کارافرینی در فرانسه

یکی از بی‌نظیر و پر طرفدار‌ترین کشور‌های جهان برای مهاجرت کشور فرانسه به شمار می‌رود. از میان روش‌های مهاجرتی فراوان، کار آفرینی در فرانسه نظر طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب کرده است. چطور در فرانسه کار آفرینی کنیم؟ مدارک و شرایط مورد نیاز کارافرینی در فرانسه چیست؟ چرا کشور فرانسه را برای کار آفرینی انتخاب کنیم؟ پاسخ به این سوالات و سوالات پر تکرار دیگر در این مقاله به شما عزیزان ارائه خواهد شد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

آشنایی با کشور فرانسه

کشور فرانسه یکی از بهترین کشورهای جهان در زمینه‌های مختلف شناخته می‌شود. پایتخت این کشور شهر پاریس بوده که از زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری فراوانی برخوردار می‌باشد. مهاجرت به فرانسه از طرق مختلفی مقدور است که در ادامه در مورد یکی از آنها صحبت خواهیدم کرد. هم اکنون بیش از ۶۷ میلیون نفر در کشور فرانسه زندگی می‌کنند که این عدد فرانسه را به دومین کشور پرجمعیت در اتحادیه اروپا تبدیل کرده است. جالب است بدانید که کشور فرانسه به عنوان چهارمین کشور جهان در خصوص ثبت آثار جهانی در سازمان یونسکو به شمار می‌رود. امید به زندگی، آموزش، کیفیت زندگی، سلامت و بهداشت در کشور فرانسه در ایده آل‌ترین سطح ممکن قرار دارد و وجود همین مزیت‌ها این کشور را به عنوان مقصد نهایی بسیاری از افراد جهت کار، تحصیل و زندگی تبدیل کرده است. قبل از مهاجرت حتما از هزینه زندگی در فرانسه مطلع شوید.

 

مهاجرت از طریق کارافرینی در فرانسه

همان طور که از ظاهر کلمه کار آفرینی به نظر می‌رسد سرمایه‌دار باید با ایجاد کسب و کار در کشور فرانسه اشتغال مورد تایید ایجاد کرده و افرادی را در زمینه اشتغال ایجاد شده به کار گیرد. سرمایه گذاری در فرانسه در دوران کرونا نیز امکان پذیر است.

آشنایی با مراحل راه اندازی کسب و کار در کشور فرانسه

  1. زمانی که شما یک طرح را به منظور کار آفرینی به کشور فرانسه ارائه می‌دهید باید توجه داشته باشید که تمام جزئیات مربوطه از قبیل محاسبه سود، سرمایه اولیه، تعداد نفرات مورد نیاز، میزان تخصص افراد و … به طور دقیق توضیح داده شده باشد.
  2. پس از ارائه طرح اولیه شما، این مسئله در سازمان‌های مربوطه کشور فرانسه مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد و در صورتی‌که مفید و علمی بودن آن ثابت شود شما باید برای دریافت ویزا اقدامات لازم را انجام دهید.
  3. مرحله بعدی که باید توسط شخص سرمایه گذار انجام شود، انتقال سرمایه مشخص شده جهت تاسیس کسب و کار به کشور فرانسه توسط یک حساب بانکی می‌باشد. توجه داشته باشید که پیش از انتقال سرمایه به کشور مورد نظرتان با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشورت کنید. کارشناسان متخصص مجموعه مهاجرتی اصطهباناتی در کنار شما هستند تا با ارائه راهکارهای دقیق و بررسی موقعیت قانونی پیش از ارسال سرمایه، ایمنی اموال شما را تأمین کنند.

مهم‌ترین مدارک برای ایجاد روش کار آفرینی در فرانسه

توجه داشته باشید که شما باید در وهله اول یک بیزینس پلن عالی را به کشور فرانسه معرفی کنید. یعنی باید به دولت این کشور ثابت شود که منافع مالی، فرهنگی و یا … در کشور فرانسه با وجود کارافرینی شما رونق و افزایش خواهد گرفت. ارائه مدارک هویتی، سابقه کاری، سابقه تحصیلی، هرگونه استعداد و یا مهارت در زمینه کار آفرینی تمکن مالی و… از جمله مواردی هستند که برای ایجاد این روش در کشور فرانسه به آن نیازمندید.

کارافرینی در فرانسه

چرا کارافرینی در فرانسه را انتخاب کنیم؟‌

در این قسمت از مقاله به پنج مورد از مهم‌ترین مواردی که کشور فرانسه را به یکی از برترین مقاصد جهان جهت کار آفرینی و سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است اشاره خواهیم کرد.

موارد مهم در خصوص ثبت شرکت

بررسی نرخ مالیات
بررسی نرخ کنترل فساد اداری
بررسی شاخص کیفیت نظارتی
بررسی میزان تولید ناخالص ملی
بررسی نرخ تورم

مالیات

اگر از تمام سرمایه گذاران و کارآفرینان جهان پرسیده شود که یکی از بزرگترین دغدغه‌های ذهنی آن‌ها پیش از شروع کار به خصوص در کشوری غیر از محل زندگیشان چیست؟ بی‌تردید پاسخ خواهند داد که مسئله مالیات یکی از مهم‌ترین موارد موجود و حتی موانع موجود برای مسئله کار آفرینی می‌باشد. کشور فرانسه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مبلغ نسبتا کمتری را از افراد دریافت می‌کند. نرخ مالیات در این کشور حدود ۳۲ درصد بر درآمد افراد می‌باشد.

شاخص کنترل فساد اداری

نرخ فساد اداری در کشور فرانسه بین منفی و مثبت دو نیم اعلام شده است. این عدد نشان دهنده حداقل فساد موجود در یک کشور و تایید سلامت دستگاه‌های قضایی و کنترلی آن می‌باشد. اطلاع از نرخ کنترل فساد، سرمایه گذار و کارافرین را دلگرم می‌کند تا در صورت بروز هر گونه مشکل، مراجع قانونی کشور مقصد از آن پشتیبانی کرده و به نوعی قانون از او حمایت می‌ کند.

شاخص کیفیت نظارتی

این شاخص بر سیاست‌های دولت کشور فرانسه و حمایت آن از سرمایه گذاران اشاره دارد. بالا بودن شاخص کیفیت نظارتی در فرانسه، بیانگر حمایت و اهمیت جذب سرمایه گذار در کشور می‌باشد.

میزان تولید ناخالص ملی

اطلاع از مسئله نرخ تولید ناخالص ملی کشوری که قصد سرمایه‌گذاری در آن را دارید، شما را از میزان فعالیت، رشد و پویایی اقتصاد آن مطلع می‌کند و در تصمیم شما برای کارافرینی در فرانسه بسیار مهم است. فرانسه با داشتن تولید ناخالص داخلی بالا و روند افزایشی که در این مسئله طی می‌کند، به سرمایه گذاران ثابت می‌کند که از اقتصادی فعال و پویا بهره‌مند است و کشوری مناسب برای کار آفرینی و سرمایه گذاری به حساب می‌آید.

نرخ تورم‌

جالب است بدانید که نرخ تورم در کشور فرانسه کمتر از دو درصد است و این یک عدد شگفت انگیز در خصوص ثبات اقتصادی یک کشور به حساب می‌آید. از آنجا که نرخ تورم ارتباط مستقیمی با قدرت خرید، برنامه‌ریزی مالی و سطح رفاه جامعه دارد، پایین بودن نرخ تورم در کشور فرانسه بیان‌گر رفاه اجتماعی بالا و کیفیت بالای سطح زندگی می‌باشد. علاوه بر آن پایین بودن نرخ تورم برنامه‌ریزی کارآفرینان را در مسئله تهیه مواد اولیه و برآورد هزینه‌های ابتدایی جهت شروع کار خود دقیق و منظم‌تر می‌کند.

ثبت شرکت و کارافرینی در فرانسه

پیش از ثبت شرکت و کارافرینی در فرانسه بسیاری از افراد علاقه‌مند هستند تا در مورد کسب اقامت بدین وسیله اطلاعاتی به دست آورند.‌ در خصوص کسب اقامت از طریق ثبت شرکت در فرانسه باید گفت که این امر تنها در صورتی محقق خواهد شد که ایده و کار آفرینی شما به تایید کامل کشور فرانسه برسد و پس از تأسیس در فرانسه افرادی از این کشور را مشغول به فعالیت کند. به طور خلاصه شما باید اثبات کنید که آغاز کار شما در این کشور با منفعت برای ان همراه خواهد بود. در ادامه به سه نوع ثبت شرکت در کشور فرانسه اشاره خواهیم کرد.

کارافرینی در فرانسه

انواع شرکت در فرانسه‌

  • مسئولیت محدود ( SARL )
  • مشارکت تجاری ( SNC )
  • سهامی ساده ( SAS )

عموماً چه نوع ویزایی جهت ثبت شرکت در فرانسه برای سرمایه گذاران صادر خواهد شد؟

به طور معمول در ابتدا برای فرد سرمایه گذار یک ویزای یک ساله صادر خواهد شد. کارافرینی در فرانسه و ثبت شرکت امتیازهای مثبتی برای شما به همراه دارد. توجه داشته باشید که این ویزا قابلیت تمدید سالانه دارد و اگر فرد بتواند به مدت ۵ سال در کشور فرانسه حضور داشته باشد، موفق خواهد شد تا اقامت دائم این کشور را از آن خود کند.

کسب اقامت کشور فرانسه از طریق کارافرینی چه پوئن‌های مثبتی دارد؟‌

همانطور که مستحضرید کشور فرانسه یکی از اعضای مهم و فعال اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. طبیعتاً داشتن اقامت یکی از کشورهای عضو این اتحادیه، مزیت‌های فراوانی را به همراه دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به

  • امکان رفت و آمد و سفر به تمام کشورهای عضو اتحادیه
  • گسترش کسب و کار در سایر کشورهای عضو
  • امکان همراه کردن سایر اعضای خانواده
  • بهره‌مندی از حقوق شهروندی و استفاده از سایر امکانات موجود مثل تحصیل و… اشاره کرد.

از طرفی شما می توانید اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی را نیز بدست آوردید.

چه مواردی امکان پذیرش طرح کارافرینی ما در کشور فرانسه را افزایش خواهند داد؟

در پاسخ به این سوال مهم باید گفت: مهم‌ترین چیز و در واقع اولین مسئله‌ای که در خصوص طرح شما بررسی می‌شود پلان‌های ارائه شده در خصوص بیزینس مد نظر شماست. هر چه که طرح شما نوین، خلاقانه، اجرایی و سودآور‌تر باشد امکان پذیرش آن توسط کشور فرانسه افزایش خواهد یافت. توجه داشته باشید که میزان سرمایه اولیه شما نیز یکی از موارد مهم در خصوص سرمایه گذاری در این کشور به شمار می‌رود.

اگر سرمایه گذار و کار آفرین هستید و می‌خواهید که سرمایه خود را در کشوری ایمن و قانون مدار به کار بگیرید تا از سود و رونق فراوانی بهره‌مند شوید، بدون تردید کشور فرانسه یک گزینه طلایی به شمار می‌رود. در این مقاله سعی شد تا به شرایط کارافرینی در فرانسه و دیگر موارد مرتبط با این موضوع به شما عزیزان اطلاعات مفیدی ارائه شود. جهت کسب اطلاعات تخصصی و تکمیلی در مورد چگونگی سرمایه گذاری و موارد جزئی‌تر در این باره، با کارشناسان متخصص و توانمند موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس حاصل کرده و پاسخ پرسش‌های خود را جویا شوید. در صورت تمایل به آگاهی از شرایط اعزام دانشجو به فرانسه، تحصیل در فرانسه و تحصیل پزشکی در فرانسه، می‌توانید به دیگر مقالات وبسایت ما مراجعه نمائید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *