شرایط اقامت مجارستان

قاره اروپا شامل 44 کشور مستقل و با فرهنگ ها و آداب و رسوم و زبان های مختلفی است که زندگی و اقامت در یکی از این کشورها فرصت آشنایی با دیگر کشورهای اروپایی را برای شما فراهم می کند. یکی از این کشورهای زیبا و منحصر به فرد مجارستان است که دارای هزینه های زندگی در سطح پایین و کیفیت زندگی در سطح بالایی است. این کشور به دلیل همجواری با کشورهای آلمان، اتریش، کرواسی، رومانی، اسلواکی و صربستان و دارا بودن ارتباط حمل و نقل جاده ای و هوایی و دسترسی راحت به اروپا فرصت های فراوانی را برای زندگی و کار به متقاضیان فراهم می کند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

بر این اساس ما کارشناسان موسسه اصطهباناتی در این مقاله کامل قصد داریم همه جزئیات لازم در مورد روش ها و شرایط مهاجرت و اقامت در مجارستان را به شما متقاضیان عزیز ارائه دهیم. اگر قصد اخذ اقامت مجارستان را دارید و نمی دانید از کدام روش اقدام کنید، با صرف کمتر از 10 دقیقه وقت و مطالعه این مقاله به نکات جالبی در این مورد دست خواهید یافت. سؤالات خود در مورد اقامت مجارستان را می توانید از مشاوره های رایگان کارشناسان موسسه ما بپرسید.

شرایط مهاجرت به مجارستان از صفر تا صد

کشور مجارستان واقع در مرکز اروپا با جمعیت بالغ بر 8 میلیون نفر و مذهب کاتولیک و زبان مجارستانی بخش از اتحادیه اروپا است. این کشور با اقتصاد باز و درآمد بالا دارای سرانه تولید خالص داخلی حدود 1.963.7 دلار آمریکا مجوز اقامت را از طریق مختلف به متقاضیان بین المللی ارائه می دهد. مجارستان در میان دیگر کشورهای اروپایی از کشورهای مرفه و کهن و با ثبات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی است. این کشور با دارا بودن استانداردهای بالای زندگی و امنیت و رفاه و کیفیت زندگی در سطح بالا دارای شرایط بسیار مناسب برای اقامت متقاضیان بین‌المللی از روش های گوناگون است.

در سال های اخیر بسیاری از متقاضیان ایرانی با شرکت در کالج های زبان آلمانی در این کشور شرایط اقامت در مجارستان و یا کشورهای آلمان و اتریش را فراهم کرده اند. البته مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری های مختلف و یا تحصیل در دانشگاه های این کشور از رایج ترین روش های اخذ اقامت مجارستان برای متقاضیان ایرانی است. در ادامه این مقاله به ارائه صفر تا صد شرایط اقامت در مجارستان از روش های مختلف می پردازیم.

شرایط کشور مجارستان برای اخذ اقامت

کشور مجارستان از محبوب ترین مقاصد اتحادیه اروپا دارای شرایط مناسب و مطلوب برای اقامت و زندگی متقاضیان بین‌المللی می باشد. در سال های اخیر روند اخذ اقامت این کشور اروپایی روز به روز در حال افزایش است. از مهم ترین شرایط اقامت دائم در مجارستان برای کار و زندگی و تحصیل موارد زیر را می توان نام برد:

مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی

مجارستان یکی از مناسب ترین کشورهای اتحادیه اروپا برای زندگی و تحصیل است. گرچه مالیات بر ارزش افزوده این کشور کمی بالا و در حدود 27% است اما پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی بالا بودن مالیات را کمرنگ کرده است.

اقامت در خانه ها و اقامتگاه های ارزان

پایین بودن هزینه های اجاره خانه و آپارتمان های مبله و با همه امکانات زندگی از دیگر شرایط مهم کشور مجارستان برای اخذ اقامت است.

دارا بودن سیستم حمل و نقل عمومی راحت و مقرون به صرفه

دارا بودن سیستم حمل و نقل راحت و کم هزینه و دسترسی به کشورهای اروپایی مهم از موارد اصلی در اخذ اقامت این کشور اتحادیه اروپا است.

پایین بودن مالیات شرکتی

پایین بودن سطح مالیات شرکتی در حدود 10% امکان راه اندازی کسب و کار تجاری سودآور را با دسترسی به بازارهای اروپا به متقاضیان ارائه می دهد.

بالا بودن کیفیت زندگی

بالا بودن سطح کیفیت زندگی و دارا بودن استانداردهای زندگی کشورهای اتحادیه اروپا این کشور را به یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی و کار تبدیل کرده است.

دارا بودن سیستم مراقبت های بهداشتی ارزان

مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا دارای سیستم مراقبت های بهداشتی بسیار مقرون به صرفه و موثر است.

وجود دانشگاه های معتبر و مطرح در جهان

کشور مجارستان با دارا بودن دانشگاه های معتبر در سطح جهان یکی از مقاصد مهم تحصیلی متقاضیان بین‌المللی و از جمله ایرانی ها است.

روش های اخذ اقامت مجارستان

متقاضیان از روش های مختلف می توانند برای اخذ اقامت مجارستان اقدام کنند. شرایط و الزامات هر یک از روش های اخذ اقامت این کشور اروپایی متفاوت است و نتایج اقامتی مختلفی را در پی دارد. رایج ترین و متداول ترین روش اخذ اقامت مجارستان در میان متقاضیان ایرانی روش تحصیل در دانشگاه های این کشور است. در ادامه به ارائه فهرست‌وار روش های اخذ اقامت مجارستان می پردازیم و سپس به طور خلاصه شرایط اقامت دائم در مجارستان از هر روش را توضیح می دهیم:

 • شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق تحصیل
 • شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری
 • شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق کار
 • شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت
 • شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق خرید ملک
 • شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج
 • شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق تولد فرزند
 • شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق پناهندگی

شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق تحصیل

محبوبیت کشور مجارستان به عنوان یک مقصد تحصیلی در میان متقاضیان بین‌المللی همواره در حال افزایش است. مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیلی، اعتبار مدارک دانشگاهی در میان کشورهای جهان و امکان کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی در مجارستان از مهم ترین دلایل متقاضیان بین‌المللی برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان است. از مهم ترین مزایا و شرایط اقامت تحصیل در مجارستان موارد زیر را می توان نام برد:

 • وجود نظام آموزشی دانشگاهی کشور مجارستان بر اساس سیستم بولونیا و امکان انتقال تحصیلی دانشجویان پس از گذراندن چند ترم به دانشگاه های دیگر کشورهای برتر اروپایی
 • تبعیت سیستم آموزشی مجارستان از برنامه اراسموس و برنامه مبادله دانشجویی
 • وجود دانشگاه های مطرح مانند دانشگاه پچ University of Pece، دانشگاه سگد University of Szeged، دانشگاه میسکولک University of Miskolc و کالج بازرگانی بین‌المللی International Business School
 • اخذ ویزای کاری مجارستان پس از فارغ التحصیلی و پیدا کردن کار مناسب در مدت یک سال تا 15 ماه مهلت جستجوی کار
  امکان اخذ مجوز اقامت دائم مجارستان پس از پرداخت مالیات و بیمه و کار به مدت 5 سال امکان اخذ تابعیت و شهروندی مجارستان پس از گذشت 8 سال از دریافت اقامت کاری مجارستان

تحصیل در مقاطع تحصیلی دانشگاه های مجارستان

دانشگاه های معتبر کشور مجارستان دوره های تحصیلی را در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا و همچنین رشته های پزشکی و دندانپزشکی به دانشجویان ارائه می دهند. دولت مجارستان به منظور پذیرش دانشجویان در رشته ها و مقاطع گوناگون شرایط اقامت تحصیلی راحت تری را به نسبت دیگر کشورهای اروپایی در نظر گرفته است.

یکی از این شرایط اقامت تحصیلی مجارستان عدم نیاز به ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی است، البته دارا بودن این مهارت یک امتیاز محسوب می شود. هزینه اقامت در مجارستان از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور سالانه در حدود 2.500 تا 3.000 یورو می باشد. هزینه اقامت در مجارستان برای تحصیل در رشته های مهندسی بالاتر و تا حدود 5.000 یورو در سال می باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

متقاضیان برای دارا بودن شرایط اقامت تحصیلی در مجارستان باید از دانشگاه مورد نظر پذیرش تحصیلی دریافت کنند. پس از اخذ نامه پذیرش متقاضی باید مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی را ارائه دهد. متقاضیان می توانند درخواست اخذ ویزای تحصیلی مجارستان و مدارک لازم را به صورت آنلاین ارائه دهند. شرایط اقامت تحصیلی در مجارستان و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان عبارت است از:

 • مدرک دیپلم دبیرستان یا آخرین مدرک تحصیلی ترجمه شده به انگلیسی
 • کپی مدارک تحصیلی به همراه ریزنمره های تحصیلی ترجمه شده به انگلیسی
 • مدرک یا گواهی مهارت زبان انگلیسی آیلتس آکادمیک، TOEFL IBT و PTE Academic
 • بیمه درمانی معتبر با پوشش بیمه ای کامل
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در مجارستان
 • انگیزه نامه تحصیلی به همراه رزومه علمی تحصیلی قوی
 • گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی تامین هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مجارستان
 • پاسپورت با اعتبار کافی

شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

کشور مجارستان به دلایل فراوانی از جمله پایین بودن مالیات بر درآمد شرکت ها در حدود 9% و مالیات بر درآمد شخصی در حدود 15% از بهترین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری است. علاوه بر این پایین بودن هزینه های خرید املاک و مستغلات در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی متقاضیان بین‌المللی را برای اخذ اقامت از روش های سرمایه گذاری در این کشور ترغیب می کند.

کشور مجارستان وضعیت مالی و اقتصادی بسیار بهتری در مقایسه با اعضای جنوبی اتحادیه اروپا دارد و نسبت بدهی این کشور به تولید ناخالص داخلی آن بسیار پایین است. وجود امنیت و ثبات شغلی و اقتصادی از دیگر فاکتورهای مهم برای سرمایه گذاری در مجارستان است. متقاضیان بین‌المللی از روش های مختلف سرمایه گذاری در مجارستان می توانند مجوز اقامت دائم و در نهایت تابعیت و شهروندی این کشور اروپایی را دریافت کنند. از روش های مهم سرمایه گذاری در کشور مجارستان موارد زیر را می توان نام برد:

 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت تجاری
 • سرمایه گذاری از طریق خرید املاک و مستغلات
 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه
 • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق ثبت شرکت

کشور مجارستان با دارا بودن شرایط اقتصادی باثبات یکی از کشورهای مناسب برای راه اندازی کسب و کار تجاری است. در واقع ثبت شرکت سریع ترین و راحت ترین سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا برای اخذ اقامت کشورهای اروپایی است. مدت زمان ثبت شرکت در این کشور از حدود 4 تا 5 روز کاری می باشد و صرف نظر از کشور متقاضی نیازمند یک مدرک شناسایی معتبر و پاسپورت با اعتبار کافی و سرمایه لازم برای ثبت شرکت می باشد. از مهم ترین شرایط ثبت شرکت در مجارستان موارد زیر را می توان نام برد:

 • میزان سرمایه لازم برای ثبت شرکت در مجارستان در حدود 10.000 یورو می باشد.
 • متقاضی قبل از شروع اقدام برای ثبت شرکت در مجارستان باید حداقل 30.000 یورو در حساب بانکی خود داشته باشد.
 • سرمایه گذار ملزم به سپرده گذاری سهم سرانه در بانک نمی باشد و می تواند همه سرمایه لازم را برای راه اندازی شرکت هزینه کند.
 • متقاضیان با اثبات سودآور بودن شرکت تجاری، کسب درآمد ثابت، گردش مالی مطلوب شرکت و استخدام حداقل یک کارمند مجارستانی با حقوق ماهانه 15.000 تا 35.000 یورو می توانند برای اخذ اقامت دائم مجارستان اقدام کنند.
 • دارا بودن طرح تجاری Business Plan قوی با تایید سودآوری کسب و کار تجاری موجب تسریع در اخذ مجوز اقامت مجارستان می شود.
میزان سرمایه لازم برای ثبت شرکت در مجارستان

میزان سرمایه لازم برای ثبت شرکت در مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید ملک

یکی از روش های ساده و سریع سرمایه گذاری در مجارستان خرید املاک و مستغلات است. برنامه خرید املاک و مستغلات در مجارستان مانند برنامه های سرمایه گذاری در کشورهای اسپانیا و پرتغال است اما با این تفاوت که هزینه های خرید املاک در مجارستان بسیار پایین تر و زمان پردازش آن بسیار کمتر می باشد. شرایط مهم سرمایه گذاری از طریق خرید املاک در مجارستان شامل موارد زیر است:

 • میزان سرمایه گذاری لازم برای خرید املاک در مجارستان حداقل 220.000 یورو معادل 200.000 یورو است.
 • متقاضی می تواند از طریق اجاره این ملک مسکونی یا تجاری درآمد و سود مطلوب کسب کند و علاوه بر این مجوز اقامت مجارستان را دریافت کند.
 • مدت زمان اعتبار ویزای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در مجارستان 2 سال و قابل تمدید می باشد.
 • اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان و برخورداری از خدمات مراقبت های بهداشتی و آموزش در مدارس دولتی مجارستان از مهم ترین مزایای خرید ملک در این کشور است.

