بهترین دانشگاه های صربستان

صربستان در اکتبر سال 2011 نامزد عضویت در شهروندی اتحادیه اروپا شد و خود را به عنوان یک کشور در مواجهه با دموکراسی غربی معرفی کرد. بهترین دانشگاه های صربستان نقش مهمی در ایجاد یک پایگاه علمی قوی برای مدرن سازی مستمر در برنامه های تحصیلی دارند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

تحصیل در بهترین دانشگاه های صربستان

شرایط تحصیل در صربستان هنوز در حال توسعه است اما برخی از دانشگاه های محبوب وجود دارد که شامل: دانشگاه بلگراد، دانشگاه ایالتی نوی پازار و دانشگاه هنر در بلگراد. هشت دانشگاه دولتی و هشت دانشگاه خصوصی به جمعیت 8 میلیون نفری این کشور آموزش عالی تحصیلی ارائه می کنند. تنها یک دانشگاه در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها، QS قرار دارد، دانشگاه بلگراد. دانشگاه بلگراد یک دانشگاه دولتی است.

دوره های دانشگاه بلگراد صربستان

فعالیت های دانشگاه بلگراد صربستان، آموزش عالی و تحقیقات علمی در راستای منافع عمومی است و به شدت توسط قانون تعریف شده است. منبع اصلی مالی، بودجه جمهوری صربستان است، اگرچه دانشگاه و دانشکده های آن نیز می توانند از طریق کار در فعالیت های اصلی خود درآمد بیشتری کسب کنند.

دوره های دانشگاه بلگراد صربستان

موسسه های دانشگاه های صربستان عبارتند از: موسسه تحقیقات پزشکی، موسسه مهندسی برق نیکولا تسلا، موسسه فیزیک، موسسه فلسفه و نظريه اجتماعي، موسسه شیمی، فن آوری و فلزشناسی، موسسه علوم هسته ای ونکا، موسسه “Mihajlo Pupin”، موسسه انرژی هسته ای کاربردی، موسسه تحقیقات زیستی Siniša Stankovi’c، موسسه ژنتیک مولکولی و مهندسی ژنتیک، موسسه تحقیقات چندزبانه.

دانشگاه نووی ساد صربستان

دانشگاه نووی ساد صربستان یک دانشگاه واقع در نووی ساد، دومین شهر بزرگ در صربستان است. دانشگاه نووی ساد دارای بیش از 50،000 دانشجو و 5،000 کارمند است و به همین ترتیب یکی از بزرگترین مراکز آموزشی و تحقیقاتی در مرکز اروپا است. این دانشگاه متعلق به گروهی از دانشگاه هایی است که طیف وسیعی از دانش جامع و به روز از تقریبا تمام زمینه های علمی را ارائه می دهند.

دانشگاه نووی ساد 300 برنامه آموزشی معتبر را در تمام سطوح تحصیلی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، تخصصی و دکترا ارائه می دهد که در مراکز علمی و دانشگاهی برای مطالعات بین رشته ای و چند رشته ای انجام می شود. همه برنامه های مطالعه مدرن و مطابق با توسعه علم هستند.

دانشگاه نیس در صربستان

دانشگاه نیس یک موسسه آموزشی و پژوهشی تحت کنترل دولت است. در حال حاضر دانشگاه دارای 13 دانشکده است. دانشکده های دانشگاه نیس عبارتند از: دانشکده مهندسی عمران و معماری، دانشکده اقتصاد، دانشکده مهندسی الکترونیک، دانشکده پزشکی، دانشکده مهندسی مکانیک، دانشکده حقوق، دانشکده علوم و ریاضیات، دانشکده فنی Leskovac، دانشکده تربیت معلم در ورانژ، دانشکده ایمنی شغلی، دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده ورزش و تربیت بدنی و دانشکده فلسفه. برای دریافت ویزای تحصیلی صربستان مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) می توانند در این زمینه شما عزیزان را به صورت کامل راهنمایی کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *