بورسیه تحصیلی انگلستان

کشور انگلستان با دارا بودن برترین دانشگاه های جهان از جمله دانشگاه آکسفورد و کمبریج یکی از مهم ترین مقاصد مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین المللی و از جمله ایرانی ها است. از مزایای تحصیل در دانشگاه های انگلستان اعطای بورسیه های تحصیلی در مقاطع تحصیلی مختلف برای طیف وسیعی از برنامه های تحصیلی است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

بر این اساس ما کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در این مقاله به ارائه اطلاعات لازم در مورد بورسیه تحصیلی انگلستان برای دانشجویان ایرانی و شرایط بورسیه تحصیلی انگلستان می پردازیم. اگر قصد تحصیل در دانشگاه های برتر انگلستان را دارید و به دلیل مشکلات اقتصادی توانایی تامین هزینه های تحصیلی را ندارید، می توانید با برخورداری از بورسیه های تحصیلی این آرزوی خود را محقق کنید. با مطالعه این مقاله در کمتر از 10 دقیقه به اطلاعات جالبی در مورد تحصیل رایگان در دانشگاه های انگلستان دست می یابید.

بورسیه های تحصیلی انگلستان

دانشگاه های انگلستان بیش از 1500 بورسیه تحصیلی را در سال تحصیلی 2023-2024 به دانشجویان بین المللی مشغول تحصیل در این کشور اعطا می کنند. میزان این بورسیه های تحصیل در انگلستان به طور متوسط در حدود 2000 پوند می باشند.

بورسیه تحصیل در انگلستان هزینه های تحصیل، هزینه های اقامت، بیمه درمانی، کمک هزینه سفر و هزینه های ماهانه زندگی را پوشش می دهند.

بورسیه های تحصیلی انگلستان شامل بورسیه تحصیلی دبیرستان انگلستان، بورسیه تحصیلی پزشکی انگلستان، بورسیه زبان انگلیسی در انگلستان، بورسیه چونینگ انگلستان و دیگر بورسیه های تحصیلی در مقاطع تحصیلی مختلف این کشور می باشد.

دانشگاه های آکسفورد، دانشگاه کمبریج، امپریال کالج، دانشگاه استرلینگ، دانشگاه بریستول، دانشگاه لندن، دانشگاه وست مینستر از برترین دانشگاه های انگلستان و جهان بورسیه های تحصیلی عالی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

شرایط بورسیه تحصیلی انگلستان

دانشجویان بین المللی و از جمله ایرانی ها برای برخورداری از بورسیه انگلستان برای ایران باید دارای شرایط بورسیه تحصیلی انگلستان باشند. گرچه دانشجویان برای دریافت هر بورسیه از هر دانشگاه انگلستان باید دارای معیارهای خاصی باشند، اما پیش نیازهای رایج برای درخواست بورسیه تحصیلی کشور انگستان تقریباً مشابه است. در این بخش از مقاله به پرسش چگونه بورسیه تحصیلی انگلستان بگیریم؟ با ارائه شرایط لازم پاسخ می دهیم. به طور کلی پیش نیازهای کلی و شرایط بورسیه تحصیلی در انگلستان عبارت است از:

شایستگی های تحصیلی

دانشجویان برای اخذ بورسیه های تحصیلی انگلستان باید دارای شایستگی های تحصیلی عالی در مقطع تحصیلی قبل و معدل بالای تحصیلی باشد. دارا بودن ریزنمره های عالی در مقطع تحصیلی قبل و حدود 60% تا 80% نمره در برنامه تحصیلی قبل برای دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه های انگلستان الزامی است. دارا بودن دستاوردهای علمی، جوایز و مدال های تحصیلی در مسابقات کشوری و جهانی از جمله شایستگی های تحصیلی مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلي انگلستان می باشد.

مدرک زبان انگلیسی

دانشجویان برای دریافت بورسیه تحصیلي انگستان باید یا به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشد و یا دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر و مورد تایید باشد. مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 5 یا دیگر مدارک زبان با نمره معادل و یا پذیرش در آزمون های زبان انگلیسی برای دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه های انگلستان الزامی است.

فعالیت های فوق برنامه

دانشجویانی که در فعالیت های فوق برنامه اجتماعی، فرهنگی، هنری و ورزشی شرکت و یا به عنوان رهبر و مدیریت یک گروه همکاری می کنند، واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان هستند.

مدارک مورد نیاز اخذ بورسیه تحصیلی در انگلستان

دانشجویان برای اخذ بورسیه تحصیلي انگلستان علاوه بر دارا بودن شرایط لازم باید دارای مدارک مورد نیاز نیز باشند. دانشجویان افزون بر دستاوردهای علمی و موفقیت های تحصیلی باید دارای نمره های عالی و معدل بالای تحصیلی باشند. از مهم ترین مدارک مورد نیاز اخذ بورسیه تحصیل در انگلستان موارد زیر را می توان نام برد:

 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریزنمره های تحصیلی ترجمه شده به انگلیسی
 • مدرک زبان انگلیسی بر اساس بورسیه مورد نظر دانشگاه های انگلستان
 • رزومه قوی و سوابق علمی، تحصیلی و کاری
 • انگیزه نامه تحصیلی مناسب بر اساس بورسیه مورد نظر دانشگاه های انگلستان
 • پاسپورت با اعتبار 6 ماه به همراه مدارک هویتی و شناسایی

انواع ویزای تحصیلی انگلستان

متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه ها و موسسه های آموزشی انگلستان باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند.

ویزاهای تحصیلی انگلستان به دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شوند که هر یک دارای شرایط مختلف می باشند.

همه ما متقاضیان قبل از یافتن پاسخ پرسش چگونه بورسیه تحصیلی انگلستان بگیریم؟ باید بدانیم چگونه ویزای تحصیلی انگلستان را بگیریم؟ دو نوع ویزای تحصیلی انگلستان عبارت است از:

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان برای تحصیل در دوره های آموزشی کمتر از 6 ماه و یا تحصیل در فرصت های مطالعاتی است. مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان تا 6 ماه می باشد.

ویزای تحصیلی بلند مدت انگلستان

ویزای تحصیلی بلند مدت یا ویزای Tier 4 برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه های انگلستان می باشد. مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی بلند مدت انگلستان بر اساس مدت زمان تحصیل در مقطع تحصیلی مورد نظر می باشد.

انواع بورسیه تحصیلی در انگلستان

دانشگاه های انگلستان چه دارای رتبه های بالا در رنکینگ های جهانی و چه دانشگاه های خصوصی و موسسه های آموزشی دولتی باشند، بر اساس شرایط تحصیلی و شایستگی های علمی بورسیه های متنوعی را به دانشجویان ارائه می دهند. هر کدام از انواع بورسیه های تحصیلی انگلستان دارای شرایط و الزامات مختلف می باشد. در این بخش از مقاله به ارائه فهرست وار انواع بورسیه تحصیل در انگلستان می پردازیم و برخی از این بورسیه ها را در بخش های بعد به اختصار توضیح می دهیم:

 • بورسیه چونینگ انگلستان
 • بورسیه های دولتی انگلستان
 • بورسیه تحصیلی پزشکی انگلستان
 • بورسیه های مقطع کارشناسی انگلستان
 • بورسیه های مقطع کارشناسی ارشد انگلستان
 • بورسیه های مقطع دکترا انگلستان
 • بورسیه زبان انگلیسی انگلستان
 • بورسیه دبیرستان انگلستان
 • بورسیه انگلستان برای ایران و متقاضیان ایرانی

بورسیه های دولتی انگلستان

دولت بریتانیا در راستای اعطای کمک های مالی به دانشجویان فاقد تمکن مالی بورسیه های دولتی متنوعی را به این دانشجویان اعطا می کند. طیف وسیعی از برنامه های بورسیه های دولتی برای دانشجویان بین المللی در مقاطع تحصیلی مختلف قابل دسترسی است. 3 بورسیه دولتی مهم انگلستان عبارت است از:

GREAT Scholarships

این بورسیه دولتی به دانشجویان 14 کشور جهان فرصت برخورداری از هزینه 10.000 پوندی را برای هزینه های تحصیلی فراهم می کند. این بورسیه دولتی مختص دوره های تحصیلات تکمیلی یک ساله دانشگاه های انگلستان است. در سال تحصیلی 2023-2024 دانشگاه های انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی در حدود 200 یورسیه تحصیلی را به دانشجویان واجد شرایط اعطا خواهند کرد.

Chevening Scholarships

بورسیه های چونینگ در میان همه بورسیه های تحصیلی انگلستان برای دانشجویان بین المللی یکی از رقابتی ترین و معتبر ترین بورسیه های تحصیلی است. این بورسیه دولتی مختص دانشجویان بین المللی در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و همچنین رهبران و مدیران آینده و تاثیرگذاران و دانشجویان بسیار مستعد می باشد.

Commonwealth Scholarships

بورسیه مشترک المنافع Commonwealth Scholarships از جمله بورسیه های دولتی انگلستان برای دانشجویان با استعداد و با پتانسیل ایجاد تاثیر مثبت در جهان می باشد. این بورسیه هر سال به عنوان بخشی از تعهد مستمر دولت بریتانیا به کشورهای مشترک المنافع به حدود 800 دانشجوی واجد شرایط از این کشورها در مقطع کارشناسی ارشد اعطا می شود.

بورسیه چونینگ انگلستان Chevening Scholarship

بورسیه های چونینگ انگلستان Chevening Scholarship از طرف وزارت امور خارجه و سازمان مشترک المنافع FCO و سازمان های همکار از لحاظ مالی و بودجه تامین می شود. دریافت کنندگان این بورسیه عالی انگلستان از طریق سفارتخانه ها و کمیسیون های عالی بریتانیا در سراسر جهان انتخاب می شوند.

بورسیه های چونینگ یک بورسیه تحصیلی با بودجه کامل و Full Fund مختص دانشجویان بین المللی است. بورسیه چونینگ کشور انگلستان فقط به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس اعطا می شود.

بورسیه چونینگ انگلستان

بورسیه چونینگ انگلستان

بورسیه های چونینگ هزینه های تحصیل در دانشگاه، کمک هزینه زندگی در هر ماه، هزینه بلیط رفت و برگشت به انگلستان، کمک هزینه های تحصیلی و کمک هزینه های زندگی دانشجویی را پوشش می دهد.

بورسیه چونینگ انگلستان Chevening Scholarship در یک نگاه

مقطع تحصیلی ارائه دهنده بورسیه های چونینگکارشناسی ارشد یا فوق لیسانس
دانشگاه های ارائه دهندههمه دانشگاه های انگلستان
برنامه های تحصیلیبرنامه های کارشناسی ارشد تمام وقت در هر رشته و برنامه تحصیلی
مدت زمان پرداخت بورسیهبه برنامه تحصیلی بستگی دارد اما بیشتر از یک سال دوره کارشناسی ارشد نمی باشد.
مزایا و پوشش بورسیهپوشش شهریه دانشگاه، کمک هزینه ماهانه زندگی، هزینه سفر به انگلستان و خروج از آن، هزینه درخواست اخذ ویزا و کمک هزینه سفر برای شرکت در رویدادهای Chevening در بریتانیا

شرایط اخذ بورسیه چونینگ انگلستان Chevening Scholarship

دانشجویان برای دریافت بورسیه های چونینگ کشور انگلستان باید دارای معیارها و شرایط خاصی باشند. از جمله شرایط اخذ این بورسیه فول فاند دانشگاه های انگلستان موارد زیر را می توان نام برد:

 • دانشجو دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره باشد.
 • دانشجو باید به مدت 2 سال پس از پایان بورسیه های چونینگ به کشور اصلی خود بازگردد و انگلستان را ترک کند.
 • دانشجو باید مدرک کارشناسی یا لیسانس خود را دریافت کرده باشد و به هنگام ارسال درخواست این بورسیه در حال ثبت نام در یک دانشگاه انگلستان برای برنامه تحصیلی کارشناسی ارشد باشد.
 • دانشجو باید دارای حداقل 2 سال سابقه کار معادل 2800 ساعت باشد.
 • دانشجو باید برای 3 برنامه کارشناسی ارشد در دانشگاهای مختلف انگلستان درخواست داده و تا تاریخ 13 جولای 2023 یک پیشنهاد بدون قید و شرط را از این درخواست ها دریافت کرده باشد.

انگلستان چه رشته هایی را بورسیه می کند؟

دانشگاه های انگلستان بسیاری از برنامه های تحصیلی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های تحصیلی مختلف را بورسیه می کند. دانشجویان بین المللی برای برخورداری از بورسیه تحصیلي انگلستان باید دارای شرایط لازم باشند و از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کرده باشند. از جمله برنامه های بورسیه رشته های مختلف تحصیلی دانشگاه های انگلستان موارد زیر را می توان نام برد:

 • برنامه بورسیه تحصیلی پزشکی انگلستان
 • برنامه بورسیه رشته طراحی لباس در انگلستان
 • برنامه بورسیه زبان انگلیسی در انگلستان
 • برنامه بورسیه رشته هنرهای زیبا در انگلستان
 • برنامه بورسیه رشته معماری در انگلستان
 • برنامه بورسیه رشته روانشناسی در انگلستان

مشاوره تخصصی از مشاوران اصطهباناتی برای اخذ بورسیه انگستان

گروه تخصصی مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با دارا بودن سال ها تجربه و سابقه کاری مفید و درخشان در حوزه مهاجرت به کشورهای اروپایی، آسیایی و استرالیا و کانادا بهترین خدمات مهاجرتی را به متقاضیان ارائه می دهد.

وکیل مهاجرت به انگلستان و مشاوران برجسته موسسه ما با آگاهی از شرایط بورسیه تحصیلی انگلیس و الزامات دریافت این بورسیه ها اطلاعات لازم را به متقاضیان ارائه می دهیم. اگر قصد تحصیل در دانشگاه های برتر انگلستان را دارید و به دلیل شرایط مالی و عدم تمکن مالی کافی این کار را به تاخیر می اندازید، همین حالا با مشاوران موسسه ما تماس بگیرید.

مطمئن باشید که با مشاوره با گروه تخصصی موسسه مهاجرتی ما می توانید این آرزو را در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه برآورده کنید.

جدیدترین بورسیه های تحصیلی انگلستان 2023-2024

دانشگاه های انگلستان هر ساله بورسیه ها، گرنت ها، اسکالرشیپ ها و برنامه های حمایت مالی جدیدی را به دانشجویان مستعد و واجد شرایط اعطا می کنند. برخی از جدیدترین بورسیه های تحصیلی انگلستان در سال 2023-2024 در جدول زیر ارائه شده است:

جدیدترین بورسیه تحصیلی انگلستان 2023-2024دانشگاهمقطع تحصیلیددلاین درخواست بورسیه تحصیلیتاریخ شروع دریافت بورسیه
Commonwealth Master’s Scholarships for Developing Commonwealth Countries

 

DFID

 

کارشناسی ارشد18 اکتبر 2022از سپتامبر 2023
Clarendon Fund Scholarships at University of Oxford

 

Oxford University Pressکارشناسی ارشد/دکترا6 ژوئن تا 20 ژانویه 2022از اکتبر 2023
Reach Oxford Scholarships for Developing Country Students

 

University of Oxfordکارشناسیاز 15 اکتبر 2022 تا 8 فوریه 2023از اکتبر 2023
Gates Cambridge Scholarships for International Students

 

Gates Cambridge Trustکارشناسی ارشد/دکترااز 12 اکتبر تا اول دسامبر 2023از اکتبر 2023
Transform Together Scholarships for International and European Union (non-UK) Students

 

Sheffield Hallam Universityکارشناسی/کارشناسی ارشداز 31 می تا اول نوامبر 2022از سپتامبر 2022 تا ژوئن 2023
British Chevening Scholarships in UK for International Students

 

British Government/FCOکارشناسی ارشداز اول نوامبر 2022از سپتامبر /اکتبر 2023

بورسیه تحصیلی دبیرستان انگلستان

دانش آموزان برای تحصیل در دبیرستان های انگلستان می توانند از مزایای بورسیه دبیرستان انگلستان برخوردار شوند. از مهم ترین شرایط بورسیه تحصیلی انگلیس برای دانش آموزان بین المللی و بورسیه دبیرستان انگلستان بالا بودن معدل تحصیلی، دارا بودن مدرک زبان انگلیسی و یا تسلط به زبان انگلیسی و دارا بودن رزومه علمی تحصیلی قوی می باشد. از مهم ترین بورسیه تحصیلی دبیرستان انگلستان موارد زیر را می توان نام برد:

بورسیه تحصیلی دبیرستان انگلستان

بورسیه تحصیلی دبیرستان انگلستان

 • BeArt Presets Academic Scholarships 2022-2023
 • Microsoft Imagine Cup Global Competition
 • Thomas Wall Trust Grants in UK, 2022
 • Moray & Nairn Educational Trust Grants in UK, 2022
 • The Pensters Essay Writing Contest, 2022
 • IT Programming Scholarships, 2018
 • Mobility Seeker Outdoor Sports Scholarship 2022
 • The James Alan Cox Foundation Student Photography Scholarship
 • Acuity Training Leadership Scholarship, 2018
 • Toptal STEM Scholarships For Women

بورسیه های تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی 2023-2024

متقاضیان بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های انگلستان و برخورداری از بورسیه تحصیل در انگلستان دارای شرایط بهتری در مقایسه با متقاضیان ایرانی می باشند. زیرا مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ایران برای اخذ بورسیه های مقطع کارشناسی انگلستان چندان قابل ارزیابی و پذیرش نمی باشد. اما اگر متقاضی قبل از تمام شدن تحصیل در دبیرستان شرایط تحصیل در دبیرستان های انگلستان و یا کالج های این کشور را فراهم کند، می تواند برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی و همچنین اخذ بورسیه های تحصیلی این مقطع واجد شرایط باشد.

هر چند شرایط بورسیه تحصیلی انگلیس برای متقاضیان با استعدادهای خاص و ویژه کمی متفاوت است. متقاضیان خاص می توانند از مزایای بورسیه های تحصیلی مقطع کارشناسی انگلستان برخوردار شوند. از مهم ترین بورسیه های تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی موارد زیر را می توان نام برد:

Simmons University Kotzen Scholarships

دانشگاه سایمون Simmons یک بورسیه کامل Full Funded و مختص دانشجویان بین المللی است. این بورسیه به دانشجویان مقطع کارشناسی یا لیسانس اعطا می شود. این بورسیه همه شهریه تحصیلی، هزینه های ماهانه زندگی و هزینه های اقامت دانشجویی را پوشش می دهد.

GEMS International Undergraduate Scholarships

دانشگاه استرلینگ University of Stirling این بورسیه را به دانشجویان مقطع کارشناسی یا لیسانس اعطا می کند. این بورسیه Full Funded شامل 2000 پوند کاهش هزینه های تحصیلی به مدت 4 سال مقطع کارشناسی است.

University of Bristol think big scholarship

دانشگاه بریستول University of Bristol این بورسیه را به دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اعطا می کند. این بورسیه با ارائه حداکثر 20.000 پوند به دانشجویان به عنوان معافیت هزینه های تحصیلی و شهریه امکان تحصیل برای دانشجویان بین المللی با مشکلات مالی را فراهم می کند.

Goldsmiths International Response Scholarships

دانشگاه لندن Goldsmiths University of London این بورسیه را به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اعطا می کند. این بورسیه Full Funded شامل معافیت از پرداخت هزینه اقامت دانشجویی و حدود 8.825 پوند برای هزینه های یک سال تحصیلی و معافیت از پرداخت هزینه های تحصیلی و شهریه می باشد.

University of Exeter Undergraduate Scholarships

دانشگاه اکستر University of Exeter این بورسیه های تحصیلی Full Funded را به دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی اعطا می کند. این بورسیه های تحصیلی طیف وسیعی از معافیت های هزینه های تحصیلی و شهریه کامل در حدود 10.000 پوند و 5.000 پوند را به دانشجویان ارائه می دهند.

بورسیه های تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد 2023-2024

دانشگاه های انگلستان بورسیه های تحصیلی بیشتری را در مقطع کارشناسی ارشد در مقایسه با مقطع کارشناسی ارائه می دهند. دارا بودن مدرک زبان انگلیسی و دارا بودن صلاحیت ها و شایستگی های علمی و تحصیلی و دارا بودن معدل بالا در مقطع کارشناسی از شرایط بورسیه تحصیلی در انگلستان برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می باشد. از مهم ترین بورسیه های تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد موارد زیر را می توان نام برد:

Gates Cambridge Scholarship

دانشگاه کمبریج University of Cambridge این بورسیه Full Funded را به دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اعطا می کند. این بورسیه کمک هزینه سالانه 17.500 پوند، بیمه درمانی، بودجه توسعه علمی تا 2000 پوند و کمک هزینه خانواده تا 10.120 پوند را به دانشجویان ارائه می دهد.

University of East Anglia Scholarship

دانشگاه ایست آنجلیا University of East Anglia بورسیه تحصیلی کامل را به دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی ارشد اعطا می کند. این بورسیه همه هزینه های تحصیلی را به طور کامل پوشش می دهد.

Dean’s Award for Academic Excellence Scholarship

دانشگاه بث University of Bath این بورسیه را به دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی اعطا می کند. هر یک از کالج های این دانشگاه 8 بورسیه را به ارزش 5000 پوند به دانشجویان بین المللی واجد شرایط در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهند.

Global Leaders Scholarship

دانشگاه بث University of Bath این بورسیه را فقط به دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی اعطا می کند. این دانشگاه در حدود 45 بورسیه هر کدام به ارزش 5000 پوند را به عنوان معافیت هزینه های تحصیلی و معافیت های شهریه به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد اعطا می کند.

Cambridge University MBA Scholarship

دانشگاه کمبریج Cambridge University این بورسیه را به دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی ارشد رشته MBA اعطا می کند. این بورسیه کمک مالی در حدود 30.000 پوند را برای هزینه های تحصیلی، هزینه های سفر و هزینه های اقامت دانشجویی و هزینه های دوره کارآموزی به دانشجویان مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد MBA ارائه می دهد.

بورسیه های تحصیلی انگلستان در مقطع دکترا 2023-2024

بورسیه های مقطع دکترا دانشگاه های انگلستان به نسبت مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بیشتر است. دانشجویان با تحصیل در مقطع دکترا انگلستان نه تنها از بورسیه ها و گرنت های تحصیلی برخوردار می شوند، بلکه حقوق نیز دریافت می کنند.

شرایط بورسیه تحصیلی انگلیس برای مقطع دکترا دارا بودن نمره ها و معدل بالا در مقطع کارشناسی ارشد، دارا بودن شایستگی های تحصیلی، دارا بودن رزومه علمی تحصیلی قوی و مدرک زبان انگلیسی می باشد. از مهم ترین بورسیه های تحصیلی انگلستان در مقطع دکترا موارد زیر را می توان نام برد:

Imperial Collage London PhD Scholarship

امپریال کالج لندن Imperial Collage London یک بورسیه تحصیلی کامل Full Funded را به دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا اعطا می کند. امپریال کالج لندن هر سال حداکثر 10 بورسیه تحصیلی با بودجه کامل را با پوشش هزینه های تحصیلی و کمک هزینه سالانه معاف از مالیات در حدود 16.553 پوند را به دانشجویان مقطع دکترا این دانشگاه ارائه می دهد.

University of Edinburgh PhD Scholarships

دانشگاه ادینبورگ University of Edinburgh بورسیه کامل Full Funded را به دانشجویان بین المللی مقطع دکترای این دانشگاه اعطا می کند. این بورسیه تحصیلی هزینه های تحصیلی و شهریه به همراه 14.500 پوند را در هر سال تحصیلی دانشجویان دکترا پوشش می دهد.

Clarendon Scholarship

دانشگاه آکسفورد University of Oxford بورسیه کامل Full Funded را به دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اعطا می کند. این بورسیه هزینه های تحصیلی و شهریه کامل را پوشش می دهد و حداقل 15.009 پوند گرنت را برای هزینه های زندگی به دانشجویان ارائه می دهد.

Oxford Centre for Islamic Studies (OCIS) Scholarships

دانشگاه آکسفورد University of Oxford این بورسیه کامل Full Funded را به دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اعطا می کند. این بورسیه 100% هزینه های تحصیلی را پوشش می دهد و 15.285 پوند گرنت را برای هزینه های زندگی به دانشجویان ارائه می دهد.

بهترین دانشگاه های انگلستان

بسیاری از دانشگاه های برتر و مطرح انگلستان از جمله دانشگاه های برتر جهان نیز می باشند. در بالاترین فهرست بهترین دانشگاه های جهان دانشگاه های آکسفورد و دانشگاه کمبریج به چشم می خورد که از معتبرترین دانشگاه های انگلستان می باشند. در جدول زیر 10 دانشگاه برتر انگلستان به همراه رتبه و رنکینگ های جهانی آن ها در سال 2023 ارائه شده است:

بهترین دانشگاه انگلستانواقع در شهررتبه در میان دانشگاه های جهان World University Rank 2023رتبه در میان دانشگاه های انگلستان UK rank 2023
دانشگاه آکسفورد

University of Oxford

آکسفورد11
دانشگاه کمبریج

University of Cambridge

کمبریج32
امپریال کالج لندن

Imperial College London

لندن103
دانشگاه UCLلندن224
دانشگاه ادینبورگ

University of Edinburgh

ادینبورگ295
کینگز کالج لندن

King’s College London

لندن356
کالج اقتصاد و علوم سیاسی لندن

London School of Economics and Political Science

لندن377
دانشگاه منچستر

University of Manchester

منچستر548
دانشگاه بریستول

University of Bristol

بریستول769
دانشگاه گلاسکو

University of Glasgow

گلاسکو8210

هزینه های تحصیل در انگلستان با اخذ بورسیه تحصیلی

به طور کلی کشور انگلستان دارای هزینه های زندگی در سطح بالایی است و دانشجویان مشغول تحصیل در دانشگاه های این کشور برای تحصیل با کیفیت بالا و زندگی با استانداردهای ایده آل باید هزینه های زیادی بپردازند. البته دانشجویان با دریافت بورسیه های تحصیلی می توانند بخش زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان را تامین کنند. زیرا بسیاری از بورسیه های تحصیلی انگلستان هزینه های زندگی، هزینه های تحصیلی، شهریه، هزینه های بیمه و هزینه های متفرقه را پوشش می دهند. هزینه های زندگی دانشجویی و زندگی خانوادگی در انگلستان در سال 2023 عبارت است از:

 • هزینه های زندگی یک خانواده 4 نفر در انگلستان بدون احتساب کرایه خانه ماهانه به طور متوسط در حدود 3.817.25 دلار معادل 3.094.83 یورو می باشد.
 • هزینه های زندگی یک دانشجو در انگلستان بدون احتساب کرایه خانه ماهانه به طور متوسط در حدود 1.101.42 دلار معادل 892.98 یورو می باشد.
 • هزینه های زندگی در لندن بدون احتساب کرایه خانه در حدود 127.77% بالاتر از ایران است.
 • هزینه های اجاره خانه در لندن به طور متوسط حدود 242.63% بالاتر از ایران است.
اقلام هزینه های زندگی در انگلستان
صرف غذا در یک رستوران معمولی15.00 یورو
یک لیتر شیر1.10 یورو
500 گرم گوشت سفید1.03 یورو
یک کیلو برنج1.74 یورو
بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی2.60 یورو
هزینه های انرژی (برق، وسایل گرمایشی، سرمایشی، آب، دفع زباله)245.87 یورو
اجاره بهای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر1.974.22 یورو

سخن آخر

در این مقاله شرایط بورسیه تحصیلی در انگلستان از صفر تا صد مورد بررسی دقیق قرار گرفت. علاوه بر این به این پرسش ها نیز پاسخ داده شد: چگونه بورسیه تحصیلی انگلستان بگیریم؟ بورسیه چونینگ چه نوع بورسیه ای است؟ و بورسیه انگلستان برای ایران و متقاضیان ایرانی کدام است؟

متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های انگلستان و اخذ بورسیه تحصیلي انگلستان را دارند، می توانند با کارشناسان مهاجرت تحصیلی موسسه مهاجرتی اصطهباناتی مشاوره کنند و از تضمین ارائه خدمات مهاجرتی و اخذ بورسیه تحصیلی انگلستان در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه اطمینان حاصل کنند.

سوالات متداول در مورد بورسیه تحصیلی انگلستان

1- چه شایستگی های تحصیلی برای دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان مورد نیاز است؟

دارا بودن ریزنمره های عالی در مقطع تحصیلی قبل و حدود 60% تا 80% نمره در برنامه تحصیلی قبل از شرایط مهم است.

2- مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز برای اخذ بورسیه های تحصیلی انگلستان کدام است؟

مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 5 یا دیگر مدارک زبان با نمره معادل و یا پذیرش در آزمون های زبان انگلیسی الزامی است.

3- بورسیه تحصیلی چونینگ انگلستان مختص چه مقطع تحصیلی است؟

بورسیه چونینگ کشور انگلستان فقط به دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس اعطا می شود.

4- بورسیه های چونینگ چه هزینه هایی را پوشش می دهد؟

بورسیه های چونینگ هزینه های تحصیل در دانشگاه، کمک هزینه زندگی در هر ماه، هزینه بلیط رفت و برگشت به انگلستان، کمک هزینه های تحصیلی و کمک هزینه های زندگی دانشجویی را پوشش می دهد.

5- هزینه های زندگی دانشجویی در انگلستان در سال 2022-2023 چقدر است؟

هزینه های زندگی یک دانشجو در انگلستان بدون احتساب کرایه خانه ماهانه به طور متوسط در حدود 1.101.42 دلار معادل 892.98 یورو می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *