شرایط تحصیل و کار رشته ستاره شناسی و نجوم

با تحصیل در گرایش ستاره شناسی یا نجوم، امکان پاسخگویی به دامنه گسترده ای از سوالات در دانشگاه برای شما وجود خواهد داشت. در کنار مطالعه گرایش ستاره شناسی یا نجوم شما ملزم به مطالعه درس فیزیک خواهید بود، چرا که این علم با علوم فیزیکی در جهان و تمرکز بر اشیای خارج از کره زمین سر و کار خواهد داشت. شما با مطالعه این مقاله با شرایط تحصیل و کار رشته ستاره شناسی یا نجوم آشنا خواهید شد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی میتوانند به شما در اخذ پذیرش رشته ستاره شناسی یا نجوم از دانشگاه های خارج از کشور و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران برای افرادی که تمایل به تحصیل و کار رشته ستاره شناسی یا نجوم کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو رشته ستاره شناسی یا نجوم به خارج از کشور به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایند.

وضعیت و شرایط تحصیل و کار رشته ستاره شناسی یا نجوم

بسیاری افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور معمولااز طریق مهاجرت از طریق رشته ستاره شناسی یا نجوم اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و کار رشته ستاره شناسی یا نجوم و اخذ پذیرش رشته ستاره شناسی یا نجوم از دانشگاه های خارج از کشور در نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اقدام می کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت از طریق رشته ستاره شناسی یا نجوم می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار رشته ستاره شناسی یا نجوم و اخذ اقامت سرمایه گذاری با رشته ستاره شناسی یا نجوم نیز وجود دارند. این مقاله به بررسی شرایط تحصیل و کار رشته ستاره شناسی یا نجوم می پردازد.

بورسیه تحصیل و کار رشته ستاره شناسی یا نجوم در صورت داشتن رزومه قوی تحصیلی و کاری در این کشور امکان پذیر است. جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط بورسیه رشته ستاره شناسی یا نجوم در خارج از کشور با موسسه های مهاجرتی معتبر یا سفارت کشور مورد نظر تماس حاصل فرمایید. در صورت اخذ بورسیه تحصیلی شما میتوانید از تحصیل رایگان رشته ستاره شناسی یا نجوم بهره مند گردید. بایستی برای اطلاعات در مورد شرایط تحصیل رایگان رشته ستاره شناسی یا نجوم تحقیقات بیشتری در رابطه با کشور مورد نظر خود انجام دهید. زبان تحصیل رشته ستاره شناسی یا نجوم  در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته ستاره شناسی یا نجوم بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

ساختار دوره ها و شرایط ورود

شهریه دانشگاه های این رشته و هزینه و شهریه تحصیل رشته از کشوری به کشور دیگر و بسته به نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) متفاوت است. در آمد رشته ستاره شناسی یا نجوم در خارج از کشور نیز متغیر است و بستگی دارد در کدام کشور قصد داشته باشید با این رشته مشغول به کار شوید.

شرایط تحصیل رشته در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس و همچنین شرایط تحصیل در رشته ستاره شناسی یا نجوم در مقطع دکترا یا PhD نیز باید از دانشگاه های مربوطه مورد سوال قرار گیرد. زبان تحصیل رشته ستاره شناسی یا نجوم در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته ستاره شناسی یا نجوم بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

رشته ستاره شناسی یا نجوم چه مواردی را در بر می گیرد ؟

به طورکلی، رشته ستاره شناسی یا نجوم با انجام مشاهدات و شناخت نظریه ها در ارتباط خواهد بود، این در حالیست که برخی از دوره ها بر یک یا چند جنبه از ستاره شناسی یا نجوم تمرکز دارند. مبحث مشاهدات مواردی نظیر : استفاده از تلسکوپ و دیگر ابزارآلات حرفه ای برای انجام مشاهدات را در بر خواهد گرفت، این امر به معنای سفر کردن به مناطق مختلف جهان خواهد بود. ناگفته نماند که شما ملزم به صرف بسیاری از اوقات خود در خصوص کار با رایانه و یا تجزیه و تحلیل اجزای تشکیل دهنده ستاره ها خواهید بود.

شرایط ورود جهت اخذ رشته ستاره شناسی یا نجوم

معمولا اخذ مدرک کارشناسی ستاره شناسی یا نجوم، به سوابق تحصیلی و تجارب حرفه ای خاصی نیاز خواهد داشت، که در این صورت شرایط ورود انعطاف پذیر خواهد بود. ناگفته نماند که هر گونه سوابق تحصیلی و تجارب پذیرفته نیست، چرا که شما ملزم به کسب تجارب خاص و مرتبط با گرایش ستاره شناسی یا نجوم خواهید بود. به علاوه شما به یک نگرش کلی در خصوص دروس ریاضیات، فیزیک و دیگر علوم نظیر : زمین شناس، جغرافیا، آمار، علوم زیست محیطی، شیمی و زیست شناسی نیاز خواهید داشت. این بسیار حائز اهمیت است که قبل از هرگونه اقدام افراد نسبت به دانشگاه انتخابی خود بسیار تحقیق کنند.

ساختار دوره ها و روش های ارزیابی

به طور معمول اخذ رشته ستاره شناسی یا نجوم سه تا چهار سال به طول می انجامد، این در حالیست که اخذ مدرک کارشناسی ارشد ستاره شناسی یا نجوم یک یا دو سال زمان می برد، که باز هم بستگی به کشور و موسسه انتخابی شما خواهد داشت. معمولا مبحث تدریس از طریق شرکت در سخنرانی ها، مباحثه ها، شرکت در سمینارها و انجام مشاهدات صورت خواهد گرفت. به علاوه شما با چگونگی استفاده از تلسکوپ ها، کاتولوگ ها، جدول ستاره ها و تجزیه و تحلیل تصاویر رایانه ای آشنا خواهید شد. معمولا روش های ارزیابی از طریق تحقیق بر روی پروژه ها و انجام فعالیت های عملی صورت خواهد گرفت.

کسب تخصص

در این قسمت با گرایش های مختلف رشته ستاره شناسی یا نجوم در از خارج کشور و بهترین گرایش رشته ستاره شناسی یا نجوم در خارج از کشور آشنا خواهید شد.

کسب تخصص در گرایش ستاره شناسی یا نجوم

تحصیل در گرایش ستاره شناسی یا نجوم از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت خواهد بود. از دیگر عناوینی که افراد قادر به کسب تخصص در آنان خواهند بود عبارت است از :

جهان شناسی

مبحث جهان شناسی با مطالعه ریشه، دگرگونی ها و شناخت ساختار اصلی جهان سر و کار خواهد داشت، این در حالیست که ستاره شناسی یا نجوم با جرم های آسمانی در ارتباط است. بدلیل اینکه که مبحث جهان شناسی به شناخت کل جهان مربوط می شود، لذا افراد ملزم به کسب تخصص در گرایش فیزیک و جوانب مرتبط با این گرایش خواهند بود.

فیزیک نجومی

این شاخه از ستاره شناسی یا نجوم با فیزیک و شناخت جرم های آسمانی سر و کار خواهد داشت و مواردی نظیر : ستاره ها، سیاره ها، کهکشان ها و شناخت خصوصیات آنان را در بر خواهد گرفت. برخی از موسسات که به تدریس گرایش ستاره شناسی یا نجوم مبادرت می ورزند قادر به تدریس ویژگی های ماده تاریک، انرژی تاریک و حفره های سیاه خواهند بود. همچنین با تحصیل در این گرایش امکان سفر کردن به مکان های مختلف و شناخت سرنوشت نهایی جهان برای شما وجود خواهد داشت.

زیست شناسی اختران

این شاخه از زیست شناسی با مطالعه ریشه اجرام آسمانی، ارزیابی و شناخت زندگی آینده موجودات زنده جهان ( در زمین و جو ) در ارتباط خواهد بود. این گرایش چند اصولی مواردی نظیر : تحقیق در خصوص محیط قابل سکونت در درون و یا ماورای منظومه شمسی را در بر خواهد گرفت. بسیاری از افراد علاقه بسیاری به کسب تخصص در این گرایش دارند، چرا که این گرایش آنان را در جهت تحقیق در خصوص زیست فرا زمینی یاری خواهد کرد.

اختر فیزیک خورشیدی

اگر شما به تحصیل در این گرایش علاقه مندید، شما ملزم به شناخت تمام ویژگی ها و عملکرد خورشید و استفاده از دانش و مهارت های خود در جهت شناخت دیگر ستاره ها و تمام سیستم های ستاره شناسی یا نجوم خواهید بود. ناگفته نماند که مطالعه این گرایش بسیار مهم می باشد چرا که این گرایش با شناخت تغییرات و فعالیت های موجود در فضای منظومه شمسی و شناخت تاثیرات آب و هوایی زمین بر آن در ارتباط است.

زمین شناسی سیاره ای

کسانی که به کسب تخصص در گرایش زمین شناسی سیاره ای علاقه مندند، ملزم به مطالعه زمین شناسی، ساختار و عملکرد سیاره ها، ماه، ستارگان دنباله دار، شهاب های آسمانی و هر چیز معلق دیگر که در ماورای جهان وجود دارد خواهند بود. این شاخه از ستاره شناسی یا نجوم ارتباط بسیار نزدیکی با مبحث زمین شناسی خواهد داشت. بسیاری از برنامه های مرتبط با گرایش ستاره شناسی یا نجوم مواردی نظیر : شناخت هسته های اصلی فیزیک، دینامیک های نیوتونی، الکترومغناطیسم ها و فیزیک هسته ای را در بر خواهد گرفت. دیگر عناوین مرتبط با گرایش ستاره شناسی یا نجوم؛ تاریخچه ستاره شناسی یا نجوم خواهد. به طور کلی تحصیل در این گرایش فرصت کسب مهارت های عملی و انجام مشاهدات با استفاده از روش های پیشرفته را برای افراد به وجود خواهد آورد.

وضعیت شغل و مشاغل و بازار کار رشته ستاره شناسی یا نجوم در خارج از کشور

مشاغل مرتبط با گرایش ستاره شناسی یا نجوم

بسیاری از فارغ التحصیلان گرایش ستاره شناسی یا نجوم قادر به کسب تخصص و اخذ مشاغل بسیار مهم در گرایش ستاره شناسی یا نجوم خواهند بود. البته ناگفته نماند که جهت اخذ این مشاغل افراد به مدرک دکترا و یا کارشناسی ارشد ستاره شناسی یا نجوم نیاز خواهند داشت. لذا با سه تا چهار سال تحصیل مضاعف در گرایش ستاره شناسی یا نجوم افراد قادر به کسب تخصص در عملکرد ابرها نیز خواهند بود.

حرفه ستاره شناسی یا نجوم در دانشگاه ها

حرفه ستاره شناسی یا نجوم در دانشگاه ها مواردی نظیر : همکاری در بخش تحقیقات و یا سخنرانی کردن به عنوان یک ستاره شناس را در بر خواهد گرفت. برای پیشبرد اهداف خود شما به فعالیت در دانشگاه ها، کتابخانه ها و استفاده از دیگر امکانات دانشگاهی با توجه به میزان علایق خود نیاز خواهید داشت. ناگفته نماند که مبحث تحقیق در خصوص ستاره شناسی یا نجوم با بر عهده گرفتن مسئولیت تدریس در آمیخته است، لذا از شما انتظار می رود که بسیاری از اوقات خود را صرف شرکت در سخنرانی ها و کمک به دانشجویان کنید. باید بدانید که اخذ حرفه ستاره شناسی یا نجوم در دانشگاه ها به معنای به اشتراک گذاشتن دانش ستاره شناسی یا نجوم خود با دیگران و انتقال آن به نسل های بعدی خواهد بود.

حرفه ستاره شناسی یا نجوم در مشاهدات

حرفه ستاره شناسی یا نجوم در مشاهدات معمولا بر اساس انجام تحقیقات خواهد بود. شما به عنوان یک ستاره شناس، ملزم به گذراندن بسیاری از اوقات خود در خصوص جمع آوری داده ها، استفاده از ابزارآلات برای انجام مشاهدات، تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها خواهید بود. همچنین شما به عنوان یک دستیار ستاره شناس، قادر به همکاری با دبیران مدارس و دانشگاه ها و ارائه راهکارهایی جدید به مخاطبان خواهید بود. به علاوه شما قادر به کارکردن با تلسکوپ ( به عنوان اپراتور تلسکوپ ) و دیگر تجهیزات مرتبط با ستاره شناسی یا نجوم خواهید بود. برای کسب صلاحیت های حرفه ای در این شغل شما به کسب تجارب بسیار عالی در مکانیک و کسب مهارت های بصری بسیار قوی نیاز خواهید داشت.

حرفه ستاره شناسی یا نجوم در افلاک نماها و موزه ها

ستاره شناسان افلاک مسئولیت توسعه و ارسال تصاویر ستاره ها، ایجاد هماهنگی، حفظ و نگهداری از فناوری افلاک و شناخت مفاهیم مرتبط با آن را بر عهده خواهند داشت. کسب تخصص در این حرفه، فرصت برقراری ارتباط با دامنه گسترده ای از مخاطبان را برای شما فراهم خواهد کرد. جهت اخذ مشاغل مورد نظر در برخی از افلاک نماها و موزه ها از شما انتظار می رود که سوابق تحصیلی و تجارب خود را ارسال نمایید. با کسب تخصص در گرایش ستاره شناسی یا نجوم، شما قادر به اخذ دامنه گسترده ای از مشاغل در سازمان هایی که مربوط به توسعه و برنامه ریزی می باشد خواهید بود.

مشاغل ستاره شناسی یا نجوم ( تحقیق در سازمان های دولتی )

معمولا این سوال مطرح می شود که آیا اخذ مشاغل مورد نظر در سازمان NASA امکان پذیر است ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بله امکان پذیر می باشد. فارغ التحصیلان جهت اخذ این حرفه ملزم به کسب تخصص در گرایش فیزیک و یا ستاره شناسی یا نجوم خواهند بود. در ذهن داشته باشید که سازمان های دولتی نظیر : سازمان هوانوردی و هوافضا ( NASA ) در آمریکا یا موسسه ملی علوم زمین و ستاره شناسی یا نجوم ( INSU ) در فرانسه، فارغ التحصیلان بسیاری را مورد پذیریش قرار خواهد داد. ناگفته نماند که اخذ حرفه مورد نظر به صورت رقابتی می باشد و به اخذ مدرک دکترا و دیگر تحقیقات اضافی نیاز خواهد داشت.

مشاغل ستاره شناسی یا نجوم ( در بخش هوافضا )

اخذ مشاغل مرتبط با گرایش ستاره شناسی یا نجوم در بخش های هوافضا مواردی نظیر : تحقیق، طرح ریزی، تولید و شناخت انواع مباحث مختلف و مرتبط با هوانوردی و یا سفینه های فضایی را در بر خواهد گرفت. ناگفته نماند که متقاضیان این گرایش قادر به کارکردن در بخش های تبلیغاتی، صنعتی و یا ارتش خواهند بود. این شرکت های خصوصی هستند که نسبت به تولید ابزارآلات و تجهیزات مرتبط با سفینه های فضایی و ماهواره ها مبادرت می ورزند، به همین دلیل امکان اخذ مشاغل مورد نظر در این شرکت ها برای فارغ التحصیلان گرایش هواشناسی وجود خواهد داشت. از کارفرمایان مشهور در این بخش، Boeing، EADS، Lockheed Martin، MacDonald Dettwiler و Nothrop Grumman خواهند بود.

اگر شما به ایجاد تفاوت ها علاقه مندید، بخش های بسیاری نظیر : رسانه ها، بخش های مالی و حسابرسی وجود دارند که شما با کسب مهارت های شمارشی بسیار قوی و مهارت محاسبه ای قادر به کارکردن در آنان خواهید بود.

سطح علمی دانشگاه ها برای رشته ستاره شناسی یا نجوم

دانشگاه ام.آی.تی جزو بهترین دانشگاه ها در زمینه تحصیل در رشته ستاره شناسی و نجوم می باشد.

شرایط تحصیل و کار رشته ستاره شناسی یا نجوم کشورهای مختلف اروپا مثل فرانسه اتریش  آلمان لهستان سوئد هلند بلژیک نروژ دانمارک ایتالیا روسیه بلاروس لیتوانی مجارستان سوئیس فنلاند پرتغال اسپانیا  انگلستان و همچنین کشورهایی مثل آمریکا نیوزلند و استرالیا کانادا کشورهای آمریکای جنوبی مثل برزیل اکوادور اروگوئه آرژانتین و غیره یا کشورهای آسیایی مثل کره جنوبی ژاپن ارمنستان گرجستان قطر امارات و غیره متفاوت است و هر کشوری معمولاً در رشته ای خاص دارای مزایای و رتبه علمی بالاتر است، مثلاً رشته حقوق فرانسه، معماری ایتالیا، هوافضا روسیه و غیره از موارد مشابه هستند.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به تحصیل و کار رشته ستاره شناسی یا نجوم برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو رشته ستاره شناسی یا نجوم به خارج از کشور کشور و اخذ ویزای تحصیل و کار رشته ستاره شناسی یا نجوم به صورت تضمینی می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل و کار رشته ستاره شناسی یا نجوم را دریافت کرده و به ادامه تحصیل و کار رشته ستاره شناسی یا نجوم بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

4/5 - (3 امتیاز)

1 دیدگاه برای “شرایط تحصیل و کار رشته ستاره شناسی نجوم

  1. عالیه گفت:

    مطالبتون مفید و عالی بودن 👩‍🎤💫💫❣💪

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *