگان است و نیازی به بورسیه نیست.

 97. مریم گفت:

  سلام میخواستم بدونم اگر رتبه ای در آزمون های مسابقه‌ای و المپیاد یا رتبه خوب در کنکور داشته باشیم میتونیم در سنین 18 تا 20 سالگی اقدام به گرفتن بورسیه کنیم؟ منظورم اینه که تحصیلات و مقالات زیادی در دانشگاه های ایران نداشته باشیم؟

  1. با سلام
   بله شانس دارید، البته شرایط بورسیه کشورهای مختلف متفاوت است.

 98. ضمن عرض سلام وخسته نباشيد خدمت متخصصين محترم.
  اينجانب با مدرك ديپلم و بيست سال سن آيا ميتوانم براى بورسيه تحصيلى يكى از دانشكده هاى معتبر در زمينه هاى پزشكى يا دارو سازى اقدام كنم؟
  باتشكر از راهنماييى هاى خوبتون.

  1. با سلام
   بله میتوانید ولی مشروط به این است که بتوانید شرایط دانشگاه و یا کشور مدنظر را کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *