شهروندی اتحادیه اروپا

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به دنبال اخذ شهروندی کشورهای اروپایی می باشند. بر این اساس در این مقاله به بررسی روش های اخذ شهروندی اتحادیه اروپا می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
 • اهمیت اخذ شهروندی اتحادیه اروپا
 • شهروندی اتحادیه اروپا از طریق تحصیل
 • شهروندی اتحادیه اروپا از طریق کار
 • شهروندی اتحادیه اروپا از طریق سرمایه گذاری
 • شهروندی اتحادیه اروپا از طریق ازدواج
 • شهروندی اتحادیه اروپا از طریق تولد
 • شهروندی اتحادیه اروپا از طریق پناهندگی
 • ارزان ترین کشورها برای اخذ شهروندی اتحادیه اروپا
 • راحت ترین روش اخذ شهروندی اتحادیه اروپا
 • اخذ تابعیت و شهروندی اتحادیه اروپا
 • نکاتی در مورد شهروندی کشورهای اتحادیه اروپا
 • شهروندی اتحادیه اروپا و هزینه های زندگی
 • مزیت های اخذ شهروندی اتحادیه اروپا
 • شهروندی اتحادیه اروپا و خدمات موسسه اصطهباناتی
 • سخن آخر
 • سوال های متداول در مورد شهروندی اتحادیه اروپا

اهمیت اخذ شهروندی اتحادیه اروپا

کشورهای اروپایی بنا به وجود قوانین مهاجرت و اعطای اقامت پس از 5 سال و تابعیت پس از 6 سال از برترین کشورهای جهان برای زندگی و کار و اقامت محسوب می شوند. دلایل مهاجرت متقاضیان به کشورهای اروپایی موارد متعددی می باشد. مهم ترین این دلایل نامساعد بودن اوضاع و شرایط جامعه، برخورداری از امکانات بهتر زندگی، کسب درآمد بالاتر و تحصیل و فرصت های شغلی بهتر می باشد.یکی از مهم ترین دلایل اخذ شهروندی و تابعیت کشورهای اتحادیه اروپا امکان زندگی و تحصیل و کار در دیگر کشورهای اروپایی می باشد. بالا بودن سطح کیفیت آموزشی دانشگاه های کشورهای اروپایی و اعتبار مدارک تحصیلی دانشگاهی از جمله دلایل مهاجرت تحصیلی می باشد.عدم ثبات و امنیت اقتصادی و سیاسی و اجتماعی، عدم کسب درآمد بالا، عدم ثبات اقتصادی، نوسانات قیمت و بازار و تورم و بیکاری در کشور ایران را می توان مهم ترین علل مهاجرت به کشورهای اروپایی و اخذ شهروندی اتحادیه اروپا برای یافتن شغل با حقوق مکفی و زندگی در آرامش و امنیت دانست.

متخصصان مهاجرت و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با تهیه این مقاله به بررسی روش های اخذ شهروندی اتحادیه اروپا پرداخته اند. اگر قصد اخذ اقامت و تابعیت اتحادیه اروپا را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

شهروندی اتحادیه اروپا از طریق تحصیل

یکی از متداول ترین روش های اخذ شهروندی و تابعیت کشورهای اتحادیه اروپا تحصیل در این کشورها می باشد.مهاجرت تحصیلی را باید بهترین نوع مهاجرت و اخذ اقامت کشورهای اروپایی دانست چرا که متقاضی با ادامه تحصیل در یک دانشگاه معتبر و مورد تائید کشورهای اتحادیه اروپا نه تنها زمینه لازم در جهت اشتغال و کار در آن کشور را فراهم می کند، بلکه با اخذ مدرک معتبر می تواند در آن کشور به موقعیت شغلی مطلوبی نائل شود و برای کار و ادامه تحصیل به دیگر کشورهای اروپایی نیز مهاجرت کند.متقاضیان بیشتر برای اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترای کشورهای برتر اروپایی درخواست می دهند و تا کنون بسیاری از این دانش آموختگان در کشورهای اروپایی و آمریکا و کانادا به افتخارهای جهانی نائل شده اند.در واقع با تحصیل در این کشورها و یافتن کار پس از فارغ تحصیلی و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری متقاضیان می توانند پس از چند سال کار و اشتغال اقامت آن کشور را اخذ کنند.دانشگاه های کشور آلمان و اتریش و فرانسه از ارزان ترین دانشگاه های اروپا می باشند. متقاضی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان در صورت دارا بودن مدرک زبان آلمانی می تواند به طور رایگان و بدون پرداخت هزینه تحصیل کند.در دانشگاه های فرانسه و اتریش نیز متقاضی با دارا بودن مدرک مهارت زبان فرانسوی و آلمانی می توانند بدون پرداخت شهریه در دانشگاه های دولتی تحصیل کند. به طور کلی هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های اروپا سالانه در حدود ۱۰.۰۰۰ یورو در مقطع فوق لیسانس سالانه در حدود ۱۰.۰۰۰ یورو تا۱۵.۰۰۰ یورو و در مقطع دکترا بر اساس نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت می باشد.

شهروندی اتحادیه اروپا از طریق تحصیل

شهروندی اتحادیه اروپا از طریق تحصیل

شهروندی اتحادیه اروپا از طریق کار

روش اخذ ویزای کار اروپا از پرتقاضاترین روش های اخذ شهروندی و تابعیت اتحادیه اروپا می باشد. متقاضیان با اخذ ویزای کار این کشورها می توانند در هر کشور اتحادیه اروپا به کار و اشتغال بپردازند. متقاضیان برای اخذ شهروندی و تابعیت کشورهای اتحادیه اروپا به روش کار از دو طریق می توانند اقدام کنند.

اخذ ویزای کار اروپا با روش پیشنهاد کار Job Offer

متقاضی اخذ اقامت و شهروندی اتحادیه اروپا از طریق اخذ مجوز کار و از طریق پیشنهاد کاری Job Offer می تواند با کارفرمای کشور مقصد قرارداد امضا کند.بدین منظور کارفرمای کشور مقصد باید آگهی درخواست کار را به مدت ۳ ماه در کشور مقصد و سپس ۳ ماه دیگر در کشورهای حوزه شینگن و اتحادیه اروپا منتشر کند، اگر در طی این ۶ ماه نیروی کار مناسب برای پر کردن این فرصت شغلی در کشور مقصد و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن پیدا نشد، آن وقت کارفرمای کشور مقصد می تواند با متقاضی خارجی قرارداد امضا کند.

اخذ ویزای کار اروپا با روش پیشنهاد کار

اخذ ویزای کار اروپا با روش پیشنهاد کار

اخذ ویزای کار اروپا با روش جست و جوی کار Job Seeker

در روش دیگر متقاضی می تواند با مهلت جست و جوی کار Job Seeker و با اخذ ویزای جست و جوی کار در مدت مشخص به یافتن کار در کشور اتحادیه اروپا بپردازد و در صورت یافتن شغل با اخذ ویزای کار مقدمات اخذ اقامت این کشور را فراهم کند.مهلت ویزای جست و جوی کار در برخی کشورها ۶ ماه و در برخی تا ۲ سال نیز می باشد. کشورهای اتریش و آلمان به متقاضیان کار در این کشورها فرصت ۶ ماهه جستجوی کار ارائه می دهند تا با یافتن کار و اخذ ویزای کار مقدمات اخذ اقامت این کشورها را دریافت کنند.متقاضی اخذ ویزای کار از طریق جست و جوی کار در آلمان باید دارای مدرک مهارت زبان آلمانی B1 و مدرک تحصیلی لیسانس و حداقل ۳ سال سابقه کار باشد.متقاضی اخذ ویزای کار اتریش از طریق جست و جوی کار در اتریش باید امتیازهای لازم را کسب کند. این امتیازها بر اساس شرایط تحصیلی، سن، دارا بودن مدرک زبان، رشته تحصیلی دانشگاهی و سوابق کاری تعیین می شود.کشور آلمان که از جمله کشورهای اتحادیه اروپا می باشد، به متقاضیان کار مهلت جست و جوی کار در این کشور را ارائه می دهد. در واقع متقاضیان در مدت ۶ ماه جست و جوی کار فرصت یافتن شغل و کار مناسب را خواهند داشت تا با یافتن کار مناسب با رشته تحصیلی خود ویزای کار آلمان را دریافت کنند.مهم ترین شرایط اخذ ویزای کار از این طریق دارا بودن سوابق کاری حداقل ۳ سال، دارا بودن مدرک مهارت زبان آلمانی A2 و یا مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۵.۵ و دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس مرتبط با شغل مورد نظر می باشد.علاوه بر این ها دارا بودن بیمه تامین اجتماعی و سوابق کاری درخشان الزامی می باشد. متقاضی با اخذ ویزای کار آلمان از این طریق بدون پرداخت هزینه می تواند پس از ۳ سال کار و اشتغال اقامت دائم این کشور و کشورهای اتحادیه اروپا را دریافت کند.

شهروندی اتحادیه اروپا از طریق سرمایه گذاری

متقاضیانی که دارای تمکن مالی کافی برای سرمایه گذاری می باشند، می توانند از طریق سرمایه گذاری اقامت و شهروندی آن کشور را دریافت کنند. متقاضیان می توانند از روش های ثبت شرکت، خرید خانه و ملک، خرید اوراق قراضه دولتی و حساب سپرده با تمکن مالی کافی در کشورهای اروپایی اقدام به سرمایه گذاری و اقامت آن کشور را اخذ کنند.در برخی از کشورها به محض سرمایه گذاری متقاضی می تواند برای اعضای خانواده خود نیز مجوز اقامت آن کشور را دریافت کند. به طور کلی روش سرمایه گذاری برای متقاضیانی که دارای تمکن مالی عالی می باشند از بهترین و سریع ترین روش های مهاجرت به آن کشور محسوب می شود. میزان سرمایه گذاری بر اساس کشور و نوع سرمایه گذاری متفاوت می باشد.متقاضی با اخذ ویزای سرمایه گذاری کشورهای اتحادیه اروپا می تواند مجوز اقامت و تابعیت و شهروندی اروپا را دریافت کند.اگر در طی مدت مشخص شده طرح تجاری متقاضی به سوددهی قابل قبولی رسیده باشد و از گردش مالی مطلوبی برخوردار باشد و متقاضی همه مالیات های خود را پرداخت کرده باشد، می تواند برای اخذ شهروندی اقدام کند. از جمله روش های سرمایه گذاری در کشورهای اتحادیه اروپا موارد زیر را می توان نام برد:

اخذ ویزای سرمایه گذاری اروپا با خرید خانه و ملک

متقاضیان با خرید خانه و ملک در کشورهای اتحادیه اروپا می توانند شهروندی اروپا را اخذ کنند. مبلغ سرمایه گذاری برای خرید خانه و ملک در این کشورها متفاوت می باشد. متقاضی با خرید خانه و ملک در کشورهای اسپانیا، پرتغال، مجارستان و یونان می تواند شهروندی و تابعیت این کشورها و همچنین تابعیت و شهروندی کشورهای اتحادیه اروپا را اخذ کنند.در برخی از کشورها متقاضی با سرمایه گذاری های اندک نیز می تواند زمینه لازم در جهت مهاجرت به آن کشور را فراهم کند. متقاضی با سرمایه گذاری ۳۰۰.۰۰۰ یورویی در خرید خانه در پرتغال می تواند اقامت و شهروندی این کشور و کشورهای اتحادیه اروپا را اخذ کند.

اخذ ویزای سرمایه گذاری اروپا با ثبت شرکت

در این روش متقاضی به منظور اخذ تابعیت و شهروندی اروپا باید دارای طرح تجاری و بیزنس پلن باشد. طرح تجاری متقاضی باید دارای توجیه اقتصادی باشد و پس از راه اندازی و اجرا از گردش مالی مطلوب برخوردار باشد. متقاضی می تواند با سرمایه گذاری ۳۵.۰۰۰ یورویی در ثبت شرکت در اتریش به این کشور مهاجرت کند.در میان روش های اخذ شهروندی و تابعیت اتحادیه اروپا ثبت شرکت را می توان از ارزان ترین روش های مهاجرت به اروپا محسوب کرد. به طور مثال متقاضی برای ثبت شرکت در کشور اروپایی اسلواکی نیازمند سرمایه گذاری نمی باشد و در واقع متقاضی بدون هزینه سرمایه گذاری می تواند در کشور اسلواکی سرمایه گذاری کند و با این سرمایه گذاری مجوز اقامت اروپا را دریافت کند.علاوه بر این متقاضی می تواند مجوز کار و تحصیل در کشورهای اتحادیه اروپا را اخذ کند و بدون نیاز به اخذ ویزا به این کشورها رفت و آمد کند. با ثبت شرکت در این کشور متقاضی می تواند برای خود و همه اعضای خانواده خود مجوز اقامت در شهرهای اروپا را اخذ کند.متقاضی برای ثبت شرکت در این کشور نیازمند هیچ گونه سرمایه گذاری نمی باشد اما برای کارهای قانونی ثبت شرکت نیازمند ۱۵۰۰۰ یورو تا ۲۰.۰۰۰ یورو می باشد.

اخذ ویزای سرمایه گذاری اروپا با خرید سهام

متقاضیان اخذ تابعیت و شهروندی اتحادیه اروپا از طریق خرید سهام های دولتی کشورهای اروپایی می توانند به این کشورها مهاجرت کنند. متقاضی در برخی از کشورهای اروپایی با سرمایه گذاری های پایین در حدود 50.000 یورو می تواند اقدام به خرید سهام کند و از این طریق شهروندی و تابعیت اتحادیه اروپا را اخذ کند.

اخذ ویزای سرمایه گذاری اروپا با روش خودحمایتی

متقاضی برای اخذ شهروندی اتحادیه اروپا می تواند بدون سرمایه گذاری و فقط با اثبات دارا بودن تمکن مالی و دارایی کافی به این کشورها مهاجرت کند.متقاضی در این نوع سرمایه گذاری باید با ارائه مدارک و اسناد مالی ثابت کند که توانایی تامین هزینه های زندگی در این کشور اروپایی را دارا می باشد و بدون کار و اشتغال در کشور مقصد می تواند هزینه های زندگی و اقامت خود را تامین کند.متقاضی در کشورهای اسپانیا، سوئیس، پرتغال، یونان، فرانسه و اتریش می تواند با روش خودحمایتی شهروندی این کشورها و اتحادیه اروپا را اخذ کند.

شهروندی اتحادیه اروپا از طریق ازدواج

یکی از روش های ارزان اخذ تابعیت و شهروندی اتحادیه اروپا ازدواج با شهروند کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. متقاضیان بسیاری به منظور مهاجرت به کشورهای اروپایی با تبعه و شهروند آن کشور ازدواج می کنند. یکی از مهم ترین موارد در ازدواج متقاضی با شهروند هر کشور این است که طرف دوم ازدواج دارای تابعیت و شهروندی آن کشور باشد. البته به محض ازدواج متقاضی نمی تواند مجوز اقامت آن کشور را دریافت کند.یکی از مهم ترین موارد در اعطای مجوز اقامت و تابعیت و شهروندی از طریق ازدواج اثبات ازدواج واقعی و زندگی مشترک می باشد.متقاضی به جز ارائه مدارک و اسناد مالی در اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی خود و همسر خود در مدت اقامت در آن کشور نیازمند ارائه اسناد مالی دیگری نمی باشد و بر این اساس روش ازدواج را می توان یکی از ارزان ترین روش های اخذ تابعیت و شهروندی اروپا محسوب کرد.در واقع پس از این که برای مقامات مهاجرت ثابت شد که این ازدواج یک ازدواج واقعی و بر اساس علاقه و تعهد متقابل می باشد و صرفا برای دریافت اقامت آن کشور انجام نشده است و همچنین پس از گذشت چند سال از ازدواج که در برخی کشورها ۳ سال و در برخی تا ۵ سال می رسد، متقاضی در صورت واجد شرایط بودن می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم آن کشور اقدام کند.جدا شدن زوجین،تفاوت دین و اختلاف سنی زیاد بین دو طرف ازدواج از مهم ترین مواردی است که در اعطای اقامت و مهاجرت به کشورهای اروپایی مورد توجه مقامات مهاجرت کشور مقصد قرار می گیرد.

شهروندی اتحادیه اروپا از طریق ازدواج

شهروندی اتحادیه اروپا از طریق ازدواج

شهروندی اتحادیه اروپا از طریق تولد

یکی از روش های اخذ تابعیت و شهروندی اتحادیه اروپا تولد در کشورهای اروپایی می باشد. به طور کلی کشورهای جهان به منظور اعطای تابعیت بر اساس دو قانون خون و خاک عمل می کنند.

قانون خون برای اخذ شهروندی اروپا

بر اساس قانون خون اگر کودکی در یک کشور اتحادیه اروپا از پدر و مادری متولد شود که دارای تابعیت آن کشور باشند، آن کودک نیز تابعیت آن کشور را اخذ می کند. بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا از قانون خون تبعیت می کنند.

قانون خاک برای اخذ شهروندی اروپا

بر اساس قانون خاک اگر کودکی در خاک یک کشور اتحادیه اروپا متولد شود، صرف نظر از تابعیت پدر و مادر، این کودک تابعیت آن کشور را بر اساس تولد در خاک آن کشور اخذ می کند. در میان همه کشورهای اتحادیه اروپا فقط کشور پرتغال است که بر اساس قانون خاک شهروندی و تابعیت اروپا را اعطا می کند.کشورهای کانادا و آمریکا نیز بر اساس قانون خاک شهروندی را اعطا می کنند. بر این اساس متقاضیان فراوانی با مدیریت زمان تولد کودک خود در کشورهای مقصد و تولد کودک در کشورهایی که تابعیت را از طریق قانون خاک اعطا می کنند، تابعیت این کشورها را برای کودکان خود اخذ می کنند.متولد شدن کودک در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا نه تنها موجب اعطای تابعیت و شهروندی به کودک می شود بلکه پدر و مادر این کودک می توانند از مزایای تابعیت کودک خود برخوردار شوند.در برخی از کشورهای اروپایی پدر و مادر پس از بازنشسته شدن می توانند اقامت کشوری را اخذ کنند که کودک آن ها در آن متولد شده است. در واقع تولد کودک در کشورهای اروپایی موجب اخذ اقامت وتابعیت برای والدین این کودک نمی شود.

شهروندی اتحادیه اروپا از طریق پناهندگی

متقاضیان از طریق پناهندگی نیز می تواند شهروندی و تابعیت اتحادیه اروپا را اخذ کند. البته موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی به هیچ عنوان گزینه پناهندگی را به متقاضیان مهاجرت به کشورهای جهان پیشنهاد نمی دهند و ذکر این مطلب در این مقاله صرفا در جهت آگاهی و اطلاع متقاضیان از روش های اخذ تابعیت و شهروندی اتحادیه اروپا می باشد و هدف دیگری ندارد.بر اساس کنوانسیون ژنو پناهندی فردی است که بنا به داشتن عقاید مذهبی، اجتماعی، سیاسی و قومی متفاوت در کشور خود امنیت جانی ندارد و در صورت برگشت به کشور خود مورد آسیب و تهدید و حتی مرگ قرار می گیرد. اگر برای کشور مقصد ثابت شود که متقاضی نمی تواند بنا به دلایل ذکر شده در کشور خود بماند، با درخواست پناهندگی متقاضی موافقت می کند. در صورت موافقت باید روال اداری آن طی شود، اما اگر این درخواست پذیرفته نشود متقاضی باید به کشورخود بازگردد.به همه متقاضیان مهاجرت به کشورهای جهان توصیه می شود که روش های قانونی دیگر را امتحان کنند.روش پناهندگی علی رغم ارزان و بدون هزینه بودن از سخت ترین و دشوارترین روش های مهاجرت می باشد چرا که متقاضی پناهندگی باید تا اعلام نتیجه درخواست پناهندگی و بررسی پرونده در کمپ پناهندگان اسکان یابد که شرایط ناایمن و غیربهداشتی و وضعیت دشواری برای اقامت هرچند موقت می باشد و در صورت موافقت دولت آن کشور با پناهندگی متقاضی، آن فرد از وجهه خوبی در اجتماع برخوردار نمی باشد و مشکلات فراوانی به همراه دارد.

شهروندی اتحادیه اروپا از طریق پناهندگی

شهروندی اتحادیه اروپا از طریق پناهندگی

ارزان ترین کشورها برای اخذ شهروندی اتحادیه اروپا

متقاضیانی که دارای تمکن مالی ناکافی می باشند و به دنبال کم هزینه ترین روش برای اخذ شهروندی و تابعیت اروپا می باشند، می توانند با مهاجرت به برخی کشورهای اروپایی و اخذ اقامت این کشورها زمینه لازم در جهت اخذ شهروندی اروپا را فراهم کنند.متقاضیان می توانند از طریق مهاجرت شغلی، سرمایه گذاری و تحصیلی به کشورهای کم هزینه اروپا مانندلهستان، بلغارستان و اسلواکی مهاجرت کنند و با ثبت شرکت، سرمایه گذاری، خود اشتغالی و کارآفرینی و یا ادامه تحصیل اقامت این کشورهای اروپایی را اخذ کنند و پس از چند سال کار و اشتغال برای کار و زندگی به کشورهای دیگر اروپا مهاجرت کنند.در واقع این کشورها می توانند مانند پلی در جهت مهاجرت به کشورهای اتحادیه اروپا و اخذ شهروندی و تابعیت این کشورها محسوب شود.

راحت ترین روش اخذ شهروندی اتحادیه اروپا

راحت ترین و البته کم هزینه ترین روش اخذ شهروندی و تابعیت اتحادیه اروپا از طریق ازدواج می باشد. در روش ازدواج متقاضی می تواند با هر مدرک تحصیلی و شغلی و بدون نیاز به تمکن مالی با تبعه و شهروند کشور اتحادیه اروپا ازدواج کند و پس از گذشت چند سال اقامت دائم اروپا را اخذ کند.البته ذکر این نکته ضروری است که اگر این ازدواج فقط به دلیل اخذ اقامت آن کشور انجام شود و در واقع ازدواج واقعی نباشد و یک ازدواج سوری و بر اساس دلایل مهاجرت باشد، می تواند مشکلات و موانعی را در مسیر اخذ اقامت آن کشور برای متقاضی به وجود آورد.بر این اساس قوانین ازدواج شهروندان کشورهای جهان با متقاضیان خارجی به گونه ای است که متقاضی باید واجد شرایط باشد تا بتواند پس از چند سال اقامت آن کشور را دریافت کند.
یکی از این شرایط تداوم ازدواج و زندگی مشترک متقاضی و شهروند کشور اتحادیه اروپا می باشد. دارا بودن تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی مشترک در مدت اقامت و زندگی در کشور مقصد، ثبت رسمی و قانونی ازدواج در کشور مقصد و تداوم ازدواج و زندگی مشترک از جمله شرایط لازم به منظور اخذ اقامت دائم کشور مقصد و شهروندی اتحادیه اروپا از طریق ازدواج می باشد.

اخذ تابعیت و شهروندی اتحادیه اروپا

متقاضیان برای اخذ شهروندی و تابعیت اتحادیه اروپا می توانند از روش های ذکر شده در این مقاله این تابعیت را اخذ کنند. متقاضی برای اخذ تابعیت برخی کشورهای اروپایی باید در آن کشور در حدود 6 ماه از سال اقامت و زندگی داشته باشد. متقاضی برای اخذ اقامت دائم کشورهای اتحادیه اروپا باید در حدود 5 سال در این کشورها به کار و اشتغال بپردازد. به منظور اخذ تابعیت و شهروندی کشورهای اروپایی متقاضی باید در حدود 6 سال در این کشور کار و زندگی کرده باشد و همه مالیات ها و بیمه خود را پرداخت کرده باشد تا واجد شرایط اخذ تابعیت و شهروندی آن کشور اروپایی شود.متقاضی که دارای تابعیت و شهروندی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشد، می تواند بدون نیاز به اخذ ویزا و آزادانه در همه کشورهای اتحادیه اروپا سفر و رفت و آمد کند.

اخذ تابعیت و شهروندی اتحادیه اروپا

اخذ تابعیت و شهروندی اتحادیه اروپا

نکاتی در مورد شهروندی کشورهای اتحادیه اروپا

 • کشور پرتغال راحت ترین گزینه برای گرفتن تابعیت و شهروندی اتحادیه اروپا می باشد. متقاضی با اخذ شهروندی پرتغال می تواند پاسپورت این کشور را نیز دریافت کند و بدون اخذ ویزا به 159 کشور سفر و رفت و آمد کند.
 • کشور بلژیک راحت ترین تابعیت و شهروندی اتحادیه اروپا را به متقاضی ارائه می دهد، در صورتی که متقاضی کسب و کار تجاری خود را به آن کشور انتقال دهد. اگر قصد انتقال و جابجایی کسب و کار خود در یک کشور اروپایی برتر می باشید و یا خواستار شروع یک کسب و کار جدید هستید، کشور بلژیک گزینه عالی و معتبری می باشد زیرا یک پاسپورت خارق العاده درجه یک و دسترسی بدون ویزا به 158 کشور جهان را به شما اعطا می کند.
 • همانند شهروندی و تابعیت کشور پرتغال، با شهروندی کشور بلژیک نیز می توانید در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی و کار کنید. با این شهروندی دسترسی آزاد به کشورهای قاره اروپا خواهید داشت و درگیر مقررات دست و پا گیر و تشریفات اداری نخواهید شد.
 • کشور اسپانیا سریع ترین راه برای گرفتن تابعیت و شهروندی اتحادیه اروپا می باشد، در صورتی که متقاضی اهل یکی از کشورهای سابق مستعمره های اسپانیا باشد. در واقع کشور اسپانیا بهترین گزینه برای تابعیت و شهروندی کشورهایی است که قبلا مستعمره اسپانیا بوده اند و به همین دلیل اسپانیا پیش شرط اقامت ده ساله را به دو سال برای شهروندان و اتباع هر کشور اسپانیایی زبان در قاره آمریکا و همچنین برزیل و فیلیپین کاهش داده است.
 • جزیره مالت راحت ترین شهروندی و تابعیت اتحادیه اروپا را به متقاضی اعطا می کند، در صورتی که متقاضی برای تابعیت و شهروندی برنامه سرمایه گذاری مالی داشته باشد. پاسپورت جزیره مالت راحت ترین گزینه برای اخذ تابعیت وشهروندی اتحادیه اروپا می باشد. جزیره مالت از طریق سرمایه گذاری در این کشور به متقاضیان خارجی در کمتر از 15 ماه تابعیت و شهروندی اعطا می کند.

شهروندی اتحادیه اروپا و هزینه های زندگی

از مهم ترین موارد دخیل در اخذ شهروندی و تابعیت کشورهای اتحادیه اروپا هزینه های زندگی در کشور اروپایی می باشد. قاعدتا این کشورها دارای بالاترین هزینه های زندگی می باشد. البته در این میان هزینه زندگی در برخی از کشورهای اروپایی بسیار مناسب می باشد.متقاضیانی که دارای تمکن مالی ناکافی برای تامین هزینه های زندگی خود می باشند، می توانند برای مهاجرت کشورهای اروپای شرقی را انتخاب کنند. یکی از ارزان ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت ایرانی ها کشور اسلواکی می باشد. متقاضیان ایرانی می توانند با کم ترین هزینه زندگی در این کشور زندگی کنند و تابعیت و شهروندی این کشور اروپایی را اخذ کنند.

مزیت های اخذ شهروندی اتحادیه اروپا

متقاضیان با اخذ شهروندی و تابعیت کشورهای اتحادیه اروپا می توانند از مزیت های بی شمار اقامت و زندگی در این کشورها برخوردار شوند. از جمله مزیت های اخذ شهروندی و تابعیت کشورهای اتحادیه اروپا موارد زیر را می توان ذکر کرد:

 • شهروندان اتحادیه اروپا می توانند آزادانه در کشورهای اتحادیه اروپا رفت و آمد و سفر کنند.
 • شهروندان می توانند در هر کشور اتحادیه اروپا به کار و تحصیل و اشتغال بپردازند.
 • شهروندان از حق رای و نامزدی انتخابات محلی در کشور اروپایی برخوردار می باشند.
 • شهروندان می توانند در حوزه های تجاری و اقتصادی و همچنین در حوزه تجارت کالا و سرمایه در کشورهای اروپایی بدون هیچ محدودیتی فعالیت داشته باشند.
 • شهروندان می توانند دردانشگاه های هر کشور اتحادیه اروپا با هزینه ای اندک و یا به طور رایگان تحصیل کنند.
 • شهروندان می توانند با برخورداری از کارت بیمه بهداشت اروپا از مراقبت های بهداشتی به رایگان برخوردار شوند.
 • شهروندان با اخذ تابعیت و شهروندی اتحادیه اروپا مالیات بسیار کمی در مقایسه با دیگر کشورها باید پرداخت کنند.
 • شهروندان با دارا بودن شهروندی اروپا در صورت بیماری و بیکاری می توانند از مزایای طرح های اجتماعی در جبران و کمبود مالی استفاده کنند.
مزیت های اخذ شهروندی اتحادیه اروپا

مزیت های اخذ شهروندی اتحادیه اروپا

شهروندی اتحادیه اروپا و خدمات موسسه اصطهباناتی

از مهم ترین موارد در اخذ تابعیت و شهروندی کشرهای اتحادیه اروپا مشاوره با وکلای مجرب و باسابقه می باشد. متقاضیان به منظور مهاجرت تحصیلی خود به تنهایی نمی توانند اقدام کنند و بدون کمک و مشاوره با متخصصان مهاجرت این کار بسیار دشوار، زمان بر و پر هزینه خواهد بود.وکلا و متخصصان مهاجرت موسسه اصطهباناتی با آگاهی از چگونگی اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی و شرایط تحصیل در این کشور جزئیات و اطلاعات لازم و تخصصی را به متقاضیان ارائه می دهند.در واقع کارشناسان و وکلای برجسته این موسسه با آگاهی از آخرین قوانین حقوقی و مهاجرتی اطلاعات لازم در مورد چگونگی اخذ ویزا، شرایط کار و اشتغال، شرایط اخذ اقامت و موضوعات مربوط به مهاجرت را در اختیار متقاضیان می گذارند.موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با برخورداری از وکلا و مشاوران برجسته و مجرب همه موارد مهم در اخذ تابعیت و شهروندی کشورهای اروپایی و چگونگی شرایط اقامت در این کشورها، چگونگی اخذ ویزای همراه و شرایط اخذ تابعیت و اقامت دائم اروپا را به متقاضیان ارائه می دهند.نحوه ارائه مدارک و اسناد مالی به اداره مهاجرت و یا سفارت نیازمند همکاری مشاوران و وکلای مجرب می باشد که متخصصان مهاجرت موسسه اصطهباناتی در طی سال ها تجربه کاری به خوبی از پس آن برآمده اند.موسسه اصطهباناتی با همکاری با وکلای متبحر و مشاوران ارشد بین المللی در جهت جلب اعتماد موکلان و مهاجران تاکنون به موفقیت های فراوانی نائل شده است. افتتاح شعب متعدد در داخل و خارج از کشور، موفقیت در پرونده های مهاجرت تحصیلی و شغلی و سرمایه گذاری و اعتماد و اطمینان موکلان به این موسسه تنها گوشه هایی از موفقیت این موسسه برتر در سطح کشور می باشد.علاوه بر این متقاضیان می توانند با مطالعه سلسله مقاله های علمی و مستند این موسسه در سایت های جهانی در مورد شرایط و چگونگی مهاجرت به کشورهای برتر جهان اطلاعات لازم را کسب کنند.

سخن آخر

در این مقاله روش های اخذ شهروندی اتحادیه اروپا مورد بررسی مستند و علمی قرار گرفت. از مجموع موارد شرح داده شده می توان نتیجه گیری کرد که متقاضیان می توانند با تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و اخذ ویزای کاری شهروندی و تابعیت کشورهای اتحادیه اروپا را اخذ کنند. به منظور اخذ اقامت دائم کشورهای اتحادیه اروپا متقاضی باید در حدود 5 سال در این کشورها به کار و اشتغال بپردازد.به منظور اخذ تابعیت و شهروندی کشورهای اروپایی متقاضی باید در حدود 6 سال در این کشور کار و زندگی کرده باشد و همه مالیات ها و بیمه خود را پرداخت کرده باشد تا واجد شرایط اخذ تابعیت و شهروندی آن کشور اروپایی شود. متقاضی که دارای تابعیت و شهروندی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشد، می تواند بدون نیاز به اخذ ویزا و آزادانه در همه کشورهای اتحادیه اروپا سفر و رفت و آمد کند.

اگر نیازمندکسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ شهروندی اتحادیه اروپا می باشید، می توانید از خدمات مشاوره مهاجرتی موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی بهره مند شوید. مشاوران برجسته و مجرب موسسه ما در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد با سابقه صدها پرونده مهاجرت تحصیلی و شغلی بهترین گزینه مهاجرتی را بر اساس شرایط زندگی، سن، تحصیلات و بودجه به متقاضیان ارائه می دهند.این مقاله به بررسی روش های اخذ شهروندی اتحادیه اروپا پرداخت. اگر می خواهید از کم هزینه ترین روش اخذ شهروندی اتحادیه اروپا اطلاع پیدا کنید، اگر می خواهید در بهترین کشورهای اروپایی تحصیل و اقامت کنید، اگر قصد مهاجرت شغلی و یا تحصیلی و یا سرمایه گذاری در کشورهای اتحادیه اروپا را دارید، اگر می خواهید با روش های اخذ شهروندی و تابعیت کشورهای اروپایی آشنا شوید و اگر درصدد مهاجرت به کشورهای اروپایی می باشید، مطالعه این مقاله دقیق و کامل را از دست ندهید.اگر می خواهید با راحت ترین و ساده ترین روش های مهاجرت به کشورهای اروپایی و آسیایی و آمریکا و کانادا آشنا شوید، مقاله های موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی را دنبال کنید تا بدون پرداخت هزینه از خدمات مشاوره ای این موسسه برتر در سطح کشور برخوردار شوید.

سوالات متداول در مورد شهروندی اتحادیه اروپا

1- اهمیت شهروندی اتحادیه اروپا از طریق تحصیل چیست؟

متقاضی با ادامه تحصیل در یک دانشگاه معتبر و مورد تائید کشورهای اتحادیه اروپا نه تنها زمینه لازم در جهت اشتغال و کار در آن کشور را فراهم می کند، بلکه می تواند در آن کشور به موقعیت شغلی مطلوبی نائل شود و برای کار و ادامه تحصیل به دیگر کشورهای اروپایی نیز مهاجرت کند.

2- روش های اخذ شهروندی اتحادیه اروپا از طریق کار کدامند؟

اخذ ویزای کار اروپا با روش پیشنهاد کار Job Offer اخذ ویزای کار اروپا با روش جست و جوی کار Job Seeker

3- روش های اخذ شهروندی اتحادیه اروپا از طریق سرمایه گذاری کدامند؟

متقاضیان می توانند از روش های ثبت شرکت، خرید خانه و ملک، خرید اوراق قراضه دولتی و حساب سپرده با تمکن مالی کافی در کشورهای اروپایی اقدام به سرمایه گذاری و اقامت آن کشور را اخذ کنند.

4- شرایط شهروندی اتحادیه اروپا از طریق ازدواج چیست؟

دارا بودن تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی مشترک در مدت اقامت و زندگی در کشور مقصد، ثبت رسمی و قانونی ازدواج در کشور مقصد و تداوم ازدواج و زندگی مشترک

5- شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری اروپا با روش خودحمایتی چگونه است؟

متقاضی در این نوع سرمایه گذاری باید با ارائه مدارک و اسناد مالی ثابت کند که توانایی تامین هزینه های زندگی در این کشور اروپایی را دارا می باشد و بدون کار و اشتغال در کشور مقصد می تواند هزینه های زندگی و اقامت خود را تامین کند.

6- مهم ترین شرایط در اخذ شهروندی اتحادیه اروپا از طریق ازدواج چیست؟

یکی از مهم ترین موارد در اعطای مجوز اقامت و تابعیت و شهروندی از طریق ازدواج اثبات ازدواج واقعی و زندگی مشترک می باشد.

7- تبعیت از قانون خون برای اخذ شهروندی اروپا چگونه است؟

بر اساس قانون خون اگر کودکی در یک کشور اتحادیه اروپا از پدر و مادری متولد شود که دارای تابعیت آن کشور باشند، آن کودک نیز تابعیت آن کشور را اخذ می کند. بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا از قانون خون تبعیت می کنند.

8- تبعیت از قانون خاک برای اخذ شهروندی اروپا چگونه است؟

بر اساس قانون خاک اگر کودکی در خاک یک کشور اتحادیه اروپا متولد شود، صرف نظر از تابعیت پدر و مادر، این کودک تابعیت آن کشور را بر اساس تولد در خاک آن کشور اخذ می کند.

9- اخذ تابعیت و شهروندی اتحادیه اروپا پس از چند سال امکان پذیر است؟

به منظور اخذ تابعیت و شهروندی کشورهای اروپایی متقاضی باید در حدود 6 سال در این کشور کار و زندگی کرده باشد و همه مالیات ها و بیمه خود را پرداخت کرده باشد تا واجد شرایط اخذ تابعیت و شهروندی آن کشور اروپایی شود.

10- ارزان ترین کشورها برای اخذ شهروندی اتحادیه اروپا کدامند؟

متقاضیان می توانند از طریق مهاجرت شغلی، سرمایه گذاری و تحصیلی به کشورهای کم هزینه اروپا مانند لهستان، بلغارستان و اسلواکی مهاجرت کنند.

11- مزیت های اخذ شهروندی اتحادیه اروپا کدامند؟

شهروندان اتحادیه اروپا می توانند آزادانه در کشورهای اتحادیه اروپا رفت و آمد و سفر کنند. می توانند در هر کشور اتحادیه اروپا به کار و تحصیل و اشتغال بپردازند. شهروندان از حق رای و نامزدی انتخابات محلی در کشور اروپایی برخوردار می باشند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

2 دیدگاه برای “شهروندی اتحادیه اروپا

 1. محمد گفت:

  سلام وقت بخیر همشهری
  من میخواستم ازحضور مبارکتان سوالی داشته باشم که اگر بخواهم دخترم را از ابتدای سال تحصیلی جدید2019-2020 برای ورود به دبیرستان ان هم بصورت اموزش وتحصیلات رایگان به خارج کشور وکشور امن بفرستم شما چه کمک وراهنمایی میتوانیدبه من بنماییدچون متاسفانه با وضع شرایط مالی فعلی از پس مخارج دبیرستان های هزینه ای بر نمی ایم .منتظر پاسخ محبت امیز جنابعالی هستم.——-با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   می توانید مدارک خود را + ریز نمرات آخرین سال تحصیلی برای ما ارسال کنید تا امکان سنجی های لازم بررسی شده و به شما اطلاع دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *