شرایط تحصیل و کار رشته کشاورزی

آیا تحصیل در گرایش کشاورزی تنها به چگونگی کاشت دانه و چیدن پشم گوسفندان مربوط می شود ؟ مجددا فکر کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه نمایید. با مطالعه این مقاله اطلاعات سودمندی در رابطه با شرایط تحصیل و کار رشته کشاورزی کسب خواهید کرد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی دفاتر تهران و شیراز میتوانند به شما در اخذ پذیرش رشته کشاورزی از دانشگاه های خارج از کشور و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران برای افرادی که تمایل به تحصیل و کار رشته کشاورزی کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو رشته کشاورزی به خارج از کشور به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

وضعیت و شرایط تحصیل و کار رشته کشاورزی

بسیاری افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور معمولا از طریق مهاجرت از طریق رشته کشاورزی اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیل و کار رشته کشاورزی و اخذ پذیرش رشته کشاورزی از دانشگاه های خارج از کشور در نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اقدام می کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت از طریق رشته کشاورزی می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار رشته کشاورزی و اخذ اقامت سرمایه گذاری با رشته کشاورزی نیز وجود دارند. این مقاله به بررسی شرایط تحصیل و کار رشته کشاورزی می پردازد.

بورسیه تحصیل و کار رشته کشاورزی در صورت داشتن رزومه قوی تحصیل و کار رشته کشاورزی امکان پذیر است. جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط بورسیه رشته کشاورزی در خارج از کشور با موسسه های مهاجرتی معتبر یا سفارت کشور مورد نظر تماس حاصل فرمایید. در صورت اخذ بورسیه تحصیلی شما میتوانید از تحصیل رایگان رشته کشاورزی بهره مند گردید. بایستی برای اطلاعات در مورد شرایط تحصیل رایگان رشته کشاورزی تحقیقات بیشتری در رابطه با کشور مورد نظر خود انجام دهید. زبان تحصیل رشته کشاورزی  در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته کشاورزی بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

ساختار دوره ها و شرایط ورود

شهریه دانشگاه های این رشته و هزینه و شهریه تحصیل رشته از کشوری به کشور دیگر و بسته به نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) متفاوت است. در آمد رشته کشاورزی در خارج از کشور نیز متغیر است و بستگی دارد در کدام کشور قصد داشته باشید با این رشته مشغول به کار شوید.

شرایط تحصیل رشته در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس  و همچنین شرایط تحصیل در رشته کشاورزی در مقطع دکترا یا PhD نیز باید از دانشگاه های مربوطه مورد سوال قرار گیرد. زبان تحصیل رشته کشاورزی در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته کشاورزی بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

در این قسمت با گرایش های مختلف رشته کشاورزی در از خارج کشور و بهترین گرایش رشته کشاورزی در خارج از کشور آشنا خواهید شد.

مطالعه کشاورزی و جنگلداری

گرایش کشاورزی به عنوان هسته اصلی تمدن بشری شناخته می شود. فراموش نکنید که کشاورزی از ابتدای تمدن بشری وجود داشته است و در حال حاضر در قلب جامعه ی مدرن باقی مانده است.

کمیابی، قحطی، پیشرفت اقتصادی، تغییرات ژنتیکی، پایداری محیط زیست، بیماری های همه گیر همگی از عناوینی هستند که ارتباط نزدیکی با گرایش کشاورزی دارند. فارغ التحصیلان گرایش کشاورزی افرادی هستند که با مباحث تحقیق و توسعه و کار کردن در تمامی موارد ذکر شده سر و کار دارند.

گرایش کشاورزی گرایشی چند اصولی می باشد، افرادی که قصد ادامه تحصیل در گرایش کشاورزی را دارند ملزم به افزایش دانش و مهارت های خود در خصوص شناخت علوم طبیعی، علوم اجتماعی، زیست شناسی، علوم مرتبط با محیط زیست، شیمی، اقتصاد، تجارت و مدیریت خواهند بود.

گرایش کشاورزی امکان انتخاب دامنه گسترده ای از عناوین مرتبط با کشاورزی را در اختیار افراد قرار می دهد،  توجه داشته باشید که تحقق این امر بستگی به موسسه انتخابی شما خواهد داشت. برخی از دوره ها نظیر : برنامه های آموزش زبان در دانشگاه HAS هلند، دانشجویان را برای اخذ مشاغل در سطح بین المللی آماده می نمایند، دوره هایی که بر عناوینی نظیر : زیست شناسی، مبحث پایداری و سیستم مواد غذایی در سطح جهانی متمرکز اند.

دیگر دوره ها مربوط به کشاورزی در کشور، در منطقه ای خاص و یا شناخت دیگر جوانب مرتبط با گرایش کشاورزی نظیر : کشت محصولات، مراقبت از حیوانات، انجام اعمال ضروری جهت پایداری محیط زیست و یا مدیریت فقر گسترده می باشد.

ناگفته نماند که ساختار دوره ها و نحوه آموزش به دانشجویان گرایش کشاورزی از موسسه ای به موسسه دیگر متفاوت می باشد. بسیاری از موسسه های آموزشی و دانشگاه ها که در آنان دوره های مرتبط با گرایش کشاورزی برگزار می شود ملزم به داشتن محیط های کاری و یا مزرعه جهت انجام فعالیت های عملی خواهند بود. برای مثال دانشگاه Aberystwyth در انگلستان، حدود 2،500 acres ( واحد اندازه گیری برای سنجش زمین ) زمین زراعی را برای انجام فعالیت های عملی اختصاص داده است.

بسیاری از فارغ التحصیلان گرایش کشاورزی برای ایفای نقش خود ملزم به کارکردن در محیط های گل آلود و شناخت انواع کودهای کشاورزی خواهند بود. ناگفته نماند که فارغ التحصیلان گرایش کشاورزی قادر به اخذ مشاغل مدیریتی، تحقیقی و مشاوره ای و گذراندن اوقات خود در خارج از محیط خانه و دانشگاه و برقراری ارتباط با دنیای طبیعت خواهند بود.

کسب تخصص در گرایش کشاورزی و جنگلداری

بسیاری از دوره های کشاورزی، به دانشجویان اجازه کسب تخصص در گرایش مورد نظر و اخذ مشاغل دلخواه را خواهد داد. اهمیت دانشجویان گرایش کشاورزی به قدریست که آنان قادر به ادامه تحصیل تا مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترای کشاورزی خواهند بود.

از گرایش های مرتبط با بخش کشاورزی عبارتند از :

علوم حیوانی

شما به عنوان یک متخصص در علوم حیوانات، قادر به مطالعه فیزیولوژی حیوانات، زیست شناسی و دیگر علوم مرتبط با این گرایش خواهید بود. از مباحث کلیدی که با این گرایش در ارتباط است مواردی نظیر : مبحث مصونیت، ژنتیک، فیزیولوژی و ایمن شناسی را در بر خواهد گرفت. اگر بخواهید جنبه کاربردی این علم را در نظر بگیرید، این گرایش به تغذیه حیوانات، تولید مثل، رفتار و باروری نیز مربوط می شود.

باغبانی

در این گرایش شما بر علوم و فناوری های مرتبط با کاشت گیاهان، کاشت محصولات غذایی و کاشت گیاهانی که در دیگر موارد ( در باغبانی و یا صنایع دارویی ) مورد استفاده واقع می شوند تمرکز خواهید داشت. مشاغل مرتبط با این گرایش مواردی نظیر : محافظت و نگهداری از گیاهان، انجام تحقیقات، نظارت بر بهبود محصولات کاشته شده، باغبانی و نظارت بر پروژه هایی که مربوط به کاشت و برداشت می شود را در بر خواهد گرفت. از دیگر گرایش هایی که افراد قادر به کسب تخصص در آن خواهند بود گرایش ” بذرشناسی ”  ( گرایشی که بر تولید محصولات کشاورزی متمرکز است ) می باشد.

علم خاکشناسی

خاک یکی از عناصر بسیار مهم در کشاورزی می باشد. با کسب تخصص در این گرایش شما قادر به تجزیه و تحلیل عناصر محیط زیست، مواد شیمیایی و ویژگی های فیزیکی خاک خواهید بود. این گرایش ارتباط نزدیکی با تولید محصولات کشاورزی، محافظت از سلامتی انسان و حفظ پایداری محیط زیست خواهد داشت.

توسعه روستایی

کسب تخصص در گرایش توسعه روستاها بیشتر به معنای تمرکز بر کشاورزی، میزان درآمد و زندگی روستاییان می باشد. دانشجویان این گرایش قادر به کشف راه های مختلف برای خلاقیت و نوآوری در بخش کشاورزی، آموزش به دیگران برای توسعه پیشرفت های موجود و مطالعه نظریه های مرتبط با اقتصاد و جامعه شناسی خواهند بود.

مدیریت زمین

کسب تخصص در این گرایش ملزم به کسب تجارب در تمامی گرایش های ذکر شده در فوق می باشد. همچنین این افراد ملزم به کسب تخصص در عناوینی نظیر : حقوق، برنامه ریزی و توسعه، ساخت و ساز و حفاظت از ساختمان ها خواهند بود. اخذ این حرفه به معنای مدیریت روستاهای بسیار بزرگ، مدیریت زمین های کشاورزی، ارزش گذاری بر زمین ها و حتی محافظت از آنان می باشد.

دیگر عناوین مرتبط با بخش کشاورزی مواردی چون جنگلداری، مدیریت چوب های جنگل، صید ماهی، مدیریت چراگاه ها و رشد و نمو گیاهان ( رشد گیاهان بدون خاک ) را در بر خواهد گرفت.

وضعیت شغل و مشاغل و بازار کار رشته کشاورزی در خارج از کشور

مشاغل مرتبط با جنگلداری و کشاورزی

در جهان فعلی مشاغل بسیاری برای فارغ التحصیلان گرایش کشاورزی در نظر گرفته شده است. از انواع این مشاغل عبارتند از :

مدیریت مزرعه : ( این گرایش به کسب تخصص در پرورش احشام و یا چیدن محصولات مربوط می شود ).

ایفای نقش های تحقیقی و نقش های مرتبط با توسعه مستلزم سعی و تلاش مدیر، کارکردن در آزمایشگاه ها، خرید و فروش محصولات، بازاریابی محصولات کشاورزی، ارائه خدمات به صنایع مختلف، کارکردن به عنوان یک فروشنده در فروشگاه های زنجیره ای، نظارت بر عملکرد گروه تولید کنندگان، نظارت بر کیفیت محصولات، نظارت بر صنایع تولید مواد غذایی، نظارت بر زمین، مدیریت سازمان ها و بازدید از زمین های زراعی می باشد.

کارفرمایان مرتبط با کشاورزی

بسیاری از سازمان ها وجود دارند که فارغ التحصیلان گرایش کشاورزی را مورد پذیرش قرار می دهند. از میان کارفرمایان آینده نگر می توان به :

  • صاحبان زمین
  • سازمان های تحقیقی ( دولتی و خصوصی )
  • شرکت های تولیدی
  • شرکت های پردازش مواد غذایی
  • سوپرمارکت ها
  • صاحبان مزارع
  • عاملان زمین
  • سازمان های محافظت از محیط زیست
  • سازمان های نگهبانی که به بهداشت، مراقبت از حیوانات، مراقبت از محصولات و چراگاه ها مربوط می شود،
  • شرکت های آذوقه اشاره کرد.

سطح علمی دانشگاه های برتر برای رشته کشاورزی

از برترین دانشگاه های کشاورزی دنیا عبارتند از دانشگاه کالیفرنیا برکلی از آمریکا و دانشگاه آکسفورد انگلستان می باشد.

شرایط تحصیل و کار رشته کشاورزی کشورهای مختلف اروپا مثل فرانسه اتریش  آلمان لهستان سوئد هلند بلژیک نروژ دانمارک ایتالیا روسیه بلاروس لیتوانی مجارستان سوئیس فنلاند پرتغال اسپانیا  انگلستان و همچنین کشورهایی مثل آمریکا نیوزلند و استرالیا کانادا کشورهای آمریکای جنوبی مثل برزیل اکوادور اروگوئه آرژانتین و غیره یا کشورهای آسیایی مثل کره جنوبی ژاپن ارمنستان گرجستان قطر امارات و غیره متفاوت است و هر کشوری معمولاً در رشته ای خاص دارای مزایای و رتبه علمی بالاتر است، مثلاً رشته حقوق فرانسه، معماری ایتالیا، هوافضا روسیه و غیره از موارد مشابه هستند.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به تحصیل و کار رشته کشاورزی برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو رشته کشاورزی به خارج از کشور کشور و اخذ ویزای تحصیل و کار رشته کشاورزی به صورت تضمینی می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در شهرهای تهران و شیراز از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل و کار رشته کشاورزی را دریافت کرده و به ادامه تحصیل و کار رشته کشاورزی بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با  تحصیل و کار رشته کشاورزی می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *