ویزای تحصیلی سنگاپور

این مقاله حاوی مطالب مفیدی درباره ویزای تحصیلی سنگاپور ، مدارک مورد نیاز و همچنین هزینه ها برای درخواست این نوع ویزا می باشد. مشاورین مجرب موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در دفاتر تهران، شیراز و تهران می توانند راهنمای خوبی برای شما باشند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور

برای دریافت ویزای تحصیلی سنگاپور باید ابتدا باید از یک دانشگاه در این کشور پذیرش بگیرید که این پیش نیاز گرفتن ویزای تحصیلی خواهد بود. که به منظور آن در زمان مشخص شده باید به سایت رسمی دانشگاه مورد نظرتان بروید، هزینه ای را برای رسیدگی به درخواستتان پرداخت و در قسمت درخواست پذیرش، تقاضای خود را مطرح می کنید و اطلاعات مورد نیاز آن ها را وارد و اسکن مدارک را انجام دهید.

پس از این اقدامات، دانشگاه مورد نظر درخواست شما را بررسی می کند و به آن پاسخ می گوید، دادن پاسخ مثبت نامه ی تاییدیه پذیرش برای شما ارسال خواهد شد، که با داشتن این تاییدیه پذیرش تحصیلی می توانید برای گرفتن ویزا به صورت آن لاین اقدام کنید. در سنگاپور به موارد مشخصی بستگی دارد که با رعایت آنها می توان به راحتی در رشته مورد علاقه خود به تحصیل مشغول شد. تحصیل در سنگاپور در تمام مقاطع و رشته های گوناگون امکان پذیر است.

برخی از دانشگاه های کشور سنگاپور بورسیه تحصیلی دارند، که برای درخواست بورسیه به رزومه عالی تحصیلی نیاز دارند که در این صورت هزینه تحصیل و حتی هزینه زندگی فرد را تامین می کند. دانشجویانی که بورسیه تحصیلی شوند نیاز به ارایه تمکن مالی ندارند. دانشجویان دکترا اجازه ساعاتی کار در هفته را نخواهند داشت.

برای درخواست ویزا باید مدارک مورد نیاز زیر را به اداره مهاجرت به سنگاپور ارسال کرده و منتظر جواب خود بمانید. در صورت تایید مدارک ویزای تحصیلی صادر خواهد شد. برای اقدام به دریافت ویزای تحصیلی باید حداقل دو ماه قبل از شروع ترم تحصیلی اقدام کرد تا با مشکل کمبود زمان مواجه نشوید. اگر چه امکان اخذ مدرک زبان انگلیسی در سنگاپور وجود دارد اما بهتر است که این مدرک را در ایران کسب نمایید تا پروسه اخذ ویزای تحصیلی آسانتر انجام پذیرد.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی سنگاپور

مدارک لازم ویزای تحصیلی در سنگاپور به شرح زیر می باشد:

 • کپی شناسنامه فرد متقاضی جهت تحصیل در سنگاپور
 • یک قطعه عکس زمینه ‌روشن ۴×۶ که شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی تحصیل در سنگاپور باشد.
 • اصل و کپی گذرنامه فرد متقاضی که باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ سفر اعتبار داشته باشد.
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در کشور سنگاپور
 • ترجمه کلیه مدارک تحصیلی فرد متقاضی جهت اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور
 • پی شناسنامه فرد متقاضی جهت تحصیل در سنگاپور

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی سنگاپور

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور برای مدرک کارشناسی:

 • اصل پاسپورت و کپی از آن
 • تاییدیه از دانشگاه سنگاپور
 • ترجمه کلیه مدارک تحصیلی
 • اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ترجمه آنها
 • چند قطعه عکس
 • عدم سوء پیشینه
 • عدم اعتیاد

در صورت تقاضای بورس تحصیلی اگر رزومه قوی شامل نمرات بالا زبان خوب دارید مدارک اقدام جهت بورس به این شرح می باشد:

 • کارت شناسایی یا پاسپورت
 • عکس مشابه عکس پاسپورت با فورمت JPEG/PNG
 • ترجمه انگلیسی مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • توصیه نامه از اساتید دانشگاهی که در آنجا تحصیل نمودید.
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • وبزای تحصیلی سنگاپور

اگر مدرک زبان ایلتس که برای مقطع لیسانس بالاتر از 6 وبرای مقطع فوق لیسانس 7 و دکترا بالای 7 می باشد ارائه گردد، امتیاز ویژه جهت پذیرش محسوب می شود.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی سنگاپور

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در سنگاپور را دارند ملزم به اخذ ویزای تحصیلی دانشجویی خواهند بود. این ویزا از طریق تایید نامهIPA صادر خواهد شد، پس از آن در خواست شما می بایست مورد تایید دانشگاه مورد نظر واقع شود تمامی مهارت های زبانی را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهند. و لازم است دانشجویان یکماه قبل از آغاز تحصیل درخواست کنند ولی نه بیش از دو ماه قبل یعنی باید حداقل تا ماه جولای این درخواست را ارسال کنند.

ده روز کاری طول می کشد تا به درخواست دانشجویان پاسخ داده شود. صدور این ویزا باعث کاهش نگرانی و اطمینان جهت انجام کارهای اولیه خواهد بود. صدور این ویزا زودتر از دو ماه و همزمان با شروع دوره های تحصیلی خواهد بود. باید بدانید که این امر از طریق درخواست دادن آنلاین و ثبت نام در سیستم که به عنوان SOLAR شناخته می شود امکان پذیر خواهد بود. پس از طی کردن تمامی این مراحل شما قادر به اخذ پذیرش از سمت موسسه انتخابی خواهید بود.

هزینه های اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور

برنامه های کاربردی از طریق سیستم Pass-on-Line درخواست و ثبت نام (SOLAR) دانشجویی ارائه می شود هزینه فعلی درخواست ویزای تحصیلی 30 دلار سنگاپور است که این مبلغ غیر قابل استرداد می باشد برای پرداخت و هم چنین برای ارسال، از طریق SOLAR شما باید کارت اعتباری یا از طریق بانکداری اینترنتی هزینه را پرداخت کنید و کلیه متقاضیان ملزم به پرداخت مبلغ اضافی 60 دلار جهت صدور ویزا هستند، متقاضیانی که نیاز به ویزا دارند باید 30 دلار اضافی پرداخت کنند.

هزینه های اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور

شرایط دریافت ویزای همراه در سنگاپور

دانشجویان می توانند برای همسر و فرزندان خود از طریق دانشگاه برای دریافت پاسپورت برای اقامت در سنگاپور حمایت کنند. دانشجویان تحصیلات تکمیلی باید برای همسر و فرزندان خود درخواست ویزای ورود به سنگاپور کنند البته در صورتی که خارج از ایران باشند . هنگامی که همسر و فرزندان وارد سنگاپور می شوند، آنها یک پاسپورت 4 هفته ای دریافت خواهند کرد.

در صورتی که ویزای تحصیلی کشور سنگاپور را داشته باشید همسر شما می تواند تحت شرایطی ویزای همراه را اخذ کند ابتدا ایشان باید برای ورود اولیه ی همسرشان ویزای کوتاه مدت توریستی SHORT VISIT PASS درخواست کند، از ان جایی که اعتبار این ویزا فقط دو ماه است باید نه خیلی زود اقدام کنید و نه دیر، بهتر است نهایتا حدوداً یک هفته یا ده روز از تاریخ اخذ ان بگذرد.

برای تسهیل فرایند صدور کارت اقامت دانشجویی (STUDENT PASS) خود دانشجوها، تاریخ خاصی مقرر می شود تا از طرف ICA مدارک لازم را از دانشجوها تحویل بگیرند، تاریخ ان روز رو خود دانشگاه روز ورود اعلام می کند و کارت را تحویل می دهد. همسر دانشجو با همان مهر پاسپورت که یک ماه اعتبار دارد در سنگاپور می ماند، اما بعد از این تاریخ حضور در سنگاپور غیرقانونی است، پس باید به ISC مراجعه کنید و فرم لازم برای ویزای اقامت طولانی مدت همسر (LONG VISIT PASS) در خواست کنید، این فرم درخواست از دانشگاه است که برای صدور نامه که نیاز به مدارک سند ازدواج ترجمه شده و مورد تایید دادگستری دارد.

ISC حدود یک هفته بعد فرم ساپورت مالی همسر را آماده می کنید. یک مهر سی روزه در پاسپورت همسر اخذ می شود و هزینه30 دلار بابت تشکیل پرونده درخواست کارت اقامت می گیرند. اگر سوالات بیشتری در خصوص موارد گفته شده دارید، بهتر است که با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) همراه باشید.

سوالات متداول در مورد تحصیل در سنگاپور

1-آیا می توان از دانشگاه های سنگاپور بورسیه گرفت؟

برخی از دانشگاه های کشور سنگاپور بورسیه تحصیلی دارند، که برای درخواست بورسیه به رزومه عالی تحصیلی نیاز دارید که در این صورت هزینه تحصیل و حتی هزینه زندگی فرد را تامین می کند.

2-برای تحصیل در سنگاپور چه زمانی باید اقدام کنیم؟

معمولا 3 الی 6 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی.

3-تحصیل در سنگاپور به چه زبانی هست؟

انگلیسی.

4-برای تحصیل در سنگاپور به مدرک زبان نیاز داریم؟

بله ، برای مقطع کارشناسی آیلتس حداقل6 و برای مقطع کارشناسی ارشد آیلتس حداقل 6.5 و برای مقطع دکتری آیلتس حداقل7 نیاز است.

5-آیا متقاضیان تحصیل در سنگاپور اجازه همراه دارند؟

بله ، از طریق فرستادن دعوت نامه.

6-آیا دانشجویان در سنگاپور اجازه کار دارند؟

بله ، حدود 16 ساعت در هفته البته به قوانین دانشگاه و شهر انتخابی هم بستگی دارد.

7-تحصیل در سنگاپور چقدر طول می کشد؟

بستگی به رشته انتخابی دارد به عنوان مثال پزشکی 6 سال و دندان پزشگی 5 سال طول می کشد.

8-آیا برای تحصیل در سنگاپور باید دوره کالج را بگذارنیم؟

خیر اما معمولا دانشگاه ها برای ورود آزمون دارند.

9-نوع دیپلم و معدل دیپلم در پذیرش دانشگاه های سنگاپور تاثبر دارد؟

بله ، هر دو موارد مهمی هستند.

10-هزینه تحصیل در سنگاپور چقدر است؟

با توجه به رشته متغیر است ، به عنوان مثال هزینه تحصیل پزشکی حدود 60 هزار دلار سالیانه می باشد.

11-هزینه زندگی در سنگاپور چقدر است؟

ماهیانه حدود 600 الی 700 دلار.

12-آیا دانشگاه های سنگاپور مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم هستند؟

بله.

13-بعداز اتمام تحصیل در دانشگاه های سنگاپور امکان گرفتن اقامت وجود دارد؟

بله.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *