به منظور افزایش تفاهم و دوستی بین مردم چین و مردم بقیه جهان، و به منظور تقویت همکاری و مبادلات در زمینه های آموزش، علم و فناوری، فرهنگ، اقتصاد و تجارت بین چین و کشورهای دیگر، دولت چین یک سری از طرح های بورسیه تحصیلی در چین برای حمایت از دانشجویان و محققان بین المللی برای انجام مطالعات و پژوهش در نهادها و دانشگاه های آموزش عالی چین تعیین کرده است.

وزارت آموزش و پرورش ​​چین (MOE) مسئول ارائه کمک هزینه تحصیلی دولتی چین است، و شورای بورسیه تحصیلی در چین (CSC)  یا اداره جذب دانشجویان بین المللی بر برنامه بورسیه تحصیلی دولت چین برای ارائه بورسیه می بایست نظارت داشته باشد.

دانشجویان بین المللی تحت برنامه کمک هزینه تحصیلی دولت چین در 94 نهاد آموزش عالی چین تعیین شده توسط وزارت آموزش پرورش می توانند اقدام کنند. بیش از 300 نفر در رشته های علوم، فناوری، کشاورزی، پزشکی، اقتصاد، حقوق، مدیریت، آموزش و پرورش، تاریخ، علوم انسانی و فلسفه برای رسیدگی به وضعیت دانشجویان بین المللی در این نهاد وجود دارد.

دولت چین از دانش آموزان برجسته، دانشمندان و استادان از سراسر جهان برای تحصیل و یا انجام پژوهش در موسسات آموزش عالی در چین استقبال میکنند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در چین

این مقاله در پیدا کردن بهترین بورسیه در کشور چین سازگار با نیازهای شما کمک می کند. بورسیه چین و کمک های مالی برای دانش آموزان چینی و بین المللی در دسترس هستند. بورسیه های تحصیلی مختلف دولتی بیشماری در چین نیز برای تحصیل تمام وقت یا پاره وقت در چین و خارج از کشور در دسترس هستند.

بورسیه تحصیلی در چین

برنامه های بورسیه تحصیلی در چین (دولتی) و درخواست برای اخذ بورسیه

طرح کمک هزینه تحصیلی دولت چین

این بورسیه توسط وزارت آموزش و پرورش مطابق با موافقتنامه تبادل آموزشی و یا تفاهمنامه امضا شده توسط دولت چین و دولت کشورهای دیگر و یا سازمان های بین المللی، دو کمک هزینه تحصیلی کامل و جزئی را برای دانشجویان و دانش پژوهان بین المللی فراهم می کند. این طرح از دانش آموزان برای تحصیل در چین به عنوان دانشجوی مقطع کارشناسی، تحصیلات تکمیلی، دانشجویان زبان چینی، دانشمندان حمایت میکند. متقاضیان می توانند برای کمک هزینه تحصیلی از طریق وزارت آموزش و پرورش، و موسسات تعیین شده و یا سفارت چین در کشور خود اقدام کنند.

بورسیه یونسکو برای چین به نام طرح دیوار بزرگ

این بورسیه تحصیلی کامل توسط وزارت آموزش و پرورش برای متقاضیان توصیه شده توسط سازمان های آموزشی می باشد، این بورسیه علمی و فرهنگی توسط سازمان ملل (یونسکو) تاسیس شده است. متقاضیان می توانند هم از طریق مقر یونسکو و یا کمیته ملی یونسکو در کشورهای خود اقدام کنند.

طرح برجسته کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی

این بورسیه توسط وزارت آموزش و پرورش برای حمایت از دانشجویان برجسته بین المللی جهت تحصیل در چین ارائه شده شده است و توسط نهادهای چینی برای مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا اعطا میگردد. این بورسیه شامل کمک هزینه تحصیلی کامل و یا جزئی می باشد. متقاضیان می توانند برای کمک هزینه تحصیلی به از طریق توصیه موسسات میزبان چینی CSC  اقدام کنند.

طرح بورسیه تحصیلی در چین  HSK

این بورسیه تحصیلی در چین توسط وزارت آموزش و پرورش برای حمایت از دانشجویان بین المللی و افرادی که در آزمون HSK  (آزمون زبان چینی) پذیرفته شده اند برای تحصیل به زبان چینی اعطا میگردد. متقاضیان می توانند برای اخذ این بورسیه از طریق CSC و همچنین از طریق نهادهای سازماندهی آزمون HSK و یا سفارت چین در کشور خود اقدام کنند.

بورسیه پژوهشی و فرهنگی چین

این طرح توسط وزارت آموزش و پرورش برای حمایت از محققان بین المللی و متخصصان فرهنگ چینی برای انجام تحقیقات کوتاه مدت در چین ایجاد شده است. متقاضیان می توانند از طریق  CSC برای اخذ بورسیه مستقیم اقدام کنند، و یا یا از طریق سفارت چین در کشور خود اقدام کنند.

طرح کمک هزینه تحصیلی کوتاه مدت برای آموزش زبان چینی به عنوان زبان دوم

این بورسیه توسط وزارت آموزش و پرورش برای معلمان خارجی که زبان چینی را به عنوان زبان دوم برای انجام پژوهش و بهبود کوتاه مدت در چین انتخاب کرده اند اعطا میگردد. متقاضیان می توانند از طریق  CSC برای اخذ بورسیه مستقیم اقدام کنند، و یا یا از طریق سفارت چین در کشور خود اقدام کنند.

1. بورس تحصیلی کامل: دولت چین بورس تحصیلی کامل را برای پوشش هزینه های درسی (یا تحقیق)، بیمه پزشکی برای دانشجویان بین المللی، هزینه های عمومی مواد آموزشی، مسکن، کمک هزینه زندگی و یک کمک هزینه سفر بین شهری اعطا میکند.

2. بورس تحصیلی جزئی: یکی از مواردی که در بالا گفت به دانشجو تعلق میگیرد.

نحوه ارسال درخواست برای اخذ کمک هزینه تحصیلی دولت چین

رویکرد برنامه و زمان ارسال درخواست

دوره ارسال درخواست اخذ بورسیه برای دانشجویان بین المللی برای کمک هزینه تحصیلی دولت چین به طور معمول از ابتدای ژانویه تا پایان آوریل می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراحل درخواست بایستی به سفارت چین در کشور خود مراجعه کنید یا با دانشگاه مربوطه تماس حاصل فرمائید. متقاضیان می توانند از مقامات مربوطه و یا ماموریت های دیپلماتیک چینی در کشورهای خود برای جزئیات بیشتر کمک بگیرید.

درخواست کمک هزینه تحصیلی

متقاضیان باید شرایط عمومی تعیین شده برای درخواست بورسیه را، از طریق فرم های درخواست پر شده ارسال کند. همچنین نیاز به ارائه اسناد و مدارک درخواست شده مربوطه از جمله فتوکپی دیپلم، ریز نمرات، برنامه های تحصیلی، گواهی سلامت و توصیه نامه می باشد. اسناد کمک هزینه تحصیلی باید قبل از مهلت به CSC  ارسال گردد. مراحل درخواست از طریق سفارتخانه های چین و یا ماموریت های دیپلماتیک چین در کشور متقاضیان مشخص گردد. اسناد درخواستی ارسالی پس از پایان مهلت مورد قبول نمی باشد.

اسناد ارسال شده بازگردانده نخواهد شد. اسناد اصلی و فیزیکی همراه درخواست ارسال نمی شود.

انتخاب و موسسات آموزش عالی و تخصص

متقاضیان بورسیه های دولتی چین باید نهادهای میزبان و تخصص (رشته) خود را انتخاب نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون ادامه تحصیل در چین می توانید با مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

2 دیدگاه برای “بورسیه تحصیلی در چین

 1. رضانادری گفت:

  سلام
  من معدل دیپلم و پیش عالی دارم ، بالای ۱۹/۵
  میخواستم بدونم اول بین کشورهای انگلیسی زبان امکان گرفتن بورس کامل برای لیسانس هست؟مثل استرالیا
  اگر نیست ، بجز ایتالیا و المان و نروژ که رایگانه، کشورهایی مثل چین ، کره ، هنگ کنگ یا …. ، امکان بورس کامل برای لیسانس هست یا نه؟
  مرسی

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   کشور هایی مانند استرالیا، چین، کانادا و غیره بورسیه های مختلفی ارائه می دهند که بسته به سابقه علمی خود می توانید برای اخذ آن اقدام نمایید. شما می توانید از طریق کارسناسان خبره موسسه ما برای اخذ بورسیه تحصیلی این کشور ها اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *