شرایط آب و هوایی شهرهای آلمان

شرایط آب و هوایی شهرهای آلمان-هامبورگ

کشور آلمان با قرار گرفتن در کنار، دریای بالتیک، رشته کوه‌های آلپ و دشت اروپای شمالی از آب و هوایی نسبتا معتدل برخوردار است. این کشور در رتبه هفتم از بزرگترین و وسیع‌ترین کشورهای قاره اروپا قرار گرفته است. با بررسی از بالا تا پایین این کشور ممکن است آب و هواهای متنوعی را ببینید. به طور کلی این کشور در تابستان‌ها گرم است و دارای باران فراوان بوده، اما در فصل زمستان به حدی که باید سرمای استخوان‌سوزی ندارد. شما در این کشور می‌توانید به راحتی زندگی کنید. برای آشنایی بیشتر با شرایط آب و هوایی شهرهای آلمان، در مقاله زیر با ما همراه شوید.

5 تا از برترین شهرهای آلمان از نظر شرایط آب و هوایی

در بخش زیر، برخی از برترین شهرهای کشور آلمان از نظر آب و هوایی بررسی شده‌اند. افرادی که قصد مهاجرت به آلمان و زندگی در این کشور را دارند، باید تمامی جنبه‌های آن را بسنجند تا بتوانند بهترین تصمیم را برای آینده خود بگیرند. در همین راستا نیز، ما به بررسی شرایط آب و هوایی شهرهای برتر آلمان پرداخته‌ایم.

موارد مرتبط:

مهاجرت به آلمان

مهاجرت کاری به آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان

تحصیل در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان

برلین، پایتخت آلمان

شرایط آب و هوایی شهرهای آلمان-برلین

شاید شما تمایل به بازدید پایتخت این کشور داشته باشید. از آنجایی که پایتخت آلمان “برلین” است، بزرگترین شهر در کشور می‌باشد. این پایتخت شگفت‌انگیز در شمال شرقی آلمان واقع شده است. این شهر از بهترین و معتدل‌ترین آب و هواهای کشور را دارد. به صورتی که در تابستان تنها تا 23 درجه بالا می‌رود، و در زمستان تا بالای 3 درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

همچنین کم‌ترین دما در فصل زمستان تا حدود 10- درجه سانتی‌گراد خواهد بود. همچنین ممکن است که در فصل تابستان این دما تا 35 درجه سانتی‌گراد نیز بیاید ولی تغییرات جوی طولانی مدت در این شهر بسیار نادر است. پس نگران گرمای زیادی هوا نباشید. زیرا باران‌های بسیاری که در فصل تابستان شروع به بارش می‌کنند، باعث تعادل دمای بسیار مناسبی خواهند شد.

سالان بیشتر از شش میلیون گردشگر داخلی و بین المللی به شهر برلین سفر می‌کنند. به همین دلیل مسئولان شهرداری و همچنین مردم در زمینه رفاهیات گردشگری بسیار می‌کوشند.

شهر بندری هامبورگ

شرایط آب و هوایی شهرهای آلمان-هامبورگ

این شهر به عنوان شهری بندری شناخته می‌شود. هامبورگ در شمال آلمان قرار گرفته است و نسبتا فاصله نزدیکی با برلین دارد. با اینکه از پایتخت آلمان فاصله‌ای حدود 500 متر دارد، اما آب و هوایی خنک‌تر دارد. به طور مثال گرم‌ترین درجه هوای این شهر 22 درجه سانتی‌گراد است که در مرداد ماه اتفاق می‌افتد. در زمستان دمای هوا می‌تواند تا 2- پایین بیاید. پس اگر در زمستان سفر می‌کنید چمدان خود را با لباس‌های گرم پر کنید.

تعداد روزهای بارش باران در این بندر به طور میانگین، 13 تا 18 روز در هر ماه از سال است.

شهر فرانکفورت

شرایط آب و هوایی شهرهای آلمان-فرانکفورت

این شهر از آب و هوای معتدل اقیانوسی برخوردار است. میانگین هوای این شهر در طول سال حدود 10 درجه سانتی‌گراد است. با این حال فرانکفورت جزو شهرهای گرم در آلمان به حساب آورده می‌شود. در فصل زمستان،دما هوای این شهر در مدت روز می‌تواند از 3 تا 16 درجه تغییر کند. در تابستان نیز میانگین دما حدود 20 تا 25 درجه سانتی‌گراد است. البته شب‌های این شهر خنک‌تر از روزهایش است. در شب‌های زمستان، هوا از 2- تا 2 درجه، و شب‌های تابستان تا 15 درجه تغییر می‌کند.

میانگین تعداد روزهای بارانی این شهر در فصل زمستان و تابستان تقریبا یک اندازه است. به این صورت که در هر ماه از فصل زمستان، ممکن است 12 تا 17 روز بارانی باشد. همچنین در ماه‌های تابستان این شهر، میانگین روزهای بارانی 14 رروز است.

شهر افنباخ آم ماین

شرایط آب و هوایی شهرهای آلمان-آفن باخ

این شهر در ایالت “هسن” آلمان واقع شده است. افنباخ آم ماین هم مرز با شهر فرانکفورت است و رود ماین در شمال این شهر قرار دارد. میانگین دما در روزهای تابستان این شهر، حدود 24 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. همچنین در فصل زمستان این شهر، دارای حداقل و حداکثر دمای 2 و 6 می‌باشد.

شهر ماینتس آلمان

شرایط آب و هوایی شهرهای آلمان-ماینتس

شهر ماینتس، پایتخت ایالت “راینلاند-فالتس” در آلمان می‌باشد. این شهر در منطقه رود راین و روبروی شهر “ویسبادن” قرار گرفته است. میانگین دمای هوا در شهر دوست‌داشتنی ماینتس، 23 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. بیشترین دمای تابستان در طول روز ممکن است تا 33 درجه باشد. همچنین بیشترین دما در طول زمستان 18 درجه سانتی‌گراد و کمترین دما نیز 5- است. به طور کلی در تابستان میانگین حداکثر و حداقل دمای هوا 24 تا 8 درجه سانتی‌گراد است. این شهر می‌تواند جزو لیست شهرهای گرم در آلمان قرار بگیرد.

میزان بارش باران در این شهر به میزانی کمتر از شهرهای گفته شده در قسمت بالا است. برای مثال در ماه ژوئیه سال 2021، کمتر از 10 روز شاهد باران در این منطقه بوده‌ایم.

آفتابی‌ترین شهرهای آلمان

از افتخارات شهر “کمنیتس” در آلمان، این است که به شکل رسمی آفتابی‌ترین شهر در آلمان لقب گرفته است. آفتاب در این شهر به طور میانگین، روزانه 5 ساعت می‌تابد. در طول ماه‌های جولای و ژوئن، آفتاب روزانه 9 ساعت بر سطح شهر می‌تابد که بیشتر از هر شهر دیگری در آلمان است.

از طرف دیگر 5 شهر آلمان که کمترین نور آفتاب را دارند همگی در منطقه راین شمالی و وست‌فالیا هستند. در این شهرها آفتاب به طور میانگین، روزانه 3 ساعت می‌تابد و در آسمان دیده می‌شود! پس اگر بدن شما دچار کمبود ویتامین D است، بهتر است که از این شهرها دوری کنید.

گرم‌ترین شهرهای آلمان

ممکن است شگفت‌زده شوید اگر بفهمید که گرم‌ترین شهرهای آلمان، لزوما آفتابی‌ترین آن‌ها نیستند! در واقع، شهرهایی که بیشترین دمای هوا را دارند اکثرا در ایالت‌های غربی آلمان و  مناطق محروم از آفتاب قرار دارند.

آفنباخ آم ماین با حداکثر 15 درجه میانگین دمای سالانه، جایگاه اول گرم‌ترین شهر در آلمان را به خود اختصاص داده است.

سردترین شهرها

سردترین شهرهای آلمان، همانطور که انتظار می‌رود در شمالی‌ترین سواحل با وزش باد فراوان قرار گرفته‌اند. شهر “رستاک” در آلمان با 11 درجه سانتی‌گراد میانگین دمای سالانه، سردترین شهر در آلمان می‌باشد.

طولانی‌ترین تابستان‌ شهرها در آلمان

تابستان فصل مورد علاقه بیشتر افراد است. تنها نقصی که می‌توان به آن اشاره کرد، به اندازه کافی طولانی نبودن این فصل هیجان‌انگیز است. اکثریت شهرها در آلمان تابستان‌شان تنها 3 ماه طول می‌کشد. با این حال ساکنین شهرهای: آفن باخ، کارلسروهه، ماینتس، فارژیم و فرانکفورت آنقدر خوش شانس هستند که می‌توانند با میانگین دمای 20 درجه، برای 4 ماه کامل تابستان را تجربه کنند.

کوتاه‌ترین تابستان‌ شهرها

کوتاه‌ترین تابستان در شهر برمرهافن(بندر برمن) آلمان اتفاق می‌افتد. این شهر در شمال غربی کشور آلمان و در استان برمن قرار گرفته است. بندر برمن تنها شهر در آلمان است که در کناره دریای شمالی قرار دارد. تابستان کوتاه به این علت است که، در این شهر تنها ماه‌های آگوست و جولای ممکن است دمای بالای 20 درجه داشته باشند.

کم باران‌ترین شهرهای آلمان

اگر شما نیز مانند بسیاری از افراد از خیس شدن در باران و هوای بارانی متنفر هستید، پیشنهاد می‌شود که به “Halle an der Saale” در آلمان مهاجرت کنید. در این شهر میانگین بارش سالانه حدود 483 میلی‌متر است. این مقدار 236 میلی‌متر از مقدار بارش ملی در این کشور کمتر است.

شهرهای بعدی به ترتیب، ارفورت، برلین و مگدبورگ هستند. آن‌ها نیز هر ساله کمتر از 500 میلی‌متر باران، تگرگ و برف به خود می‌بینند.

پر باران‌ترین شهرها

اگر در راه رفتن به “اولدن‌برگ” هستید، یادتان نرود چترتان را با خود ببرید! این شهر شگفت‌انگیز با میزان بارش سالیانه 1072 میلی‌متر، به طور رسمی پر باران‌ترین شهر آلمان نام گرفته است. رتبه دوم در این بخش، به هر 5 شهر در منطقه وست‌فالیا و راین شمالی اعطا می‌شود.

اگر بخواهیم به طور کلی در نظر بگیریم، آلمان کشوری با آب و هوای چهار فصل و معتدل است. شرایط آب و هوایی شهرهای آلمان از مناطق شمال تا جنوب این کشور دستخوش تنوع بسیاری می‌شوند. شما برای آشنایی بیشتر با این شهرها، دانشگاه‌های این شهرها یا شرایط مهاجرت و اقامت‌شان می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید. همچنین، در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقدام برای تحصیل در آلمان، اعزام دانشجو به آلمان و حتی تحصیل پزشکی در آلمان را دارید، می‌توانید به دیگر مقالات وبسایت ما مراجعه نمائید.

مقالات مربوطه برای اطلاعات بیشتر:

چهار دانشگاه برتر در آلمان

کالج های آلمان (لیست کامل) + شرایط پذیرش

دانشگاه ارفورت آلمان | شرایط تحصیل در رشته های مختلف

دانشگاه کارلسروهه آلمان | برنامه ها و دوره ها + هزینه تحصیل

1/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.