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید اوراق قرضه

در اکتبر 2013 دولت مجارستان سودآورترین برنامه سرمایه گذاری در اروپا را به متقاضیان بین‌المللی ارائه داد. متقاضیان از طریق این برنامه سرمایه گذاری می توانند در بازه زمانی 2 تا 3 ماه بدون نیاز به اقامت فیزیکی در این کشور مجوز اقامت دائم مجارستان را دریافت کنند. موارد مهم در خرید اوراق قرضه دولتی مجارستان عبارت است از:

 • متقاضی باید سرمایه لازم را برای حداقل 5 سال با خرید اوراق قرضه دولتی سرمایه گذاری کند.
 • از مزایای این نوع سرمایه گذاری شرایط اقامت دائم در مجارستان برای همسر و فرزندان و والدین متقاضی می باشد.
 • خرید اوراق قرضه دولتی را می توان راحت ترین و سریع ترین روش اخذ اقامت مجارستان نامید.
 • برای این نوع سرمایه گذاری متقاضی نیاز به ارائه مدرک زبان مجارستانی و آشنایی با قوانین و تاریخ کشور مجارستان ندارد، علاوه بر این الزام به حضور فیزیکی در این کشور نیز نمی باشد.
 • میزان سرمایه گذاری برای خرید اوراق قرضه دولتی در حدود 300.000 یورو می باشد که پس از 5 سال به طور کامل بازگشت داده خواهد شد.
 • هزینه های اداری، هزینه های درخواست اخذ اقامت مجارستان، هزینه های خرید اوراق قرضه دولتی و بازگشت سرمایه پس از 5 سال در حدود 60.000 یورو می باشد.

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق کارآفرینی

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در مجارستان کارآفرینی در این کشور است که به اخذ مجوز اقامت این کشور منتهی می شود. مهم ترین موارد سرمایه گذاری در مجارستان از طریق کارآفرینی عبارت است از:

 • متقاضی به منظور سرمایه گذاری به روش کارآفرینی و اشتغال زایی در مجارستان باید 60.000 یورو و در حدود 15 میلیون فورینت مجارستان سرمایه گذاری کند.
 • در صورتی که سرمایه گذار بتواند از محل این کارآفرینی گردش مالی خوبی داشته باشد، پس از 5 سال اقامت و فعالیت این طرح می تواند برای اخذ اقامت دائم در مجارستان اقدام کند.

سرمایه گذاری به روش خود حمایتی

برنامه رزیدنسی باند Residency Bond یا خودحمایتی یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در مجارستان است که گرچه از سال 2017 متوقف شده اما برای اطلاع متقاضیان از روش های اخذ اقامت مجارستان ذکر می شود:

 • در این روش سرمایه گذاری، متقاضی با سرمایه گذاری 300.000 یورو سرمایه اصلی و 60.000 یورو برای اجرای طرح کارآفرینی در این کشور اقدام می کند.
 • مدت زمان اخذ ویزای سرمایه گذاری کارآفرینی مجارستان در حدود 15 روز و این نوع ویزا پس از 5 سال قابل تمدید است.
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان، عدم نیاز به ارائه مدرک تحصیلی و حمایت مالی دولت مجارستان از سرمایه گذار و همچنین امکان اخذ تابعیت مجارستان از مزایای این نوع سرمایه گذاری در این کشور است.

شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق کار

یکی از ارزان ترین و بهترین شرایط اقامت در مجارستان برای متقاضیان بین‌المللی اخذ ویزای کار این کشور است. متقاضیان برای اخذ ویزای کار مجارستان باید در ابتدا از کارفرمای مجارستانی پیشنهاد کاری دریافت کنند. کارفرمای مجارستانی فرصت کاری مورد نظر را به مدت 3 ماه در کشور مجارستان و 3 ماه در کشورهای اتحادیه اروپا آگهی می کند. اگر در این مدت نیروی مناسب بومی برای این فرصت کاری پیدا نشد، با متقاضی بین‌المللی قرارداد کاری امضا می کند.

متقاضیان دارای مهارت کاری و تخصص حرفه ای در مشاغل مدیریت منابع انسانی، مهندس IT، مدیر امور مالی، مدیر شبکه های کامپیوتری و توسعه دهنده نرم افزار می توانند با ارائه مدارک لازم و رزومه کاری قوی برای اخذ ویزای کار مجارستان اقدام کنند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار مجارستان

متقاضیان به منظور اخذ ویزای کار مجارستان باید مدارک لازم را ارائه دهند و دارای شرایط و الزامات مورد نیاز باشند. پس از ارائه همه مدارک و در بازه زمانی 30 روز کاری متقاضیان می توانند مجوز کار در مجارستان را دریافت کنند. از مهم ترین مدارک و شرایط اقامت در مجارستان از طریق ویزای کار موارد زیر را می توان نام برد:

ارائه دعوت نامه کاری Job Offer از طرف کارفرمای مجارستانی
ارائه رسید پرداخت هزینه ویزای کار مجارستان
ارائه رزومه کاری حرفه ای و مهارت های لازم مرتبط با کار مورد نظر
فرم تکمیل شده درخواست ویزای کار و عکس های اخیراً گرفته شده
ارائه اوراق شناسایی و هویتی، کارت ملی، شناسنامه و پاسپورت
ارائه قرارداد کاری رسمی و امضا شده
ارائه رسید اجاره محل اقامت در مجارستان
کپی مدارک تحصیلی متقاضی

شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق تولد

کشور مجارستان نیز مانند همه کشورهای جهان اعطای تابعیت به کودکان متولد شده در این کشور را بر اساس دو قانون خون و خاک انجام می دهد. بر اساس قانون خاک اگر کودکی در خاک هر کشور خارجی متولد شد، صرف نظر از تابعیت پدر و مادرش تابعیت آن کشور را دریافت می کند؛ اما بر اساس قانون خون اگر کودکی در هر کشور خارجی متولد شود وضعیت تابعیت پدر و مادرش تابعیت این کودک را تعیین می کند.

مجارستان مانند بیشتر کشورهای اروپایی از قانون خون تبعیت می کند. وضعیت کودکان متولد شده در کشور مجارستان و شرایط اقامت در مجارستان از طریق تولد عبارت است از:

 • اگر کودکی از پدر و مادر دارای تابعیت مجارستان در این کشور متولد شود، آن کودک نیز تابعیت مجارستان را دریافت می کند.
 • اگر کودکی از پدر و مادر فاقد تابعیت مجارستان در این کشور متولد شود، امکان اخذ شهروندی و تابعیت مجارستان برای این کودک وجود ندارد.
 • کودکی می تواند در صورت تولد در مجارستان تابعیت این کشور را دریافت کند که پدر و مادرش ناشناخته باشند و یا این که هنوز وضعیت تابعیت پدر و مادر کودک مشخص نشده باشد.
 • اگر پدر کودک متولد شده در مجارستان دارای تابعیت این کشور باشد، تا قبل از 7 سالگی کودک، پدر باید مسئولیت پدری خود را بپذیرد. اگر پس از 7 سالگی پدر مسئولیت کودک را بر عهده بگیرد، یا پدر کودک باید با انجام آزمایش های پزشکی ثابت کند که پدر واقعی کودک است یا باید تا 3 سال همه هزینه های زندگی کودک را تامین کند.
 • کودکی که از طرف پدر و مادر مجارستانی به فرزندخواندگی پذیرفته شده است، می تواند برای اخذ تابعیت و شهروندی مجارستان اقدام کند.

شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج

از دیگر روش های اخذ اقامت مجارستان ازدواج با تبعه و شهروند این کشور را می توان نام برد. در واقع متقاضی با ازدواج با یک شهروند و تبعه مجارستان می تواند در صورت دارا بودن شرایط لازم مجوز اخذ اقامت دائم و در نهایت تابعیت این کشور را دریافت کند. به طور کلی شرایط اقامت در مجارستان از طریق ازدواج عبارت است از:

 • ازدواج با شهروند مجارستان باید ازدواج واقعی و قانونی باشد و برای اخذ مجوز اقامت این کشور انجام نشده باشد.
 • شهروند مجارستانی باید دارای مجوز اقامت دائم یا شهروندی مجارستان باشد و با دارا بودن مجوز اقامت موقت این کشور نمی توان برای ازدواج با متقاضی بین‌المللی اقدام کرد.
 • این ازدواج باید به طور قانونی و رسمی و بر اساس قوانین کشور مجارستان ثبت شود.
 • اگر متقاضی و شهروند مجارستان به مدت 10 سال بتوانند این زندگی مشترک را حفظ کنند، متقاضی می تواند برای دریافت مجوز اقامت دائم و در نهایت تابعیت مجارستان اقدام کند.
 • در صورتی که در مدت ازدواج کودکی متولد شود، شرط اخذ تابعیت مجارستان به 5 سال کاهش می یابد.
 • برای دریافت تابعیت مجارستان از طریق ازدواج حفظ ازدواج و ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و تسلط کامل به زبان رسمی مجارستان الزامی است.
 • متقاضی ایرانی (مرد) برای ازدواج با شهروند مجارستان باید همه هزینه های زندگی را در مدت 2 سال زندگی مشترک در مجارستان تامین کند تا واجد شرایط اخذ مجوز اقامت دائم و تابعیت مجارستان شود.

شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت مجارستان و زندگی در این کشور روش پناهندگی است؛ اما از آن جا که موسسه اصطهباناتی به هیچ وجه خدمات پناهندگی به متقاضیان ارائه نمی دهد و حتی این روش را به متقاضیان پیشنهاد نمی کند؛ ذکر این روش در این مقاله به عنوان یکی از روش های اخذ اقامت مجارستان صرفا به منظور آگاهی و اطلاع متقاضیان از همه روش های اخذ اقامت این کشور می باشد و هدف دیگری ندارد.

روش اخذ اقامت مجارستان از طریق پناهندگی روش پرخطر و ناامنی است. به منظور درخواست پناهندگی کشور مجارستان متقاضی باید دارای شرایط ورود به مجارستان باشد. پس از ورود به این کشور متقاضی باید همه مدارک شناسایی و هویتی خود را به افسر تحویل دهد. در صورتی که با پناهندگی متقاضی موافقت شود، بر طبق کنوانسیون پناهندگی ژنو، دولت مجارستان موظف است حداقل امکانات لازم برای زندگی متقاضی را فراهم کند.

شرایط وکیل و مشاور مجارستان اصطهباناتی

مشاوران و وکلای موسسه اصطهباناتی با آگاهی از آخرین قوانین اخذ اقامت دائم در مجارستان و اشراف کامل به نحوه اخذ ویزای اقامت مجارستان و دارای سوابق درخشان کاری بهترین مشاوره ها را در مورد اخذ اقامت کشورهای اروپایی و آسیایی و کانادا و استرالیا و به ویژه مجارستان در اختیار متقاضیان می گذارد.

از شرایط وکیل و مشاور این موسسه ارائه خدمات اخذ ویزا بی نظیری است که در کمتر موسسه ای در ایران یافت می شود. ارائه مشاوره های رایگان، ارائه اطلاعات لازم در مورد تهیه و آماده سازی مدارک لازم، ارسال مدارک لازم برای اخذ ویزای اقامت مجارستان، تهیه انگیزه نامه تحصیلی و رزومه کاری برای متقاضیان و همراهی تا آخرین مرحله اخذ ویزای این کشور تنها گوشه ای از خدمات ارزنده این موسسه برتر است. همین حالا برای مشاوره رایگان اخذ اقامت مجارستان با ما تماس بگیرید.

شرایط وکیل و مشاور مجارستان اصطهباناتی

شرایط وکیل و مشاور مجارستان اصطهباناتی

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای مجارستان

بر اساس نوع و روش اخذ اقامت و همچنین هدف از اقامت در مجارستان ویزاهای مختلفی برای ورود به این کشور وجود دارد. متقاضیان با دارا بودن شرایط ورود به مجارستان می توانند ویزاهای مختلف این کشور را دریافت کنند. دو نوع رایج و اصلی ویزای اقامت مجارستان و شرایط و مدارک دریافت هر یک عبارت است از:

ویزای نوع C مجارستان

ویزای نوع C مجارستان برای اهداف تجاری، راه اندازی شرکت تجاری، شرکت در کنفرانس ها، بازدیدهای علمی، گردشگری، شرکت در رویدادهای ورزشی و سفر کودکان به این کشور صادر می شود. مهم ترین شرایط و مدارک برای اخذ ویزای نوع C شامل موارد زیر می باشد:

 • دارا بودن دعوتنامه کاری یا دعوتنامه شرکت در رویدادها و کنفرانس ها
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • کپی کارت شناسایی ملی و دیگر اوراق هویتی
 • کپی پاسپورت با اعتبار کافی
 • مدارک تحصیلی دانشگاهی
 • گواهی ازدواج با تایید دفتر اسناد رسمی
 • گواهی تمکن مالی کافی با تأییدیه رسمی از بانک
 • گواهی و مدارک اثبات کننده محل اقامت در مجارستان
 • بیمه مسافرتی و کپی بلیط رفت و برگشت متقاضی
 • رسید هزینه بررسی اخذ ویزا از 35 تا 60 یورو

ویزای نوع D مجارستان

ویزای نوع D برای اقامت طولانی مدت در کشور مجارستان صادر می شود. متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های مجارستان یا قصد اخذ ویزای کار این کشور را دارند و یا برای سرمایه گذاری دارای شرایط ورود به مجارستان می باشند، می توانند ویزای نوع D را دریافت کنند. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای نوع D مجارستان شامل موارد زیر است:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • کپی کارت شناسایی ملی و دیگر اوراق هویتی
 • کپی پاسپورت با اعتبار کافی
 • مدارک تحصیلی دانشگاهی
 • گواهی ازدواج با تایید دفتر اسناد رسمی
 • گواهی تمکن مالی کافی با تأییدیه رسمی از بانک
 • گواهی و مدارک اثبات کننده محل اقامت در مجارستان
 • بیمه مسافرتی و کپی بلیط رفت و برگشت متقاضی
 • رسید هزینه بررسی اخذ ویزا از 35 تا 60 یورو
 • نامه پذیرش از دانشگاه مجارستان یا پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای مجارستانی و یا دعوتنامه از موسسه های مربوط در این کشور
 • اسناد و مدارک بانکی مبنی بر دارا بودن سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در مجارستان یا دارا بودن شرایط تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور

شرایط اخذ اقامت مجارستان

متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم می توانند مجوز اقامت مجارستان را دریافت کنند. مجوزهای اقامت کشور مجارستان بر چند نوع است. مجوز اقامت 3 ساله مجارستان، مجوز اقامت 5 ساله مجارستان، مجوز اقامت دائم مجارستان و تابعیت و شهروندی این کشور از انواع مجوزهای اقامت مجارستان می باشد. در ادامه در مورد هر یک از این روش ها اطلاعات لازم را ارائه می دهیم:

مجوز اقامت 3 ساله مجارستان

بر اساس قوانین مجارستان که در سال 2011 به تصویب رسید، متقاضیانی که دارای اجداد مجارستانی باشند و یا با مدارک و شواهد معتبر ثابت کنند که اهل مجارستان هستند، می توانند مجوز اقامت کوتاه مدت 3 ساله این کشور را دریافت کنند. البته متقاضیان خارجی که با شهروندان مجارستانی ازدواج کرده اند و در حدود 3 سال از ازدواج موفق آن ها می گذرد و یا والدینی که کودک آن ها دارای تابعیت مجارستان هستند نیز می توانند این مجوز 3 ساله را دریافت کنند. لازم به ذکر است که پناهندگان به مجارستان نیز با تایید مدارک و شواهد پناهندگی ویزای اقامت 3 ساله این کشور را دریافت می کنند.

مجوز اقامت 5 ساله مجارستان

بر اساس قوانین مجارستان متقاضیانی می توانند مجوز اقامت 5 ساله مجارستان را دریافت کنند که در خاک این کشور متولد شده باشند. علاوه بر این متقاضیانی که تا قبل از 18 سالگی در کشور مجارستان زندگی کرده اند، نیز می توانند مجوز اقامت 5 ساله این کشور را دریافت کنند.

شرایط اخذ تابعیت و شهروندی مجارستان

متقاضیان از روش های مختلف می توانند مجوز اقامت دائم و در نهایت تابعیت و شهروندی مجارستان را دریافت کنند؛ اما جدا از دارا بودن مدارک لازم، متقاضیان برای دریافت شهروندی این کشور اتحادیه اروپا باید دارای شرایط و الزامات خاصی باشند. از شرایط اخذ تابعیت و شهروندی مجارستان موارد زیر را می توان نام برد:

 • زندگی و اقامت مداوم و مستمر به مدت 8 سال در کشور مجارستان
 • دارا بودن شرایط زندگی در مجارستان و تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود
 • آشنایی با قوانین و مقررات و زبان مجارستان و رعایت این قوانین اجتماعی
 • عدم وجود سوابق کیفری و جرم و جنایت در مجارستان
 • پرداخت مالیات ها و بیمه درمانی به طور منظم
شرایط اخذ تابعیت و شهروندی مجارستان

شرایط اخذ تابعیت و شهروندی مجارستان

هزینه های زندگی در مجارستان

هزینه مهاجرت به مجارستان از روش های مختلف در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار مناسب است. علاوه بر این هزینه های زندگی در این کشور نیز از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا پایین تر است. در نظر سنجی هزینه های زندگی The Mercer Cost OF Living Survey in 2022 شهر بوداپست پایتخت مجارستان از لحاظ هزینه های زندگی در رتبه 180 در میان 227 کشور قرار گرفت. در واقع این نظر سنجی شهر بوداپست را ارزان تر از شهرهای لندن و پاریس رتبه کرد.

متوسط هزینه های زندگی در مجارستان ماهانه در حدود 500 تا 700 یورو می باشد که هزینه های حمل و نقل، خورد و خوراک، خدمات بهداشتی، صورت حساب های برق و آب و دیگر هزینه های زندگی را شامل می شود.

اقلامهزینه های زندگی در مجارستان 2023
یک قرص نان0.6 تا 1.7 یورو
یک لیتر شیر0.6 تا 1.2 یورو
صرف غذا در رستوران معمولی6 تا 15 یورو
حمل و نقل عمومی9 یورو (ماهانه)
اجاره خانه و آپارتمان شخصی200 تا 400 یورو (ماهانه)

مزایای اخذ اقامت دائم و تابعیت مجارستان

متقاضیانی که از روش های مختلف موفق به دریافت مجوز اقامت دائم و در نهایت تابعیت و شهروندی مجارستان می شوند، از مزایای شگفت انگیز اقامت و کار و زندگی در این کشور برخوردار می شوند. از مهم ترین مزایای اخذ اقامت دائم و تابعیت و شهروندی مجارستان موارد زیر را می توان نام برد:

 • امکان سفر و رفت و آمد آزادانه و بدون نیاز به اخذ ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا و شینگن
 • امکان برخورداری از حق و حقوق شهروندی اروپا
 • زندگی در کشور اروپایی با استانداردهای بالای زندگی
 • امکان کار و تحصیل در دانشگاه های کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل و سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری
 • اعتبار و ارزش جهانی مدارک تحصیلی دانشگاهی در سراسر جهان
 • امکان ثبت شرکت و خرید ملک در مجارستان و اخذ تابعیت این کشور
 • به رسمیت شناختن تابعیت دوگانه و وجود ثبات و امنیت اجتماعی و اقتصادی
 • برخورداری از خدمات سیستم بهداشتی و درمانی پیشرفته
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان متقاضی در مدارس دولتی

سخن آخر

در این مقاله شرایط اقامت در مجارستان و روش های اصلی اخذ اقامت این کشور در سال 2023-2024 مورد بررسی دقیق قرار گرفت. متقاضیان دارای تمکن مالی بالا برای اخذ اقامت مجارستان می توانند از طریق سرمایه گذاری در خرید خانه و ملک و یا ثبت شرکت در این کشور اقدام کنند. خرید ملک در مجارستان سریع ترین و راحت ترین روش اخذ اقامت این کشور است.

متقاضیان فاقد تمکن مالی کافی می توانند از طریق اخذ ویزای تحصیلی یا اخذ ویزای کاری یا ازدواج با شهروند مجارستانی مجوز اقامت این کشور را دریافت کنند.

برای آگاهی از جزئیات اخذ اقامت مجارستان همین حالا با وکیل و مشاور مجارستان در موسسه اصطهباناتی تماس بگیرید.

سؤالات متداول در مورد شرایط اقامت در مجارستان

1- آیا امکان کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی دانشگاه های مجارستان وجود دارد؟

بله. با پیدا کردن کار مناسب در مدت یک سال تا 15 ماه مهلت جستجوی کار و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری امکان پذیر است.

2- ویزای D مجارستان برای چه نوع اقامتی صادر می شود؟

برای اقامت طولانی مدت در مجارستان مانند تحصیل در دانشگاه ها یا اخذ ویزای کار و یا برای سرمایه گذاری در این کشور صادر می شود.

3- متوسط هزینه های زندگی در مجارستان در سال 2022 چقدر است؟

ماهانه در حدود 500 تا 700 یورو که هزینه های حمل و نقل، خورد و خوراک، خدمات بهداشتی، صورت حساب های برق و آب و دیگر هزینه های زندگی را شامل می شود.

4- هزینه اقامت در مجارستان از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور چقدر است؟

سالانه در حدود 2.500 تا 3.000 یورو و برای تحصیل در رشته های مهندسی بالاتر و تا حدود 5.000 یورو در سال می باشد.

5- آیا امکان اخذ تابعیت مجارستان برای متقاضیان وجود دارد؟

بله. پس از 8 سال کار و اقامت مستمر در این کشور متقاضی می تواند تابعیت مجارستان را دریافت کند.

3.5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *